Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtzaken na toonde dhr tg Guwinklo asn: dat het niet gemakkelijk is leider te zijn van een knapenvereeniging. Hij spoorde de kna pen aan te volharden in den strijd. Wemeldinge. De opbrengst van de al hier gehouden rondgang vanwege het plaatselijk crisis-comité over de afgeloo- pen week heeft opgebracht f 530.45, be nevens 50 bons, geldig voor 8 ons brood. Besloten werd het bedrag, waarvan 10 pet. bestemd en afgedragen werd aan het Nationaal Crisis-Comité, te doen bestem men voor de behoeftigen in deze gemeente. Zij die meenen daarvoor in aanmerking te komen, kunnen zich ter gemeentesecre tarie vervoegen vóór Zaterdag 19 Maart a.s., door inlevering van hun daartoe strekkende schriftelijke aanvrage. Woensdagavond werd in de zaal van dhr M. Korstanje, alhier, door de heeren Sellenrath en Koning, vertegenwoordigers van de N. V. Philips gloeilampenfabriek te Eindhoven, een lezing over het gebruik van electriciteit, voornamelijk voor ver lichtingsdoeleinden gehouden, hetgeen ge ïllustreerd werd met lantaarnplaatjes. Voorts werd nog een film vertoond over het geheele technische bedrijf van boven genoemde Vennootschap, o.a. de Phohi- zender, het laboratorium, en verder de fabrieksgebouwen. Ook op radio-gebied werden verschillende toestellen van de nieuwste vindingen getoond. Het geheel werd afgewisseld met gramofoonmuziek. Jammer, dat de belangstelling niet groo- ter was. Nieuwdorp. De Chr. zangvereeniging „De Lofstem", directeur dhr J. v. Westen van Borsselen, gaf Woensdagavond haar tiende uitvoering in het kerkgebouw der Geref. Kerk. Nadat de vergadering door Ds Beukema op de gebruikelijke wijze ge opend was, werd het programma, dat dit maal alleen uit kleinere nummers bestond, afgewerkt. Mooi en gevoelvol klonk: „Ik wil mij gansch U geven nu"; vroolijk en opgewekt: „Holland". Ook: „Naar U, o Heer" werd goed uitgevoerd, terwijl enkele nummers nog een dankbaar applaus uitlokten, zoo als de „Serenade van een Landsknecht", die echter wel wat vlug gezongen werd en „Psalm 122" van den beroemden oud- Hollandschen orgelist Sweelinck. Dit laat ste nummer, dat zelfs op verzoek her haald werd, is lang niet gemakkelijk. Toch klonk het goed, al waren sommige par tijen er nu en dan even uit. Over het algemeen echter is er goed gezongen en kunnen koor en directeur te vreden zijn. De uitspraak was best, terwijl de directeur ook behoorlijk werk gemaakt heeft van de voordracht. Met genoegen mag geconstateerd worden, dat de muzi kale teekens beter in acht genomen wor den dan vroeger. Ook de zuiverheid van toon was over het algemeen goed, alleen hier en daar, vooral als het te hoog ging, zong men „er tegen aan", b.v. in „De Oordeelsdag". Voorts moet de tenorpartij nog wat meer beheerscht zingen en niet te veel vibreeren. Ter afwisseling zong het kinderkoor „De kleine Lofstem", directeur eveneens dhr J. van Westen, enkele nummertjes, waarvan het leuke „Jan en de vink" zeer in den smaak viel. Dit koor doet goed zijn best, maar moet de laatste noot van een regel nog wat beter leeren aanhouden. Alles samengenomen was het een mooie avond. De opkomst was bevredigend. De op brengst was bestemd voor het Crisis comité. Arnemuiden. Woensdagavond hield de vereeniging voor bijzonder lager onderwijs op Geref. grondslag haar jaarvergadering. De secretaris en penningmeester lever den hun verslagen. De aftredende be stuursleden, dhrn L. v. d. Ketterij en Joz. Joosse, werden herkozen. In de plaats van dhr A. de Visser, die wegens vertrek moest bedanken, werd gekozen dhr C. Schroevers Jzn. Dhr A. de Visser, die een 14-tal jaren als bestuurslid zijn gaven en krachten aan de school had gewijd, werd op hartelijke wijze dank gebracht voor het vele werk door hem in het belang van school en onderwijs verricht. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- heid uitgesproken om zooals vroeger een spreker te laten optreden tot het houden van een Unie-rede. Dit zal in overweging worden genomen. Temeuzen. In de Donderdagmiddag gehouden vergadering van den Gemeen teraad, waren alle leden aanwezig. De S.D.A.P.-fractie wil adhaesie betui gen aan het adres van het gemeentebe stuur van Boschkapelle inzake werkver schaffing. Dhr de Bakker deelt dit gevoe len; dhr Verlinde is wel voor werkver schaffing als bijv. de nieuwe havens, zoo dit mogelijk ware. Het voorstel van B. en W. om het adres voor kennisgeving aan te nemen, wordt aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van de algemeene politieverordening geeft dhr van Driel (S.D.A.P.) aanleiding tot eenige beschouwingen. Artikel 12, dat voortaan zal verbieden zonder schriftelijke vergunning van B. en W. eenig voorwerp boven den openba ren weg te plaatsen, te hangen, te leggen, te hebben of te laten staan, brengt eenige bespreking (vlaggestokken, antennes b.v.), doch wordt aangenomen. De S.D.A.P.-fractie komt met vragen, die strijdig worden met de Zondagswet. Zij wil in de politieverordening meer vrijheid voor het houden van optochten, muziek enz. op Zondagen; over dit on derwerp wordt nog uitvoerig gesproken, zonder resultaat als de S.D.A.P. wenscht. Artikel 22, aldus door B. en W. voor gesteld met de aanvulling: „Het is ver boden in het openbaar in de kommen zon nebaden te nemen gekleed in zwembroek of badcostuum behalve op de plaatsen, bedoeld in le lid van dit artikel, ontlokt eenige bespreking. Een „offioieele" zwem plaats (als W. Kanaal b.v.) kunnen B. en W. niet noemen, om de gevolgen als er bijvoorbeeld ongelukken komen, Het voor stel van B. en W. wordt echter met 87 stemmen aangenomen. Een artikel 91a wordt voorgesteld als ■volgt: Het is verboden in de bebouwde kommen of daarbuiten binnen een af stand van 100 M. van woningen, bloed, ingewanden of anderen afval van ge slachte dieren te verzamelen, te bewaren of neer te werpen. Dhr Hamelink wil dit nieuwe artikel wel zeer nadrukkelijk doen gelden voor het straatvuil, dat in de bebouwde kom (van Steenbergerlaan) wordt neergewor pen door de gemeentereiniging. Het is daar geen gelegenheid voor een stort plaats van vuil in de directe nabijheid der gebouwen. Telkens zijn door B. en W. toe zeggingen gedaan, doch de stortplaats blijft daar maar bestaan. Dit wil dhr Ha melink geheel en al beëindigd zien, omdat de gemeente hier den inwoners overlast aandoet. Het voorstel-Hamelink wordt verworpen met 114 stemmen, zoodat in de Politieverordening niet wordt ge handeld over de vuilnisbelt aan de van Steenbergenlaan. Vervolgens wordt gesproken over de af wijkingen van de bepalingen der Winkel sluitingswet. De voorgestelde sluitingsuren (9 uur des zomers, 8 uur des winters) gelden niet voor de dagen: 1. Vanaf Maandag tot en met Woens dag van de week waarin Paschen valt; 2. Vanaf Maandag tot en met Donder dag van de week waarin Pinksteren valt; 3. Vanaf Maandag tot en met Vrijdag van de jaarlijks te houden winkelweek. 4. Gedurende de dagen waarop de ker mis gehouden wordt. 5. Gedurende de laatste drie dagen van het jaar, voorzoover deze noch Zaterdag, noch Zondag zijn. Dhr Verlinde wil ook de sigarenwin kels op Zondag drie uur gelegenheid ge ven open te zijn. Dit voorstel wordt aan genomen met 87 stemmen. Dhr Van Aken wil het geheele jaar om half 9 sluiting; met 114 st. verworpen. Voorstel -Bakker: het geheele jaar 8 uur, verworpen met 87 st. Voorstel van B. en W. aangenomen. Vervolgens komt aan de orde het voor stel van B. en W. tot vaststelling eener steunregeling voor werkloozen. Dhr Van Driel (S.D.A.P.) heeft enkele opmerkingen. Zoo is er b.v. een arbeider die door zijn arbeid een vinger heeft ver loren, waarvoor hij iets trekt; dit bedrag wordt in de steunregeling afgehouden. Hiertegen komt dhr van Driel op. Het geen de gemeenteraad in dezen mag doen (huurtoeslag) wil hij gedaan zien. Ook ziet hij den weg om de normen te verhoogen van f 10 op f 11. Ook dhr Hamelink (vrij S.D.A.P.) brengt de steunregeling ter sprake. Om de normen te verhoogen (in dit geval een huurtoeslag) ziet spr. weinig kans van slagen bij den minister. Het zal in dit ge val z.i. beter zijn huurtoeslag te verlee- nen en geen verhooging der normen. Ook ziet hij bij de bedragen die bij de steunre geling in mindering worden gebracht, be zwaren; dit wordt echter van hoogerhand opgelegd. Momenteel moet reeds circa f 1600 per week worden uitgekeerd, merkt dhr Ver linde op. Maar als we nu grooter uitkee- ring gaan geven, komt dit n.a.w. boven de draagwijdte der gemeentefinanciën, stel lig als deze toestand lang aanhoudt. De voorzitter stemt toe, dat verbetering noodig kan zijn, mits mogelijk. Het moet immers volgehouden kunnen worden. Er is thans crisis-werkloosheid, waardoor andere normen van toepassing kunnen zijn. Dhr Hamelink stelt voor: geen verhoo ging der normen; hij wil wel huurtoeslag geven tot f 1,50. De S.D.A.P.-fractie neemt dit voorstel over. Dhr D. Scheele (vrij A.R.) bestrijdt het voorstel tot huurtoeslag; het zal de ge meente wekelijks een flink bedrag kosten, stellig een drie- a vierhonderd gulden. Dhr Hamelink zegt, dat dit hoogstens f 160 bedragen zal, waarop nog een uit- keering door de regeering valt. Daardoor kost het de gemeente ten hoogste f 100 per week. Het voorstel-Hamelink (huur toeslag) wordt verworpen met 105 st. Dhr Hamelink wil adviseeren de eerste drie gulden van de verdiensten van de vrouw van een gesteunde met kinderen, vrij te laten, hetgeen dhr D. Scheele be strijdt. Dit amendement-Hamelink wordt aangenomen. Voorgesteld wordt: geen uitkeering ver strekken aan degenen wier gezinsinkom sten meer bedragen dan f 13.50 bij een ge zin van 2 personen, opklimmende tot f22.50 bij 11 of meer personen. Dhr Ha melink wil dit verhoogen met f 1.50, n.l. beginnende met f 15 en opklimmende tot f24. Dhr Scheele merkt op, dat de gezinsin komsten in vele gezinnen lager zijn bij werken, dan nu de steunregeling zou bie den. Het amendement-Hamelink wordt verworpen met 105 stemmen. (Eenig rumoer op de tribune, die flink bezet is; dhr Van Aken wil daartegen protestee ren, echter zonder goede reden.) Vervolgens komt punt 8 aan de orde: voorstel van B. en W. tot vaststelling eener nieuwe verordening op de heffing van een recht voor het tijdelijk in gebruik hebben van gemeentegrond. Deze regeling wordt aangenomen. Er wordt door B. en W. vervolgens voorgesteld f 1000 beschikbaar te stellen uit de gemeentekas ten behoeve van het crisis-comité. Hier tegen verklaart zich dhr Van Cad- sand (St. G.). Hij geloof* det er ve,& dit geld naar andere gemeenten zal gaan, waartegenover de voorzitter opmerkt, dftt er toch ook „barmhartige Samaritanen" moeten zijn. Dhr Van Driel wil twee maal duizend gulden geven: a. aan het plaatselijk crisis comité; b. aan het nationale crisis-comité, ieder f 1000. Dhr Scheele wil er meerderen in be trekken dan alleen de „crisis-werkloozen". Er zijn wel meerderen buiten dien waar armoede heerscht, en zij zouden daarvan niet kunnen profiteeren. Als 't alleen voor de crisiswerkloozen bestemd is, blijft dhr Scheele er geheel tegen. Dhr Geelhoed zegt tegenover de opinie van dhr Scheele, dat er ook buiten de cri sis-werkloozen gesteund kan worden uit dit bedrag. Wel stemt hij dhrn Van Cad- sand en Scheele toe, dat het alleen en uitsluitend personen uit de gemeente moet gelden; hij verwacht dat er uit Den Haag bezwaar zal gemaakt worden tegen uit keering aan anderen buiten de gemeente. De voorzitter zegt, dat het geld geheel ten goede komt aan de inwoners van Ter- neuzen, doch dan voor groep B (de crisis werkloozen en de personen van de werk verschaffing). Dhr D. Scheele doet thans het voor stel het bedrag van f 1000 alleen te votee- ren indien alle „crisis-getroffenen", niet alleen de crisis-werkloozen, worden be trokken in deze regeling. Dhr Hamelink wil zulks den Minister alleen verzoeken, niet de bindende uit spraak aannemen. Wijst de Minister deze vraag af, dan kan er toch f 1000 gevoteerd worden voor de crisis-werkloozen. Het voorstel-Seheele wordt aangeno men. Goedgekeurd is het voorstel van B. en W. tot tijdelijke verhooging van de jaar wedde van den klerk der arbeidsbeurs met f250. De nieuwe straat bij de Axelsche straat krijgt de naam Garpelstraat. Een ijzereter. Op26 Februari werd er ingebroken in het kantoortje der N.V. Philips bij het Wilhelminalokaal te Best. De dader werd dezer dagen gepakt en opgesloten in het arrestantenlokaal. Hier heeft hij 's nachts kans gezien het ijzeren hengsel van den toilet-emmer te breken en dat halverwege in zijn keel te wringen. De man werd onder hevige be nauwdheden in zijn cel aangeroffen. Dr B., die ijlings ontboden werd, achtte over brenging naar de kliniek te Leiden nood zakelijk. En hier bleek alras, dat het een beruchte inbreker J. v. K. was, die reeds meermalen zulke grapjes uithaalde en ook al eetlepels heeft ingeslikt in het ar restantenlokaal. Nader bleek, dat hij eenige weken ge leden uit het psychopathenasyl te Lei den gevlucht was. Er in g e 1 o o p e n. Bij den land bouwer de H. te Nuenen vervoegde zich een heer, die voorgaf M. uit het naburige Erp te zijn. Hij vroeg een bus benzine te leen, welke hij na een half uur terug zou brengen. Hij kreeg er een mee en betaalde f 2.50 als waarborgsom. Na een half uur kwam M. inderdaad terug met de bus weer goed gevuld. Hij; kreeg z'n riks terug en verdween onder dankbetuiging. Toen de landbouwer een uur later de benzine voor zijn dorschmachine noodig had, bleek de inhoud water te zijn Van den dief geen spoor meer. Liefhebbende echtge noot e. Een vrouw te Deventer heeft haar man, die reeds ter ruste was gegaan, onverwacht met een hamer een slag op het hoofd toegebracht. De getroffene kreeg een ernstige, bloedende wonde en moest in het ziekenhuis worden opge nomen. De echtgenoote koos het hazen pad. Runderziekte te Bode graven. Te Bodegraven is ongeveer veertien dagen geleden een stal koeien en varkens binnen een paar dagen, zon der dat met zekerheid de oorzaak ervan kon worden vastgesteld, gestorven. Thans zijn dergelijke sterfgevallen geconsta teerd bij het vee van een andere boerderij. De Rjjksseruminrichting te Rotterdam heeft de ziekte bevonden te zijn pseudo- dolheid, de z.g. Aujeszky'sche ziekte, die tot nog toe niet in ons land was waarge nomen. De ziekte, die o.a. in Amerika en Hongarije is voorgekomen, ook bij honden en katten, gaat gepaard met hevig jeuken. Het drama te Waterin gen. De Rechtbank te Den Haag heeft beslist, dat de vrouw, die in den nacht van Zaterdag 3 op Zondag 4 October In haar woning te Wateringen haar beide kinderen met bijlslagen van het leven heeft beroofd, buiten gerechtelijke ver volging wordt gesteld. Op last van de Rechtbank is de moeder geplaatst in bet Rijkskrankzinnigengesticht te Eindhoven. Vier boefjes gearres teerd. De Groningsche politie heeft de hand gelegd op een viertal jongens van twaalf tot vijftien jaar, die allen reeds eerder met de politie en den Kinderrech ter in aanraking zijn geweest en een heele reeks dieverijen gepleegd hebben. Deze aanhouding was het gevolg van de arres tatie van een 12-jarig jongetje toen dit in een winkel op heeterdaad betrapt werd bij het stelen van toffees. (Tel.) Van het stadhuis naar het Huis van Bewaring. Het allereerste paartje, hetwelk Woensdag morgen de gebruikelijke lange rij van de huwelijkscandidaten ten stadhuize te 's Gravenhage opende, ÖU «ft! «ia- der d*ep tragisohe omstandigheden. De 32-jarige Duitsche dienstbode Em ma D., thans verblijf houdende in het Huis van Bewaring aldaar, is n.l. in het huwelijksbootje gestapt, Met machtiging van den Officier van Justitie begaf het bruidje, vergezeld van haar trouwlustigen echtvriend, zich op den aangegeven tijd naar het Raadhuis, alwaar beiden ongeveer te negen uur aan kwamen. Wel werd de bijzondere sfeer dezer hei lige intimiteit dien morgen wreed ge stoord door de mede-aanwezigheid van twee, zij het dan in civiel gekleede rijks veldwachters. De gebruikelijke formaliteiten in de trouwzaal hadden een vlot verloop. Nie mand der talrijke in de gang aanwezigen zal dan ook het vermoeden hebben gehad van den droeven ernst dezer gebeurtenis. Gearmd als ieder paartje, hetwelk zich op een dag als dezen overgelukkig voelt, verlieten ook deze beiden het Stadhuis. Vroeg in den morgen voerde de auto het viertal terug. Enkele minuten bleven den jongeman nog slechts over in het Huis van Bewa ring tot afscheidneming. Toen klapte de deur, welke de wreede scheiding tusschen hem en zijn bruid vormde, achter hem dicht. Afd. Zeeland Ned. Pomologische Vereen. (Slot.) Besloten wordt de tuinbouwvereenigin- gen te Kapelle en Wemeldinge als lid toe te laten. Bestuursverkiezing. De heer F. Kake- beeke moet wegens gezondheidsredenen als bestuurslid bedanken. De voorz. dankt hem voor het vele wat hij voor de vereeni ging heeft gedaan. In zijn plaats wordt gekozen de heer G. P. Vogelaar Sr. In bespreking komt nu de aankoop van de bestrijdingsmiddelen. De heer Groen- leer is de laagste inschrijver. Hem zal de levering gegund worden. Ook zal hem op voorstel van den heer C. P. Vogelaar worden verzocht voor dit jaar als depothouder op te treden, zoodat ook na bestellingen kunnen plaats hebben. Dit jaar zal weer een excursie plaats hebben. Genoemd worden Schouwen, de zak van Zuid-Beveland of de proeftuin te Wilhelminadorp. Het besiuur zal een keuze doen. Op voorstel van den voorzitter wordt een commissie benoemd, die in overleg met den heer v. d. Plassche proeven zal nemen met Amerikaansch enthout. In deze commissie nemen zitting de heeren v. d. Have, Vogelaar en Provoost. Nadat is gepauzeerd en het aantal aan wezigen aanmerkelijk is toegenomen, spreekt dhr Ir A. W. v. d. Plassche over: „de fruitteelt in Amerika". Spr. zet uiteen, dat wij in Nederland reeds veel van Amerika hebben overgeno men en dat onze kweekers veel naar Ame rikaansch voorbeeld werken. Maar het kan niet ontkend, dat het Amerikaansch fruit het in uiterlijk wint van het Nederlandsche. In smaak wint de Nederlandsche appel het weer, maar het goedbetalend publiek let meer op het uiterlijk. Wil men nu bereiken, dat men in Ne derland Nederlandsch fruit eet, dan moet de Nederlandsche kweeker zorgen, dat zijn fruit aan hooge exterieur-eischen voldoet. Om hierin nu nog meer adviseerend te kunnen optreden, maakte spr., met steun van het Rijk en het Centraal Bureau de reis naar Amerika. Met welwillendheid is spr. ontvangen en veel heeft spr. gezien en gehoord. Veel vertelt spr. daarvan, maar aange zien wij daarvan reeds vroeger verslag gaven, zullen wij ons nu in de weergave daarvan beperken. Ook nu wees spr. op de cultuurzorgen der kweekers in West-Amerika. Zij zien er niet tegen op, geld uit te geven om een mooien oogst te krijgen. In het vroege voorjaar verwarmt de kweeker zoo noodig zijn boomgaard tegen nacht vorsten. Hij doet buitengewoon veel aan insecten-bestrijding en heeft groote waar deering voor wetenschappelijke voorlich ting. De Amerikaansche kweekers zijn sterk gespecialiseerd. Een kweeker is daar óf appel-, óf peer-, óf perzikkweeker. Groote schommelingen in de opbrengst heeft men er niet. Een bepaalde streek levert per jaar ongeveer dezelfde hoeveel heid. Het moment van den oogst is van .zeer groote beteekenis. Het wordt met groote nauwkeurigheid bepaald. Dit alles laat bij ons veel te wenschen over. Het is niet waar dat het Amerikaansch fruit zoo goedkoop wordt geproduceerd. De kweekers moeten aan cultuurzorgen veel uitgeven (irrigatie, transport over grooten afstand, pakstations, koelhuizen, enz.) en maken ook dikwijls een lagen prijs. Soms moet zelfs beneden kostprijs worden afgegeven, wat mogelijk is, om dat soms vooraf mooi fruit aan de win kels tegen extra-prijs wordt verkocht. Als de Nederlandsche kweekers flink aanpakken, kunnen ze een evengoed pro duct leveren als de Amerikanen. Alleen zal de kleur misschien wat minder mooi zijn, maar daar staat tegenover een betere smaak. Aan het einde van zijn interessante rede sprak dhr Van der Plassche nog zijn er kentelijkheid uit jegens hen, die zijn reis mogelijk hebben gemaakt. Hierna vertoonde hij nog een 3erie mooie lichtbeelden. Stew tanINrtj' Men doelt ons mode, ter nadere toelich ting op da regaling, die deer dc Commis sie inzake steun aan dc suikerbietenteelt is getroffen: De' telers dor bieten in de jaren 1928, 1929 en 1930, die in die jaren niet aan de fabrieken hebben geleverd, en dus bij de commissie niet bekend zijn, hebben geen formulieren ter invulling ontvangen. Slechts zij, die aan fabrieken hebben ge leverd, hebben de daartoe bestemde for mulieren ontvangen en kunnen daarop in vullen 80 pet. van hun levering. Intus- schen verplichten zij zich daarbij tevens om een hoeveelheid, voor zoover ze de bieten zelf niet hebben geteeld, aan de te lers hunner bieten in die jaren over te dragen. De telers der bieten behooren zich nu in verbinding te stellen met de vroegere koopers van hun bieten, zoodat komt vast te staan op welke hoeveelheid zij recht hebben. Ook al zijn de teeltbe- wijzen reeds uitgereikt, dan nog kunnen de telers der bieten, niet-leveranciers aan fabrieken, dit recht op garantie opeischen. Zoodra de hoeveelheden vast staan, be hooren de telers zich tot de Commissie te wenden. Zij kunnen dit doen bij eenvou dig schrijven. Mochten de verkoopers der bieten onwillig zijn om te bevestigen, dat zij de betreffende hoeveelheid in bedoelde jaren gekocht hebben, dan ook kunnen de telers zich tot de commissie wenden, die dan na gedaan onderzoek zoo noodig de teeltbewijzen van de koopers kan intrek ken. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding:: Een in werking zijnd motorrijtuig op den openbaren weg laten staan zonder voldoende toezicht: C. P. O. V. te Goes f 5 of 5 d.; H. D. te Vlissingen f 10 of 10 d. h.; Nachtrumoer verwekken: P. G., Co- lijnsplaat 2 maal gepleegd 2 maal f 15 of 2 maal 15 d.; Straatschenderij: P. G., Colijnsplaat, vrijgesproken. Kippen zonder vergunning laten loo' pen op eens anders grond: P. V., te Wis- senkerke f2 of 2 d. Als schipper met zijn vaartuig niet stoppen als bord wordt vertoond en niet gehoorzamen aan bevel van een ambte naar: E. K., z.b. woonplaats, vrijgespro ken; Geen reglement aan boord hebben als men met zijn vaartuig in een rijkskanaal vaart: T. V., Waesmunster f2 of 2 d. h.; Schelpdieren rapen aan den voet van een zeedijk, A. J. J. v. d. P., Ierseke f3 of 3 d. h.; Schelde bevisschen zonder vergunning: P. R., Ierseke f2 of 2 d.; Overtr. Regl. op de wegen en voetpa den: J. v. G., Colijnsplaat f 3 of 3 d. h.; M. T., 's H. Hendrikskinderen f 5 of 5 d. h.; J. E., Wolphaartsdijk, vrijgesproken; Overtr. woningverordening te Ierseke1 P. H., Ierseke, f 15 of 15 d. h.; Arbeidswet: D. J. L., Wemeldinge f 10 of 10 d. h.; Te Goes meer dan 10 Liter benzine voorhanden hebben: M. Z., Goes, ontsla gen van rechtsvervolging; Te Wissenkerke meer dan 50 Liter pe troleum en 20 Liter benzine voorhanden hebben: T. V., Wissenkerke f 10 of 10 d. h.; Met auto geen teeken geven als men van richting wenscht te veranderen: J.«V., Goes f 2 of 2 d. h.; A. H. K., 's H. Arends- kerke f 5 of 5 d. h.; Overtr. Motor- en Rijwielreglement: H. S. Borssele f 0.50 of 1 d. h.; Met auto te Kloetinge in verboden rich ting in een weg rijden: M. E. te Bruinisse f 2 of 2 d. h.; met vrachtauto rijden zonder goede spiegel: W. v. d. W., Kamperland f 3 of 3 d. h.; 's avonds rijden met een auto zonder voldoende voorlichten: G. v. M., te Goes f2 of 2 d. h.; Met auto zonder noodzaak linkerzijde van den weg houden: H. M. C. d. P.,*te Goes f2 of 2 d. h.; Met auto rijden zonder nummerbewijs: A. J. v. H., Goes f 1 of 1 d.; met motorfiets de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: C. S. v. d. Scherpenisse, f 25 of 25 d. h., H jaar ont zegging van het recht om motorrijtuigen te besturen. Met auto zonder rood en achterlicht rijden: J. A. A. te Goes f 5 of 5 d. h., C. F. aldaar f3 of 3 d. h.; Rijwiel besturen terwijl men verkeert onder den invloed van drank: M. d. K., Kapelle f 25 of 25 d. h.; 's avonds fietsen zonder licht: J. A. d. V., 's Heer Arendskerke, J. V., 's Heeren- hoek f 5 of 5 d. h.; Vleeschkeuringswet: J. B., Heinkens- zand f 25 of 25 d. h.; Dronkenschap: J. H., Wemeldinge f 10 of 10 d. h. Faillissementsknoeie- r ij. De 50-jarige veehouder G. A. v. d. W., te Maarsseveen, thans in voorloopige hechtenis, tegen wien wegens ontrek king van goederen aan een faillis sement 1 jaar en drie maanden gevan genisstraf was geëischt met aftrek van de voorloopige hechtenis, is door de Utrechtsche rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 9 maanden met af trek van de voorloopige hechtenis. De 28-jarige veehouder N. P., tegen wien wegens een zelfde feit 7 maanden met aftrek van de voorloopige hechtenis was geëischt, werd veroordeeld tot 6 mnd. gevangenisstraf met aftrek van de voor loopige hechtenis,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6