Gebroken Bakken Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Zoeklichtjes. FEUILLETON. voorzitterschap van den heer A. G. de Vos. De secretaris-penningm., de heer P. de Vos, bracht het verslag uit over de werk zaamheden van de afdeeiing en legde te vens de rekening over, welke sluit met een batig saldo van f 2.55. Naar aanleiding van een voorstel om het hoofdbestuur uit te noodigen de jaarvergadering te Mid delburg te doen plaats hebben, besloot de vergadering dit uit te stellen tot betere tij den. De voörz. werd met groote meerderheid herkozen en de heer de Vries bij acclama tie tot bestuurslid. Beide namen deze her benoeming aan. Vervolgens hadden geanimeerde bespre kingen plaats betreffende de scheepvaart en zullen verschillende voorstellen door het bestuur bij het hoofdbestuur worden ingediend, ter behandeling op de afge- meene vergadering. i M. G. B o a s s o n f. In den afgeloopen nacht overleed te 's Gravenhage na een korte ongesteld heid do heer M. G. Boasson, die alhier 22 Augustus 1851 werd geboren en dus den leeftijd van ruim 80 jaar heeft bereikt. De heer Boasson maakte van 1913 tot 1917 deel uit van den gemeenteraad, en vooral zijn liefde voor het onderwijs kwam daar meermalen naar voren, maar dit was ook het geval in het bestuur der vereeniging voor Handelsonderwijs waar van hij geruimen tijd vice-voorzitter is geweest, in de Commissie voor de Nuts- bewaarscholen en in de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Het stoffelijk overschot zal op de Is raëlitische begraafplaats alhier ter aarde worden besteld. Goes. In het gisteren geplaatste bericht omtrent het optreden van den v >ordacht- kunstenaar Danie Smal is een fout ge slopen. Hij zal n.l. niet optreden in het „Schuttershof" maar in het „Slot Os- tende". Kruin innen. Maandagmiddag kwam de instructeur van den Vrijwilligen Land storm dhr P. D. van uit Goes per motor bij de aansluiting van den Grintweg met den nieuwen Rijksweg, doordat hij slipte, te vallen, waardoor hij een leelijke wond boven het oog bekwam. Hij bleef liggen en verloor veel bloed. Hij werd naar de wo ning van Dr Nieuwenhuize gedragen, die daar dicht bij woont, welke hem de eerste hulp verleende. ii Damwedstrijd alhier op 1 Febru ari tusschen Kruiningen en Souburg. G. J. DekJ. Janse 20; G. DuindamL. Leijnsen 20; M. v. NieuwenhuizeJ. v. Eenennaam 02; J. KrijgerJ. Walra- venO2; M. LavooiF. v. Eenennaam 0 2; D. DuindamJ. Vette 02, M. Ie ClercqJ. Haring 02; W. VisscherJ. Jacques 20, A. DekP. Boone 20; S. KrombeenS. v. Eenennaam 02. To taal 812. lerseke. Maandagmorgen werd 't nieu we hoofd, dhr J. Jonkheer, overgekomen van Fijnaart, geïnstalleerd bij de school voor Geref. lager onderwijs. Een wel komstwoord werd door den voorzitter, dhr Vendeville gesproken, met de hartelijke wenschen voor wederkeerig goede samen werking. Ook de secretaris der vereeni ging, dhr J. G. Cornelisse, begroette den nieuwen onderwijzer evenals de onderwij zer, dhr Verheule. Dhr Jonkheer dankte voor de goede woorden en hoopte op een aangename samenwerking. Bij den herbergier A. P. zijn Zondag nacht door kwaadwillige handen enkele ruiten ingeworpen. De politie onderzoekt de zaak. 's-Heer Arendskerke. Maandagavond hield de kolenvereeniging „De Magneet" alhier haar jaarlijksche algemeene ver gadering, die door 61 leden werd bijge woond. Uit het jaarverslag van den Se cretaris, dhr C. Philipse, bleek o. m., dat het aantal leden der vereeniging 213 be droeg en 1931 een gunstig jaar voor de vereeniging is geweest. Dhr J. M. Traas, penningmeester, deed rekening en verantwoording over 1931, waaruit bleek, dat de totaal-ontvangsten der vereeniging f 8848.57 hebben be dragen, en de uitgaven f 8534.50, alzoo een goed slot van f 314.0714. De balansf- waarde bedroeg f 1774.5214. door H. Zeeberg. 57) _o— Aanvankelijk had Elsa op deze praat niet willen ingaan. Maar toen had zij op eens besloten, er het hare van te zeggen en opgemerkt: „Ik weet niet, welk motief Dolf heeft, maar ik wil wel zeggen, dat ik voor meisjes, die haar foto inzenden, niets dan verachting heb. Het strijd met de vrouwelijke waardigheid en vloekt tegen alle begrip van fatsoen. Zou je je willen verlagen tot een stuk vee?" En op Car Zuiderman's verwonderde blik: „Zeker, tot een stuk vee. Stel, dat je in Amster dam wordt geroepen. Dan kom je daar voor enkele dames en heeren, die zich la ten lyeenen voor dat gruwelijke spel en die de jury vormen en daar moet je voor pa radeeren in alle mogelijke houdingen. Je wordt beklopt en betast. Je wordt gekeurd, alsof je een stuk vee bent. Tenslotte wordt je nog aan een publiek vertoond, dat na tuurlijk alleen gekomen is om mooie da mes te zien, het liefst zoo min mogelijk gekleed. Het is alles met elkaar een poel van onzedelijkheid. Elk meisje, dat zich voor dat spel leent, is de naam van fat soenlijk meisje niet waard. Dat is mijn ppirie" De aftredende bestuursleden, dhrn C. Philipse en P. Paardekooper werden bei den herkozen. Koudekerke. Vrijdagavond vergaderde het plaatselijk Nat. Crisis-Comité alhier. Twee der Comitéleden konden niet aan wezig zijn, waardoor geen volledige op gaaf van de totale ontvangsten kon ge daan worden. Uit het rapport der tegenwoordig zijn de leden bleek, dat de opbrengst bevredi gend was, niettegenstaande vele landbou wers verklaarden daarvoor geen gelden te kunnen missen. Een klein comité werd gevormd, be staande uit den Burgemeester voor het Burg. Armbestuur, J. Jasperse voor de Ned. Herv. diaconie, J. de Kam voor de Geref. diaconie, en L. Janse, voor de dia conie der Geref. Gemeente, hetwelk de eventueels verzoeken om steun zal over wegen. Het geheele comité zal echter be slissen. Aangezien niet alle comitéleden hadden geïnformeerd of ook steun noodig was, werd besloten eenige bekendmaking te doen, dat allen die steun verlangden dit kenbaar kunnen maken bij het Comité. Besloten werd de gelden voorloopig te deponeeren op de Rijkspostspaarbank. Nadat de voorzitter, burgemeester Bak ker, zijn blijdschap had uitgesproken over de goede medewerking van alle Comitéle den en hen den dank der vergadering had gebracht, sloot hij de vergadering. Meliskerke. Gisteren had de knecht van den molenaar de Visser alhier het onge luk van een trap te vallen met het gevolg dat zijn knieschijf brak, waarop hij on middellijk naar het Gasthuis te Middel burg werd overgebracht. Westkapelie. Maandagavond hield de dijkwerkersvereeniging „Hebt uw naasten lief als uzelve" alhier in het Evangelisa tie-gebouw haar zeer diuk bezochte derde jaarvergadering. Een 140-tal leden waren opgekomen. Nadat de voorzitter, dhr P. Westerbeke, de vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de talrijke aanwezigen had geopend, wees spr. op wat het be stuur in het belang der dijkwerkers heeft gedaan. De penningmeester deed rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. De ontvangsten bedroegen, met het goed slot van het vorige jaar, f 65.31 en de uit gaven f 15.56. Als bestuurslid werd daarop herkozen dhr P. Westerbeke en gekozen dhr Arnd. Gabriëlse Pz., in de plaats van dhr K. Cijsouw, die voor een herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte te komen. Beide gekozenen namen hun benoeming aan. De voorzitter bracht daarop dhr Cij souw dank voor hetgeen deze in het be lang der vereeniging had gedaan. Daarop werd bij stemming uit de reser ve lijst van dijkwerkers voorzien in de vacature van een dijkwerker. Aangewe zen werd daartoe bij meerderheid van stemmen dhr K. Huibregtse, zulks onder goedkeuring van den opzichter. Bij de rondvraag stelde één der aan wezigen voor, aan een vader het recht te geven een lid van het huisgezin als ge machtigde naar de vergadering te doen gaan. Dit voorstel werd met bijna alge meene stemmen verworpen. Meliskerke. Vrijdagavond sprak alhier Ir J. Siebenga uit Goes voor de land- bouwvereeniging over: „De Regeerings- maatregelen". Aanvankelijk was de hou ding tegenover de landbouw stroef; thans is dat anders geworden bij Regeering, volksvertegenwoordiging en ook bij het publiek. De geheele gemeenschap heeft er be lang bij, dat de landbouw goed blijft func- tioneeren. In landbouwkringen vecht men niet meer over vrijhandel of protectie. Het agrarische leven vraagt een handelspoli tiek die past in onze huidige wereldhuis houding. Spr. laat verder de getroffen steunregelingen de revue passeeren. De ze maatregelen hebben strijd gekost. Nu wij ze hebben zijn wij er erkentelijk voor. Steun voor gerstteelt kan misschien nog volgen. Thans is de veehouderij en tuin bouw aan de beurt. Dit is moeilijker dan bij de akkerbouw, omdat er veel export artikelen geproduceerd worden in deze bedrijven. Het was, naar Elsa had opgemerkt, met groote verbazing geweest, dat Car Zuider man naar haar hartstochtelijk betoog, Elsa voelde, dat zij er warm van werd, had ge luisterd. Zoo nü en dan had zij naar Dolf gekeken, die echter geen woord van goed- of afkeuring zeide. 'tWas aan hem te zien geweest, dat de loop van het gesprek hem niet beviel en dat hij liever had ge had, dat Elsa mijlen ver weg was geweest. „Lieve menschen", had Gor, wat van haar verbazing bekomen, toen uitgeroe pen, „ik wist niet, dat u zoo praten kon. Dien Zaterdagmiddag speelde u stomme tje. Maar, in alle ernst, wat bent u ont zettend bekrompen! Daar is het eind van weg. Maar hoe kon ik ook zoo dom zijn. U is een dikke vriendin van Gerda en die is ook zoo ijselijk vroom, 'k Heb haar voorgesteld non te worden, want zij is te goed voor deze slechte wereld. Ik ben maar blij, dat Dolf niet zoo is. Afschu welijk, het is om je een ongeluk te knie zen. Zeg, mag ik naar uw oordeel, hier wel op de kamer zijn?" Dolf, die feitelijk een zielig figuur sloeg, had een afwerende beweging ge maakt en opgemerkt; „Praat toch niet zoo dwaas Cor. Je moet Elsa in haar we zen laten en het gevoelen van elk ander respecteeren". Maar Elsa had zich niet laten aflei den. Haar was een pertinente vraag ge daan en, zij wUde er een even pertinent De uitvoer zal centraal geregeld wor den. De binnenlandsche markt moet ech ter ook veel beter geregeld worden. De landbouwuitvoerwet kwam ook ter sprake. De pootaardappelen moeten, al dus spr., uitgevoerd kunnen worden on der rijkstoezicht. Voor zetpoters is er nog afzetgebied te bemachtigen. De verbouw van consumptie-aardappelen moet op den duur spaak loopen. Een leerzame bespreking volgde. De voorzitter, dhr J. Geschiere, bracht spr. dank voor zijn lezing. De vergadering was vrij goed bezocht. Terneuzen. Naar de „Torn Crt." ver neemt wordt vandaag de Tegelfabriek der N.V. „De Hoop" alhier, na g-'ruimen tijd buiten werking te zijn geweest weder ge deeltelijk in werking gestild Het voor nemen is met 4 persen te beginnen. Een gelukkig verschijnsel in deze dagen van groote werkloosheid Axel. Het bestuur van den Slagershond in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen heeft pro ces-verbaal doen opmaken tegen den Bur gemeester dezer gemeente, op klacht van overtreding der Vleeschkeuringswet. Zaamslag. De afd. van den Ned. Chr. Landarbeidersbond vergaderde Zaterdag in de Chr. Bewaarschool. Besproken werd de samenstelling en werkwijze van het plaatselijk Crisiscomité, waarin alle plaat selijke organisaties vertegenwoordigd zijn, alsmede de pogingen die namens alle afdeelingen zijn aangewend om een betere crisis-steunregeling te verkrijgen. Verslag werd uitgebracht van de districtsvergade- ring te Hoek. Met bijna alg. st. wer den als bestuursleden herkozen J. M. de Pooter en J. Floras. Hierna behandelde dhr D. de Kubber het onderwerp: Die niet werkt, dat hij ook niet ete. De inleider handelde over: Wat is arbeid en waartoe de arbeid. De arbeid om loon alleen is een onchristelijke opvatting. .Us christenen moeten we de arbeid beschouwen als een ordinantie Gods en als een zegen. Te genover de spreuk: arbeid adelt, staat die van: luiheid verwildert. Eenige bespre king volgde. Bij1 de rondvraag werden nog enkele zaken besproken waarna dhr A. Rouw met dankzegging eindigde. Niettegenstaande er dezen avond 3 plaatselijke vereenigingen vergaderden waren er 41 leden aanwezig. De A. R. Kiesvereen. hield Zaterdag avond haar jaarvergadering. Op gebrui kelijke wijze opende de voorz., dhr L. de Blaaij en sprak een kort openingswoord. Het jaarverslag van dén secr., dhr A. de Visser vermeldde dat 5 algemeene verga deringen werden gehouden, waarop 4 on derwerpen werden behandeld. Het leden tal bedraagt 113. De penningmeester S. van Hoeve kon een ovreschot van f41.86 boeken. Herkozen werden als bestuurs leden: S. van Hoeve, A. Dees Cz., S. van Harn. Dhr Kr. Hamelink leverde een onder werp over: De eer van den arbeid. Een drukke bespreking volgde, De opkomst was gering. Slechts 1/5 der leden was aanwezig. Voor het Crisis-Comité is in deze ge meente opgehaald een hedrag van f 460. Alhier is opgericht een Chr. Be sturenbond. Toegetreden zijn de afdee lingen van den Chr. Landarbeidersbond, Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond en Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond. Gekozen zijn als bestuursleden: J. de Pooter, voorzitter; L. Dieleman, secreta ris en C. Schieman, penningmeester. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groningen (Vrijz. Herv.), J. H. Smit Siginga te Oldehove. Bedankt voor Boven-Hardinxveld, H. Bout te Leerbroek. Geref. Kerken. Beroepen te Oudshoorn, J. Attema, te Wolvega. Evang. Luth. Gem. Bedankt voor Middelburg en Vlissingen, V. W. F. B. Schmidt te Schiedam. antwoord op geven. „Neen, Cor", had zij gezegd, het meis je voor het eerst bij den voornaam noe mend, „ik kan niet goedkeuren, dat jij hier op Dolf's kamer zit. Ik begrijp ook niet, dat Dolf het toestaat. Een meisje, dat een heer op zijn kamer bezoekt, smijt haar fatsoen weg en vergooit haar vrou welijke waardigheid". Toen was Dolf, geagiteerd, opgespron gen. Hij was bleek geworden. Elsa was er angstig over geweest, maar zij had geen moment spijt van haar woorden gehad. „Ik verzoek je te zwijgen, Elsa", had hij gezegd. „Je bent vol vooroordeelen, dat is de heele kwestie. Cor is niet het beste meisje van de straat. Er valt op haar ni'ets aan te merken, al heeft zij andere, vrijere opvattingen dan jij. En dat zij hier is, het is nu de tweede maal, is eenvou dig een uitvloeisel van onze verhouding. Ik wil je zeggen, dat Cor en ik ons spoe dig gaan verloven. Je zult dus je oordeel moeten herzien, want het slaat als een tang op een varken". In de oogen van Cor Zuiderman had Elsa een triomfeerenden blik opgemerkt. Een blik, die haar beangstigde, hoewel zij die angst niet verklaren kon. Maar haar oordeel had zij niet herzien. „Wat je mij nu mededeelt, Dolf", had zij volkomen kalm geantwoord, „veran dert aan mijn opvatting niets. In ieder geval Jben je nog niet verloofd ea zelfs Doopsgez. Gem, Aangenomen naar Haarlem, J. G. Frerichs te Zaandam-Oost. Benoemd is tot godsdienstonderwij zer bij de Herv. Evangelisatie te Haarlo (G.), de heer G. Stroo te Koudekerke. Er waren 50 sollicitanten. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school te Bergen op Zoom is benoemd de heer L. Geschiere te Middelburg. Een gezin vergiftigd. Te Raalte heeft zich een ernstig geval van vergiftiging voorgedaan. Het wekte gistermiddag bevreemding, dat men nie mand van het gezin van de weduwe Van Leusen, wonende aan de Marktstraat, ge zien of gehoord had. Men heeft toen de voordeur van de woning opengebroken en trof de vrouw des huizes in eenigszins wezenloozen toestand aan, terwijl twee van de drie kinderen, een jongen van on geveer negen jaar en een meisje van on geveer vijf jaar, bleken te zijn overleden. Het derde kind, een meisje, was er even eens erg aan toe. De vrouw en het kind, welke laatste on geveer zeven jaar oud is, zijn naar het R. K. ziekenhuis te Raalte overgebracht. Hun toestand was van dien aard, dat zij niet konden worden gehoord. Omtrent de oorzaak is nog niets met zekerheid te zeggen. Aangenomen wordt, dat het gezin is vergiftigd, tengevolge van het nuttigen van ondeugdelijke, zelf-inge- maakte snijboonen. Een vergiftiging, ont staan door het eten van in 'n winkel ge kochte waren wordt onwaarschijnlijk ge acht, daar in dit geval wellicht meer per sonen, ook uit andere gezinnen, vergifti gingsverschijnselen zouden hebben ver toond. Het onderzoek van de uitwerpse len, die naar het Centrale Laboratorium te Utrecht zijn opgezonden, dient te war den afgewacht. Nader wordt nog gemeld, dat de toe stand van de vrouw en het kind in den loop van den avond vrij goed te noemen was. De vrouw kon echter nog geen positieve verklaring over het gebeurde afleggen. Dat men echter van de snijboonen ge geten heeft, staat vast. De tragische brand te Den Haag. Zooals wij reeds meldden, heeft gister nacht in een café aan den Trekweg te Den Haag een zeer zware brand gewoed, welke aan drie personen het leven heeft gekost. Omstreeks 2 uur gisternacht ontstond brand in het café „De Lelie". Dit café be vindt zich tegenover de gasfabriek. Eige naar is de heer Jorna, die met vror^v en drie kinderen benevens een knecht en een Duitsche dienstbode in het huis woonde. Om kwart over één zijn nog eenige per sonen voorbij het huis gekomen en zij hebben toen niets bijzonders gezien. Ruim een half uur later werden de buren even wel wakker door het gerinkel van ruiten. Hun bleek toen, dat het café in lichtelaaie stond. Alles ging zóó vlug, dat de brand weer van der post Rijswijkscheweg, welke in de onmiddellijke nabijheid van het café gevestigd is, niet bij machte was te ver hinderen, dat de brand een zóó grooten omvang aannam. Met alle kracht trachtte de brandweer het vuur te bestrijden met een groot aantal stralen. Aan het blus- schingswerk namen verschillende motor spuiten deel. Met groote onverschrokken heid drongen de brandweerlieden in het brandende perceel binnen, daarbij gehol pen door enkele omwonenden. Het eerst ontdekten zij de Duitsche dienstbode, die het jongste kindje van den heer Jorna, slechts enkele jaren oud, in de armen had. Zij bevond zich op het dak terwijl de vlammen om haar heen sloe gen. De brandweer trachtte met behulp van een Magirasladder haar te bereiken, doch toen dit eindelijk gelukte, bleek het meisje reeds te zijn overleden. Het kind hield zij nog in de armen. Dit had slechts dan is het nog zeer gewenscht, dat je voorzichtig bent. Ik moet er bij blijven, dat ik het van Cor ongepast vindt, jou hier te bezoeken en dat ik het in jou niet goed keur, dat je het toestaat". „Het is een hopeloos geval, Dolf", had Cor gelachen. „De meeningen staan dia metraal tegenover elkaar. Trek het/ je niet aan, mijn jongen. Met bekrompen menschen valt niet te redeneeren". En zij had, geheel volgens de regels, een ver- sche sigarette opgestoken. Er was toen een ijzingwekkende stilte gevolgd in het vertrek op den Goudsehen weg. Elsa was tenslotte opgestaan en ver trokken, uitgeleide gedaan door Dolf, die toch met zijn houding verlegen was, naar zij had opgemerkt en wat haar wat mil der gestemd had. „Ben je overmorgen thuis, Dolf?" had zij gevraagd. „Ik zou toch nog wel eens met je willen praten". Hij had er in bewilligd, maar ook dat gesprek had geen enkel resultaat gehad. Elsa had hem ronduit gezegd, dat Cor Zuiderman geen meisje voor hem was. Zij bezat geen greintje levensernst en was naar haan innige overtuiging niet ge schikt, om de toekomstige huisvrouw van Dolf te zijn. Maar hij had opgemerkt, dat hij zélf zijn verloofde kiezen zou en dat niemand daarop invloed uitoefende. Cox was een Erger dan heidensch is wat op den eersten Kerstdag te Batavia is voorge vallen. In een dancing daar ter stede werd, naar de Indische bladen melden, tot vroeg in den morgen „dit grootsche feest der Christenheid gevierd in dolle carnavalstemming. Plot seling zet de jaszband een nieuwen dans in, en daar klinkt do melodie van „Stille nacht, heilige nacht", omgezet in een mo derne foxtrot. Reeds maakten velen zich gereed om hierop joelend en lachend te gaan dansen, toen daar plotseling een protest klonk, later overgenomen door anderen, waarop deze profanie een einde nam". Dat is erger dan heidensch. Welk een indruk moet het op de in landers maken, als ze daar den Christus zien bespotten door z.g. Christenen, die zich boven de fijngevoelige Javanen en de fanatieke Mohammedanen verheven wa nen, en die niet schijnen te beseffen, dat ze al profaneerende naar den afgrond dansen. OPMERKER. enkele brandwonden opgeloopen. Op de tweede verdieping vond de brand weer in een totaal uitgebrande kamer het lijk van den knecht, Roodenburg gehee- ten, en ongeveer 50 jaar oud. Het lijk was geheel verkoold. Op de eerste étage vond de brandweer het lijk van de vrouw van den heer Jorna. Ook dit was totaal door het vuur verkoold. De omwonenden moesten in allerijl hun huizen verlaten. Een van hen, die zich langs een laken naar beneden liet glijden, heeft daarbij een been gebroken. De heer Jorna is ten gevolge van de doorstane emoties geheel van streek. Nader vernemen wij, dat de Duitsche dienstbode het kind naar het dak had ge bracht en daar had neergelegd, omdat zij meende, dat daar geen oogenblikkelijk ge vaar bestond. Het meisje keerde vervol gens terug om te zien of zij op de andere étage nog iets zou kunnen redden. Toen zij echter de zoldertrap af wilde gaan, sloegen de vlammen haar in het gezicht. Zij kon er niet meer doorheen en ook ach ter haar was het één vuurzee. Het meisje vond zoo den dood in de vlammen. Het was een groote consternatie. Men hoorde angstige gillen en kreten van de menschen, die in doodsangst verkeerden voor hun eigen leven en have. Een ware paniek heerschte op straat, gevolgd door een doodsche en trieste stilte, toen de brandweer de lijken der slachtoffers naar beneden had gebracht. Van het café staan alleen nog maar de muren. Het vermoeden bestaat, dat de knecht, die achterlijk was, den brand heeft ge sticht. Alle personen werden in een toestand van vluchten aangetroffen; ook de hou ding waarin de lijken van de dienstbode en de echtgenoote van den heer Jorna werden gevonden, wees uit, dat beiden al het mogelijke gedaan hebben om aan de woedende vlammen te ontkomen. De eenige, die passief in bed was blijven lig gen was de knecht R. Nu stond deze R. bekend als een imbe ciel, die, hoewel niemand kwaad doende, zich uiterst zonderling gedroeg. Zondag heeft hij zich nog zonderlinger dan anders gedragen; hij had beneden in het café gezeten en vroeg steeds om bier en her haaldelijk om lucifers. Toen allen reeds naar bed waren ge gaan, hoorde de heer Jorna nog iemand loopen. Hij riep naar beneden wie er was. De knecht antwoordde, dat hij nog niet naar bed ging. De heer Jorna zeide hem toen dadelijk naar zijn kamer te gaan, daar het tijd was om te slapen. Hij hoorde toen R. de trap op komen en even later was het rustig in huis. Branden. Zondagmorgen brand de de boerderij van S. te Sluiskade to taal af. Het vee en een deel van den in boedel kon gered worden. heel aardig meisje, natuurlijk anders dan Elsa, die er zulke puriteinsche, bekrompen ideeën op nahield. Had zij dan heusch gedacht, dat hij eenmaal trouwen zou met een meisje van haar (Elsa's) opvattin gen? Elsa had er geen antwoord op gegeven. Maar voor zichzelf was er geen speld tus schen Dolf's redeneeringen te krijgen. Het sprak immers vanzelf, dat hij, die met al les gebroken had, er niet aan denken zou, een godvreezend meisje te zoeken. Neen, moeder en zij zouden ook dezen drinkbe ker moeten drinken en het moeten aan zien, dat Dolf zich verloofde met een meisje van de wereld, wie alle levensernst ontbrak, die geen moment aan Hoogere dingen dacht. Dolf ging niet, neen, hij holde den verkeerden weg op. 't Was voor Elsa ver bijsterend, dat het zóó snel was gegaan. Zou de stem van Dolfs consciëntie, want, o, hij wist het toch zoo goed! nu geheel zwijgen? En dan kwamen in het peinzende meisje, da,t. van de pastorie van dominé Meinema naar den Maaskant liep, naar het huis van Mevrouw Le Grand, weer an dere wagen op. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2