voor verbindingsweg bij het u'tbreidings- plan naar den Rijksweg. Dit wordt aan genomen met 6 tegen 4 stemmen. Voor de betaling van aangekochte gron den wordt met 9 tegen 2 stemmen be sloten een tijdelijke geldleening aan te gaan van ten hoogste f 7500 4% pet bij de Coöp. Boerenleenbank alhier. B. en W. worden gemachtigd den gekochten tuingrond tijdelijk te verhuren bij op bod (min. f0.40 per Roede). Rondvraag. Een voorstel van dhr J. Witte om een tijdelijk wethouder te benoemen wordt verworpen met 5 tegen 5 stemmen en 1 blanco. Na eenige besprekingen wordt besloten een oproep voor Secretaris te doen, zoo- dra bekend is, wie benoemd is tot Bur gemeester. Dhr Burkunk vraagt hoeveel reeds voor steunregeling is uitgegeven. De voorzitter zegt plm. £100. Daarna sluiting. Kapalle. Daartoe vanwege de vereeni- ging van Oud-leerlingen van de Tuin- bouwcursussen uitgenoodigd, trad Vrij dagavond in het lokaal van Obadja op dhr Phaff, controleur bij den Planten- ziektenkundigen dienst te Goes, met het onderwerp: Bloemisterij in het algemeen. De spreker werd ingeleid door den voor zitter der vereeniging, dhr W. Glas. Op onderhoudende leerrijke wijze be paalde dhr Phaff zijn gehoor bij het kweeken en behandelen van de bloemen en heesters. Vooral werd uitvoerig gehan deld over de kweekerij van bloemen en heesters in kassen. Onder voorzitterschap van dhr M Bom kwam de werkliedenvereniging bij een. De vereeniging telt 135 leden. De voorzitter heette de talrijk opgeko- menen welkom en deelde mede, dat in het comité tot behartiging van de belangen der werkloozen uit de vereeniging waren gekozen de heeren: A. J. Schipper en A. van Liere Mz. De penningmeester, dhr D. Landman, deed rekening en verantwoording over gehouden beheer. Ontvangen was, met in begrip van het batig saldo van 1931 f 140.63, uitgegeven was f 56.64, aldus 'n batig saldo van f 83.99. Alsnu deed dhr A. J. Schiper verslag van de gehouden vergadering ten gemeen tehuize met werkgevers en werknemers, daartoe vanwege het gemeentebestuur be noemd om de belangen van de werkloo zen te behartigen. Dhr Schipper deelde mede, dat verschillende objecten voor de werkverschaffing waren naar voren ge bracht en druk besproken. Tot op heden waren de resultaten nihil, hoewel de werkloozen steeds in aantal toenemen. Spr. had gaarne gezien, dat ook 'n steun regeling in het leven was geroepen, om de menschen b.v. bij vriezend weer te hel pen. Aangespoord werd om aan te sluiten bij de organisatie, hetzij Christelijke of socialistische ter verkrijging van uitkee- ring. De voorzitter vindt ook, dat aanslui ting bij de vakorganisatie's op den weg ligt. De werkliedenvereeniging heeft deze taak niet. Het Ziekenfonds kwam in algemeene ledenvergadering bijeen onder voorzitter schap van dhr J. de Jager Bz. De vereeniging telt 124 leden; twee nieuwe leden traden toe, 1 vertrok en 1 is overleden. De contributie werd bepaald op 10 cent per week. Aan 41 leden werden uitgekeerd f 922.50. In totaal bedroegen de uitgaven f 1141.20, de ontvangsten met het goed slot bedroegen f 3285.59. Het batig saldo bedraagt f 2144.39. In 1931 is meer uitgegeven dan ont vangen f 514.79, zoodat deze uitgaven niet bestendigd kunnen blijven. In de leden vergadering van Nov. e.k. zal dit nader onder het oog gezien worden. Ook bij de N. V. Princenhage-Ka^ pelle Culturen en Fabrieken, alhier ge vestigd, is het werk zoo goed als beëin digd met dit vriezend weer en zijn Za terdag 1.1. weer 30 personen ontslagen. Slechts enkele zijn nog op de fabriek werkzaam. Men deelt ons mee, dat na de ge troffen Ministerieole regeling de werk loozen, zoodra het weer dit toelaat, aan het werk zullen worden gesteld. 1Donderdag werd hier een verga dering gehouden van de S. D. A. P. en moderne vakbeweging. Onderstaande mo tie werd met algemeene stemmen aange nomen: „Do vergadering, belegd door den plaatselijken Raad te Kapelle-Biezelinge, op Donderdag 11 Februari 1932, ter be spreking van de werkloosheid, bezocht door 52 personen: van oordeel, dat het Gemeente-bestuur van. Kapelle-Biezelinge tot heden, in zijn taak, om door werkverschaffing of steun verlening te voorzien in den nood der werkloozen, is tekort geschoten; spreekt als haar meening uit, dat met oenigen goeden wil wel objecten zijn te vinden, om voorloopig de werkloozen te werk te stellen; verlangt van het Gemeentebestuur, dat het zoo spoedig mogelijk in overleg met de bestaande Commissie maatregelen treft deze werkobjecten open te stellen en voorts een steunregeling in het leven te roepen; besluit deze motie ter kennis te bren gen van het Gemeentebestuur en van tie pers. Nieuwdorp. Vrijdagavond hield de Groene Kruisvereeniging haar jaarverga dering, die slechts door twaalf leden be zocht was. Het jaarverslag en de rekening werden goedgekeurd. Ontvangen was f281.71, uitgegeven f235.33. Het ledental was eertigszins teruggeloopen. P? sf&c&sïte W, Gosd* bloed en M. C. Deurloo werden herkozen, terwijl in de plaats van den neer J. J. de Jager, die zich wegens voortdurende on gesteldheid niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen dhr M. Finson. Naar de volgende Provinciale vergade ring werden afgevaardigd: J. Geschiere, sec. J. Steketee en J. v. d. Weele, sec. W. Goedbloed. Krabbendljke. Vrijdag werd alhier een Damclub opgericht met aanvankelijk 7 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren C. F. Vogelaar Jr, A. D. de Kok eu L. Tigchelaar. Kattendijke. Zondagavond had in de Horvormde Kerk alhier de derde Chris telijke Winterlezing plaats. Spreker was de heer I. H. F. S. Enklaar, Theol. student te Utrecht, die het een en ander kwam vertellen naar aanleiding van zijn verblijf in Rome, gedurende de twee maanden, vanwaar hij kort geleden was terug gekeerd. Spr. had uit de rijke stof, die tot zijn beschikking stond als onder werp gekozen: de oud-christelijke cata comben, die hij meermalen had bezocht en waarvan hij een bijzondere studie had gemaakt. Een talrijk opgekomen gehoor volgde met groote aandacht de boeiende voor dracht, waarbij vanzelf allerlei punten van verschil met de Roomsch Katholieke Kerk ter sprake kwamen. Spr. kon dan ook vooral op het eind doen uitkomen de groote schat, die wij als Protestanten hebben in de onmiddellijke gemeenschap met Christus, boven de Roomsch-Katho- lieken, die voor die gemeenschap niat buiten de genademiddelen hunner Kerk kunnen. Met het zingen van het oude lied van Luther; „Een vaste burcht is onze God", werd deze welgeslaagde sa menkomst besloten. Driewegen. Nadat in het afgeloopen najaar hier een Lozar was gehouden voor electrische verlichting der Hervorm de Kerk, werd deze verlichting Zondag avond in gebruik genomen. Ds Dijkstra hield een gelegenheidspredicatie over Ex. 1021—23. Het kerkgebouw is prachtig verlicht. Heinkenszand. Vrijdag vergaderde al hier de Vereeniging „Eigen Erf" onder voorzitterschap van dhr A. Simonse. Te genwoordig waren 15 leden. Uit het ver slag van den penningmeester blijkt, dat is ontvangen over 1931 f 16 en uitgege ven f 14.05, alzoo een goed slot van fi.95. Met het goed slot van vorige jaren be draagt het kassaldo f 39.19. De aftreden de bestuursleden, de heeren W. West dorp en J. Kuzee worden met algemeene stemmen herkozen. De voorzitter spoort de leden aan naar geschikt terrein te zoe ken om tot aankoop van grond te kunnen overgaan, terwijl dhr Westdorp de leden aanspoort de algemeene vergadering, te houden in Goes, te bezoeken. Zaterdagavond hield het fanfare gezelschap „Euterpe" alhier haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr A. Simonse. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat over 1931 is ontvangen f 237.23 en uitgegeven f 193.56 Yt met een goed slot van f 43.6614 Besloten wordt om den directeur een gra tificatie toe te kennen van f 25. Waar deze gratificatie sinds verscheidene jaren telkens opnieuw wordt toegekend, wordt besloten het honorarium met f 25 te ver- hoogen. De aftredende bestuursleden wor den herkozen, behalve dhr Simonse, die voor een herbenoeming niet in aanmer king wenscht te komen. Gekozen wordt dhr C. Nijsse Gz., die echter de benoe ming niet aanneemt Na bespreking wordt besloten de ontstane vacature thans niet aan te vullen, doch dit in een volgende vergadering te doen. Ingekomen is een verzoek van het plaatselijk crisis-comité om een bijdrage van minstens 1 cent per week en per lid. Na een langdurige be spreking wordt besloten uit de kas van „Euterpe" f 10 af te staan. Waar de wer kende leden geen contributie betalen doch wekelijks een dubbeltje betalen voor het vormen van een reiskas, kunnen de wer kende leden thans beslissen of zij voor dit doel 1 cent per week wenschen te betalen of van hun bijdrage in de reiskas 1 cent per week wenschen af te staan. Wemeldinge. Zondagmiddag passeer den door de Oostsluis alhier de beide sleepschepen „Bienvenu", schipper De Regt van Gent en de „Raptim", schipper Van Diem te Vleijmen, beiden geladen met zand van Bussum voor Gent. Bedoel de schepen vormden den sleeptrein van de sleepboot „Bona Spes", welke boot Woensdagmiddag in het Volkerak om sloeg en waarbij twee der opvarenden verdronken. De schepen werden door de sleepboot „Bona Spes II", kapt. Vermeu len van Dordt, naar de plaats van be stemming gesleept. Biggekerke. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. De voorzitter sprak een nieuwjaarsrede uit. Door wethouder Cop- poolse werd de voorzitter beantwoord. Van de P.Z.E.M. was een schrijven ingeko men, waarin werd medegedeeld, dat van de 134 aansluitbare perceelen, zich 38 hebben aangesloten aan het electrisch net, zoodat de prijs per K.W. op 45 cent ge steld blijft. Uit het rapport van den brandmeester bleek, dat er inzonderheid wat de bediening der spuit betreft, reeds veel verbeterd is, doch dat er aan het ma teriaal nog veel te verbeteren valt. B. en W. zullen later met voorstellen komen. Met de circulaire van Ged. Staten in zake salarisverlaging van burgemeesters, secretarissen en ontvangers, werd op voor stel van ÏB. en W. accoord gegaan. Vast gesteld werd hot voorschot voor vergoe ding over 1932 voor de school voor Chr. Yf-Ifesopder'vijï op f 570 en voor do Ver. voor Geref. Schoolonderwijs op f 490. Be sloten werd de graszoden, afgestoken van de wegen, te verkoopen a 10 cent per voer. Eveneens werd besloten de keien, uitge broken uit den Krommenhoekschenweg te verkoopen ook aan niet ingezetenen. Bij de behandeling van het verzoek tot instelling van een ventverbod, deelde de voorzitter mede, dat in gemeenten waar een vent verbod bestaat, gebleken was, dat dit niet die resultaten afwerpt, die men er meende mee te kunnen bereiken. De Raad droeg hierop B. en W. op alvorens met nadere voorstellen te komen, eerst nog eens met de verzoekende winkeliers een samenspre- king te houden. Van de gemeente Grijps- kerke, die heeft besloten tot verharding van den Hoogelandschenweg, was een ver zoek ingekomen, een zesde van den weg wat op Biggekerksch gebied ligt, wat rente en aflossing betreft voor rekening van Biggekerke te nemen. Besloten werd hier aan te voldoen op voorwaarde, dat de ge meente Biggekerke nu ook een zesde krijgt van het bedrag, dat door den polder wordt bijgedragen in het onderhoud van dén weg. Alsnu was aan de orde het plan tot ver betering van den weg binnen de kom. B. en W. hebben in overeenstemming met een vorig besluit, door een deskundige een plan doen opmaken overeenkomstig de minimum eischen door den minister ge steld om in aanmerking te kunnen komen voor subsidie uit het wegenfonds. De laagste raming zonder rioleering komt op ruim f 14600, waar nog bij; komen de kos ten van opzicht e.d. Met rioleering komt 't aanmerkelijk hooger. Een groot bedrag van deze soms is noodig voor aankoop nieuwe steen, welke geraamd wordt op ongeveer 250.000 stuks. De rijbaan zou dan worden 514M., te leggen van nieuw materieel, terwijl de oude steen kan wor den gebruikt voor de zijpaden. Bij goed keuring van het plan door Ged. Staten zal 'het werk, namelijk zonder rioltering, de gemeente globaal-kosten ongeveer f 4000. Uit den gewonen dienst 1931 is reeds be taald f 2300, zoodat nog betaald zou moe ten worden ongeveer f 1700. Wil men de verbetering in eens afbetalen, dan kan dit gedaan worden uit den dienst 1981, die ondanks eerstgenoemde uitgave, vrij zeker met een belangrijk goed slot sluit. Ook de dienst 1932 kan vermoedelijk deze uitgave dragen. Ook zou de betaling kunnen ge schieden door ze over drie eerstvolgende jaren te verdoelen, daar bet ook mogelijk is een leening te sluiten op langen termijn. B. en W. stellen voor bet werk overeen komstig het plan uit te voeren, en de goed keuring te vragen van Ged. Staten. Zij stelden tevens voor een leening aan te gaan voor ten hoogste 20 jaren, welken termijn later bij gunstigen stand der ge- meentefinanciën nog kan worden verkort. B. en W. waren van meening, dat de ge vormde reserves niet moeten worden aan gesproken. Hierop ging de vergadering over in ge heime zitting. Na heropening werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Bij het punt werkverschaffing deelde de voor zitter mede, dat het verbeteren van den Krommenhoekschen weg klaar is, dat het zoden steken door de vorst is moeten worden gestaakt en dat nu gewerkt wordt aan de zandverstuiving te Valkenisse. Wat betreft het te werk stellen ran on- gehuwden, werd meegedeeld, dat dit op het oogenblik onmogelijk is. Wanneer de plannen tot wegsverbetering zijn goedge keurd, zal dit echter vermoedelijk anders worden. Besloten werd voor de werkver schaffing om steun aan te kloppen bij het Rijk. Na rondvraag sluiting. Serooskerke (W.). Donderdagavond j.I. hield de afd. Patrimonium, alhier, haar 21ste jaarvergadering. Nadat de voorzit ter op gebruikelijke wijze de vergadering had geopend, werden de verslagen van secretaris, penningmeester en bibliotheca ris uitgebracht. De heer A. Schout hehau- delde een inleiding over: de beschouwing van den oorlog; dhr M. F. Sturm over: Het Huisgezin. De voorzitter, dhr J. Versluis, moest wegens drukken arbeid zijn functie neer leggen. Dhr P. Jakohse nam wegens ouder dom ook verder geen zitting meer in het bestuur. Als voorzitter werd gekozen dhr J. 'G. Verton, als nieuwe bestuursleden de heeren S. A. Versluis en C. de Voogd, ter wijl dhr Jac. Sturm wederom werd her kozen. Verschillende leden hielden een voor dracht. De afgevaardigden van verschil lende vereenigingen richtten namens hun vereeniging tot Patrimonium hun geluk- wensehen. Westkapelle. Vrijdagavond hield de af- deeling van de Z. L. M. haar voorjaars vergadering onder voorzitterschap van den heer L. Versluys. De voorzitter herdacht het overleden lid, den heer H. Verhulst, die van de oprichting dezer afd. bestuurs lid was. Het verzoek om de keurloonen te ver minderen heeft geen gunstig gevolg gehad. Daarop deed de penningmeester reke ning en verantwoording over 'het jaar 1931, waaruit bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f 5970 en de uitgaven f 5819. Uit het jaarverslag, door den secre taris uitgebracht, bleek, dat het aantal leden thans bedraagt 70. Aangekocht zijn 72.145 kg. kunstmeststoffen. Aan gra nen, zaden, enz. zijn aangekocht 16.214 kg. Alles werd betrokken van de Coöpe ratieve Landbouwvereen. „Eiland Walche ren" voor een totale inkoopsprijs van f5819. Herkozen werd tot bestuurslid het aftr. lid, de heer K. Minderhoud Jz. en geko zen in de vacature van het overleden lid, de heer K. Minderhoud Jaksz. Souburg. Gisteravond vergaderde de vereeniging van oudleorlingan der Land en Tuinb. Wintercursussen. Voorz. dhr - L. Koole. Dhr de Buck van Meliskerke sprak over „Weidebouw". Dit bedrijfsonderdeel is lang niet voldoende behartigd. Met de op komst der landbouwwetenschap is daar langzaam verandering in gekomen. De bemesting met fosforium heeft de oudste brieven, thans heeft er meer vol ledige bemesting plaats, vooral met stik stof. De bewerking van het weiland is ook veel beter dan vroeger. (Kettingegge, in enkele gevallen de rolblok, na vorst.) De onkruidbestrijding wordt gevoerd met chemische middelen en met de machine. De beweiding is in nieuwe banen gebracht. (Eerst melkvee, dan jongvee.) Paarden bederven het weiland. De ontwatering Is ook verbeterd. Ook het weiland moet het overtollige water kwijt kunnen. Daarom drainage en begreppeling. Het eerste is nog al kostbaar, het tweede is met de greppelploeg goed te doen en kost weinig. Voor de afheining kan men beter dan prikkeldraad gebruiken een afspansel van DAiift'sch of Amerikaansch model. Het vroeg maaien voor hooi is aan te be velen; flink bemeste perceelen moeten al tijd voorgeweid worden. Nog veel weiland ziet er onooglijk uit. Nu de kunstmest goedkooper is geworden, mag het weiland niet vergeten worden. De voorz. dankte dhr De Buck voor diens practisch onderwerp. Morgenmiddag vergadert de Ge meenteraad. Aan de orde komen o.a.: Voorschotten bijzondere scholen. Verhuur terrein Zaaihoekweg. Wegenbelasting. Wijziging verordening. Jaarwedderege- ling Burgemeesters, Secretarissen en Ont vangers. Waterleiding. Rooien hoornen Braamstraat. Electrificatie Abeele. Zie kengeld werkverschaffing. Subsidie cri siscomité. In verband met het in de vorige vergadering genomen besluit tot verhuur van het terrein aan den Zaaihoekweg wordt voorgesteld bedoeld terrein in 3 perceelen als bouwland te verhuren bij' openbare inschrijving. Een minderheid van het college wil echter het geheele terrein voor den tijd van drie jaar verhuren aan de Sou- burgsche Voetbalvereeniging voor f 100 per jaar. Voorgesteld wordt zich uit te spre ken tegen de door Gedep. Staten voor genomen korting, omdat het tijdstip daar voor niet is aangebroken, daar de be grooting voor 1932 sluitend kon worden gemaakt en 't kortingswetje dient te wor den afgewacht. Verder wordt er op ge wezen, dat op den Burgemeester en Sec retaris bet maximum aan pensioenbijdra gen verhaald wordt, zoodat de voorge stelde korting dus niet op die ambte naren van toepassing is, doch juist op den minst-draagkrachtige, die daardoor f 31 vermindering van jaarwedde ver krijgt. Voorgesteld wordt bij meer dan nor male breedte van straten of wegen (Oude Vlissingsche weg) waarin de waterleiding aan een zijde van straat of weg is ge legen, bij aansluiting op de waterleiding van een woning staande aan de andere zijde van straat of weg, de kosten van aansluiting in rekening te brengen gere kend van uit het hart van straat of weg. Door het leggen van waterleiding buizen in de Braamstraat zijn de wortels der daar staande boomen afgezet moeten worden, waarvan het gevolg is, dat de boomen zwak staan. Ter voorkoming van ongelukken wordt voorgesteld de boomen te rooien, ook aan de andere zijde der straat. Voorgesteld wordt afwijzend te be schikken op het verzoek tot electrificatie Abeele, daar geen gelden beschikbaar zijn. Er is getracht met garantiestelling door belanghebbenden de electrificatie tot stand te brengen doch door het zich terugtrekken van een groot aantal perso nen kon deze zaak niet volbracht worden. Tot nu toe werd bij ziekte aan de menschen die bij de werkverschaffing ge plaatst zijn het volle loon uitbetaald. Daar de ziekteverzekering 80 pet. uitkeert, wordt voorgesteld bij ziekte tot dit percen tage uit te keeren. Voorgesteld wordt 10 ct. per inwoner beschikbaar te stellen vaor bet plaatselijk crisiscomité voor de georganiseerden die als slachtoffers van den crisis in nood verkeeren. Opgemerkt zij, dat indien 10 pet. per inwoner beschikbaar wordt gesteld, een zelfde bedrag door het hoofdcomité ver sterkt wordt. Zierikzee. De afdeeling „Patrimonium" vergaderde Vrijdagavond. De jaarvergade ring werd bepaald op 2 Maart a.s. Er zal een gezellig karakter aan gegeven worden, terwijl slechts één onderwerp zal worden ingeleid. Ook ligt het in het voornemen, behalve het sociaal program enkele onderwerpen te laten behandelen aan de hand van het boek van Prol. Diepenhorst, over Het Socialisme, zoo mogelijk afgewisseld met een onderwerp over de geschiedenis van Patrimonium. Hierna werd door dhr L. van IJzendijk een inleiding geleverd over de beteekenis der Chr. beginselen voor het sociale leven. Een geanimeerde bespreking volgde. Tholen. Vrijdag hield de Jongelingsver- eeniging „Met Gods hulp" alhier in het lokaal der Chr. school haar goed ge slaagde jaarvergadering. Nadat de eere- voorz. dhr Wagenaar, op pittige wijze de vergadering had geopend, werden de jaar verslagen voorgelozen. Het programma werd vervolgens door de leden op werke lijk keurige wijze uitgevoerd. De vereeniging werd namens den Ker- keraad gecomplimenteerd door dhr C. Jansen, namens de meisjesvereeniging door mej. E. Jansen en namens de Kna- penvereeniging door Rinus Krijger. In de pauze werd getracteerd op melk en koekjes. Het was een gezellige en leer zame avond. Wissenkerke. Vrijdag vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig met kennisgeving weth. v. d. Maas en dhr Flikweert. Van de P. Z. E. M. is bericht ontvan gen, dat de prijs per K. W. voor Wis senkerke is f 0.39, voor Kamperland en Geersdijk f 0.41. Weth. Schippers noemt den ongelijken prijs een onbillijkheid. De voorzitter zegt: Vroeger is besloten dat Wissenkerke f 0.39 moet betalen tot zoo lang Kamperland zoo veel pet. aanslui tingen had, dat minder dan f 0.89 moet betaald worden. Dan vermindert Wissen kerke pas, hoewel Wissenkerke nu vol gens zijn procenten aansluitingen recht zou hebben op f 0.37. De motie van de moderne vakbeweging en S. D. A. P. wordt voor kennisgeving aangenomen, daar de Raad van meening is, dat al het mogelijke gedaan is en wordt, ter bestrijding der werkloosheid. Een adres van A. de Looff aan de Oostachterweg te Wissenkerke, om verbe tering van den afvoer van regenwater, wordt aangehouden. Een verzoek van de A. R. en G. H. kies verenigingen, de Ned. Herv. Kerken en Oud Geref. Kerk om een tapverbod op Zondag in te voeren, werd in handen van B. en W. gesteld ter nader onder zoek. Besloten werd, om voor werkver schaffing door te gaan, met het afkappen van den macadamweg tot Geersdijk en vervolgens op den Dorpsdijk. Besloten werd tot vaststelling der exploitatie-kos ten, berekend naar het aantal leerlingen over 1929, van de Bijz. scholen ten be drage van voor Wissenkerke f 2085.60, voor Kamperland f 2928.55, en voor Geersdijk f 930.01 en het voorschot voor 1932 voor Wissenkerke f 1200, voor Kamperland f 1800 en voor Geersdijk f 480. Een aanvrage ran J. H. de Bruine om vergoeding overeenkomstig art. 13 der Lager Onderwijswet, voor een schoolgaand kind, werd niet ingewilligd, als zijnde de afstand minder dan 4 K.M. Een zelfde verzoek van M. G. van Nieuwenhuyze werd ingewilligd als zijnde 4 K.M. Met alg. stammen wordt aangenomen om f 1 vergoeding te geven, te betalen in vier termijnen. De bewoners van het Zuid einde van den Molendreef te Kamper land, verzoeken om plaatsen, van een straatlantaarn. Toegestaan. De circulaire van Ged. Staten betref fende verlaging der jaarwedde van bur gemeesters, secretarissen en gemeente ontvangers, werd door den voorzitter voorgelezen, waaruit bleek, dat ze voor deze gemeente niet toepasselijk is, daar er hier 8H pet. voor pensioen wordt be taald. De voorzitter zegt, dat naar aan leiding van de controle op de benzine-be- lasting gebleken is, dat de inwoners zich niet aan hot brandreglement hebben ge houden. B. en W. stellen voor genoemd reglement te wijzigen in dier voege, dat de bewoners buiten de kommen zelf be- oordeelen moeten hoeveel zij opbrengen, en in de kommen de hoeveelheden te bren gen op honderd liter petroleum en hon derd liter benzine. De nu bestaande is 20 liter benzine en 50 liter petroleum. Weth. Schippers noemt het met een ongelijke maat meten wat nu is gedaan, daar de eene werd verbaliseerd omdat hij meer dan die hoeveelheid in voorraad had, terwijl een ander met nog grooïer hoeveelheid niet werd verbaliseerd. De voorzitter zegt: dat is het geheim van de politie. Bij de rondvraag informeert dhr de Ridder of het waar is, dat te Geersdijk de straatverlichting des avonds om 9 uur uitgaat. De voorzitter zegt: dat is juist; het werd laat genoeg geacht voor Geers dijk. Kamperland. Vrijdagavond j.I. vierde de Geref. Jongelingsvereeniging „Pred. 12la", in de Chr. school, met begun stigers en genoodigden haar 19e jaarver gadering. Deze feestavond stond onder leiding van haar voorz., dhr I. Tange, die in het kort doel en de werkwijze van de. vereeni ging schetste. De secretaris, A. de Muijnck, bracht jaarverslag uit. De vereen, was met 2 leden achteruit gegaan. De penningmeester, Jer. Filius, had aan contributie en begunstigersgelden ont vangen f 172.65 en uitgegeven aan studie boeken enz. f 137.15, alzoo een batig saldo van f35.50. Opstellen werden geleverd door J. Bou- terse over: „Paulus' 2e Zendingsreis", door L. v. d. Heijde over „de Afscheiding" en een Maatschappelijk onderwerp door A. de Muijnck over „Het Verzekeringswezen." Voordrachten werden gedaan door Mar. Filius, Jac. Versluis, Mar. Marcusse en Jer. Filius. Een zeer mooi nummer van het pro gramma was de Memorisatie-wedstrijd, waaraan door 4 leden werd deelgenomen en waarvoor 2 prijzen, n.1. boekwerken, waren beschikbaar gesteld, welke wer den behaald door J. Bouterse en A. Leen- dertse. Door verschillende vereenigingen wer den felicitatiegroeten uitgebracht, terwijl door Ds F. J. v. d. Ende een opwekkend woord werd gesproken. Z.Eerw. sloot dezen feestavond met dankgebed. Poortvliet. Vrijdagavond werd er een Ouderavond gehouden in de chr. school alhier. De Eerw. heer De Vries ging voor in gebed en sprak een inleidend woord. Hij wees op de noodzakelijkheid dat de vreeze des Heeren het beginsel der wijs heid is,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6