OE ZEEUW TWEEDE BLAD. Gebroken Bakken üit de Provincie, VRIJDAG 29 JAN. 1982, Nr 101, FEUILLETON i V» VAN HET BELGISCH KANALENPLAN. Het Eendrachtskanaal reeds een groot offer. Voor de leden der Kamer van Koop handel te Dordrecht en genoodigden heeft ir. E. van Konijnenburg Woensdagavond een causerie gehouden over het Neder- landsch-Belgisch kanalonplan. Spr. herinnerde er aan, dat Dordt zijn •vroegere welvaart dankte aan de scheep vaart. Om een goed denkbeeld te vormen van het Rijn-Scheidevraagstuk, moet men zich de ontwikkeling der havens en scheep vaartwegen in Westelijk Europa voor oogen houden. In het tijdvak van de Fransche revolu tie tot den wereldoorlog valt de groote verbetering der waterwegen door de ont ginning der steenkolenvelden, de uitbrei ding der industrie langs den Rijn en in België en den aanleg van het Suezkanaal dat de scheepvaart naar de Middelland- sche Zee terugbracht. Y In dit tijdsbestek heeft het achterland der deltahavens zich zeer ontwikkeld. Antwerpen bezat niet anders dan de Schelde, naar zee een machtige stroom, boven de stad slechts een rivier van be perkte afmeting. De uitbreiding van het spoorwegnet bracht ook dievan 'thaven- verkeer mee. Hamburg, bevreesd voor concurrentie, maakte plannen voor kana len naar den Rijn, die echter stagnatie ondervonden. Na den oorlog kwamen bijzondere ta rieven, die thans nog van kracht zijn. Mo menteel bestaat heftige concurrentie, niet alleen tusschen de deltahavens onderling, doch ook tusschen Hamburg en Antwer pen, waarbij de invloed van Duinkerken zich doet gevoelen. Voor Nederland zijn de Belgische havens eveneens sterke con currenten waarbij Fransche vrijstellingen van entrepotrechten aan België van be- teekenis zijn, evenals het vrije slepen van Dordt naar Antwerpen door de Belgen. Zoowel Rotterdam als Amsterdam en de Scheldestad hebben van de Duitsche staf- feltarieven te lijden. Bij den wedstrijd tus schen België en Nederland kan het eerste land slechts winnen. De twee Nederlandsche steden zijn door hun achterland op den Rijn aangewezen en hebben een zwak spoorwegnet; Ant werpen daarentegen een zeer sterke spoorverbinding en een minder goede en lange Rijn-Schelde verbinding. De aanleg van het Kanaal door Zuid- Beveland is voor haar een groote ver betering. De Belgen streven echter naar een grooten vaarweg van de Scheldestad naar den Rijn om op gelijke basis als Rot terdam (dat natuurlijke voordeelen heeft) te komen. Gezien het krachtige Antwerpsche spoor wegnet, dat onze havens nimmer krijgen kunnen, zou het zelfmoord van Neder landsche zijde zijn aan dit verlangen toe te geven. Een kanaal, dat de natuurlijke eigen aardigheden aan het gebruik der Zeeuw- sche stroomen verbonden zou opheffen, zou Antwerpen op voet van gelijkheid met Rotterdam voor de Rijnverbindingen brengen, waardoor de Nederlandsche po sitie blijvend ernstig zou verzwakken. Het Eendrachtskanaal is reeds een groot of fer, dat Nederland brengt. Elke Belgische eisch voor een Moerdijk-kanaal is een overvraging. standpunt staan, dat alleen 'n kanaalver in de Eerste Kamer gebleken is dat men wil maken een kanaal naar de Wester- Schelde, streeft Antwerpen naar een zoet waterkanaal van hare dokken naar het Hollandsch Diep om èn de natuurlijke voordeelen van Rotterdam te krijgen èn een voorsprong op Gent te behalen. Met de Nationale Unie moet men op het standpunt staan, dat alleen een kanaal binding van 't Volkerak met de W.-Schel- de overeenkomstig het door onze Regee ring 7 Mei 1929 omschreven standpunt is. door H. Zeeberg. 54) Gretha Oswald, behoorend tot de fa milie, die ook in het pension ,,'tHooge Duin" vertoefde en die zich voor het grootste deel van den dag bij Mevrouw Le Grand en Elsa had aangesloten, 't wa ren sympathieke menschen en bovendien was er geestelijke verwantschap, verliet de kamer. „Had je geen trek, Elsa? Heusch, 'tis niets erg, dat ik een paar uren alleen ben. 'kHeb genoeg te lezen." ,,'k Heb geen idee, Mevrouw. Na die wandeling van vanmiddag en na die brieven blijf ik het liefst hier." ,,'k Vind het best, kind. Ik dacht jou er een genoegen mee te doen." Dit laatste werd op zulk een eigenaar- digen toon gezegd, dat Elsa verbaasd opkeek. En toen ontmoette zij een paar trouwe oogen, die min of meer geheim zinnig lachten. „O, niets bizonders, 'kWil jou graag een genoegen doen." „Dat weet ik. U verwent mij veel te veel. Maar u bedoelt wel iets bizonders. Ik ken u al langer dan vandaag." Knoeierijen met een uit- voerconsent? Tegen een exporteur 'van uien op het eiland T hol en is een vervolging ingesteld op vermoeden van knoeierij met een consent voor uitvoer van uien. Dit consent was afgegeven voor den uitvoer van uien van eerste kwaliteit en naar beweerd wordt, heeft de betrokken exporteur op de markt te Antwerpen een partij uien van inferieure kwaliteit ver handeld, gedekt door 't consent, dat door den bevoegden controleur afgegeven was voor een product van prima kwaliteit DE HILVERSUM 5, het éénknops N.S.F.-toestel met Super Inductie scha keling en electro-dynamische luidspreker. Hoofdagent: J, M. Polderman, Groote Markt, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Het gouden feest van Patrimonium. Het slot in de rij der feestdagen was het gisteravond gehouden kinderfeest. Te half zeven werd, onder leiding van de jeugdleiders, dhrn Chr. de Bruin en L. de Koning, de feest avond geopend, waarop circa 60 kinde ren der leden aanwezig waren. Na voor drachten, samenspraken, tractaties, grab belton, werden een aantal leuke kinder films vertoond, waarvan niet alleen de kinderen, maar ook de inmiddels opge komen belangstellende ouders genoten hebben. De jubileerende vereeniging kan op bizonder geslaagde herdenkingsdagen terugzien. Donderdagavond heeft de Vereeni ging „Handelsbelang" alhier in een drie tal voorstellingen hare leden en vele ge noodigden, o.w. de Commissaris der Ko ningin, de lurgemeester en andere leden van het Gemeentebestuur, de hoofden van takken van gemeentedienst, vertegen woordigers van de Kamer van Koophan del, van De Hanze en van de Chr. Mid- denstandsvereeniging, laten genieten van een der films van de Philipsfabrieken, welke film een kijkje geeft op verschil lende episoden van de fabricage van Phi lip's Radiotoestellen. Wolfaartsdijk. "Woensdagavond trad in de Geref. Kerk alhier op Ds W. F. M. Lindeboom van Serooskerke, om een cau serie te houden over het Heilige Land en Egypte, met behulp van keurige lichtbeel den. Deze werd met aandacht gevolgd. De vergadering werd door Ds v. Heinin gen op de gebruikelijke wijze geopend en door den spreker gesloten. Vrijdag nam mejuffrouw M. C. van den Ende, onderwijzeres aan de openbare school te Oud-Sabbinge, aan welke school zij ruim 38 jaar onderwij zeres is geweest, afscheid van leerlin gen en oud-leerlingen. Des namiddags werd door haar receptie gegeven in een der lokalen van de school. Als bewijs van erkentelijkheid en dank voor het door haar gegeven onderwijs werd haar namens de oud-leerlingen een divan met kleed aangeboden en namens de leerlin gen een mooie plant met bloemtdfel enz. Van de receptie werd een druk gebruik gemaakt. Wemeldinge. Voor de op 1 Maart a.s. vacant komende betrekking van vader en moeder in het tehuis voor ouden van da gen „Vrede Best" alhier zijn benoemd J. A, de Blaeij en echtgenoote te Retranche- ment. In het afgeloopen jaar zijn op de bei de weegbruggen van de Maatschappij „de Bonzijbrüg" gewogen: 2.378.467 k.g. sui kerbieten; 1.063.026 k.g. aardappelen; 62.057 k.g. hooi en stroo, 1.502.186 k.g. allerlei; 1.600.223 k.g. pulp, en 5 stuks vee. De prijs voor de stroomlevering is voor deze gemeente gedurende het jaar 1932 door de PZEM vastgesteld op 39 ct. per K.W.U. Schore. Vrijdagavond hield de Zang- vereeniging „Zang Veredelt" alhier haar jaarlijksche uitvoering in de zaal van dhr Luijk. De verschillende zangnum mers werden onder leiding van den direc teur G. Bruijnzeel goed uitgevoerd waar bij in het bijzonder dienen vermeld te worden de nummers „Veedrijven" en „Woudconcert". De Zangvereeniging kan met voldoe ning op deze geslaagde uitvoering terug- „Och, kind, oude oogen kunnen soms nog scherp zien", zeide de oude dame ondeugend. „Maar ze zien nu toch verkeerd, Me vrouw", merkte Elsa op, op haastigen toon. ,,'k Geloof het niet, Elsje." „Hebt u dan aan mij iets bizonders gemerkt?" „Aan jou niet. Dat geef ik toe. Maar wel aan mijnheer Albert Oswald, Elsje lief." Met een gerust hart kan ik zeggen, dat ik hem niet heb aangemoedigd." „Dat beweer ik ook niet, Elsa." „Omdat ik niet gaarne iemand teleur stel." „Heb je iets tegen hem?" „Hoegenaamd niet, Mevrouw. Hij is een leuk iemand, degelijk en toch vol vroo- lijkheid. Ik mag hem gaarne hooren causeeren. Maar zijn vrouw zou ik niet kunnen zijn." „Zoo", meende Mevrouw Le Grand. „Stel ik u teleur? Meent u „Ik meen niets. 'kZal mij wel wachten, één woord hierin te zeggen, noch ten voordeele noch ten nadeele. Zooiets moet je met je zelf uitmaken Elsa." „Ik gevoel voor mijnheer Oswald on baatzuchtige vriendschap, maar geen liefde. En die moet er toch zijn, niet waar?" i zien. (Door omstandigheden eerst heden geplaatst), Woensdagavond kwamen de le den van de afd. Schore van den Bjjz Vrijw. Landstorm bijeen om te luisteren naar de radio-uitzending van de bijeen komst van de vrijwilligers van het land stormkorps „Stelling Amsterdam". De burgemeester sprak als voorzitter van het mede aanwezige plaatselijk comité een kort openings en sluitingswoord. De uitzending werd met aandacht gevolgd. Woensdagavond hield de Chr, Kna- penvereen. „Timotheus" haar jaarfeest onder leiding van dhr J. Stevense, die een kort openingswoord sprak. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van ruim f 40. Nadat de feestvierende vereeniging door de af gevaardigden van de plaatselijke vereeni- gingen was gecomplimenteerd, werden af wisselend samenspraken en voordrachten ten gehoore gebracht waaruit bleek dat de jongelui zich met ernst hadden voorbereid. Dhr Bierens sprak namens de ouders terwijl ds ter Haar Romeny een slotwoord sprak. Kruiningen. Woensdag is de jaarver gadering gehouden van de School met den Bijbel, onder voorzitterschap van dhr G. Minnaar. De secr.-penningm. 't hoofd der school en een lid van het suppletiefonds brachten verslag uit over den gang van zaken in 1931. Vastgesteld werden de be- grooting voor 1932 en de balans per 31 Dec. 1931. De aftredende bestuursleden C. Minnaar en J. Blok werden herko zen, terwijl dhr A. Verhage als bestuurs lid werd gekozen. Inzake voortzetting van den aanvangsdatum van het leerjaar van 1 April naar 1 Mei zal men een afwachten de houding aannemen, in verband met 't feit, dat het gewenscht is, dat zoowel het bijzonder als het openbaar onderwijs ge lijktijdig tot verzetting overgaan en ten aanzien van de openbare school ter plaatse momenteel geen definitieve beslissing kan worden genomen. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze gesloten. Grijpskerke. Woensdagavond vergader de het Varkensfonds „Helpt Elkander" alhier, onder voorzitterschap van dhr A. Clarisse. Aanwezig 21 leden. Uit het ver slag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten met goed slot vorig jaar bedroegen 801.21, uitgaven 177.86, alzoo goed slot van f623.35. De heeren A. Clarisse en J. Vlieger werden als Bestuursleden herkozen. De heer A. P. Koster wenschte niet meer in aanmerking te komen. In zijn plaats werd de heer J. Dekker gekozen. Er zijn dit jaar 9 vArkens vergoed. Een voorstel van het Bestuur om de contributie van 25 op 15 cent per varken te brengen en voor de drachtige zeugen van f5 op f3, werd aangenomen. De bode Koets werd weer voor een jaar benoemd op dezelfde condities. Be sloten werd, dat de aangifte van varkens bij den secretaris gedaan moet worden. Kamperland. Gisteravond hield de ver een. voor bijz. lager onderwijs op Gerei, grondslag haar 26ste jaarvergadering, terwijl zij tevens herdacht, dat het 25 jaar geleden was, dat de nieuwe Chr. school in gebruik genomen werd. De voorzitter, dhr J. C. de Munck, opende deze vergadering op gebruikelijke wijze. Onder de zegeningen, waarin de school- vereeniging zich mocht verblijden, werd met erkentelijkheid en dank aan den Heere in herinnering gebracht, dat de heer W. F. Coumou in het afgeloopen jaar zijn 25-jarige ambtsvervulling als hoofd der school heeft mogen vieren. Het was op diens uitdrukkelijk verzoek, dat deze dag zonder eenig feestbetoon is voor bijgegaan. Het verslag van den secretaris, dhr Abr. Buijze, was in opgewekten toon. Ook het verslag van den penningmeester dhr W. Th. de Looff, stemde tot groote tevredenheid, daar er een batig saldo in kas was. De 2 aftredende bestuursleden, dhrn Abr. Balkenende en M. Reinhoud Iz., wer den herkozen. Ten slotte werd een zeer leerzaam onderwerp behandeld door dhr J. Markusse Jr, getiteld „Gehoorzaam heid". Dhr W. F. Coumou ging voor in dankgebed. Tholen. Aan den gemeente-opzichter dhr J. Vriens alhier, is wegens ernstige onge steldheid en overspanning, door B. en W. „Zeker, kindje. Een heel sterke liefde. Die alleen kan alles dragen. En die al leen is ook een waarborg voor een ge lukkig huwelijk. Niet een voorbijgaande hartstocht, niet een verliefdheid, niet een bevlieging, maar een diepe, sterke, reine liefde is eerste voorwaarde." „U is het dus met mij eens, dat men beter kan afwijzen, al lijkt dat hard, dan zonder echte liefde een huwelijk aan te gaan?" „Wel natuurlijk, meisje. Laat de mond onverbiddelijk „neen" zeggen, als het hart „neen" zegt. De betrokkene komt ook al meent hij het, wel over zijn smart heen en zeker, als hij, zooals mijnheer Oswald weet, waar de kracht, om te dragen, van daan moet komen." „Ik hoop van harte, dat mijnheer Os wald geen verdere toenadering zoekt", zeide Elsa „Ging je daarom nu niet mede?" „De lust was toch niet groot", meende Elsa „Maar, eerlijk gezegd, dat motief gaf den doorslag." „Tóch moeten wij die familie beleefd blijven behandelen. Zij hebben er volko men recht op." „Dat zal ik ook wel doen, Mevrouw. Maar een alleen-zijn met mijnheer Oswald zal ik trachten te voorkomen." „Dat is iets anders. Ik kan je geen ongelijk geven. Maar blijf beleefd en voor een ziekenverlof verleend van drie maan den. Door de firma v. Klaveren uit Rot terdam, is een groote partij kreeften uit Noorwegen geimporteerd en naar deze ge meente vervoerd. Deze kreeften, die over het algemeen niet het gewicht holen der Zeeuwsche soorten, zijn ondergebracht in den oesterput van dhr Willemse uit lorseke, staande aan de overzijde der Iboolsche brug Eer zij voor de consump tie geschikt zijn, moeten zij z.g.n. eerst worden verwaterd en flink gevoederd. Zferikzce. De A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" kwam gisteravond onder voorzitterschap van dhr W. den Boer, in vergadering bijeen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de afdeeling Zierikzee van den Alg. Ned. Chr. Landarbeidersbond, houdende verzoek om den steun te mo gen ontvangen van de A.-R. raadsleden inzake een adres beoogende verbetering van de werkloozenzorg alhier. Naar aanleiding daarvan gaf de voor zitter een uiteenzetting van de door de raadsleden aangenomen houding met be trekking tot het werkloosheidsvraagstuk en de verschillende adressen, welke daar op betrekking hadden. Hij wees op de moeilijkheden, welke zich hierbij voordoen. Door den lagen loonstandaard is men zeer gebonden en is het schier niet doen lijk het loon en de werkverschaffing be- teekenend op te voeren, aangezien dit verkeerde toestanden en verhoudingen in de hand zou werken. De voorstellen van de zijde der S.D.A.P. kunnen niet anders worden beschouwd dan als een politiek gebaar. De voor stelling van die zijde aan de burgerij ge geven is misleidend en een zekere uit buiting van plaatselijke toestanden is hieraan niet vreemd. Op deze uiteenzetting volgde een breed voerige bespreking waarin verschillende praktische vragen naar voren kwamen, welke door wethouder Timmerman, zoo veel mogelijk, werden beantwoord. Inzonderheid werd aan de orde gesteld of de werkverschaffing wel voldoende kan worden gedekt en of het wel juist is, dat onder alle omstandigheden de bij verdiensten worden afgetrokken van het geen door middel van werkverschaffing wordt genoten. In ieder geval werd aangedrongen op een soepele toepassing te dezen aanzien. Ten slotte werd door dhr F. L. Timmer man verslag uitgebracht van de verga dering van de centrale gehouden op 2 Dec. 1931. Om des tijds wille, kon een inleiding over art. 19 van ons program van be ginselen, niet worden gehouden. De jaarvergadering werd bepaald op 20 Febr. a.s. Terneuzen. De raad dezer gemeente kwam Donderdagmiddag in openbare ver gadering bijeen. De Voorzitter wees er in zijn nieuwjaarsrede op, dat ook de ge meente Terneuzen niet ontkomen is aan crisis-invloeden. Er is onzekerheid, wijl er geen herleving te zien is, zelfs geen begin van het einde te zien is. De sub sidie voor het Burg. Armbestuur is in het afgeloopen jaar geklommen tot f 36.500. Er zijn ter plaatse twee crisis- comité's opgericht, uit welke een centraal comité voeling zai houden met het Nat. Crisis-Comité. De voortgang aan de uitbouw van onze gemeente zal door de omstandigheden even moeten rusten. Wel mogen we voor bereidingen treffen, waarbij de voorzit ter wijzen kan op schoolbouw te Sluiskil; een nieuwe brug over den Kanaalarm HeerengrachtAxelschestraat; werken aan de Axelsche straat. De bevolking nam toe van 10.450 tot 10.560. De hoop zij op onze regeoring, opdat bij het totstandkomen van verdragen ook met de belangen van Terneuzen ge rekend worden zal. Dat met de havenwer ken spoedig zal worden begonnen, is mede een belang van beteekenis. In gemeenschappelijk samenwerken kan onder Gods zegen ook 1932 worden be gonnen. Bij de ingekomen stukken wil dhr Van Driel (S. D. A. P.) aan de autobusonder neming naar Sluiskil een bedrag van f 14 subsidie verleenen gedurende de periode, oor ritten v.v. per dag. Dit voorstel kan riec! ts 4 stemmen op zich vereenigen, zoodat het voorstel van B. en W. om geen "itkeering te geven, met 11 st. vóór is aangenomen. De verdere ingekomen stukken geven geen aanleiding tot bijzondere besprekin gen. Alleen is er een verzoek van het plaatselijk crisis-comité ingekomen, hou dende het verstrekken van gelden uit de gemeentekas tot een gelijk bedrag als van het Nat. Crisis-Comité. De voorz. kan in verband hiermede zeggen, dat 500 „de Gruyter"-bonnen voor Terneuzen inmid dels werden ontvangen. Een volgende ver gadering zal uitwijzen, of er gelden uit de gemeentekas hiervoor noodig zullen zijn. Vervolgens deelt de voorzitter een en ander mee over de vlas-industrie. In den zin van bijslag op het loon kan misschien als nood-maatregel iets bereikt worden. Een ingekomen verzoek houdt in, een bij drage bij de verwerking van het vlas (niet bet ,,booken" van het vlas, als b.v. Axel doet). De gemeente zou dus geven een bijslag op het loon van verwerking van het vlas. Met drie vlasfabrikanten is inmiddels geconfereerd; B. en W. moeten echter de lijn aangeven, want, als de gemeente den weg opgaat die de fabrikanten willen, wordt het veel te duur, en we komen niet in aanmerking voor de 20 pet. Rijkstoe slag. B. en W. willen nu voorstellen, om hulp te bieden, onder de voorwaarden: dat het alleen kan geschieden op vlas dat tot lint bewerkt wordt; dat de fabri kant menschen neemt die op de steunlijst voorkomen en voor het vak bekwaam zijn; dan wordt een bijslag van 40 pet gege ven bij een minimumloon van f 15. Dhr Van Cadsand zegt, dat in ons land het bewerken van vlas tot lint niet kan concurreeren met den zuidelijken na buur; dat heeft de practijk dikwijls bewe gen. Dhr Verlinde zegt, dat het bezwaar van dhr v. Cadsand niet opgaat. Voorwaarde Woensdag nam dhr J. Rothuizen afscheid als hoofd der chr. school „Kakel- d'ans" te I e r s e k e, na ruim 8 A jaar aldaar werkzaam geweest te zijn. V.l.n.r. dhr W. Bakker, H. Vendeville (Voorz. Schoolbestuur), J. Rothuizen, J. C. Cor- nelisse (Secr.) en P. Bustraan. komend, Elsa. Beter een afwijzing dan een onbeleefde, koele behandeling, die hij in geen enkel opzicht heeft ver diend. Zoo, zoo. Ik ging heusch denken, dat ik je eerlang kwijt zou raken." „Ik hoop niet, dat hij zich verklaart", zei Elsa. „Zoudt u dat dan zoo graag hebben?" „Een volmaakt overbodige vraag, kind. Maar ik laat je met vreugde gaan, als id'e man komt, die je tot vrouw neemt." „Zoover is het nog lang niet", lachte Elsa, opspringend, om thee te schenken. Ietwat later als Elsa den prettigen brief van Mevrouw Meinema, die een gezellige vacantie doorbracht, ten deele in de pas torie van het dorp aan den zeedijk en ten deele op de boerderij van haar oom, Adriaan Blankert, waar Grootmoeder Blankert, die, zooals Elsa te weten was gekomen, voor haar kleindochter zoo veel was geweest, haar dagen sleet, geduldig en vertrouwend wachtend tot God haar naar Huis riep. Mevrouw Meinema deelde terloops nog mede, dat haar vader en moeder, Groot vader en Grootmoeder Van Meersema uit Utrecht, ook nog een week kwamen. „Het is hier alles bij het oude", las Elsa. „Wonderlijk, in de steden veran dert het aspect zoo. Maar hier zie ik geen verandering. Het „Huisje aan den zeedijk", je weet, wat ik bedoel, staat er nog precies, als jaren geleden, 'tis, of er niets veranderd is. 'k Heb natuurlijk mijn jaarlijksche bedevaart naar het oude huisje van Grootmoeder Blankert gedaan. Hans maakt me wel voor „Roomsch" uit, maar... hij gaat toch mee! Inconsequent, hé? De jongens maken het best. Zij zijn bruin als een beer. Je behoeft niet aan het strand te zijn, om bruin te worden. Herhaaldelijk hebben zij het over tante Elsa. Op de boerderij en in de pastorie wil men wel eens kennis maken met die wondertante. 'k Heb gezegd, je het vol gend jaar, bij leven en welzijn, te zullen meebrengen. Reken daar maar vast op!" Elsa glimlachte en las de oude dame eenige passages uit den opgewekten brief voor. Niet den geheelen brief. Want wat Mevrouw Meinema haar van vroeger jaren had toevertrouwd, had Elsa nooit aan Mervouw Le Grand verteld. De torenklok van Wijk aan Zee, de stille familiebadplaats, waar niet het mondaine gedoe van cabarets en dan cings en strijkjes heerschte, maar waar over een vredige avondstilte lag, sloeg tien uur, toen Elsa, der gewoonte ge trouw, den Bijbel greep en Knap's Dag boek: „De lendenen omgord". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5