Uit de Provincie. HALLO, ANS, BEN JIJ DAAR. Kerknieuws. Onderwijs Laatste Berichten. Telegrammen. PHILIPS-VAN HOUTEN Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten. verklaard de keer A. C. G. den Rortog, predikant te Rotterdam. Het Nederlandsche ontwapeningsvoorstel. De heer Alharda heeft den voorzitter van den Ministerraad de volgende vragen gesteld: Is de Regeering bereid mede te deelen, wat er waar is van de berichten in de dagbladen, meldende, dat onderhandelin gen te Geneve tusschen de delegaties van Nederland, de Scandinavische landen en Zwitserland gevoerd worden om tot het indienen van een gemeenschappelijk voor stel aan de Ontwapeningsconferentie te komen, zonder het gewenschte resultaat zijn gebleven, en of het bereiken van over eenstemming mede afgestuit is op de wei gering van de Nederlandsche delegatie om tot een ver-gaande tonnage-verminde ring van duikbooten mede te werken? Is de Regeering, mede gelet op het zeer groote belang, dat met het bereiken van overeenstemming tusschen de kleine Eu- ropeesche mogendheden gediend zou zijn, bereid aan de Nederlandsche delegatie op te dragen, dat zij zal trachten alsnog die overeenstemming te bereiken, door harer zijds zich tot wijziging van haar stand punt met betrekking tot duikbooten bereid te verklaren? Is de Regeering bereid het ontwape ningsvoorstel, dat door de delegatie van Nederland te Genève is ingediend, in zijn volledigen tekst en eventueel met de daar bij gegeven toelichting ter kennis van de Kamer te brengen en openbaar te maken? Het Kortingswetje. Het Tweede Kamerlid S m e e n k heeft op het amendement van de heeren Van Vuuren en Rutgers van Rozenburg op ar tikel I van het Kortingswetje het volgen de sub-amendement voorgesteld: a. Het tweede lid van het voorgestelde artikel I wordt gelezen: Indien een gemeente, hoewel haar uit gaven binnen redelijke grenzen zijn ge houden, en hoewel bij de heffing van op centen op de Gemeentefondsbelasting geen gebruik is gemaakt van de bevoegdheid, verleend in het tweede'lid van artikel 283 der Gemeentewet, en de overige heffingen op 1 Mei van elk der jaren 1932, 1933 en 1934 tot redelijke bedragen zijn opgevoerd, er niet in slaagt de begrooting sluitend te maken zonder het heffen van meer dan 40 opcenten op de Gemeentefondsbelasting wordt haar van de in het eerste lid be doelde vermindering ontheffing verleend. Deze ontheffing wordt niet geweigerd dan nadat het betrokken College van Gedepu teerde Staten gehoord is. b. Het derde lid wordt gelezen: Een gemeentebestuur, dat bezwaar heeft tegen een beslissing, waarbij gewei gerd wordt een ontheffing als in het vori ge lid bedoeld, kan binnen dertig dagen na dagteekening van die beslissing daar van bij Ons in beroep komen. In de toelichting merkt de heer Smeenk op, dat hij geen overwegend bezwaar heeft tegen de in lid 1 voorgestelde normale kor ting van 6 pet. Dit cijfer toch blijft bene den het percentage van de uitkeering, dat uit 's Rijks kas zal moeten worden bijge past. Hij meent echter, dat aan de zwaar be laste gemeenten wel ontheffing van de korting zal moeten worden verleend en dat daartegen ook geen bedenking kan rijzen, indien blijkt, dat het hooge aantal opcenten op de Gemeentefondsbelasting vereischt wordt, ondanks zoowel een vol doende opvoering der (overige) inkom sten als een voldoende beperking der uit gaven. De in het derde lid voorgestelde bepa ling strekt tot verhooging der rechtsze kerheid. Een soortgelijk beroep van een ministerieels beslissing op de Kroon, waarbij dan de afdeeling geschillen van bestuur van den Raad van State wordt gehoord, komt voor in artikel 99, lid 3, der Lager-onderwijswet en andere wetten. Amendementen op het Kortingswetje. De Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten heeft aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres gericht in zake het wetsontwerp tot tijdelijke korting op de uitkeeringen uit het gemeentefonds, zulks naar aanleiding van de op dat ont werp ingediende amendementen van de heeren Van Vuuren, Rutgers van Rozen burg en Suring. In dit adres wijst het bestuur der ver eeniging erop, dat deze amendementen het door de regeering voorgestelde wets ontwerp geheel van karakter doen veran deren. Immers het aanknoopingspunt met de salarissen van het gemeentepersoneel wordt in de amendementen geheel los gelaten. Er wordt voorts op gewezen, dat gegevens hebben doen zien, dat de korting volgens de amendementen van de heeren Van Vuuren en Rutgers van Rozenburg vooral voor de kleine gemeenten veel grooter zal zijn, in vele gevallen zelfs vijf tot tienmaal zoo groot als de korting vol gens het Regeeringsontwerp. Het sub amendement van den heer Suring heft deze bezwaren niet in voldoende mate op. PROFESSOR GERRETSON TEGEN MINISTER BEELAERTS. Het jongste nummer van het tijdschri 't „Leiding" bevat in den vorm van e< a „Brief aan een Vriend" een feilen aanv 1 van Prof. Gerretson op het beleid V£ a Minister Beelaerts van Blokland. Volgens den Utrechtschen Hoogleera; r beteekent iedere concessie aan België, else iets verder gaat dan het plan van Koni- nenburg, de overgave van een nieuw sti k Nederlandsch gebied aan de controle rende bevoegdheid van de Internationa e Rijnvaartcommissie, zooals ze door h >t Verdrag van Versailles is samengesteld. Om dit te bewijzen, meent hij zelfs te ja gen beweren, dat „de feitelijke macht vaa Frankrijk-Sc-lgië over de Rijn-A'itwerpen- verbinding ook bij vasthouden aan de grenzen van het kader der concessies van 1929, reeds (zal) reiken tot Bath toe". Ziehier het slot van Prof. Gerretaon's „brief": „Om deze politieke redenen blijft Bel gië een directe verbinding Antwerpen- Hollanasch Diep verlangen; en om deze redenen moest Nederland blijven weige ren. Dat was trouwens gemakkelijk, omdat men in 1929 als voorwaarde voor verdere onderhandelingen over de verbetering van de Antwerpen-Rijnverbinding den eisch gesteld had, dat België om het gesugge reerde Tusschenwaterkanaal moest ver zoeken. Dit verzoeken zou natuurlijk de erkenning van het door Nederland ge stelde kader, waarbinnen de concessies mogelijk waren, hebben ingesloten. In stede zich daaraan te houden, heeft men wederom van Nederlandsche zijde onderhandelingen geëntameerd: en na tuurlijk heeft men toen van Belgische zijde gezegd: goed, ook wij willen toenadering, maar dan eerst, als conditio sine qua non, het Moerdijkkanaal op tafel. Geheel in den geest van de in 1929 door den heer Beelaerts met verontwaardiging verworpen suggestie van den heer Hij mans, om het dan eens met een wat wes telijker gelegen directe verbinding tus schen de Antwerpsche dokken en het Hol- landsch Diep te probeeren, heeft men toen van Belgische zijde een reeds in 1930 in de Belgische „Neptune" gepropageerd plan der Antwerpsche scheepvaartkringen voorgelegd, dat van Antwerpen over Woensdrecht en Bergen op Zoom naar Willemstad liep met volledige en con sequente uitschakeling van de thans of in 1839 bestaande natuurlijke verbinding En thans is de heer Beelaerts bezweken. Alleen begreep hij terecht, dat hij de capi tulatie wat moest trachten te camouflee- ren. Ik zal u de ontleding en weerlegging van de daartoe op het Plein verzonnen spitsvondigheden voor het oogenblik be sparen; het zijn slechts „avocasserieën", sluwe verzinsels om de Staten-Generaal te misleiden. Liever sluit ik mij aan bij een opmer king, die de heer Beelaerts in de Tweede Kamer tegenover den heer Krijger heeft gemaakt: „het gaat niet om tekstcritiek, maar om de werkelijke consequenties". Dat is volkomen juist. Op de feitelijke gevolgen komt het aan. En dan moeten wij het „raccordement direct a Anvers en évitant l'Escaut niet op zichzelf be schouwen, maar als een organisch deel van de geheele verbin ding. Zoo beschouwd blijkt, dat het volkomen irrelevant is, of men er al dan niet in slaagt de Staten-Generaal te overtuigen, dat een raccordement „door de slikken" wellicht nog binnen de grenzen van het kader van 1929 kan worden geperst. Om dat het een onbetwistbaar feit is, dat, door de concessie van dit raccordement een waterweg zou ontstaan, die in zijn, geheel zou liggen buiten de thans of in 1839 be staande natuurlijke vaarwegen, en deze vaarwegen, zonder technische noodzaak opzettelijk uitschakelt. Het is wellicht in het belang van den heer Beelaerts, „to save his face", om dit onbetwistbaar feit te camoufleeren; maar het belang van ons volk eischt, dat wij de dingen zien zooals ze zijn: Wij staan voor een volledige capitulatie der Regeering voor Belgische eischen, die, naar de uit drukkelijke verklaringen van die Regee ring zelf, niet kunnen worden ingewilligd, zonder schade toe te brengen aan de „es sentieels belangen" des vaderlands". Ziekenhuisverpleging. Op verzoek vestigen wij de aandacht van de leden der vereeniging voor Ziekenhuis verpleging op Z.- en N.-Beveland op de voor hen belangrijke mededeeling, die in dit nummer wordt geannonceerd. De leden blijven volkomen vrij in welk ziekenhuis in of buiten Zuid-Beveland zij verpleegd wenschen te worden, maar bij opname in St. Joanna te Goes krijgen zij waarschijn lijk door de vanwege dit Ziekenhuisbe stuur in uitzicht gestelde reductie, zoo goed als alle liggingskosten 3e klas ver goed. Vlissingen. Dezer dagen vonden de pe riodieke keuringen plaats voor de zee- en rivierloodsen van het Nederlandsch Loodswezen. Opmerkelijk is het, zoo lezen wij in „Het Volk", dat zoo'n betrekkelijk groot aantal is afgekeurd, terwijl het meeren- deel tot de jongere loodsen behoort. Een aantal werd slechts voor één jaar goedgekeurd. Poortvliet. Onder voorzitterschap van A. de Groene hield de Chr. Landarbei- dersvereeniging Maandagavond een open bare vergadering in de zaal van dhr D. W. Kesteloo alhier, De voorz. riep de 57 aanwezigen een hartelijk welkom toe. Daarna werd het woord verleend aan dhr Vingerling. Spr. begon met te zeg gen, dat als er een vraag rees wat het doel van organisatie is in dezen het ant woord dan zou zijn: „behoorlijke rechts verhoudingen". Hij schetste 't vertrouwen dat men in de organisatie moet hebben; en de eerste stap is de juiste contract- regeling tusschen werkgever en werkne mer. De werknemer doodt het kleine stuk je recht van den werkman zonder den Bond, terwijl met organisatie 'twerk van weerszijden vergemakkelijkt wordt. Ver der werd er op gewezen, dat de steun verleend aan tarwe en bieten mede aan de landelijke organisatie is te danken. Na nog een opwekkend woord tot de reeds bestaande afleeling (48 leden) ge sproken te hebben eindigde spreker zijn rede. De vereeniging ging daarna in ge sloten vergadering. St Laurens. In de heden gehouden ver gadering van den gemeenteraad is tot ge meente-secretaris benoemd de burgemees ter de heer J. W. van 't Hoff en tot gemeente-ontvanger de heer S. Simon- s e, thans wethouder. Ingezonden Mededeeling. Ja, met Nel. Zeg moet je hooren. Je zult het niet zoo gauw gelooven. Ook ik stond er nogal wat scepties tegenover. Ik wou je alleen maar eens vertellen, dat ik den laatsten tijd regelmatig Ovomaltine genomen heb. Je weet toch, dat ik me tot voor kort steeds niet lekker voelde en al tijd zoo gauw moe was. Dat alles is nu voorbij, dank zij de Ovomaltine. Ik heb het maar eens geprobeerd en werkelijk, wat de krant ervan zei, was niet overdreven. En het is zoo gemakke lijk klaar te maken en smaakt werkelijk goed. Heusch, dat moest je ook doen. Het kost bijna niets. Voor 70 cent heb je reeds een busje Ovomaltine. Jou zal het ook wel helpen. Ik voel me tenminste weer heer lijk sterk en slaap 's nachts best. Kind, doe het ook hoor. Ik blijf ermee doorgaan. Ik voel me er buitengewoon goed bij. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amerongen, H. van Reken te Ommeren. Bedankt voor Aalsmeer-Oost, W. E. M. Hoeksema te Paesens. Voor Amstelveen, G. Grootjans Jr. te Watergraafsmeer. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te 's Gravenhage-West, K. G. v. Smeden te Haarlem (N.). Geref. Gemeenten. Drietal te Vlaardingen, W. G. Lamain te Leiden; B. van Neerbos te Terneuzen; J. Vreugdenhil te Bruinisse. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Nijmegen, H. J. Jaanus te Monnikendam. Poortvliet. Onder groote belangstelling nam Ds O. J. Rootselaar Zondag middag afscheid van de Ned. Herv. Gem. alhier met een predicatie naar aanleiding van 2 Cor. 5 11. Na het beeindigen van den dienst sprak Ds O. J. Rootselaar een woord van dank tot de ringbroeders voor de aangename samenwerking op de Ring- vergaderingen, terwijl hij tevens een ern stig woord sprak tot den consulent, Ds Wolfensberger te Tholen, dien hij het op zicht der gemeente opdroeg. Vervolgens werd een woord van dank gesproken tot ouderlingen en diakenen, kerkvoogden en notabelen, koster en or ganisten, stokbewaarder, voorlezer, col lectanten en de gemeente voor de bereid willigheid en behulpzaamheid, welke hij in deze ruim twee jaren had mogen genie ten. Tevens werd nog een ernstig woord gesproken tot de catechisanten. Daarna werd het woord gevoerd door ouderling J. J. v. d. Slikke, die den lee- raar een woord van dank bracht voor de aangename medewerking in de kerkelijke zaken en hem tevens Gods zegen toe- wenschte. Hij verzocht de gemeente staan de te zingen Ps, 12f 4. Vervolgens werd het woord gevoerd door den consulent, Ds Wolfensberger, die een woord van dank bracht aan Ds van Rootselaar voor zijn krachtige medewer king, ook namens de Ringbroeders en de gemeente verzocht te zingen Ps. 20 1. Na dezen dankte Ds van Rootselaar voor de hem toegesproken woorden en eindigde met den zegen. Van de ringbroeders waren aanwezig Ds Van Wolfensberger uit Tholen, Ds de Pree uit St Maartensdijk en Ds Moerman van Stavenisse. DeKerkeraadvanStAnna- land verzet zich tegen het be sluit der Synoidale commissie. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te St Annaland is bij de Synode verzet aangeteekend tegen de hun inziens onwet tige handeling van de Alg. Syn. Commis sie. De Kerkeraad heeft aangevoerd, dat de Algemeene Synodale Commissie niet be voegd is om wettig ingediend hooger be roep niet ontvankelijk te verklaren. Hij is voorts van oordeel, dat, zoolang de zaak van den Kerkeraad van Oudemir- dum niet is uitgewezen, en zoolang door de Synode niet een met redenen omkleed antwoord is gegeven op het door 1401 Hervormde lidmaten onderteekend ver zoekschrift, om aan de Kerkeraden van Oudemirdum en St Annaland vrijstelling te verleenen van het verplichte vrouwen kiesrecht, er ook geen sprake van kan zijn, dat de uitspraak van het Provinciaal Kerkbestuur d.d. 25 Nov. 1931 kracht van gewijsde heeft. De Kerkeraad heeft verder medege deeld, dat hij zich op de Synode heeft be roepen en dat hij ook de beslissing van de Synode zal respecteeren, maar hij wenscht zich niet te storen aan de Algemeene Sy nodale Commissie, omdat het niet op den weg van deze Commissie ligt om een bij de Synode wettig ingediend hooger be roep ongeldig te verklaren, Dat het met dit besluit ernst is, bleek j.l. Zondag. In den loop der vorige week was een commissie samengesteld om alle zaken ge wone voortgang te doen hebben. Zondag morgen 21 Febr. zou de eerste leesdienst door een lid der benoemde commissie wor den gehouden. De heer Joh. van Dijke Hz. zou als voorlezer optreden. Nadat de dienst aangevangen was, trad echter de heer G. Goedegebuure, afgezet kerkeraads- lid, naar voren, plaatste zich in het voor lezersgestoelte en leidde den dienst alsof het hem was opgedragen, inplaats van verboden. Verontwaardigd over dit ge drag verlieten een 40-tal kerkgangers het gebouw. Daar zich blijkbaar in de kerk niemand verder partij wilde stellen, had de dienst gewoon voortgang, waarbij de heeren L. Goedegebuure en J. Wesdorp, eveneens afgezette kerkeraadsleden, col lecteerden. 's Middags vertoonden genoemde hee ren zich wéér in de consistoriekamer, maar toen werd door de politie ingegre pen. Beroepingswerk. Daar de candidaten Hania en Keizer inmiddels een beroep hebben aangenomen, heeft de Kerkeraad van de Geref. Kerk te Gees- teren-Gelselaar het gestelde drietal terug genomen. Emeritaat. Ds R. van Dam, pred. der Ned. Herv. Gemeente te Ou wer ker k (Duiveland) maakte Zondag van den kansel bekend, dat hij tegen 1 April a.s. zijn emeritaat heeft aangevraagd. Ingezonden Mededeeling. Geslaagd voor machinisten-examen (voorloopi diploma) A. P. Janse te Vlis singen. Oud-leerlingen Rijks Landbouw Winter- school te Goes. Hedenmiddag werd in de Prins van Oranje de jaarvergadering gehouden van de Vereen, van oud-leerlingen der Rijks Landbouwwinterschool te Goes. De voorzitter, de heer A. G. Zandee, herdenkt na de opening der vergadering nadat de aanwezigen zich van hun zit plaatsen hebben verheven, de overleden heeren I. G. J. Kakebeeke, oud-directeur dr R.L.W.S., inspecteur van den land bouw en eere-voorzitter der vereeniging en A. A. ter Haar, vroeger leeraar aan de R.L.W.S. Beiden hebben voor den land bouw en het landbouw-onderwijs groote verdiensten. Spr. wekte de aanwezigen op een voorbeeld te nemen aan deze mannen, die zulk een goede leiding hebben gege ven. Spr. betreurt, dat deze vergadering niet drukker is bezocht. Juist in crisistijd heb ben we groote behoefte aan goede voor lichting. Nadat de secretaris, de heer C. 0. J. Hendrikse, tal van ingekomen stukken heeft voorgelezen, geeft dhr Snouck, oud- leeraar der school, zijn blijdschap er over te kennen, dat het onderwijs aan de school is uitgebreid met een cursus in plantenziekten, wettenkennis, enz. Spr. hoopt, dat op dezen weg zal worden voortgegaan. De penningmeester, de heer Sneep, deelt nu mede, dat over 1930 de ontvang sten hebben bedragen f 625,94, de uitga ven f 449 48, alzoo een batig saldo van f 176,46. En over 1931: ontvangsten f 528,32, uitgaven f 475,94, batig saldo f 42,38. In het verslag van den secretaris werd ook nog herinnerd aan hqt overlijden der heeren Kakebeeke en Ter Haar. Het ledental bedraagt 224. Mededeeling wordt gedaan van de gehouden vergaderingen, van de lotgevallen van de school, de ge houden excursie en van de huldiging van den heer Zwagerman. Voor den cursus in tuinbouw, economie en wettenkennis, die voor de oud-leerlingen wordt gehouden, bestond zooveel belangstelling, dat niet allen konden worden toegelaten. De aftredende bestuursleden de hee ren C. J. J. van Arenthals en C. O. J. Hendrikse werden herkozen. De secretaris doet nu mededeelingen van de vergadering van den Alg. Bond van oud-leerlingen. (Slot volgt.) ZUTFEN. De 29-jarige kassier bij den Gemeente-ontvanger te Apeldoorn, W, R., is ter beschikking gesteld van de Justitie in verband met gepleegde verduisterin gen tot een bedrag van plm. f20.000. Verdachte heeft een volledige bekente nis afgelegd. UTRECHT. Hedenmorgen geraakte na bij de Wittebrug een wielrijder onder een vrachtauto. De wielen gingen hem over het hoofd. Het slachtoffer de 24-jarige Singerling, uit Zuilen, was op slag dood. ALKMAAR. De rechtbank alhier heeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen Mr H. A. J. M. K., die 2 jaar geleden ten nadeele van R.-K. stichtingen en scholen, belangrijke malversaties pleeg de, veroordeelde hem tot 1 j. en 6 mnd. gevangenisstraf. De eisch luidde 3 jaar gevangenisstraf. NIEUWKOOP. Hedennacht is de boer derij van D. de Rooy geheel door brand vernield. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon van den inboedel niets gered worden. KOEDIJK. Hedenmorgen vroeg brak brand uit in het café van J. Oud. Met groote moeite gelukte het aan de vrouw hare 9 kinderen te redden. ËlKen avoncl een ha f ,.Dohyfral"-tab!etje. Heerlijk vindt de kleine meid die flikjes, lederen avond een versnaperinglederen avond het Jon;,e leven gesterkt tegen de Engelsche ziekte. V2 Tabletje „Dohylral" per dag Is voldoende om uw kind tegen Engelsche ziekte te beschermen. Dr. J. L. Keyzer, kinderarts te Tilburg, schrijft ons: „Waar wij op de consultatle-bureaux „voor zuigelingen en bij kleine kleuters „tal van gevallen van Engelsche ziekte „zien, daar dringt zich de vraag naar een .voorbehoedmiddel met kracht op. Ge- „zien de goede resultaten, welke van de „meest bevoegde zyden over het Vlta- ,mlne-D preparaat van Philips in den „vorm van „Dohyfral"-tabletten werden .medegedeeld en welke lk zelf reeds kon „waarnemen, ben lk begonnen op alle consultatle-bureaux die onder mijn lel- „dlng staan, van de 4e maand af gedu rende de zon-arme maanden, het gebruik van „Dohyfral"-tabletten, tegelijk met „de andere vitaminen ln den vorm van „sinaasappelsap enz., voor te schrijven. Philips-Van Houten's „DohyfraT'-tabletten i 1.60 per buisje van 10 stuks, voldoende voor 3 weken; per buisje van 20 stuks 2.76. N.V. Pharmaceutische Producten My. Amsterdam 4 ^ell A\ore HEVIGE GEVECHTEN BIJ SHANGHAI Chineesche aanvallen. Hef Japansche offensief gestaakt. SHANGHAI. Acht Japansche vliegtui gen hebben hedenmorgen 10 uur de han gars van het Chineesche vliegveld bij Shanghai geheel vernield. Door tal van bommen die ontploften ontstond brand met het gevolg, dat tal van Chineesche vliegtuigen onbruikbaar werden gemaakt. Volgens nader bericht hebben de Chi- neezen met succes een tegenaanval ge daan op de Noordelijke Japansche stel lingen. SHANGHAI. De leiders van de Kan- tonregeering hebben een oproep gericht tot het Chineesche volk, waarin zij ver klaren, dat zij hun actie tegen Nanking staken en zich ten dienste stellen van de Chineesche republiek. Het gaat, zeggen zij, thans om het leven van geheel China, waarom het noodig is allen onderlingen strijd te staken. Alle leiders der nationa listische beweging te Kanton hebben de zen oproep onderteekend. SHANGHAI. Hedenmorgen heeft de Japansche legerbevelhebber het offensief over het geheele front gestaakt. Waar schijnlijk zullen geen nieuwe militaire operaties worden ondernomen voor ver sterkingen zijn aangekomen. Dit opzienbarende besluit, dat door de neutrale waarnemers wordt bevestigd, is het gevolg van de hevige Chineesche aan vallen bij Kiangwau, waardoor zij den rechtervleugel van het Japansche leger tot den terugtocht dwongen. De Chinee sche troepen rukten uit het Noorden op, trokken over het Woesoeng-kanaal en overmeesterden den rechtervleugel der J a- pansche linie. De Japanners, die zware verliezen leden waren genoodzaakt hun rechtervleugel te rug te trekken. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Febr., 2.30 u. Berlijn 58.8558.90. Brussel 34.4534.59. Londen 8.598.63. Parijs 9.729.76. New York 2.47 J4 2.47 GOES. Huw.-afk.: Jan van Belois 40 j. wedr. van Elisabeth Geluk te Goes en Su- zanna Wielink 24 j. jd. te 0. en W. Sou burg. Geboren: Ignatius Cornells Wilhelmus z.v. Jacobus Joannes Cornelis de Put en Bernardina Elizabeth de Kort; Suzanna Adriana Maehalina d.v. Gommert van Koeveringe en Maehalina Bastiana Nieu- wenhuijse; Johannis Corneiis d.v. Ma- rins Huige en Wilhelmina Cornelia Jo hanna van Schagen. Overleden; Maatje Kempe 15 j. te Wis- senkerke; Francois 74 j. wedr van Ma thilda Antoinetta Bogers. Goes, 23 Febr. 1932. Duive boonen 8.50, Chevaliergerst 9.756.40; haver 5.50kookerwten ,v> betuig Voor i neming te en i Man, vader, heeft

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2