Uit de Provincie. Kerknieuws. Ingezonden stukken Berlijnsche Brieven Telegrammen. Dezer dagen, kwam de landbouwers- knecht v. V. te IJzendijke tot de minder aangename ontdekking, dat door onbe voegden een belangrijk bedrag aan geld uit een in de woning staande kast is ont vreemd. Bij de politie werd aangifte ge daan. Met ingang van 1 Maart a.s. is be noemd tot administratief ambtenaar bij de Rijksveldwacht ten bureele van den Districts-commandant te Middelburg, den tijdelijken ambtenaar R. N. J. Galle. Middelburg. Dhr A. Jeronimus, lid van den Gemeenteraad, legt ons ten laste, dat wij in ons Raadsoverzicht ten aanzien van zijn voorstellen een fout hebben gemaakt. Wij hebben nog eens het Raadsverslag ge raadpleegd en vonden daar het volgende: Voorstel I. Intrekking beginselbesluit 1925. Niet ondersteund. Voorstel II. Schrapping van het koel huis. Na toelichting van dhr de Waard ingetrokken. Voorstel III. Voorschrijven van Waal steen. Na toelichting van dhr Jansen in getrokken. Voorstel IV. Geen installatie aankoopen vóór de Raad er in gekend is. Verworpen met 14 tegen 2 stemmen. Voorstel V. Invoerkeurloon van 2 cent per K.G. Ingetrokken. Wij schreven, dat de voorstellen van dhr Jeronimus niet ondersteund of in getrokken werden en hadden dus volledig heidshalve dienen te vermelden, dat er één niet werd ondersteund, één verwor pen en drie werden ingetrokken. Ziedaar alles! Kloetinge. Zaterdagmiddag speelde de voetbalvereeniging Unitas een wedstrijd tegen Sparta uit Goes. Uisteg was 3—0 voor Unitas. 's-Gravenpolder. Zaterdagmiddag kwam de gemeenteraad in openbare zitting vol tallig bijeen. Als eenig punt op de agenda was geplaatst werkverschaffing. Bericht van de P.Z.E.M. was ingekomen, dat met 2 jaren 5 pet. terugbetaald zal worden voor de aanlegkosten. Weth. Schouten zegt, dat beide weth. zich gewend hebben tot dhr Stevens om inlichtingen voor de rijkssubsidie voor de te dempen sloot, lang 66 M. De minimum bijdrage is 25 pet. van het arbeidsloon. Het juiste bedrag was niet bekend, want er was geen lijst van de belasting. Weth. Schouten zegt, dat het voor de gemeente niet kan. Het geld kan niet gevonden worden. De arbeiders als zij 40 of 50 gulden in de week inko men hebben moeten ook maar zuinig ke ren wezen. Hij stelt voor het werk niet uit te voe ren. Dhr Verhulst meent, dat de bewering, dat het geld er niet is, maar smoesjes zijn. Als de toren f 500 boven de aanbesteding kost voor bijwerk, oordeelen B. en W. het niet eens noodig den raad hier in te ken nen. Als het een ondergrondsch net is en de straatverlichting geldt, dat verre over de f 1808 per jaar kost, dan is dat ook geen bezwaar, doch voor de werkeloozen wordt men maar wijsgemaakthet kan niet. Hij heeft de vorige malen reeds aan gewezen hoe het bedrag er komen kan. W8th. Schouten zegt, dat hij nooit meer een mandaat zal teekenen, dat boven de begroeting gaat. Dhr. Verbuist zegt, dat mag u ook niet. Daarop wordt 't voorstel werkverschaffing verworpen met één stem tegen (dhr Verhuist). Besloten wordt nog het hakhout op de begraafplaats bij in schrijving te verkoopen. Nieuw en Si. Joosland. Zondagmiddag werd alhier op den Rijksweg een 16-jarig meisje aangereden door een luxe auto uit Middelburg komende. De automobilist moest enkele vrachtauto's passeeren van het circus Royal, komende uit de richting Goes, waarbij hij te veel naar rechts uit week, waardoor de aanrijding plaats had. Het meisje liep met enkele vriendinnen te wandelen aan de rechterzijde van den weg. Haar linkerbeen en voet deden zoo danig pijn, dat zij niet kon loopen. De automobilist bracht haar in zijn auto naar haar woning en stelde haar onder dok tersbehandeling. De gemeentepolitie stelt een onderzoek in naar het gebeurde. De heer J. Poppe Mz. heeft zijn ont slag genomen als lid van den Raad dezer gemeente. Zijn opvolger is dhr M. J. de Kater. (Neutrale Werkmansbond.) Meliskerke. De A. R. Kiesvereen. hield Vrijdag haar jaarvergadering. Voorzitter dhr A. Flach. De secretaris, dhr G. Da- vidse, bracht jaarverslag uit. Het aantal uitgebrachte stemmen voor Staten en Raad viel voor de A. R. partij niet tegen. Ook werd herdacht het overleden lid, wijlen J. de Bruijne. De boeken van den penningmeester slo ten met een saldo van f 16.98. Als bestuursleden werden, herkozen de heeren A. Flach en G. Beukelman. Het concept-reglement van de Centrale Vlis- aingen werd ongewijzigd goedgekeurd Hierna hield de voorzitter een causerie over: „Wij en de Crisis". De crisis is er om de zonde der wereld; overal heersebt de geest van Kain, het egoisme tiert we lig. In Genève confereert men, doch men doet het zonder God. Wij als Christenei hebben in dezen geweldigen tijd een dure roeping: ons beginsel hebben wij te be lijden en uit te dragen. Dhr de Buck sloot met dankzegging. Ned. Herv. Kerk. Drietal ie Veenendaal (vac.-M. Jonge breur), B. Batelaan te Bameveld, B. K, B. Boufhoonj te Ronkum .en G. 7, Kolde- wijn te Hattem. Beroepen te Brandwijk, G. A. Pott te Kralingen. Geref. Kerken. Beroepen te Ierseke, H. Torenbeek, cand. te Zuidlaren. Aangenomen naar Schoonoord, S. Ha- nia, cand. te Leeuwarden. Naar Vrijhoe ven 's Grevelduin-Capelle, P. K. Keizer, cand. te Heerenveen. Naar Westervoort, H. J. Knauff cand. te Amsterdam. Bedankt voor Oudsboorn, J. Attema te Wolvega. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Schiedam, J. W. v. Ree te Barendrecht. Geref. Gemeenten. Tweetal te Aagtekerke, M. Heikoop te Utrecht en J. Fraanje te Barneveld. Gasvergiftiging en in braak. In een perceel te Voorburg heeft zich Zaterdagavond een raadselachtig ge val voorgedaan. De familie L., die in het bedoelde per ceel woont, was uitgegaan. De kinderen en het dienstmeisje bleven thuis en gin gen vroeg naar bed. Tegen 11 uur ging de bejaarde moeder van den beer L., die in een aangrenzend huis woont, even kij ken. De kinderen sliepen. Zij bemerkte toen een sterke gaslucht in het huis en begreep dadelijk, dat er een ongeluk ge beurd was. Nadat zij de buren gewaar schuwd had, ging zij in het huis terug en vond de kinderen bewusteloos en ook het dienstmeisje lag bewusteloos in haar bed. Dadelijk werd getracht de levensgeesten weer op te wekken en dit mocht gelukkig zoowel bij de kinderen als bij het meisje gelukken, zoodat er geen menschenlevens te betreuren zijn. De groote vraag, waarvoor de politie ook geen oplossing gevonden heeft, is ech ter, of men hier wel met een ongeluk heoft te doen. In de keuken was de gas slang van de pijp gevallen en een kraantje stond open. Dit zou op zichzelf ook nog geen reden zijn om aan een mis daad te denken, maar een verder onder zoek wees uit, dat ook in de woning van den heer L. was ingebroken. In de vertrekken was alles overhoop gehaald en uit een kast was een flink bedrag aan geld meegenomen. De moge lijkheid bestaat natuurlijk, dat de inbraak en het geval van het gas op zichzelf staande gebeurtenissen zijn, die toevallig gelijktijdig plaats hadden. Echter is het geenszins uitgesloten, dat de inbreker of inbrekers hieraan schuldig zijn. De Voorburgsche politie heeft den ge- heelen nacht en een groot gedeelte van den Zondag een oplossing voor het raad sel gezocht. Echter is het haar niet gelukt eenige positieve verklaringen van het ge beurde te vinden. Een merkwaardigheid is nog, dat eeni ge maanden geleden in hetzelfde huis, zich tengevolge van een lek in de gasbuis, een geval van gasverstikking heeft voor gedaan, waarbij twee meisjes het leven hebben verloren. Motorrijder gedood. Zondag middag heeft op den hoek van den Spaarnwouderweg en den Sloterweg te Sloten een ernstig ongeluk plaats gehad. Op dezen hoek reed een motorrijder met volle vaart tegen den zijkant van een auto. Motorrijder en duorijder, beiden afkom stig uit Ouderkerk aan den Amstel, wer den met kracht tegen den grond geslin gerd. Eerstgenoemde was op slag dood, de andere werd zwaar gewond. Grensdrama bij Goch. Kell- nergedood. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft, naar de „Grt." meldt, in de omgeving van Goch een ontmoe ting plaats gehad tusschen een Duitschen douane-beambte en een tweetal smokke laars, waarbij één hunner is doodgescho ten. De 36-jarige kellner S. uit Goch, en een 16-jarige kennis, zekere H., trachtten dien nacht eenige ponden tarwe van Ne- derlandsch gebied over de grens te smok kelen. Reeds waren zij' een eindweegs op Duitsch gebied doorgedrongen, toen zij werden aangeroepen door een surveil- leerend douane-beambte. Zij voldeden niet aan de sommatie tot stilstaan, doch sloegen op de vlucht. Tot driemaal toe loste de douane toen een waarschuwingsschot. Daarna gaf bij eenige gerichte schoten af met het ge volg, dat de 36-ja.rige S. getroffen werd, en zwaar gewond neerviel. Een kwartier later is de man aan de bekomen verwon dingen overleden. Het stoffelijk overschot werd naar een nabijzijnde boerderij overgebracht en la ter vandaar naar het lijkenhuis te Goch vervoerd. De 16-jarige H. werd door een schot in den bovenarm gewond, en is naar het ziekenhuis te Goch overgebracht. Verijdelde roof te Nieuw- Höllevoet. Te Nieuw-Hellevoet heeft Zaterdagavond tusschen negen en tien uur een poging tot roof plaats gehad bij een alleen wonenden 82-jarigen man, E. v. T. Door verbreking van een deur in een schuur zijn de daders zijn woning aan den straatweg te Nieuw-Hellevoet bin nengedrongen. Door het omvallen van een opgestelde rattenval werd de bewoner echter wakker. Hij bedacht zich geen oogenblik en laadde een tweeloops-jacht geweer, dat bij altijd bij de hand heeft en bedreigde daarmede de indringers. Deze sloegen toen ijlings op de vlucht. De oude man zette ze nog een paar honderd meter na, maar ze waren niet in te halen. Zij struikelden daarbij over een steen en heb ben in bun haast 'n splinternieuw breek ijzer, dat tevens als hamer kon worden gebruikt, achtergelaten. Er is niets ont vreemd. De politie is met het gebeurde in ken nis gesteld. Uit het onderzoek is reeds ko men vast te staan, dat Vrijdag 1.1. twee personen, die voorgaven uit Den Haag te zijn gekomen, bij den man zijn geweest, z.g. om 200 eierkisten te koopen. De poli tie vermoedt, dat deze dezelfden zijn ge weest als de latere indringers, die zich op de hoogte kwamen stellen van de si tuatie. Het onderzoek wordt voortgezet. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Een storm in een glas watert M. de Redacteur, De verhouding tusschen de gemeente Goes, de Restauratiecommissie en de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Goes is in de raadsvergadering van Maandag 15 dezer ter sprake gekomen en behandeld op een wijze, die vertroe beld werd door allerhande persoonlijke opmerkingen, en dit is misschien ook de oorzaak, waarom de overzichtschrijver van Uw blad, van wiens berichten ik overigens steeds met belangstelling kennis neem, zich heeft laten verleiden tot een uitlating, die naar mijn meening onrecht vaardig is en beter achterwege had kun nen blijven. Zonder twijfel zult U mij wel de gele genheid willen verschaffen de toedracht der gebeurtenissen nader uiteen te zet ten, hetgeen te meer gewenscht is, nu ten gevolge van het verloop der diccus- sies in den raad deze toedracht gebeél op den achtergrond is geraakt. De restauratiecommissie ontvangt van talrijke personen en instellingen de jaar- lijkscke geldelijke bijdragen en heeft zich verplicht deze bijdragen in de kas der gemeente te storten. Reeds in 1927 toen de thans nog loopende overeenkomst met de gemeente werd afgesloten, werd in volledige overeenstemming met B. en W. afgesproken, dat deze storting niet zou plaats hebben, omdat de restauratiecom missie die gelden toch weer noodig had om de loopende uitgaven te betalen. Aan het eind van het jaar werd dus aan de gemeente-secretarie medegedeeld het to tale bedrag dier bijdragen, welk bedrag op de creditzijde der rekening werd ge boekt, wegens storting, en tevens op de debetzijde, wegens opgenomen in reke ning-courant. Op deze wijze werd steeds gehandeld, niet alleen in 1927, maar ook in de volgende jaren tot en met 1930. De res tauratie-commissie had geen enkele reden om aan te nemen, dat in 1931 op andere wijze zou moeten worden gehandeld, en toen dat jaar voorbij was, berichtte de penningmeester aan B. en W., dat de ont vangsten aan particuliere bijdragen ruim f 2000 hadden bedragen, waartegenover de uitgaven ongeveer f 1550 beliepen, zoo dat gestort zou worden een bedrag van f450. Deze uitgaven ad f 1550 sproten voort uit tegenvallers, waarop door de restau ratie-commissie bij voorbaat niet gerekend kon worden. In de eerste plaats was ge bleken, dat het warme luchtkanaal voor de verwarming der kerk grondwater doorliet; dit lek moest worden opgezocht en gestopt en bracht zoodoende onvoor ziene en onvermijdelijke uitgaven mee. Bovendien bleek, dat de kosten voor bliksembeveiliging, in tegenstelling met de aanvankelijke opzet, gedeeltelijk voor rekening der restauratiecommissie zou den komen. Daarom werd f 1550 meer opgenomen dan aanvankelijk verwacht werd, let wel f 1550 op een totaalbedrag van f 297.000 werkelijk geen everschrij- ding van buitengewone beteekenis. Deze f 1550 werden niet aan de ge meente gevraagd als extra-bijdrage, in geenen deele. Het eenige gevolg is dat de schuld van de kerkvoogdij aan de ge meente f 1550 grooter is. Het eenige na deel voor de gemeente is, dat de ge meente momenteel over f 1550 minder kasgeld beschikt. Hiertegenover staat, dat dank zij de bemoeiingen van de res tauratiecommissie de rijksbijdrage voor 1932 ten bedrage van f 40.000 veel vroe ger werd ontvangen dan andere jaren, waardoor de kas onzer gemeente een wel kome versterking heeft ontvangen. Dit zijn de nuchtere feiten, waarom trent ik meende deze uiteenzetting te moeten geven om verkeerde opvattingen, die mochten zijn ontstaan, uit den weg te ruimen. Wanneer men deze zaak bekijkt ont daan van persoonlijke sympathieën en antipathieën, wanneer men het persoon lijk gekibbel en geharrewar, waardoor de ze zaak helaas vertroebeld is, buiten be schouwing laat, dan zal de nuchtere toe schouwer met mij tot de conclusie moeten komen, dat wij hier met niets anders te doen hebben dan met een „storm in een glas water". Met vriendelijken dank, M. de R., voor de opname van het bovenstaande, ver blijf ik, Hoogachtend, de Voorz. der Restauratiecommissie J. M. VAN BOMMEL VAN VLOTEN Nasohrift. Het verweer van den geachten inzender noopt ons tot een kort wederwoord. Naar onze meening stellen restauratie commissie en kerkvoogdij de zaak wel wat al te eenvoudig voor. Feit is toch, dat er zonder medeweten en goedvinden van B. en W. gelden zijn uitgegeven, waardoor het crediet der gemeente werd verhoogd. Het lijkt ona volkomen logisch, dat tijdens de restauratie de regeling getrof fen werd, bedoeld in de derde alinea van bovenstaand schijven. Maar toen het kerkgebouw weer in gebruik was geno men, de restauratie als beëindigd kon worden beschouwd en de restauratie-re kening definitief was opgemaakt, was er toch alle reden om aan te nemen, dat de restauratiecommissie zich aan hare verplichtingen tegenover de gemeente zou houden. En toen er in strijd met die verwachtin gen toch nog voorzieningen waren te tref fen, hadden B. en W. zeker wel mogen aannemen, dat ze daarvan tijdig op de hoogte werden gebracht. Ook is naar ons is verzekerd aan de restauratie-commissie tijdig ter secre tarie in overweging gegeven verhooging van het crediet aan te vragen. Maar ook dit is niet gedaan. Red. VADER DES VADERLANDS. „Mehr sein als scheinen!" Moltke. Op het Internationale Rijtournooi had ik dezer dagen rijkelijk de gelegenheid, Duitschland's tweeden rijkspresident van dichtbij gade te slaan. Vier uur bevond ik mij ononderbroken dicht in zijn om geving. Men komt onder den indruk van zijn machtige gestalte, van de kalme waardigheid, waarmede hij de huldiging der menigte in ontvangst neemt. Hij is de vader des vaderlands, zooals we dien ook in onze geschiedenis leerden kennen en vereeren. Is dat de man, zoo vragen wij ons onwillekeurig af, van wien zeven jaar geleden beweerd werd, dat hij te oud was, om het veeleischend ambt van den hoogsten staatsburger voor zijn reke ning te nemen? Is dat de man, van wien zijn vroegere vereerders thans beweren, dat hij zich in zijn politieke zienswijzen en handelingen laat beïnvloeden door zijn naaste omgeving? Verdient deze man van 'zijn ondankbaar volk het verwijt, dat hij door zijn tegemoetkoming aan de eischen der voormalige vijanden het Duit- sche rijk te gronde richt? Historische vergelijkingen hebben slechts een relatieve waarde, want de geschiedenis herhaalt zich slechts in ge- wijzigden vorm. Toch doet de vriend schappelijke verhouding, welke tusschen Hindenburg en zijn rijkskanselier reeds menigen harden aanval heeft doorstaan, aan het bondgenootschap tusschen den ouden keizer Wilhelm I en Bismarck denken. Het Harzburgerfront herinnert aan de verwijten, welke een halve eeuw geleden de „Kreuzzeitung", de „Reichs- glocke" en de aanhangers van Stöcker den grondlegger van het machtige Duit- sche rijk maakten. Thans zijn het Hugen- berg in zijn „Lokalanzeiger", Hitler in zijn „Völkischen Beobachter", Goebbels in zijn „Angriff", die alles beter weten en door hun venijnige kritiek de ver deeldheid onder het volk bevorderen. Hindenburg blijft door dit alles onaan getast. Hij staat temidden van zijn volk als de held van het verleden, het heden en de naaste toekomst. Op ontroerend eenvoudige wijze laat hij bekend maken, dat hij na rijpelijke overweging, in het bewustzijn zijner verantwoordelijkheid ten tweeden male bereid gevonden wordt, zijn veeleischend werk als president te verrichten in den dienst van een on dankbaar en murmureerend volk! In een der zwaarste tijdperken der Duitsche his torie zegt hij tot dit volk: „Voor mij bestaat er slechts één waarachtig natio naal bestaan, volle overgave van iederen Duitscher in de worsteling om het be houd van den staat!" Zoo spreekt met sonore stem de held van Tauroggen, de generaal-veldmaar- schalk, die reeds achttien jaar geleden Duitechland bewaarde voor de overheer- sching zijner vijanden. Hoe reageert het Duitsche volk op deze voorbeeldige offervaardigheid van zijn 83-jarigen rijkspresident? Deels met hoog dravende lofspraak, deels met beleedigen- de aanvallen en verwijten. Om de psyche van het Duitsche volk te benaderen, heb ik mijn Bijbel opgeslagen en de geschie denis herlezen van het volk Israël tijdens zijn ronddwalen door de woestijn. Kwam niet het oogenblik, waarop Mozes de ta felen der wet, uit Gods hand ontvangen, in zijn verontwaardiging over zooveel ondankbaarheid tegen den grond wierp? Zij, die het zeven jaar geleden voor onheil hielden, wanneer een generaal tot opvolger van Frederich Ebert uitgeroe pen zou worden, ademen verlicht op, nu zij vernemen, dat deze generaal-veldmaar- schalk bereid is, zich ten tweeden male candidaat te stellen. Hun angst voor het derde rijk van den dreigenden Adolf Hit ler doet hen vergeten, wat zij eenmaal in hun kortzichtigheid beweerd hebben. Voor hen is Hindenburg de historische heros geworden, de eenige, van wien voor Duitschland's toekomst nog redding ver wacht kan worden. De anderen, de groote nationale en na tionalistische partijen en organisaties, zij, die aan von Tirpitz opdracht verleenden, Hindenburg in Hannover hun smeekbede voor te leggen en hem over te halen, ter elfder ure naar Berlijn te komen, wenden hun gelaat af, breken hun bondgenoot schap van eeuwige trouw, overladen den grijsaard met verwijten, achten de door hem gevolgde „Erfüïlungspolitik" het be gin van Duitschland's einde en durven het aan, een tegencandidaat op te stellen! Hugenberg durft het aan, op de voor pagina van zijn „Lokalanzeiger" naast het bericht, dat Hindenburg zich opnieuw candidaat stelt, met dikke letters te druk ken „HUGENBERGS GEGENERKLA- RUNG"! Herr Geheimrat betreurt den gang van zaken, beschouwt de offervaar digheid van den president als een nieuw bewijs, dat het tot dusver gevolgde systeem niet bij machte is, het lot van den staat te lenken en verklaart bru taalweg, dat alle gevoel van vereering voor den held van Tannenberg moet wij ken voor de eischen eener nationale po litiek! Summa summarum: de Duitsch- nationale volkspartij zal haar stemmen met meer ten gunste van Hindenburg uitbrengen! Geheel in den stijl der kloppartijen aan de universiteit Unter den Linden gaan Hitier en Goebbels in hun organen te keer. Zij publiceeren een portret van Prins August Wilhelm van Pruisen, zoo als hij in een wit hemd in den Burger- braukeller te München met zijn armen tegen de republiek stond te zwaaien! Zij verklaren Hindenburg en Brüning voor de zooveelste maal den oorlog en laten doorschemeren, dat zij met een tegen candidaat komen opdagen, waarvan de gansche wereld paf zal staan! Wie Hitier weieens van dichtbij meemaakte ik had hiertoe meermalen in München en Berlijn de gelegenheid en hem in zijn optreden vergelijkt met Hindenburg, die schudt beduusd het hoofd over zooveel zelfoverschatting. Zijn partij is ongetwij feld een politieke macht, waarmede reke ning gehouden moet worden, het effect der nationaal-socialisten blijft vooralsnog een gevaar, zoolang men binnen en bui ten Duitschland geloof blijft hechten aan het voorspelde derde rijk. Het eindresul taat der komende verkiezingen zal ook in dezen opheldering brengen en weldra zal de wereld weten, welke plaats den agitator Hitier door het volk in den Duitschen staat wordt toegekend. Typee- rend voor het wankelend karakter der velen, die met hun hart aan de oude traditie zijn blijven hangen, is het op treden van nationale en militaire orga nisaties als Staalhelm en Kijffhauser Bund. Celdte en Düsterberg trachtten aanvankelijk, bepaalde voorwaarden te stellen en Hindenburg over te halen, den rijkskanselier prijs te geven. Voor zulke transacties was deze niet te vinden. Zijn antwoord luidde: wie niet vóór mij is, die is tegen mij! Ons is bekend, dat Brü ning de laatste weken herhaaldelijk met Hindenburg overleg pleegde, of het in het staatsbelang niet beter zou zijn, wan neer hij voor een meer geschikten kan selier zijn plaats zou ruimen. Hindenburg was te voornaam, om op zulk een voor stel in te gaan. Hij wenscht geen schei ding van den kanselier, die hem van alle ministeries tijdens zijn president schap het dichtst nabij kwam. Met Brü ning wil hij het door Stresemann aan gevangen werk voortzetten, daar hij geen anderen weg ziet, welke zijn volk eerder tot de vurig begeerde vrijheid zal leiden. Deze vastheid van overtuiging schijnt van invloed fgeweest te zijn op generaal von Hom, den president van den Kijff hauser Bund. Na velerlei aarzelingen werd men het met den Staalhelm eens, dat het onder de gegeven omstandigheden toch maar beter is, zijn stem voor Hin denburg uit te brengen. Slechts weinige weken scheiden ons van den dag der beslissing. Of het tot een „Stichwahl", tot herkiezing zal komen, kan niemand zeggen. Waarschijnlijk wil mij dat niet toeschijnen. Slechts dan zul len wij wellicht het moment beleven, dat de inmiddels genationaliseerde Adolf Hit ler aarzelend naast Hindenburg naar vo ren treedt. Geheel op den achtergrond zul len wij ook Thalmann met zijn onafschei delijke petje zien verschijnen, de roode vlag met de Sowjetster in de hand, luid keels de internationale brullend. De kran ten zulen de eerstvolgende weken vol staaa met allerlei nieuwe mogelijkheden en sen sationeels voorspellingen. Ook dit lawaai zal Hindenburg aan zich voorbij laten glijden, verbaasd over een volk, dat tel kens weer aan zijn doel voorbij streeft. En straks, als het tot bezinning gekomen is, zullen wij hooren, wat hij dan voor zijn plicht houdt, om het uit de woestijn der verdeeldheid binnen te leiden naar het land der belofte. Berlijn, 17 Februari 1932. Tweede Kamer. 1 DEN HAAG. Naar wij vernemen heeft de heer Dns J. J. Woldendorp bedankt voor zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer in de vacature Ds Lingbeék. (H. G. S.) LEIDEN. Zondagavond is op de Hoo- gewoerd de boekbinderswerkplaats van J. B. K. geheel uitgebrand. De eigenaar is op het vermoeden van brandstichting aangehouden. Verdachte had de verzeke ringspolissen in zijn zak. LEIDEN. Zondagmiddag is in de Hoofdstraat te Sassenheim zekere v. D. uit Lisse door het springen van een band, van de duo van een motorfiets gevallen. Ernstig gewond werd hij naar het zieken huis overgebracht, waar hij kort na aan komst is overleden. Nederlandsche torpedo-jager naar Shanghai. 's GRAVENHAGE, 21 Febr. Naar ver nomen wordt zal de torpedobootjager, die naar Shanghai zal gaan met het oog op de belangen der Nederlandsche onderda nen aldaar, een oorlogsvaartuig van de Indische vloot zijn. Het vaartuig zal zeer vermoedelijk van Soerabaja vertrekken. De Indische regeeripg zal het betreffende schip alsmede den commandant en den état-major aanwijzen. Tot nu toe heeft men hier ten departemente nog geen be richt ontvangen, welke torpedojager zal .s zeer gro wederom Hier we: Z a d wit bloei Lijnzaad Maanza Vlas 4700 kg Dauw re gedrukt daan en root en Aar heimers mers 3 3.50—3. 3.75, Ze 4.80, Ze —2.70, 3.75, Ei dustrie ronde 6- AanvoeT Gr a ver iden gezochte boven be nen 5-7. ven beta La pl MIDD Z. blauv gen 63- 1.03. pe v

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2