Onderwijs. Gemengd Nieuws. Tegen roode handen Is, dat voor do gemeente do Vos ton aan werkloozen-uitkeering dalen. Als wij op dio manier iets kunnen bereiken, moeten wij het aannemen. Dhr Colsen wijst er op, dat de daggel den in België lager zijn .dan in ons land voor het zwingelen. Hij kan, als de 40 pel. toeslag gegeven wordt, wel gelooven dat de fabrikanten hier met die in België con- curreeren kunnen. Ook dhr D. Scheele adviseert om deze zaak met beide handen aan te pakken. Dhr Verlinde wil er alle nadruk op leg gen, dat men hier het vlas beslist even goed bewerken kan als in België; de blaam die dhr v. Cadsand op dit punt werpt, acht hij ten eenenmale ongegrond. Overeenkomstig het voorstel van B en W. wordt besloten. Vervolgens zegt de voorz., dat het „boo- ken" van het vlas hier buiten gelaten moet worden, omdat hier zooveel aan vast zit. Dhr Colsen heeft een andere meening; hij wil dus wel steun voor het bookeri ge ven. De voorzitter zegt, dat er van het Rijk ook een uitkeering te wachten is, als booken en zwingelen tezamen ge schiedt. Het terrein wordt voor uitkeering op het booken voor de gemeente echter niet gewenscht geacht. Vervolgens is een verzoek ingekomen om kapitaal voor het bedrijf. Voor een kapitaalsverstrekking aan de bedrijven kan toch wel weinig gevoeld worden; het verzoek wordt echter nog even aange houden tot nader onderzoek. Bij punt 5 komt dhr M. de Jonge terug op zijn voorstel in de vorige raadszitting, waarbij hij een wijziging in het ambtena renreglement wil aangenomen zien, niet als B. en W. dit willen, doch meer om de bevoegdheden van den raad ten volle ge waarborgd te zien. Bij benoeming en aanstellingen van ambtenaren welke nog in handen van den gemeenteraad kunnen gesteld worden, wil hij de bevoegdheden van de raadsleden uitdrukkelijk handhaven. De voorzitter komt op tegen de voorstel ling door dhr de Jonge gegeven, als heb ben B. en W. de bedoeling gehad, den raad „er te laten inloopen". Geen bedoeling zit voor, om den raad in zijn rechten te beknotten; het gaat echter niet al wilde men dit dat de raad alle be noemingen in handen heeft. Ook dhr D. Scheele (weth.) zegt, dat de klacht van dhr de Jonge geen steek houdt. De regeling voor benoeming van een gemeente-werkman wil dhr Verlinde ech ter ten volle aan den raad houden. Als de bouwmeester een voordracht maakt van 3 personen, kan de raad beslissen. Men zal op die wijze tot een zuiverder toestand ko men. B. en W. handhaven hun voorstel van de vorige vergadering; het wordt verwor pen met 312 stemmen, zoodat het voor- stel-de Jonge hiermede is aangenomen. Vervolgens komt in behandeling een verordening en een raadsbesluit ingevolge de winkelsluitingswet. Het voorstel luidt: acht uur sluiting in gewone omstandig heden, en negen uur sluiting in de maan den dat de zomertijd geldt. Het voorge- schrevene zal niet gelden voor den Maan dag tot en met Vrijdag in de Paaschweek; idem in de Pinksterweek; idem in de win kel wéék; idem voor de dagen dat de ker mis gehouden wordt. Dhr Van Aken wil bij voorkeur de rijks regeling van 8 uur aanhouden; voor de winkelstand vraagt hij om een sluiting om half negen. De verordening wordt eerst besproken; d.w.z. de sluitingskwestie om 8 uur, met afwijking tot 9 uur in de zomermaanden. Dit is ook het voorstel van de Winkeliers- vereen. „Klimop" hier ter stede, zoodat belanghebbenden stellig gehoord zijn. Vóór dit voorstel in stemming gebracht wordt, wordt op verzoek van dhr Colsen een beslissing alsnog aangehouden. Tot lid van de Comm. van Toezicht op het L. O. voor Sluiskil-Driewegen wordt benoemd dhr H. J. Colsen, met 10 stem men. Bij de rondvraag vraagt dhr v. Doese laar (S. D. A. P.) hoever het staat met de schoolbouw te Sluiskil. Binnenkort zullen B. en W. nader kunnen berichten Dhr de Bruyn heeft nog enkele vragen met betrekking tot de Axelsche straat en de opril daarnaast. Ook vraagt hij opslag ruimte aan de kade. De voorzitter zegt, dat B. en W. hier ten volle diligent zijn. Aan het einde der vergadering spreekt de voorz. dhr Zonnevijlle toe, die zoo veel jaren als gemeentebode deze gemeente heeft gediend. Namens den Raad zegt Spr. dhr Zonnevijlle daarvoor dank. Hierna sluiting. De nieuwe veerboot Prinses Juliana. Gisteren is de officieele proeftocht ge houden van de nieuwe veerboot „Prinses Juliana" van den Prov. Stoombootdienst op de Westerschelde. Over den loop van zaken hierbij mee- nen wij ons ernstig te moeten beklagen. Reeds enkele dagen geleden is met de vertegenwoordigers van enkele buiten Zee land verschijnende bladen een tocht ge maakt, waarbij de 'geheele Zeeuwsche pers was genegeerd. En nu bij1 de officieele proeftocht heeft men het niet noodig geoordeeld ons blad te inviteeren. Het is niet de eerste maal, dat ons een dergelijke, onvriende lijke behandeling te beurt valt en het zal waarschijnlijk ook wel niet de laatste maal zijn. Het schijnt,, dat de Prov. Stoombootdienst van het bestaan van ons blad bij gelegenheden als deze niet afweet en alleen rekent met de libe rale en neutrale pers. Al mogen de uitnodigingen officieel zijn uitgegaan van de Rotterdarasc'ne Droogdok-Maatschappij, het spreekt «vel vanzelf, dat deze Mij. te Middelburg en (of) Vlissingen heeft geïnformeerd, wie uitgenoodigd dienden te worden. Wij hebben, gezien deze ervaring, wei nig lust om voor een verslag van dezen proeftocht veel ruimte te reserveeren. Al leen zullen wij ter wille van onze lezers een en ander vertellen van de boot zelf Reeds uitwendig is duidelijk te zien, dat dit schip grooter en forscher is dan de eerste veerboot, de „Koningin Wilhel- mina". Inderdaad is zulks ook het geval. Het schip heeft een lengte van ruim 65 M., een breedte van 12.70 M. en een diep gang zonder passagiers aan boord van 3.45 M. Door de grootere lengte en diepte be stond de mogelijkheid het schip betere lijnen te geven, waardoor het een beter zeeschip is geworden. Aan dek, op het rijdek komende, valt direct op, dat hier meer van de ruimte is geprofiteerd. Aan weerkanten van de ma chinekamer kunnen 2 auto's naast elkan der worden geplaatst. Over een lengte van 65 M. kunnen dus minstens 4 auto's naast elkander staan. Buiten dit 'groot aantal auto's mag het schip 3200 passa giers vervoeren. Verder valt op dit benedendek nog direct op, dat de beweegbare voor- en achtereinden van de „Koningin Wilhel- mina" vervangen zijn door aan weers kanten 2 zware sluisdeuren, welke eloc- trisch worden geopend en gesloten Op het benedendek vindt men verder, buiten de noodige W.C.'s nog 2 kleine kajuitjes, één voor iedere klasse, voor zieken en ouden van dagen, die niet de trap naar het werkelijke passagiersdek kunnen beklimmen. Ook aan de posterijen is gedacht. Het schip heeft een groote ruimte, waarin een postwagen kan geladen worden en boven deze ruimte is een sorteerkamer gemaakt, zoodat zoo noo'di'g op het schip ook de brieven kunnen worden gesorteerd. Gaan wij nu naar het passagiersdek, dan valt ook op, dat de trappen meer in gebouwd zijn en zoodoende de passagiers bij1 het naar boven gaan tegen weer en wind beschermd zijn. Op het passagiersdek bevinden zich aan de eene zijde; geheel aan den voor kant twee groote kajuiten voor de' eerste klasse; een rookkamer, uitgevoerd in dof mahonie met blauw lederen banken en stoelen. In deze kajuit is aangebracht een bronzen plaquette van H. K. H. Prin ses Juliana, naar wie het schip ge noemd is. Naast deze rooksalon is een andere salon geplaatst voor niet rookers, welke salon is betimmerd met z.g.n. zebrano en waarvan de kussens gemaakt zijn van groen trijp. Waar deze kajuiten geheel over den voorkant zijn geplaatst, bieden zij het groote voordeel, dat voor de ramen geen passagiers kunnen gaan staan aan den buitenkant, zoodat, door in de kajuiten zittenden, van het schoone uitzicht op de Schelde kan worden geprofiteerd. Achter deze 2 kajuiten is een afgeslo ten dekruimte, waar men dus uit den wind weer een kalm zitje» heeft. Aan het andere einde van dit dek treffen wij een soortgelijke inrichting voor de 2e klasse. Ook hier 2 salons, één voor rookers en één voor niet rookers, beide keurig afge werkt. Verder bevindt zic'h op dit dek een flinke kombuis en pantry. In de kombuis staat een keurig electrisch fornuis, zoodat op dit dek nimmer kolen behoeven te worden aangevoerd, waardoor alles veel zindelijk er blijft. Verder hebben wij de noodige toilet ten, zoowel voor eerste als tweede klasse en vinden wij bij de ruime waschtafels de zeer hygiënische kranen, die niet met de hand worden behandeld, doch met den voet. Men drukt slechts met den voet op den daartoe bestemden knop en het water begint te stroomen. Boven dit passagiersdek bevindt zich het sloependek. Op dit eloependek bevin den zich 6 reddingssloepen. Verder bevinden zich op het sloepen- dek aan beide zijden de stuurhuizen. Het schip is Dieselelectrisch ingericht; d.w.z in de hoofdmachinekamer bevindt zich een achtcylinder Diesel van 1600 P.K. Deze motoren worden gebruikt om de dynamo te bewegen voor de opwekking van de electriciteit. De hierdoor opge wekte electriciteit kan benut worden voor de electro-motoren van de schroeven. Ook kan de stroom van deze hoofddyna mo gebruikt worden voor de beide stuur- machines. Dit is evenwel niet noodzake lijk, daar er buiten dezen hoofdmotor 3 hulpmotoren zijn, »die ook vo-or den stroom kunnen zorgen van de stuurma- chines. Verder worden deze hulpmotoren ge bruikt voor de verlichting, verwarming en voor de hulpwerktuigen, als» pompen, compressors, enz. De hoofdmachinekamer is dus als 'het ware een groote centrale. Tenslotte is het mogelijk op het rijdek en het benedendek iederen brand te blus- schen met de „Fomite" brandbluschin- richting, dit is 'het z.g.n. schuim patent, waarmede benzine branden kunnen wor den gebluscht. Boven het rijdek bevindt zich een net van pijpen, waardoor het mogelijk is het geheele dek te besproeien als bij een zwa- ren slagregen. Ook kan door deze zelfde leiding op dezelfde manier het zoogenaamde Fomite gespoten worden. De proeftocht is o.a. bijgewoond door den 'Commissaris der Koningin en de le den van Ged. Staten, met uitzondering van den heer Mr. P. Dieleman, die in het buitenland vertoeft, de burgemeesters van Breskens en Vlissingen, de directeur- generaal der P.T.T., de hoofdinspecteur van de scheepvaart, de hoofdingenieur directeur van den. Rijkswaterstaat, en zijn ambtsvoorganger, de regeeringscommis- saris, de onder-commandant der marine en de directeur van het Nederlandsch Loodswezen. De tocht had een volkomen succes, zoo dat direct daarna de Commissaris der Koningin de vlag kon hijschen als tee- ken, dat de provincie de boot had over genomen. Provinciale Almanak voor Zeeland. Verschenen is de Provinciale Almanak voor Zeeland voor het jaar 1932, samen gesteld door J. F. Magendans, chef der 2de afd. der Prov. Griffie. Druk en uit gave van Littooy en Olthoff te Middel burg. Van dezen Almanak, in opdracht van het Provinciaal Bestuur en zooveel moe gelijk uit officieele bronnen samengesteld, verscheen nu reeds de 8ste jaargang. Legt men naast elkaar de eerste en de nieuwste uitgave, van dezen almanak, dan valt het op, dat de inhoud belangrijk is uitgebreid. Telde de eerste nog geen 400 bladzijden, het nieuwste exemplaar is 550 bladzijden groot, plus nog een tweetal bijdragen van mr P. Dieleman, die samen 33 bladzijden vullen. De bijdragen van mr Dieleman zijn gewijd aan Albert de Vulder van Noorden, Regeerings- commissaris bij de Mij „Zeeland" te Vlis singen, en van den Prov. Stoombootdienst op de Westerschelde bij de Prov. Zee land, en aan A. v. d. Weyde, oud-lid van Ged. Staten van Zeeland. Het zijn prettig geschreven en van veel waardee ring getuigende artikelen. Van beide hee- ren is een mooie foto opgenomen. Wij zullen niet trachten van den in houd van dezen almanak een eenigszins volledig overzicht te geven. Als men be denkt, dat het alphabetisch register niet minder dan 14 bladz. bedraagt, zal men verstaan, hoe onmogelijk dat is. Slechts op enkele van de meest belang rijke zaken zij hier de aandacht geves tigd. Daar is allereerst de samenstelling van het Prov. Bestuur, met alles wat daar mee in verband staat. Verder de volledige samenstelling van de Gemeentebesturen; de regeling van de jaarwedden van bur gemeester, secretaris, ontvanger en wet houders in de verschillende gemeenten; samensteling polder- en waterschapsbe sturen. Verder bijzonderheden omtrent het bestuur van het Rijk, en de werk zaamheden van de departementen van al gemeen bestuur, voorzoover die meer spe ciaal op Zeeland betrekking hebben, als b.v. onderwijs, landbouw, notariaat, recht spraak, posterijen, belastingen enz. We kunnen den inhoud van dit in de practijk onmisbaar gebleken handboek 't best samenvatten door te zeggen, dat het op zoo ongeveer alle vragen die zich met betrekking tot het provinciale leven voor doen, een antwoord geeft. Waaruit volgt, dat een ieder die meer van nabij het provinciale leven meeleeft, zich dezen almanak, een in de praktijk betrouwbare gids, behoort aan te schaf fen. Aan den samensteller komt een wo fen. Aan den samensteller komt een woord van lof toe voor de wijze waarop hij zich van zijn taak kweet; aan de uitgevers voor de keurige technische verzorging. De kerkelijke kwestie te Biezelinge. Dezer dagen is gemeld, dat de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Biezelinge door het Classicaal Bestuur zou zijn af gezet. Naar ons van goed ingelichte zijde wordt medegedeeld, is dit niet geheel juist. Een afzetting heeft niet plaats gehad. Daartoe is het Classicaal Bestuur ook niet bevoegd. Wel is bedoelde kerkeraad, be staande uit drie ouderlingen, en drie dia kenen, geschorst. Deze schorsing houdt geen verband met het vrouwenkiesrecht, zooals te Sint An- naland, maar is het gevolg van reeds zes jaar lang hangende kwesties. Er is n.l. een groot deel van de ge meente, dat weer graag een eigen predi kant zou hebben. Maar alle pogingen om daartoe te geraken, stuitten af op den onwil van de kerkvoogdij, die den ligger niet wil teekenen en niet wil aansluiten bij den Raad van Beheer, en van den kerkeraad, die zich unaniem stelt aan den kant der kerkvoogdij». Wel is getracht een tijd lang de pasto rie te doen bewonen door een godsdienst onderwijzer, maar dit is slechts van korten duur geweest. Vorig jaar is door een groot deel der gemeente aan den kerkeraad een adres gezonden, waarin verzocht werd pogingen in het werk te stellen, om weer een eigen leeraar te verkrijgen. Op dit adres hebben kerkeraad en kerkvoogdij geantwoord met een ciculaire, die in de gemeente is verspreid, en waarin alle schuld van den herderloozen toestand werd geschoven op de hoogere besturen. De inhoud en de bewoordingen van de circulaire waren orzaak dat het classi caal bestuur den kerkeraad ter verant woording riep. De kerkeraad gaf echter op de daartoe gezonden brieven geen ant woord. Toen heeft het classicaal bestuur den kerkeraad (tegen de kerkvoogdij kan het niet optreden) tegen Woensdag 20 Ja nuari j.l. ter vergadering geroepen. Daar aan is gevolg gegeven, maar de langdurige besprekingen mochten geen resultaat heb ben. De kerkeraad bleef op zijn standpunt staan, en weigerde medewerking bij het beroepingswerk en tot het intrekken der circulaire. Toen Is de schorsing door het ClasBioftal t bestuur gevolgd. Zooals bekend, is er in zulk een geval veertien dagen tijd voor de geschorsten om in hooger boroep te gaan. Gedurende dezen termijn wordt de schorsing geacht niet van kracht te zijn. Maar reeds Zondag j.l. was niemand van den kerkeraad ter kerk. Wordt niet in hooger beroep gegaan, of blijft de schorsing in hooger beroep ge handhaafd, dan zal het Classicaal Bestuur doen wat des kerkeraads is, maar in de rechten van de kerkvoogdij treden kan het Classicaal bestuur niet, zoodat men bet beroepingswerk niet ter hand kan nemen. Goes. Ambachtsschool. Men schrijft ons: Nu de inschrijving van leerlingen voor den nieuwen cursus weer is opengesteld meenen wij goed te doen het volgende ter kennis te brengen. Reeds lang heeft het de aandacht van Bestuur, directeur en leeraren getrokken, dat in tegenstelling met de vraag voor plaatsing in andere vakken ook in deze omgeving zoo weinig schildersleerlingen zich aanmelden. Toch zijn er nog jongelui genoeg, die het schildersvak beoefenen. Dit blijkt ook uit het aantal dat de Avondschool be zoekt. Doch de voorkeur schijnt bij velen gegeven te worden aan de opleiding in de praktijk. Mag de opleiding in de praktijk ook voordeelen bieden, in 't algemeen wil het ons voorkomen, dat om vele redenen toch de voorkeur gegeven moet worden aan een speciale schoolopleiding. De jongens kunnen volgens de Leer plichtwet na het met gunstig gevolg door- loopen van de zesde klasse der lagere school op 12-jarigen leeftijd direct tot de Ambachtsschool worden toegelaten, ter wijl zij bij den patroon in verband met de Arbeidswet pas op 14-jarigen leeftijd tewerk kunnen worden gesteld. Slechts een jaar later kunnen zij dus bij normaal verloop op 15 a 16-jarigen leef tijd met diploma de school verlaten en kunnen dan als goed onderlegd en ge vormd aankomend schilder ongetwijfeld met meer succes en meerdere verdiensten bij den patroon gaan werken en verdere ervaring opdoen. Niet alleen dat de jongelui dan een di ploma hebben, wat hen in hun verdere le ven steeds een voorrang zal geven, zij kunnen daar ook gemakkelijker op voort bouwen, daar zij op grond van hun di ploma ook direct in de tweede klasse van een driejarigen schilderscursus kunnen worden geplaatst op de Avondschool om alzoo in twee winters ook daarvan een diploma te kunnen verwerven. Het wil ons dus voorkomen, dat de ouders goed doen een en ander eens te overwegen en verdere inlichtingen te be- voegder plaatse gaan inwinnen. Ook het schoolgeld kan geen overwe gend bezwaar opleveren, daar zelfs voor onvermogenden kosteloos en voor min vermogenden toelating tegen een zeer laag bedrag mogelijk is. Pestratten aan boord van een Spaansch schip. De geneeskundige en gezondheidsdienst te Amsterdam heeft na de ontsmetting, door middel van gas van de Spaansche boot Arantsa Mendi, welke ligplaats had in de Amsterdamsche haven, 59 doode rat ten gevonden. Het bactereolo'gisch onderzoek van deze ratten heeft uitgewezen, dat zij met pest bacillen besmet waren. De Arantsa Mendi, welke van La Plata kwam, is gisteravond weer naar zee vertrokken. Van de beman ning was niemand ziek. De ratten waren vóór g e w e e s tl Te Gennep wilde de landbou wer V. ertoe over gaan een partij rogge te gaan dorschen. Bij het te voorschijn halen der rogge bleek echter, dat een mas sa ratten zich daarin ophield. De die ren bleken vrijwel den geheelen rogge- voorraad te hebben verorberd. Bij een daaropvolgende jacht op het ongedierte, werden niet minder dan tachtig exem plaren gevangen en gedood. Gespannen verhouding tusschen burgemeester en secretaris. In den gemeenteraad van Alblasserdam las de waarnemend voorzit ter, dhr Visser een brief voor van den burgemeester, die verhinderd was de ver gadering te presideeren, in welken brief o.m. voorkwam, dat hij zich in het bijzon der bezorgd maakte wat betrof de leiding van den secretaris ter secretarie. Hierover ontspon zich een felle discus sie, gericht aan het adres van den burge meester, die den laffen moed had, aldus de heer Hardam, terwijl hij zelf verhin derd was hier te zijn, dit te richten aan den Rand en een ander daarmede op te knappen. Zoolang, aldus de heer Hardam, de heer Van Scheers burgemeester hier is, botert het met geen een secretaris. Het is voor 'n burgemeester een klein kunstje, om te maken, dat het voor de ambtenaren niet is uit te houden. Spr. vraagt zich af, of dit nu alleen is, omdat de burgemeester zijn zin niet gekregen heeft bij de benoe ming van den secretaris. De ziekte van de ambtenares mej. 't Hoen is te wijten aan den burgemeester. En niet alleen de amb tenaren, maar meer menschen worden on- heusch behandeld door den burgemees ter. De heer Vermeulen wijst eveneens op den gespannen toestand op de secreta rie en voornamelijk om de verhouding tus- Ingezonden Mededeeling. en ueziciu almede te gen minder mooie huidskleur gebruikt men het best de sneeu wachtig witte Crème Leodor, die tevens een uitstekenden bodem voor poeder vormt. De verkoelende en geneeskrachtige werking treedt in het bijzonder 's winters aan den dag, wanneer de handen en het gezicht ais gevolg van de koude zeer rood geworden zijn. Ook bij een teere en opengebarsten huid, in het bijzonder echter bij de zoo onaan gename jcukprikkcling der huid, iiewijsi de crème uitstekende diensten. In al die gevallen legt men deze in een dun laagje op, hetgeen men verschillende malen per dag herhaalt, 'e avonds in een dikker laagje. De lang aan houdende geur van deze crème lijkt op een dauwfrisch geplukten voorjaarsruiker van meiklokjes, viooltjes en seringen, zonder den beruchten geur van muskus, waarvan de deftige wereld een afschuw heeft. Leodor verkoelende crème, roode verpakking; Leodor vette crème, blauwe verpakking. De werking wordt nog verhoogd door Leodor-Edelzeep. Beneden de prijzen van voor den oorlog! In alle zaken ver krijgbaar, die Chiorodont verkoopen. schen secretaris en burgemeester. De heer Vermeulen wijst er op, dat een maand geleden de burgemeester (tegen iemand al gezegd heeft deze vergadering niet te zullen bijwonen; ook de vergade ring niet waar de begrooting behandeld zal worden. Hij zou drie maanden ziekte verlof nemen. De heer Hardam roept de heeren op om te staan achter de ambtenaren. We kun nen ons niet storen aan de grillen van den burgemeester, aldus dhr H. De mislukte spoorweg aanslagen. Naar wij vernemen, heeft zich sinds de publicatie in de dagbladen van het facsimile der beide dreigbrieven waarvan verondersteld wordt, dat zij ven band houden met de nabij de hoofdstad gepleegde spoorwegaanslagen, een vijftig tal personen, hetzij schriftelijk, hetzij per soonlijk, tot het politiebureau gewend, wel een bewijs dat de publieke belangstel ling voor deze aangelegenheid bijzonder groot is. De op deze wijze door de politie ontvangen mededeelingen, waarin ver schillende vermoedens omtrent de her komst van deze brieven worden geuit, worden alle nauwkeurig onderzocht, hoe wel van verschillende dezer inlichtingen wel reeds dadelijk kon worden aangeno men, dat zij geen waarde hebben. Tot eenig positief resultaat heeft de publicatie op het oogenblik nog niet ge leid. Uit Amsterdam wordt gemeld, dat gis teravond te ongeveer 9 uur een stuk hout gevonden werd op de rails van het ran geerterrein Kattenburg. Hoewel men aan vankelijk verband legde tusschen deze vondst en de aanslagen van eenige dagen geleden, is bij nader onderzoek gebleken, dat men te doen had met een stuk hout, dat pleegt te worden gebruikt voor het doen stoppen van gerangeerde wagons. Weliswaar is dus andermaal een stuk hout gevonden op een plaats, waar het niet hoorde, maar men gelooft toch, dit maal niet aan boos opzet te moeten den ken. Niettemin blijft de politie groote waakzaamheid betrachten. Gestoorde godsdienst oefening. Woensdagavond werd de kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk te Lienden, eensklaps verstoord, doordat er iemand van buitenaf een klomp door de ruiten gooide. Een politieagent, die toe vallig in de buurt was, kon den dader, die onmiddellijk op de vlucht was gegaan, nog bijtijds aanhouden. Hij legde een vol ledige bekentenis af. De kerkdienst vond na dit incident geen verderen voortgang. (Tel.) Melk oorlog te Utrecht. In de gistermorgen gehouden vergadering van den bond van melkveehouders te Utrecht is besloten, met ingang van heden in de stad de melk door de melkveehou ders zelf te doen venten tegen een prijs van 8 cent per liter. Hiertoe is besloten, na de weigering van den melkhandel, om voor de consumptiemelk aan de boeren 7 cent per liter te betalen. Geen animo meer. Een elders wonend eigenaar van uitgestrekte bouw landen in een ouden Dollardspolder te Finsterwolde, heeft, naar de Tel. meldt, de minst kapitaalkrachtige van zijn pach ters, die hadden gehuurd voor f 170 per H.A., voorgesteld, de huurovereenkomst, die nog enkele jaren loopt, te ontbinden, terwijl desverlangd de huur kan worden voortgezet tegen f 80 per H.A. De pachtera hebben gaarne het voorstel tot ontbinding aangenomen, en bedankt, tegen f 80 we der in te huren. Gevecht met een inspec teur van politie. Een inspecteur van politie te Haarlem verzocht gister middag een troepje werkloozen dat bij het postkantoor met collectebussen stond, door te loopen, en niet meer te collectee ren. De werkloozen liepen daarop door, doch in de Ursulastraat rammelde "en hunner weder met een bus. De inspecteur wilde hem nu bekeuren, en deed een po ging, het busje af te nemen. De man ver zette zich echter hiertegen en gaf het busje aan een ander, die er mede weg liep. De werkloozen trachtten den inspecteur in te sluiten, waarop deze zijn sabel trok en verscheidene klappen uitdeelde. Eén van de werkloozen sloeg den inspecteur in het gelaat. De dader werd gegrepen, en naar het politiebureau overgebracht. Inmiddels was versterking gekomen,die de werkloozen uiteen gedreven heeft. •v»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6