Kouden Gebroken Bakken FEUILLETON Uit de Provincie Kerknieuws. /oor Uw huid Onderwijs Gemengd Nieuws. (Wordt vervolgd.) dan# kupf.cn voorden ■rprloer.d, dan moet het geld voor die werken toch te vin den zijn. De heer Hiemstra en zijn geest verwanten moeten den menschen duidelijk maken, dat, als eischen worden ingewil ligd, zonder dat met het economisch moge lijke ,7ordt rekening gehouden, zich een verschijnsel zal voordoen, nog erger dan loondaling (welke met prijsverlaging ge paard kan gaan). Spr. bedoelt het ver schijnsel van muntdaling. De heer A m e 1 i n k (A.-R.) geeft der regeering toe, dat de loonen bij de werk verschaffing lager moeten zijn dan in het vrije bedrijf, maar men mag er niet op be knibbelen op de manier, zooals sommigen willen. Het komt voor, dat een gezin we gens loonderving, als er niet gewerkt kan worden, een bedrag ontvangt, waarmee het ook niet op een bescheiden ma nier in zijn onderhoud kan voorzien. De loondervingsbijslag worde verhoogd. Gaat de regeering niet ver genoeg met haar steun aan de kassen, dan komt haar voortbestaan ernstig in gevaar. Het is spr. onbegrijpelijk, dat de regeering geen ter men vindt om crisissteun aan de bouw arbeiders te verleenen. De Christelijke bouwarbeidersbond zal op die manier niet aan zijn verplichtingen kunnen voldoen. Meer dan 50 pet. van zijn leden zijn werk loos. De minister passé de steunregeling ook voor de bouwarbeiders toe. Vandaag voortzetting. 80) door H. Zeeberg. De vrouw van Dolf van Lankeren gaf geen antwoord. De in Elsa aangewakker de hoop en moed verdwenen weer. Maar zij besloot, tóch vol te houden. „Ik heb er wel eens aan gedacht, het ventje mee te brengen, Gor. Hoe zou je dat vinden?" „Waarom laten jullie mij niet links liggen?" was de niet verwachte weder vraag, „Maar, m'n lieve kind, wat een rar i vragen toch. Wij komen natuurlijk, omd&ft wij belang in je stellen. Wat zou je he ontzettend eenzaam hebben, als je hie - alleen was. Neen, neen, wij blijven ge regeld komen, tot je, als God wil, weeif geheel beter bent." „Wil je mij soms ook vroom maken? Elsa meende, dat er bij die vraag ove het smalle gelaat van Cor een spottend trek vloog. Zoo ja, dan was dat slech' heel even geweest. Want het gelaat wa weer ondoorgrondelijk. Alleen in degroo- te oogen lag iets van angst Prov. Stoombootdienst. In ons nummer van 29 Januari j.l. heb ben wij er aanmerking op gemaakt, dat bij den officieelen proeftocht van de nieuwe veerboot „Prinses Juliana", ons blad was genegeerd. „Het schijnt, schreven wij toen, dat de Prov. Stoombootdienst van het bestaan van ons blad bij gelegenheden als deze niet afweet en alleen rekent met de liberale en neutrale pers. Almogen de uitnoodigingen officieel zijn uitgegaan van de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij, het spreekt wel vanzelf, dat deze Mij. te Middelburg en (of) Vlissingen heeft geïnformeerd, wie uitgenoodigd dienden te worden." Van officieele zijde wijst men er ons thans op, dat deze voorstelling niet juist is. De uitnoodigingen gingen uit van de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij die hierin geheel op eigen gele genheid handelde, zoodat den Prov. Stoombootdienst geen verwijt kan treffen. De beschuldiging aan het adres van de zen dienst nemen wij dan ook gaarne terug. DE RADIODOKTER, steeds en over al te ontbieden. J. M. Polderman, Groote Markt, Goes. Tel. 129. (Adv.) De conservenfabriek te Kapelle is dezer dagen zoo goed als geheel stil gelegd wegens slapte. Thans werken er nog sléchts 6 mannen en drie meisjes in de fabriek. Te Haamstede is opgericht een af- deeling van den Ned. Ghr. Landarbeiders- bond. Vlissingen. Hedenmorgen is bij het af breken van een stelling op de terreinen van de N.V. Kon. Mij. de Schelde een werkman naar beneden gevallen van een hoogte van 6 meter. De man moest naar het St. Josephziekenhuis worden overge bracht. Het aantal werkloozen daalde met 19 en bedraagt thans 620. Heinkenszand. Gisteren herdacht de heer J. van den Boomgaard alhier zijn 25-jarig jubileum als beambte bij de Staatsspoorwegen. Sinds den aanleg van het locaalspoor is hij chef alhier. Van vele zijden ontving dhr v. d. Boomgaard bewijzen van belangstelling. Borssele. Gisteravond vergaderde de Kolenvereeniging. Na opening door den voorzitter werd overgegaan tot aankoop voorjaarskolen. Ingeschreven was door Moisson, Dordrecht aan haven f 9.95 en f 11.35, station f 10 en f 12; Nijsink, Vlis singen resp. f 11, f 11.50, f 11 en f 11.50; Pik Zonen, Goes resp. f 11, f 11.50, 11 en f 11.50; Wibaut, Vlissingen resp. f 10.85, f 11.25, f 10.85 en f 11.25; Valkhof f? Rc^rA'.a» rwib !'i. f UjQ, 11 en 111.50, De 'evering, die bedraagt circa 70 ton stukkolen en 65 ton eierkolen is gegund aan Wibaut te Vlissingen, de stukkolen voor f 10.85 en eierkolen voor f 11.25, al les per ton van 1C00 K.G. Voor het uitlossen waren twee biljetten ingekomen: F. Walhout Pz. had inge schreven; lossen aan station eierkolen 7 ct., stukkolen 5 ct., aan de haven eier kolen 10 ct., stukkolen 7 ct.; J. de Smit lossen aan station eierkolen 7 ct., stuk kolen 6 ct., aan de haven eierkolen 8,5 ct., stukkolen 7,5 ct. Lossen aan station ge gund aan F. Walhout Pz., aan de haven aan J. de Smit. Voor vervoer waren 2 biljetten inge zonden. Daar beide biljetten dezelfde in schrijving bevatten werd na goedvinden der vergadering geloot. Bij loting werd het vervoer der kolen toegewezen aan de firma Walhout van Liere voor sta tion eierkolen 7 ct., en stukkolen 5 ct.; hetzelfde geldt ook voor de haven. Verder werd door de vergadering besloten aan het reglement een artikel toe te voegen behelzende dat een lid der kolenvereeni ging geen agentschap op zich mag nemen in kolen welke de vereeniging levert. Wemeldinge. In de Ghr. school was door het Bestuur een Ouderavond geor ganiseerd, die goed bezocht was. Na het welkomstwoord van den voorzitter, dhr Joh. Pieterse, sprak Ds Warmolts over: „En zij brachten ook kinderkens tot Hem" Het jaarverslag van den secretaris, dhr J. A. Dominicus, gaf een duidelijk over zicht van wat er in het voorbije jaar in het schoolleven was voorgevallen. Een da meszangkoor zorgde voor muzikaal genot. Dhr Jac. van den Berge hield een cause rie over rapportbeoordeelingen, en las evenals dhr J. Hoogerheide, een opvoed kundige schets voor. In de pauze werd consumptie aangeboden. Het hoofd der school sprak een slotwoord over: „Onze bewapening (Efeze 6 20) in dezen tijd van ontwapening", en eindigde met dank gebed. Kansweert De heer L. J. van Dijk, surnumerair bij de Directe Belastingen, is met ingang van 3 Maart werkzaam gesteld ten kantore van den Ontvanger alhier. Wolfaartsdijk. Dinsdag hield de vereeni ging het „Groene Kruis" haar algemeene vergadering. Tegenwoordig waren 28 le den. Als bestuursleden werden herkozen Dr Meijnen, voorzitter en de burgemees ter, vice-voorzitter. Als leden van de commissie van ziekenvoeding werden her kozen dhrn N. Valkier, G. Heynsdijk en D. Vleugel Sr. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 57 bedraagt. Door de commissie voor ziekenverpleging wer den in totaal 756 L. volle melk en 56 eieren verstrekt aan 16 zieken en vier kraamvrouwen. De wijkverpleegster, zus ter de Bel, heeft in 73 gezinnen haar dien sten bewezen. In totaal werden 3210 be zoeken gebracht, waarvan 116 uitsluitend als buisbezoekster voor de t.b.c.-beslrij- ding, die onder toezicht staan. Vier ligten- ten waren dit jaar in gebruik. Van het verplegingsmateriaai werd 305 maal een artikel in bruikleen gegeven. Er werd een moedercursus gegeven, waaraan werd deelgenomen door 30 jonge vrouwen en meisjes. Eveneens werd een bakercur sus gehouden, waaraan werd deelgeno men door 6 vrouwen. De rekening van den penningmeester wees aan voor de vereeniging het Groene Kruis in ontvangst f 868.30, in uitgaaf f 868.30, batig slot f 114.17. Wijkverpleging: ontvangst f 2490.80, uitgaaf f 2490.80, batig slot f 451.83. T.b.c.-bestrijding: ontvangst f 986.81, uitgaaf f 986.81, batig slot f 12.09. Uitzendfonds: ontvangst f 779.07, uit gaaf f 779.07, batig slot f 739.38. De statuten van het huishoudelijk re glement werden eenigszins gewijzigd in dien zin, dat voorlaan diegene, die uit onachtzaamheid of anderszins geen bij drage afstonden voor de wijkverpleging van hulp van de wijkverpleegster versto ken zullen zijn, een en ander ter beoor deeling van het bestuur. Nisse. Woensdagmiddag ontstond er brand in de uienrennen (geplaatst bij het spoorwegstation Nisse) van den hande laar B. Mol van 's Gravenpolder. Aan blusschen viel niet te denken, zoodat de „Neen, kind, vroom maken kan ik je niet. Dat kan niemand van ons." ,,'t Is ook niet noodig", zei de ander stroef. „Dolf is veranderd, hé?" „Ik geloof het wel", antwoordde Elsa. Zij wist eigenlijk niet goed, hoe zij zich uitdrukken moest. Al dat gevraag ver baasde en verontrustte haar meteen. „Ja, Dolf is veranderd. 'kHeb het wel bemerkt. Nu, hij moet het zelf weten. Het kan mij niets schelen". „Dat laatste geloof ik niet, Cor. Waar om spreek je er anders over?" „Och, zeide de patiënte onwillig. „Het is alles apekool. Eerst was Dolf het wel en toen niet en nu weer wel. Wat is dat voor draaierij?" „Er is geen sprake van draaierij. Eerst was het bij Dolf niet echt, Cor. Maar nu wel. Dat merk ik aan alles." „Ja, hij is anders geworden", peinsde Cor hardop. Elsa vroeg niet, hoe zij dat bemerkt had. Zij wilde het wel gaarne weten, maar dan moest Cor het uit zichzelf zeggen. Er viel een lange stille stilte in, die plotseling door de jonge moeder werd ver broken, toen zij vroeg; „Zou Dolf van mij houden?" Een brok schoot Elsa in de keel. Zij 1 wist. niet, wat zij zou zeggen. Juist in dat inhoud pl.m. 100 E.L. uien voor een goed deel waardeloos is De oorzaak is vermoe delijk onvoorzichtigheid. De schade wordt geschat op ongeveer f 600. Er was niets verzekerd. Oomburg. Dinsdagavond werd alhier een vergadering gehouden van de afd. Domburg van den Ned. Chr. Landarbei- dersbond. In deze vergadering, waarin mede aanwezig waren de beide plaatse lijke predikanten, evenals de burgemees ter en wethouder M. Reijnhoudt, trad als spreker op Ds Hetebrij van Rilland-Bath. In een gloedvolle rede zette Spr. uiteen, de noodzakelijkheid en de gebiedende eisch van Chr. Vakorganisatie. Aan het einde dankte de burgemeester hem zeer voor zijn helder betoog, terwijl hij er zijn vreugde over uitsprak, dat deze afdeeling tot stand was gekomen, waar tot op heden alleen de socialistische vakvereenigingen hier een afdeeling hadden. Hierna ontstond een gezellige discussie waarin vragen beantwoord en wenschen werden aangehoord. Aan het eind gekomen werd door weth. Reijnhoudt een woord gesproken van opwekking, waarbij hij er op wees, dat het niet hebben van Chr. vakver- eenigingsafdeelingen fnuikend werkt op allen arbeid op Christ, terrein; kerkelijk leven, kiesvereenigingen enz. Het was voor de jonge afdeeling met haar 10 leden een goede avond. St.-Laurens. Woensdagavond vergader de alhier de afdeeling Seroo(skerke-St. Laurens van het Groene Kruis onder j voorzitterschap van Ds de Kluis van Se- rooskerke. Het verslag van den secretaris j was in opgewekten toon gesteld, hoewel echter moest gewezen worden op het feit, dat versterking van de financiën dringend noodig is. Het aantal leden bedraagt thans 558. In 1931 zijn door zuster Kos ten 658 bezoeken afgelegd voor t.b.c.-be strijding. In zijn verslag lichtte de penningmees ter toe, dat de vermindering van het goed slot over 1930 met ongeveer f 780 haar oorzaak heeft in het feit dat thans is over gegaan tot het storten van kapitaal in 't bouwfonds, hetwelk is gesticht voor de oprichting van een wijkgebouw met wo ning voor de zuster. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. Versluis te Serooskerke en gekozen de heer P. Wisse Fz. te St. Laurens. De begrooting van het Groene Kruis voor 1932 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 1420, die van de T.B.G.- bestrijding op f825.10. De voorzitter gaf een uitvoerige toe lichting over de verhouding tusschen het Groene Kruis en de Zeeuwsche Herv. Dia- conessenvereen., van welke laatste vereen, de wijkverpleging door de zuster uitgaat. Hoewel ditmaal over te gering bezoek der ledenvergadering niet te klagen valt, drong de voorzitter aan op veel druk ker bezoek dan in den regel het geval is. Bij de rondvraag werd de aandacht ge vestigd op het stichten van het wijkge bouw te St. Laurens en de splitsing van de gecombineerde afdeelingen in twee zelfstandige afdeelingen. Nadat de voor zitter de bezwaren tegen dit laatste punt had uiteengezet, werd de vergade ring gesloten. Arncmuiden. Loop der bevolking. Ingekomen uit: Zierikzee, P. I. Krijger, B 7. Schiedam, J. L. van Sluijs, G 123. Schiedam, J. L. Joosse, A 24. Heerlen, W. Goverse, G 19. Wolfaartsdijk, Ja Ca Kole, G 71. Vertrokken: Serooskerke (W.), W. Helms, Hof Terlinde. Middelburg, A. Bos dijk, St Janstraat 39. 0.- en W. Souburg, J. Grootjans-Theune, A 131. Middelburg, H. A. de Kam, Hoogstraat I 123. Tholen. Aan het postkantoor alhier en daaronder ressorteerende hulppostkanto ren, werd in de maand Februari 1932 in gelegd f 11.776,68 en terug betaald f 12.372,11. Loop der bevolking over de maand Februari 1932. Vertrokken: Clara Voerman naar Vlis singen. M. A. Janssens en gezin naar Poortvliet. L. G. Jansen naar Den Haag. M. A. v. Prooije naar Middelburg. L. J. Boot naar Kruiningen. J. Quaak en ge zin naar Oud-Vossemeer. Gevestigd: R. J. Hagenbeek van Arn hem. J. Hulleman en gezin van Vlissin gen. D. Hage en gezin van Stavenisse. opzicht was Dolf voor Egbert en haar een volslagen raadsel. Hij was dol op zijn jongen, maar over Cor sprak hij zeer weinig, alleen het hoogst noodige. „Je kunt dat het allerbeste aan Dolf zélf vragen", ontweek Elsa een recht- streeksch antwoord, bevreesd, dat Cor er verder op zou ingaan. „Je hebt gelijk", zei deze echter. „Het doet er ook weinig toe. Mijn leven is toch kapot." „Zeg dat toch niet, Cor", smeekte Elsa. „Want het is niet waar. Als je straks, naar wij hopen, geheel beter zult zijn, dan halen wij je naar Rotterdam. Tegen dien tijd heeft Dolf een huisje gehuurd en gemeubileerd. En dan wordt je een goede huisvrouw voor hem. En een beste moeder voor je jongen. Zal ik hem eens meebrengen, Cor? 't Is een schat van een kind." „O, ja?" 'tWas een zeer vage vraag, maar die in ieder geval toch eenige belangstelling toonde. „Ja, een schat van een jongen. En hij groeit als kool. Dolf is, als hij thuis is, niet van de wieg af te slaan. Wij vin den, dat hij het meest op jou gelijkt." Met spanning wachtte Elsa op nader antwoord. Maar het bleef uit. „Ik ben moe", zei Cor. „Ik geloof, dat Ingeionden Mededeellng. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leeuwarden (vac. ds Kloos terman), G. Gerbrandy te Nieuw-Vennep. Te 's Grevelduin-Capeile, G. v. d. Wal te Dirksland. Te Strijen, A. J. van Rennes te Giesen-Oudkerk. Bedankt voor Kollum, W. P. Stratingh te Jorwerd. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te MiddelburgVlissingen, H. L. J. Ouwerkerk te Purmerend. Prijzen van 20-30-45 en 75cent Kloetinge. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen de heer K. K. Maartense. Afscheid en intrede. Ds W. H. Kelder Jr is voornemens om op 24 April a.s., des namiddags 2 uur, afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente Ellewoutsdijk om 1 Mei des avonds intrede te doen te B r e s k e n s, na in de morgengodsdienstoefening bevestigd te zijn door zijn vader, Ds W. H. Kelder, Ned. Herv. predikant te Rotterdam (Z.). Geslaagd voor machinisten-examen voorloopig diploma de heer G. Hozee te Middelburg. Het B 1 i n d en - T e h u i s Son- neheerdt te Ermelo. De jaarverga dering van de Vereeniging Christelijk Hulpbetoon aan Blinden is bepaald op Dinsdag 19 April e.k., des namiddags om twee uur te Ermelo. Aan de beurt van af treding zijn de heeren H. Munnik van Hilversum en Dr T. Sap van Den Haag. Aan ds Sikkel van Amsterdam, oud-voor zitter der vereeniging is verzocht een slotwoord te spreken. Colijnsplaat. Dinsdag mocht de heer J. Slotema, hoofd der Christelijke school al hier den dag herdenken, dat hij 25 jaar geleden als zoodanig zijn onderwijsloop baan in deze gemeente begon. Auto rijdt op groep wan delaars. Gisteravond is op den Rijks straatweg onder Wassenaar een ernstig ongeluk gebeurd. Daar liepen op den rij weg een viertal Amsterdammers. Dr B. uit Wassenaar, die per auto naderde, heeft de mannen niet gezien, en ig op het groepje ingereden. Twee der wandelaars kwamen met den schrik vrij, doch de der de, zekere P., liep een beenbreuk op en kreeg zóó ernstige inwendinge kneuzin gen, dat men voor zijn leven vreest. De vierde man, S. genaamd, kreeg een ern stige wonde aan het hoofd en klaagde over pijn in den rug. Per ziekenauto zijn beide getroffenen naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. Mislukte roofoverval. Gis termiddag tusschen 1 en 2 uur is op den hoek van de Raadhuisstraat en Spuistraat te Amsterdam een brutale poging gedaan om een looper van een groot kassierskau- toor te berooven. Deze beambte, een oude man, die een tasch met effecten bij zich droeg, werd aangesproken door een man, die hem onmiddellijk daarna de tasch met effecten trachtte te ontrukken. De kasloo- per hield zijn tasch echter stevig vast en begon luidkeels te schreeuwen, met het gevolg, dat van alle kanten voorbijgangers toeschoten. De aanrander, die 'zich hier door in gevaar zag, nam de vlucht en sprong even verder in een blijkbaar op hem wachtende auto, die er in snelle vaart vandoor ging. Men is er nog in geslaagd het nummer van deze auto op te nemen. Het is 8134 (vermoedelijk letter G). Ernstige ontploffing. Gis termiddag sprong op de Hengelosclie bier brouwerij te Hengelo een warmwaterketel plotseling uit elkaar. Drie arbeiders, die daar werkzaamheden verrichtten, werden ernstig gewond. De arbeiders S. en N. zijn zóó zwaar gekwetst, dat men voor hun leven vreest. Beiden zijn in het zie kenhuis ter verpleging opgenomen. De ar beider K. werd minder ernstig gewond en kon, na verbonden te zijn naar huis te rug keeren. ik nooit beter word. Och, het geeft ook niet." „Kind, wij bidden, dat je geheel beter wordt. Voor ons allen. Maar het meest voor Dolf en je jongen. De dokter zegt trouwens, dat je beter worden kunt. Maar dan moet je zelf ook meehelpen." „Och, dat geklets van die dokters Én Cor wendde het hoofd af. In haar oogen had Elsa nog juist kunnen lezen zooiets als: ga maar weg, ik zeg niets meer. Zij stond op, liep naar heit raam en staarde naar buiten, in den tuin van het pension. Dan opende zij zacht de deur en trad naar buiten. Met een beklemd hart. Ondanks de hoop, hie haar gegeven was, kon zij wel schreien. En zij vroeg zich af, hoe het gesprek toch wel ver- loopen zou, als Dolf er was. Achter in den tuin ontwaarde zij de predikantsweduwe, die zij opzocht. „Er is inderdaad verandering", zeide zij mat. „Mijn schoonzuster doet niets dan vragen stellen en onverschillige opmer kingen maken. Het is, om hopeloos te worden". „U moet niet hopeloos worden, Me vrouw. Er is geen reden voor. Ik ver zeker u, dat dit verbetering beteekent. 'kHeb, zooals ik zei, zooiets meer aan de hand gehad. Maar natuurlijk, die ver- Het ontvoerde zoontje van Lindbergh. Alle pogingen om den zoon van Lindbergh terug te vinden zijn tot dusver zonder resultaat gebleven. Voor deze opzienbarende ontvoering bestaat in geheel Amerika bij het publiek groote belangstelling. De deernis met den vlieger en diens vrouw is algemeen. Volgens latere berichten heeft Lind bergh een briefkaart per post ontvangen, waarop de woorden: „kind veilig, in structies volgen later, handel overeen komstig". De roover eischt een som van 50.000 dollar en dreigt het kind te zullen vermoorden, indien het geld niet op een nader aan te geven plaats wordt gede poneerd. De heer en mevrouw Lindbergh hebben in het openbaar laten weten, dat zij bereid zijn dit bedrag te betalen. De geheele politie van New-York is gemobiliseerd om naar den roover te zoeken. Een huis gratis te huur. De Keulsche Stadtanzeiger bevatte de zer dagen een advertentie, waarin een heerenhuis met 15 groote en een aantal kleine vertrekken, centrale verwarming garage, enz., werd aangeboden tegen be taling van de belasting. Huur behoefde men niet te betalen. Het blad heeft de geschiedenis van dit huis eens nagegaan en bevonden, dat het in de jaren na 1890 voor 270.000 mark is gebouwd voor een rijke familie. Toen de malaise zich in alle scherpte deed gel den, daalde de huur tot beneden het be drag aan belasting, die niet minder dan 8000 M. per jaar bedraagt. De eigena resse, die intusschen naar Munchen is verhuisd, waar zij in armoedige omstan digheden woont, heeft wegens belasting schuld voor 15.000 M. huisraad moeten verkoopen. Een jaar geleden heeft zij de gemeeiVe Keulen het huis al aangeboden maar die heeft er blijkbaar ook geen bestemming voor weten te vinden. Als laatste maat regel tracht zij zich nu door bovenge noemde advertentie van het lastige bezit te ontdoen. Diefstal in het M aas tri.chtsche stadhuis. Opnieuw zijn ten stadhuize te Maastricht gelden ontvreemd. Thans een bedrag van f 1200. Verdacht van dezen diefstal wordt de beambte N., aan wien, in verband met een onlangs plaats gehad hebbenden diefstal, in het stadhuis, 'n disciplinaire straf werd opgelegd. Van deze straf ging N. toen in beroep bij het scheidsgerecht voor ambtenaren. N. schijnt aan den burge- meester een bekentenis te hebben afge legd. Thans is de verdachte voortvluchtig. Inbraak in een ge meentehuis. Gisternacht is ingebro ken in het gemeentehuis te Bakel. De ge heele secretarie werd overhoop gehaald. Een bedrag van f 20 wordt vermist. Een poging om de brandkast te forceeren is mislukt. De politie stelt een onderzoek in. Heide- en boschbrand. Gisteravond werd de brandweer te Oss gealarmeerd voor een boschbrand aan den Rijksstraatweg 's BoschNijmegen. Na eenige uren was men het vuur meester en kon de brandweer weer naar huis terugkeeren. Een flinke oppervlakte hoofdzakelijk met jonge dennen beplant, werd door de vuurzee vernield. Gisternacht is brand ontstaan in de heide, gelegen bij de bosschen van de Aletta Boelensstichting te Olterterp. Dank zij het actief optreden slaagde men er in het vuur te stuiten. Ongeveer 5 H.A. op pervlakte verbrandde. Daar het vuur op twee plaatsen tegelijk is ontstaan, wordt aan kwaadwilligheid gedacht. Ruim 2,5 millioen K.G. stroo in brand. Gisteravond is een betering gaat heel langzaam. Er zou veel gewonnen zijn, als uw schoonzuster be lang in haar kind stelde. Daar is iets on natuurlijks in, dat, naar mijn meening, een oorzaak hebben moet. Misschien moet eerst die oorzaak weggenomen worden. Maar die weet ik niet en u allicht ook niet. Tracht u die uit te visschen. Ze nuwpatiënten zijn verbazend lastig. En uw schoonzuster is het in hooge mate, dat verzeker ik u. Haar herstel zal maan den duren." Nadat Elsa nog geruimen tijd over an dere dingen gesproken had, keerde ze weer naar binnen. „Waarom ben je weggegaan?" vroeg de patiënte. „Je zei, dat je moe was." „Dat is ook zoo. Maar dat ben ik al tijd. Waarom ,ben ik niet dood gegaan? Zeg dat nu eens. Jullie, vrome lui, weten immers op alles een antwoord?" „Lang, lang niet op alles", lachte Elsa met een lach, welke lach echter niet een weerspiegeling was van haar ge moedstoestand. „Lang rfiet op alles, Cor. Maar op die vraag kan ik wel een ant woord geven." „O ja? Dat is heel knap, moet ik zeg gen. Waarom dan?" broote lijke na briek Ei in twee millioen slechts en boer: Leek be len, mi Het zal vuurzee de schai E Maanda een gekl van On pen. Zij die spoe ging. twee gr hij in eerst wi ren gesl man om kerel schreeu' ik u om De ko ter niet den revi worsteli rukken jacht in zijn hei en daar Hij De dief offerblo v

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2