N Gemengd Nieuws. Rechtzaken vreden stemming mag verkeeren, dragen een nader ondersoek hiernaar in te stellen. I I nieuwe ideo?n zoeken. Zelfs ie er gespro ken in den Westlandsehen Bond om, nu de prijs zoo laag is voor de druiven, tot het persen van wijn over te gaan. De proeven welke genomen zijn, waren goed te noemen. Dhr van der Flassche wees op den steun welke de landbouwer ont vangt voor tarwe, bieten, vlas enz., wan neer nu de landbouwer een klein deel van zijn bedrijf inricht voor tuinbouw, kan deze gemakkelijker voor een prijsje zijn waar aan de markt brengen, en staat den tuinbouwer in den weg. Bij ontvangen steun zou een landbouwer verboden moe ten worden tuinbouwproducten te ver bouwen. Een drukke bespreking over diverse tuinbouw-aangelegenheden volgde. Wolfaartsdijk. Vrijdagavond hield de Chr. Schoolvereen. op Geref. grondslag al hier haar jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter dhr D. P. Goetheer. De secretaris dhr J. L. Goetheer ge waagde van de zegeningen in het afge- loopen jaar genoten. De penningmeester dhr J. Remijnse bracht een gunstig jaar verslag uit. De aftredende bestuursleden de heeren J. F .van Wel en J. Sandee werden herkozen. Na de pauze hield het hoofd der school, dhr W. A. van Wijk, een causerie over het onderwerp: Twee ouderwetsche deugden (n.l. gehoorzaam heid en beleefdheid). De voorzitter dankte na eenige bespre king den inleider hartelijk voor zijn be zielend woord. Dhr Van Wuijckhuijse ein digde met dankgebed. Nieuwdorp. De Geref. Mannenvereen. „Belijden en beleven" hield Donderdag avond haar eerste jaarvergadering. Zoo wel uit het openingswoord van den voor zitter, dhr Gh. Melse, als uit de jaarver slagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de vereen, met dankbaarheid op dit eerste werkjaar mag terugzien. De heer F. Dekker behandelde het on derwerp „Ismaël". Tweede onderwerp was: „De Ethischen", dat door dhr M. Meulbroek werd behandeld. Over beide on derwerpen werd op aangename wijze van gedachten gewisseld. Afgevaardigden van den Kerkeraad, van de Jongelingsvereen, en van de Man nenvereen. uit naburige plaatsen brachten gelukwenschen over. Meliskerke. Donderdagavond j.l. hield de kolenvereen. „Samenwerking" alhier haar jaarlijksche ledenvergadering. Uit 't verslag van den Secr.-penningm. bleek dat dit jaar aan brandstoffen was betrok ken 12000 k.g. notenkolen, 68.000 k.g. stukkolen, 155.325 k.g. eierkolen, 3825 k.g. anthraciet, 20.320 k.g. bruinkool. Totaal 259.470 k.g., benevens 8500 Friesche turf. De ontvangsten bedroegen f4891.14, de uitgaven f4684.4814, met een saldo van f 206.65 54. Het ledental bleef stationair. De aftre dende leden de heeren H. Schoe, A. Kome- jan en G. Davidse werden herkozen. (Te laat ontvangen. Red.) Nieuw en St. Joosland. Vrijdag hield het Ziekenfonds de gewone jaarvergade ring. Aanwezig waren 45 leden. Bij de opening sprak de voorzitter, dhr L, Wat- tel, eenige woorden van waardeering ter nagedachtenis van den overleden gepen- sionneerden bode dezer vereeniging, wijlen dhr I. Gatsman en deelde mede, dat hij dit ook gedaan had namens de vereeni ging bij het graf van Catsman. Het jaar verslag werd voor kennisgeving aange nomen. Een voorstel van het bestuur om in de financieele commissie, die thans be staat uit 3 begunstigers, ook een lid te benoemen, kon geen meerderheid verwer ven. Wel werd besloten de personen, die even over de grens dezer gemeente wonen, in de gemeente Middelburg, als lid dezer vereeniging aan te nemen. Uit de rekening van den penningmees ter bleek o.a., dat er 149 leden zijn en 43 begunstigers. In 1931 zijn 4 leden over leden, terwijl er 3 vertrokken zijn naar elders. Op 1 Jan. 1932 was aan kapitaal aanwezig f 2150. De rekening sloot met een batig saldo van f 100.59. Aan zieken geld werd uitgekeerd f 762 aan 40 per sonen. en wegens overlijden f40. Domburg. Vrijdagavond vierden in de zaal „Rehoboth" alhier de Geref. Jonge lings- en Meisjesvereeniging hun 14e en 2e jaarfeest. Deze vergadering, die goed bezocht was, werd door den voorzitter der Jongelingsvereeniging geopend, waar na hij in zijn openingswoord allen een welkom toeriep, de leden aanspoorde om vooral in dezen tijd aan beginselstudie te doen, en de ouderen opwekte om het ver- eenigingsleven krachtig te steunen. De leiding was vervolgens in 'handen van den eere-voorzitter, Ds Visser. Hierop volgden de jaarverslagen, waaruit bleek, dat er een bloeiend ver- eenigingsleven is. Verder werd een on derwerp gewijde geschiedenis en een maatschappelijk onderwerp geleverd. Ver schillende afgevaardigden spraken een felicitatie-woord. De avond werd eerder doorgebracht met voordrachten, memorisaties, samen spraken en gezang. Ten laatste eindigde Ds Visser, met een opwekkend slotwoord, naar aanleiding van 1 Gor. 16 13 en besloot deze ver gadering met dankgebed. Arnemuiden. Vrijdagmiddag vergader de de Raad dezer gemeente. De voorzitter sprak een rede uit, waarin hij een over zicht gaf van hetgeen in het afgeloopen jaar heeft plaats gevonden. Spr. wees op den zeer moeilijken en benauwenden tijd voor den landbouw en daartegenover op de goede en bevredigende uitkomsten in het visscherij-bedrijf. De gemeente heeft geen al te groot aantal werkloozen, zoo dat Arnemuiden in een dankbare en te Door dhr Franse werd deze rede be antwoord. Weth, Baaijens zegt, dat deze moeilij ke tijd een gevolg is van het verlaten van Gods geboden. De voorzitter doet de volgende mede- deelingen: Door Ged. Staten is de beslissing om trent de begrooting voor 1932 verdaagd tot 1 April a.s. Blijkens mededeeling van de directie van de P. Z. E. M. is de prijs van den electrischen stroom ingaande 1 Jan. 1932 verlaagd tot 39 ct per KWU. Ingekomen is een circulaire van de Ne- derlandsche Centrale voor praktische werkverruiming en hulpverleening voor alleenstaande mannen, vrouwen en kin deren; de door de Prov. Commissie voor de werkloozenzorg van het N. V. V. en S. D. A. P. in Zeeland aangenomen motie inzake ondersteuning, werkverschaffing, ontwikkeling en ontspanning van werk loozen. het bekende verzoek van het gemeente bestuur van Wehl; de kosten Keuringsdienst voor Waren te Goes voor 1932 zullen bedragen voor onze gemeente f 325.84. Tot concierge gemeentehuis werd met 4 st. benoemd dhr H. de Kam (dhr M. Marteijn verkreeg 2 en dhr de Gruiter 1 stem). Ingekomen is een verzoek van de firma L. de Hamer en P. van Belzen, om ge meentegrond in erfpacht te verkrijgen voor het bouwen van een bergplaats. Door B. en W. wordt voorgesteld het verzoek in te willigen mits de voorgevel vein steen wordt gebouwd. Dhr Crucq zal tegen stemmen. Hebben B. en W. niet gerekend met de eventueele uitvoering van riolee- lingswerk achter de woningen in de Nieuwstraat? Juist dit terrein is de eeni ge uitweg. Dhrn Franse en Schuit geloo- ven niet, dat dit veel moeilijkheden mee zal brengen. Na eenige discussie komt dhr Crucq met een voorstel om alleen vergun ning te geven tot het bouwen van bedoel de bergplaats, mits tusschen de berg plaats en afscheiding Staatsspoor een vrije ruimte van minstens 2 M. open blijft voor rioleeringswerk en dat deze ruimte ook achter en vanaf het eind der bestaan de werkplaats' ten allen tijde door de ge meente te bereiken zal zijn, hetgeen met alg. st. wordt aangenomen. Aan dhr P. Buijs werd een strookje gemeentegrond op het marktplein in erf pacht uitgegeven voor het bouwen van een woonhuis. Het vernieuwen van een gedeelte straat in de Nieuwstraat en Molenpolder werd goedgevonden. Het straatwerk zal door de werkloozen worden uitgevoerd. Met alg. st. wordt besloten om 25 op centen te heffen op de gemeentefondsbe lasting, waarvan twee derde zal besteed worden voor den dienst 1932 en een derde voor 1933. Tot lid der Schattingscommissie Rijks inkomstenbelasting wegens ontslagneming door dhr Joh. Schroevers, wordt benoemd dhr W. van Belzen. Een verzoek van het Bestuur der Chr. school om een voorschot van f 1500 wordt goed gevonden. Bij de rondvraag vraagt dhr Franse, welke meening de Raad heeft omtrent het eerst in aanmerking komend werk voor de werkloozen. De meeste der leden zijn van gedachte, dat het riool onder de Veersche dijk ook gelegd moet worden. Dhr Baaijens wil de rentezegels der werkloozen door deze zelf laten plakken Zijns inziens zijn de bonden sterk genoeg om dit te kunnen betalen. Dhr Schuit zegt hieraan niet mee te zullen werken, daar dit een prachtige sociale instelling is Voor de betrokkenen hangt veel af als ze op hoogen leeftijd gekomen zijn hoeveel zegels er geplakt zijn. Verder wil dhr Baaijens de paadjes naar Kleverskerke bij Pouwer en Van Dijke in orde gemaakt zien daar deze in een slechten toestand verkeeren en de be trokken personen er niets aan doen. Dhr Schuit zegt, dat dhr Baaijens, die zelf wethouder is, deze dingen, die bij het dagelijksch bestuur thuis hooren, niet in den Raad moet brengen. B. en W. heb ben te zorgen, dat de paden in goeden toestand waren gebracht. Spr. heeft ge hoord, dat hierover reeds een rechts kwestie aanhangig is gemaakt. Dhr Crucq vraagt, waarom het slijk op de kaai nog niet opgeruimd is. Dhr Fran se zegt, dat, als het wat vriest, de slijk gemakkelijker langs den Molendijk kan gereden worden. Dhr Crucq zegt, dat men misschien wel eens lang zal kunnen wach ten op de vorst en gezien er een 60 kub. M. grond verwerkt moet worden in het Tuindorp, die dan toch naar de bewuste sloot toe kan, behoeft dit toch geen be zwaar meer te zijn voor het wegvoeren van het slijk van de kaai. Dhr Crucq vraagt verder, waarom het verplaatsen en gedeeltelijk vernieuwen van het karn- hok niet is aanbesteed. Dhr Franse zegt, dat het heel moeilijk was om dit aan te besteden, wat door dhr Crucq werd be streden. Hierna sluiting. Veere. Vervolg gemeenteraad. Ingeko men is een geschenk voor de oudheidska mer n.l. 'n doek, heel keurig afgewerkt; 't opschrift is: De blijde intocht van Willem de Vijfde enz. Wie Veere bezoekt zal dit niet licht vergeten. Medegedeeld werd een schrijven van den Minister van Onder wijs, K. en W., dat er een som te veel is ontvangen. Ook een schrijven over de woning Keu ringsdienst van Waren werd voor kennis geving aangenomen. Ingekomen een schrijven van werkloozen waarin do raad wordt opmorkzuain go- maakt op werkverruiming. Een schrijven van het bestuur der bijz, school voor L.O, dat de leerlingenschaal was op 1 Jan, 73%, Ook een aanvrage van dat school- stuur over de financiën. B. en W. stellen voor dit nog nader onder de oogen te zien en een volgende vergadering te be slissen. Ingekomen is een schrijven van een ca- rousselhouder om vermindering van staangeld. B. en W. stellen voor het tarief op 15 gld. te stellen. Dhr Wouterse is daar tegen. Als men daaraan begint zullen ze van alle kanten komen, ook voor ver mindering kaaigelden enz. Dhr Castel zegt, dat voor een caroussel niet per M2 berekend wordt, maar een bepaalde som vast staat. Dhr Gidionse gaat volkomen met Wouterse mee en wil liever f 20 handhaven. Het voorstel van Gidionse wordt verworpen. (Voor de heeren Wou- tersen, Gidionse en Simonse, tegen stem den Dekker, Blind, v. Beveren en Gastel.) Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt nu aangenomen met 4 voor en 3 tegen. Ingekomen is een schrijven van dhr de Gruiter, om voor zijn nieuwe woning een straatje of stoepje te mogen aan leggen. Besloten wordt toestemming daar toe te geven tegen den prijs per jaar van f 0.25. Ingekomen een schrijven van 't Prov. bestuur over de gelden die gestort zullen moeten worden voor den Veerscheweg. B. en W. zullen met Middelburg hierover raadplegen. Ingekomen is een schrijven van den Mi nister van Binnenl. Zaken over de werk loozen. Subsidie zal verleend worden, 't Loon zal 25 ct. p. uur zijn. Ingekomen een schrijven van het Burg. Armbestuur dat dhr Joh. Kasse als lid aftreedt. De voordracht luidt: J. de Nood en Joh. Kasse. Met 6 stemmen werd Joh. Kasse opnieuw gekozen (één stem op J. de Nood). Dhr Gastel, voorz. van de commissie voor werkverschaffing, rapporteert, dat waarschijnlijk 23 Jan. zal uitbetaald zijn ongeveer f 370 en daar de werkzaamhe den dan haast voltooid zijn, behalve de weg Langendam, het werk een dag of wat zal moeten worden stopgezet. Hij had het plan een macadainweg er van te maken. Maar nu is een nieuw soort van verhar ding in wording (Veeva). Voor de ver harding van wegen wordt 10 jaar garan tie gegeven. Het is een soort teer die sa men wordt gewerkt met macadam. Dit zal hoogstens f 600 kosten. Dhr Wouterse is er niet voor om nieu we uitgaven te doen die niet op de be grooting staan, en vooral niet daar deze verharding in Zeeland haast niet bekend is. Na een lange bespreking wordt het echter aangenomen. (Tegen dhr Wou terse.) B. en W. stellen voor om dhr Coops te benoemen als correspondent der ar beidsbemiddeling. Aldus besloten. Salaris f 10 p. jaar, waarvan het rijk 40 pet. betaalt. De voorz. deelt nog mede, dat het hoog tijd wordt, dat het stadhuis wordt ont ruimd. B. en W. vragen om het derde lokaal der openbare school tijdelijk te ont trekken aan het onderwijs en het in te richten voor bergplaats enz. Aldus beslo ten. Ingekomen is bericht van de PZEM, dat de prijs per KWU is bepaald voor Veere in 1932 op 37 ct. Het departement van Defensie heeft gunstig beschikt op het verzoek van den gemeenteraad om gedurende de restaura tie van het stadhuis, dat geheel ontruimd moet worden, drie lokalen van het vlieg kamp voor de gemeente beschikbaar te stellen. Dhr Blind dankt de comm. voor werk verschaffing voor haar royale opvatting voor de werkloozen met groot gezin. Dhr Gidionse vestigt de aandacht van B. en W. op de boomen bij Zandijk, die los be ginnen te staan en met een flinke wind wellicht zullen vallen. De voorz. zegt dat de comm. voor den Veerscheweg dit nader zal onderzoeken. Hierna sluiting. Stavenisse. Vrijdagavond hield de afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier haar jaarlijksche vergadering. De verga dering werd geopend door den voorzitter der plaatselijke commissie, burgemeester, Hansens, die daarbij in het bijzonder wel kom heette dhrn Overste Bierman en P. G. Laernoes, resp. commandant van het Zeeuwsch Verband en secretaris der Ge westelijke commissie. Voor een talrijk pu bliek mochten de heeren enkele films, be trekking hebbende op het werk van den B. V. L. op het doek vertonnen, die zeer in den smaak vielen. Door dhr Laernoes werd gesproken over het doel en het wezen van het insti tuut. Door Overste Bierman werd uiteenge zet de organisatie der vrijwilligers en aan getoond wie voor vrijwilliger in aanmer king komen. Ook werden door hem uitgereikt enkele brevetten voor scherpschutter B. V. L., welke door zeven landstormers vorig jaar werden behaald. Axel. In de jaarvergadering van de vereeniging tot bevordering van Vreem delingenverkeer wekte een mededeeling dat Axel het volgende jaar het 750-jarig bestaan van de stadsrechten zou kunnen herdenken, algemeene belangstelling, doch volgens mededeeling van den Burgemees ter zouden verschillende deskundigen op dit gebied, het niet als vaststaand beschou wen, dat de stadsrechten werkelijk in 1183 zijn verleend. Besloten werd aan een commissie op te Terneuzen. Do raad dezer gemeente komt a.s. Donderdag n.m. 2 uur in open bare vergadering bijeen. Punten van be handeling zijn o.m.: Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening ingevolge de win kelsluitingswet; idem tot goedkeuring van de wijziging der begrooting van het burgerlijk armbe stuur over 1931; idem tot benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het L. O. te Sluiskil en Driewegen, wegens bedanken van dhr v. d. Bilt, in welke vacature wor den aanbevolen de heeren H. J. Colsen en E. Graefschepe. Kortgene. In de Vrijdag gehouden al- meene vergadering der Onderl. Veeverze kering Mij. „Noord-Be vel and", bleek o.m. uit het jaarverslag van den administra teur, dat de vereen, in bloeienden toestand verkeert. Bij een geringe premiebeta ling hebben beide afdeelingen (Paarden en Melkvee) mooie reserves gekweekt. Bij de afdeeling paarden is de reserve van dien aard, dat op bestuursvoorstel werd besloten, de premie dit jaar met on geveer één procent te verlagen. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. G. van de Linde en J. L. Ho- veijn, terwijl in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer J. M. Bom werd gekozen dhr W. G. van der Weele. Angstige oogenblikken in een stal. Te Bodegraven werd een boerin, die alleen thuis was, opgeschrikt door het angstige loeien van het vee in den stal. Toen zij ging zien, wat hiervan de oor zaak kon zijn, ontdekte zij, dat een koe dood op den grond lag, terwijl de ande ren als razenden heen en weer sprongen. Onmiddellijk waarschuwde zij een buurman, die, toen hij een der dieren wilde losmaken, tot zijn schrik ontdekte, dat het dier onder electrischen stroom stond. Eerst toen de boerin de hoofdscha kelaar had omgedraaid, kon de man zich bevrijden. Inmiddels was echter nog een der koeien doodgevallen. Bij onderzoek bleek, dat de lichtleiding, welke eerst kort geleden in den stal was aangebracht, niet aan de voorgeschreven eischen voldeed. De leiding maakte contact met ijzeren voorwerpen in den stal, welke weer in aanraking kwamen met de ijzeren sta ven, waaraan het vee was vastgebonden. De installatie was door de lichtbedrij- ven goedgekeurd. Twee menschen verbrand. Zooals reeds gemeld, is Zaterdag een huisje te Wezep, op de Veluwe, bewoond door den koopman J. Bekamp, een we duwnaar en vier van zijn kinderen, af gebrand. Daarbij zijn twee menschen om gekomen. In een van de vertrekken sliep de va der met een 13-jarig meisje en een jonge tje van zes jaar; in het andere vertrek sliepen twee zoons van '16 en 18 jaar, Steven en Bertus, twee lichamelijk goed ontwikkelde jongens, maar die geestelijk zeer zwak waren. Geen van beiden kon behoorlijk praten. Zaterdagochtend half-zeven stond de vader op, maakte de kachel aan en liep even naar buiten. Toen hij terugkwam, stond het rieten dak in lichte laaie. Hij waarschuwde het dochtertje, greep het kind van zes jaar, rolde dit in een deken en wierp het op het pad bij het huis. Toen hij weer naar binnen wilde gaan om de jongens te wekken, maakte de vuurgloed hem dit onmogelijk. Vader en dochter schreeuwden zoo hard zij kon den, en het meisje meende, dat zij een van de jongens nog antwoord hoorde geven, maar het was onmogelijk, hen te bereiken. Binnen een kwartier was alles finaal afgebrand, er stond alleen nog de schoorsteen, het eenige deel van het huis je, dat van steen was. In het bed lagen de verkoolde lijken van de twee jongens. De eene jongen had blijkbaar nog een poging gedaan er uit te Ijomen. Bekamp, die onder den naam „Jan- past-alles" handel drijft in tweedehand- sche goederen, is het grootste gedeelte van zijn handel kwijt. Alleen staat er nog een afdakje, dat hij betitelt met den naam van winkel, waar nog wat aarde werk staat uitgestald. Ongenoode mede-passa gier. Toen Dr K. uit Monster dezer dagen bij een kennis op bezoek geweest was en met zijn auto wegreed, bemerk te hij toen de auto reeds in volle vaart reed dat een ongenoode gast zich in de kussens genesteld had en niet van plan scheen uit de auto te stappen. De bestuurder schrikte begrijpelijk van het vreemde gerucht achter zich en stopte onmiddellijk, denkende, dat de onbeken de mede-passagier met minder goede be doelingen zich in de auto verborgen had gehouden. Dr K. riep de hulp van de politie in, die constateerde, dat een in woner van Gravenzande, die dronken was de auto van Dr K. had uitverkoren om zijn roes uit te slapen. Hij moest de luxe inrichting van de auto spoedig ver wisselen met de brits van het politie bureau, waar hij kon uitslapen. ■—Moeder waagt zich in een brandend huis om haar drie kinderen, te red den. Donderdagmiddag brandde te Wijk- brug, onder de gemeente de Wijk, naar de „Telegraaf" meldt, de arbeiderswo ning, bewoond door den varkenskoopman L. Pluim en zijn gezin, tot den grond toe af. De vrouw van Pluim, die melk haalde bij een naburigon melkboer, had haar drio kinderen, rosp. vier en 2% jaar en negen maanden oud, oven onder de hoedo van het oudste gesteld. Toen zij eonige oogen blikken later terugkwam, sloegen de vlam men uit het dak. Niettemin waagde zij zich nog in het brandende huis en smaak te het geluk, met de uiterste krachtsin spanning de drie kinderen te grijpen en naar buiten te brengen. Even later stortte het dak reeds in. Toen de autobrandspuit van de Wijk arriveerde was er van het huis niets meer over dan een puinhoop. Een groot aan tal kippen, het eenige levende bezit, als mede kleeding en huisraad werden een prooi van het vuur. Het huis en inboedel waren verzekerd. De treinaanslagen. De ju stitie heeft in overleg met do directie der Nederlandsche Spoorwegen een premie van f 1000 uitgeloofd voor de(n)gene(n), wiens aanwijzingen zullen leiden tot aan houding van den dader der treinaansla gen. Aan alle burgemeesters van de grensge meenten om Amsterdam is hiervan per expresse mededeeling gedaan. Over de an dere maatregelen, welke genomen zijn, wordt in verband met het algemeen belang het stilzwijgen bewaard. Ter geruststelling van het reizend pu bliek diene, dat de meest uitgebreide maatregelen zijn getroffen. Westlandsehe wijn in beslag genomen. De plannen tot het maken van wijn uit de Westlandsehe druiven, hebben enkele tuinders in do streek, na de slechte opbrengst van dit product, reeds in daden omgezet. Zoo was er een tuinder in Naaldwijk, die niet minder dan 500 Liter wijn uit zijn druiven had geperst, en in de kelders bewaarde. Rijkscommiezen en de politie kregen er echter „de lucht van", en omdat de tuin der niet de vereischte vergunningen inge volge de bepalingen van de Drankwet bezit werd zijn geheele voorraad in beslag ge nomen. De inspectie der belastingen te Delft heeft de Westlandsehe wijn in ont vangst genomen. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 20 Jan. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: Ca. P. te Middelburg f 1 of 1 d. h.; met een rijwiel in een bocht binnen de bebouwde kom daarmede niet de rech terzijde van den weg houden: D. W. te Vlissingen f5 of 5 d. h.; met een rijwiel in verboden richting rij den: A. de B. te Vlissingen f3 of 3 d. h.; fietsen zonder rem: J. A. de K. te Goes, f 5 of 6 d. h.; fietsen zonder licht: J. K. te Vlissingen en S. P. te Oost-en West-Souburg, ieder f 5 of 5 d. h.; rijden met een motorrijtuig zonder licht: L. K. V. te Westkapelle f5 of 5 d. h.; dronkenschap op den openbaren weg: M. O. te Vlissingen f3 of 3 d. h,; te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. voorwerpen, andere dan ge drukte stukken langs de huizen te koop aanbieden: G. de S. te, Middelburg f 3 of 3 d. h.; te Vlissingen zich onnoodig in een por tiek van een gebouw ophouden: L. v. G. te Vlissingen: f 3 of 3 d. h.; Ma. B. te Vlissingen f 3 of 1 w. t.sch. Kantongerecht te Goes. Zitting van 22 Jan. De Kantonrechter heeft veroordeeld we gens: met rijwiel de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: B. P., te lerseke, berisping; W. P., te lerseke, f 5 of 5 d. h.; straatschenderij: P. D. v. H„ te Goes f 15 of 1 w. t.sch.; in de gemeente Wissenkerke schreeu wen en gillen: Ca. V., te Wissenkerke f 25 of 25 d. h.; in dronkenschap de openbare orde ver storen: J. C. K., te Colijnsplaat, f 15 of 10 d. h.; Meer dan 10 L. benzine opgeslagen heb ben in perceel: C. v. S., te Goes, vrij spraak; O. V., te Goes f3 of 3 d. h.; Dronkenschap: P. Z., te Goes f 15 of 15 d. h. 6 motorrijtuig met een stuurwiel dat te veel speling heeft besturen: F. M. te 's H. Abtskerke f 15 of 15 d. h.; met motorrijtuig rijden waarvan de handrem niet werkt: J. N., te 's Heeren- hoek f 10 of 10 d. h.; met motorrijtuig rijden zonder rood ach terlicht: G. L. te Kamperland f 2 of 2 d. h.; met rijwiel zonder licht rijden: A. B„ te Kruiningen f 5 of 5 d. h.; met motorrijtuig zonder geldig rijbewijs rijden: A. v. d. S. te Poortvliet f 5 of 5 d. h.; Zonder vergunning op spoorbaan loo- pen: L. Gh. te Goes f 5 of 5 d. h.; als geleider van een hondenkar num- merbewijs niet vertoonen: H. H. te 's Hee- renhoek f lof 1 d. h. E x-b ankier voor de recht bank. Naar we vernemen zal 5 Febr. a.s, voor de rechtbank te Middelburg de be handeling plaats hebben van de zaak te gen J., destijds bankier te Vlissingen en eenig firmant van de firma De Koster Go, bankiers aldaar, verdacht van zich in laatst gemelde kwaliteit te hebben schul dig gemaakt aan verduistering van gelden, ten nadeele van zijn cliënten. Bu Tel.: Firn Dol been komsl Gej den aangq lijke Enl zen staanJ in d rul komeiT lesbel betaall dat zij zen dl En orde: te kod ducenl De veeho| naar ten slechtJ geklad Ditz! produj ontvii: door dan z| juichel Zoul middef -*)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6