A m raai Rechtzaken Ingezonden stukken Laatste Berichten. Telegrammen. WEEK-ABONNEMENTEN Bur "lijke Stand Marktberichten. Scheepstijdingen. Radio-Nieuws. Mijnhardt's Laxeertabletten ling. wordt Uw gebruik van plaatsen. Het rerd geïncas- de spijskaart beschikking )insdagavond ersfoort ken- zoontje van 3t gezien aan >n te dreggen gehaald. an heide- g en met be- iente Epe aan oesten grond de gemeente pe 22 H.A. sum. Te Hil- zetene aange- 50.OuCtete in gegeven, zoo- 4 jaren met i s t a t i e. De richt, dat een Avereest ont- rmoedelijk te waarschijnlijk olver van de n met twaalf loek bleek het ichte zich be- t. Annastraat, ijke nabijheid :hercheur van tredende, zag oven vluchtte, ia en slaagde grijpen, juist stappen. Toen ;e moeite ook te ontwrin- esterd en kon lag op een esterstraat te •middag om- ge consterna- t de deur van 182, bewoond werd open orden zij de reels en door- en. Een man actetasch on- n de deurope- id de oude van het hoofd unt stond in- toegeschoten raa zij haar oude vrouw daanslag was iog vernemen, ad ontvangen enblikken te- woonde alleen zij 't vrucht- scheen in de m, dat zij de vas, want hij raar kon koo- ar huiskamer verstaan, dat ras. De man met haar aan, sen kopje thee enover elkaar in een groot gaf de niets daarmee een begrijpen, dat bad de vrouw s te slaan, om geld of gelds- m. Zijn opzet tg, hoewel he- pend omhoog, 3t zijn heil in tduwe achter- 3 gang. Zij is •d, waar men rgwekkend is. ge voorbijgan- chten, zoodat an hem heeft, ag men op de viens besehrij- lement beant- rerloor hierbij i hem nariep, door. tkend, dat de beschikte en huis was. T a a 1 d w ij k. de algemeene de begrafenis lijk overschot d. Kaaij, die EOo lafhartige het stoffelijk Utinusgesticht welke werd Olsthoorn, bij strekking was stoet naar de jke woning is >a werd neer- s en verdere offer volgden Ingezonden Mededeellnp. ,4 -4 a regelen zonder Kramp of Pijn. Doos 00 ct. Bij Apoth. en Drogisten. van hieruit in een vijftal volgrijtuigen het stoffelijk overschot grafwaarts. Overal langs den weg waar de rouwstoet passeer de was de deelneming zeer groot. Op de algemeene begraafplaats stonden eenige duizenden de komst van den stoet af wachten. Onder ademlooze stilte, terwijl de dui zenden eerbiedig bet hoofd ontblootten, werd de kist langzaam in de groeve neer gelaten. Hierna hield Ds Salomons, predikant der Chr. Geref. Kerk te 's-Gravenzande de grafrede. De burgemeester, die vervolgens het woord voerde zeide, dat de geheele plaatselijke bevolking door dit droevige feit diep geschokt is. Hij sprak de hoop uit, dat de diepbedroefde ouders den troost mogen vinden daar waar deze tenslotte alleen te vinden is; bij God. Het heeft spr. diep getroffen, dat de vader aan den predikant had gevraagd voor den dader te willen bidden. Een broer van den vader van het meisje dankte voor de belangstelling. Diep onder den indruk verlieten allen het kerkhof. De smokkelstrijd aan de grens. Zoowel de smokkelaar^ als de douane-beambten rusten zich met alle mo derne middelen uit tot den grooten smok- keloorlog. Onlangs maakten wij melding, dat de Duitsche douane met succes gebruik maakte van prikkeldraadversperringen in de smokkelzöne langs de* grens. Voor eenige dagen is men van de zijde der Duitsche beambten begonnen gebruik te maken van lichtkogels. Bij het minste verdachte geluid waarhij men aanneemt, dat er smokkelaars in de buurt zijn, wordt een lichtkogel afgeschoten, die den gehee- len omtrek plotseling verlicht waardoor de smokkelaars aldus gemakkelijk worden ontdekt. Op deze wijze mocht het den ambtena ren gelukken meerdere smokkelaars te ar resteeren en de smokkelwaar in 'beslag te nemen, a.o. 243 kg. tabak, 273 kg. koffie, eeno hoeveelheid cacao en een groot kwan tum sigaretten. Demonstratie te Amster dam. Onder leiding van Inspecteur van Blitterswijk heeft de politie te Amster dam gisteravond op het Koningsplein en in de Leidschestraat een troep van onge veer tweehonderd communisten uiteen ge dreven, die, komend uit de Vijzelstraat voor het gebouw van het Japansche con sulaat, dat gevestigd is aan de Keizers gracht 610, wilden demonstreeren. Uit hun gelederen werd geroepen: Weg met den oorlog! Weg met Japan! Voor het consulaat is politiebewaking achter gebleven. DE INDISCHE REIS VAN MINISTER DECKERS. „De Rijkseenheid", staatkundig econo misch weekblad ter versterking van de banden tusschen Nederland en de Indiën, schrijft naar aanleiding van de reis van minister Deckers naar Oost-Indië o.m. het volgende: „Thans, nu de reis heeft plaats gehad en wij door het Aneta-bericht uit Batavia kennis namen van enkele uitlatingen van dezen minister, willen we niet nalaten onze bijzondere verheugenis te uiten over het feit, dat een Nederlandsche minister, die ook Indische toestanden heeft te be- oordeelen, eerst ter plaatse gaat zien, voordat hij tehuis de maatregelen voorbe reidt, welk een regeling van rijkseenheid betreffen. Het telegram, waarop wij doelen, legde den heer Deckers de volgende uitlating in den mond: „Wie er eens geweest is, blijft belangstelling voor dit land houden. Ik zal voortaan met grooter aandacht kennis nemen van de Indische aangelegenheden en mij thans gemakkelijker kunnen inden ken, wat geschiedt, omdat ik thans de plaats en de omstandigheden ken. Ik ben dankbaar, dat ik deze reis heb kunnen maken." Zooals gezegd, wij bewonderen met blijdschap de energie van dezen, als ener giek en bekwaam bekend staanden, be windsman, en wij wenschen de toekomst geluk, met betrekking tot hetgeen zakelijk, na eigen aanschouwen, zal kunnen wor den gesticht; maar.... zouden wij daar aan aanstonds willen toegeven, is het toch niet eene vrij naïeve zaak, dat zulk een gebeurtenis ten behoeve van een land, met een groot koloniaal bezit zóóveel ophef verwerft? Met andere woorden: moest niet ieder Minister van het kleine Nederland, het welk in de gebieden Overzee zulke reus achtige belangen heeft, indien zijn Depar tement ook deze gebieden middellijk of onmiddellijk bestrijkt, deze landen ken nen?" Na gewezen te hebben op het nog groo ter manco aan eigen kennis en eigen er varing in het parlementaire leven, schrijft het blad: „Tegenover deze droeve werkelijkheid, „licht" dan weder het beeld van den enke ling, in casu dat van den Minister van Defensie, die den moed had de sceptische publieke opinie te overwinnen, de reis te ondernemen en de kennis te vergaren, welke hij voor een eigen zelfstandig oor deel onmisbaar achtte. Ten opzichte van onze overzeesche ge- biedsdeelen is het zoo volkomen waar wat Zijne Excellentie verklaarde: „Wie er eens geweest ia, blijft belangstelling voor r dit land houden. Moge het voorbeeld van minister Deckers dien wij volgaarne huldigen voor deze on gewone maar bij uitstek vaderlandslieven de daad in ruimen kring navolging vin den!" De moord op den Rijksveld- wachter te Kerkdriel. De officier van justitie bij de rechtbank te Tiel heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van die rechtbank, waarbij de ge broeders G., Joh. en J. R., te Kerkdriel, wegens zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbend, van een ambtenaar in functie, ieder tot 13 jaar zijn veroordeeld. Van een halsstarrigen ou derwijzer en een koppigen va der. Voor het kantongerecht in Deventer stond gisteren terecht de 44-jarige rijks werkman J. V. aldaar, wegens overtre ding van de Leerplichtwet. Verd. was ten laste gelegd, dat hij geen zorg had ge dragen, dat zijn dochtertje geregeld de school bezocht. V. verklaarde, dat zijn dochtertje opge dragen was, strafwerk thuis te maken. Daar het meisje z.i. onrechtvaardig ge straft was, had hij het kind verboden het strafwerk te maken. De onderwijzer had toen geweigerd het kind op school toe te laten. Sedert 25 Nov. j.l. heeft het meisje de school niet meer bezocht, verd. geeft het meisje zoo goed mogelijk zelf les in huis. Verd. zendt haar eiken mid dag en morgen naar .school, waar de on derwijzer den toegang weigert, zoolang het strafwerk niet af is. Deze kwestie heeft in Deventer nogal wat stof doen opwaaien. Zoo is er in den gemeenteraad reeds uitvoerig over ge sproken. Gistermorgen werd de hoofdonderwij zer van de betrokken school gehoord, die zeide, dat het meisje terecht is gestraft. Waar eenmaal deze straf is opgelegd, kan niet van het ingenomen standpunt afge weken worden. De ambtenaar van het 0. M. zeide, dat in de jurisprudentie nog niet een derge lijk geval is voorgekomen. Hij meende echter wel, dat verd. strafbaar is. Z.i. is het optreden van verd als vader zeer onverstandig. Tenslotte eischte spr. f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Verdachte die zichzelf verdedigde, be streed de meening van den ambtenaar en betoogde, dat nergens in de wet staat, dat een kind verplicht is strafwerk thuis te maken. De opgelegde straf is onbillijk, daar het kind tweemaal gestraft is, de tweede maal, omdat het een leelijk gezicht zette voor de eerste bestraffing. De kantonrechter was het met den ambtenaar eens. Hij meende, dat aan het onderwijzend personeel zekere tuchtmaat regelen gelaten moeten worden. Hij ver oordeelde verd. tot f 5 boete subs. 5 da gen hechtenis. Vermoedelijk zal in deze zaak hooger beroep volgen tot in hoogste intsantie. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, In Uw blad van Zaterdag 1.1. kwamen twee stukken voor, die wederom blijk ge ven, dat men nog steeds buiten landbouw- kringen niet voldoende begrijpt, hoe ellen dig de toestand eigenlijk is voor den land bouw. Beide schrijvers schijnen te den ken, dat men maar steeds door, jaren aaneen, met groote tekorten kan werken en er dan nog maar beter voor blijft staan, dan menschen, die, al is het ook niet veel, toch nog inkomen hebben. De „Zoeklicht"-schrijver (wiens stuk jes ik meestal met genoegen lees) heeft het over de verklaring van een werkgever, die luidt: ,,'t Is een bekend feit, dat de werk nemers bet in dezen tijd beter hebluen dan de werkgevers". En de schrijver van het ingezonden stuk, H. van Rilland. Deze heeft het over ongepaste loonsverlagingen. Regeerings- steun. En over reserves, die in den goe den tijd gemaakt zijn. Alles uitgebreid te beantwoorden lust mij niet. De vraag is, of bet toch wel helpen zou. Toch kan ik het niet laten om er iets over të schrijven. De Zoekiichtschrijver weet toch ook, dat de arbeiders, al is dat mogelijk voor ve len onvoldoende, inkomen hebben. Zelfs werkloozen zijn er niet zoo veel, die geen inkomen hebben. En in vele gezinnen is welvaart, wanneer daar twee of meer le den vast werk hebben Nu zullen beide schrijvers toch wel langzamerhand weten, dat de laatste drie jaren de landbouwers geen inkomen heb ben genoten, en dat zou voor velen mis schien overkomenlijk geweest zijn, maax bovendien zijn er groote verliezen gele den. Verliezen, die gedeeltelijk gedekt zijn omdat er minder bedrijfskapitaal noodig is, door lagere prijzen van kunstmest, be zuinigingen ten koste van den inventaris, maar voor 't grootste gedeelte, door zich diep in de schulden te steken. H. wil de reserves maar aanpakken, die in de mobilisatie gemaakt zijn. Maar ge weet toch ook wel, dat er heel veel land bouwers zijn, die dien tijd niet hebben meegemaakt, maar die in den erg duren tijd zijn begonnen en daardoor voor groo te lasten kwamen te zitten. Wanneer die menschen na 1918 of '19 eens een goed jaar hadden, dan moest de veel te groote schuld daarmede verminderd worden. Zoodat bij velen, die in die jaren hun be drijf zijn begonnen in het geheel geen re serves waren en ook nooit geweest zijn. Ik hoop voor H. en mede-arbeiders en ook voor ons, landbouwers, dat het niet noodig is om nog verdere loonsverlagin gen toe te passen. Maar wel kan ik hem verzekeren, dat, zoo 1932 wordt als 1931 geweest is, dat niet uit zal blijven. De tijd moet komen, dat de bedrijven zich kun nen bedruipen, hoe onaangenaam het ook is om sommige maatregelen door te voe ren. Ook kan ik Zoeklichtschrijver verzeke ren, dat men in landbouwerskringen de schouders niet ophaalt voor hetgeen u ge hoord hebt, maar dat men deze verklaring volkomen bevestigt. Ook ik heb de vorige week te Goes in de „Prins van Oranje" die woorden ge hoord. Naar ik vermoed, heeft ook schrij ver ze daar gehoord. Ik heb geen enkele landbouwer gezien, die zijn schouders op haalde, maar wel heb ik enkele menschen, die geen landbouwer zijn, zien lachen. De woorden, die daar ook gesproken zijn, dat men in Den Haag niet schijnt te weten boe of de toestand werkelijk is, kan heusch ook nog wel op andere plaat sen worden toegepast. U, Mijnheer de Redacteur, dankten ct voor de plaatsruimte. K. V. WAT EEN AFRIKANER ZICH VAN NEDERLAND HERINNERT. Uit my kinderjare herinner ek my 'n besoek aan die Gevangenpoort in Den Haag. Een van die opsigters het ons rond- gelei in die staatstronk wat die Gevangen poort in die ou tyd was. Op een van die balke in een van die selle het 'n gevangene om van tyd en datum te weet, die beginlet ters van die weekdae ingesny; Z-M-D-W- D-V-Z. Die man wat ons alles uitgelê het, het hier 'n grap vertel. Ek had my toen reeds verbaas afgevra of hom dit nie ver veel om elke slag weer dieselfde lawwe grap te verkoop nie. Die letters zou vol gens hom beteken: „Zeg man doe wat de vrouw zegt." Die vrou wat aanwesig was, het natuurlik gelag, waarop hij om die mans weer te troos ons verseker het dat dit van agter na voor gelees wil sê: „Zeg vrouw doe wat de man zegt." So was albei partye vermaan en vol daan. (Maandbl. v. Z.-Afrika.) Afd. Zeeland der Ned. Pomologische vereeniging. Hedenmiddag vergaderde in het Schut tershof te Goes onder voorzitterschap van den heer H. A. Hanken bovenge noemde afdeeling. De voorzitter verwelkomde de niet tal rijke aanwezigen en wenscht de leden toe, dat 1932 een uitstekend jaar voor de fruitteelt moge zijn en dat zij goed en vooral mooi fruit mogen hebben. Hoe mooi het Amerikaansche fruit ook moge zijn, het kan in smaak niet aan tegen ons Zeeuwsch fruit. Hierin heb ben we een grooten voorsprong. Na lezing der notulen deelt de voor zitter mee, dat prof. Sprenger een ziekte- bestrijdingskalender heeft ontworpen en dat vanwege de Ned. Pomologische ver eeniging enkele sprekers bereid zijn een lezing te houden. De rekening 1931 sluit met een batig saldo van f 244.87 (vorig jaar f 247.47). De secretaris, de heer J. Q. C. Lenshoek brengt nu jaarverslag uit. Gereleveerd worden: gehouden vergaderingen, excur sie en cursussen, gemeenschappelijke aankoop van ziektebestrijdingsmiddelen, enz. De afd. telde 1 Jan. j.l. 64 leden. In bespreking komt de vraag, welke maatregelen dienen genomen tegen den invoer van Amerikaansch fruit? De voorzitter acht het het beste, da.t een invoerverbod of een invoerrecht zou worden geheven in Sept.Nov. of Dec. Het Amerikaansche fruit kan ons de doodsteek toebrengen. Dhr C. P. Vogelaar zou geen be zwaar hebben tegen den invoer van Ame rikaansch fruit tegen vroegere prijzen. Maar nu zijn maatregelen noodig, omdat de prijzen abnormaal laag zijn en de onze drukken. De voorzitter zou een schrijven willen doen uitgaan naar het Hoofdbe stuur, waarin aangedrongen wordt op het nemen van de meest afdoende maat regelen. Dhr Ir v. d. Plassche zegt, dat het Centraal Bureau der veilingen voor deze maatregelen weinig voelt. Het meent, dat de Amerikanen vanzelf wel zullen ophouden met invoer tegen zulke lage prijzen. Maar spr. is het hiermee niet eens. In het voorjaar moet tegen eiken prijs worden geruimd. Nu is contingen- teering lastig. Beter acht Spr. een in voerrecht. Dat kan Amerika ons nooit kwalijk nemen, want het heft ook in voerrechten op onze kool. Het Centraal Bureau vreest, dat ook Zwitserland door een invoerrecht op fruit zal worden getroffen en dit land juist is begonnen groente van ons af te nemen. Maar dit bezwaar is te ondervangen door een invoerrecht te heffen op fruit in kis ten, daar Zwitserland los fruit invoert. De voorzitter meent, dat het Cen traal Bureau voor de Veilingen wat West landsch denkt. Besloten wordt aan het H.B. in boven bedoelden geest te schrijven. Dhr v. d. Have zegt toe, dat de com missie uit het H.B. met den heer Val- star, voorzitter van het Centraal Bureau en zoo noodig met den Minister een onderhoud zal aanvragen. Dhr v. d. Plassche deelt in ant woord op een gestelde vraag nog mede, dat de Prov. Commissie uit de vei lingen de kwestie van de kruisbessen in studie heeft. Het best is een plan klaar te hebben tegen dat de prijs ineenzakt. Dhr v. d. Have wekt op, waar de fruitkweekersbelangen onvoldoende door het Centraal Bureau der veilingen worden behartigd, tot propaganda voor de Ned. Pomologische vereeniging. De vergadering duurt voort. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 7.20 uur is het K.L.M. vliegtuig „De Raaf" van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevindt zich 264.41 kg. post en 131.21 kg. lading. Twee passagiers ma ken een gedeelte van de reis mee. ARNHEM. Bij een tweetal kinderen in een Kinderbewaarplaats aan den Sons- beeksingel is nekkramp geconstateerd. De inrichting is tijdelijk gesloten. TILBURG. In den afgeloopen nacht is brand ontstaan in een café aan de Lange Nieuwstraat. Het vuur was betrekkelijk spoedig geblusoht. De bewoner, die afwe zig was, werd bij thuiskomst gearresteerd, verdacht van brandstichting. Gebleken was n.l. dat de brand op verschillende plaatsen was begonnen, dat hier en daar petroleum was uitgegoten en dat op een bovenkamer een filmstrook was gespannen van het bed tot op een overloop. 's-HERTOGENBOSCH. De rechtbank te 's-Hertogenbosch behandelde heden de zaak tegen den curator van de Hanze- bank, H. Tromp, en den chauffeur E. ter Heegde. Eerstgenoemde was ten laste ge legd, dat hij als curator wederrechtelijk 50 stukken der 6 pet. leening Ned.-Indië 1922 elk groot 1000 dollar, alle toebehoorende aan de Credietvereeniging „De Hanze- bank", zich heeft toegeëigend. De eisch luidde 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorl. hechtenis. De behandeling van de zaak van den tweeden verdachte werd 4 weken uitge steld. Bij het begin van de zitting deed zich een tragisch incident voor. Een der gedu peerden, die de zitting wilde bijwonen, zgkte in elkaar en was onmiddellijk een lijk. LONDEN. Het Engelsche bank-disconto is verlaagd van 5 tot 4 pet. SOFIA. In Bulgaarsche regeeringskrin- gen is men onaangenaam gestemd, om dat de Bulgaarsche regeering niet is uit- genoodigd deel te nemen aan de Donau- federatie, zoodat het den schijn heeft, dat Bulgarije weer opnieuw geïsoleerd is. SHANGHAI. De kans dat de vijande lijkheden definitief beëindigd zullen wor den neemt steeds toe. De Japansche regee ring heeft zich al bereid verklaard te on derhandelen op de basis van de Volken- bondsvoorstellen. Ook van Chineesche zijde heeft men zich bereid verklaard te onder handelen, mits de Japansche troepen te rugtrekken. PARIJS. De opperbevelhebber van het Japansche leger heeft tegenover een dag blad-correspondent verklaard, dat hij van oordeel is, dat het Japansch-Ghineesche conflict definitief is geëindigd. I NEW-YORK. Nog steeds verkeert men in onzekerheid omtrent het kind van Lind bergh. Alle nasporingen bleven tot nu toe vruchteloos. TOKIO. De Japansche minister van Buitenlandsche Zaken heeft van den Ja- panschen ambassadeur te Washington de mededeeling ontvangen dat de Ameri kaansche regeering niet zal deelnemen aan de ronde-tafelconferentie in het verre Oosten. Zij heeft er geen belang bij daar bij tegenwoordig te zijn. Dit besluit heeft in Japansche kringen groot misnoegen gewekt. Vergaderingen, lezingen, concerten, enz. te Goes. Maart. 10 Jaarfeest Gcref. Meisjes ver sen. „In Gods Woord is onze kracht". 11 Filmavond Bijz. Vrijw. Landstorm. 15 Jaarvergadering Chr. Besturenbond Goes e.o. 16 Speekbeurt dhr Sevensma. 16 Vergadering Chr. Vrouwenbond. 17 Ir. v. d. Plassche spreekt voor We tenschappelijke Belangen. 18 Chr. Winterlezing. April. 1 Filmvoorstelling Ned. Chr. Reisver- eeniging. 29 Spreekbeurt dhr Sevensma. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. Combinatie perc. 46. Kooper S. de Nood, landbouwer te Grijpskerke, voor f 2000. In de gemeente St. Laurens: 7. 67 aren 40 centiaren 1 g. 215 r.) weiland aan den Binnenweg van Grijps kerke naar Middelburg. Opgehouden. GOES. Huw.-aang.: Franciscus van Gelderen, 32 j. jm. en Hendrika Johanna Olivier, 18 j. jd. Gehuwd: Johannes de Jongh, 20 j. jm. en Cornelia Traas, 21 j. jd. Overleden: Carel Petrus JohannisBrus- ket, 5 weken. Van 18 Maart 1932. OOST- EN WEST-SOUBURG. Onder trouw: A. Beekman, 27 j. te O.- en West- Souburg en J. den Toonder, 23 j. te Kloe- tinge. Geboren: 4, Frederik, z. v. A. Wisse en A. Wondergem; 8, Wilhelmina, d. v. T. J. de Roode en G. E. Wagenvoort. Van 2 tot 9 Maart 1932. KRUININGEN. Ondertrouwd: Johan nes Willem Griep en Maatje van Eenen- naam. Gehuwd: Jacobus Bruijnzeel, 58 jaar en Cornelia Jozina Dansen, 31 jaar. Wil lem Johannes de Koster, 22 j. en Johan na Adriana Dek, 22 j. Geboren: Jacoba Lena, dv. Joost Ver schuur e en Johanna Overbeeke. Over de maand Februari 1932. OOSTKAPELLE. Geboren: Adriaan, zv. Jan Poppe en Jozina Lourina Maljers. Cornelia, dv. Jan Wondergem en Suzanna Cornelia Flipse. RITTHEM. Geboren: 22, Johanna, d.v. Jan Tissink en Jannetje Spruijt. MIDDELBURG, 10 Maart 1932. Op de graanmarkt was de aanvoer matig. Kroonerwten f 10-11.50, witte boonen 8-10.50; lange bruine boonen 6.50-8. Aangevoerd door Walchersche boerin nen: Boter 57.5, kipeieren 2.80, eenden eieren 3.50, ganseieren 12. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.55 kipeieren 2.50, eendeieren 3. Particuliere prijs: Boter 0.65, kipeieren 3.50, poeleieren 3.eendeneieren 4. Ter veiling werden 38.000 eieren aange voerd. Kipeieren: 50-52 K.G. f 2.18, 52-54 2.46, 54-56 2.60, 56-58 2.74-2.78, 58-60 2.83-2.90, 60-62 3.02-3.10, 62-64 3.08-3.20, 64-66 3.24-3.33, 66-68 K.G. f 3.35. Bruine: 60-62 3.21-3.25, 62-64 3.32. Eendeneieren f 3.30, ganseieren 13. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOHAN VAN OLDENBARNEVELDT, uitr., 8 v. Suez. TAJANDOEN, uitr., 9 v. Suez. MARNIX VAN ST ALDEGONDE, thuisr., 8 v. Genua. FABIAN, uir., 9 te Pt Said. Rotterdamsche Lloyd. DEMPO, uitr., 8 v. Tanger en Gibraltar. TAPANOELI, thuisr., 8 v. Liverpool. BALORAN, 9 v. Batavia n. Rotterdam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 11 Maart: Zwakke veranderlijke wind, zwaar be wolkt tot betrokken met sneeuw, lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt. Stand van hedenmiddag 3 uur: Notaris J. L. van der Harst heeft te Grijpskerke publiek verkocht: Een huis met schuur, erf, tuin, boomgaard en bouwland, aan den straat weg naar Oostkapelle A 89, groot 34 aren 30 centiaren (262 roeden). 2. 30 aren 60 centiaren (234 r.) bouw land, aan den straatweg naar Oostkapelle. Combinatie perc. 1 en 2. Kooper M. J. Besuijen q.q., landbouwer te Grijpskerke, voor f 5020. 3. Een huis en tuin aan den straatweg naar Middelburg bij den molen A 30 groot 2 aren 80 centiaren 214,5 roeden). Kooper Chr. Louws, rustend landbouwer te Oostkapelle, voor f2110. 4. 36 aren 74 centiaren (281 r.) bouw land aan den Aarden weg naar Grijps kerke. 5. 36 aren 14 centiaren (276 r.) bouw land aan den Aarden Weg. 6. 37 aren 74 centiaren (288,5 r.) bouwland aan den Aarden Weg. Stand van gistermiddag 3 u.: 755. Licht op voor fietsers; Vrijdag 6 u. 18. Programma van Vrijdag 11 Maart. HUIZEN, 298 M. Algemeen program ma, verzorgd door den KRO. 89.15 Gramofoonpl. 10 KRO-kunstensemble. 12.15 KRO-kwintet. 1.45—2.30 Gra mofoonpl. 3 Gramofoonpl. 5 Con cert Stafmuziek le R. I. 7.10 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 7.45 Gramofoon- platen. 8 KRO-orkest. 8.459.15 Viool en piano.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3