DE ZEEÜW TWEEDE BLAD. Gebroken Bakken Uit de Provincie. I v V, VAN MAANDAG 29 FEBR. 1932, Nr 127. BEGROOTiNG BINNENL ZAKEN EN LANDBOUW. Aan de memorie van antwoord op het voorl. verslag der Eerste Kamer over de begrooting voor Binnenl. Zaken en land bouw ontleenen wij: Landbouw naar Economische Zaken. De minister vermoedt, dat de overgang van de afdeeling Landbouw met 1 Mei a.s. zal kunnen plaats hebben, indien dan al- tnans de z.g. Bevoegdheidswet tot stand zal zijn gekomen. De minister van Econo mische Zaken en Arbeid zal zich zoo spoe dig mogelijk op grond van verkregen er varing een oordeel vormen, of wederaan stelling van een directeur-generaal van den Landbouw wenschelijk is. Toestand in den landbouw. Reeds onderzoeken deskundigen met be kwamen spoed, langs welken weg de vee houderij in het komende zuivelseizoen voor instorting kan worden behoed. De minister verklaart, dat lnj niets ongedaan zal laten, wat binnen de grenzen van het mogelijke den bitteren nood zal kunnen lenigen. Wat de steunverleening aan de veen koloniën betreft, kan de minister niet toe geven, dat zij tijdig noch krachtig zou zijn geboden. Of en, zoo ja, op welke wijze thans een verdere uitbouw der steunverleening, met het oog op het algemeen belang, zal moe ten geschieden, wordt ernstig overwogen. De positie der zuivelproducenten en der verbouwers vein haver maakt allereerst onderwerp van genoemde overweging uit. De Tarwewet 1931. Den minister is gebleken, dat de Tarwe wet 1931 bfj hare uitvoering zeer wel aan haar doel, steun aan de inheemsche tar- weteelt, beantwoordt; algemeene tevreden heid over dezen crisismaatregel onder de landbouwende bevolking is hem een groo- te voldoening. Voor de vrees, dat het in de Tarwewet- 1931 neergelegde maximum-percentage van 25 ten honderd voor de mengverhou- dmg van inlandsche tegenover uitheem- sche tarwe, spoedig zoude kunnen blijken te laag te zijn gesteld, zijn, zooals het zich thans laat aanzien, geen gronden aanwe zig. Werkloozenzorg. De vertraging van de vaststelling der subsidie-percentages voor werkloozensteun is veroorzaakt door het in werking treden van de nieuwe wet op de financieele ver houding tusschen het Rijk en de gemeen ten en het daardoor noodzakelijk overleg met den minister van financiën. Aangezien de regeering groote bijdragen aan de gemeenten ten behoeve van de steunregeling en de werkverschaffing ver leent, moet zij, ook al omdat niet overal ten aanzien van de maatregelen op het gebied van de werkloozenzorg blijk wordt gegeven van een inzicht, dat strookt met den ernst der tijden, verschillende aanwij zingen geven, welke zij vroeger achterwege kon laten. Steunverleening aan gemeenten. Op de vraag, welke normen gesteld worden voor de gemeenten bij toekenning van subsidies voor steunverleening, ant woordt de minister, dat voor regelingen, welke zijn goedkeuring hebben verkregen, een subsidie wordt verleend, dat wisselt van 25 tot 75 pet. Tot medio Februari van dit jaar waren in 198 gemeenten steunregelingen goedgekeurd. Loonen bij werkverschaffing. Er moet voor de te werk gestelden steeds een prikkel blijven om den arbeid vanhet vrije bedrijf te verkiezen boven dien van de werkverschaffing. In het vrije bedrijf is echter weinig werk. Alles moet worden gedaan, om het vrije bedrijf weer aan den gang te helpen en nimmer mag de overheid zich aan het verwijt bloot stel len, dat haar werkloozenzorg-politiek een FEu ILLETON. 77). door H. Zeeberg. Cl' Dien middag was zij aan de telefoon geroepen. En Dolfs heesche stem hij was geheel van streek geweest had ge vraagd, of zij onmiddellijk wilde komen. Een ijlings geroepen dokter uit do buurt had gelast, dat Cor met den meesten spoed naar een ziekenhuis moest. Hij' had voor een plaats gezorgd. Een verpleegster zou komen. Of Elsa even helpen wilde. Zij was, na Egbert op het kantoor ge waarschuwd te hebben en na Gerda te hebben opgebeld, gegaan. Niet om te hel pen. Zij behoefde niet te helpen, zooals zij wel vermoed had. Er was personeel van het ziekenhuis. En Cor was gedwee als een lam. Maar zij was de steun van Dolf ge weest, van Dolf, met wien niet te praten viel, al trachtte zij hem dan ook te troosten. Zij waren naar het ziekenhuis gegaan, maar na een uurtje had Elsa het weer verlaten, om thuis Egbert op de hoogte te kunnen stellen. Dolf had niet willen vertrekken. Later op den avond had hij herstel van het particuliere bedrijfsleven heeft tegengehouden of bemoeilijkt. Aan den aandrang om den kindertoe slag als stelsel ook uit te breiden tot ande re streken dan Noordbrabant en Limburg, wil de minister gaarne voldoen in die ge meenten buiten de zuidelijke provincies, waar de kindertoeslag een intregreerend deel van de loonen in het vrije bedrijf vormt. Luchtreis overNederland In Mei of Juni van dit jaar zal een vlieg tocht worden ondernomen, welke Lot dool heeft aan te toonen, dat men, dank zij het vliegwezen, in staat is in korten tqu een overzicht te krijgen van ons land uit do lucht gezien. Aan deze tocht zuilen, be halve de K. L. M.-vliegtuigen, ook mili taire en privó-machines deelnemen, naar men verwacht totaal tusschen 20 en 30. Volgens het voorloopig schema zal des morgens van Waalhaven worden vertrok ken en dan gevlogen worden over Arnhem, Hengelo', Eelde en over Leewarden en Stavoren naar Schiphol, van daar gaat net over Oostvoome, Haamstede naar Vlis- smgen en tenslotte over Roosendaal of Gilse Rijen weder naar Waalhaven. Men rekent voor dit traject van ongeveer 700 K.M. een vliegtijd van 6 uur. Te Eelde, Schiphol en Vlissingen zal een half uur, maar op de andere genoemde plaatsen maar een kwartier rust worden gehouden. DE HILVERSUM 5, het éénknoos N.S.F.-toestel met Super Inductie scha keling en electro-dynamische luidspreker. Hoofdagent: J. M. Polderman, Groote Markt, Goes. Tel. 129. (Adv.) Met ingang van 26 dezer is door den Commissaris der Koningin aan den heer C. Preij, apotheker te Oostburg, eer vol ontslag verleend als lid der gezond heidscommissie, zetel Oostburg. Afsluiting wegen voor ■het verkeer. De hoofdingenieur-di recteur van den rijkswaterstaat in de di rectie Zeeland brengt ter algemeene ken nis, dat de navolgende wegen, als niet zijnde openbare wegen, gesloten zijn voor het verkeer en mitsdien de toegang tot die wegen verboden is. In de gemeenten Vlissingen, Oost- en West-Souburg, Middelburg, Arnemuiden en Veere: de jaagpaden langs het kanaal door Walcheren en langs de buitenhaven daar van te Veere; de aarden weg aan de westzijde van het kanaal door Walcheren, evenwijdig aan den watergang naar Veere, en die aan de oostzijde van het kanaal door Wal cheren en de buitenhaven daarvan te Veere; het voetpad op de kruin van den weste lijken kanaaldijk tusschen Vlissingen en Middelburg; de wegen op de sluisterreinen en sluis deuren te Vlissingen en te Veere met de toeleidende wegen naar de gemeente wegen; de klinkerweg naast het toeleidings- kanaal naar de buitenkeersluis teVlis- singen in het verlengde van de Kanaal straat; de weg, loopeiide van den Prins Hen- drikweg nabij de Keersluis in Noord oostelijke richting naar den Ouden Vlis- singschen weg; de toegang naar het pontveer te Veere: de voetpaden langs de rijkszeeweringen te Veere met toegangsweg en toeleidende brug over de Stadshaven; de kruin van den dijk achter den To- renwal te Veere; de grindweg langs de zuidzijde van het Arnekanaal. In de gemeente Breskens: de Oosthavendam en het noordelijk ein de van den Westhavendam. In de gemeente Sluis: de weg op den linker dijik van het ka naal SluisBrugge. Middelburg. Met den burgemeester, den gemeente-secretaris, verschillende leden van den Gemeenteraad en enkele andere belangstellenden, hebben wij Zaterdagmid dag een kijkje genomen in de woningen aan den Karelsgang, die daar gebouwd zijn in verband met de onbewoonbaarver klaring van verschillende woningen in de stad. Ten eerste viel het ons op, dat in uit „Eudokia" gebeld en Egbert en zij waren gegaan, omdat ook Gerda, die op de eerste waarschuwing gekomen Was, had gezegd, dat zij weer naar den Berg weg zou komen. Eenige uren verliepen er. En toen werd hen gezegd, dat er in de afdeeling van den kundigen dokter een strijd op leven en dood zou plaats vinden Het waren emotievolle momenten. Waarin geen woord gesproken werd, be halve dan dat Egbert en Elsa zoo nu en dan even fluisterden. De deur -werd behoedzaam geopend. Als geëlectriseerd sprong Dolf op, om dan on middellijk weer op den stoel te vallen, toen hij zag, dat niet een verpleegster, maar dat Gerda binnenkwam. Zij behoefde niets te vragen. Een blik op het drietal, maar vooral op Dolf, zeide haar voldoende, dat er nog niets te zeg gen viel. Zoodat zij niets anders had te doen dan vergrooten het gezelschap dat in angstige spanning wachtte. Een half uur later werd de deur weer geopend. Maar nu was het inderdaad een verpleegster. „Mijnheer Van Lankeren", zeide zij met een welluidende stem, „het is een flinke gezonde jongen, hoor." „En mijn vrouw?" steunde Dolf. Met een veelbeteekenden blik zag Elsa den Karelsgang, tot nu toe een slijkerige landweg, een flinke klinkerbestrating is aangelegd, van beteekenis ook voor hen, die er reeds hun woningen hadden. De nieuwe woningen maxen te samen onder een doorloopend dak en met de net te, flinke ramen een zeer goeden indruk van builen, maar ook van binnen is dit niet minder het geval. Uit een kleine gang komt men in de flinke woonkamer, waar in alles eenvoudig, maar zeer hygiënisch is gehouden, en waaraan een kleine slaap kamer met vast houten ledikant grenst. Aan het einde van de gang komt men in een kleine keuken met waterleiding boven een gootsteen en een gelegenheid tot koken op gas. Vanuit dit keukentje komt men in een vrij groot tuintje met 'n ruim schuur tje er in. Boven in de huizen zijn twee af zonderlijk gehouden slaapgelegenheden, die ruimte geven voor een paar bedden. Zuster Merison en het bestuur der wo ningbouwvereniging zullen toezien op het behoorlijk bewonen der gebouwen. Van de 10 zijn er reeds 9 verhuurd. Ze zullen bin nen enkele dagen bewoond zijn. Goes. Aan het verslag over 1931 der Goesche Wijkverpleging ontleenen wij het volgende: In onze tijd van zorg in vele kringen, moeten allerhande instellingen van wel dadigheid worstelen om het hoofd boven water te houden en uit de schuld te blij ven, zoodat er wel bijzondere reden tot dank is als een w?erk als het onze gere geld voort kan gp,an, zonder al te groote zorg voor de kas. Wel hebben we onder de omstandighe den te lijden en zagen we ons contribuan tental verminderen; wel hebben we ons batig saldo van verleden jaar opgeteerd en komen dus over 1931 tekort, maar zon der nu in vroeger jaren de methode van do oude kous te hebben toegepast, hebben we toch een klein beetje kunnen zorgen voor mogelijke vermindering van inkom sten. Zeer danken we allen, die ons steun den, in 't bijzonder den trouwen vriend, die ons elk jaar met f 100 verrast. Ook de families van verpleegden hel pen goed. De bedragen in de busjes on zer zusters waren zeer bevredigend. Zuster Visser en onze hulpzuster J. Anthonisse, mochten in 1931 hulp ver- leenen aan 28 mannen, 97 vrouwen en 47 kinderen. Daarvoor werden 6196 bezoeken voor hulpverleenihg afgelegd. Bij overlij den werd 29 maal hulp verleend en hij geboorte tweemaal. Het bestuur is de zusters zeer dankbaar voor haar veelvuldigen arbeid. En niet alleen, dat zooveel mogelijk in ziektegeval wordt bijgestaan, ook ontbrak het niet aan het bloemetje op de zieken- tafel en de verkwikking op het ziekbed. Het potje van de zusters, die voor zichzelf nooit wat ontvangen mogen of willen, is altijd een kleine bron van verrassing voor menig lijdende, maar vraagt ook altijd weer om toevoer, wat door velen graag gegeven wordt, terwijl de Ned. Naaiver- eeniging weer voor een mooie collectie kleeren heeft gezorgd. Met Kerstfeest werden een 40-tal per sonen en gezinnen verblijd. Over het t.b.c.-werk van zuster Ten Hoeve wordt gerapporteerd: Voor huisbezoek waren op 1 Jan 1931 ingeschreven: 124 gezinnen en 176 pa tiënten, en op 1 Jan 1932 119 gezinnen en 172 patënten. Er werden 1713 huisbezoeken gebracht en voor maatschappelijk werk 450. Er kwamen slechts 2 woningverbete ringen tot stand. Veel is er wel gewerkt voor de uitzen ding van het zwakke kind. De gewijzigde subsidie-regeling, waardoor extra toelage voor sanatorium of kinderhospitium ver kregen wordt, kwam onze vereeniging ten goede. Naar Zonneveld werden 6 kinderen ge zonden, waarvan 5 voor rekening onzer Vereeniging. Een kind ging naar het sanatorium Berg en Bosch voor plm. 5 maanden, voor rekening van „Herwonnen Levens kracht". We danken zeer de afd. Goes van het Centraal Genootschap voor Gezond heids-Kolonies, niet wie aangename sa menwerking is en die groote activiteit ontwikkelt. De 18 kinderen, door de afd. uitgezonden, behoorden voor het grootste deel tot gezinnen bij ons ingeschreven. Hetzelfde geldt de afd. Goes van Kinabu die 9 kinderen uitzond, ook gedeeltelijk naar Egbert. Hij ving dien haastigen blik op. In zijn oogen las zij een vraag- teeken. Dat vragen van Dolf, vóór alles, naar den toestand van Cor was toch het meest klare bewijs, dat er in zijn hart liefde voor haar school, hoewel zij hem onheusch en liefdeloos had behandeld. Er was geen trek van vreugde gekomen op zijn gelaat, toen hij vernam, dat. hem een flinke, gezonde jonge geboren was. Er was alleen de angst, die uitkwam in zijn, vraag naar den toestand van Cor. Zijn oogen hingen aan die van de verpleegster. „Van Mevrouw kan ik u nog niets zeggen, mijnheer", antwoordde de zus ter met een klank van medelijden in haar stem. „Ik kan alleen meedeelen, namens den dokter, dat haar toestand niet ongunstig lijkt, maar dat zegt nog niets. Er wordt vrees voor complicaties gekoesterd. U zult geduld moeten oefe nen, mijnheer. In ieder geval acht de dokter het raadzaam, dat u dezen nacht in het ziekenhuis blijft. Ik zal u straks een ander vertrek geven, waar u rusten kunt. Uw zoontje is gezond en flink, hoor", voegde zij er nog, troostvol, aan toe, om dan, tactvol, de wachtkamer voor een wijle te verlaten. Met een wezenloozen blik staarde Dolf Elsa aan. uit bij ons ingeschrevenen. Eén patiënt werd uitgezonden naar de nazorg-kolo nie Zonnestraal, twee werden in het zie kenhuis opgenomen, waarbij voor de kin deren van één dezer een gastvrij onder komen in het weeshuis gevonden werd. Versterkend voedsel werd dit jaar niet anders verstrekt, dan in den vorm van melk. Acht patiënten genoten hiervan korter of langer tijd, terwijl een huis vrouw geruimen tijd hulp kreeg in de huishouding en een gezin huurtoeslag ontving. Ook in dit werk ontbrak het extratje op Kerstmis niet. De tweemaal ontvangen gift van f 10 en verdere bijdragen van meelevende stadgenooten maakten die verkwikking mogelijk. Zaterdagmiddag speelden de Goes Juniores tegen K. D. O. II van 's-Heer- Arendskerke. Uitslag 51 voor Goes. Kloetinge. Zaterdagmiddag speelde de voetbalvereniging Unitas een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Kapelle. Kapelle won met 61. Scheidsrechter was Ds Raams. Kapelle. Le Tuinbouwvereeniging Ka pelle en Omgeving kwam Zaterdagmid dag in algemeene ledenvergadering bij een. lie voorzitter dhr H. Eversdijk sprak een kort openingswoord. De vereeniging telt thans 197 leden. De seer. J. A. Mol bracht jaarverslag uit en deelde mede dat de stand der fi nanciën goed te noemen is. 1931 was geen best jaar voor den tuinbouw. Ook 1932 belooft niet veel, vooral wanneer men ziet op de heffing van invoerrechten in het buitenland. De oppervlakte aardbeien is ingekrom pen. De Jucunda was niet loonend, de Mad. Matot echter wel, ook de Mad. Le Fèbre in het begin. Over de frambozen viel geenszins te x*oemen, de hooneuteelt was evenmin loonend, alleen de vroege princessen waren góed. De penningmeester deed rekening en verantwoording. Ontvangen was met in begrip kassaldo 1930 f 403.45, de uitga ven bedroegen f 137.35, aldus een kas saldo van f 266.10. Als afgevaardigde naar de komende veilingvergadering werd benoemd de voorz. en als secundus de secretaris. Het salaris van den secr.-penningmees- ter bleef gehandhaafd, ook dat van den controleur a f 4 per werkdag. Herkozen werden de aftredende bestuursleden M. de Jager en Chr. Louisse Jz. Een drukke bespreking volgde over de opgave van zaaiboonen. Voor de Rijnsche spekboonen was men wat' huiverig met het oog op de invoerrechten. Velen gaven de voorkeur aan Slagzwaard. Verschillen de leden besloten boonen te telen. Be sloten werd om prijsopgaaf en monster I aan te vragen en de gelegenheid tot op gave nog acht dagen open te stellen. Met i de aankoop van chips zal men een af wachtende houding aannemen. Dhr M. Bom vestigt de aandacht op het veilen der boonen. Volgens Spr. zien velen de kat uit den boom en wanneer de prijs goed is, leveren zij bij, is de prijs minder, dan behouden zij hun waar tot betere prijzen worden bedongen. Spr. vindt dit geen systeem en zag gaarne dat hierin verbetering kwam. De voorz. zegt een onderzoek toe Vrijdagavond werd de gezamenlijke jaarvergadering gehouden door de Geref. Jongelingsvereeniging en de Meisjesver- eeniging en Knapenvereeniging onder lei ding van Ds A. Scheele. Ejs A. Scheele sprak een openings- woord. Vooral de Meisjesvereeniging had zich sterk ontwikkeld. Ook door haar was begonnen met ijverige bestudeering van schrift en belijdenis. Z.Eerw. wees op de vele afwijking van God en Zijn Woord, zoodat. het noodig is dat onze jonge menfcehen straks als geharnaste strijders pal staan in het midden van deze wereld. Alsnu werd begonnen met afwerking van het programma dat uit niet minder dan 26 punten bestond. Allereerst ontving de secretaris van de Jongelingsvereeniging KapelleWemel- dinge het woord om verslag uit te brengen over 1931. De Vereen, telt 11 leden. De penningm. vermeldde f 85 als kassaldo. De secretaresse van de Meisjesvereeni ging deelde mee, dat de vereen. 16 leden telt. De penningmeesteres deed verant- „Nu weten wij nog niets", kreunde hij. „Kom, Dolf, moed houden, jongen. Je hebt een flinken zoon en wie weet..." „Ja, ja, een flinken zoon", herhaalde hij toonloos, „Maar, Cor, Cor..." Dan vouwde hij werktuigelijk de handen en bad hardop: „O, Heere ,Heere, wees mij genadig en spaar haar in het leven. Ik moet nog zooveel goed maken." Het gemoed schoot Elsa vol. En Gerda snikte. „Kom, Dolf", zei Egbert, meer aange- .daan dan hij wilde doen voorkomen, „sterk zijn, jongen. Wij willen hopen en bidden, dat je Cor weer moogt terug ontvangen. En dan kun je, met Gods hulp, goed maken wat bedorven is." „Ja", zei hij. Maar hij zag den spreker met zulk een afwezigen blik aan, dat de anderen vermoedden, dat hij niets had verstaan of begrepen van wat Eg bert had gezegd. Daar was een leed, niet te peilen Enkele dagen later bracht Elsa een bezoek aan het ziekenhuis, waar zij een gesprek had met de hoofdverpleegster, die zij zeer goed kende, daar deze wel eens bij Mevrouw Le Grand aan huis kwam. De verpleegster haalde de schouders I op. ,,'t Levensgevaar kan als geweken wor- woording over gehouden beheer. Het kas saldo bleef f 127.75. De secr. van de Knapenvereen. deed verslag. De vereen, telt 9 leden. De pen ningm. heeft ruim f 50 in kas. J. Spruit behandelde Kerkgeschiedenis, M. de Jager Jz. Vaderl. geschiedenis, mej. J. J. Kramer gaf gewijde geschiedenis. Ook werd een maatschappelijk onderwerp gegeven door J. van Elsacker. Voordrachten wisselden af. Er waren drie pauzes. Ook de tableau's dwongen bewondering af. De afgevaardigden van verschillende vereenigingen brachten hun heilgroeten over. Ds A. Scheele sprak het slotwoord. Vrijdagavond kwam de Landbouw- vereeniging in algemeene ledenvergade ring bijeen onder voorzitterschap van dhr M. Bom. De voorz. deelde mede dat de analyse van Zwavelzure amm. 20.27 pet. en 20.81 pet. stikstof uitwees. Twee nieuwe leden traden toe. De penningm. deed rekening en verant woording; ontvangen was f 254.67, uit gegeven f 198.22, saldo met bijgeschre- en rente f61.17. Het voorstel J. Sinke om het vervoer van de kunstmest aan te besteden, werd door den voorsteller ingetrokken. De voorz. deelt mee dat wegens de groote onkosten geen presentiegeld meer kan worden verstrekt, Alsnu volgde een drukke bespreking over de betaling der kunstmeststoffen. Het bestuur stelde voor de oude me thode van betaling te handhaven. Even wel volgde een voorstel van uit de ver gadering om vooruit te betalen. Mat klem wees het bestuur op het moeilijke hier aan verbonden en adviseerde dit voorsel niet aan te nemen. Met meerderheid werd aangenomen om vooruit te betalen en werd het bestuursvoorstel verworpen, wat tengevolge had, dat het geheele be stuur met ontslag dreigde. Na een drukke woordenwisseling sluit de voorzitter deze vergadering. Wemeidinge. Toen Zondagmiddag de 516 ton metende vrachtboot „Rijn en Schelde" 9, kapitein J. v. d. Putte van Antwerpen, met het sleepschip „Arago", groot 634 ton, schipper Blom, komende van de Ruhr en bestemd voor Antwerpen, alhier voor de haven kwam, kon de „Rijn en Schelde" genoemd sleepschip niet op de haven brengen. De bergingsvaartuigen „Zeehond" en „Dorus Rijkers" voeren ter assistentie uit, waarna het de „Zeehond" gelukte de „Arago" binnen te brengen, terwijl de „Rijn en Schelde" op eigen kracht binnen kwam. Wolphaartsdijk. Zaterdagavond gaf de muziekvereniging „Advendo", onder lei ding van haar directeur M. J. Haartsen, voor een geheel gevulde zaal van het ge bouw „Tavenu" haar eerste uitvoering. Door den directeur, tevens voorzitter der vereeniging, werd de bijeenkomst geopend en een kort overzicht gegeven van het ont staan der vereeniging. Door den secretaris P. Hoek van Dijke, werd verslag uitge bracht, waaruit bleek, dat de vereeniging 20 werkende leden telt en 100 donateurs. Vervolgens bracht de penningmeester, J. Simonse, verslag uit van zijn beheer, ont vangen was f 513.07, uitgaven f 465.31, batig saldo f 47.76. Muziek- en tooneel- nummers vulden verder den avond. Door den voorzitter werd nog medege deeld, dat tot eere-voorzitter was benoemd de burgemeester dezer gemeente. Deze sprak er zijn erkentelijkheid over uit, dat hij eere-voorzitter der vereeniging mocht zijn en wenschte directeur en leden har telijk geluk. Vrij'dagavond hielden in de Chr. school, Papeweg, de Geref. J. V. en de Geref. M. V. alhier hun 29ste jaarvergade ring onder leiding van den eere-voorzitter Ds G. van Heiningen. De jaarverslagen getuigden van een opgewekt vereenigings- leven. De beide vereenigingen tellen ieder 23 leden. Eenigen tijd geleden was de pre sidente der M. V., mej. Tannetje Nagel- kerke door ziekte genoodzaakt te bedan ken. Zij was 20 jaar lid geweest en had 12 jaren als presidente gefungeerd. Als blijk van waardeering ontving ze toen een mooi geschenk. Er werden drie onder werpen geleverd, nl. door D. Katsman, Marie Katsman en J. van Wijk. De M. V. gaf een treffend tableau over: „Ons werk". Afgevaardigden van de kleine meisjesver eeniging en de knapenvereeniging brach- den beschouwd", zeide zij, „maar daar mede is alles gezegd. A1 s het nog goed wordt, zijn er maanden en maanden mede gemoeid. Voor het kind kan zij onmogelijk zorgen. Het blijft voorloopig hier, maar dan zal een andere oplossing gevonden moeten worden. En wat uw schoonzuster betreft, het spijt mij, dat ik het zeggen moet, maar het kind kan haar blijkbaar niets schelen. Zelfs de dokter staat er verbaasd van. Er zou al veel gewonnen zijn, wanneer haar moe derlijk gevoel ontwaakte. Er mag weinig met haar gesproken worden, maar van de weinige woorden, die ik met haar wis sel, is het meerendeel gewijd aan den jongen, 'k Heb het kindje bij haar ge bracht, maar zij wendde het hoofd af. U neemt mij niet kwalijkmaar u vraagt er naar." „O, heelemaal niet", verzekerde Elsa, „Vertel u alles maar. U begrijpt natuur lijk heel goed, dat er iets niet in orde is. U is ook niet blind. En nu wilden wij het zoo gaarne in orde maken, als dat mogelijk was. Ik mag wel even gaan zien?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5