Aanbesteding. 75 KERK EN VREDE. Land en Tuinbouw Telegrammen. Financieel Berichten. Radio-Nieuws. Burgerlijke Stand Marktberichten. Scheepstijdingen. Dr. en Mevr. Planteydt GEEN SPREEKUUR. P00TAARDAPPELEN Een zoo goed als nieuw UNDHOLM ORGEL Slechts I <J cent elt vervolgd.) broote brand uitgebroken In de onmiddel lijke nabijheid van de aardappelmeelfa briek Erica I te Oostwold, gemeente Leek, in twee stroobulten, die tezamen ruim 2,5 millioen K.G. stroo bevatten. Dank zij den slechts zwakken Z.O. wind bleven gebouw en boerderij gespaard. De brandweer uit Leek bestreed het vuur met twee stra len, maar kon vrijwel niets uitrichten. Het zal wel eenige dagen duren, voor de vuurzee bedwongen is. Verzekering dekt de schade. i wordt beperkt, maar waarbij teren» hun TIEL. De Rechtbank deed heden uit spraak in de zaak tegen de drie gebroe ders R., beklaagd van den moord op den rijksveldwachter Tap te Kerkdriel in den nacht van 31 Dec. op 1 Jan. j.l. De Rechtbank achtte dood slag niet bewezen, wel het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, den dood tenge volge hebbende. De drie beklaagden wer den tot de maximumstraf, die op dit mis drijf staat, veroordeeld, n.l. IS jaar ge vangenisstraf. Afloop Verkoopinp, Aanbestedingen enz. 8 are 19 centiare. Kooper dhr Adr, Hoog- staate, koopman te Kloetinge, voor 14505. Licht op voor fietsers: Vrijdag 6 u. 4. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling, ontvangen op 23 Februari j.l., zeggen wij. ook mede namens onze kinderen, hartelijk dank. Afd. „Zuid' en Noord-Beveland". Openbare Vergadering op Maandag 7 Maart 1932, ZATERDAG A.S. WOENSDAG 16 MAART 1932, aanbesteed het leveren van 2.370 M2 straatkeien van Scandina visch graniet, ten behoeve van den weg Drie-Schouwen- Roodesluis, voorkomende onder No. 28 op het Pro vinciaal wegenplan 1932. WESTEINDER BLAUWE kosten onze kleine advertenties. I 45 en 75cent zoontje van )gingen om den ig te vinden zijn aat gebleven, inde ontvoering bij het publiek deernis met den algemeen, heeft Lind- post ontvangen, ,kind veilig, in- handel overeen- een som van kind te zullen jeld niet op een .ats wordt gede- rouw Lindbergh laten weten, dat te betalen. New-York is den roover te is ten tis te huur. ger bevatte de- .tie, waarin een ;e en een aantal ale verwarming iboden tegen be- Huur behoefde hiedenis van dit evonden, dat het >r 270.000 mark ke familie. Toen iherpte deed gel- beneden het be niet minder dan ,agt. De eigena- lar Munchen is noedige omstan- egens belasting- iuisraad moeten zij de gemeen ie iboden maar die ;een bestemming ,ls laatste maat- door bovoiigo- bet lastige bezit het Maas huis. Opnieuw aastricht gelden drag van f 1200. if stal wordt de verband met een ibenden diefstal, iciplinaire straf ;e straf ging N. eidsgerecht voor aan den burge- te hebben afge- te voortvluchtig. een g e - icht is ingebro- te Bakel. De ge- erboop gebaald, ■dt vermist. Een te forceeren is in onderzoek in. scbbrand. indweer te Oss :hbrand aan den ■Nijmegen, men bet vuur weer weer naar nke oppervlakte dennen beplant, nield. nd ontstaan in aosscben van de Olterterp. Dank lagde men er in veer 5 H.A. op- ar bet vuur op ontstaan, wordt acht. 1 i o e n K.G. iteravond is een am. Er zou veel cboonzuster be- Daar is iets on mijn meening, Misschien moet nnomen worden, n u allicht ooik e visschen. Ze send lastig. En in hooge mate, erstel zal maan- en tijd over an- had, keerde ze gaan?" vroeg de 'as." dat ben ik al- t dood gegaan? rome lui, weten it woord?" es", lachte Elsa ich echter niet van haar ge it op alles, Cor. k wel een ant- p, moet ik zeg Een dief in een kerk. Maandagavond boorden voorbijgangers een geklop op den binnenkant van de deur van Onze Lieve Vrouwekerk te Antwer pen. Zij gingen den koster waarschuwen, die spoedig met zijn zoon de kerk binnen ging. Daar troffen zij een jongeman met twee groote koffers, die verklaarde, dat hij in de kerk in slaap was gevallen en eerst wakker was geworden, toen de deu ren gesloten waren. De koster vroeg den man om met hem mede te gaan, maar de kerel weigerde, trok een revolver en schreeuwde: „Als ge niet opzij gaat schiet ik u omver". De koster en zijn zoon lieten zich ech ter niet afschrikken en wierpen zich op den revolverheld. Er ontstond een hevige worsteling, waarbij de dief zich kon los rukken en vluchten. Er volgde een wilde jacht in de kerk. Tenslotte zocht de man zijn heil in de keuken van den portier en daar kon men hem overmeesteren. Hij werd aan de politie overgeleverd. De dief had zich laten insluiten en enkele offerblokken gelicht. Winkeldievegge ophee- terdaad betrapt. In de Bijen korf te Rotterdam is gisteren een 32-ja- rige juffrouw op heeterdaad betrapt bij het stelen van een actetasch. Zij is aan de politie overgeleverd die haar voorloo- pig in bewaring stelde. Er werd een huiszoeking in haar wo ning gelast, doch de rechercheurs vonden daar aanvankelijk geen verder bezwarend materiaal. In de woning trof men echter een vriendin van de gearresteerde vrouw aan, die zeer zenuwachtig deed en daar door de achterdocht van de rechercheurs wakker riep. Men onderwierp haar aan een verhoor en daarbij bekende zij een koffer vol met gestolen goederen zoolang bij een buurman neergezet te hebben. De koffer werd daar in beslag genomen en bleek een niet geringe verzameling van allerlei gestolen artikelen te bevatten: drie handkoffertjes, een actetasch, 12 leeren dames tasschen, 25 portemonnaies, no titieboekjes, spiegeltjes, poederdoosjes, kammetjes, enz. Tegen de twee dames is proces-verbaal opgemaakt. DE BETALING VAN ONZEN LAND- EN TUINBOUWEXPORT NAAR DUITSCH LAND IN MOEILIJKHEDEN. Het comité voor economisch verweer uit de Nederlandsche land- en tuinbouw organisaties schrijft in een adres aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid, dat onze land- en tuinbouw, op ex port en vooral op export naar Duitsch land aangewezen nog steeds in den hoek staat, waar de harde klappen val len, en daar niet weg kan. De export van Nederland naar Duitsch land is, aldus adressant, bijna voor 60 pet., agrarisch. In 1930 voerden wij voor een waarde van 366 millioen gulden naar Duitschland uit, daarvan was 210 millioen gulden aan land- en tuinbouwproducten. Zoowel uit den aard dezer producten als door de structuur van het Nederland sche land- en tuinbouwbedrijf, welke op natuurlijke wijze op de afzetgebieden in Duitschland is geënt, is er voor dezen afzet geen ander alternatief aanwezig. Het crisisjaar 1931 heeft de waarheid hiervan al even duidelijk als catastrofaal voor onze boeren aangetoond en onzen land- en tuinbouw aan den lijve doen voelen, dat hij met den afzet naar Duitschland staat of valt. Immers, alle invoerbelemmeringen ten spijt bedroeg de export van deze produc ten naar Duitschland in 1931, zeer met name die van den tuinbouw en de vee houderij, nog de kapitale som van f124 millioen. Dat dit bedrag, vergeleken met het jaar tevoren, toen het nog f 178 mil lioen bedroeg, met 30 pet. is geslonken, draagt er slechts toe bij om eenigszins den noodtoestand, waarin onze boeren tengevolge van de sterk gedaalde op brengst uit den export reeds zijn ge bracht, te demonstreeren, want t.a.v. de hoeveelheid naar Duitschland uitgevoer de producten van onzen bodem is de da ling veel geringer, n.l. van ca. 440 mil lioen K.G. tot ca. 370 millioen K.G. (of löi/a pet). Doch er is meer. Genoemd bedrag van f 124 millioen is in veel grooter mate dan eenig ander jaar een cijfer op pa pier. Vooral bij dezen export (van land en tuinbouwproducten) moet het per centage openstaande vorde ringen thans wel zeer zorgwek kend zijn. De afzet van deze artikelen is erg versnipperd onder kleine afnemers en voorts pleegt de omlooptijd waar het hier meestal levensmiddelen betreft kort te zijn, beide omstandigheden, welke bij het absolute geldgebrek van den handeldrij venden middenstand in Duitschland de grootst mogelijke bewe gingsvrijheid voor het disponeeren door de exporteurs zou noodig maken. Geheel het tegendeel is echter het geval onder de Duitsche Devisenbewirtschaftung. Sedert Augustus 1931 wordt in Duitsch land het betalingsverkeer bij noodveror dening beheerd. Daardoor is successieve lijk een betalingsstelsel ontstaan, waarbij de mogelijkheid, dat onze afnemers daar te lande betalen, in toenemende mate goede wil om te betalen steeds meer en meer op de proef wordt gesteld. Het is dan ook begrijpelijk, dat men in de krin gen van onzen land- en tuinbouw rond uit tot de overtuiging is gekomen dat Duitschland onze producten niet meer betaalt. Het is wel typeerend voor de impasse, waarin deze ontwikkeling speciaal onzen land- en tuinbouw gebracht heeft, dat men daar reeds sedert eenigen tijd tot de meening is gekomen, dat er eigenlijk geen kilo kaas en geen mand fruit of groenten, noch een zending bloembollen meer zonder vooruitbetaing aan Duitsch land diende te worden afgeleverd en men niettemin toch doorgaat om naar Duitsch land te exporteeren, omdat men dit land niet als afzetgebied kan missen. Inkrimping van den afzet naar Duitsch land zou, speciaal voor onze geïndustria liseerde agrarische productie niet beteeke- nen korter of langer stillegging van het bedrijf, maar het zou gelijkstaan met algeheele verdwijning. Maar intusschen bloedt onze technisch hoog staande land- en tuinbouw aan zijn export dood en zal met dit voorname motief aan rationeel vermogen tevens een stuk koopkracht verdwijnen, dat het ove rige deel onzer bevolking in dezen land- bouwnood meetrekt. Over een of twee maanden, met het voorjaar, zal dit vraag stuk nog benauwender worden. Het comité dringt aan op het zoeken van een uitweg, een regeling met Duitsch land, waarbij de betalingen uit dezen ex port worden veilig gesteld, en ontwikkelt in het adres een plan van groepsclearing met de Duitsche kolenleveranciers. Van Duitsche zijde schijnt men, aldus adr., aan een dergelijke regeling wel te wil len medewerken. Voor onzen land- en tuinbouwexport naar Duitschland zou een bedrag kunnen worden veilig gesteld van circa f 36.000.000, hetgeen Duitschland aan steenkolenleveranties «van Nederland naar schatting netto te vorderen heeft, althans bij normalen export Het comité merkt in dit verband op, dat thans onze kolen- import kunstmatig wordt tegengehouden, nu de regeering den laatsten tijd overal waar zij daartoe in staat is, het verbruik van Nederlandsche kolen aanbeveelt en zelfs dwingend voorschrijft, teneinde de Nederlandsche kolenindustrie aan afzet gebied te helpen. Een dergelijke steun moge op het eerste oog aannemelijk zijn, bij nadere beschouwing betwijfelt het co mité ernstig of onze kolenindustrie op die protectie wel aanspraak kan maken. Ook uit het oogpunt van verruiming van werkgelegenheid aan den Nederland- schen arbeider kan bezwaarlijk op dezen steun aanspraak worden gemaakt, wan neer men bedenkt, dat ruim 30 pet. onzer mijnwerkers van vreemde nationaliteit zijn. Het comité vertrouwt, dat de regeering deze belangen tegen elkaar afwegend, aanleiding zal vinden om op basis van een normaal aandeel in onze kolenvoor- ziening aan Duitschland hare bemidde ling te verieenen, dat op dit terrein van onzen invoer met Duitschland onverwijld een regeling worde getroffen, die de be taling van een groot deel van onzen land en tuinbouwexport naar Duitschland vei lig stelt. Pluimveefokkerij. Naar wij vernemen heeft de Alg. Ned. Pluimveefokkersvereeniging (A. N. P. V.) besloten dit jaar voor het eerst een fok kersdag in Middelburg te houden. De bedoeling van zoo'n fokkersdag is het geven van gelegenheid om raad te vragen over verschillende moeilijkheden, die zich bij de kippenhouderij kunnen voordoen, om eigen ervaring mede te dee- len en van anderer ervaring te leeren. De inleiders houden op zoo'n dag een korte inleiding over een of ander onder werp van algemeen belang, waarna de aanwezigen gelegenheid krijgen tot het stellen van vragen over broeden, kuiken- opfok, fokmoeilijkheden en andere kwes ties. Ongetwijfeld zullen vele pluimveehou ders uit de geheele provincie dezen dag naar Middelburg komen. ROTTERDAM. Vanmorgen is in de loods Amerika van de firma Van Es Go. een stapel balen ammoniak ingestort, waar door drie arbeiders bedolven geraakten. Een hunner was spoedig bevrijd, maar het duurde tien minuten eer men de beide anderen uit hun benarde positie had ver lost. De 41-jaxige J. R. bleek reeds over leden te zijn. Hij was gestikt. De 26-jarigé G. S. werd in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. RILLAND. Hedenmiddag twee uur is het Tsjecho-Slovaaksche stoomschip „Du- bravka ty spabka" op weg naar Antwer pen op de plaat van Saeftingen tijdens hoog water aan den grond geloopen. Sleepbooten verieenen assistentie. Het schip is diep geladen en maakt slagzij. Men vreest, dat het schip breken zal. AMSTERDAM. Vanmorgen is de Duif voor de vlucht naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich 252 K.G. post en 18 K.G. vracht. HENGELO. De gehuwde werkman N., die bij de explosie in een bierbrouwerij zwaar gewond werd, is vanmorgen over leden. De toestand van den anderen ge wonden werkman ie hoogat zorgwekkend. Buitengewone Volkenbondszitting GENèVE. De buitengewone plenaire zitting van den Volkenbond werd vanmor gen geopend. De waarnemend voorzitter Paul Boncour, sprak een openingsrede uit en wees er op, dat deze tweede buiten gewone zitting onder tragische omstan digheden bijeenkomt. Voor het eerst zal zij zich met een groot conflict hebben bo zig te houden. Haar taak is den strijd in het verre Oosten te beslechten. De Belgische minister van buitenland- sche zaken Hijmans werd met 45 van de 4-7 stemmen tot voorzitter gekozen. GENEVE. Van welingelichte zijde wordt medegedeeld, dat de Japansche minister van oorlog aan den opperbevelhebber te Sjanghai instructies heeft gegeven, de Chineesche troepen te achtervolgen, totdat de wapenstilstand definitief zal zijn tot stand gekomen. Het Japansche hoofdkwartier deelt of ficieel mede, dat de Japansche troepen vanmorgen te 8 uur na een hevigen aan val de forten van Woesoeng hebben veroverd. GENEVE. Heden heeft de Japansche delegatie medegedeeld, zoo juist uit Sjanghai bericht te hebben ontvangen, dat de Japansche troepen de vijandelijkheden vanmid dag te twee uur (p 1. tijd) zullen staken en zullen blijven in de stellingen, waarin zij op dat oogenblik zijn. De Chineesche delegatie verklaarde, nog geen bevestiging over de staking der vijandelijkheden te hebben ontvangen. De Chineesche gezant heeft aan den Raad van den Volkenbond een nota doen toekomen, waarin de Chineesche regee ring o.a. zich tot een onmiddellijken wa penstilstand bereid verklaart, op de basis van wederzijdsche gelijktijdige terugtrek king der troenen. Aan de oprechtheid der Jaoansche regeering wordt echter ernstig getwijfeld. LONDEN. De gepubliceerde Engelsche defensie-begrooting geeft een bezuiniging aan van 5.270.700 pd. st., vergeleken met het vorig jaar. NEW YORK. De regeering van San Salvador heeft de betaling der buitenland- sche schulden gestaakt. STOCKHOLM. Alhier heeft een confe rentie plaats gehad ter bespreking van het Noord-Europeesche nachtpostverkeer. Het belangrijkste besluit is, dat overeen stemming bereikt werd tusschen de Scan dinavische landen, Duitschland en N e- d e r 1 a n d om op de a.s. conferentie te Brussel gemeenschappelijk voor te stellen uitbreiding van de Noord-Europeesche nachtpostvluchten gedurende de eerstvol gende drie jaar. Verder zullen met ingang van 1 Mei a.s. de nachtpostvluchten van Scandinavië naar Engeland via A m s t e r dam gaan. Eiken nacht zal een postvlieg tuig van Scandinavië te Amsterdam aan komen. Vandaar zal een K. L. M.-vlieg- tuig direct de post naar Londen brengen. Wisselkoersen. Amsterdam, 3 Maart, 2.30 u. Berlijn 58.95—59.05. Brussel 34.5834.62. Londen 8.648.69. Parijs 9.759.80. New York 2.48)4—2.48 Middelburg. Door den Polder Walche ren is heden aanbesteed het uitvoeren van werken aan de zeeweringen aan de Zuid en Westwatering in twee perceelen. Voor beide was minste inschrijver A. A. de Wilde te Middelburg en wel f 5268 voor de Zuid- en f 13845 voor de West watering. Voor de levering van 380.000 straat klinkers was minste inschrijver N.V. Mij. tot verkoop van Waalsteen te Driebergen voor f 19,75 per 1000 stuks. Vlissingen. Door Notaris Paap werden gisteren in het openbaar verkocht de vol gende huizen en erven te Vlissingen: Het huis, café, woning en erf en afzon derlijke bovenwoning aan de Kanaalstraat no. 34, groot 2.70 A. Hoogste inschrijver dhr J. L. van der Harst te Middelburg voor f 6350. Kooper dezelfde voor id. Huis en erf aan de Dijkstraat no. 145, groot 81 c.A, Hoogste inschrijver dhr E. J. Lindenbergh voor f 1775. Kooper dhr P. Huysheere voor f 1780. Huis en erf aan de Nieuwstraat no. 33, met afzonderlijke bovenwoning aan de Dortmansslop no. 1, groot 1.30 A. Hoog ste inschrijver A. Roelse voor f 2001. Koo per dezelfde voor id. Huis en erf aan de Wagenaarstraat no. 12, groot 50 c.A. Hoogste inschrijver dhr P. Meerman voor f 1070. Niet gegund. Kloetinge. Door notaris Van Dissel te Goes werd heden publiek verkocht woonhuis met grooten tuin gelegen te Kloetinge aan de Leweatraat A 215, groot Nieuwdorp. Woensdagmiddag werd al hier in de herberg van dhr J. de Laat ten overstaan van notaris Beth voor do fa milie M. van de Guchte in het openbaar verkocht een huis met schuurtje en erf te Nieuwdorp, groot 2.86 A. Kooper werd dhr M. van de Guchte te Nieuwdorp voor f 1270. Programma van Vrijdag 4 Maart: HUIZEN, 298 M. Uitsl. door de NCRV. 8 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoon- pl. 10.30 Ziekendienst. 11 Gramof. 12.15 Concert. 2 Wenken omtrent Babyverzorging. 2.30 Concert. 5.30 Gramof. 6.30 Radiodokter. 7 Tuin- bouwpraatje. 8 Concert door de H.O.V. HILVERSUM, 1875 M. 6.45—12 V.A. R.A.; 12.30 AVRO-kleinconcert. 2.30 AVRO-kleinconcert vervolg. 3 Concert uit N.V. „De Bijenkorf" te Rotterdam. Over de maand Februari. OVEZAND. Geboren: 7, Catharina Margaretha d.v. Adriaan Remijn en Mar tina Rijk. Overleden: 19. Dingena Otte 36 J. MIDDELBURG, 3 Maart 1932. Aanvoer op de graanmarkt matig. Kroonerwten 10-11.50, witte boonen 8- 10.50, lange bruine boonen 7.50-8. Aangevoerd door boerinnen: Boter 57.5, kipeieren 265, eendeneieren 3.25, gans eieren 12. Aangevoerd door handelaren: boter 55, kipeieren 250, eendeneieren 3, ganseieren 9 cent. Part. prijs: boter 65, kipeieren 350, poel-eieren 250, eendeneieren 4. Veilingsvereen. „Walcheren". Aanvoer 39000 stuks. 48-50 K.G. f 2.05, 52-54 K.G. f 2.25, 54- 56 K.G. f 2.44, 56-58 K.G. f 2.60, 58-60 K.G. f 2.77-2.81, 60-62 K.G. f 2.85-3, 62- 64 K.G. f 2.99-3.06, 64-66 K.G. f 3.17-3.21, 66-68 K.G. f 3.30. Bruine: 56-58 K.G. f 2.97, 58-60 K.G. f 3.06, 60-62 K.G. f 3.01-3.10, 62-64 K.G. f 3.11. Eendeneieren f 3.53. GOES. Velingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling 2 Maart 1932. Spruiten 411, idem lie soort 23, spi nazie 16, witlof 1622, idem He soort 6, boerenkool 5.30, wijnpeen 3, kroten 3 3.10, uien (stek) 1.203.80, kleine uien 1, aardappelen 5—5.60, idem poters 2.40 2.70, alles per 100 K.G.; roodekool 1.10 5, groene savoijekool He soort 0.50 per 100 stuks; radijs 6, prei 19 gld. per 100 bos. KAPELLE-BIEZELINGE. Veiling van 2 Maart 1932. Goudreinetten 17, Zure Bellefleur 217, Hollandsche zoet 915, Campagnezoet 914, Zoete Veentjes 29, Kleiperen 17, Spruiten 39, Spinazie 3233, Witlof 718, Sjalotten 67, Koolrapen 2 gld. per 100 K.G.; Roodekool 23, Savoijekool 2 gld. per 100 stuks; Tulpen 1019 per 100 bos; Kipeie- r n 2.003.30, Poeleieren 2.60, Eenden eieren 3.10 gld. per 100 stuks. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOHAN v. OLDENBARNEVELT, uitr., 1 v. Algiers. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, thuis reis., p. 29 Perim. Rotterdamsche Lloyd. BONDOWOSO, 2 v. Rott. n. Batavia. KOTA PINANG, 2 v. Batavia naar Rott. KOTA NOPAN, uitr., 1 van Suez. KOTA AGOENG, uitr., 1 van Suez. DEMPO, 2 van Rotterd. naar Batavia. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 4 Maart: Aanvankelijk zwakke, veranderlijke wind, later zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot half be wolkt, weinig of geen neerslag, tempera tuur om het vriespunt tot lichte vorst 's nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 772. C. VAN ZWEEDEN. J. VAN ZWEEDEN DROOGERS. Goes, 3 Maart 1932. Spreker: Dr P. STEGENGA Az., Evang. Lurh Pred. te Amsterdam. Onderwerp: „Wij Christenen, en het probleem van den Oorlog", in het Schuttershof te Goes. Aanvang 8 uur. Gelegenheid voor gedachtenwisseling Toegang f 0.25. Kaarten verkrijgbaar te GoesF. JANSEN, 's-Heer Hendrikskinde- renstraat 51Boekh. firma PIETER MAN Boekhandel VAN KLAVE RENBoekhandel DEKKER: te IersekeH OSSEWAARDE; te Hansweert: B v. d. STRAATEN, Maarten Broersweg en des avonds aan de zaal. Namens Gedep. Staten van Zee land zal op te 11 uur, in de Abdij te Middel burg, worden Het bestek ligt van ten minste tien dagen vóór den dag der aan besteding ter lezing ter Provinciale Griffie van Zeeland te Middelburg en bij den Hoofdingenieur en den Ingenieur van den Provincialen Waterstaat, onderscheidenlijk te Middelburg en Neuzen. Het is op gelijk tijdstip, zoolang de voorraad strekt, ter Provinciale Griffie verkrijgbaar voor f 1. De staat van inlichtingen ligt op Maandag 14 Maart 1932 ter inzage bij den Ingenieur en in afschrift bij den Hoofdingenieur. Middelburg, 26 Febr. 1932. Van deze soort, die zoo gunstig bekend staan ten opzichte van zoo goed als onvatbaar te zijn voor de zoo gevreesde aardappelziekte, zijn nog voorhanden in de maat 28-35 mM, gekeurd door de Z.L.M., de N.-Br. M. v. L. en K.I.Z. A of 9V» voor f 10.— B of 9 voor f 8.50 en C of Blh voor f 7.— alles per 100 kilo af Goes geleverd. Bestellingen voor Zeeland bij: L. OUVEKOT Cz. te Goes; voor Noord-Brabant bij J. W. VAN NIEUWENHUIJZE SNEEP te Ointeloord. te koop voor zéér lagen prijs. Moderne Eikenhouten kast, 13 regis ters, waaronder prachtige door- loopende harp. Betaling desgewenscht in gedeelten. Brieven onder letters D D Bureau van dit Blad te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3