SLOAN'S Liniment DPIJNT SS ill Gemengd Nieuws. Ingezonden stukken Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje. Dammen. üfi Wk 8* 1 'P&f 3 3.8 i' to lid tl* a 5|1 fl êii Ingezonden Mededeellng. Breng Slaan's Liniment lichtelijk aan. Het dringt onmiddellijk door, verspreidt een tintelende warmte door de gewrichten en spieren en verdrijft de pijn en gevoeligheid. Sloan's is een zegen voor athleten, arbeiders in de open lucht, en alle personen, die blootgesteld zijn aan het winterweder. Het beveiligt U tegen rheumatiek. Schaf U nog heden een flacon aan. Gebruik het bij Rheumatiek, Lendejicht, Ischias, Verkoudheden op de Borst, Verstuikingen, Kneuzingen. Buitengewone tijdsomstandigheden achter op zijn geraakt. Aagfekerke. Dondagavond werd alhier op een tweede vergadering door de land bouwers aangenomen het voorstel van de plaatselijke afdeeling van den Ghr. Land- arbeidersbond om het loon vast te stellen vanaf Maart tot November op f 1.75 per dag (f 10.50 per week), en de vier winter maanden op f 1.50 per dag (f9 per week). Thans bedraagt dit winter en zomer f 12 per week. St. Laurens. Door den heer S. Simonse is in verband met zijne benoeming tot ge meente-ontvanger ontslag genomen als lid van den gemeenteraad en wethouder. In zijn plaats is tot lid van den Raad be noemd de heer J. Riemens, die de benoe ming heeft aangenomen. De smokkelooriog. Meende mrn aanvankelijk, dat de gepantserde smokkelauto, welke herhaaldelijk bij Goch de grens gepasseerd was en verle den week te Calcar in beslag werd geno men, dezelfde was die eveneens enkele malen in Walbeek gezien werd, zoo is men thans tot de conclusie gekomen, dat men hier met een tweede pantserauto te doen heeft, waarvan de smokkelaars zich bedienen om groote hoeveelheden smok kelwaren over de Duitsche grens te voe ren. In den nacht van Dinsdag op Woens dag is de auto bij Waldeck weder de grens gepasseerd en ondanks het hevige geweer vuur, dat door de Duitsche douanebe ambten op de auto werd geopend, reed deze ongestoord verder. Het corps douanebeambten is in het commissariaat Straelen met ca. 25 per sonen uitgebreid, en er worden krachtige pogingen in het werk gesteld om deze smokkelbende op het spoor te komen. Deze onderzoekingen schijnen al zeer spoedig een gunstig resultaat te hebben gehad. Naar gemeld wordt, behoort de pant serauto toe aan een groote smokkelbende, die haar operatiebasis te Arcen bij Venlo heeft. Ook de pantserauto heeft daar zijn garage. De auto is gepantserd met dub bele staalplaten. Tusschen deze staalpla ten is een ruimte van 3 tot 4 centimeter gelaten, zoodat zelfs een beschieting met zware karabijn-geweren doelloos is. De smokkelbende, die uit circa 30 per sonen moet bestaan, staat onder leiding van een bekend smokkelaar, zekere K., afkomstig uit het Roergebied. Berucht smokkelaar ge arresteerd. De samenwerking die tusschen de Nederlandsche en Duitsche recherche bestaat is dezer dagen weer eens gebleken van groot nut te zijn. De Rotterdamsche recherche kreeg de zer dagen van haar Berlijnsche collega een foto toegezonden van een berucht in ternationaal smokkelaar in narcotische middelen. Deze man zou waarschijnlijk in Nederland vertoeven en de Rotterdam sche recherche werd verzocht hem in de gaten te houden. Dat vermoeden bleek juist te zijn. Zon dag j.l. werd de man hier gesignaleerd en van dat oogenblik af werden zijn gan gen nauwkeurig nagegaan. Arresteeren kon men hem niet, daar hij toch niet uit geleverd zou kunnen worden. Dinsdagavond kwam men er achter, dat hij voor Donderdag een plaats be sproken had in de „Rheingold". Onmid dellijk werd de Berlijnsche politie van dit feit in kennis gesteld. Deze trof haar maatregelen en toen de man gisteren in Mannheim arriveerde werd hij op het sta tion gearresteerd. Hij is een zeer berucht smokkelaar in verdoovende middelen. Vrouw in brand. Te Ter- naard (Fr.) wilde de bejaarde vrouw O., de kachel aanmaken en gebruikte daar bij een bus petroleum. De vlam sloeg in de bus, waardoor deze uit elkaar sprong, met het noodlottig gevolg, dat de vrouw in een ommezien in lichte laaie stond. Bovendien sloegen de vlammen over cp het meubilair, waardoor een begin van brand ontstond. Radeloos gillend ijlde de vrouw de straat op en wilde bij een de r buren invluchten. Met behulp van inmiii- dels toegeschotenen wist men de vlam men te dooven. De toestand van de vrouw is ernstig. Een dubbe! onaangenaam debiteur. De handelsreiziger V., in dienst bij de sigarenfabriek van Liempt te Etten was met den fabrikant eenige geregelde afnemers gaan bezoeken. Onder hen bevond zich de caféhouder F. t3 Stampersgat Laatstgenoemde had nog een loopenden wissel te betalen, die reecs verscheidene malen was aangeboden. Da heer V presenteerde weer zijn wissel, waarop de caféhouder zoo kwaad werd, dat hij den reiziger met beide handen om de keel greep. De heer van Liempt, die buiten in zijn auto wachtte, kwam op het lawaai ijlings toeloopen, zoo ook de 20-jarige dochter van den caféhouder. Met vereende krachten gelukte het hun, het slachtoffer te bevrijden. De ijlings ontboden geneesheer kon door toepassing van kunstmatige ademhaling den heer V. weer bijbrengen. Een big voor vier kussen. Donderdagmorgen is op de Goudsche Var- kensmarkt een big verkocht voorvier zoenen! 'n Stevige boerendochter, die tij dens haar bezoek aan de stad ook op de veemarkt een kijkje ging nemen en daar met kenstersblik de krulstaarten monster de, knoopte met een oolijken boerenzoon een gesprek aan. Belangstellend informeerend naar den prijs, die voor het biggenvolk thans ge maakt werd, kreeg ze ten antwoord, dat ze voor vier kussen het mooiste exem plaar uit het hok mocht kiezen. Ze be dacht zich geen oogenblik en toen, tot groote vreugde van de kooplieden het „drama" voltrokken was, kreeg ze den big, welken ze eerlijk gekocht had. Óf de jonge boer. met het diertje ook haar thuis bezorgd heeft, vertelt de ge schiedenis niet. In Gouda verwacht men, dat de volgen de week zeer vele kooplustige boeren- meiskes de veemarkt met een bezoek zul len vereeren, niet alleen om de biggen, doch ook't is nog steeds schrikkel jaar. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer, Daar ik Uw dagblad „De Zeeuw" eiken dag lees, vergeet ik dan ook niet de Zoek- lichtjes te lezen, omdat ik daar dingen 1 in zie staan, die het lezen waard zijn, want onze onderteekenaar laat zich hier in met onbetuigd. Nu las ik dan weer iet3 over de malaise en de crisis, hetwelk bijna een ieder moet gevoelen, hetzij in meer dere of mindere mate, want de meesten hebben het nu veel minder dan een tien tal jaren geleden en van waar komt dit alles? Is het omdat wij God dankbaar geweest zijn voor al Zijn zegeningen, dat Hij ons zooveel schonk? Of dat wij er God niet voor gedankt hebben en bij ons zei ven gedacht hebben, dat God dit ver plicht was? Indien wij dit denken, dan vergissen wij ons zeiven zeer. Hij, die het toen gaf, kan dit nu nog; het is nog één en dezelfde God. Maar is het nu niet om onzentwege, dat alles zoo slecht gaat? En hebben wij toen dien zegen niet verbeurd? Moeten wij ons zeiven voor God niet scha men? Er zijn er zoovelen, die voor God en Zijn Woord niet meer willen buigen en zij hebben Hem niet meer noodig en zij kun nen het buiten God wel af. Daarom laat God nu misschien eens zien wie Hij is. God regeert en kan alles weer in orde maken en mogen wij dit vertrou wen van Hem hebben en bij Hem onszel- ven aanklagen, maar dan niet aan 's lands regeering of overheid, want die kunnen ook niet helpen, als menschen. Men moet in dezen crisistijd, als het bij ons is, el kander helpen en elkanders lasten dra gen. Als dit meer op den voorgrond trad, zou het waarschijnlijk beter gaan. Daar ik nu in het Zoeklicht las van Zaterdag 5 Maart, dat er iemand was, die zeide, dat de werknemers het heel wat beter hebben dan de werkgevers is niet oorbaar uit te spreken. Maar laten de werkgevers de werknemers hun loon gun nen, en de loonen zijn voor de boeren arbeiders niet te hoog a f 15 per week en dit hebben zij nog niet allen, vooral niet in den winter. Ik voor mij geloof, dat er niet veel werkgevers zijn, die hier nog mee over willen steken, als men eerlijk is. En als wij als Christenen onze roeping hier in verstonden, zou het wellicht in de maatschappij ook beter gaan. Laten wij hierin oppassen, dat de liefde jegens onze naasten meer op den voor grond treedt, en onze lasten samen dra gen, en alzoo de wet van Christus zoeken te vervullen. Koudekerke. H. AARNOUTSE Sr. Stel uw Foktoom samen uit kerngezonde dieren, niet uit papieren iegsters. Deze week had ik door willen gaan met een beschrijving van de tentoonstelling te 1 arijs. Ik kreeg echter verschillende be langrijke gevallen onder handen, die op het oogenblik voor moeten gaan. Een ten toonstelling is heel aardig, doch de dage- lijksche zaken hebben den voorrang. Allereerst deze brief van een hoender park; Er züi.n weeds een vijftig kippen bij I ons dood gegaan. Ze zijn hoogstens twee dagen ziek, krijgen een blauwe kam en vallen dood. We hebben er van alles aan geprobeerd, niets helpt. Nu zouden we gaarne eens willen weten wat voor ziekte dit is. En wat voor middelen wij moeten toepassen om het te bestrijden. En dan van een kippenhouder: In den loop dezer maand zijn vier kippen gestor ven. Eerst loopen ze kreupel, dan verdort de kam en de veeren worden dof. Het zijn de tweejarige dieren die ziek worden. Zou ik van deze kippen toch kunnen broe den? Beide gevallen betreffen kippen met tuberculose, een schadelijke ziekte, die niet ernstig genoeg bestreden kan worden, daar zij van kippen vooral op varkens, maar ook op andere dieren en zelfs op den mensch kan overgaan. Er zijn uit de laatste jaren ongeveer drie dozijn geval len bekend van ziekten bij den mensch door kippen-tuberculose veroorzaakt. Bij de kippen zelf is de ziekte zeer schadelijk, omdat de zieke kippen geruimen tijd niet leggen en toch veel eten en hun geheele omgeving besmetten. In ons land komt de tuberculose vrij wel alleen voor bij oudere dieren en wei nig bij eerste legs-kippen en neemt de ziekte dan ook af zoodra men minder oude kippen aanhoudt en meer jongere neemt. Uit een oogpunt van het fokken voor de toekomst lijkt me dit systeem echter niet gewenscht, daar onze grootste aandacht er aan gewijd moet zijn gezonde, weerstandbiedende dieren te fokken en geen zwakkelingen, die aan allerlei ziek ten sterven. Om echter de constructie van een kip te leeren kennen moet men haar eenige legjaren aanhouden en bestudeeren en blijft zij dan gezond, dan bewijst zij een flink lichaam te hebben. Vele kippen leg gen in het eerste legjaar flink en laten ons in het tweede legjar.r geheel in den steek. Zoo kan ik u een staatje laten zien van 24 kippen verdeeld in vier groepen van zes. Groep 1 legden alle kippen boven 241 eieren in het eerste jaar, groep 2 legden van 203221 eieren, groep 3 van 179198 en groep 4 van 168178. Maar nu het tweede legjaar. Bij groep 1 was er één die heelemaal niet legde, één die 21 eieren legde en vervolgens 49, 86,11 en 129 eieren. Van groep 2 was in haar tweede jaar de min ste nog 203 eieren, van groep 3 eveneens, terwijl groep vier liep van 175221. Gemiddeld over twee jaar legde dan ook groep 1 324 eieren, groep 2 422 eie ren, groep 3 398 eieren en groep 4 368 eieren. Wij zien dus van hoe groot be lang het voor den fokker is de dieren twee jaar te controleeren en van hoe groot belang het is voor een krachtiger nageslacht om eveneens van oudere hen nen te fokken. Veelal is de verleiding veel en veel te groot in dezen tijd, nu we de foktoomen gaan vormen, thuis te gaan zitten met de legstaten der kippen en dan op pa pier de foktoomen te gaan samenstellen. Zoo'n fokker zou dan in het bovenge noemde geval één elite-toom samenstellen van dieren boven 246, dan toom 2 van 2C0225 enz. enz. en als hij nu nog ad verteert en de p rijzen der elite-toornen hoog maakt, dan vliegt menigeen er in. Een goed leggende hen kan goed zijn maar - dat zal men aan de hen zelf moeten zien en niet aan de legstaten. Vooral maakt men vaak nog de fout te let ten op het aantal eieren en niet op het gewicht der eieren en krijgt men dus op den duur zwakke dieren die kleine eie ren leggen. Juist bij het begin van den foktijd wil ik dus ernstig er op wijzen, dat, zoowel uit een oogpunt van eier-productie als uit een oogpunt van weerstandsvermogen te gen ziekten de fokker niet ernstig genoeg zijn dieren kan bestudeeren. Neem des noods de legstaten in de hand, doch ga dan in het kippenhok. Schakel elke hen uit die te kleine eieren legde en neem el ke hen nauwkeurig op in haar doen en laten. Pak haar beet, onderzoek haar als gij haar van het vainest neemt en schakel weer elk dier uit, dat niet kerngezond en krachtig is. Dan pas kan een goede fok toom gevormd worden en geef mij dan maar b roedeieren van toom 2 of toom 3, die zijn mij goed genoeg en laten we eerst maar eens afwachten wat die hooge Ieg sters van toom 1 in haar tweede jaar zul len presleeren. Nu nog even terug naar mijn brieven. Een hoenderpark, dat 50 kippen laat dood gaan alvorens eens te gaan onderzoeken wat er aan de hand is daar heb ik liever geen broedeieren van, en u toch ze ker ook niet, waarde lezer? Er is „van alles" aan geprobeerd, alleen niet het goe de, (n.l. laten onderzoeken en nu de tu berculose vastgesteld is, krachtig ontsmet ten na reiniging), den dierenarts te hulp roepen, hem de zieke kippen laten aan wijzen door middel van de tuberculine- proef en dan direct alle besmette kippen vernietigen. Bovendien, een tuberculeuse kip wil wel eens plotseling dood vallen aan inwendige verbloeding, doch dat ze alle 50 zoo gegaan zijn, acht ik uitgesloten. Meestal beginnen ze geruimen tijd van te voren kreupel te loopen, doch een onattend eigenaar merkt dat vaak niet op. Brief schrijver no. 2 heeft op dat gebied beter zijn oogen gebruikt en merkte het wel de gelijk op. Mijn les is dus deze keer: Laat snel bij sterfte onderzoeken. Stel uw fok toom samen uit. kerngezonde dieren en niet uit papieren Iegsters. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 90a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord inïjuiien en blad vermelden. Een eigen sfeer. Een goede sfeer is niet zoo gemakke lijk te scheppen, schrijft de „Rott.". Het is veel meer een kwestie van aan- roelen, van trachten en probeeren, dan van bedenken. Er is dan ook wel eenige aangeboren neiging of aanleg toe noodig, die men soms bij de eenvoudigste zielen kan aan treffen en die dient te worden erkend en ontwikkeld. Immers kan zooveel van klei nigheden afhangen: een meubel te veel of te weinig in een hoek, te veel bloemen in een kamer of vaas, een plooiing van gor dijnen enz. Juist en vooral in onzen zenuwachtigen, drukken tijd, is een goede sfeer, die rus tig aandoen en toch interessant genoeg is om de belangstelling te wekken, van on berekenbare waarde. Specialisten wijzen met grooten nadruk op de noodzakelijk heid van een rustige omgeving voor in- valieden. Een huis behoort een haven te zijn van rust, waar men zijn moeiten en za- kenzorgen even kan vergeten. Een vroo- lijke, opwekkende en toch niet drukke sfeer in huis, is als een hechte vriend schap, die men met den dag meer leert waardeeren In negen van de tien gevallen, dat de menschen klagen over eenzaamheid vooral op vreemde huurkamers of over het bij bepaalde menschen niet kunnen wennen, is het de vreemde, oneigen, of ook wel: onwerkelijke sfeer, waar dit aan ligt. Meisjes, die ver van huis in eenzame hokjes, een gevoel van verlatenheid niet kunnen overmeesteren, zien zich dit toch heel dikwijls veel gemakkelijker gemaakt, wanneer zij een paar eigen, oude dingen uit het ouderlijk huis laten overkomen en daarmee aangevuld met bijpassende doeken, knusse wandkleeden, een aardig stoeltje, kastje of bureautje b.v. zich een hokje scheppen, dat iets eigens voor haar heeft. En zoo kan een huiskamer, die heel ouderwetsch is, ja, naar moderne begrip pen zelfs een beetje stijf, maar die een eenheid vormt met de oude menschen die er in verblijven, oer-gezellig aandoen. Wat men echter wel eens zag: een spin newiel in een moderne kamer, of ook wel: een halve oud-Hollandsche kamer, schept geen behagelijke sfeer. Dit vloekt. Enkele recepten. Snijboonen met witte boonen. Drie ons witte boonen, die gewasschen worden en een nacht in water geweekt. Den volgenden dag worden ze gaar ge kookt. Terzelfder tijd zet men twee pond inmaaksnijboonen op in ruim water. Het water wordt na een half uur koken ver- verscht. Mocht dan na weer een half uur koken blijken, dat ze nog te zout zijn, dan wordt het water weer ververscht. Na gaar gekookt te zijn, laat men ze op een vergiet uitlekken. In een pan komen twee kilo aardappelen. Men voegt er zooveel water bij, dat ze half onder water staan. Daar op komen de snijboonen. Op een klein vuur laat men de aardappelen gaar wor den. De aardappelen en snijboonen wor den gestampt met een flink stuk boter. Drie theelepels Maggi Aroma gaan erdoor en dan komen de witte boonen aan de beurt, die erdoor geroerd worden. Poffertjes. Het beslag wordt ge maakt van gewone bakkersbloem met wa ter, een beetje zout en op elk pond bloem één eetlepel keukenstroop. Het beslag moet nogal dun zijn. Direct kan worden begon nen met bakken, zoo mogelijk in een ech te poffertjespan; klein van stuk. Men gebruike uilsluitend goede boter Men zorge, dat de poffer gaar, maar niet te hard gebakken is. Citroenenmarmelade. Borstel de citroenen in water schoon, neem per K.G. vruchten 1 L. water en 2 K.G. sui ker; kook in het water de citroenen een uur, giet het vocht af, vervang het door dezelfde hoeveelheid nieuw, nu kokend water en kook de citroenen nog een uur. Snijd de vruchten in dunne plakjes, ver wijder alle pitten er uit, doe ze weer in het kookwater en kook de marmelade tot de vereischte dikte in. Eiermengsel. 3 hardgekookte eie ren, 1 eetlepel dikke mayonaisse (ook wel te vervangen door 1 eetlepel slaolie en 1 eetlepel azijn), peper en zout, 1 afgestre ken theelepeltje mosterd, 5 druppels Mag- gi's Aroma. Wrijf de eieren zorgvuldig fijn, ver meng ze met den mosterd, de peper, het zout en de Maggi's Aroma en vorm er dan met behulp van de Mayonnaisse (of van de olie en den azijn) een gemakkelijk smeerbare, maar toch goed samenhan gende massa van. Strijk die uit op sneed- jes gesmeerd brood en bedek ze met een tweede geboterd sneedje. Enquete huiswerk. Het huiswerk is een onderwerp, dat als een komeet terugkomt op geregelde tijden. In het „Alg. Handelsblad" lezen wij hoe men veertig jaar geleden hier en daar grootere leerlingen liet opschrijven hoe veel uren ze per avond aan huiswerk be steedden, en de jongens die bekend ston den als liever lui dan moe noteerden re gelmatig een uur of zelfs twee, méér dan ze gebruikten, om toch maar vlijtig te schijnen. Tegenwoordig is men zoo prac tised dit onderzoek buiten de leerlingen om te doen. en :>.at de ouders den ge bruikten tijd noteeren. Het onderzoek gold leerlingen van de Chr. Muloschool te Groningen. Volgens het onderzoek vinden de meeste ouders het niet erg, dat bun kinderen gemiddeld 2K uur, aan sommige scholen meer dan drie uur, per avond noodig hebben. Van 51 ouders waren 40 overtuigde voorstanders van huiswerk. De „Prov. Gron. Crt." voegt er bij; dat deze ouders rekening houden met gezond heid, nachtrust en ontspanning hunner kinderen blijkt nergens. Het huiswerk is zeker een enquête waard. Het is een onderwerp dat vele kanten heeft en vele pennen in beweging brengen kan. Het omkrullen van karpetten. Een beproefd middel om het omkrullen van karpetten te voorkomen is, langs de kanten van het kleed (van achteren na tuurlijk) vrij breede belegstukken te laten aanbrengen van stevig linnen. Een ander, minder bewerkelijk, hulpmiddel vindt men in driehoekjes van rubber, speciaal voor dit doel in den handel gebracht. Deze driehoekige rubberplaatjes worden aangebracht tegen de vier hoeken van het kleed en voorkomen het omkrullen op afdoende wijze. Wie restanten linoleum of zeil heeft, kan ook daarvan driehoekige stukjes snijden en deze tegen de hoeken van het kleed naaien. Men doet verstan dig, in het stugge materiaal van te voren gaatjes te boren, daar er anders geen naald door te krijgen is. J re -> Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Probleem No. 241. Auteur: G. O. Veenendaal, Amersfoort. 1 2 8 4 5 16 26 26 iö tm /'m&Wi, W/1 16 25 3ö 47 48 49 50 Zwart 9 sch. op: 11 tot 14, 17, 18, 19, 24 en 35. Wit 9 sch. op: 26, 27, 28, 33, 37, 38, 39, 44 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen binnen 8 dagen na laatste plaatsing in elke maand. Om het wereldkampioenschap 1931. S. Bizot (Wit) King (Zwart) 1. 34—30 19—23 2. 30—25 20—24 Beter dan 1419. Na dezen zet zou zwart op de volgende wijze nadeel aan den linkervleugel kunnen krijgen. Wit 25X14 40—34 44—40 31—26 26X17 36-31. Zwart 9X20 4—9 17—21 10—14 12X21. Zwart's linkerflank is nu te spoedig uit gespeeld. 3. 33—28 14—19 4. 40—34 10—14 5. 34—30 17—21 Nu zou 17—22 en 11X22 in aanmerking komen. Zwart heeft links minder stukken doordat 19—23 enz. is gespeeld. Met cen trum en rechtervleugel moet deze stel ling dus worden gesteund. 6. 39—33 7. 44—39 8. 50—44 9. 44—40 10. 31—27 11. 28X17 12. 33—38 13. 39—33 14. 37—31 15. 42X31 21—26 11—17 17—21 12—17 17—22 21X12 7—11 11—17 26X37 1— 7 De voorkeur verdient 611, 10, waar na zwart later 1722 zou kunnen spelen. 16. 27—22 17. 31X11 18. 36-31 19. 31—27 18X27 6X17 13—18 14—20 Nu komt beter uit, dat zwart de samen werking tusschen de beide vleugels heeft verwaarloosd. Hij komt nu wel uit de na- deelige stelling van zijn linkervleugel, doch verliest daardoor terrein. 20. 25X14 19X10 21. 30X19 23X14 22. 41—37 9—13 23. 47—42 14—19 24. 46—41 10-14 25. 49—44 5—10 26. 44—39 17—22 Een goede zet. Indien zwart 19—23 en 14X23 speelde, zou wit direct met 33—28 kunnen aanvallen. Met den tekstzet neemt zwart echter eerst een stuk van wit's centrum weg, zoodat later zonder bezwaar 19—23 gespeeld kan worden. 27. 28X17 12X21 28. 35—30 7—12 29. 30-25 4— 9 30. 40—35 19—23 31. 45—40 14—19 32. 35—30 10—14 33. 30—24 19X30 34. 25X34 13—19 35. 37—31 8—13 36. 41—36 15—20 37. 31—28 12—17 38. 40-35 20—24 39. 3430 14—20 40. 39-34 20—25 CM CO O) co co CM O) co "O k_ CU -♦— co INI c> Ja a> «3 .ev. 3 8 bo M Sü Hcv a> 3 t>0 M rTj co in? g id 5 S-3 «5 a> 35 Tt Q-i I .11' 2 b 111 a So ib.a i o 3 T3 K S "5S m a a, w <V S a H o 8 d tSJ I M 3 Ss d p O) -M Xi o -U <i> rr* O) <D xi N «2 SP l"-§s2:Sfe c l-r a af O «*-i eo ET te o a) H oo flll D - a w bfl'.S? a> fe ®w b -ö N h oT 5 GO 2 |s ca •<-» o fl a-I T3 CJ? CU 09 a - o is .S .2 73 aa et 3 -f t- <v d g 8 O o d *3 _p h -J o c: 8 ®3 60 .b CQ - o o F O 5 (Wordt vervolgd.) y

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6