Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Leestafel. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Radio-nieuws Burgerlijke Stand Stukken voor don Gemeenteraad van Middelburg. 5ns de Kna- ijger. 3rd op melk lige en leer- rgaderde de tennisgeving (veert. icht ontvan- voor Wis- nperland en ppers noemt llijkheid. De besloten dat ilen tot zoor >ct. aanslui- f 0.39 moet Lert Wissen- rke nu yoI- ingen recht rakbeweging tennisgeving ran meening daan is en rerkloosheid. >off aan de e, om verbe- regenwater, G. H. kies- Kerken en Lp verbod op in handen ader onder- or werkver- ïet afkappen eersdijk en Besloten doitatie-kos- il leerlingen olen ten be- f 2085.60, 5, en voor orschot roor 1200, roor >r Geeredijk Bruine om art. 13 der schoolgaand lis zijnde de Een zelfde ieuwenhuyze 4 K.M. Met men om f 1 ilen in vier het Zuid- te Kamper- in, van een aten betref- de van bur- gemeente- n voorzitter dat ze voor ijk is, daar in wordt be- t naar aan- benzine-be- Lwouers zie li hebben ge- >or genoemd r voege, dat nen zelf be- opbrengen, den te bren- um en hon- taande is 20 roleum. iet met een is gedaan, ■d omdat hij voorraad nog groeier aliseerd. De aeim van de ert dhr de te Geersdijk is om 9 uur dat is juist; voor Geera- j.l. vierde ging „Pred. met begun- 19e jaarver- Lder leiding die in het de. vereeni- jnck, bracht was met 2 ius, had aan gelden ont- aan studie- batig saldo door J. Bou- gsreis", door iheiding" en erp door A. ringswezen." m door Mar. larcusse en an het pro- ie-wedstrijd, leelgenomen boekwerken, welke wer en A.Leen- gingen wer- acht, terwijl opwekkend itavond met verd er een chr. school s ging voor ïend woord, beid dat do iel der wijs- Dhr Löoienga leverde een referaat wver „Een naam". Spr. zag liefst de school ge noemd: School met den Bijbel, en niet zooals zoo vaak gezegd wordt bijzondere school. Ten slotte wees hij er op, dat de ouders met hun kinderen moesten komen aan den voet van het kruis, om dan ook eenmaal een keursteen te ontvangen met een nieuwe naam er op, welke niemand kent, dan die hem ontvangt. In de pauze werden ververschingea rondgediend en het werk van de leerlin gen bekeken. Na de pauze kreeg de heer Krijger het woord, welke sprak over „de Christe lijke school". Op aangename wijze toon de hij aan, het goed recht en het doel van de Christelijke school. Aardenburg. De Gemeenteraad besloot de kermis wegens de malaise tot één dag, n.l. den Zaterdag, in te krimpen. Op de markt zulen geen tenten of kramen wor den toegelaten, zoodat de kermis dus uit sluitend zal bestaan uit een avond gele genheid tot dansen tot 12 uur n.m. Dit besluit werd met 5 tegen 2 stem men genomen. DE REGEERING EN HET WERKLOOSHEIDSVRAAGSTUK. In de afdeelingen der Eerste Kamer werd, blijkens het Voorl. Verslag, door vele leden met waardeering gesproken over hetgeen de regeering doet om den werkloozen arbeiders zooveel mogelijk productief werk te verschaffen; zij zou den gaarne zien, dat de regeering op deze wijze krachtig voortging. Sommige leden wezen nog op de geva ren van persoonlijken en maatschappelij- ken aard, voortvloeiende uit de langdu rige werkloosheid van groote aantallen jeugdige arbeiders, en vroegen, of het niet mogelijk is voorzieningen te treffen, niet alleen voor ontspanning en ontwikkeling voor deze groep, doch ook voor gelegen heid tot verrichten van arbeid, met het oog op het behoud van vakbekwaamheid, waarbij het verdienen van een bescheiden loon mogelijk zij. Bij den wensch, dat aan jeugdige arbei ders gelegenheid wordt gegeven tot het verrichten van arbeid, sloten zich ver scheidene andere leden aan, doch dezen Wilden van eenig loon niet weten, even min als van een bijzondere ondersteu ning aan niet werkende jeugdigen. Ten opzichte van de loonen, van over heidswege besteed in de werkverschaf fingen ten plattelande, werd bezwaar gemaakt tegen een rechtstreeksch ver band tusschen deze loonen en die besteed in het particuliere landbouwbedrijf ter plaatse, omdat bij eventueele stakingen in dit bedrijf de werkverschaffing als het ware partij wordt in het geschil en de prikkel der werknemers, om zich tegen loonsverlaging te verzetten, krachtig wordt versterkt door het geloof aan bo vengenoemd verband. De leden waren na melijk van meening, dat een verlaging der uurloonen in het landbouwbedrijf auto matisch een verlaging der uurloonen van de werkverschaffing zal veroorzaken. Gevraagd werd, welke normen door de regeering aan de gemeenten worden ge steld om voor subsidie ten behoeve van steunregelingen voor uit de werklozen kassen uitgetrokken werkloozen in aan merking zijn gekomen en of er niet ge meentebesturen zijn, welke nalatig zijn nopens het in het leven roepen van be doelde steunregeling. Ontzettend ongeluk te Bemmel. Vier personen verdronken. Zaterdagnamiddag omstreeks 5 uur schaatsten een vijftigtal ingezetenen van Bemmel op de ondergeloopen uiterwaar den de z.g. Hakkerweide, onder Haalde- ren, gemeente Bemmel. Het ijs bleek Za terdag reeds sterk genoeg om de schaat senrijders te dragen, alleen waren hier en daar eenige wakken boven z.g. putten, waar klei gebaggerd was voor de steen ovens. In een van deze wakken heeft zich een vreeselijk drama afgespeeld. Een groepje jongens en meisjes reed vroolijk over de ijsvlakte en werd vooraf gegaan door zekeren Van Megen, een schildersknecht uit Nijmegen. Deze jonge man struikelde, viel en veroorzaakte een klein gat in het ijs, waar hij uit krabbel de De achter hem aankomende rijders zakten echter plotseling door het ijs, waar door een groot gat ontstond. Minstens ze ven personen verkeerden in levensgevaar. Van Megen en W. J. Alofs deden onmid dellijk pogingen om de drenkelingen te redden. Spoedig was een lange ladder gehaald. De jongeman J. A. Alofs, die toen het ongeluk gebeurde, langs den kant zijn schaatsen afbond, smaakte het ge noegen drie slachtoffers n.m. den jongen Wiltink, het meisje Heijken en zijn zusje Coba Alofs te redden. Mej. Heijken, die reeds bewusteloos was, werd door kunstmatige ademhaling weer tot bewustzijn gebracht. Drie slachtoffers waren nu nog in het water, n.l. de gezus ters Wiltink en mej. A. Heijmen. Van Megen slaagde er nog in mej. Heij men vast te grijpen, maar het meisje, dat in doodsangst verkeerde, hield den jongen man zoo stevig vast, dat deze zich niet moer kon bewegen en mede in de diepte getrokken werd. De gezusters Wiltink wa ren reeds dadelijk onder het ijs geschoten en konden niet meer gced worden. De burgemeester van Bemmei, de heer Herkenrath, trof onmiddellijk de noodige maatregelen om. de vier lijkeu uit het wak te laten halen. Dri® lijken waren spoedig lm een lamiddds gsbaaMe jjggj kant gebracht. Na lang dreggen werd eerst gisteravond om 8 uur het vierde lijk uit het water opgehaald. Het droevig ongeval heeft in de ge meente Bemmel en omgeving diepe ont roering gewekt. Door het ijs gezakt. Vrij dagavond waren te Westzaam de 8-jarige Henk Mol en de 9-jarige Freddie Kuiper met een slee op een sloot in de nabijheid van hun woning. Met deze slee zijn zij over het ijs gegleden naar het breede wa ter de Reef. Hier zijn in het ijs nog vele wakken. De jongens zijn met hun slee in een van deze wakken terecht gekomen en verdronken. Ongeveer een half uur la ter zijn zij gevonden. Meisje door het ij's ge zakt. Zaterdagavond werd te Appeltern een 17-jarig meisje, wonende te Alphen (Geld.) het slachtoffer van het ijs. Zij was met een troepje kinderen aan het schaatsenrijden, toen zij plotseling door het ijs zakte. Na lang dreggen kon zij worden bovengebracht. De levensgeesten waren reeds geweken. Een dubbelganger van den Prins van Wales. Dezer dagen stopte voor het grootste hotel te Boedapest een prachtige wagen, waaruit een goedgekleede jonge man stapte, die in het hotel kamers besprak voor zichzelf en zijn chauffeur. Tegen den portier van het hotel zeide hij, dat hij door niemand gestoord wilde worden. In het vreemdelingenboek schreef hij zich in als John Marrow, ingenieur, Engeland. In een hall van het hotel wisselde hij nog eenige woorden met een actrice, waar na hij zich in zijn vertrekken terugtrok. De actrice vertrouwde hierna aan den portier toe, dat de jonge man de prins van Wales was, dien zij vaak te Londen \anaf het tooneel gezien had. Het nieuws verspreidde zich natuurlijk onmiddellijk en toen de Jonge man eenige uren later, na te zijn uitgerust beneden kwam, werd hij begroet door een menigte nieuwsgie rigen, journalisten en persfotografen. Van officieele zijde had men besloten, geen belangstelling te toonen en het in cognito van den prins te eerbiedigen, tot men officieel van de komst van Z. K. H. op de hoogte zou zijn gesteld. De jonge man bleek zeer onthutst over de groote belangstelling, die hem ten deel viel, doch toen men hem mededeelde, dat men den prins van Wales kwam be groeten, glimlachte hij en zeide alleen: „Ik begrijp het al. Voor de zooveelste maal." Lachend toonde hij zijn papieren, waar uit onomstootelijk bleek, dat men inder daad John Marrow, den ingenieur, voor zich had en niet den prins van Wales, al vertoonen ook beiden een groote gelijke nis van uiterlijk. Kippendieven gepakt. Gisternacht is de politie te Ddetinchem er in geslaagd een drietal kippendieven op heeterdaad te betrappen. De politie volgde op haar surveillance een spoor, dat naar de boerderij van Dier- sen leidde. Bij onderzoek bleek daar een veertigtal kippen gestolen. Dank zij de sneeuw kon het spoor in omgekeerde richting gevolgd worden en dit leidde naar de woning van een beruchten kip pendief. De gestolen dieren werden hier nog levend aangetroffen. Drie dieven werd in arrest gesteld. Oude vrouw verbrand. Vrijdagavond is te Veendam de 80-jarige alleenwonende weduwe W. brandende in haar kamer gevonden. Door toegescho ten hulp werden de vlammen met klee- dingstukken gedoofd. De oude vrouw, die vermoedelijk, nadat zij boven een stoof had gezeten, met smeulende kleeren naar bed was gegaan en daar eerst in slaap was gevallen, werd wakker toen zij1 pijn voel de. Zij is toen op den vloer gevallen, waardoor in de kamer brand is ontstaan. De vrouw is in zorgwekkenden toestand naar het Ziekenhuis te Groningen overge bracht, waar zij Zaterdagavond is overle den. Brand in een dakpannen- fabriek. Zaterdagmorgen brak brand uit in de dakpannenfabriek „De Valk", te Echt. Daar deze fabriek reeds tweemaal is uitgebrand, heeft men brandvrije in richtingen gemaakt en een eigen brand spuit geplaatst. Hiermede en met de brandweer van de gemeente Echt, slaagde men erin de gebouwen voor algeheele ver nietiging te behoeden. Een gedeelte van de fabriek is echter afgebrand. Op deze fabriek zijn ongeveer 300 man werk zaam. Kinderverlamming. Uit 't huisgezin van L. N., te Ruinen, waar de vorige week een geval van kinderverlam ming werd geconstateerd, is thans een tweede patiënte naar het ziekenhuis te Groningen overgebracht. Inbrekers te N ij; megen betrapt. Eergisteravond kreeg de poli tie spoor van twee verdachte personen, waarvan een de deur binnensloop van het magazijn van de firma Polman te Nij megen. Eenige rechercheurs volgden hen en stelden zich verdekt op. Toen de eene in breker alles veilig waande, liet hij zijn handlanger binnen. Samen gingen zij toen de zaak door, zichzelf met dievenlantaarns bijlichtend. Toen er plotseling gerucht ont stond, schrokken de boeven en dachten de rechercheurs dat zij door de dieven wa ren opgemerkt. Zij sprongen naar voren en slaagden erin een der mannen te pak ken. De tweede ontvluchtte doch werd di rect achtervolgd door de politie. Om den vlfflohMisff &e®s4 ean és Jsgaa lost® d# politie twee schoten in de luoht. De aan sloeg daarop echter geen acht en nam de wijk naar de Hezelstraat. Onder aan de Stikke Hezelstraat werd de man door een burger gegrepen en aan de politie uitgeleverd. De mannen bleken te zijn de 23-jarige G. v. d. L., een Duitscher van geboorte, en de 24-jarige J. G. J. F. Bij het verhoor hebben zij bekend, ook de inbraak in de papierfabriek der gebr. Eekhof te hebben gepleegd, terwijl zij tevens worden verdacht van diefstal in de kerk aan den Groesbeekmansweg. Slapen in de kerk. Naar aan leiding van het rapport over de gehou den kerkvisitatie werd door de classis Middelburg der Geref. Kerk het volgende besluit genomen: „De Classis, gehoord hare afgevaardigden, ziet als 'n bijzon dere volkszonde in Me kerken van haar ressort het slapen onder den dienst des Woords. Zij dringt er bij de kerkeraden op aan alle middelen in 't werk te stellen deze zonde uit haar midden uit te bannen door de leden der gemeente hierover ern stig te vermanen. Wellicht zou 'n eerste stap in dezen zijn des zomers de middag diensten op den avond te zetten." Stemmen dee Tijds, maandblad voor Christendom en cultuur. Yan de 21ste jaargang verscheen het tweede nummer met den volgenden inhoud: Christel, cultuurwaardeering (slot) door Dr W. J. Aalders; Goethe en Lavater door L. Aalders; Israëlitische psychologie (I) door Drs H. G. Funcke; De uitvoerings problemen van de Mattheus-Passion door H. Barendregt; 'tDuveltjen door Hen drik Odink; Gedichten door Willem de Marode; Yoorname Vreemdelingen, door Dr G. Taaelaar; Economische Kroniek, door Dr P. A. Diepenhorst; Leestafel. Uitgave N.Y, G. J. A, Ruys' Uitg. Mij., Zutfen. Voor de Woensdag te houden Raads vergadering liggen, de volgende stukkan ter visie: Een tweetal brieven van den comman dant der Brandweer aan B. en W. In de eerste herinnert de commandant er aan, dat hij destijds adviseerde tot het aanleggen van een 12-duinas waterleiding buis inplaats van de zes-duimsche, die thans van de Langedelft naar de Markt ligt, doch bij een proef is gebleken, dat ook thans reeds de watervoorziening ter plaatse voldoend» is om het huizencom plex rond de Markt te beschermen, zoo dat hij dit deel van zijn rapport intrekt. Het tweede schrijven is een aantwoord op de vraag bij de begrooting gesteld of het niet gewenscht ie in wijk W een slan genwagen te houden. De commandant acht het niet noodig, voor wijk W décentraliseerende maatre gelen te nemen, waartegen hij in prin cipe steeds gekant blijft. Men zou dit dan ook moeten doen voor den Segeerssingel, Seisweg, Veersche weg en Noordweg en dan weer komen tot den ouden toestand, n.l. een aantal brandweertjes naast el kaar met al de nadeelen daaraan verbon den. Naar aanleiding van een opmerking in den Raad over den last, die omwonen den zouden hebben van den stank der aan de firma M. L. Polak Zoon geleverde beenderen, deelt de commissaris van po- tie mede, dat bij onderzoek is gebleken, dat de bewoners van de Loskade daarover niet te klagen hebben, zij hebben meer last van het lossen r&a mest aan de Los kade. De bewoners der Werfstraat deelen mede, alleen last te ondervinden als in den zomer de koopman Vader aan de zij de van hun woningen beenderen lost. Dhr Polak deelde mede, dat hij been deren steeds zoo spoedig mogelijk naar zijn pakhuis bij de reiniging laat ver voeren en dat Vader dikwijls de beendo ren lang opspaart voor ze te leveren. De commissaris heeft den koopman V. laten mededeelen, dat hij ze hoogstens twee of drie dagen mag bewaren en zal vooral in de zomermaanden daarop goed toezicht laten houden. Faillissement J. Jurry, Vlfssingen. Het weekblad „Handelsbelangen" van a.s. Woensdag zal de volledige lijst publi- ceeren van de door de curatoren voorloo- pig erkende schuldvorderingen in het faillissement J. E. J. Jurry h/o Fa de Koster Co., Bankier te Vlissingen. Er zijn 419 crediteuren met een totaal passief van f853.143, waarvan preferent f48.859 (aantal crediteuren 15). De baten zijn nog niet volledig ver meld geworden. Geen dronken autobe stuurders! De rechtbank te Gronin gen veroordeelde een aannemer, die in beschonken toestand een auto had be stuurd en daarmee slingerend over den weg had gereden tot hij tenslotte in een sloot was terecht gekomen tot een boete van f 250 subs. 90 dagen hechtenis en ontzegging van het rijbewijs «voor den tijd van een half jaar. Ergerlijke dierenmishan deling. Voor den Almeloschen politie- rechter heeft Donderdag terechtgestaan I de landbouwer H. S. te Albergen (ge meente T«bb®rg©a)s di© in Decsjsher van het vorig» jaar zijn jachthond met iwoe jongen gedurende langen tijd nagenoeg geen voedsel heeft verstrekt, zoodat de dieren bijna omkwamen van gebrek. De heer Van der Weerd, dierenarts te Almelo, verklaarde, dat de hond tot een karkas afgetakeld was, en in maag noch darmen eenig voedsel was aange troffen. De officier van justitie eischte 14 dagen gevangenisstraf en verbeurdverklaring van de honden. De politierechter sloot zich volkomen bij dezen eisch aan. DE REGEERING EN DE LANDBOUW. Blijkens 't Voorloopig Verslag der Eer ste Kamer nopens de begrooting van Binnenlandsche Zaken en Landbouw brachten verscheidene leden den nood toestand, waarin de landbouw verkeert, ter sprake. Erkennende, dat het uiterst moeilijk, zoo al niet onmogelijk is allen te helpen, dient voortdurend naar mid delen te worden gezocht om den uitersten nood dezer groote menigte van sober levende en hard werkende menschen te lenigen, ook wanneer dit ten koste zou gaan van andere niet of minder door de crisis getroffen volklassen. Het regeeringsbeleid in zake steun aan den landbouw werd toegejuicht Zij be treurden echter, dat niet spoediger en krachtiger is opgetreden, in het bijzon der wat de Veenkoloniën betreft, waar reeds lang een wanhoopsstemming heerscht. Aanbevolen werd de reeds vastgestelde steunmaatregelen voor de producenten van tarwe, suiker, aardappelmeel, vleesch groente, enz. zoo mogelijk uit te breiden o.a. tot die van haver en zuivel. Ook werd aanbevolen, om van de door deze steunmaatregelen geboden gunstige gelegenheid gebruik te maken ter ver krijging van een betere organisatie van den verkoop en export onzer landbouw producten. Gevreesd werd, dat het in de wet neen- gelegde maximumpercentage van 25 pet voor de mengverliouding van inlandsche tegenover uitheemsche tarwe, spoedig zoude kunnen blijken te laag te zijn ge steld. Deze leden vertrouwden, dat, in dien inderdaad mocht blijken, dat meen j gemeld percentage te laag is, de regee- j ring bereid zal worden bevonden een ver- hooging daarvan te helpen bevorderen. Dalende eierprijzen. De leveranciers der ruim 80 bij de Coöp. Veilingvereen. aangesloten eierver- eenigingen, hebben aangevoerd 97.403.478 i eieren tegen 79.098.375 in 1930 een j vermeerdering dus van 23.15 pet. Gemid- I deld werd aan de leveranciers uitbetaald per honderd stuks f 4.37 o-f per K.G. f 0.75. In het afgeloopen jaar bedroeg de op brengst van de veilingvereen. f 4.331.597 aan eieren; f 697.310 aan groenten en fruit; in totaal f 4.928.907. De prijs der eieren was gemiddeld een cent lager dan het vorig jaar, maar de kippenfokkerij bleef nog loonend door de daling der voederprijzen. De omzet van de volle grondsproducten was ruim f 90.000 minder dan in 1930. En de vooruitzichten voor dit jaar zijn nog zeer ongunstig. De Groene week Ie Berlijn en de Pluimveehouderij in Duitschland. Zooeven hen ik teruggekeerd van een der grootsohe gebeurtenissen op land bouw- en pluimveegebied in Duitschland, de z.g. Groene "Week en het lijkt mij wel interessant, daarover eens wat te ver tellen, temeer daar voor een exporteerend land als het onze de toestanden in de ons omringende importeerende landen van het grootste gewicht zijn. De Groene Week is eigenlijk een tijda- periode van negen dagen in de maand Februari, gedurende welke er te Berlijn een geweldig groote landbouwtentoonstel ling plaats heeft en welke ontzettend veel buitenmenschen naar Berlijn trekt. Daar de buitenman in Duitschland een razende voorliefde heeft voor groen en als hij geen groene jas aantrekt, dan toch een groene hoed draagt, kan men werkelijk in een wereldstad als Berlijn aan de kleur der kleeren van het publiek opmerken, dat er veel groen bij is. Vandaar de naam zooals men mij zeide. Anderen beweren daaren tegen, dat de naam ontstaan is naar de groene kleur van den landbouw. Deze ten toonstelling trekt ongeveer 300.000 bezoe kers, dus werkelijk een verbazingwekkend groot aantal. Voor de huisvrouwen, die meekomen naar de stad valt er ook wat te profi teered want voor haar hebben allerlei winkels op het gebied van linnengoed een z.g. Witte Week" georganiseerd, zoo dat men gedurende deze dagen op de meeste winkels plakkaten vindt die op de voordeelige koopjes van de witte week wijzen en op de café's plakkaten met groene letters die er op attent maken, dat het café in kwestie (en dat zijn ze alle maal!) een bijzonder geliefkoosde plaats is, waar de landbouwers en jagers elkaar elk jaar treffen en waar men alleen Duit- sche etenswaren aan het publiek levert. Hierdoor wordt op het nationale gevoel der massa gewerkt, doch als men weet, dat Duitschland zeer veel moet importee- ren, begrijpt men meteen, dat men het met al die zuivere Duitsche producten niet al te nauw moet nemen. Ik zou de Pool- sche, Bulgaarsche, Joego-Slavische en an dere buitenlandsche eieren die daar ge consumeerd worden niet gaarne moeten tellen en zag ze dan ook hij hoopen in de winkels liggen. De ovgrhgid doet T«1 e®. hst aan de tentoonstelling gejmkkaHfi ts ma ken en verstrekt speciale goedkoops reis biljetten D,aar Berlijn. Maar ook vele vreemdelingen trekken elk jaar tijdens de Groene Week naar Berlijn, vooral voor de belangrijke gebeurtenissen op het gebied der paardensport. Alle nationaliteiten zijn daar haast vertegenwoordigd en wat er in dit jaar geboden is, moet werkelijk buitengewoon geweest zijn. Ik heb er niets van gezien, daar ik er geen tijd voor had en bovendien mij er maar matig voor in teresseer, en van al dat gespring en go- manoeuvreer niet het minste verstand heb. Wie trouwens niet den geheelen tijd van negen dagen op de tentoonstelling- wil besteden, moet de hoop maar opgeven alles nauwkeurig te kunnen bekijken. Da hallen waarin het materiaal verzameld is, zijn zoo buitengewoon groot, dat men er geen begrip van kan vormen en het beste doet, als de tijd beperkt is, er maar snel doorbeen te loopen om te gaan be- studeeren wat bet meeste aantrekt. Op dit gebied vindt ieder zijn keuze. De eerste bal bevatte allerlei houtsoorten en zelfs complete huizen van bout ge bouwd. Een andere bal aan de jacht ge wijd bevatte bonderden en bonderden ge weien, die naar ik zag, door velen met da grootste aandacht bekeken werden. Op pluimveegebied was de drukkende nood, die thans in Duitschland heerscht, boel duidelijk te bemerken aan de ten toonstelling. Er waren nog ongeveer 4000 nummers, doch dat is voor deze tentoon stelling niet veel en de stands der materi alen-fabrikanten ontbraken op een paar na. Geen groote broedmachines, geen kunstmoeders, hokken, voerf abrikan ten, Wel was er een stand, die me zeer in teresseerde en wel een propagandastand voor pluimveeproducten. Ik laat nu daar, of een „eet-maér-eieren of pluimvee-cam pagne" van waarde is voor het land. De lezers kennen mijn standpunt daarom trent, doeh ik stel me nu even ®p bet standpunt: ale ik dergelijke propaganda wil voeren, boe doe ik dat dan het bsstl en dat was bier prachtig te leeren. Door wandteekeningen en platen leerde men de waarde van eieren voor de voe ding en op de tafels kon men gratis daar omtrent vlugscbriftjes meenemen. De be kende uitgevers Fritz Pfenningstorff te Berlijn had bier een prachtboekje liggen van 80 bladzijden, met tekst en platen, waarvan eenige bijzonder mooi in kleu rendruk, alleen over hoender-gerechten. Hieraan hebben bekende kookschool-lee- raressen meegewerkt en ik vond daarin naast allerlei andere waardevolle gege vens maar eventjes 172 gerechten of re cepten beschreven van wat men van kip- penvleescb bereiden kan. Het boekje kost te slechts een paar mark en ik kan me voorstellen boe iedere huisvrouw zich ge lukkig moet voelen als haar man baar dit cadeau van de groene week meebrengt, Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden, Programma van Dinsdag 16 Februari. HUIZEN. 298 M. Uitsluitend KRO-uit- zending. 89.15 en 10 uur gramofoon- platen. 12.15 KRO-trio. 1.45 gramofoon- platen, 2 u. Vrouwenuurtje. 3 u. Knip cursus. 4.55 KRO salonorkest. 8 uur Lij densmeditatie door pastoor Th, J. van Noord. 9.3011 KRO kunstensemble. HILVERSUM. 1875 M. Uitsl. AVRO.-uit- zending. 8 u. gramofaonplaten. 10 uur Morgenwijding. 10.15 gramofoonplaten. 10.30 Cello-recital. 11 Literair praatje. 11.30 gramofoonplaatjes. 12 AVRO kamer orkest. 2.30 gramofoonplaten. 4 u. con cert piano, viool, 4.30 Radio-kinderkoor» zang. 5 u. gramofoonplaten. 5.30 orgel concert. 6.3Ó gramofoonplaten,. 7 u. pi ano, 8 u. omroeporkest, DAVENTRY. 1554 M. 10.35 Morgenwij ding. 12.20 orgelconcert. 1.20 orkest. 4.50 orkest. 6.50 Brahms' Strijkkwartetten. 7.40 BBC concert. WEMELD1NGE. Van 27 Jan. tot 10 Febr. Geboren: Cornelia Apolonia, d.v, A. Lamper en J. Zuijdwegt. Overleden: (te Goes) Arie Pieter, 6 jr z. v. J. Fiorusse en M. Breure; Machelina de Schipper, 62 jr, wed. van H. Koster; Krijn Koeman, 52 jr, echtgen. van J. J. Luijk; Maartje Geeris, 89 jr, wed. van A. N. de Landmeter. KORTGENE. Ondertrouwd: 4, Frans Maarsman, 53 jr, weduwn. van Maria Verburg en Pieternalla Jozina Markusse, 40 jr j.d. Overleden: 6, Cornelis van Gilst, 79 jr, echtgen. van Lena van der Weele. KATS. Ondertrouwd: 4, Marinus Jozias Ridderhof, 24 jr j.m. en Pieiternella de Wild, 25 jr j.d. Geboren: 6, Eliza, z. v. Marinus Johan- nus Fieman en Pieternalla Verhuist. WISSEKFKE. Geboren: 6 Febr. Mari nus Pieter, z.v. Jan Jille en Neeltje Anna Leendertse; 9, Andries Pieter, z. v. Pie ter Aart Meulenberg en Neeltje van der Weele. Ondertrouwd: Marinus Kloet, 23 jaar j.m. te Wodphaartsdijfe en Cornelia Jan netje Dekker, 20 jr j.d.; Aart Jan van der Maas, 30 jr j.m. en Tona Smits, 31 jr j-d. Overleden Frans Hendrik Filius, echt gen, van Jannetje Jaooba Schrijvers,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 7