DE ZEEUW Stillen de hoest Maken ios TWEEDE BLAD. Gebroken Bakken HET ADRES A. WILKING Wat er deze week voorviel Brieven uit Middelburg. Uit de Provincie. MIJNHARDT'S SALMIAK-TABLETTEN Zoekliehtjes. VAN ZATERDAG 13 FEBR. 1932, Nr 114. Donderdag j.l. zou in Den Haag een ,.massa"-boerendeinonstratie worden ge houden, waarvan door de leiders groot- sche verwachtingen werden gekoesterd. Gelukkig heeft het verloop van deze de monstratie twee dingen duidelijk doen zien: le. dat de o-vergroote meerderheid onzer boeren zoo verstandig is gebleken, dat ze zich blijft scharen achter de orga- nisatiebesturen, die hard werken voor de belangen der landbouwers en 2e. dat ach ter deze demonstratie mannen zitten, die de boeren willen heen-drijven naar de be langenpartij van Braat, die haar beste da gen allang gehad heeft. De Tweede Kamer, die deze week weer bijeenkwam, heeft zich enkele dagen be zig gehouden met de vraag, of met de ver dere drooglegging der Zuiderzee al dan niet dient te worden voortgegaan. Het resultaat van de debatten is geweest, dat feitelijk de definitieve beslissing is uitge steld. De regeering zal aan de Kamer eerst nog cijfers en begrootingen voor leggen. De Eerste Kamer nam o.a. het bekende kortingswetje aan, zoodat dit op den door de regeering verlangden datum (1 Maart) in werking 'kan treden. Verschillende ge meenteraden zullen nu waarschijnlijk hebben te overwegen, of eenzelfde korting ook dient te worden toegepast op het ge- meentepersoneel. Van belang is zeker het wetsontwerp, dat deze week is ingediend, volgens het welk de regeering de 20 opcenten op de grondbelasting (ongebouwd) wil laten ver vallen, maar aankondigt een verhooging van de opcenten op den suiker-, wijn- en cigaretten-accijns. Evenals in ons land, kenmerkte de af- geloopen week zich ook in de meeste Euro- peesche landen door felle koude en hevige sneeuwstormen, waardoor ongetwijfeld de ellende van velen, die aan het noodige ge brek hebben, weer is vergroot en de werk loosheid is toegenomen. Men spreekt dan ook in sommige landen reeds van record cijfers, van de aantallen werkloozen, die geboekt werden. In Genève wordt ter ontwapenings conferentie de eene mooie redevoering na de andere afgestoken. Mag men de ver schillende staatslieden gelooven, dan zijn ze ieder voor zich en allen te samen vol goeden wil, om de bewapening zooveel mogelijk te beperken. Toch vraagt men zich af, of men met deze redevoeringen ook iets verder gekomen en beter gewor den is. Wat zouden we gemist hebben, als ze eens niet waren uitgesproken? We hebben behoefte aan daden, aan spoe dig handelen. In het verre Oosten trekt men zich nog steeds bitter weinig van Genève en den Volkenbond aan. Japan gaat rustig door, verder de Chineezen te bestoken al is het daarbij niet bijzonder voorspoedig en dezelfde landen, die Japan door mid del van nota's tot de orde roepen (althans doen alsof) leveren oorlogsmaterieel aan de vechtenden, hoe meer hoe liever. 't Is een rare wereld. Of, om met don heer Colijn te spreken, een gekkenhuis XGV. Amice, Ook de sociaal-democratische partij en het daarmee verbonden Nederl. Vakver bond hebben de gevolgen der heerschende crisis te dragen. Tengevolge van het groot aantal werkeloozen vloeit de bron der contributies trager en is het voor velen ook niet mogelijk de abonnementsgelden op het S.D. dagblad of de Vara te vol doen. Anderzijds wordt van de kassen der vakorganisaties veel gevergd voor de uit- keeringen aan stakers en werkloozen. En FEUILLETON. door H. Zeeberg. 65.) o— Als wij getrouwd zijnl Wat klinkt mij dat nog onwezenlijk in de ooren. En tóch is het een feit. O, moeder, ge kent uw Elsa, ik heb God gedankt, dat Hij mij dit groote geluk heeft gegeven. U moogt het wel weten, dat ik hem gevraagd heb, mij Egbert tot man te geven. Mocht ik dat niet vragen? Met menschen heb ik er niet over gesproken, maar met den Heere wel. Ik had dien eenzame lief gekregen met een oprechte, sterke, zich gevende liefde En toen heb ik in de eenzaamheid God gesmeekt: open zijn hart voor mij, opdat ik hem tot vrouw mag worden. Maar ik heb ook gezegd', moeder: als het Uw wil niet is, dan zal ik berusten en diep in mijn hart begraven mijn liefde, die groot is. Ik heb nooit geweten, dat een vrouw een man zóó kan beminnen, als ik het Egbert doe. Ik heb voor mij zelf willen beredeneeren, hoe dat toch komt. Maar ik ben er spoedig van opgehouden. Wat doet het er ook toe? Het i s zoo. Met menschen heb ik er niet over ge sproken. Met niemand. En ik weet ook, dat niemand Egbert een vingerwijzing heeft gegeven, ook Mevrouw Le Grand waar voorts het kapitaal van het N.V.V. dat verleden jaar ruim 13 miljoen guldens bedroeg in allerlei zij het dan ook min of meer soliede fondsen is belegd, is de waarde daarvan sterk gedaald en heeft het den weg van alle kapitaal moeten volgen. De drukkerij der nieuwe dagbla den sukkelt reeds lang met gebrek aan kasgeld, zoodat de vakorganisaties er voor de tweede maal toe moesten overgaan aan nieuw kasgeld te helpen. De fanfares en overwinningsberichten van November 1.1., toen de zeven nieuwe dagbladen ver schenen, zijn verstomd, nu de finantiën zoo groote zorg geven en het aantal nieuwe abonné's zoo bitter tegenvalt. Geldt dit de finantieele zijde der beweging, er is nog een veel noodlottiger verschijnsel, dat met den dag verergert. De scheur, of liever de scheuren in de partij en het vakverbondworden langer en dieper. Wèl geteld zijn er nu een drietal groe pen, waarin de S.D.A.P. dreigt uiteen te vallen. En de revolutionairen vinden zelfs in de afdeelingen steun. De afdeeling Den Haag VIII nam met 44 tegen 25 stem men een motie aan, waarin werd uitge gaan van het feit, dat het vrije woord in de „Sociaal-Democraat", de veiligheids klep der S.D.A.P., niet is gewaarborgd, daarom het uittreden van partijgenooten Schmidt, de Kadt en Oldenbroek werd ge billijkt en h u n recht dus werd erkend om een eigen orgaan uit te geven. Zulke besluiten dragen de kiem van de ontbin ding der partij in zich. Het schijnt 1 an ook dat ditmaal de pogingen om de partij nog eenmaal te krammen en te lijmen niet zullen gelukken en het tooneel van vroegere ruzievergaderingen zich niet zal herhalen, waarbij men elkaar eerst op krasse wijze den mantel uitveegt, doch eindigt met elkaar om den hals te vallen en te omhelzen. Tot zelfs in den gemeenteraad van Den Haag kwam de onderlinge oneenigheid aan het licht. Op een openbare school al daar was 'n onderwijzer, „die zich in zijn waanwijsheid een brevet van spreker wil de veroveren, waarmede hij in bondsver gaderingen en later ook in politieke ver gaderingen over de ruggen zijner colle ga's zich een voorname plaats in de maat schappij trachtte te veroveren", zooals in de „N. R. Ct." een leeraar bij het open baar onderwijs zulks uitdrukte. Gevolg was een heftige ruzie met het hoofd der school en als gevolg daarvan een voorstel van B. en W. om den be trokken onderwijzer naar een andere school te plaatsen. Doch de Bond van Onderwijzers wilde liever dat het hoofd werd overgeplaatst en de vier onderwij- zeresjes van de school trokken ook de partij voor hun collega-onderwijzer. Ech ter deed de vrijzinnig-democratische wet houder van onderwijs, Mr Marchant, uit komen, dat niet het hoofd, doch de klas se-onderwijzer moest wijken, omdat het hier een school betrof, die door den ar beid van het hoofd, „de concurren tie met de bijzondere school heeft kunnen volhouden". Dat ziet er dus met de openbare school in de residentie niet best uit. Nog weinige open bare scholen, die zich staande kunnen houden, tengevolge van het optreden van de onderwijzers van bijstand, die ze af breken. In Den Haag is dat dan ook al bijzonder erg. Men herinnert zich de wei gering van openbare onderwijzers om aan aubades ter eere van de Koningin deel te nemen etc. En ten slotte stemden de beide wethou ders vóór de overplaatsing van den on derwijzer, de socialistische raadsleden er tegen. De wethouders, die van nabij weten, hoe de zaken op de openbare school staan, kunnen moeilijk anders doen dan den revolutionair overplaatsen; de raads leden, die den invloed der roode onder wijzers niet durven weerstaan, durven niet voorstemmen. En onder al die be drijven breken de voorstanders der open bare school deze radicaal af. Immers de overplaatsing van zulke onderwijzers is slechts het kwaad verplaatsen en eerder een bezoeking van het hoofd, die zulk een onderwijzer aan zijn school krijgt. Ik vraag mij af, schrijft een openbaar-onder wijsman: Welke particuliere werkgever zal zich een optreden als van den onder wijzer de Groot laten welgevallen. Binnen geen tijd kregen zij hun ontslag Alleen bij niet. God heeft ons beider harten geneigd. Wij zijn naar elkander toegegroeid. En mijn innig gebed is verhoord. En nu, moeder, uw Elsa is verloofd. In alle stilte nog. Er zal trouwens niet meer publiciteit aan worden gegeven, dan strikt noodzakelijk is. Egbert heeft u wil len schrijven, om uw toestemming te vragen. Ik heb hem gezegd: doe het niet. die toestemming wordt in ieder geval ge geven. Ik kan en mag dat zeggen, moedertje, omdat ik dat wéét. Want de allereerste voorwaarde, die gesteld moet worden, wordt in Egbert vervuld. U krijgt in hem een zoon, moeder, die den Heere oprecht vreest; een met een sterk geloofsvertrou wen, veel en veel sterker, dan uw Elsa bezit; een, die door het leed, dat de Heere hem heeft aangedaan, niet is weggezakt of onverschillig geworden, maar die juist door dat leed zich vaster aan God heeft geklemd. U weet dat alles, omdat ik het u geschreven en verteld heb. Zoo'n schoonzoon, afgedacht nog van andere voorwaarden, die ook alle vervuld wor den, wilt u gaarne de uwe noemen. En daarom kon ik met vrijmoedigheid zeg gen, dat Egbert uw toestemming al heeft. Voorloopig volgt morgen zijn foto. De persoon zelf komt heel spoedig. Wij reke nen er althans op, dat u ons beiden a.s. Zaterdag kunt afwachten. Wij dachten dan te blijven tot Woensdag of Donder- het openbaar onderwijs schijnen zulke toe standen nog te mogen bes van. Arm open baar onderwijs, welks oproerige onder wijzers door den communist Lou de Vis ser in bescherming worden genomen I In Vlissingen sprak voor eeDige dagen het Kamerlid Van Dijk voor de Centrale Kiesvereeniging. Er was een talrijk ge hoor, dat voornamelijk uit afgevaardig den der verschillende buitengemeenten bestond. Het was een zoogenaamde „praat middag", waarbij een ieder zijn hart kon luchtgeven, wat dan ook geschiedde. Reeds een 50-tal jaren geleden kwam de toenmalige afgevaardigde voor Mid delburg, Mr P. C. 't Hooft, in zijn district zulke praatmiddagen houden. Het bleek, dat in veler hoofden begeerten wónen, wier verwezenlijking nu niet zoo in een ommezientje kan worden tegemoet gezien. Naast broeders, die dankbaar waren voor wat de Regeering reeds deed, ook tenge volge van de actie van onzen medestan der Van den Heuvel en de vraag stelden of het niet brutaal zou zijn op nog meer steun aan te dringen, waren er, die het mes er met kracht in wilden zetten, de grondbelasting wilden afschaffen en den steun belangrijk wilden vermeerderen. Ze zullen, dunkt ons, wèl de overtuiging hebben gekregen, dat het hier een zeer moeilijke kwestie geldt en dat de hulp aan het eene deel van ons volk, vaak een groote benadeeling van een ander deel medebrengt, zoodat hier de grootste voorzichtigheid is geboden. Vriendelijk groetend, t. t. METELLUS, Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST DE HILVERSUM 5, het éénknops N.S.F.-toestel met Super Inductie scha keling en electro-dynamische luidspreker. Hoofdagent: J. M. Polderman, Groote Markt, Goes. Tel. 129. (Adv.) Goes. Aan den Kloetingschen weg Wa tergang achter het spoor) zakten gister middag eenige jongens en meisjes door het ijs. Op hun hulpgeroep probeerden eenige vrienden der waaghalzen ze er uit te trekken, doch deze geraakten eveneens te water. Met eenige moeite en toegescho ten hulp kwamen tenslotte de drenkelin gen danig geschrokken en druipnat op het droge. De directeur der lichtbedrijven te Almelo, de heer S. H. Bonthuis, heeft we gens ziekte eervol ontslag aangevraagd. De heer Bonthuis was voordien directeur van het Goesche Gasbedrijf. Krabbendijke. Gisteren vergaderde de Raad, Voorzitter de burgemeester. Wet houder Langendijk is afwezig wegens ziekte en weth. Hirdes wegens drukke kerkelijke bezigheden. De circulaire der S. D. A. P. inzake werkobjecten wordt voor kennisgeving aangenomen. Eveneens het adres der ge meente Wehl. Van Ged. Staten is toe stemming ingekomen, dat de burgemeester te Bergen op Zoom kan blijven wonen. Er wordt echter, op gewezen, dat hij een paar dagen per week ter beschikking moet zijn. Ingekomen is een brief van Ged. Sta ten over tijdelijke salariskorting van bur gemeester, secretaris en ontvanger. Dit wordt aangehouden tot een volgende ver gadering. In het schrijven van Ged. Sta ten wordt er op gewezen, dat alsnog op de begrooting moeten gebracht worden de posten van: Ouderdoms-, Invaliditeitb- dag. En dan kunnen wij eens heerlijk met zijn drietjes praten. In gedachten, moeder, zie ik, dat de tranen u in de oogen gesprongen zijn. Want u is blij met uw Elsa. Ik heb ook geschreid. Tot nu toe heb ik niet geweten, dat men van geluk schreien kan, ja, schreien moet!" Tot zoover las Mevrouw Van Lanke- ren de passage voor de tweede maal. Toen stond zij moeizaam op en verliet het ver trek, waar zij alleen was, omdat haar huisgenoote op bezoek was bij kennissen. De beproefde moeder ging naar de stille eenzaamheid van haar slaapvertrek, waar zij de knieën boog, God dankte voor het geluk, haar dochter geschonken, maar dien danktoon doende overgaan in een smeekbede voor haar afgedwaalden jon gen, die haar hart had gebroken. Eerst geruimen tijd later ging zij weer naar beneden, den brief van Elsa in de hand, om dien tot het einde toe te lezen. „Van Dolf en Cor kan ik u geen nieuws vertellen. Cor zet het oude leventje voortt. Ik vermoed, zooals u weet, dat Dolf haar niet steeds vergezelt bij haar uitgaan. Maar zekerheid heb ik niet. Morgenavond, vermoedelijk als u dezen brief zit te lezen, gaan Egbert en ik naar hen toe, om kennis te maken. Egbert is natuurlijk op de hoogte. Reeds vóór onze verloving spraken wij wel over Dolf, terwijl dan ook Mevrouw Le Grand Ingeïonden Mededeeling. Doozen 20 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten en Ziektewet, Brand-assurantie en Pen sioenbijdragen. De voorzitter licht een en ander toe'. Dhr Vogelaar zegt, dat men van zeke re zijde het wel kwalijk heeft genomen, dat de minderheid een afzijdige houding heeft aangenomen toen deze zaak aan de orde werd gesteld bij het behandelen der begrooting 1932. Maar hij staat nog op hetzelfde standpunt. De meerderheid heeft de minderheid afgestooten en genegeerd, dus moet de meerderheid de zaken ook regelen, tenzij er een samenspreking komt en men elkaar vindt. Spr. bedoelt geen obstructie, maar wil, dat de meerderheid werkelijk leiding zal geven. Hij zal zich weer buiten stemming houden. Dhr Welleman wil een kort woord spre ken. Hij constateert, dat de meerderheid nietinstaat i s om t e r e g ee r e n en het ligt in deze situatie niet op onzen weg, daarin te treden. Dhr Gebraad zegt, dat zijn standpunt nog hetzelfde is. Hij zal weer voor stemmen. Dhr De Kok is van meening, dat de Raad over de assu rantie niets te zeggen heeft. Hij wijst op het standpunt van de S. G. P., die tegen verzekering en assurantie is. Voor de vrij stelling van zegels plakken betalen de S. G. P.ers 25 pet. extra. Laat ons dat voor alle gelegenheden doen! De voorzitter wijst er op, dat dit niet gaat. De wet e i s c h t alle posten van verzekering en pensioen. Daar kan een persoonlijk ge moedsbezwaar niets aan veranderen. Dhr de Kok zegt verder, dat het principe van de S. G. P. bekend is. Onder het bestuur van burgemeester Welleman konden de S. G. P.-leden volstaan met de verklaring, dat ze geacht waren te hebben tegen ge stemd en nu opeens kan dat niet meer en wordt daar geen genoegen mee geno men. Dhr Haverhoek vraagt, wie de oor zaak daarvan is. Hij toont aan het on houdbare van het S. G. standpunt. Hij wijst er verder op, dat de leden der S. G. P. hun eed hebben afgelegd om de wet ten te helpen uitvoeren. Hij vraagt aan dhr de Kok of de S. G. Kamerleden bij de behandeling der hoofdstukken daar op betrekking hebbende, in de Tweede Kamer, ook zoo'n standpunt innemen. En dan blijkt, dat dit niet het geval is. De voorzitter constateert, dat we nog niets verder zijn. In een volgende vergadering zal op deze zaak opnieuw worden inge gaan. Dhr Vogelaar heeft gehoord, dat de salarissen uitbetaald zijn zonder korting, wat dus loonsverhooging zou beteekenen. Dit zal behandeld worden in de volgende vergadering. Besloten wordt volgens Art. 103 Lager Onderwijswet 1920 een voorschot uit te keeren aan: De school Wilhelminalaan f 1007.25; Herv. school f 500; school Ge- ref. Gemeente f 1050. Verder wordt besloten te trachten te komen tot een vrijwillige brandweer. Bij de rondvraag vestigt dhr Haverhoek de aandacht op de slechte benedenzijde van den havendijk. Hier wordt dhr Ha verhoek onderbroken door den voorzitter die zegt, dat er een adres ingekomen is, maar dat hij vergeten heeft het te lezen. Het adres wordt alsnog voorgelezen. Daarop betoogt dhr Haverhoek verder, dat het materiaal „er al maanden ligt, wat bij de bewoners verwachtingen heeft op gewekt. Hij vraagt alsnu spoedige voor ziening. De voorzitter zegt, dat er nog geen gelegenheid voor geweest is. Hij hoopt vóór den zomer de zaak in orde te maken. Dhr Vogelaar wijdt als oudste raadslid een woord van nagedachtenis aan den ontslapen oud-burgemeester van Krab bendijke, dhr J. N. Elenbaas. Hij somt Daar keek ik toch even van op. De tijd ligt nog niet zoo ver achter ons, dat men in zekere 'kringen van het al gemeen fciesreent alle heil ver wachtte. Nu wps 'bef bekend, dal nrer zich al spoedig over de rseultaten teleurgesteld •gevoelde. Men had gerekend op een -ge weldige ïérsierkiiig van «e inaent uer roode groepen, Uuuu dat bleek een mis rekening. Vandaar dat Mr. Troelstra al 'Peel gauw na Je invoering van net mge-meen kies recht op de gedachte kwam om de stem men niet te teilen, maar te wegen. Toch gold tot nu toe het algemeen kies recht nog steeds als het toppunt van de mocratie. Maar wat gebeurt nu? In Dnitschland staat men voor de pre sidentsverkiezing. En dat gebeurt naar de regelen der de mocratie, bij algemeen stemrecht, zoodat de gekozen president fungeert als de uit verkorene van het geheele volk. Is dat niet mooi? Ja, zegt het Soc. Dem. blad „Vooruit", in theorie wel, maar. de practijk leert wel eens 'het tegenover gestelde. Wat 'dan nader wordt toegelicht door er op te wijzen, dat een groot deel der kiezers toch eigenlijk niet kan be- oordeelen of iemand al dan niet voor dit hooge ambt geschikt is. Daar keek ik toch even van op. Ik had een dergelijke opmerking niet, of althans nu nog niet, van dien kant verwacht. OPMERKER. op wat hij gedaan heeft voor de gemeente Als blijk van hulde en eerbied voor den ontslapene verheffen de leden zich eenige oogenblikken van hun zetel. Voorzitter en secretaris danken voor de woorden, door dhr Vogelaar gespro ken. Hierna sluiting. Waarde. Donderdag vierde de Chr. Meisjesvereeniging haar jaarvergadering. De vergadering stond onder leiding van ds Hoogenraad. Mej. P. v. Espen leverde een Bijbelinleiding. Het jaarverslag werd in den vorm van een samenspraak door 5 meisjes uitgebracht. Het verslag van de penningmeesteres luidde goed slot 1930 f 81.41, ontvangen in 1931 f 194.25, uitge geven f 91.69, goed slot Febr. '32 f 102.56. Verder werd de avond gevuld met ver schillende samenspraken en een tweetal tableau's. De opkomst was tamelijk goed. 'Gistermiddag is de ijsbaan van de IJsclub de Vliet om half twee onder groote belangstelling officieel door den eere-voor- zitter geopend. Si. Laurens. Bij' den landbouwer A. Buijs, alhier, aan den Veerschenweg, brak een schoorsteenbrand uit. Door 'het vlug optreden van den bewoner met een aldaar gestationeerd Minimax-brandbluschappa- raat van de assurantievereeniging „Helpt Elkander" en „Onderlinge Steun" te Se- rooskerke (W.) werd deze brand in een minimum van tijd gebluscht, zoodat geen schade werd aangericht. Aagtekerke. Donderdagavond vergader de de Vereen, van oud-leerlingen van den Landbouw Wintercursus onder voorzitter schap van den heer L. Bosselaar. De heer J. de Visser leverde een onderwerp, ge titeld: Stalziekte, en wees in het bijzonder op: 1. gebreken in de voeding en slecht drinkwater; 2. de gebreken in de stal inrichting; 3. de invloed van meststoffen, schimmels en dergelijke parasieten. Koudekerke. Donderdagavond kwam de A.R. kiesvereeniging Ned. en Oranje, on der leiding van den heer J. Maas, in jaar vergadering bijeen. Slechts 25 pet. der le den was tegenwoordig. Na een openings woord van den voorzitter bracht de secre taris, de heer J. de Kroo, 'het jaarverslag uit, waaruit om. bleek dat de vereeniging 93 leden telt. De penningmeester, de heer P. Aar- er bij was. Daarna heb ik Egbert vanzelf volkomen op de hoogte gesteld. Hij vindt het natuurlijk ook verschrikkelijk, maar ik, die hem smeekte, eens met Dolf te pra ten, moest hem gelijk geven, toen hij op merkte, dat ook hij niet bij machte was, verandering in den toestand te brengen. „Menschen kunnen dat niet, Elsa", zeide hij. „Als God wil, keert Dolf, geleerd door bittere levenservaring, terug. Het is 's Heeren welbehagen." „Ja, moedertje, zoo is het. Wij kunnen er niets aan doen. Wij kunnen alleen voor Dolf bidden. En dat doen wij. En dan vestig ik mijn hoop op het woord van Mevrouw Le Grand, die verleden week zeide, en zij zeide het met zulk een over tuiging, dat mijn hart van vreugde op sprong „Ik geloof niet, Elsa, dat een zoon en broeder van zóóveel gebed verlor ren zal gaan. Houd moed, kind. En houd vol." Dat willenwij doen, moeder. En dat zullen wij doen." Mevrouw Van Lank eren vouwde Elsa's j brief op en schoof hem in het couvert. En haar gedachten gingen naar Rotterdam. Maar zij vertoefden niet bij de gelukkige Elsa. Zij waren op de gemeubileerde ka mers in de Mathenesserlaan, waar twee jonge menschen woonden, zonder stuur in het leven. De een wist beter, want zij had haar jongen opgevoed bij Gods Woord dat hiï de» had om ïich bakken uit te houwen, gebroken bakken, die geen water hielden. En de jonge vrouw, die nauwelijks den naam van vrouw waardig was, leefde haar wufte leven, omdat zij nooit anders had gekend. Wanneer Mevrouw Van Lankeren er goed over nadacht en deed z'ij het niet eiken dag? wat oorzaak had anders haar diep zielelijden? dan stond zij voor een onoplosbaar raadselhoe was het toch mogelijk, dat Dolf dezen weg was opgegaan? Maar dan kwam ook de beangstigende vraag, hoe het hem op dien weg zou ver gaan. Een mislukking werd hij, dat stond voor haar vast. Maar zou door misluk king en tegenslag en ongeluk bij Dolf, de gewenschte verbetering komen? Zij kon het zich niet indenken, dat haar jongen, opgevoed in de vreeze des Heeren, de ver zenen tegen de prikkels zou b 1 ij v e n slaan. Had hij niet steeds een ontvanke lijk gemoed gehad? Hoe kon hij als kleine jongen, teer spreken over den Heiland! Hoe kon hij des avonds, als hij door haar .naar bed gebracht werd, haar op biechten, dat hij stout was geweest, en hoe heerlijk had zij het steeds gevonden, als dan zijn klare oogen op haar gevestigd waren, en hij vroeg„Zou de Heere Je- zus dat willen vergeven, moeder?" Hoe was het toch mogelijk, dat hij zóó was afgedwaald? (Word: vervolgd.;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5