Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Ingezonden stukken Rechtzaken Financieële Berichten. Scheepstijdingen. Staven!»*. or.Mortd brand in de woning van dhr J. Koeman, in welk gebouw een distilleerderij is ge vestigd. Spoedig was de brandweer met een paar slangen op de waterleiding er bij en had men binnen een half uur den brand tot staan gebracht. Het boven- en benedenhuis zijn geheel uitgebrand. Alles was verzekerd. Bcrsselen. Gisteravond hield de Boeren leenbank haar algemeene vergadering. De opening geschiedde door dhr P. Dekker. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat aan spaargelden was ontvangen de som van f 33999,13; en terugbetaald f 34294.75. Ontvangen in loopende reke ning f 171768.36, uitgegeven in loopende rekening f 174764.94. De winst over '31 bedraagt f 791.32. Besloten werd de winst te storten in de reservekas. De vergadering ging accoord met het voorstel van het bestuur om het salaris van den kassier te verhoogen en te bren gen op f 350. Het aftredend bestuurslid, dhr A. van Overbeeke, werd herkozen met 22 stem men. Bij een tweede stemming werd dhr P. Dronkers gekozen, welke echter ook bedankte. Besloten werd een nieuwe vergadering te beleggen, teneinde een bestuurslid te kiezen. Als lid van den raad van toe zicht werd dhr M. de Regt Joz.z. herko zen. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden herkozen de heeren W. Mol en Joh. Nieuwenhuize. Bij de rondvraag kon het aller goed keuring wegdragen, dat de secretaris een gratificatie wordt toegekend van f 25. Op een vraag van dhr Joh. Nieuwenhuize of het ook mogelijk is de algemeene ver gadering niet des avonds, maar des mid dags te houden, zegt de voorzitter toe, hier naar te streven. WATERSTAATSBEGROOTING. Memorie van Antwoord. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het voorloopig verslag der Eer ste Kamer over de Waterstaatsbegrooting. We ontleenen daaraan het volgende: De minister acht, in het belang van een reglementaire ontwikkeling van het vervoer, een vergunningsstelsel voor het vrachtautoverkeer ongewenscht. De vraag, of het wenschelijk is den ter mijn van ontzegging der bevoegdheid motorrijtuigen te besturen te ver lengen, is in onderzoek. De bouw van de brug bij Moer dijk heeft de volle aandacht van de Re geering en zal zooveel doenlijk worden be spoedigd. Het lag in het voornemen nog in den loop van dit jaar aan te vangen met de uitvoering van de brug bij Arnhem. Voor de uitvoering van dit werk is echter de medewerking noodig van de gemeente Arnhem in verband met den aanleg van de toegangswegen tot de brug, waarvoor van de gemeente een bijdrage is gevraagd. Hoewel de gemeente in beginsel bereid is gebleken die bijdrage te verleenen, zijn nog belangrijke bezwaren gerezen, welke aan het onmiddellijk ter hand nemen van de werken in den weg staan. Het is daar om niet onmogelijk, dat de bouw van de brug te Arnhem eenigszins zal worden verschoven naar een latere periode. Dit behoeft op de totstandkoming van alle an dere rivier overbruggingen geen vertra- genden invloed uit te oefenen. Omtrent de ramp met het vlieg tuig „Ooievaar", is een nader on derzoek inzake de oorzaak van het onge val, aansluitende aan het bekendgemaakte rapport van de daartoe door de Siamee- sche Regeering ingestele Commissie, aan hangig. Voor ieder vliegtuig zijn bepaalde la dingsvoorschriften vastgesteld. Het leeg- gewicht en het hoogste toegelaten gewicht worden van Rijkswege vastgesteld en ver meld in het bewijs van luchtwaardigheid, dat in ieder vliegtuig aanwezig moet zijn. Bovendien moet de vlieger uitmaken, in hoeverre het noodig is met een lager ge wicht dan het in het bewijs aangegeven hoogste toegelaten gewicht te vertrekken en daartoe desnoods lading te weigeren, indien de omstandigheden niet normaal zijn, b.v. bij een drassig vliegveld, hetgeen ook blijkens mededeeling van de K.L.M. enkele malen is voorgekomen. Rook niet op ee n benzine tankwagen. De chauffeur v. d. V., woonachtig te Arnhem, en in dienst van de „Texas'-maatschappij is door een ernstig ongeluk getroffen. Toen de man met zijn tankauto, gevuld met benzine op den weg naar Millingen even halt hield om een cigaret aan te steken, viel er vermoedelijk een vonk van de lucifer op zijn broek. Dit kleedingstuk, waarop benzine gemorst was, vloog onmiddellijk in brand, en de man sprong van zijn wa gen en liep als een brandende fakkel over den weg. Hulp kwam spoedig opdagen en door een jas om zijn onderlichaam te slaan, slaagde men erin, de vlam te doo ven. De man kreeg zulke ernstige brand wonden aan het onderlijf, dat hij in hoogst ernstigen toestand naar het gast huis te Millingen moest worden overge bracht. Gisteren was zijn toestand zeer ernstig. Onbewoonbaar huis in brandgestoken. De politie te Monster was ter oore ge komen, dat er in den nacht van Zondag op Maandag een leegstaand huis, dat on bewoonbaar is verklaard, in brand zou worden gestoken. Twee agenten van po litie hebben rich dien verdekt op gesteld en wat verwacht werd is ook in derdaad gebeurd. Zekere de J., uit Poeldijk, heeft in ge zelschap van D., eveneens uit Poeldijk, 't perceel in brand gestoken. Nadat de J. brand had gesticht, verschenen de poli tiemannen en arresteerden hem met zijn medeplichtige D. De eigenaar van het perceel, zekere E. uit Den Haag, was bevriend met D. Deze had verklaard, dat het hem wel iets waard zou zijn, wanneer zijn onbewoon baar verklaarde woning te Monster in brand zou worden gestoken. Ook E. is gearresteerd, doch in den loop van den dag weer vrijgelaten in verband met de ernstige ziekte van zijn vrouw. Een razzia. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de Rotterdam- sche politie een razzia gehouden in ba- nanenwagons, waarin vreemdelingen slie pen. Aangehouden werden vijf Estlan- ders, vijf Finnen, een Roemeen, een Duit- scher en een Zuid-Slaviër. Zij waren al len zonder middelen van bestaan, en zul len over de grens worden gezet. Nieuwe regenproeven. De heer A. Veraart zal binnenkort proeven nemen voor het neerslaan van wolken, volgens een nieuwe methode. Bij deze proefnemingen zal thans, be halve van ijs, voor de eerste maal ge bruik worden gemaakt van papier van zoo licht mogelijke substantie, welke te voren tot een zeer lage temperatuur zal worden gekoeld. De strijd tegen smokkelaars. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben de Duitsche douanebeambten wederom een goeden slag geslagen. In Grefrath wisten zij een zestal bekende smokkelaars in hindernis te lokken en te arresteeren, waarbij een groote partij smokkelwaar w.o. circa 100 K.G. koffie in beslag werd genomen. In Lobberich werden bij een huiszoe king in de woning van een der gearres teerde smokkelaars groote hoeveelheden tabak, koffie, thee, sigaretten en sigaret tenpapier gevonden en in beslag genomen. Oude vrouw in brand. In den Middelpolder onder Nieuwer Amstel, ge raakte Zondagmorgen de 72-jarige wed. C. v. G. bij het aanmaken der kachel met petroleum in brand. De huisgenooten wisten spoedig de brandende kleeren te dooven, doch de oude vrouw had reeds zoodanige brand wonden bekomen, dat zij in ernstigen toe stand naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Verduisteringen ten stad- huize te Maastricht. Op het hoofd bureau van politie te Maastricht heeft zich de voortvluchtige gemeente-ambte naar N., verdacht van de reeds gemelde verduisteringen ten stadhuize aldaar, ter beschikking gesteld van den Commissaris van Politie. Na een voorloopig verhoor werd N. aangehouden. Eenige uren later evenwel is hij weer op vrije voeten gesteld. Hevige sneeuwval op Cor sica. Sedert eenige dagen wordt het eiland Corsica geteisterd door sneeuw stormen, zooals sedert 1908 niet meer is voorgekomen. Op sommige plaatsen, zoo als in de omgeving van Basia ligt de sneeuw meer dan een meter hoog en sommige dorpen zijn geheel van de bui tenwereld afgesneden. Verijdelde smokkel-af- faire. Zaterdagavond werd de achter docht van een rechercheur van de rivier politie te Rotterdam, die aan het surveil- leeren was, opgewekt door twee mannen, die zich op eenigszins verdachte wijze daar ophielden. Toen even later een mo torrijder bij hen afstapte en zich in hun gezelschap voegde, besloot de rechercheur de zaak in de gaten te houden en hij stelde zich daartoe verdekt op. Naar de gebaren te oordeelen werden er tusschen de drie mannen onderhande lingen gevoerd en deze onderhandelingen betroffen waarschijnlijk een actetasch, die een van de twee eerst-aangekomen man nen in zijn bezit had. Op dat moment besloot de rechercheur in te grijpen. Hij ging op het drietal af en maakte zich bekend als politieman. Nauwelijks had hij dit gedaan of de be zitter van de actetasch wierp dat voor werp met een zwaai van zich af. De tasch kwam terecht in de Maashaven. Enkele doosjes vielen er tijdens de luchtreis uit en bleven op den wal liggen. Onmiddellijk greep de rechercheur den man beet, doch deze wist zich los te ma ken en vergezeld van zijn makkers, nam hij de vlucht. De motorrijder, die zijn mo tor had afgezet, kon niet zoo gauw ontko men en gaf zich dan ook gewillig aan den rechercheur over. Deze had inmiddels ter waarschuwing een paar revolverschoten in de lucht gelost, waarop een aantal agenten verscheen, dat een achtervolging begon. Zij slaagden er echter niet in de twee vluchtelingen te achterhalen. De motorrijder bleek te zijn de 32-jarige koopman G. A. K., uit Rotterdam. Hij verklaarde de twee mannen, met wie hij had staan onderhandelen, niet te kennen. Een van hen, de man zonder actetasch, was bij hem geweest met het voorstel om - morphine te koopen. De afspraak was toen gemaakt om Zaterdagavond bij elkaar te komen. Daar tegen den motorrijder geen be zwarend materiaal te verzamelen viel, werd hij op vrije voeten gesteld. De rechercheur had de plaats, waar de tasch in 't water was gevallen nauwkeu rig vastgesteld en met een zwaai van zijn dreg wist hij het voorwerp op te visschen. De tasch bleek een vrij groote hoeveel heid deels zeer gevaarlijke en pbarmaceu- tische middelen te bevatten. Men vermoedt, dat het een zending is geweest van de firma BrocadesSteeman aan een geneesheer op het platteland, die tevens een apotheek er op nahoudt. Zeer waarschijnlijk is deze zending onder schept. Brutale dief. Tijdens den avonddienst is Zaterdagavond een brutale insluiper binnengedrongen in de consisto riekamer van do Geref. Kerk aan den West-Zeedijk te Rotterdam. Uit een kistje, dat op tafel stond, heeft hij een collecte zakje gestolen, dat een bedrag van f 70 be vatte. Daarna heeft hij de overjassen van ouderlingen en diakenen zorgvuldig ge fouilleerd en zich daaruit drie sigaren kokers en twee paar handschoenen toe geëigend. Onbemerkt heeft hij met zijn buit het kerkgebouw weten te verlaten. Kolendamp-vergiftiging. Gisterochtend kwam een walbaas bij zijn rondvaart aan de Leuvehaven te Rotter dam aan boord van het schip „Onderne ming 2", schipper C. de Jong uit Roo sendaal. De schipper bleek afwezig te zijn, doch in het vooronder trof de walbaas drie totaal versufte menschen aan. Het bleek, dat de oorzaak van hun be dwelming in een vergiftiging door kolen damp gelegen was. De toestand van een hunner is vem, van gunstig. Meisje door vallende stee- nen gedood. Te Valkenburg (L.) werd een huis, bewoond door de weduwe B., verbouwd. Twee mannen, onder wie een zoon van de weduwe B., waren aan den achterkant van het huis bezig, steen massa's naar beneden te gooien. Een twintigjarige dochter van de wed. B. begaf zich, hoewel ze vooraf was ge waarschuwd, door een achterdeur naar buiten. Ze werd door een stuk mergel steen op het hoofd getroffen en werd zwaar gewond, met een ernstige hersen schudding naar het ziekenhuis vervoerd, waar ze na enkele uren is overleden. Felle brand te Pijnacker. Zondagmiddag omstreeks drie uur is te Pijnacker een felle 'brand uitgebroken, waardoor 'drie arbeiderswoningen in vlam zijn opgegaan. Naar vermoed wordt waren kinderen in de woning van den arbeider B. met luci fers aan het spelen geweest, waardoor in de woning brand ontstond. In het kleine huisje breidde het vuur zich snel uit, en reeds heri spoedig vatte ook de tweede woning vlam. De brandweer, die intusschen was ge waarschuwd, verscheen met een motor spuit, terwijl ook op de waterleiding twee slangen werden aangesloten. Met vier stra len werd het vuur bestreden, doch veel kon men niet tegen de vlammen uitrich ten. Ook een derde woning vatte vlam en brandde uit. De aangrenzende openbare school, kon met veel moeite worden be houden. Twee van de drie huisjes waren be woond en men heeft daaruit een deel van den inboedel kunnen redden. Waarom Ghandi de dhoti draagt. Ghandi is er niet erg over te spreken, dat men in het Westen zoo over zijn spaarzame kleeding lacht. En hij heeft aan een persman uitgelegd, hoe hij er toe is gekomen, zich zelf van een mini mum bedekking te voorzien, hij, de stu dent, die eens in Oxford als een dandy rondflaneerde. Tien jaar geleden werkte Ghandi in Madoera en spoorde hij zijn landslieden aan, geen Europeesche kleeren te koopen, maar zich met de Indische khadder te ver genoegen. Toen hij uitgesproken was, ver telden zijn toehoorders hem iets. dat hij in z'n enthousiasme niet had opgemerkt. Ze waren niet in staat, Europeesche klee ren te koopen. Daarvoor behoefde Ghandi geen zorgen te hebben. Maar ze konden ook den khadder niet koopen, omdat die te duur was, al was het goed dan Indisch. Ghandi werd hier pijnlijk getroffen. Want, ofschoon hij slechts een hoofd deksel droeg, een vest en een langen dhoti, een heel eenvoudig stel kleeren dus, zag hij nu, dat zijn toehoorders niet meer aan hadden dan een kleinen dhoti. Sommige hadden zich met niets dan een tien centi meter breed stuk linnen omhuld. Hun naakte beenen spraken tot Ghandi een harde waarheid. Hij was zelf nog veel te weelderig gekleedEn sindsdien draagt ook hij den kleinen dhoti, een stuk smal linnen, precies als de millioenen en mil- lioenen Indiërs, wier eenig bezit juist uit dit smalle stuk linnen bestaat. Kolendampvergiftiging. Gistermorgen is in de gemeente Wog- num groote opschudding verwekt door een ernstig geval van kolendampvergifti ging, dat zich heeft voorgedaan in het ge zin van den heer W. Zwaan. Dit gezin bestaat uit man, vrouw en 2 kinderen, een jongen en een meisje, beiden van 14 jaar. Allen zijn echter behouden geble ven. Het trok de aandacht van een buur vrouw, dat bij het huis van den heer Zwaan alles stil bleef, terwijl anders toch de kinderen al betrekkelijk vroeg met den trein naar Hoorn ter school gaan. Hierop werd de rijkspolitie gewaar schuwd, die zich door het inslaan van een ruit toegang wist te verschaffen tot de woning. Kloppende op de kamerdeur, vernam de rijksveldwachter een zwak „ja!" en vond in de kamer dhr Zwaan buiten bewustzijn op den vloer liggen. Ook de echtgenoote van dhr Zwaan vond men buiten bewustzijn op bed, even als de beide kinderen. Direct heeft men alle vier personen naar buiten gebracht, en momenteel ie hun toestand zoodanig, dat er geen ernstig* eager upheld z. ?er behoeft te bestaan. (Tel.) Z.eventig sollicitanten op een advertentie. Een depot houder van een Haarlemsche bakkerij te Amsterdam had in een advertentie een loopjongen gevraagd. Gisteravond tus schen 7 en 8 uur konden gegadigden zich komen aanmelden. En dit deden zij dan ook ten getale van ongeveer zeventig. De depothouder achtte het geraden, om de candidaten 10 voor 10 binnen te laten. Nauwelijks echter was het eerste tiental in huis of de overige tientallen begonnen voor de deur een hevig kabaal te maken. Zij uitten allerlei bedreigingen tegen den depothouder en eindigden met de deur knop vast te binden aan het hek van den tuin. De 10 sollicitanten, die binnen wa ren, konden niet meer naar buiten. De depothouder vroeg per telefoon politie- assistentie, die spoedig met een aantal agenten de woelige elementen verdreef. Er werd een politiepost voor het huis ge plaatst om herhalingen te voorkomen. Auto door trein gegrepen. Gistermiddag is op den onbewaakten overweg te Vroomshoop een auto, waarin gezeten was dokter van Buren, assistent van dokter van Brakel te Den Ham, door den trein naar Almelo van vijf uur ge grepen. De wagen werd 50 meter meege sleurd en geheel verbrijzeld. Dokter van Buren werd opgenomen met hoofdwon den en heeft vermoedelijk inwendige kneuzingen. Hij was echter goed bij ken nis. Dokter Oskam uit Vroomshoop ver leende de eerste hulp. De komende bietencampagne. Men schrijft aan de „N. R. Crt.": De Centrale Suiker-Mij en de Coöpera ties, die behalve de bieten, die zij van hun leden betrekken, ook nog aangekoch te bieten verwerken, hebben thans een aanvang gemaakt met het contracteeren voor de komende campagne. Er worden dit jaar uitsluitend z.g. schaal contracten afgesloten, waardoor elk risico voor de koopende fabrieken vrijwel wordt uitge schakeld en de verkooper van een even- tueele stijging van den suikerprijs kan profiteeren. De bietenprijs wordt n.l. af geleid uit den wereldsuikerprijs, terwijl voor de bijproducten (pulp enz.) f2.50 wordt vergoed, de f8.25 aan rijkssteun wordt uitgekeerd en f 11.50 wordt afge trokken voor fabricagekosten. Bij een wereldsuikerprijs van gemiddeld f7.50 b.v. zou dan een bietenprijs worden be taald van plm. f 12.30, bij levering aan de havens. De winst van den fabrikant moet dan hoofdzakelijk gevonden wor den uit den hoogeren binnenlandschen suikerprijs (ook in verband met het in voerrecht van f2.40). Men betwijfelt in landbouwkringen of de uitzaai dit jaar veel grooter zal zijn dan het vorige jaar, ook al met het oog op de grens van 80 pet. van de opbrengst in de jaren 1928, 1929 en 1930, waarboven geen subsidie wordt gegeven. Bij een uitzaai van 10 h 15 pet. boven die van verleden jaar en een flinke opbrengst kan die grens ech ter zeker worden bereikt. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Hooggeachte Redacteur, Mag ik een plaatsje in uw veelgelezen blad voor enkele regels en wel naar aan leiding van het ingezonden stuk in uw blad van Zaterdag j.l. onderteekend H. te Rilland. Ik voel als Christelijk werkgever te Aagtekerke mij verplicht, te wijzen op een groote onjuistheid. Ik meen als ik goed lees, dat H. schrijft dat de patroons hebben besloten, f 10 te geven, wil u dat aannemen ja of neen, zóó moet het met andere woorden. Dit nu is, als H. dat bedoelt, onjuist. Daar is in de vergadering van werk gevers na breede bespreking besloten met meerderheid van stemmen, om bovenge noemd bedrag voor te stellen, en te trach ten de werknemers te overtuigen dat het noodzakelijk moet, gezien de omstandig heden. Staande de vergadering is een commissie benoemd, om met de arbeiders van beide vereenigingen die Christelijk georganiseerd zijn, zoo noodig te confe- reeren. Ja, zelfs, als het niet tot overeen stemming kon komen, dan later weer eens te praten. Tevens werd besloten, om zoo lang die besprekingen duurden, het be staande loon te blijven betalen. Dit meen ik nu te mogen verklappen uit onze ver gadering. En ja, wat of er dan ten slotte zal gebeuren, dat weet ik ook niet. Ik meen, dat deze gang van zaken uit Chris telijk oogpunt bezien, toch wel juist is nietwaar? En daarom wil ik wel zeggen, dat het mij zou spijten, ja tegen de borst zou stuiten, als men als werkgevers, die toch allen van Christelijk beginsel zijn, dit besluit niet handhaafde. Want het is moeilijk als men naar omlaag moet, maar als men door gezamenlijk de zaak te be spreken tot een goede oplossing kan ko men, is 'tvoor beide partijen aangenaam. En als Christenen is het ook onze plicht, want de een heeft God geplaatst als boer en een ander als arbeider. Wij hebben beiden een plicht maar ook een recht. Laten wij daarom trachten onze mede- menschen op te wekken, zich te organi- seeren op Christelijken grondslag. De Christenboer in zijn Chr. Boeren- en Tuindersbond en de arbeider in den Ned. Chr. Landarb. Bond, want onze voor mannen staan in 's lands vergaderzalen op de bres, laten wij dan alzoo de vruch ten plukken, maar hen ook steunen door ons lidmaatschap. En laten wij als land- beuwwn "jedeolen, aat A-v 7<ntsmii\g veel doet (al is het be'a»« naar anm- miger oordeel te weinig) maar dat zij dat ook doet in het belang der werknemers. Want kritiek uitoefenen is zeer gemak kelijk, maar het zelf beter doen is moei lijk. Wij leven gelukkig tot op heden in een gemeente en omgeving, waar het so cialisme nog weinig of geen vruchten plukt, dus laten wij als landbouwers dat niet in de hand werken, maar onze on derlinge verhouding, die tot op heden goed is, trachten bij den voortduur te be stendigen tot welzijn van beide partijen. EEN WERKGEVER. Aagtekerke, 7 Maart 1932. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet ver klaard: E. A. J. Pateer, ontvanger-griffier van Polders te Hoofdplaat. Rechter-com- missaris Mr Th. Portheine, rechter. Cu rator Mr J. Erasmus, advocaat te Oost burg. Opgeheven, wegens gebrek aan baten, het faillissement van: P. Raas, landbou wer te IJzendijke en van: R. van den Bunder, volkswinkelhouder, eveneens te IJzendijke. De bankfraude te Vlissin- gen. Door den Officier van Justitie bij de Rechtbank te Middelburg is ingetrok ken het destijds door hem ingestelde hoo- ger beroep inzake J. E. J. bankier, wo nende te Vlisingen, thans in voorarrest, door de Rechtbank te Middelburg veroor deeld tot 1 jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. Aangezien ook door verdachte geen hooger beroep werd ingesteld, is het von nis derhalve onherroepelijk en voor uit voering vatbaar geworden. Nieuwe leening Apeldoorn. De Gemeenteraad van Apeldoorn be sloot op 3 December tot het aangaan van een obligatieleening, groot f 2.3 millioen tegen een rente van hoogstens 5 pet. Deze leening is echter nog nooit uitgegeven. Daar intusschen de toestand der geld en kapitaalmarkt gewijzigd is en de ge meente nog steeds van plan schijnt te zijn deze leening uit te geven, heeft de Ge meenteraad B. en W. gemachtigd de lee ning tegen een rente van ten hoogste pet. uit te schrijven. Algemeene Friesche Hypotheek Bank Aan de op 16 Maart a.s. te houden alge meene vergadering van aandeelhouders der Algemeene Friesche Hypotheekbank te Leeuwarden en Amsterdam, zal wor den voorgesteld het dividend, na ruime re serveering te bepalen op 24 pet., zijnde f 24 per aandeel (evenals vorig jaar). De gezamenlijke reserves zullen dan worden opgevoerd tot f 1.080.023. Amsterdamsche Hypotheekbank. Aan de algemeene vergadering van de aandeelhouders in de N. V. Amsterdam- sche Hypotheekbank te Amsterdam, zal worden voorgesteld over het afgeloopen boekjaar een dividend uit te keeren van 18 pet. (vorig jaar 22 pet.). De winst bedraagt f 193.404 (vorig jaar f 305.022), nadat is afgeschreven f 97.968 voor koersverlies op de belegdo reserve en belegging volstorting aandeelen. De ge zamenlijke reserves beloopen f 1.001.539. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOHAN VAN OLDENBARNEVELDT, uitr., 4 v. Genua. TABINTA, 6 v. Batavia te Amsterdam. TARAKAN, uitr., 7 v. Suez. Rotterdamsnlie lAoyd. KOTA AGOENG, uitr., p. 5 Perim. DEMPO, uitr., p. 6 Finisterre. SIBAJAK, 7 v. Batavia te Rotterdam. SLAMAT, uitr., 7 te Belawan, KOTA NOP AN, uitr., p. 6 Perim. KOTA PINANG, thuisr., 6 v. Sabang. KOTA TJANDI, thuisr., p. 6 Ouessant. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 9 Maart: Krachtige, later tijdelijk afnemende N.- Westelijke tot Z.-Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waar schijnlijk sneeuw of regenbuien, aanvan kelijk kouder. Stormwaarschuwlngsdienst. Hedennacht te 2 u. 10 m. geseind aan alle posten: Weest op uw hoede. Te 7 u. 40 m. storm verwacht uit het N.-Westen. Te 11 u. 25 m. van Hoek van Holland tot Nieuwersluis: Stormsein neer; blijft op uw hoede. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Woensdag 6 u. 16.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6