Onderwijs. tiemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Leestafel. Rechtzaken Telegrammen. Fhiantiëele Berichten Posterijen en Telegrafie Marktberichten. Burgerlijke Stand ding over de beide lichamen te verdoelen. De Kerkvoogdij heeft zich in principe hiermede accoord verklaard. Restauratie der Groote kerk. B. en W. schrijven aan den Raad: Tot onzen spijt zijn wij genoodzaakt, de aandacht van Uwen Raad te vragen voor een aangelegenheid, die naar onze meening vrij onaangenaam is. Zooals U bekend, werd bij Raadsbesluit van 21 October 1926 aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier een cre- diet toegestaan van f195.000, teneinde te bereiken, dat de restauratie der Groote- of St.-Maria Magdalenakerk achter el kaar zou kunnen worden voltooid. Dit crediet werd bij besluit van 20 April 1931 verhoogd tot f 297.020.49y2, omdat de werk zaamheden intusschen uitbreiding had den ondergaan. Artikel 2 sub d der te dezer zake op gemaakte overeenkomst bepaalt, dat alle bijdragen, welke van particuliere zijde voor deze restauratie worden beschikbaar gesteld, en die door de restauratie-com missie aan de Kerkvoogdij zullen wor den afgedragen, ter aflossing van de door de gemeente verstrekte gelden zullen die nen. In plaats van betaling ontvingen wij evenwel onder dagteekening van 9 Januari 1932 niet van de Kerkvoogdij doch van den penningmeester der restau ratiecommissie een briefje, houdende mededeeling, dat de particuliere bijdragen gedurende 1931 hebben bedragen f2010.95, dat tengevolge van verschillende uitga ven dit bedrag niet volledig aan de ge meente kan worden uitgekeerd, en dien tengevolge slechts f 450 bij den gemeen te-ontvanger werd gestort. Wij hebben naar aanleiding van deze mededeeling een schrijven gericht tot de Kerkvoogdij, waarin wij erop wezen, dat deze handelwijze in strijd is met de aan gegane overeenkomst. Naar aanleiding hiervan gewerd ons d.d. 4 Februari j.l. een missive, weder niet van de in dezen verantwoordelijke Kerkvoogdij, doch van den voorzitter der restauratiecommissie, de heer J. M. van Bommel van Vloten, mede namens de Kerkvoogdij, waarin eenvoudig wordt verzocht om het toegestane crediet te ver- hoogen tot f300.000. Zooals gezegd, vinden wij deze zaak vrij onaangenaam. Niet alleen toch wor den aan de gemeente gelden, welke haar toekomen, onthouden en dat in dezen tijd, nu het voor alle gemeenten zoo buitengewoon moeilijk is om zich kas middelen te verschaffen, maar bovendien blijkt hieruit van zeer weinig deferentie tegenover Uw College en het onze, zoo wel van de zijde der Kerkvoogdij als van die der restauratiecommissie. Men zet de gemeente eenvoudig voor een voldongen feit en rekent er bij voorbaat op, dat zij de noodige inschikkelijkheid wel weder zal betoonen. Intusschen zal het wel niet mogelijk zijn om aan het gedane verzoek te ont komen. De gelden zijn opgebruikt en waarschijnlijk zijn er geen fondsen aan wezig, waaruit liet ontbrekende kan wor den aangezuiverd. Wij stellen Uwen Raad daarom voor, tot inwilliging der aan vrage over te gaan, doch in Uw beslis sing nadrukkelijk vast te leggen, dat ver dere verhooging van het crediet uitge sloten is. Voorschot op de gemeente lijke vergoeding bedoeld in art. 101 der L. O. - wet 1920 over 19 3 2. De besturen der scholen voor bij zonder lager onderwijs verzoeken om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding als bedoeld in artikel 101 der Lager-On- derwijswet 1920, zulks voor het dienstjaar 1932. De gemiddelde kosten als bedoeld in artikel 101 der wet bedragen per leerling over 1930 der school voor gewoon lager onderwijs f 14.07 en der school voor het uitgebreid lager onderwijs f25.71 (in beide bedragen inbegrepen een bedrag ad f0.40 voor administratiekosten). Voorts is in 1931, het jaar hetwelk als grond slag wordt genomen voor de berekening van het maximum-aantal uren en het be drag per wekelijksch lesuur der vergoe ding voor het jaar 1932, een bedrag ad f72.50 per wekelijksch lesuur uitgegeven ten behoeve van het vakonderwijs aan de openbare lagere scholen en f 77.22 aan de school voor U.L.O. Bij de berekening van het voorschot voor het vakonderwijs is niet voor een grooter aantal lesuren toegekend dan waarvoor aan de naar de onderscheiding van artikel 3, tweede en vierde lid, overeenkomstige openbare school in het onmiddellijk voorafgaande kalenderjaar vakonderwijzers werkzaam zijn geweest, met dien verstande, dat voor de scholen voor gewoon lager onderwijs ten hoogste het gemiddeld aantal is ge nomen. Het maximum aantal uren be draagt voor het gewoon lager onderwijs 5 en voor U.L.O. 5 uur. Aan de hand van de verstrekte ge geven kan aan de onderstaande scholen het daarnevens vermeld voor schot verleend worden: R.-K. Jongensschool f917; R.-K. Meis jesschool, gew. lager onderwijs f1981; ld. id. (vakonderwijs) f290; ld. U.L.O. f1141; Id. Id. (vakonderwijs) f308; Herv. school f3742; ld. (vakonderwijs) f290; Chr. school voor gew. lager onderwijs f3199; ld. (vakonderwijs) f290; Chr. school voor U.L.O. f2555; ld. (vakonderwijs) f308. Werkverschaffing. Zooals B. en W. den Raad bereids hebben medege deeld, heeft de Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw zich bereid ver klaard om te bevorderen, dat aan deze gemeente door het Rijk subsidie wordt verleend in de kosten der werkverschaf fing, doch daarbij den wensrh te kennen gegeven, dat de leiding dier werkver schaffing wordt opgedragen aan de Ne- derlandsche Heidemaatschappij. Bij besprekingen met vertegenwoordi gers van dat lichaam zoomede met den heer Ir C. Stevens, adjunct-inspecteur van de Rijkswerkverschaffing is gebleken, dat men de voorkeur geeft aan één groot werk boven verscheidene werken van ge ringen omvang, hetgeen ook voor de Ge meente de kosten van toezicht geringer doet zijn. Dit heeft B. en W. den Directeur van Gemeentewerken doen opdragèn om een plan samen te stellen, voor een werk van eenigen omvang, dat aan een zoo groot mogelijk aantal werkloozen arbeid kan verschaffen en waarvan, indien eenigszins mogelijk, in de toekomst eeni- ge opbrengst kan worden verwacht. De Directeur heeft zich met bekwamen spoed van deze opdracht gekweten en een plan samengesteld, dat B. en W. zeer aanneme lijk toeschijnt. Zij stellen derhalve voor, tot uitvoering van dit werk te besluiten. De Directeur van Gemeentewerken acht het gewenscht, dat de gemeente in de naaste toekomst over meer haven- en in dustrieterrein moet kunnen beschikken, dan thans het geval is en dat aan de Oostzijde van de haven, vanaf de oude meestoof van M. Labeur tot aan het Noordelijk einde van de schietbaan heel wat terrein ligt, dat reeds eigendom van de gemeente is en wellicht daarvoor ge schikt te maken zou zijn. Aan de Westzijde van de haven is ook geen haventerrein meer beschikbaar. Liet plan komt op het volgende neer: Op den Oosthavendijk wordt vanaf den ingang van het terrein der Bataafsche Import Maatschappij de bestaande weg verbeterd en verbreed. Het is de bedoeling den geprojecteerden weg ongeveer 10 M. breedte te geven. Zooals uit de begrooting blijkt, zullen de totaalkosten van dit eerste gedeelte bedragen: aan arbeidsloonen en verzeke ring f7884; aan materialen en bijkomen de kosten f15252 Totaal f23136. De directeur meent, dat de voorgestelde verbetering en vermeerdering van haven terreinen, werkelijk behoorlijk rendabel kan zijn. In de allerlaatste jaren is gebleken, door de zeer spoedige verkoop der terrei nen van „Havenoord" aan de Bat. Imp. Mij.; aan Purfina en aan de Bouwmateria- lenhandel „de Schelde", dat goed gelegen terreinen aan de haven gemakkelijk weg gaan. En wanneer nu de geprojecteerde ter reinen van een goeden toegangsweg wor den voorzien, dan zal ook straks wel blij ken, dat er in Goes nog behoefte is aan haven- en industrieterrein. Het hierboven ontwikkelde plan, waar in ruim f 7000.is opgenomen voor ar beidsloon, zal zeker wat betreft de werk verschaffing, voldoende zijn, om den win ter van 19311932 door te komen. Zeer goed kan het geheele werk in drie deelen gescheiden blijven en allereerst voor uitvoering in aanmerking komen het eerste gedeelte. Naar latere behoefte, en in volgende ja ren, kan volgen het verdere deel. Geslaagd voor machinisten-examen diploma G de heeren P. J. Fooii te Mid delburg, en L. J. ten Haaf te Vlissingen. Reeks diefstallen te Rot terdam. Een lange reeks diefstallen, die den laatsten tijd aan den Linker Maas oever werden gepleegd, is door de Rotter- damsche politie opgehelderd. Lang hebben de daders hun plunder tochten aan deze zijde van Rotterdam kunnen voortzetten, totdat thans eindelijk door den diefstal van drie radio-artikelen en vier luidsprekers, toebehoorende aan de N.V. Kunstzaal Edison aan de Witte de Withstraat, de zaak werd opgehelderd. Deze firma had f 50 uitgeloofd voor het geven van inlichtingen, welke zouden lei den tot aanhouding van den dader. Zoo kwamen de diefstallen aan het licht. De politie heeft n.l. de hand kunnen leggen op een tweetal verdachten, in wier woningen een half warenhuis van gesto len goederen is teruggevonden. Wat de gearresteerden, een 26-jarige los-werk- man en een 23-jarige bakker, in onbe heerd staande handwagens, vrachtauto's personenauto's of pakkisten zagen, was van hun gading. In hun woning vond men althans partijen boter, vet, koffie, kaas, koperen gewichten, damesschoenen, damesondergoederen, zeep, sajet, manu facturen, enz. enz. Vrijwel alle diefstallen hebben de gear resteerden bekend. De ontvreemdingen dateeren van Februari van het vorige jaar en werden met tusschenpoozen van enkele dagen, soms van enkele weken ge pleegd. Het valt ligt te begrijpen, dat de politie aan de Nassaukade het druk heeft met het uitzoeken van alle goederen, die voor het meerendeel door de resp. eige naars zijn herkend. Met de arrestatie van dit tweetal heeft de politie een mooi succes geboekt. Gemeenteraadslid gear resteerd. Het lid van den gemeente raad van Mijdrecht B. is op last van den burgemeester van Mijdrecht dezer dagen gearresteerd en naar Utrecht overge bracht, waar hij is ingesloten in het Huis van Bewaring. Naar wij vernemen, betreft het hier een geval van valschheid in geschrifte en is B. gearresteerd op aanklacht van een 90- jarigen inwoner van Mijdrecht, wiens handteekening door hem zou zijn nage maakt. Enkele stukken zijn momenteel in on derzoek bij schriftkundigen. Centrale hengstenkeurlng. Heden had te Goes wederom de jaar- lijksche centrale hengstenkeuring plaats. De belangstelling was niet zoo groot als gewoonlijk, doch viel nog mee, gezien de weersomstandigheden. Uitslag. Categorie I, hengsten ge boren in 1929, kleine maat. Ie prijs Ar gus, eigenaar F. d' Hoore te Sluis; 2e. Ideal d' Ahea, eig. Gebr. Aernaudts te Sluis; 3e. Charles de Melo, eig. C. Stey- aart te Graauw; 4e. Francois du Melo, eig. dezelfde; 5e. Peter, eig. A. A. van Nieu- wenhuijzen te N.- en St. Joosland; 6e. Herman d' Hélène, eig. Gebr. Mangnus te Boschkapelle; 7e. Condor de Fair, eig. F. d' Hoore te Sluis. In deze groep waren twee ingeschreven paarden afwezig. Categorie II. Hengsten, geboren in 1929, groote maat. Ie pr. Clairon de la Lijs, eig. Kerkhaert, Staal en de Maat te Stoppeldijk; 2e. Walter van Dierkenstein, eig. A. H. de Milliano te Waterlandkerkje; 3e. Avenir, eig. C. de Feyter e.a. te Bosch kapelle; 4e. Doris, eig. J. den Hamer te Axel; 5e. Indigène d' Ahea, eig. Gebr. Aernaudts; 6e. Tambour de Fair, eig. Gebr. Aernaudts, 7e. Joubert d' Hulst, eig. M. v. Fraayenhove te Axel; 8e Odin van Dierkenstein, eig. Gebr. Aernaudts; 9e. Bristol, eig. Th. de Kock-v. d. Bulck te Kloosterzande; 10e Attilla de Boneffe, eig. Jos. F de Waal te Ossenisse. Categorie III. Hengsten, geboren in 1928, kleine maat. Ie pr. Orange, eig H. V. Noord-Beveland; 2e Davidszoon, eig A. D. H. Yerschueren te Hengstdijk; 3e. Hertog van Aremberg, eig. J. F. Brooy- mans te St Annaland; 4e. Majeur de Wa ter, eig. F. C. Dieleman te Waterland kerkje; 5e. Jules, eig. H. Bonte te Koe wacht. Eén ingeschreven paard was afwezig. Categorie IV. Hengsten, geboren in '28, groote maat. Ie pr. Tsjaka, eig. F. d'Hoo- re te Sluis; 2e. Artist, eig. M. J. Stoutjes- dijk te Tholen; 3e. Carlo, eig. G. G. de Deckere te Absdale; 4e Hercule d' Ahea, eig. P. D. Remeijnse e.a. te Kamperland; 5e. Saxon, eig. P. B. van Hoeve te Axel; 6e. Demon, eig. J. Thorenaar te 's-Heer Hendrikskinderen; 7e Cesar, eig. Wed. O. Cocquit te Sluis. Categorie V. Hengsten geboren in '27 en 1926, kleine maat. Ie pr. Martin van Luntershoek, eigen. Van 't Westeinde en Vermue te Nieuwdorp, 2e. Herseur II de Gognebeau, eig. H. V. Stoppeldijk; 3e. Gascon d' Ahea, eig. Gebr. Aernaudts; 4e. Rippolyte, eig. G. Buysse te Biervliet; 5e. Alban de Fair, eig. A. de Koek te Honte- nisse; 6e. Emir de 1' Ecole, eigen P. J. de Milliano te Oostburg; 7e. Guerrier de Thuilles, eig. H. V. Nieuw Leven te Axel; 8e. Espoir de la Barrière, eig. L, J. M. Blondeel te Aardenburg. Categorie VI. Hengsten geboren in '27 en 1926, groote maat. Ie pr. Mars, eig. G. Buysse te Biervliet; 2e. Albion, eig. P. J. Lannoye te Aardenburg; 3e. Bourgeois van Luntershoek, eig. C. de Feyter te Boschkapelle; 4e. Frits, eig. J. F. Ver- straaten te Graauw, 5e. Comte de Water, eig. F. C. Dieleman te Waterlandkerkje; 6e. Victorieux, eig. H. V. „de Herleving" te Axel. Categorie VII. Hengsten, geboren in 1925 of vroeger, kleine maat. Ie pr. Dia mant d' Ahea, eig. Gebr. Aernaudts; 2e. Janus, eig. Gebr. Verdonk te Nieuwdorp; 3e. Kuno, eig. H. V. Oudelande; 4e. Mex de Herzele, eig. J. J. v. d. Zande te Nieu- werkerk; 5e. Suivant van Groenhil, eig. S. J. Gast te Duivendijke; 6e. Bristol, eig. P. A. Verdurmen te Kloosterzande; 7e. Abbé, eig. H. V. Zuid-Beveland te Waar de; 8e. Robert, eig. A. Luijck te Biezelin- ge. In deze groep ontbraken twee inge schreven paarden. Categorie VIII. Hengsten, geboren in 1925 of vroeger, groote maat. Ie pr. Ma.- nola's Karei, eig. Van 't Westeinde en Vermue te Nieuwdorp; 2e. Bonzar de Fantan, eig. G. Buysse te Biervliet; 3e. Bailly de Laboureur, eig. J. B. Koppejan te Zoutelande; 4e. Empereur d' Ahea, eig. H. V. Kloosterzande; 5e. Immo, eig. J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge; 6e. Avenir d' Aardenburg, eig. P. J, Lannoye te Aar denburg; 7e. Adriaan, eig. Gebr. d' Hoore te Sluis; 8e. Hippolyte, eig. J. B. Koppe jan; 9e. Khan de la Loge, eig. H. V. Nieuw Leven te Axel. Kampioen-hengst werd. Diamant d' Ahea, eigenaar Gebr. Aernaudts te Sluis. Timotheüs. Gaarne vestigen wij op dit geïllustreerd Christelijk tijdschrift nogeens de aandacht. Het blijft zijn oude aantrekkelijkheid behouden. Het nieuwste nummer, van 6 Febr., heeft den volgenden inhoud: Het onkruid der zonde, door Gen. V. V.; Indrukken van den Hoofdredacteur; De opgaande lijn, vervolgverhaal door Ds J. Smelik; Gebed, door G. J. Peelen; Het neo-feminisme, door M. G. Bakhoven-Michels; De namen van Jeruzalem, door Prof. Dr Joh. de Groot; Narayan Varman Tilok, door J. H. K.; Waakt aan de grenzen, door Hen- drika Kuyper-van Oordt; Het Diakones- senhuis te 's Gravenhage, door J. Claus; Varia. Onder de illustraties trekt vooral de aandacht een fraaie houtsnede: Haven hoofd, door Joh. Melse te Goes. Uitgeefster is de firma La Rivière Voorhoeve, te Zwolle, Kantongerecht te Middelburg. In de terechtzitting van 3 Februari heeft de kantonrechter te Middelburg veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig op een kruispunt niet den voorrang geven aan verkeer van rechts: J. P., te Goes, vrijspraak; W. F. te Vlissingen, ontslag van rechtsvervolging, P. J. Ie D., te St. Laurens, vrijspraak. Als bestuurder van een rijwiel niet be hoorlijk uitwijken naar rechts bij het te genkomen van een motorrijtuig en buiten noodzaak de linkerzijde van den weg hou den J. G. R., te Middelburg: f 10 b. s. 10 d.h. Mejt een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden Me B., te Veere, f3 b. of 3 d.h. Met een motorrijtuig in een bocht bin nen de bebouwde kom eener gemeente niet de rechterzijde van den weg houden: J. K., te Middelburg, f 5 b. of 5 d.h. Rijden met een tweewielig motorrijtuig zonder licht: C. M., te St. Laurens: f 10 b. s. 10 d.h. Idem met een rijwielC. C.. te Seroos- kerke (W.) f 5 b. s. 5 d.h. C. M., zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande, f 5 b. s. 5 d.h.; J. V., te Middel burg f 5 b. s. 5 d.h.; A. K., te Meliskerke, f 5 b. s. 1 week tuchtsch.; J. D., te O. en W. Souburg, f 5 b. s. 5 d.h. Rijden met een motorrijtuig zonder licht en zonder dat behoorlijk zichtbaar en ver licht is nummer met letter: A. P. J. W., te Rotterdam, f 5 b. s 5 d.h.; L. 0.„ te O. en W. Souburg, f 3 b. s. 3 d.h.; A. v. d. G., te Driewegen, f 3 b. s. 3 d.h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering der daartoe bevoegde ambtenaren zijn rijbewijs vertoo- nen A. P. M. R., te Sassenheim, f 5 b. s. 5 d.h. Een valschen naam opgeven P. C. M., te Vlissingen, f 10 b. s. 10 d.h.; J. D., te O. en W. Souburg, f 15 b. s. 15 d.h. Te Vlissingen wateren, anders dan in daartoe bestemde bakken:: L. I. te Vlis singen, f 3 b. of 3 d.h. Dronkenschap op den openbaren weg- L. I., te Vlissingen, f 15-b. of 15 d.h. Een dier noodeloos arbeid doen ver- richten op pijnlijke wijze: A. S. te Mid- i delburg, f 5 b. of 5 d.h. Als moeder van leerplichtig kind niet zorgen, dat het de lagere school geregeld bezoekt: A. G., weduwe 't G., te Arnemui- den, f 3 b. of 3 d.h. Arbeid doen verrichten door een leer plichtig kind gedurende den schooltijd: W. G., te Oostkapelle, f 5 b. s. 5 d.h. Uit een tramrijtuig gaan terwijl de trein in beweging is F. C. te Arnemui- den, f 5 b. s. 5 d.h. In de gemeente Middelburg zich op de bolwerken buiten de paden bevinden P. J. te 0. en W. Souburg. Teruggave aan zijn moeder zonder toepassing van eenige straf. Te Middelburg als houder van een mo torrijtuig op meer dan drie wielen zonder vergunning van B. en W. op den openba ren weg postvatten met het kennelijk doel dat motorrijtuig te huur of ten gebruike aan te bieden aan het publiek, tweemaal gepleegd J. P. te Goes, twee geldboeten van f 1 s. 1 d.h. voor iedere boete. Te Middelburg, voordat door ratelen de komst van den vuilniswagen is ken baar gemaakt, aan de straat een voor werp plaatsen waarin vuilnis is geborgen L. V., te Middelburg, f 3 b. s. 3 d.h. Te Nieuw- en St. Joosland harder dan 20 K.M. rijden per uur A. v. d. L., te Strijen, f 5 b. of 5 d.h. Idem te Oostkapelle: J. P. M. van W., te Sluiskil, f 10 b. s. 10 d.h. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 8.41 vertrok het K.L.M. vliegtuig „De Reiger" van Schiphol naar Ba.tavia. Het vliegtuig heeft 226.175 K.-G. post en 11.7 K.G. la ding aan boord. AMSTERDAM. Hedenmorgen te half 10 stond een celwagen klaar aan den westelijken uitgang van het Centraal-sta- tion om een arrestant in ontvangst te ne men. Even later versaheen de arrestant in gezelschap van een sergeant van de mili taire politie en een rijksveldwachter. Hoe wel hij geboeid w<as, wist hij zich 'los te rukken en zette het op een loopen. Hij rende den steiger op en liep pardoes in het water. Hier kwam hij, misschien door de koude, spoedig tot bezinning. Hij 'klau terde weer op het 'droge, waar hij spoedig weer gevat werd, waarna 'hij naar het pa leis van Justitie werd overgebracht. Ernstig auto-ongeluk. ECHT. Hedenmorgen te 10 uur is 'bij de stoomzuivelfabriek te Echt een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De 60-jarige M., die achter zijn met een paard bespannen wagen liep, werd door een vrachtauto aangereden en is kort daarop overleden. Hij laat een weduwe met 7 kinderen achter. Nieuwe gevechten te Shanghai. SHANGHAI. Hedenmorgen te 9 uur hebben de Japanners een nieuw offensief tegen de Woesoeng-forten ingezet, met een hevig bombardement van het geschut, ter wijl de infanterie onder dekking van een spervuur van machinegeweren oprukte. Een Japansch bombardementsvliegtuig heeft het vluchtelingenkamp van de Com missie tot faulpverleening 'gebombardeerd. Veertig vluchtelingen werden gedood. On middellijk is hiertegen dor den inspec teur der commissie bij dep. Jap&nsehen consul-generaal geprotesteerd. Hevige koude In het buitenland. LONDEN. Nadat de winter in Engeland tot nog toe de zachtste was sedert 33 jaar, O's gisteren plotseling een zeer strenge koude ingevallen, gepaard met sneeuw stormen. Gisteren ..ijn 3 personen door de koude om het leven gekomen. BAGDAD. Te Mosooi heerscht op het oogenblik de strengste winter, die men er in jaren heeft gehad. De koude gaat ge paard met hevige sneeuwstormen. Er is veel vee doodgevroren. Verschillende hui zen zijn ingestort. NEW-YORK. De Duitsche Dornier- vlieghoot de D 0. X. zal in April weer naar Duitschland terugkeeren. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Febr., 2.30 u. Berlijn 59.03—59.07. Brussel 34.58—34.62. Londen 8.508.54. Parijs 9.75—9.80LO. New-York 2.48Vs2.48%. Geldleening Den Haag. De Gemeenteraad van Den Haag besloot tor het aangaan van 5 jaars 5 pet. geld leening groot nominaal 5 miljoen gld. De koers van uitgifte is 100 pet. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor Middelburg over de maand Jan. 1932. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboek jes ingelegd f 179.023,72, en terugbetaald f 49.066,59. Derhalve werd meer ingelegd dan terugbetaald f 129.957,13. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 2300, en afge schreven f 8300. Derhalve minder in- dan afgeschreven f 6000. Opgave betreffende het postkantoor Goes over de maand Januari 1932. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboek jes ingelegd f 86.316,75, en terugbetaald f 31.163,04. Derhalve werd meer ingelegd dan terugbetaald f 55.153,71. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes niets ingeschreven en afgeschreven f 150. Derhalve minder in- dan afgeschreven f 150. MIDDELBURG, 11 Febr. 1932. Op de Graanmarkt was de aanvoer matig. Kroonerwten 10-11.50, witte boonen 8-11.50, lange bruine boonen 6.50-8.50, maanzaad niet getoond. MIDDELBURG, 11 Febr. 1932. Aange voerd door boerinnen: Boter 0.65, kip eieren 3.75, poeljeëieren 3, eendeneieren 3.75. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.57.5, kipeieren 3.50, poeljeeieren 2.50, eendeneieren 3.50. Part. prijs: Boter 0.72.5, kipeieren 4.50, poeljeëeieren 3.50, eendeneieren' 4.50. Veilingsvereeniging „Walcheren". Aan gevoerd 28000 stuks. Prijzen kipeieren: 50-52 K.G. f 2.74, 52-54 K.G. f 2.92-2.98; 54-56 K.G. f3.17 -3.21; 56-58 K.G. f 3.20-3.28; 58-60 K.G. f 3.33-3.41; 60-62 K.G. f 3.57-3.68; 62-64 K.G. f 3.72-3.97- 64-66 K.G. f3.84. Bruine 52-54 K.G. f 2.95; 58-60 K.G. f 3.65; 60-62 K.G. f 3.93; 62-64 K.G. f 3.96; 64-66 K.G. f 4.10. Eendeneieren f 4. KAPELLE, 10 Febr. 1932. Kleine vei ling: Zure Bellefleurs 2-15, Lane's Prince Albert 5-8, Dubbele Bellefleurs 10-13, Rembour Mortier 2-6, Fransche Belle fleurs 10, Zoete Ruster 7-12, Court Pendu 2-7, Gelder zoet 5-11, Ermgaard 3-13, Holl. zoet 6-12, Kleiperen 5-10, Ponds peren 7, Winterlouwtjes 11, Spruiten 1-6 Witlof 2-3, Uien 1-2, Wijnpeen 2, alles per K.G. Roode kool 1 per stuk. Tulpen 12-19 per 100 stuks. GOES. Huw.-aang.Izak van der Graaff, 26 j. jm. te Amsterdam en Adriana Cor- stanje, 24 j. jd.; Cornelis Boudewijn van Sprang, 32 j. jm. en Maria Jacoba Gunst, 21 j. jd.; Hendrik Coomans, 24 j. jm. en Adriana Goulooze, 23 j. jd. Geboren: Jacomina Maria d.v. Jan Abra ham Versé en Jacomina Anthonia Catha- rma van der Vliet. ZAAMSLAG. Geboren 7, Eva Wille- mina, d. v. Evert. Cornelis Steendijk, en van Elisabeth Dieleman; 26, Jacob, z. v. Johan Adriaan Wisse en van Suzanna Maria Stoffels. Overleden: 1, Cornelia de Braai, 92 jr, wed. van Adriaan Willemsen; 2, Wilhel- mina Pieternella Andriessen, 87 jr, wed. van Pieter Duijvestein; 7, Alexander van Fraijenhove, 81 j r, weduwn. van Neeltje Bakker; 9, Jacobus Hamelink, 77 jr, we duwn. van Neeltje Goossen. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw, geslacht van Francois de Koeijer en van Gatharina Cornelia Ver- poortfs.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3