Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs ^emenqd Nieuws. Frisch en fraai gebracht, dat ter noodzakelijke beperking van de Rijksuitgaven voor het jaar 1932 geen gelden zullen worden beschikbaar ge steld voor verschillende doeleinden. Daar bij worden genoemd: de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin, prij zen en belooningen bij1 het schijfschieten, belooningen bij het werpen van handgra naten, prijzen voor artilleristische wed strijden; prijzen en belocmingen voor hip pische wedstrijden, deelneming aan bui- tenlandsche hippische wedstrijden, jacht en terreinrijden. LOOPENDE PACHTOVEREENKOMSTEN. Voorloopig verslag over het ontwerp-Ebels Volgens het voorloopig verslag over het voorstel van wet van den heer Ebels cs., houdende bijzondere maatregelen ten aan zien van loopende pachtovereenkomsten, konden vele leden zich met de strekking van het voorstel vereenigen, hoewel zij het betreurden, dat de regeering niet met een dergelijk voorstel of althans met an dere maatregelen gekomen is. De nood in den landbouw is zóó hoog gestegen, dat naar hun overtuiging bijzondere voorzie ningen, als in den geest van het wets voorstel, dienen te worden getroffen. Sommige leden, de mérites van het wetsvoorstel erkennende, betwijfelden, of wel elke pachter, die in financieel ongun stige omstandigheden verkeert, zich tot den kantonrechter zal wenden, uit vrees, dat de pachter hem voor verlenging van de pacht niet meer in aanmerking zal la ten komen. Zij achten daarom een aanvullende be paling, houdende een recht van continu atie gedurende den tijd, dat de wet in werking is, noodzakelijk. Tegen de indiening van wetsvoorstellen als het onderhavige is van andere zijde het bezwaar geopperd, dat le regeering, indien zulke voorstellen tot wet verheven worden, zich wellicht minder actief zal bezighouden met de leniging van den nood der land- en tuinbouwers. Verschei dene leden wezen er op, dat, mucht dit wetsvoorstel eens wet worden, het gevolg zou zijn, dat de taak der kantonrechters ten plattenlande aanmerkelijk zal worden verzwaard. Eenige leden vestigden met nadruk de aandacht op de mogelijkheid van invoe ring van 'n glijdende pachtschaal of een mobiele pacht, waarbij de pachtsom op en neer gaat met den prijs van bepaalde pro ducten. Sommige leden hadden er bezwaar te gen, dat het verzoekschrift eerst kan wor den ingediend, nadat een termijn verval len is. De verpachter moet er immers toch op kunnen rekenen, of hij op den verval datum de pachtgelden al of niet zal ont vangen. Zij achten het beter, dat de pach ter zich vóór dien datum tot den verpach ter wendt en indien partijen het niet eens kunnen worden, de eerste verplicht is zich bijv. uiterlijk één maand voor den verval datum tot den kantonrechter te wenden. Andere leden maakten bezwaar, dat de voorstellers alleen rekening houden met de pachtovereenkomsten, welke voor 1 Ja/- nuari 1932 zijn tot stand gekomen, omdat na dien datum contracten met onredelijk hooge pachten kunnen afgesloten zijn of afgesloten worden. Zij stelden de vraag, of wellicht in dien zin geen regeling zou kunnen worden ge troffen, bv. door de wet van toepassing te verklaren op pachtovereenkomsten, aan gegaan vóór de in werking treding van deze wet. Eenige leden achtten de samenstelling van de Crisispachtcommissies niet geluk kig. Het schijnt niet aanbevelenswaardig aan de berechting van gedingen over bur gerlijke rechten te doen deelnemen door personen die niet tot de rechterlijke macht behooren, maar die partijdig zijn. Verscheidene leden hadden er bezwaar tegen, dat de commissie in het bijzonder behoort te letten op den vermogenstoe stand van partijen. Hiermede wordt een subjectief element ingeschakeld, hetgeen ongewenscht werd geacht. Verscheidene leden achtten hooger beroep gewenscht. Onderscheidene leden wenschten aan de wet geen terugwerkende kracht te verlee- nen. Andere leden waren van oordeel, dat de bepaling, waarbij terugvordering van reeds betaalde pachtsommen mogelijk ge maakt wordt, onredelijk was en dat daar mede beter rekening kan worden gehou den bij een verlenging van den pachtter- mijn. DE WET OP DE ARTSENIJBEREIDKUNST. Verschenen is het voorloopig verslag over het wetsontwerp houdende regelen, betreffende de uitoefening van de artse nij bereidkunst. Naar de meening der meerderheid van de commissie, in wier handen dit wets ontwerp is gesteld, is het niet gewenscht de geheele op dit gebied bestaande reg> - ling aan een zoo ver gaande herziening te onderwerpen als in het ontwerp ge- scheidt. Allerminst kan gezegd worden, dat onder de werking van de bestaande wet de volksgezondheid ernstig in hef gedrang komt. Er zijn eenige desiderate, maar het beperkte doel maakt een algi- heele omwenteling in den bestaanden toe stand en de toekenning van een mom- polie aan den apotheker allerminst noot zakelijk. Het ontwerp, zoowel als de me morie van toelichting wekken den indruk dat bij deze herziening als uitgangspunt is genomen de noodzakelijkheid van economische bescherming van de ap<> thekersstand. Nog sterker treedt de onjuistheid van deze regeling in het licht, wanneer me::: zich rekenschap geeft van de zeer ern stige ba-z-aaven van pratkscher aard, wel ke deze regeling met zich brengt. De be volking, welke geneesmiddelen behoeft wordt geheel overgeleverd aan het goed vinden van 6 h 7 honderd apothekers, die zich practisch elke prijsafspraak kun nen veroorloven. Voorts worden eenige duizenden drogisten in hun bestaan be lemmerd. Voor net platteland is deze herziening niet minder dan gevaarlijk. De meerderheid der commissie geeft den minister in overweging het ont werp terug te nemen. Tegenover deze opvatting stelde de min derheid der commissie haar zienswijze, dat een bevredigende toestand op het ge bied der geneesmiddelenvoorziening al leen door het maken van een geheel nieuwe wettelijke regeling kan worden bereikt. Allereerst dient een einde te worden gemaakt aan de bestaande practijk, dat allerlei geneesmiddelen waaronder al lerminst onschuldige een belangrijke plaats innemen bij drogisten verkrijg baar zijn. Ook de regeling, welke thans bestaat ten opzichte van de apotheekhou- dende geneesmiddelen eischt wijziging. Ten aanzien van de spécialités dient een afdoende regeling te worden getroffen. Wel heeft een groep van belanghebben den bij den handel in verpakte genees middelen in samenwerking met de Ne- derlandsche dagbladpers een controle commissie in het leven geroepen, welke tot taak heeft, te bevorderen, dat erger lijke en schadelijke reclame voor patent geneesmiddelen uit de advertentiekolom men der dagbladen wordt geweerd, doch in de practijk is deze controle onvoldoen de gebleken. Naar de meening dezer leden is er geen sprake van een monopolie, dat het ont werp aan den apotheker zou geven. Verplaatst de besteller bij den post en telegraafdienst dhr J. J. v. d. Sande, van Driewegen (gemeente Biervliet) naar het Post- en telegraafkantoor te Goes. Middelburg. Den laatsten tijd kwamen weer enkele malen schoorsteenbranden voor, o.a. Zondag j.l. op de Lange Burg en hedenmorgen in Nieuw-Middelburg. Steeds kon brandweer of politie erger voorkomen. lerseke. Woensdagavond hield de Geref. schoolvereeniging Kakeldans haar gewone jaarlijksche Ouderavond, onder leiding van haar voorzitter, dhr H. Vendeville. De twee lokalen waren geheel gevuld met ouders en belangstellenden. Na de opening op de gebruikelijke wijze werd gelezen Psalm 33 en sprak de voor zitter een welkomstwoord, en een gedach teniswoord aan den overleden penning meester, dhr J. Sinke, die jarenlang deze functie heeft vervuld. Zijn nagedachtenis zal onder ons in eere blijven. Den beroepen predikant, cand. H. To renbeek, werd telegrafisch wijs beleid toe- gewenscht. Een telegram van het vroegere hoofd, dhr Joc. Rothuizen, van Maassluis, wenschte alle aanwezigen 'n aangenamen avond. Dhr J. C. Cornelisse, secretaris, bracht jaarverslag uit. Hij kon van een bloeiend vereenigingsleven gewag maken. Het nieuwe hoofd, dhr Jonkheer, refe reerde over; „Tweeërlei opvoeders met eenzelfde resultaat". Dhr J. G. Corne lisse, secretaris der vereeniging, trok veel belangstelling met zijn onderwerp; „Het kind en de politie". In de pauze werden de tentoongestelde werken der leerlingen bewonderd. Vooral teekenen en handwerken trokken de aan dacht. Na de pauze zongen de schoolkinderen en hield dhr Verheule een inleiding over: „Fantasie". Het was een gezellige vergadering, wel ke door het nieuwe hoofd met gebed werd gesloten. Kattendijke. Men schrijft ons: In deze gemeente doet zich het eigenaardig ver schijnsel voor, dat reeds 2 maanden lang de ambtenaren geen salaris uitbetaald krijgen, ondanks het feit, dat er ruim kas geld aanwezig is, en de werkloozensteun wel uitgekeerd wordt. B. en W. hebben 16 Januari de begrooting aan Gedep. Staten aangeboden, maar wilden geen voorzie ning voor de loopende zaken intijds aan vragen. (Wij vernemen hieromtrent, dat, aange zien de Raad tweemaal weigerde de aan geboden begrooting vast te stellen men zal zich het bewuste Raadsverslag nog wel herinneren B. en W. een begrooting bij Ged. Staten hebben ingezonden. Ondanks herhaald verzoek om spoedige behandeling hiervan, is deze 'begrooting nog steeds niet goedgekeurd. Er is echter reden om aan te nemen, dat dit in den loop dezer week zal geschieden, zoodat dan Zaterdag a.s. de salarissen zullen uitbetaald worden. Zooals bekend, gaat de strijd tusschen B. en W. en de Raadsmeerderheid in hoofdzaak over de hondenbelasting en het schoolgeld. B. en W. zijn van meening, dat deze zaak door den Hoogen Raad in het nadeel der betrokkenen is beslist, met welke meening laatstbedoelden weer niet accoord gaan. Red.) St Laurens. Dinsdagavond vergaderde de afdeeling van „Vrederust" onder lei-, ding van Ds A. Koning. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat bat ledental vrijwel gelijk blijft en thans 67 bedraagt. De penningmeester deelde mede, dat aan de kas van de stich ting f 80.50 werd afgedragen. Door dhr K. Huisman werd verslag uitgebracht van de te Bergen op Zoom gehouden jaarver gadering. Tot hSstunygSd werd, herifcpzen dhr Joh. Vader en gekozen in de vacature van dhr t L. Melse, dhr J. Boon. Bij de rondvraag werd, evenals het vo rig jaar, door een der bestuursleden be zwaar gemaakt tegen het houden der al- gemeene vergadering op de stichting. Naar aanleiding van deze bespreking werd besloten het hoofdbestuur te ver zoeken op de agenda van de volgende ver gadering te plaatsen: „Bespreking van het al of niet wenschelijke van het vergade ren op de stichting. Voor het houden van een spreekbeurt in de maand October zal naar toerbeurt een predikant der Geref. Gemeente worden uitgenoodigd. Door het Crisis-Comité is f 431.10 ingezameld. Wegens vertrek uit de gemeente be dankte dhr K. Houterman als lid en pen ningmeester. In deze functie wordt hij op gevolgd door dhr S. Simonse. Serooskerke (W.) Gisteravond hield de Ring Serooskerke e.o. van den Bond van J. V. op Geref. Grondslag een openbare vergadering, waarin, na opening door den ring voorzitter J. Wattel, als spreker op trad Ds W. E. M. Lindeboom, alhier, met het onderwerp: „Karakter en tempe rament". Hoewel er verschillende andere bijeen komsten waren ter plaatse en op de om liggende dorpen, was er toch een goede opkomst. Ds Lindeboom wees in zijn inleiding op een boek van Paulhan, dat veel opgang gemaakt heeft: „De leugen in het karak ter". Dit zegt, dat in den strijd om het bestaan menigeen tracht eigenschappen voor te wenden, die hij niet heeft en an dere te verbergen, die hem zouden kun nen benadeelen. In het algemeen loopen velen over hun eigen-ik even gemakkelijk heen, als de spin over het water, zoolang het geen geld kost. Maar niets is zoo ge vaarlijk voor ons karakter als de z.g. alge- meene opinie te vragen en te volgen, die veelal stond en nog staat op laag peil. Seneca heeft terecht gezegd: Niemand is zichzelf. Hierin moge overdrijving schui len; niettemin zijn velen als een looper, die op alle sloten past. Daarna wijst spr. op de groote verschei denheid in de natuur en onder de dieren van lager en hooger orde, om dan te con- stateeren, dat, ondanks alle gelijkenis en soms frappante overeenkomst, geen twee menschen aan elkaar volkomen gelijk zijn. Die overeenkomst is naar Gods wil (Gen. 5:3). Maar al is het onmiskenbaar, dat ieder mensch in zijn somatisch en psy chisch bestaan iets heeft wat b.v. aan zijn voorgeslacht doet denken, bovendien heeft hij toch iets, wat zijn vooroudei's niet had den en hém eigen is. De mensch is meer dan 't product van het voorgeslacht. Zijn eigen zielsbëstaan nu, om het nauwst ver bonden met zijn eigen lichamelijk bestaan, noemt men karakter. Door zijn karakter is ieder mensch willens wat hij is, zooals hij het is. Vandaar dat men spreken kan van mannen van karakter. Maar Beets heeft terecht geklaagd over karakter- schaarschte. Overal worden er weinigen gevonden, die veel en vele, die weinig karakter vertoonen; daarbij herinnerend aan het bekende woord van De Génestet. Het karakter der menschen hangt nauw samen met zijn temperament. Spr. bepaalde zich tot de oude tempe- ramentsleer van Galenus, dat van de men ging der vochten het eigenaardige psychi sche van den mensch afhing. De Heilige Schrift brengt ook de gal in verband met toorn; het bloed met de bewegelijkheid en het slijm met de traagheid. Achtereenvolgens worden het sangui nisch, flegmatisch, cholerisch en melan cholisch temperament breedvoerig getee- kend en met treffende voorbeelden ge- illustreerd. Het temperament is iets bij komstigs ten aanzien van het karakter dat daarop wordt gevormd. De Heilige Geest kan ons vernieuwen tot menschen van karakter, dat zich openbaart in vast heid van wil, positief van het goede en negatief van het kwade. Voor een Chris ten is het middel tot karaktervorming on derzoek van Gods Woord, dat voor ons moet zijn het beginsel van ons denken en de drijfveer van ons handelen. Met een krachtige opwekking daartoe besloot Spr. zijn rede. Met stille aandacht werd deze leerzame rede aangehoord. Hierna werd de verga dering gesloten met het zingen van Psalm 89 7 en 8 en dankgebed. De vergadering werd daarna voortgezet als huishoudelijke vergadering, waarin werden gehoord verslagen en ringrappor- ten, waaruit o.m. bleek, dat de ring 119 leden telt en op een goeden voortgang bo gen mag. Ook werden nog enkele voor drachten ten beste gegeven. Axel. Dinsdagavond gaf in de Geref Kf-rk de Chr. Harmonievereeniging met de Chr. Zangvereeniging een welgeslaagde uitvoering. De voorzitter der Harmonie vereeniging „Hosanna", dhr P. Ie Feber Sr., opende de vergadering. Vervolgens werd het programma in de aangegeven volgorde afgewerkt. De voorzitter bracht dank aan de tal rijke aanwezigen voor hun belangstelling en wekte op om lid te worden van de beide of van een der vereenigingen. Directeur der vereenigingen is de heer P. C. Brakman. Geref. Kerken. Beroepen te Hoek, C. B. Bavinck, cand. te Rotterdam. Intrede Dr H. W. Obbink. In de Domkerk te Utrecht, welke goed bezet was, heeft gisteravond Dr H. W. Ob bink, voorheen te Middelburg, zijn intrede gedaan als predikant bij de Ned. Herv. gemeente. Alvorens zijn eigenlijke predikatie te houden, heeft de nieuwe predikant zich eerst gewend tot de verschillende kerke lijke colleges en personen. Dat zijn vader weer nu voor de vierde maal als bevestiger was opgetreden, was hem een groot voorrecht. Tot zijn ambtsbroeders sprak hij woorden van dank voor de wel willende wijze, waarop zij hem waren tege moet gekomen. Tot de gemeente wilde spr. zich daarna wenden met 't Evangelie, waarvoor hij als tekst koos de woorden van 1 Colossensen 1 vers 13: Die ons overgezet heeft in het Koninkrijk van den Zoon Zijner liefde. Na afloop van den dienst heeft de ge meente Ds Obbink toegezongen Gezang 91 vers 3: Och, dat Uw geest den leeraar sterke. Ingezonden Mededeellng. Te Ritthem werd Woensdaga ond de ouderavond gehouden der Chr. school, die goed bezocht was. Na de gebruikelijke opening wees de voorzitter op het groote verschil tusschen het Chr. onderwijs en het openbaar, zoo genaamd neutraal onderwijs. Daar het 10 jaar geleden was, dat de Chr. school ge opend was, schonk het personeel bij monde van 't hoofd der school aan het school bestuur met eenige toepasselijke woorden een voorzittershamer. De heer B. J. de Meij gaf een lezing over de beteekenis van het vak aardrijkskunde, ook voor de Chr. school. Met belangstel ling werd het werk der leerlingen bezich tigd. De anonieme brief- sc h r ij v e r. Tot voor korten tijd waren er nog enkelen die er aan twijfelden, of Ds R. te Winterswijk werkelijk degene was en is, die de anonieme brieven en kaarten schrijft, zelfs na zijn veroordee ling door de Utrechtsche rechtbank. Thans is er niemand meer die twijfelt, aldus de „Utr. Crt.". Een eenvoudig mid del is toegepast om Ds R. erin te laten loopen. De heer K. te Amersfoort ontving ook een anonieme kaart. Hij veegde het pot loodadres weg en vulde daar in: Retour Ds R. te Winterswijk. Niemand dan de schlijver kon weten dat de kaart eerst ge adresseerd was aan den heer K. En wat gebeurde? Ds R. ging zich bij de politie in zijn woonplaats beklagen en noemde als schrijver den heer K., hetgeen uit den inhoud niet op te maken wasl Ruiten van het Japan- sche consulaat ingegooid. Een troep communistische dames en hee- ren heeft zich Dinsdagmiddag ruim 4 uur een genoegen verschaft door van het Ja- pansche consulaat te Rotterdam op den hoek van de Westerkade en Westerlaan vijf ruiten in te gooien. De partij heeft tegenwoordig de be schikking over vereenigingslokalen in de Westerstraat; daar was blijkbaar de „aanslag" beraamd. De troep kwam vóór het consulaat, hing een doek met het een of ander opschrift tegen den muur en liet zich in deze heldhaftige situatie foto grafeeren. Intusschen smeten de dapper sten de ruiten stuk, nadat de troep een spreekkoor had aangeheven: Weg met het Japansche imperialisme. Leve Sovjet- Rusland. Politie was spoedig ter plaatse, maar de vogels waren toen al gevlogen, ver spreid naar alle kanten. Er is bij het consulaat een vaste poli tiepost geplaatst. Inbraak in eenRijksop- voedingsgesticht. Door tot nu toe onbekende daders is ingebroken in het iehuis Zandwijk, onderafdeeling van het Rijksopvoedingsgesticht Zandbergen aan de Scheltemalaan te Amersfoort. De buit bestaat uit een lade met ongeveer dertig spaarbusjes, waarin bedragen van ".0 cent tot vijf gulden. Met behulp van een speurhond der rijksveldwacht is het de politie gelukt de lade in een in de na bijheid van het tehuis gelegen bosch op te sporen. Ook werd ingebroken in een keet, geplaatst op een bouwterrein in de om geving van Zandwijk en uit een jas een klein bedrag aan geld ontvreemd. Het onderzoek wordt voortgezet. Broedmachines verbrand. Dinsdagavond geraakte het broedmachi nelokaal van den heer Hieltjes, te Bor- culo, in brand. De machines, welke ge stookt worden met petroleum, verbrand den geheel met inbegrip van 2500 eie ren. In zeer korten tijd was de geheele in richting vernield. Aan blusschen viel niet te denken. Onbekende vrouw ver dronken. Gisterochtend werden door eenige burgers aan den kant van den Ka naaldijk te Tilburg een damesmantel en dameshoed gevonden. De politie die di rect met deze vondst in kennis werd ge steld, haalde na eenigen tijd dreggen een naar schatting 2530-jarige vrouw be wusteloos uit het water. Oude tre». Als verdacht van op lichting is door de politie te Tilburg aan gehouden zekere P. T., aldaar. De man vervoegde zich bij caféhouders, voorge vende een spijskaart te gaan samenstel len,, waarop de caféhouders aan de aeh- als een dauwdrop in de zon wordt Uw teint door het dagelijksch gebruik van „Zij"-Cremê. terzijde advertenties konden plaatsen. Het geld voor de advertenties werd geïncas seerd, doch de man vergat de spijskaart te laten drukken. Hij is ter beschikking van de Justitie gesteld. Verdronken. Dinsdagavond werd aan de politie te Amersfoort ken nis gegeven, dat het 7-jarig zoontje van de weduwe V. vermist werd. Het jongetje was het laatst gezien aan de Vlierbeek. De politie begon te dreggen en spoedig werd het lijkje opgehaald. Bebossching van heide grond. In werkverschaffing en met be hulp van het rijk zal de gemeente Epe aan de Dellerweg een streek woesten grond van plm. 15 H.A. bebosschen; de gemeente Apeldoorn zal ook onder Epe 22 H.A. heide tot bosch maken. Groeiend Hilversum. Te Hil versum is de 60.000ste ingezetene aange geven. Het is een meisje. De 50.000ste in woner is op 7 Mei 1928 aangegeven, zoo dat de bevolking in nog geen 4 jaren met 10.000 zielen is vermeerderd. Gevaarlijke arrestatie. De Bredasche politie ontving bericht, dat een uit het opvoedingsgesticht te Avereest ont snapte verpleegde zich vermoedelijk te Breda ophield en dat hij waarschijnlijk gewapend was met een revolver van de nieuwste constructie, geladen met twaalf scherpe patronen. Bij onderzoek bleek het waarschijnlijk, dat de ontvluchte zich be vond in een logement in de St. Annastraat, aldaar, dus in de onmiddellijke nabijheid van het politiebureau. De rechercheur van der Kamp, het hotel binnentredende, zag juist, dat de gezochte naar boven vluchtte. De rechercheur ging hem na en slaagde er in hem bij een been te grijpen, juist toen hij in de dakgoot wilde stappen. Toen de rechercheur er met eenige moeite ook in slaagde hem den revolver te ontwrin gen, was hij spoedig overmeesterd en kon de arrestatie volgen. Lafhartige aanslag op een o u d e v r o u w. In de Westerstraat te Amsterdam ontstond gistermiddag om streeks twee uur een geweldige consterna tie. Voorbijgangers zagen, dat de deur van het benedenhuis van perceel 182, bewoond door de 82-jarige weduwe P., werd open geworpen. Tegelijkertijd hoorden zij de weduwe vanuit de gang luidkeels en door dringend om hulp schreeuwen. Een man met een grijze gleufhoed op, actetasch on der den arm, holde weg en in de deurope ning verscheen strompelend de oude vrouw, terwijl het bloed haar van het hoofd gutste. Net toen zij op het punt stond in een te zakken, konden ijlings toegeschoten buren haar opvangen, waarna zij haar naar binnen droègen. Het was duidelijk, dat de oude vrouw het slachtoffer van een moordaanslag was geworden. Van de weduwe kon men nog vernemen, dat zij 's middags bezoek had ontvangen van den man, die eenige oogenblikken te voren was weggevlucht. Zij woonde alleen in het benedenhuis, waarvan zij 't vrucht gebruik had. Haar bezoeker scheen in de veronderstelling te verkeeren, dat zij de eigenaresse van het huis was, want hij vroeg haar, of hij het van haar kon koo- pen. De vrouw, die hem in haar huiskamer had ontvangen, gaf hem te verstaan, dat het huis niet van haar was. De man knoopte daarop een praatje met haar aan, waarbij de oude vrouw hem een kopje thee inschonk. Beiden zaten tegenover elkaar aan tafel. Plotseling haalde de man een groot breekijzer te voorschijn en gaf de niets kwaads vermoedende vrouw daarmee een slag op het hoofd. Het is te begrijpen, dat de aanrander de bedoeling had de vrouw dood of minstens bewusteloos te slaan, om daarna in haar woning naar geld of gelds waardige papieren te zoeken. Zijn opzet faalde, want de vrouw sprong, hoewel he vig bloedend, om hulp roepend omhoog, waarna de aanrander besloot zijn heil in de vlucht te zoeken. De weduwe achter volgde hem echter tot in de gang. Zij is naar het ziekenhuis vervoerd, waar men bevond, dat haar toestand zorgwekkend is. De dader is ontkomen. Eenige voorbijgan gers hebben hem zien vluchten, zoodat men een vaag signalement van hem heeft. Omstreeks denzelfden tijd zag men op de Egelantiersgracht een man, wiens beschrij ving ongeveer aan het sienalement beant woordde, hard loopen. Hij verloor hierbij een sleuteltje, doch toen men hem nariep, rende hij zonder om te zien door. Het was in de buurt bekend, dat de weduwe wel over eenig geld beschikte en i dat er als regel ook geld in huis was. Het drama te Naaldwijk. Woensdagmiddag heeft op de algemeene begraafplaats te Naaldwijk de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van de 16-jarige Coba v. d. Kaaij, die Zaterdagavond aldaar op zoo lafhartige wijze werd vermoord. Te ongeveer 2 uur werd het stoffelijk overschot vanuit het Sint Martinusgesticht gedragen in den lijkwagen, welke werd bestuurd door den heer C. Olsthoorn, bij wien het meisje in dienstbetrekking was geweest. Van hier reed de rouwstoet naar de Kerkstraat, waar de ouderlijke woning is en tevens de plek, waar Coba werd neer geschoten. De vader, broers en verdere familieleden van bet slachtoffer volgden maken." Zooals blijdschap giek en windsr geluk, na e den aan niet een Met Minister welk in achtige b tement onmid nen?" Na ter me

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2