Uit de Provincie hoofdhesh.ran blaren «thte? 'itai stand- punt in dezen handhaven. Medegedeeld word, dat na de eventueel met de werkgevers te houden conferentie, door de hoofdbesturen aan de stakende loden nadere instructies zullen worden ge geven. Uit het vorenstaande blijkt, dat de sa menwerking tusschen de confessioneels organisaties en den modernen bond op het oogenblik is verbroken. De leden van „Unitas" en „St. Lam- bertus" hebben zich uitgesproken. Door de leden van „Unitas" werd bij acclamatie een verklaring aangenomen, dat het wen- schelijik is om op de basis van het schrij ven der werkgevers van 18 Febr. j.l. op nieuw een conferentie met de fabrikanten te houden onder leiding van den burge meester van Enschede, om dan te trach ten tot een behoorlijke beëindiging van het conflict te komen. De vergadering had daar een zeer kalm verloop. Bij „St. Lambertus" was het echter zeer rumoerig. Vele leden waren van gevoelen, dat men moest doorstaken en „De Een dracht niet aan haar lot mocht overlaten. Maar het hoofdbestuur deelde mede, dat het zich niet verantwoord achtte de voor stellen der werkgevers, vervat in hun schrijven van 18 Febr. j.l. te verwerpen. Mitsdien zou het hoofdbestuur aan den burgemeester berichten, dat het een be spreking met de werkgevers op grondslag van <lien brief op prijs zou stellen. Na de gehouden conferentie met de werkgevers zou het hoofdbestuur de stakende leden nader instrueeren. De bruggen bij Moerdijk en Dordrecht. Bij informatie op het ministerie van waterstaat werd verzekerd, dat het be richt van het Dagblad van Noord-Bra bant omtrent den bouw van de brug over het Hollandsch Diep en de brug bij Dor drecht (waarmee onderscheidenlijk in 1933 en 1935 begonnen zcu worden en die beide in 1937 gereed zouden komen) niet op betrouwbare gegevens berust. Naar men zich zal herinneren, heeft minister Reymer verklaard, dat de brug over het Hollandsch Diep nu het eerst aan de beurt is. Met de voorbereiding is men ook bezig, maar over het tijdstip, waarop de bouw zou worden begonnen, staat (in verband met den financieelen toestand) nog niets vast, veel minder over dat, waarop hij voltooid zou worden. Alblasserdam noodlijdend. Naar de „Banier" verneemt, vertoont de begrooting van Alblasserdam voor 1932 het volgende beeld Gewone dienst: ontvangsten 457.954.72® gld., uitgaven 536.496.93 gld. Geraamd te kort 78.542.20® gld. Na verschillende be zuinigingen op de posten der begrooting en verhooging der belasting, welk laatste punt noodig is om 75 pet. te verkrijgen op de steunbedragen van het Rijk, blijft er nog een tekort van f49.000. Alle pogin gen om een leening te sluiten hebben ge heel gefaald, zoodat B. en W. aan den Raad adviseeren de hulp in te roepen van het Rijk, waardoor de gemeente Alblas serdam noodlijdend zal worden. Navordering opcenten suikeraccijns. Van het wetsontwerp, dat o.m. den sui keraccijns met opcenten belast, heeft de minister van financiën een nota van wij ziging ingediend. De navordering van op centen op den suikeraccijns voor op 1 April 1932 aanwezige voorraden treft al leen suiker in natura en niet de suiker houdende goederen, vermits deze als zoo danig niet aan accijnsheffing en dus ook niet aan opcentenheffing zijn onderwor pen. De Kamervacature-Ds Lingbeek. Naar gemeld wordt zal Ds A. G. G. den Hertog te Rotterdam opvolger op de lijst van de Herv. Geref. Staatspartij, zijn be noeming tot lid der Tweede Kamer in de vacature-Lingbeek, niet aanvaarden. Ged. Staten van Zeeland droegen de levering van 5700 M2 Zweedsche gra nietkeien 1320 o.M., te leveren te Ter- neuzen op den wal, op aan de firma M. v. d. Wall, te 's Gravenhage, voor f 5.09 per M2, of in totaal f 29.013. Zaterdag j.l. speelde te St Maartens dijk Rilland tegen St Maartensdijk een vriendschappelijken wedstrijd, welke Ril land met 60 won. De ruststand was 3-0. T. V. V. Tholen speelde thuis een gelijken wedstrijd (11) tegen Krabbea- dijke. Zware tarieven voor het passeeren derThoolschebrug. De Raad der gemeente Poortvliet heeft onlangs bij Gedep. Staten van Zeeland aangedrongen op afschaffing, of, zoo dat vooralsnog niet mogelijk zou zijn, op aan zienlijke verlaging van het bruggeld, dit op de brug over de Eendracht, tusschen het eiland Tholen en den Biahantschen oever wordt geheven. In het verzoek wordt gezegd, dat er bedrijfsautohouders zijn, die jaarlijks over de f 1000 voor het pas seeren van deze brug moeten betalen t-n dat de afzet van land- en tuinbouwpro ducten, welke toch reeds zoo groote be lemmering ondervindt, er ten zeerste door wordt bemoeilijkt. Gewezen werd ook c p de steeds terugkeerende aanzienlijke uit gaven, welke de bewoners van het eiland Tholen zich moeten getroosten, als Bij kinderen hebben, die de onderwijsinrich tingen te Bergen op Zoom bezoeken. De B. B. N. (Bond van Bedrijfsautoho.: - ders in Nederland) heeft in een adres atn Gedep. Staten van Zeeland het verzoek van dan Raad van Poortvliet krachtig ge steund, er o.m. neg de aandacht op ve@- Ögian&\ tó -sale sol faro» ringer, naar Tholoa achterwege moeten blijven, omdat het hooge bruggeld, dat in de prijzen moet worden verdisconteerd, normale concurrentie uitschakelt. Som mige artikelen kunnen o.a. goedkooper per scheepsgelegenheid uit België worden aangevoerd, hetgeen dus beteekent, dat het bruggeld in feite aan het Belgische be drijfsleven een voorsprong verschaft ten detrimente van de Nederlandsche indu- striehande' en transportwezen. Het is niet te weerspreken, dat het kunstmatig uit schakelen van een gedeelte der concur rentie bovendien een ongunstigen invloed heeft op het bedrijfsleven van het eiland Tholen. Op al deze gronden heeft de B. B. N. aan Gedep. Staten van Zeeland verzocht, op het adres van den Gemeenteraad van Poortvliet gunstig te willen beschikken. HET N.S.F. 4 WISSELSTROOM TOESTEL kost thans slechts f 225. Hoofdagent: J. M. Polderman, Groote Markt, Goes. Tel. 129. (Adv.) Te Middelburg is een vergadering gehouden, waarin is opgericht een afdee- ling Zeeland van de Nederlandsche Ver- eeniging van reserve-officieren. Het be stuur is als volgt samengesteld: H. Bier man, voorzitter; Mr W. K. H. Dieleman, secretaris; P. F. Goossens, penningmees ter; P. F. L. I. van der Grinten, allen te Middelburg en P. J. Elout te Domburg. Zaterdagmiddag speelde Wilhelmina I uit den Wil'helminapolder tegen Goesche Boys II. Goesche Boys wist met 80 te winnen. Ziekenverpleging „St Jo anna" te Goes. In de Vrijdag onder leiding van de Mij voor Trust- en Admi nistratiezaken gehouden vergadering van houders van obligaties in de bovenge noemde leening werd het voorstel tot op schorting van de verplichte aflossing tot en met 1938 goedgekeurd. Tevens werd machtiging verleend de rente op de obligaties tot 4 pet. per jaar te verlagen, echter slechts voor een ter mijn van 5 jaar, te beginnen 1 April a.s. Deze reductie wordt alleen toegepast, in dien de exploitatiewinst van het vooraf gaande halfjaar vóór reserveering en af schrijving minder bedraagt dan f 5000. Een vaste vliegverbinding met Zeeland. Behoudens ministeri- eele goedkeuring zal de K. L. M. van 1 Mei tot 1 September 3 dagen per week een geregelde verbinding onderhouden tusschen Rotterdam, Haamstede en Vlis- singen. Op Maandagen zal eenmaal tusschen Rotterdam en de Zeeuwsche plaatsen heen en terug gevlogen worden, op Donderda gen en Zaterdagen tweemaal. De prijs van een enkele vlucht Rotter dam-Haamstede zal f 8.25 bedragen (vo rig jaar f 10.50); van een retourvlucht f 15. De enkele reis Haamstede-Vlissin- gen zal f 4.25 kosten, een retour 7.50. Voor f 12.50 zal men van Rotterdam naar Vlisingen vliegen, voor f 22 van Rotter dam naar Vlissingen en terug. De vlucht Rotterdam-Haamstede duurt 25 minuten In 50 minuten tijds zal men zich van Vlis singen naar Rotterdam kunnen verplaat sen. De route Rotterdam-Haamstede was het vorig jaar een succes in alle opzichten. Ook financieel. (M. G.) Middelburg. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is alhier plotseling overleden de heer W. Hioolen, oudste notaris in dienstjaren, alhier. De heer Hioolen kwam als jongeman naar Middelburg en wel als candidaat ten kantore van wijlen notaris J. W. Ver hulst. Op 18 Sept. 1903 werd de thans overledene benoemd tot notaris alhier en heeft dus heel zijn loopbaan hier doorge bracht. Destijds kon hij geen protocol overnemen en heeft hij dus zijn bekend kantoor geheel zelf opgewerkt. De heer Hioolen, die te Nijmegen is geboren, bereikte 25 Januari j.l. den 62- jarigen leeftijd. De overledene heeft steeds groot be lang gesteld in het wel en wee van zijn woonplaats en dit o.a. getoond tijdens zijn lidmaatschap van den gemeenteraad van 1913 tot 1919. Maar ook aan het vereenigingsleven heeft de heer Hioolen o.a. aan het bestuur van het Middelburgsch muziekkorps, zijn me- 1 dewerking verleend en nog steeds hadden dit korps en ook andere vereenigingen op kunstgebied zijn volle belangstelling. Men zal zich wel herinneren, hoe de heer Hioolen de ziel was van het open luchtspel, dat in 1925 in tegenwoordig heid van de Koningin, den Prins en de Prinses op de Markt is gegeven. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot is bepaald op Dinsdag. Op ver zoek van de familie zal aan het graf niet worden gesproken. Ook wordt verzocht geen bloemen te zenden. De president van de rechtbank heeft de waarneming van het kantoor van wij len notaris W. Hioolen, opgedragen aan notaris J. L. van der Harst alhier. Vlissingen. De werkloosheid aan „de Schelde". De werkloosheid aan de Kon. Maatschappij „de Schelde" begint steeds grootere afmetingen aan te nemen. Tegen a.s. Zaterdag zijn wederom 84 arbeiders uit verschillende afdeelin- gen ontslagen, terwijl verschillenden om de maand zullen werken. Een 50- jarig jubileum. Za terdagmiddag had ter gelegenheid van het feit, dat de heer A. C. Lodder, hoofdbaaa der timmerfabriek van de Kon. Maatsch. „de Schelde", 50 jaar in dienstbetrekking was, een huldiging plaats van den heer Lodder door feet gebeele personeel der af dwaling. De jubilaris, per auto van zijn woning afgehaald, werd in hartelijke be woordingen toegesproken door den heer Stecker, een der oudste werklieden. Namens het geheele personeel der af- deeling bood spr. dhr Lodder een rook tafel aan. Vrijdagavond hield de Anti-Rev. Kieevereeniging alhier haar jaarvergade ring, onder leiding van den heer G. van de Putte. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de ontvangsten van '31 bedroegen f 800.44, de uitgaven f 592.40, alzoo een batig slot van f 208.04. De aftredende bestuursleden, de heeren P. G. Laernoes en J. Baarschers, werden herkozen. Het opmaken van een dubbel tal voor de Staten-Centrale werd uitge steld tot het najaar, daar de Centrale eerst in November of December zal ver gaderen. Hierna was nog gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Goes. B. en W. schrijven aan den Raad: In den loop der laatste jaren werden door den Raad gelden gevoteerd voor de verschillende werken van buitengewonen aard. Deize uitgaven waren alle geplaatst op den kapitaaldienst en konden dus door geldleening worden gedekt. Daar evenwel destijds de rentevoet voor leeningen op langen termijn, in vergelijking met kort te voren vrij hoog en die voor leeningen op korten termijn daarentegen vrij laag was, zijn verschillende gemeenten er destijds toe overgegaan, genoemde uitgaven met kort geld te financieren, waardoor een niet onbelangrijk bedrag aan rente kon worden uitgespaard. Ook deze gemeente ging hiertoe over. Tijdelijke leeningen werden gesloten, reap, tot een bedrag van f 110.000 en f 130.000 voor de kerkrestauratie en voor het Grondbedrijf. Deze leeningen werden eenige malen en zelfs tegen steeds lagere rente verlengd, totdat plotseling de geld gevers verlenging weigerden. Ten laatste verklaarde de Regeering zich bereid om helpend op te treden en werden achter eenvolgens tijdelijke voorschotten uit des Rijks kas verleend tot een bedrag van f 196.000 en van f 52.500. Deze voorschot ten worden echter voor niet langer dan twee maanden verleend. Bij de verlenging der eerste leening werd reeds gezinspeeld op het bij e.v. herhaalde verlenging stel len van voorwaarden ter bevordering van spoedige aflossing. Zaak is het dus om te trachten, weder bedoelde uitgaven zoo spoedig mogelijk door een vaste leening te dekken. Hierbij doen zich echter groote moeilijkheden voor. Naar wij vernemen, heeft de Regee ring aan de directies der Rijksfondsen (pensioenfondsen, Rijksverzekeringsbank, enz.) de verplichting opgelegd om de voor handen middelen ten bate van het Rijk beschikbaar te houden, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat andere geldgevers, zoo veel aanvragen tot zich zien gericht, dat zij onmogelijk aan al dege kunnen vol doen. Ten slotte blijft er nog één moge lijkheid over, n.l. het uitschrijven eener obligatieleening, doch hieraan is het be zwaar verbonden, dat een bedrag van minstens f 500.000 moet worden aange vraagd, aangezien anders geen beurs- noteering kan worden verkregen. Benoodigd is een bedrag van f 347.900 of rond f 350.000. Van dit bedrag is de Levensverzekering-Maatsch. „Arnhem" te Arnhem 'bereid om op onderhandsche schuldbekentenis te verstrekken f 100.000 ten behoeve van het Grondbedrijf, zulks tegen een koers van 97% pet. en een rente voet van 5 pet., bij aflossing in 10 jaar en tegen een koers van 96 Yx pet. bij aflos sing in 20 jaar. Resteert dus f250.000. Zooals gezegd, kan een obligatieleening slechts tot een bedrag van minstens f 500.000 worden uitgeschreven. Het is B. en W. evenwel gelukt om hiervoor een op lossing te vinden. Naar hun werd mede gedeeld, heeft de gemeente Hoorn behoefte aan een geldleening ten bedrage van f300.000. B. en W. hebben zich onmid dellijk met B. en W. dier gemeente in ver binding gesteld en het volgende voorstel gedaan: Een van beide gemeenten schrijft een obligatieleening uit groot f 550.000 en verstrekt daarvan een onderhandsche lee ning aan de andere tot het bedrag, waar aan zij behoefte heeft. B. en W. van Hoorn zijn bereid om op de aangegeven wijze mede te werken, indien de leening wordt uitgeschreven ten name der gemeente Goes. De firma Gebr. Teixeira de Mattos te Amsterdam, tezamen met de firma Staal Co. te 's-Gravenhage heeft aangeboden, aan de markt te brengen een obligatie leening voor den duur van 6 jaar tegen een rentevoet van 5Y pet. op guichetvoor- waarden tegen een commissieloon van pet., waarbij nog komen de kosten van advertenties, prospecti en drukken en ze- grien van obligaties, welke zijn te taxee- ren op plm. 1 pet. Beide aanbiedingen zijn, vergeleken met de voorwaarden, die nog voor circa 1 Y* jaar bedongen konden worden, niet goed koop. maar daar staat tegenover, dat B. en W. uit zeer goede bron vernamen, dat de Regeering voornemens is om met be trekking tot de aflossing der meergemelde voorschotten uit 's Rijks kas, voorwaarden te stellen, die voor de gemeente buitenge woon bezwarend zullen zijn. Daarom stellen B. en W. voor als boven bedoeld te handelen. De heer F. Ph. Borgo, marechaus see te Willemstad, is benoemd tot agent van politie alhier. Klaetinge. Zaterdagmiddag hield de Boerenleenbank haar jaarlijksche alge- meeno vergadering, welke geopend werd I door dan directeur, dhr Q. Trimpe. De vergadering was slecht bezocht, daar de presentielijst slechte ge teekend waa door 17 leden. Uit het verslag van den kassier bleek, dat de financiëele toestand gunstig is, en wat soliditeit betreft, de bank nog geheel buiten de crisis staat. De winst bedroeg f 1503.52. Dhr G. van Liere Wz. werd herbenoemd tot lid van het bestuur. Evenzoo dhr J. Oele Az. tot lid van den Raad van Toe zicht. Tot plaatsvervangende bestuursle den werden herbenoemd de heeren J. Oele Az. en A. G. Noteboom. De rentevoet werd met een half pet. ver hoogd en alzoo gebracht van 2.75 op 3.25 voor spaargelden en deposito's en 4.5 pet. voor voorschotten en credieten. Door den voorzitter werd nadruk ge legd op het beter bezoeken der jaarlijksche vergadering. Zaterdagmiddag speelde de voetbal- vereeniging Unitas een vriendschappelij ken wedstrijd tegen de Goesche Juniores. Uitslag 32 voor Goes. Kapelle. Zaterdagmiddag speelde V. D. O. I alhier een medaillewedstrijd tegen Gats I. De wedstrijd werd door Gats met 42 gewonnen. Nieuwdorp. Men verzoekt ons te mel den, dat de opbrengst van de uitvoering der Chr. zangvereeniging „De Lofstem", die Woensdagavond in de Geref. kerk zal worden gehouden (zie advertentie in „De Zeeuw" van Zaterdag) bestemd is voor het Nationaal Crisis-Comité. Zaterdagmiddag speelde de voetbal- vereeniging D. V. 0. alhier een wedstrijd tegen de voetbalvereeniging D. N. V. te Wolfaartsdijk. Uitslag 20 voor D. N. V. Wolfaartsdijk. Vrijdag hield de afd. van den Chr. Landarbeidersbond alhier een openbare propaganda-avond. Deze vergadering stond onder leiding van dhr v. d. Schraaf, die een kort openings- en welkomstwoord sprak en mededeeling deed, dat het hoofdbestuurslid dhr Vin gerling een telegram van verhindering had gezonden. In zijn plaats zou optreden ds Hetebrij van Rilland-Bath, terwijl ds v. Heiningen, Geref. predikant alhier een slotwoord zou spreken. Speciaal verwelkomde Spr. den burge meester en de beide wethouders. Ds Hetebrij besprak nu in een gloed volle rede de beteekenis der Christelijke vakbeweging. Hij schetste den strijd, die op het sociaal terrein wordt gestreden en zette in den breede uiteen dat ook een landarbeider als Christen een roeping heeft om te helpen bevorderen de sociale gerechtigheid, zooals Gods Woord ons die leert. In de samenleving is noodig samen werking tusschen patroons en arbeiders organisaties. Door u niet te organiseeren werkt ge u zelf en uw medearbeiders te gen. Na de pauze sprak ds van Heiningen een kort slotwoord, waarin hij opwekte tot uitbouw der organisatie naar den eisch der Chr. beginselen. Rltthem. Zaterdagavond werd de alge- meene jaarvergadering gehouden der Christelijke Bibliotheek. Uit het jaarver slag van den secretaris bleek, dat de bi bliotheek reeds 30 jaar bestaat en nog steeds bloeit, daar er een druk gebruik van gemaakt wordt. Het aantal boeknum mers in den catalogus is reeds gestegen tot 800 en in het afgeloopen jaar zijn er ruim 2600 boeken ter lezing uitgereikt. De inkomsten over 1931 waren f98.28 en de uitgaven f 82.84. Alzoo een goed slot van f 15.44. In de vacature J. D. Koppejan werd als bestuurslid gekozen dhr S. van de Broeke. De aftredende bestuursleden W. Boogaard P. J. Cornells en B. J. de Meij, werden als zoodanig herkozen. Vrouwepolder. Donderdagavond hield de Chr. zangvereeniging „Sursum Corda" in de Geref. kerk haar 5de openbare uit voering. Nadat Ds de Bruyne deze samenkomst, die zeer slecht bezocht was, geopend had, begon de vereeniging onder leiding van haar directeur, dhr K. P. A. Broerse van Serooskerke, aan de afwerking van het programma. In aanmerking genomen de zwakke bezetting der partijen, kwamen de meeste nummers toch zeer goed tot hun recht. Speciaal „Het Vaderhuis", voor solo en koor, was zuiver en goed gevoeld. Vrijdagavond hield in de consistorie der Herv. kerk de vereen, voor Vreemde lingenverkeer een openbare vergadering. De voorzitter, Ds de Bruyne, opende deze vergadering. De secretaris, dhr J. J. Bliek, las het jaarverslag, waaruit'bleek, dat zelfs nog in het op het eind loopende seizoen van het vorig jaar bij vijf leden 35 gasten in pension geweest waren. Met dankbaarheid werd gewag gemaakt dat het gemeentebestuur een subsidie van f 50 toestond. De naam der vereeniging zal voortaan luiden: „Vrouwepolder's Belang", ten doel hebbende de behartiging van Vrouwepol der als plaats aan zee. De contributie werd als volgt geregeld: f 2.50 voor leden, f 1 voor begunstigers. Na nog enkele practische wenken, hoe te handelen in het komende seizoen, ge geven te hebben, werd uitvoerig de recla mecampagne besproken. Tenslotte werd mededeeling gedaan, dat men zal probee- ren een kookcursus te organiseeren. Zoutelande. Vrijdagavond werd op fees telijke wijze het 12 H-jarig bestaan der Chr. Meisjesvereeniging „Martha" ge vierd. Ds v. Evert heette de talrijke aan wezigen hartelijk welkom. Hierna las de secretaresse haar jaarverslag, waaruit bleek, dat er dit jaar 68 kleedingstukken zijn vervaardigd, die reeds voor Kerst mis uitgereikt zijn. Ook las de penning- meesteresse haar verslag, waaruit bleek, dat «r in fca» ie f 41. Ingezonden Mededeeling. Betooverend lachen is slechte mogelijk met mooie witte tanden en mooie witte tanden kan men alleen krijgen door het gebruik van Ghlorodont-tandpasta. Per tube 35 cent. Door twee meisjes werd er vervolgens een felicitatie-samenspraak gehouden. Aan het eind boden beide de presidente bloe men aan. Verder werden door verschil lende vereenigingen felicitaties uitge bracht. Een koor van kleine meisjes zong drie toepasselijke liederen; één der meisjcH bood een keurige schemerlamp als ge schenk aan namens de Knapen en Jon- gelingsvereeniging. De avond werd verder gezellig doorge bracht, afgewisseld door zang en voor drachten. Oostkapelle. Vorige week is alhier een neutrale patroonsorganisatie opgericht. Tot bestuursleden werden gekozen de dhrn W. N. van Liere, J. Louws Azn, G. Schoo- neboom, Jan Malj aars Wz. en Andr. de Buck. Besloten werd om aan de Christ. Landarbeidersorganisatie een voorstel te doen tot loonsverlaging en wel, om het loon gedurende negen maanden in den zomer te brengen op f 10.50 per week en gedurende drie maanden op f 9 per week. Thans bedraagt dit winter en zomer f 12 per week. Veere. Door het plaatselijk Crisis-Comi té alhier is de vorige week met gesloten bus langs de huizen gecollecteerd. Er is f 121.50 ontvangen, terwijl nog als giften bij den penningmeester zijn binnen geko men van F. de M. f 1 en Mej. J. Verstrate (collecte) f 3.47/4. Besloten werd om tien pet. af te staan aan het Nationaal Crisis- Comité. Poortvliet Door dhr Buys is aanbe steed het bouwen van een nieuw woon huis. Ingeschreven werd voor metselwerk door A. Burgers te St. Annaland, voor f 1600; G. K. Krijger, Poortvliet f 1599, W. J. Gunter te Poortvliet f 1595; Tim merwerk: A. Kurvink te St. Annaland f 1249; B. A. Reeders te Poortvliet f 1045; Smidswerk: J. C. Gebraad f 50, M. W. Kesteloo f 44.50, C. Muulie f 42.70, allen te Poortvliet. Schilderwerk: C. Gouds waard f 280, G. Sakko f 248, J. M. v. Zalt- bommel f 192.75, allen te Poortvliet. Ge gund aan de laagste inschrijvers. Tholen. Vrijdagavond vergaderde de af- deeling Tholen van het Groene Kuis. Aan wezig waren 27 leden. Het verslag van den secretaris-penningmeester-zuster en magazijnmeester wijst aan, dat de veree niging 57 leden telt, welke aan contribu tie opbrengen f 1039.15. 212 uitleeningen hadden plaats. Door de zuster werden be zocht 86 gezinnen met 92 patiënten en 5256 bezoeken; voor t.b.c.-bezoek 26 ge zinnen en 611 bezoeken. Zes kinderen werden dit jaar uitgezon den naar een vacantiekolonie. De ontvang sten zijn f 2757.32, de uitgaven f 2573.72, goed slot f 184.60. Bijzondere uitgaven voor hoogtezon en electrificatie f 651. De begrooting 1932 werd goedgekeurd met een ontvangst en uitgaaf van f 2595. De voorzitter, Dr Duinker, deelde mede, dat een schenking van f 60 is ontvangen van de patroonsvereeniging. Algemeen werd het betreurd, dat kapitaalkrachtige personen hun contributie met 80 pet. heb ben verlaagd, temeer, waar het Groene Kruis een philantropische inrichting is. Wlssenkerka. Vrijdagavond vergaderde alhier de afd. van den Ned. Chr. Arbei dersbond. De voorz. opende de vergade ring met de mededeeling, dat de eere voorzitter, Ds Louwerse, wegens drukke werkzaamheden verhinderd was, dezen avond te leiden. De leiding was nu gege ven aan den onlangs alhier gevestigde va der in het rustoord Vredestein. Daarna bracht de secretaris van de af- deeling Kamperland verslag uit, waaruit bleek, dat het ledental der vereeniging be droeg in Wissenkerke 106, te Geersdijk 12, en te Kamperland 59. Daarna bracht de penningmeester van het ziekenfonds verslag uit, waaruit bleek, dat aan contributie over 1931 was ontvangen f 928.42, dat aan ziekengeld over 1931 aan de leden was uitgekeerd f 1869. Dientengevolge was het voorstel van het bestuur om de contributie voor 1 het ziekenfonds te verhoogen met 2,5 ct. per week, om de uitkeering der wacht- dagen, waarvoor de ziektewet niet uit keert, te verlagen van f2 op f 1.50 per dag, en den toeslag voor de volgende da gen van 50 op 40 ct. per dag te brengen, en om een commissie te benoemen, die met goedkeuring van B. en W. met een lijst bij de ingezetenen zal aankloppen, tot versterking der kas, en uitbreiding van het aantal donateurs. Punt 1 werd door sommige leden be streden als niet door het bestuur toege licht. De wensch werd te kennen gegeven, op een binnenkort te houden vergade ring hierover nader te beslissen. Punt 2 werd aangenomen. Voor punt 3 werd be noemd de heer C. de Smit, die bedankte, aangezien hij met een lijst had geloopen voor het Crisis-Comité, wat voor hem zoo leerzaam was, dat hij andere menschen die leering ook gunde. De heer J. Dourlijn bedankte wegens drukke werkzaamheden als penningmeester. De heer A. Heyboer aanvaardde zijn benoeming als zoodanig. Bij acclamatie werd de aftredende pen ningmeester van het ondersteuningsfonds herkozen. Wegens overlijden van den secretaris, werd als zoodanig met alg. st. benoemd dhr Heyboer. Burgem. Verhorst besprak tenslotte een rede van Dr Wibaut over het 5-jarig Sov jet-plan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2