Gemengd Nieuws. Afloop Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Radio-nieuws bevredigends In het voorstel van B. cm. W. dat de financieels commissie heeft willen wegnemen. Zij wil de klein-verbruikers wat meer tegemoet komen. Haar voorstel is wel uitvoerbaar, indien men de verbrui kers niet zelf de klasse laat kiezen, maar ze indeelt. Dhr P a u 1 wil ook de klein-verbruikers (klasse I) tegemoet komen, ook al uit hoofde van de concurrentie met de petro leum. Spr. wil voor hen den prijs van 8 cent brengen op 7 cent. Dat zal de ge meente ongeveer f 3000 kosten, maar daar mee zijn ook 2000 klein-verbruikers ge baat. Daarin zit ook veel propaganda. Dhr Jeronimus vindt ook de marge tusschen de vastrechtklasse I en II iets te hoog, al weet Spr., dat hierin verdiscon teerd worden de vaste kosten. Spr. voelt daarom wel iets voor het voorstel-Paul, dat deze marge van 2 op 114 cent wil brengen. B. en W. spreken van de offers, die het vastrecht van de gemeente zal vergen. Maar men kan deze mindere ontvangst opvangen door de salarissen bij de be drijven met 10 pet. te verlagen. Dat zou f 5000 opbrengen. (Protesten bij de S. D. A. P.). Dhr Mes voelt niets voor een tarief verlaging. We hebben pas belastingver- hooging gekregen en het zal moeite kos- ten in 1933 het budget sluitend te krij gen. Daarom zal Spr. tegen stemmen. Dhr den Hollander wil het voor stel terugzenden naar de bedrijven, ten einde de laagste klassen te ontheffen, zon der dat het eindbedrag verandert. Dhr van Andel vermoedt, dat dhr Paul denkt door zijn voorstel de belangen der minst gesitueerden te dienen. Hij zou echter schrikken, indien hij het lijstje van de vastrechtklasse I zag. Daaronder zit ten veel menschen, die veel electriciteit en daardoor weinig gas afnemen, maar die best kunnen betalen. Dhr B y b a u heeft bezwaren tegen het voorstel. Het zal in ieder geval aan de gemeente geld kosten. De reserve bij de gaffabriek zal vermoedelijk niet verstrekt kunnen worden. Men wil een cadeautje geven aan de gasverbruikers, dus slechts aan een bepaalde groep der bevolking. Weth. de Veer wil het vastrechttarief bezien vanuit het standpunt der bedrij ven. Het vastrecht kan de menschen aan sporen tot meer gasverbruik. Dat is een commercieel inzicht. Deelen sommige Raadsleden dat niet, dan moeten ze te gen stemmen. Voor hen, die niet meer gas dan nu zullen afnemen, beteekent het een ver mindering van uitgaven. Het belang van het bedrijf brengt vol gens Spr. dit vastrecht mee. Nu willen sommige leden aan de klein verbruikers meer reductie geven. Maar dan stelt men zich niet meer op bedrijfs- standpunt. De klein-verbruikers zijn de onvoordeeligste. Er is n.l. een bedrag aan vaste kosten, dat voor alle verbruikers gelijk is. Men kan dan ook niet verlan gen, dat het voordeel voor alle groepen verbruikers even groot is. Spr. verwacht ook niet, dat in de groep klein-verbrui kers de afname door het vastrecht veel zal toenemen. Nu meenden B. en W. toch de klein verbruikers eenigszins tegemoet te moe ten komen. De allerkleinste verbruikers worden door de voorstellen der financieel© commissie en van dhr Paul ook niet ge baat, want zij vallen buiten het vastrecht. Het is niet doenlijk, dat B. en W. de verbruikers gaan imdeelen. Dhr v. d. Feltz: en voor electriciteit dan? Weth. de Veer: dat is iets ander®. Daar moet ieder geval individeel be keken worden, omdat een K.W.U. afge nomen in de speruren voor de gemeente veel onvoordeeliger is dan daar buiten. Bo vendien het vastrechttarief bij electrici teit is lang niet ideaal. Laten we dat niet als voorbeeld gebruiken. Indeeling van de gasverbruikers door B. en W. is practisch onmogelijk. Vooral voor de grensgevallen. De verbruikers moeten zelf kiezen en de verantwoorde lijkheid dragen. De minst-gesitueerden behooren niet tot klasse I. Ongeveer een vierde van de verbruikers blijft buiten het vastrecht. B. en W. meenen, dat hun voorstel zoo ver gaat, als mogelijk is. Verder gaan is gevaarlijk. De winst op de gasfabriek is zoo groot niet. De prijs voor het gas, ook voor de klein-verbruikers, is niet hoog. Daarom dringt Spr. op aanneming van het voorstel aan. Dhr Paul meent, dat onder de klein verbruikers toch een groot contingent minder-gesitueerden zit. Spr. erkent, dat aan het vastrecht voor electriciteit groote bezwaren kleven. Deze zaak dient wel eens bekeken te worden. Spr. begrijpt den heer Mes niet. Het vastrechttarief zal ook aan de midden standers ten goede komen. Uit een bedrijfsoogpunt kan Spr. zijn voorstel ook verdedigen. Hoe lager de gas- prijs, ook voor klein-verbruikers, hoe ster ker de prikkel om gas af te nemen. Het is sprekers bezwaar, dat de groot-verbrui kers veel en veel meer worden gebaat, dan de klein-verbruikers. Spr. vestigt er de aandacht op, dat de gemeente ook minder zal gaan betalen voor de straatverlichting. Weth. de Veer: van den eenen zak in den anderen over te hevelen wordt je niet rijker. Dhr Paul erkent dit. Spr. handhaaft zijn voorstel. Mevr. W e ij 1 verdedigt tegenover de heeren Bybau en Mes het vastrechttarief. Spr. is er tegen, dat de verbruikers zelf hun kla*«e kiezen. Deze klasflebepaling is in het algemeen zoo moeilijk niet, dus ook niet voor B. en W. Op grond van het verbruik over twee of drie jaar kan de klassebepaling ge schieden. Dhr v. d. Feltz wil niet al te com mercieel zijn en ook als bedrijf de recht vaardigheid in acht nemen. Maar spreker voelt de bezwaren van wethouder de Veer en zal voor het voorstel van B. en W. stemmen. Dhr Jeronimus zal tegen het voor stel-Paul stemmen, hoe aanlokkelijk het hem ook is, omdat hij het geheele vast recht niet in gevaar wil brengen. Dhr Mondeel: u lokt een verklaring uit. Dhr Jeronimus: daar is het me om te doen. Spr. kiest positie tegen de heeren Mes en Bybau. We moeten uit het bedrijf halen wat er in zit. Spr. acht een politiek als in sommige plaatsen gevoerd wordt, waar men de tramtarieven ver hoogt, verkeerd. Dhr Mes acht het verkeerd de mid denstanders te prikkelen tot meer gas af name. De voorzitter: tot een meer eco nomisch gebruik! Dhr Mes: maar het eind van het liedje I is: betalen. En dan gaat men bovendien da winst uit het gasbedrijf halveeren. Spr. waarschuwt hiervoor en wijst op Rot terdam, waar de boel ook vastgeloopen is. Dhr den Hollander wil toch het pleit voeren voor de klein-verbruikers. De gemeente moet niet zuiver zakelijk zijn, maar met alle groepen rekenen. In Goes b.v. betalen de minst-draagkrachtigen toch minder voor het gas dan hier. Spr. handhaaft zijn voorstel om het voorstel terug te zenden. Dhr Bybau is juist niet overtuigd, dat dit voorstel in het belang van het be drijf is. In het algemeen is Spr. niet te gen een vastrechttarief, maar nu wel. Door de noodzaak van bezuiniging zal er van toename van gasverbruik niet veel sprake zijn. Dhr Harthoorn merkt tegenover den heer Mes op, dat het zeker de bedoe ling is het gasverbruik te doen toenemen, maar dan bezuinigt men op petroleum en kolen. Weth. de Veer toont aan, dat de heeren Mes en Bybau op geheel tegen strijdige gronden tegen het voorstel zijn. Een van beide kan echter maar gelijk hebben. Wil men iets voor de klein-verbruikers doen, dan moet men daarvoor deze gele genheid niet aangrijpen. Dan moet men den prijs van het gas gaan verlagen. Spr. voelt overigens wel iets voor het voorstel-Paul. Maar laten we liever eerst eens afwachten. Zijn voorstel zal aan de gemeente meer kosten dan dhr Paul be rekent. Dat is te gevaarlijk. Tegen aanhouding heeft Spr. bezwaren. Dan wordt het weer later. Dhr Paul zal nu voor het voorstel den Hollander stemmen. Weth. 0 n d e r d ij k wil een compro mis treffen. Laten we nu het voorstel van B. en W. aannemen en B. en W. in de volgende vergadering een juiste bereke ning geven van de gevolgen van het voorstel-Paul. Dan kan de Raad des ge- wenscht in die vergadering nog terug komen op het tarief voor de klein-gebrui- kers. Het voorstel-den Hollander wordt ver worpen met 2 st. voor (den Hollander en Bybau). Het geamendeerde voorstel van B. en W. wordt nu aangenomen met 10 tegen 7 st. (tegen dhrn Portheine, Heemskerk, v. Andel, den Hollander, Mes, Bybau en De Veer). Dhr Jeronimus: wanneer gaat het vastrechttarief in? De voorzitter: 1 Januari. Weth. De Yeer: nu kan er voor deze zaak geen prppaganda gemaakt worden, want ze kan nog veranderen. Enkele heeren meenen, dat die reclame in ieder geval gemaakt kan worden, want het tarief kan voor de verbruikers alleen maar verbeteren. Vaststelling vergoedingen over 1929 aan besturen bijz. scholen. Aangenomen. Verhooging subsidie 1931 Burg. Arm bestuur. Toegestaan. Verbetering hoek Zandstraat en Pottenbakkerssingel. Dhr Jeronimus wil wel aan dhr Lindenbergh f 2000 geven, maar tegen het nu aanhangige voorstel is spreker. Gemeentewerken gaat nu een woning ver bouwen ten bate van dhr Lindenberg, die zelf aannemer is. Dhr Heemskerk vindt een trottoir van 2 M. onnoodig breed. Liever zag spr. 2 M. ruimte voor rijverkeer en 1.5 M. voor trottoir. Dhr Boasson bepleit uitgifte in erf pacht. Dhr Paul vraagt of een bijdrage is gevraagd aan de K. N. A. 'G. De voor zitter: het is gevraagd, maar gewei gerd. Weth. Onder dijk acht het voorstel- Jeronimus onaanvaardbaar. Het voorstel van B. en W. is resultaat van langdurige, moeilijke onderhandelingen. Het idee- Heemskerk zal spr. bespreken met den directeur der bedrijven. Spr. voelt er veel voor. Erfpacht ontraadt spr., omdat het terrein niet zoo gunstig is gelegen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen (tegen dhr Jeronimus). De taxi's. Naar aanleiding van het adres van dhr Minet zegt de voorzitter, dat het B. en W. niet bekend was, dat er zoo'n lief hebberij was om op het stationsplein met taxi's te staan. Achteraf bezien, is het jammer, dat B. en W. het alleenrecht hebben toegekend. Spr. vraagt nu den Raad geduld te habbmen tot 1 Juli a.s. Dan kan alles herzien worden. Dhr Jeronimus meent, dat B. en W. niet het recht hadden zoo te handelen ais ze gedaan hebben. Bovendien is het niet zeker of de standplaats wel op ge meentegrond is gelegen. De voorzitter zegt, dat B. en W. het als openbare gemeentegrond be schouwen. Overigens is het moeilijk hierover alles in het openbaar te zeggen. De vergoeding bedraagt volgens de ver ordening f 1 per week (afgerond op f 50 per jaar). Spr. vraagt nu sanctie van den Raad op het besluit van B. en W., omdat het mogelijk is, dat de spoorwegen weer lastig worden na het gesprokene van dhr Jeronimus. Deze sanctie wordt verleend. Dhr Jeronimus: dus dat is een wijziging der belastingverordening? Geen antwoord. De volgende voorstellen worden z.h.st. aangenomen: erfpachtsuitgifte gemeentegrond Los- kaai, idem Molenweg, pachtvermindering gronden Poelendalesingel, idem gronden langs Breeweg en Domburgsche water gang en verhuring gronden Langeviele- singel. Bij aanwijzing van gemeentelijke tak ken van dienst ingevolge art. 252 gemeen tewet, wil dhr Boasson de brandweer hier ook bij onderbrengen. De voorzitter zegt, dat ook B. en W. hiervoor wel voe len. De zaak is in onderzoek. Dhr Mondeel pleit voor een grond bedrijf. De voorzitter antwoordt, dat de noodzakelijkheid daarvan nog niet is in gezien. Spr. zegt alsnog overweging toe. Adres van dhr W. de Graaf tot verleenen van restitutie op koopsom gemeentegrond Park van Nieuwenhove. Hierover wordt een zeer langdurige dis cussie gevoerd, die wij, omdat het hier meer een persoonlijk dan een algemeen belang geldt, slechts zeer verkort weer geven. De voorzitter doet eerst eenige mededeelingen over de condities, waarop dhr de Graaf den grond gekocht heeft. Daarin wordt wel degelijk gesproken van bekende en onbekende gebreken. Spr. en dhr Onderdijk zijn tegenwoordig geweest bij het teekenen der koopakte. Toen wilde dhr de Graaf alleen onder protest teeke nen. Spr. heeft toen gezegd: „dat kan niet. Dan moet u niet teekenen." Dhr de Graaf zei echter: „Ik koop". Spr. con stateert dus, da.t de kooper bij het teeke nen van het contract overal van af wist Hier is dan ook geen kwestie van recht, maar van het geven van een cadeautje. En dat is gevaarlijk. Ook zou het onbil lijk zijn tegenover anderen, die gelijke er varingen hebben opgedaan. Dhr v. d. Feltz vraagt wanneer de koopakte is geteekend. Weth. Onderdijk: 24 November. Dhr Harthoorn constateert, dat de heer de Graaf grond gekocht heeft zon der de voorwaarden te kennen. Dhr v. d. Feltz meent, dat het con tract wel eerder geteekend had kunnen worden. De kooper kon in Nov. niet meer van den grond af, want er werd toen al gebouwd. De voorzitter: als iemand koopt, moet hij weten, wat hij koopt en onder welke voorwaarden. Eerst moet men een onderzoek instellen. Dhr v. d. F e 11 z hier was een gebrek, dat voor dhr de Graaf verborgen was, niet voor de gemeente. Dhr Boasson: op een bouwterrein moet men op normale wijze kunnen bou wen. Dit bleek hier niet te geval te zijn. De gemeente had den kooper moeten in lichten, dat daar een sloot geweest was en waarmee die gedempt was. Hier is een onbillijkheid begaan. De voorzitter blijft dit ontkennen. De kooper moet de zaak onderzoeken. Doet hij1 dit niet, of niet tijdig, dan draagt hiji alle risico. Dhr Den Hollander meent, dat het teekenen van het contract zoo lang moest wachten, omdat eerst het padje van den legger af moest. Verder, dat aan de demping van de sloot niet de gewone zorg is besteed, omdat eerst gedacht werd, dat daar geen huizen zouden komen. Later is de verkaveling veranderd. Men had dhr de Graaf moeten inlichten. De gemeente is toch geen particulier bouwgrondspecu lant? Weth. O n d e r d ij k zegt, dat de ver koop van den grond op verzoek van dhr de Graaf zoo spoedig in zijn werk is ge gaan. Niet de verkooper maar de kooper moet verborgen gebreken opsporen. Spr. erkent, dat de demping van de sloot zoo is geschied, dat daarop niet gebouwd kon worden. Dhr de Graaf wist ook van het vroegere bestaan van deze sloot af. Dhr v. d. Feltz: maar niet, dat ze zoo slecht was gedempt Dhr Onderdijk meent, dat een tege moetkoming geen recht, maar een gunst zou zijn. Ook andere bewoners van het park hebben wel eens onaangename er varingen (b.v. verzakken van schuurtjes door slechte demping van slooten). Die kunnen dan ook wel met een adres ko men. De voorzitter meent, dat de Raad geen gemeentegelden mag gebruiken om gunsten te verleenen. Mevr. W e ij 1 zou een tegemoetkoming toch rechtvaardig achten. Dhr Va n Andel merkt op, dat dhr de Graaf volgens de wet te laat is met zijn actie. Ook de billijkheid bestaat hier niet, waar de architect reeds in Juni op 'het terrein boringen heeft laten doen, ook op de pleats van de eloot. Men heeft Jus alles geweten en is toch aan het bouwen gegaan. Dhr Paul ziet ook geen rechts-, maar misschien wel billijkheidsgronden aan wezig. De consequenties doen hem ech ter terugschrikken. Dhr Boasson stelt voor een tege moetkoming te geven van f 1 per Ms. voor het gedeelte van den grond, dat niet ge schikt bleek als bouwgrond. De voorzitter ontraadt aanneming hiervan namens B. en W. ten zeerste. Dhr Boasson wijzigt dit in een som van f 200, nadat de voorz. gezegd had dat zulk een teruggave door Ged. Staten niet zal worden goedgekeurd en dhr Onderdijk dat het bedoelde deel van het perceel 200 vierk. M. groot zal zijn. Dit voorstel wordt verworpen met 12 tegen 5 stemmen, die van mevrouw Weijl en de heeren den Hol lander, Boasson, Bybau en v. d. Feltz. Het voorstel van B. en W. wordt nu z.h.st. aangenomen. Rondvraag. Dhr Wondergem zeide, dat men op de Loskade veel last heeft van den stank van beenderen op het terrein der firma Polak en zou willen dat die vlugger wer den opgeruimd. De voorzitter zeide een onderzoek toe. Dhr Wondergem drong er op aan, dat men wat voorzichtiger zal zijn in het vervolg bij brandweerexcercities, nu heeft men het stadhuis ook van binnen nat ge spoten. De voorzitter zeide, dat bij den ontvanger wat stukken nat zijn gewor den, maar anders beteekent het niet veel. Dhr Wondergem keurde het af, dat de commandant tegen den heer Unger die hem wees op het water, zeide, dat het hem niet kon schelen, maar dat het pu bliek nu toch gezien had, dat men het stadhuis kon beschermen. De voorzitter zeide, dat het hier een belangrijke proefneming was. Er was twijfel gerezen over de vraag of er vol doende wateraanvoer op de Markt was. Spr. heeft er gaarne wat onaangenaams voor over, nu men zeker weet dat men veilig is voor het Stadhuis. (Blijken van instemming.) Dhr Harthoorn vroeg of alle mate riaal Zaterdag medewerkte bij de brand- weeroefening. Men heeft hem gezegd, dat men zoo een werkelijken brand in het Stadhuis toch niet zou kunnen bestrij den. De voorzitter zeide, dat hier geldt, dat de beste stuurlui aan wal staan, spr. houdt zich aan het rapport van den com mandant en zal dit voor de raadsleden ter visie leggen. Dhr Paul kwam terug op het vast rechttarief van het electrisch bedrijf en vroeg of het gering aantal aansluitingen geen aanwijzing is om dit op andere wijze in te richten. Dhr Van Andel vroeg hoe het staat met de kerstgave en of de ministers er mede accoord gingen. De voorzitter antwoordde: de een wel en een ander niet en daarom kregen niet allen een uitkee- ring. Dhr Mondeel zeide, dat de bewoners van den Achtersingel last hebben van het daar werpen van rioolspecie, die veel stank verspreidt. Tevens is de bestrating daar diep treurig. Dhr Onderdijk antwoordde, dat de rioolspecie uitstekende bemesting voor de Bolwerken is. De menschen zullen er niet meer dan één dag last van hebben. De putten worden zooveel mogelijk opge haald in de straat, doch vernieuwing zal moeten wachten tot besloten is over het Westelijk rioolplan. Dhr Boasson wees er op, dat het publiek zich zeer slecht aan de verkeers regelen houdt, o.a. met clubjes blijft staan praten, wat vooral last veroorzaakt aan het autoverkeer. De voorzitter zeide, dat men nu begonnen is met lessen over het verkeer aan de jeugd met behulp van lantaarn plaatjes, wat beter zal helpen dan bij ouderen. Dhr Boasson vroeg nog of B. en W. al overwogen hebben of zij in het vervolg steeds ook uitgifte van grond in erfpacht willen overwegen. De voorzitter zeide, dat het col lege nog geen vast standpunt heeft. Hierna sloot spr. te kwart voor zes de vergadering. Locomotief gestookt met olie. Op het smalspoor te Amsterdam heeft de heer Ir. C. J. Huygen van de N. V. Huygen en Wessel's Ingenieurs- bureau te Amersfoot een demonstratie ge houden met een smalspoor-locomotief, die was omgebouwd voor olie-stoking met be hulp van een oliebrander, volgens het „prior"-systeem, waardoor de olie ver gast wordt alvorens de vlam te voeden. In het buitenland wordt deze oliestoking reeds toegepast, en de vinding is voorna melijk bedoeld voor Indië, waar op de plantages tal van smalspoor-locomotieven worden gebruikt, die grootendeels met hout gestookt worden. Deze stookmethode, die vrij kostbaar is, zou vervangen kunnen worden door het stoken van olie, welke brandstof daar goedkooper is en boven dien, doordat zij minder ruimte inneemt dan hout, den actie-radius van de loco motief vergroot. Door de vergassing van de olie kunnen aldus uitgeruste locomo tieven ook oliestoking toepassen in berg achtig terrein, zooals trouwens in Zwit serland reeds het geval is. Interna Hon a Ie inbrekesa- bende. De Berlijneobn crimineel© po litie heeft drie internationale inbrekers gearresteerd, die voorzien waren van Oostenrijksche, Russische, en Luxemburg- sche paspoorten, op het oogenblik, dat zij onderling 25.000 pengo deelden. Ten einde de identiteit der gearresteer den definitief te kunnen vaststellen, heeft de politie zich met alle buitenlandsche politie-autoriteiten in verbinding gesteld. Er zijn nog twee andere personen ge arresteerd die betrokken zijn bij de in braak te Essen op 17 October j.l. bij welke gelegenheid een bedrag van ongeveer 350 duizend rijksmark werld medegenomen. Op een persoon, die verdacht wordt van heling, en is aangehouden, werd een be drag van 100.000 rijksmark gevonden. Droeve nasleep van den Gorcumschen moord. De echtge noot© van S. uit Woerden, die dopr de rechtbank te Utrecht werd vrijgesproken van heling der gelden, die haar man bij notaris Staal uit Gorcum had ontvreemd vervoegde zich Dinsdagavond aan het hoofdbureau van politie om onderdak. Zij was in hoogst overspannen toestand, die zelfs zoo ernstig werd, dat haar over brenging naar de neurologische af deeling van de rijksklinieken noodzakelijk bleek. Niet aangegeven benzine. De rijksambtenaren te Barneveld hebben circa 13.000 liter niet aangegeven ben zine in beslag genomen. Mist op den nieuwen wa terweg. Men meldt uit Hoek van Hol land: Het uitgaande Engelsche stoomschip Moyle is gistermiddag tijdens een dikken mist op den aanlegsteiger van Fop Smit en op den watersteiger geloopen en daar na bij den seinpost op een steenen dam gevaren. Beide steigers kregen aanzienlijke be schadiging. Sleepbooten verleenen het stoomschip assistentie. Goed afgeloopen. Een mili tair vliegtuig, komende van Schiphol op weg naar Soesterborg heeft gistermiddag nabij de Hollandsche Rading op Hilver- sumsch grondgebied een noodlanding moeten maken, wegens motorstoring. Met groote tegenwoordigheid van geest liet de vlieger de machine dalen tusschen twee boomen, zoodat de romp tusschen de boomen doorzakte, doch de takken door de vleugels drongen. De neus van het vliegtuig kwam in den 'grond terecht, vlak bij den Utrechtschen straatweg. De staart rustte op het kreupelhout. De beide inzittenden, een soldaatbe stuurder en sergeant-waarnemer bekwa men geen letsel. Het vliegtuig is zwaar beschadigd. Kapelle. Aangezien er in den uitslag der aanbesteding betreffende beplanting van den weg 's Heer ArenskerkeHein- kenszand enkele onjuistheden voor kwak man, herplaatsen we dezen. L. Eversdijk, Kapelle, f 1691 en f 1563; firma Smits van Wezel, Eindhoven, f 1499; A. A. de Wide, Middelburg, f 1484; G. Paauwe, Wemeldinge, f 1293; W. Brand, Domburg, f 1183; D. J. van der Have, Kapelle, f998; P. van 't Westeinde van den Dries, 's Heer Abtskerko, f 990; Jac. Nijssen, Kapelle, f 988.20. Colijnsplaat. Door notaris J. G. Kram te Kapelle zijn gisteren de navolgende onroerende goederen in het openbaar ver kocht: Te Kats, voor dhr C. J. Janse Pz.: Een woonhuis en steenen varkenshok, schuur, vetstal en kippenhok, te samen groot 6.43 A. Kooper dhr L. de Wild te Kats voor f 3205. Te Colijnsplaat: Een landbouwschuur met bijgebouwen, open grond en erf en tuin, samen groot 15.95 A. Kooper dhr.i/ D. de Pree Mz. voor f 2420. Te Colijnsplaat, voor den heer Jac. van Gilst: 1. Een woon- en winkelhuis, beneven® daarnaast staand woonhuis en erf, te sa men groot 1.35 A. Kooper dhr G. van Gilst te Schoondijke voor f 2510. 2. Een woonhuis met tuin en erf, groot 1.95 A. Kooper de heer C. van Gilst te Schoondijke voor f 1600. 3. Een landbouwschuur en erf, groot 2.25 A. Kooper dhr L. J. van Gilst te Colijnsplaat voor f 705. 4. Een wagenhuis met tuin en bouw terrein, te samen groot 6.49 A. Kooper dhr L. J. van Gilst te Colijnsplaat voor f 545. Programma van Vrijdag 22 Januari. HUIZEN. 298 M. Algemeen program ma, verzorgd door de NCRV. 8 u. Schrift lezing. 8.15 gramofoonplaten. 10.30 zie- kemdienst. 11 u. gramofoonplaten. 12.30 concert. 2 u. gramofoonplaten. 2.30 pau ze. 3 u. concert. 4.304.45 gramofoonpla ten. 5 u. gramofoonplaten. 5.15 kampeer- praatje. 5.45 gramofoonplaten. 7 u. cau serie over vruchtboomen. 7.45 gramofoon platen. 8 concert door de Haarl. Orkest- vereen. HILVERSUM. 1875 M. 6.45—12 VARA. 12 uur AVRO. 4 uur VARA. 8—11 VPRO. 11—12 uur VARA. DAVENTRY. 1554 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 gramofoonplaten. 1 uur or gelconcert. 1.50 gramofoonplaten. 4.05 concert voor scholen. 4.50 orkest. 6.50 lie- derenconcert, 8.20 orkest. 10.25 serena- denconcert,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6