SLAPELOOS Mphardt's Zennwtabletten Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand Scheepstijdingen. Afloop Verkoopinp, Aanbestedingen enz. ■allng. Ingezonden Medsdesllng. chta mogelijk mooie witte |jgen door het idpasta. Per er vervolgens gehouden. Aan esidente bloe- ioor verschil- |itaties uitge- Bjes zong drie der meiajeö Hamp als ge lapen en Jon- ellig doorge- ag en voor- is alhier een (tie opgericht. |kozen de dhrn a, G. Schoo- en Andr. de an de Christ, en voorstel te wel, om het iden in den per week en f 9 per week. len zomer f 12 Crisis-Comi- met gesloten lecteerd. Er is I nog als giften binnen geko- ^j. J. Verstrate werd om tien Itionaal Crisis- lys is aanbe- nieuw woon- or metselwerk maland, voor ortvliet f1599, f1595; Tim- St. Annaland lortvliet f 1045; |d f50, M. W. f42.70, allen |k: G. Gouds- J. M. v. Zalt- 3oortvIiet. Ge- drijvers. gaderde de af- me Kuis. Aan- >t verslag van 3ter-zuster en dat de veree- aan contribu- .2 uitleeningen ter werden be- patiënten en bezoek 26 ge- jaar uitgezon- e. De ontvang- iven f 2573.72, idere uitgaven atie f 651. i goedgekeurd af van f 2595. deelde mede, is ontvangen ng. Algemeen litaalkrachtige et 80 pet. heb- ir het Groene inrichting is. id vergaderde d. Chr. Arbei- e de vergade- dat de eere- vegens drukke d was, dezen was nu ge ge- gevestigde va- stein. iris van de af- Lg uit, waaruit /ereeniging be te Geersdijk ngmeester van uit, waaruit over 1931 was tan ziekengeld vas uitgekeerd .s het voorstel miributie voor •en met 2,5 ct. ng der wacht- ewet niet uit- op f 1.50 per e volgende da ag te brengen, lenoemen, die n W. met een il aankloppen, en uitbreiding nige leden be- bestuur toege- ennen gegeven, uden vergade- slissen. Punt 2 ant 3 werd be- die bedankte, had geloopen t voor hem zoo dere menschen :eer J. Dourlijn verkzaamheden ier A. Heyboer g als zoodanig, iftredende pen- ■steuningsfonds ijden van den lig met alg. st. ik tenslotte een iet 5-jarig Sov- Onrustig en Overspannen. Gebruik hierte gen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij apoth. en Drogisten Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hierden, W. Wesseldijk te Den Ham. Geref. Kerken. Tweetal te Hoek, M. P. van Dijk, cand. te Amsterdam en C. B. Bavinck, cand. te Rotterdam. Aangenomen naar Beetgum J. Wegge- mans, cand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Vlaardingen, H. C. Binee te Zaandam en J. B. G. Croes te Gouda. Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Rotterdam-Zuid, W. C. Lamain te Leiden. Vijfde predikantsplaats. De kerkeraad der Geref. Kerk van Den Haag-West heeft naar de Rotterd. meldt, in beginsel besloten om tot beroeping van een vijfden predikant over te gaan. Te vens besloot de kerkeraad over te gaan tot de ingebruikneming van een vierde tijdelijke vergaderplaats. Geschorst. Naar „De Stan daard" verneemt, heeft het Herv. classi caal bestuur van Dokkum, ds H. W. M. Hupkes, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Zwaagwesteinde, naar aanleiding van de tegen hem ingediende bezwaarschriften, in zijn ambt geschorst voor den tijd van zes weken. Emeritaat. Het Prov. Kerkbe stuur van Zeeland heeft aan ds J. de Voogd, pred. te 's H. Arendskerke en Baarsdorp, op zijn verzoek, wegens voort durende ongesteldheid, eervol emeritaat verleend met ingang van 1 Mei. Rilland-Bath. Zondagvoormiddag werd Ds Ch. de Beus, overgekomen van Ten Boer in de Ned. Herv. Gem. alhier beves tigd. Hij werd tot zijn dienstwerk ingeleid door Dr. J. Rooze te Groningen met de woorden uit Joh. 15 4a en 5b. Des na middags verbond Ds de Beus zich aan zijn gemeente met de tekstwoorden uit 1 Thess. 2 13. Hij werd toegesproken door den heer burgemeester Schwartz, namens het gemeentebestuur, door den consulent ds Baarslag te Krabbendijke, namens de kerkelijke gemeente, die liet toezingen Gez. 91 3, en door ds Ter Haar Romeny te Kruiningen namens den ring. Beide malen was het kerkgebouw geheel gevuld. St.-Laurens. Door wijlen mej. J. J. Louwerse, wed. A. Sinke, overleden te Biggekerke, vroeger gewoond hebbende te St. Laurens, is aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk gelegateerd een som van f 300, vrij van rechten. „De Zeevaartschool" te Vlissingen. In 't verslag van de ver- eeniging „Zeevaartschool" te Vlissingen, wordt herinnerd aan 't aftreden van den directeur, den heer s. Visser, na een 28- jarigen diensttijd als zoodanig. De éénjarige cursussen van de K.P.M. werden opgeheven, van de 37 daarin nog aanwezige leerlingen deden 34 met goed gevolg examen voor het voorloopig ma chinisten-diploma, 3 leerlingen der eerste klasse van de 2-jarigen cursus der K.P.M. Konden 47 worden bevorderd naar de 2de klasse, tot de laagste klasse werden er 40 toegelaten. Aan het eind van bet jaar be droeg het totaal aantal nog 71. 14 deelnemers in het tweede leerjaar van den tweejarigen cursus van de Java- China-Japanlijn konden een eind-diploma krijgen, van de 16 der eerste klasse wer- der er 13 bevorderd en tot de eerste klas se 16 toegelaten. Aan het einde van bet jaar waren er totaal 29 leerlingen. Van de hoogste klasse van den 2-jari gen cursus voor stuurlieden kregen alle 7 leerlingen een einddiploma B van de 8 der eerste klasse werden 7 bevorderd. Thans zijn er 22 leerlingen in totaal. De cursussen voor radio-telegrafist en seinersmaat en de winteravondcursussen voor teekenaars der Schelde werden ook nu weer voortgezet. De school werd in totaal bezocht door 410 leerlingen, het grootst aantal tegelijk was 264. In totaal namen 137 leerlingen deel aan 187 examens en slaagden er 112. Aan het einde van het jaar waren totaal 220 leerlingen op de school. Ambachtsschool te Goes. Donderdag 3 Maart werd de Schilderscur sus 19311932 aan de Ambachtsschool te Goes beëindigd. Onder mede aanwezigheid van enkele bestuursleden der school wer den de cursisten door den directeur har telijk toegesproken. Van de 15 cursisten die met veel ijver en ambitie de lessen volgden, werden er 7 naar hoogere klassen bevorderd, terwijl aan de andere 8 een keurig uitgevoerd di ploma, ontworpen door den 1 eeraar Maan dag, werd uitgereikt De namen der ge diplomeerden zijn: Nic. Corstanje te Goes, G. Francoijs te Kruiningen, J. B. Huijsse te Goes, M. Korstanje te Goes, Jac. de Leeuw te Ierse- ke, H. Oele te Kloetinge, H. W. Smalle- gange te Ier seks en A. J. Sandee te Ier- sekt. Chr. Onderwijzers. Zater dagmiddag hield ds afd. Zuid-Beveland en Omstreken van Chr. onderwijzers haar jaarvergadering in de Melksalon van dhr Bustraan te Goes, onder leiding van haar voorzitter dhr Van Wijk. Deze sprak in verband met het lijden van Christus in Gethsémané een ernstig openingswoord. De secretaris dhr J. Meindersma en de penningm.esse mej. Dominicus, brachten hun jaarverslagen uit. De secr. leverde ver der een inleiding over: „Prins Maurits". Voor lid in het Hoofdbestuur kreeg de heer Broekstra 15 en de heer Kieft 4 stemmen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Van Wijk met alg. stemmen tot voorz. herkozen. In de vacature-Rothui zen werd de heer W. 't Hooft gekozen, die tevens afgev. is naar de voor-vergade ring te houden in de Paasch-week te Utrecht. De agenda voor die vergadering werd besproken. De heer Van Wijk gaf een inleiding ten beste over „Ons cor rectiewerk", waarna evenals bij de eer ste inleiding een levendige gedachtenwis- seling volgde. De heer 't Hooft eindigde het gezellige en leerzame samenzijn met dankgebed. De Nederlandsche „ban kier" te Antwerpen. Enkele dagen geleden hebben wij verhaald lice een Nederlander, een zekere Sch., gebo ren te Rotterdam en gedomicilieerd te 's Gravenhage, in Antwerpen een klein „bankiers"-zaakje had op touw gezel en daarin verschillende personen op de al lermodernste wijze van hun spaarpennin gen had ontdaan. Door een tiental slachtoffers, wien hij tot een bedrag van 20.000 francs bad af getroggeld, was een klacht ingediend te gen den oneerlijken bankier, die, zooals men weet, met de Noorderzon vertrokken is. De zaak kwam Vrijdag voor de Ant- werpsche rechtbank en Sch. werd tot een gevangenisstraf van drie jaar en een geldboete van 7.700 fres veroordeeld. Zijn onmiddellijke aanhouding werd bevolen. Gooische dievenbende gesnapt. Vrijdagnacht werd ingebro ken in het pakhuis van een firma aan de Havenstraat te Hilversum. De daders hadden zich door verbreking van een ruit toegang tot het pakhuis verschaft. De buit bestond uit eenige flesschen drank. Twee surveilleerende rechercheurs stel den onmiddellijk een onderzoek in en ar resteerden op den Vaartweg drie bij de politie ongunstig bekend staande indivi duen woonachtig te Hilversum. In samen werking met vijf, eveneens bij de politie welbekende dieven, heeft het genoemde drietal zich bovendien nog schuldig ge maakt aan zeven andere inbraken in Hilversum. In rioolbuizen in de Zadelstr. en op den Ruyterweg werden later door de politie de leege drankflesschen, welke Vrijdagnacht gestolen werden, terugge vonden. De verdachten werden, na ver hoor, naar het huis van bewaring te Am sterdam overgebracht. Slordig financieel be heer te Blerik. Inde vergadering van den gemeenteraad te Blerik werd het accountants-rapport aangaande het be heer der gemeente-financiën behandeld. Er is namelijk geconstateerd, dat f 4000 te veel in kas is. Noch accountant, noch Raad kan klaarheid aangaande dit over schot verschaffen. Intusschen bleek uit de besprekingen, dat het beheer der gemeen- tefinanciën slordig heeft plaats gehad. Door geregelde accountants-controle zal men trachten voor den vervolge dergelijke onregelmatigheden te voorkomen. Poging tot roof: Naar aan leiding van de gepleegde poging tot roof bij een alleen-wonenden 82-jarigen man te Nieuw-Helvoet op 20 Febr. 1.1., is door de politie aldaar te Rotterdam op last van den officier van justitie aldaar aangehou den en ingesloten in het huis van bewa ring, L. K. wonende te Rotterdam. Enkele personen hebben hem herkend als de man die Vrijdag 19 en Zaterdag 20 Fe bruari j.l. bij de woning van den grijss- aard is gezien. K. is een goede bekende van de Rotter- damsche politie. Man v e r b.r a n d. Zaterdagoch tend half tien is de 29-jarige Timmer mans te Leeuwarden, doordat hij in zijn nachtkleeding te dicht bij een fel bran dende kachel kwam, in brand geraakt. In een oogwenk stond de man in lichter laaie. Hij is aan de gevolgen overleden. Verduistering van een ambtsbrief? De Prov. Gron. Grt. ver neemt, dat men te Eenrum tot de ontdek king is gekomen van de verduistering van een ambtsbrief van den ourgemeester door een postbode, in overleg met een der wethouders. Deze brief zou van belang zijn ten opzichte van de toen plaats gehad hebbende benoeming van een gemeente secretaris. De justitie heeft de zaak in onderzoek. Doodelijk ongeluk te Voor burg. Zaterdagavond, ongeveer half 12, is te Voorburg een wielrijder bij het over steken van den weg door de Blauwe tram gegrepen en eenige meters meegesleurd. De getroffene, die tot nu toe onbekend is, was zwaar verminkt en is op slag ge dood. Met het oog in een draadpunt geloopen. Zekere A. K., te Roosendaal, wilde Zaterdag avond zijn woning aan de achterzijde ver laten om zijn rijwiel uit de achter het huis staande schuur te halen. Toen hij naar buiten stapte, liep de man ongelukkiger wijze met het oog tegen het uiteinde van •en afhangende drooglijn, waarbij hem de punt in het oog drong. Hij zal het oog vermoedelijk moeten missen. Moordaanslag te Naald- w ij k. Te Naaldwijk is Zaterdagavond om streeks elf uur de 16-jarige dienstbode G. van der Caay op straat doodgeschoten. De dader, de 22-jarige letterzetter H. B., heeft na het plegen van zijn misdrijf on middellijk de vlucht genomen. Het meisje, een dochter uit een oppas send arbeidersgezin, was reeds vroeger door den letterzetter gevraagd om een verkeering met hem aan te gaan, doch het meisje wilde niets van den jongeman we ten Zaterdagavond had zij een dansuit- voering bezocht en wandelde, vergezeld door een kennis, op weg naar haar wo ning. Op eenige meters afstand kwam uit een zijstraat B. haar achterna geloo pen en joeg het meisje, zonder een woord te zeggen, een kogel door den slaap. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. De verschrikkelijke daad heeft hevige consternatie verwekt. De politie is onmid dellijk met de opsporing van den dader begonnen. Doodelijk auto-ongeval nabij Baarn. Zondagmiddag reed een auto uit Rotterdam van De Bilt naar Lage Vuursche. Door de bolheid van den weg ter plaatse en waarschijnlijk mede door een slappen band, begon de auto nabij de grens der gemeente Baarn te slinge ren en vloog ten slotte tegen een boom. Van de vier inzittenden bleek de echt- genoote van den bestuurder, mevr. v. d. V., overleden te zijn. Een andere passa gier bekwam enkele niet ernstige verwon dingen, terwijl de heer v. d. V. en zijn zoontje ongedeerd waren. (Tel.) Kerkdieven gepakt. In den nacht van Zondag 21 op Maandag 22 Fe bruari is ingebroken in de Herv. Kerk te Overschie. Er werden offerblokken open gebroken en daaruit werd voor ongeveer f250 gestolen. Het was de politie bekend geworden, dat in dien nacht achter de kerk twee fietsen hadden gestaan, die aan bijzondere kenteekenen te herkennen zou den zijn. Met kracht onderzocht de Over- schiesche politie de zaak en het spoor leidde naar Brabant, maar eerst was ko men vast te staan, dat men met Rotter- damsche mannen te doen had. In Oudenbosch werden de mannen ge vonden bij de politie aldaar. Zij waren juist aangehouden in verband met een poging tot diefstal in de R.K. kerk te Oudenbosch. Alvorens de inbrekers naar Overschie over te brengen, werden met behulp van de Rotterdamsche recherche de beide fiet sen in de Maasstad in beslag genomen. De aangehoudenen hebben bekend. Behalve aan de inbraken te Overschie en Oudenbosch worden zij nog schuldig geacht aan kerkdiefstallen in Pernis, waar vier maal werd ingebroken. De laat ste maal werd f 500 gestolen. Voorts van drie diefstallen in de kerk te Rhoon en van een diefstal in de kerk te 's-Graven- zande. Door M. de K., 42 jaar, koopman, wonende te Kapelle is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 23 Febr. 1932, waarbij hij terzake van verduiste ring is veroordeeld tot een gevangenis straf van een maand, voorwaardelijk met één jaar proeftijd en met bijzondere voor waarden. Actie tot het weren van buitenlandsch fruit. In de algemeene vergadering van den bond Westland zal aan de orde komen een voorstel van de af deeling Naaldwijk om door middel van dien bond de actie voor het weren van buitenlandsch fruit te versterken. In de mondelinge toelichting, welke bij' dit voorstel is gegeven, is er op gewezen, dat men ten dezen opzichte vooral den nadruk wil leggen op de bescherming van onze druiven en ander fruit. Tot dusver was er een groote export naar het buiten land, doch men kan verwachten, dat deze export door de hooge invoerrechten, voor al in Engeland, sterk zal inkrimpen» Hierdoor zal zooveel mogelijk op de bin- nenlandsche markt moeten worden afge zet. Bij dit voorstel wordt voornamelijk gedacht aan den invoer van pruimen, per ziken en druiven uit Italië. Wanneer nu aldus de toelichting in den tijd dat de Nederlandsche producten aan de markt komen, de stroom van buiten landsch fruit niet gekeerd zou worden, zoo zou dit funest werken op den af zet 'van eigen producten. Enorme daling van de pachtprijzen. Dezer dagen werden door de gemeente Kampen verpacht de losse landerijen, ge legen aan de IJsseloevers. Brachten deze perceelen bij een vorige verpachting f 46.590 per jaar op, nu was de opbrengst slechts f 17.803. AMSTERDAM. In den afgeloopen nacht heeft op den Muiderstraatweg een zeer ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat nog vrij goed is afgeloopen. Een auto uit Den Dolder kwam in botsing met een stil staande, niet verlichte auto. De inzitten den werden in de Muidervaart geslingerd. Met groote inspanning konden zij uit de auto kruipen, maar waren allen gewond. Een hunner, een Zwitsersche dame, had een lichte hersenschudding en moeet in het Ziekenhuis worden opgenomen. De anderen konden, na van droge kleeren voorzien te zijn, huiswaarts keeren. GOUDA. Hedenmorgen vroeg heeft zich in de suikerwerkfabriek der Gebr. Derk- sen een explosie voorgedaan, die ernstige materieele schade aanrichtte. Van de 120 arbeiders konden 40 niet aan het werk gaan. De stoker vluchtte en was niet ge wond. Wel was hij geheel van streek door den schrik. ALMELO. In de gisteren gehouden vergadering van leden van de Eendracht zijn na uitvoerige discussies de laatste voorstellen inzake de loonsverlaging bij de Almelosche textielindustrie verworpen met een kleine meerderheid. Dit wil ech ter niet zeggen, dat er gestaakt zal wor den. De beslissing komt practisch neer op een zich onder protest neerleggen bij de loonsverlaging. VENLO. Zondagavond is de auto van dr Verbeek, uit St. Anthonius bij Boxmeer in een sloot gereden. In de auto zaten dr Verbeek, diens vrouw en een 60-jarige juffrouw. De laatste werd zóó gewond, dat zij ter plaatse overleed.De dokter en zijn echtgenoote werden niet levensge vaarlijk gewond. ZEIST. Hedenmorgen is Dr de Ruiter uit Katwijk a. d. Rijn te Huis ter Heide met zijn auto tegen een vrachtauto ge botst. Met ernstige hoofdwonden is hij naar het Ziekenhuis gebracht. HEERLEN. De contact-commissie in het mijnbedrijf is tot geen overeenstem ming inzake de loonsverlaging gekomen. Zaterdag zal de commissie opnieuw bij eenkomen. Brland overleden. PARIJS. Heden, kort na twee uur, is Briand tengevolge van hartkwaal op zijn landgoed overleden. De toestand In Finland. HELSINGFORS. Gisteren zijn de voor naamste Lappo-leiders gearresteerd en per auto naar Helsingfors overgebracht. Ze zullen voor een civiele rechtbank en niet voor den krijgsraad terecht staan wegens opstand en hoogverraad. De.arres- tatie van nog meer leiders wordt ver wacht. De censuur en de beperking van het telefonisch verkeer zijn opgeheven. Vandaag wordt de opheffing van den staat vein beleg verwacht. PARIJS. De Britsche ambassadeur te Parijs, Tyrrell, is voornemens binnen kort ontslag uit zijn functie te vragen. Als zijn eventueele opvolger wordt genoemd de se cretaris-generaal van den Volkenbond, Sir Eric Drummond. NEW YORK. Lindbergh heeft zich gis teren in verbinding gesteld met twee ban dietenleiders, teneinde hem behulpzaam te zijn bij het opsporen van zijn kind. He denmorgen vroeg was hieromtrent nog geen nieuws bekend. Het bericht, dat het kind gevonden zou zijn, is nog niet be vestigd. NEW YORK. Een hevige storm heeft gisteren de Atlantische kust van Florida geteisterd. Er is groote schade aan hoo rnen en gebouwen toegebracht. Ook zijn enkele schepen gezonken. In Pennsylvania viel zooveel sneeuw, dat het auto-verkeer gestremd was en het spoorwegverkeer ver traging had. LONDEN. Doordat bij het binnenko men een personentrein op een stootblok liep, zijn te Glasgow 20 personen niet- ernstig gewond. SHANGHAI. Ter hoogte van Kwinsan werden de vijandelijkheden tusschen de Japanners en de Chineezen voortgezet. De buitenlandsche diplomaten vreezen ernstig, dat er van den wapenstilstand niets terecht komt. De Japanners schijnen een aanval op Hankou voor te bereiden. Ook de secretaris-generaal van den Volkenbond heeft een telegram ontvangen dat de onderhandelingen over een wa penstilstand 2ijn mislukt. ROTTERDAM, 7 Maart 1932. Vee markt. Aanvoer; 493 koeien en ossen; 318 vette kalveren; 197 schapen en lam meren; 1211 varkens. Prijzen per H K.G.: koeien 19-21, 29- 32, 35-38; vette kalveren 30-35, 45-50, 55-57.5; schapen 19-26; id., per stuk, f 10 -18; varkens p. p. 13, 14 en 14.5; zouters 11, 12. Koeien: aanvoer gelijk aan vorige week, handel iets williger, le soort iets stijver in prijs, 2e en 3e soort gelijk aan vorige week. Een enkel prima ex. van 1-2 cent boven noteering. Ossen en stieren: nog niet voldoende aangevoerd. Vette kalve ren: groote aanvoer, ietwat luie handel, prijzen stationnair. Schapen: aanvoer niet groot, handel iets williger, prijzen wat stijver. Varkens: groote aanvoer en flauwe handel. Een enkel prima ex. K cent boven noteering. Prijzen over de geheele lijn wa ren niet duurder. Zouters: zeer kleine aanvoer, weinig kooplust, prijzen als vo rige week. Zaden: Geel mosterd 12-15, Karwij- zaad 20-21, Lijnzaad, wit bloei zaai 10-11, Lijnzaad, voer 6-7, Lijnzaad, blauw bloei zaai 10-12, BI. Maanzaad 25-26, Koolzaad 12-14. Vlas: 7050 K.G. blauw 0.45-0.65, 2800 K.G. wit 0.40-0.60, 5000 K.G. Holl. geel 0.40-0.60. Stemming onveranderd slecht, speciaal goede partijen blauw trokken attentie en werden verkocht. Gewone kwaliteiten blij ven liggen. De verhoogde Russische vlas- p rij zen hadden op onze markt nog geen invloed. Aardappelen: Briélsche Eigenh. 8.70-4, Zeeuwaeh» id. 8.80-8.60, Blauwe id. 3.50-3.75, Fiianh* id. 3.40-3.70, Z. bonte en Z. blauwe 4-4.60, Z. blauwe drie lingen 2.20-2.60, Bravo'a 4-4.50, Red Star 3.25-3.75, Industrie 2.50-8, Eigenh. drielingen 2.80-3.20 per H.L., Westland- sche ronde 6-8, Wintermaltha's 7-9 cent per K. G. Aanvoer redelijk, handel kalm. Graanmarkt. Gerst Chevallier 5.75 6.25, Haver 5.756.50, Kleine groene erwten 812.50, Schokkers 8—17, Bruine boonen 6,508, blanke kwaliteit tot 8.75, La Plata mais f 85 per last. MIDDELBURG, 4 Maart 1932. Kleine veiling. Aardappelen: Z. blauwe 101-127, Poters id. 60, Bonte 78-79, id. poters 57, alles per 25 K.G. Spruiten 5-14, Veldsla 8-27, Witlof 13- 23, Baksla 15-20, Pluksla 28-29, Snijsla 27-45, Spinazie 20-35, Dunsel 38-43, Uien 25, Wijnpeen 27, Koolrapen 1-2, Kroten 1-4, Roode kool 2-3, Witte kool 2, Poste lein 18-20, Nero 6-19, Selderie 7, Bruine boonen 18, Kogelboontjes 10, alles per Kilo. Tulpen 16-17 per bos. Azalea's 35-48 per pot. Tuinkers 4-9 per doosje. Rapen 1.5-4, Radijs 8-7, Prei 1.5-6, boe- rekool 1.5-4.5, Savoye kool 1-4, Roode kool 0.5-4, Selderie 4-12, Knolselderie 0.5 -5, Andijvie 0.5-3, Kropsla 114, Bloem kool 5.5-11, Rabarber 13-15, alles per bos, per kist of per stuk. MIDDELBURG. Gehuwd: C. G. Lauer, 23 j. en S. G. Jobse, 21 j. Bevallen: E. VerrijzerHarinck, d.; A. M. Damenvan Baardwijk, z.E. Boone Houmes, z. Overleden: G. Willemse, 83 j., wedn. G. Looise; A. J. van den Broeke, 48 j., geh. met G. J. Polderman. GOES. Huw.-afkon.: Matthijs Glerum, 50 j. en Cornelia Tramper, 49 j. te Wol- phaartsdijk. Overleden: Suzanna Beenakker, 58 j., te Kruiningen, weduwe van Pieter van der Vliet; Anthoni Okké, 91 j., weduwnaar v. Pieternella Beuns; Johannes Gornelis Speetjens, 3 maanden. Baarland. Vrijdag 4 Maart werd door het Waterschap Baarland c.a. aanbesteed het verhoogen' en verzwaren van een ge deelte zeedijk, gelegen onder deze gemeen te. Hiervoor schreven in de heeren: W. van de Linde te Kattendijke f 8897; Jan Verheijke te EOewoutsdijk f 8774; F. van der Hulle te Oosterland f 8600; M. van de Velde te Bruinisse f 8420; H. Goe- degebure te Nieuwdorp f 8265; P. de Koeijer te Ierseke f 7843; A. A. de Wilde te Middelburg f 7790; M. Hoogesteger te Wemeldinge f 7240; J. Wolse e.a. te El- lewoutsdijk f 6790; G. Franke Go. te Koudekerke f 5641. Souburg. Door den architect L. M. Naaktgeboren, alhier, werd de bouw aan besteed van een landhuis aan den Nieu wen Vlissingschen weg alhier, voor reke ning van dhr F. J. Ratelband. Laagste in schrijver C. Vaes, alhier., voor f 6095, aan wien het werk is gegund. Stoomvaart-Mij. Nederland. MARNIX v. ST. ALDEGONDE, thuisr., 4 v. Port Said. TANIMBAR, thuisr., 4 v. Belawan. Rotterdamsche Lloyd. BLITAR, uitr., 5 te Belawan. KOTA AGOENG, uitr., pass. 5 Perim. SIBAJAK, thuisr., 7 v.m. 7 u. te Rotter dam verw. TOSARi, thuisr., pass. 4 Point de Galle. DEMPO, uitr., 4 nam 6 u. v. Southamp ton. Genua-Express. De speciale trein met post en passagiers in aansluiting op het motorschip Marnix van St Aldegonde, zal Dinsdagmorgen 8 Maart om 10.20 uur van Genua vertrek ken. Aankomst Woensdagmorgen 9 Maart om 7.05 u. te Zevenaar en 10.01 te Rot terdam (Maas). TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 8 Maart: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, veranderlijke bewolking, en kele regen- of hagelbuien, temperatuur om het vriespunt 's nachts, overdag wei nig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 u:. 752. Licht op voor fietsers: Dinsdag 6 u. 15.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3