„LOCARBITS" Gebroken Bakken Kerknieuws. Onderwijs DOE HET NU Haal vandaag nog GROENE KRUIS HOESTBONBONS Gemengd Nieuws. FE U I LL E T O N Land- en Tuinbouw EllewoutsdIJk. In de Vrijdag gehouden buitengewone algemeene vergadering van ingelanden van het Waterschap Elle- woutsdijk werd gunstig beschikt op een verzoek van het gemeentebestuur van Driewegen, om in het komende dienstjaar over te gaan tot de begrinding van een gedeelte van den Schoondijkschen dijk in Driewegen, met bereidverklaring om het daarvoor benoodigde materiaal gro- tis van de haventerreinen te vervoeren. Als object voor werkverschaffing werd aangenomen het omleggen van een ge deelte van den Everingschen binnendijk en als gevolg daarvan het vernieuwen van de kunstbedekking over dien dijk, mits de werken worden uitgevoerd onder opzicht en ten genoege van het bestuur van het Waterschap. Tot dekking van beide in het dienstjaar 1932'33 uit te voeren werken, waarvoor de kosten ongeveer f 2000 zul len bedragen, zal een geldleening worden aangegaan. Oudelande. Vrijdag nam de heer P. J. Hendrikse alhier afscheid als gemeente veldwachter. De heer Hendrikse werd door het ge meentebestuur en een commissie uit de burgerij ontvangen op het gemeentehuis. De burgemeester, de heer P. Bruggeman, sprak den heer Hendrikse hartelijk toe. Spr. bood namens den raad een armstoel en namens de burgerij een klokstel en spiegel aan. Spr. uitte den wensch, dat het hem gegeven moge zijn, nog vele ja ren van een welverdiende rust te kunnen genieten. De heer Hendrikse dankte voor de har telijke woorden en de geschenken en in het bi,izonder dankte hij den burgemeester met wien hij zeer prettig en aangenaam heeft samengewerkt. Kloctinge. Vrijdagmiddag vergaderde de landbouwvereeniging. Ingekomen is een verzoek van den Zuivelconsulent om bij eventueele keuring een bedrag aan geld beschikbaar te willen stellen. Beslo ten werd hiervoor f 10 uit te trekken. Aan het Geitenfokstation wordt f 5 subsidie gegeven. Medegedeeld werd, dat hot Bestuur met de leveranciers van de in voorkoop ge kochte zwavelzuur overeen was gekomen do zwavelzuur thuis te bezorgen, wat een groot voordeel zal blijken te zijn voor de leden. Nog was ingekomen van do Coöp. Zeeuwsche Aankoop Vereeniging een prijsnoteering van voederartikelen. Daar dhr Siebenga, secretaris der Z.L.M. met dhr de Feijter, vertegenwoordiger van de Aankoop Vereeniging, aanwezig waren, wordt een en ander uitvoerig toegelicht, waaruit blijkt, dat deze verkoop van vee voeder in Schouwen buitengewoon toe neemt en op het oogenblik tot 40 ton is gestegen. De redenen hiervan zijn, dat men kan bestellen vanaf 100 K.G. franco thuis geleverd en dat de prijzen zoodanig zijn gesteld als van een afname van 2500 K.G. In het bijzonder werd do aandacht ge vestigd op de gemengde krachtvoeders voor melkvee, welke juist noodig zijn voor een goede rantsoeneering. Er werd dan ook aangedrongen dat ieder landbouwer zou mede werken om dit te doen slagen. De vertegenwoordiger zal iedere week rond komen, en wat men noodig heeft kan men bestellen. Vanaf 100 K.G. kan men bestellen, levering binnen een week en contante betaling. Een en ander werd ook door den voorzitter in een ieders belang aanbevolen. Uit het verslag bleek, dat het ledental met 6 is verminderd, terwijl 5 nieuwe le den zijn toegetreden. Het aantal leden be draagt thans 98. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat men met verlies had gewerkt, maar daar er nog een goed slot is van vo rige jaren ten bedrage van f 598.55 is dit geen bezwaar. De voorzitter dhr G. Zandee werd met op een na algemeene stemmen herkozen. Hierna sprak dhr Siebenga over „Waarom dient de Zeeuwsche landbou wer zoo krachtig mogelijk georganiseerd te zijn en in hoeverre is hij daarin ge slaagd?" Deze interessante lezing werd met groote aandacht gevolgd. t—Het crisis-comité alhier is als volgt samengesteld: G. Zandee Azn., burge- door H. Zeeberg. 46) o—i „Ik geloof, dat u wel op de hoogte is," meende Dolf. „Maar dan is deze laatste vraag ook overbodig." „Van Lankeren, vergeet nu de list, die ik meende te moeten gebruiken. Als goede kennis van Elsa ben ik dus, na behoorlijk belet te hebben gevraagd, binnengekomen en behoorlijk ontvangen. Daaraan man keerde het trouwens daareven ook niet. En nu wil ik als goede kennis van Elsa eens met je praten. Ik vind dat noodig, want ik geloof dat je niet op een goeden weg bent." De toon was zeer vertrouwelijk gewor den. Vandaar, dat de predikant ook tutoy eerde. „U spreekt natuurlijk als predikant," meende Dolf. „Geen sprake van. Elsa is toch geen predikant? En zij zegt precies hetzelfde. Ik moet, of ik predikant ben of niet, tot mijn jongeren broeder zeggen, dat de zoon van dominó Van Lankeren, den ge- achten predikant van Kerkwijk, hier in Rotterdam een verkeerden weg opgaat. Dat heb ik begrepen uit uitlatingen van meester, voorzitter; Ds J. A. Raams, secretaris, J. Q. C. Lenshoek, penning meester, K. H. Wouda, G. Dekker, J. Pie- ters, G. Korstonje en G. Blomaard Jzn., leden. De prijs van het electrische licht is door de P.Z.E.M. voor 1932 vastgesteld op 39 cent per K.W.U. Aagtekerke. Maandag hield het Vleesch- fonds een vergadering onder voorzitter schap van den heer L. de Visser. Aanwe zig 18 leden. Besloten werd in verband met de daling der vleesch prijzen, voor noodslachtingen, de volgende prijzen vast te stellen, voor koeien goedgekeurd 70 ct. per K.G., afgekeurd 50 ct. per K.G., jong vee 60 ct. per K.G. terwijl het vee dat door het hemelvuur wordt getroffen, niet door het fonds zal worden uitbetaald. Colijrisplaat. Gisteravond vergaderde alhier de Coöperatieve Kolenvereeniging „Onderlinge Hulp" onder voorzitterschap van den heer P. Slager. Aanwezig waren 45 leden. Uit het verslag van den secretaris dhr Abr. van Gilst blijkt, dat deze coöperatie in bloei is vooruitgegaan. Toegetreden zijn 13 leden, zoodat op het oogenblik het ledental 240 is. Ook de penningmeester dhr P. Goulooze, gewaagde van een flinke vooruitgang. Niet minder dan 3300 H.L. brandstoffen zijn dit jaar omgezet. De in komsten bedroegen f 5547.29, de uitgaven f 5481.33/4. Batig saldo dus f 65.9514. Besloten werd de weduwen ook te doen deelen in de voordeelen der vereeniging, wat betreft het betrekken van brandstof. Het bestuur werd gemachtigd, te hande len naar eigen goeddunken, inzake het aanschaffen van brandstof, materiaal enz. Met algemeene stemmen werd besloten, het in dienst zijnde personeel tegen on geval te verzekeren. De aftredende voorzitter met den com missaris, dhr Pouwer, werden herkozen; in de vacature J. Moerman werd gekozen dhr J\ de Looff. Besloten werd op voorstel van het bestuur, steeds kolen tebetrekkenuit deNederland- sche mijnen, teneinde onze Ne der lansche industrie te steu nen. Ter navolgingl Temeuzen. De heer F. Dieleman heeft ontslag genomen als lid en voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur alhier. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hedel, W. Wesseldijk te Den Ham. Te 's Grevelduin-Gapelle, H. Bout te Leerbroek. Geref. Kerken. Aangenomen naar Bolsward, A/D. R. Polman te Roden. Naar Sliedrecht, J. W. van Tol te Dalfsen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Giessendam, J. D. Barth te Borsselen. Intrede. Ds A. A. Wildschut te voren te Rilland-Bath werd Zondag be vestigd als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te IJmuiden-Oost, door J. G Helders, em.-pred. te Bilthoven, die tot tekst had gekozen Richteren 614. Ds Wildschut deed des middags zijn intre de met een predikatie over 2 Cor. 4 13b. Ook ringpredikanten en afgevaar digden van de Geref. Kerk, van naburige gemeenten, B. en W. van Velsen waren aanwezig. Ds Jac. Poort van Beverwijk sprak als consulent den nieuwen predi kant toe. Het kerkgebouw was overvol. Ned. Herv. Gem. te St Anna- la n d. De Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente te St Annaland heeft van den secretaris van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk, Ds den Breems, een aanschrijving gehad, waarin hij mede deelt, dat de Algemeene Synodale com missie der Ned. Herv. Kerk, gezien het door genoemden Kerkeraad ingediende hooger beroep en volgens artikel 55 van het reglement voor kerkelijk opzicht en tucht, hem opdracht gegeven heeft den Kerkeraad van St Annaland te verzoeken in zijn handen zekerheid te stellen voor de kosten in eersten aanleg gemaakt en in hooger beroep te maken tot een bedrag van f 400 en wel vóór 23 dezer. Elsa en ook aan je handelwijze. Je geeft je attestatie niet af en gezegd wordt, dat je de kerk niet meer bezoekt. En als de wijkpredikant, die, naar den mensch ge sproken, toevallig je naam en adres te we ten komt, je opzoekt, wordt hem belet ge geven. Is dat in orde, Van Lankeren?" ,,'k Heb met de kerk gebroken. Elsa zal dat al wel gezegd hebben," antwoordde Dolf. „Met de kerk gebroken. Je zegt dat zoo simpelweg. Maar zóó eenvoudig is dat niet. De kerk is maar niet een vereeni ging, waarvan men zijn lidmaatschap al of niet kan opzeggen. En al heb je dan zooge naamd met de kerk gebroken, daarom heeft de kerk dat nog niet met jou gedaan. De Heere laat je niet los, Van Lankeren. In Zijn Naam ben ik hier gekomen, om je in alle liefde te waarschuwen. Je kunt terug. Ga niet voort op den weg, die naar je verderf voeren moet, als God het niet op een of andere wijze verhoedt." De bezoeker zag den jongeling, die be leefd toehoorde, vol belangstelling en me deleven aan. Op het gelaat van Dolf be speurde hij evenwel niet de minste trilling. Het was als uit marmer gehouwen: Maar het was wel bleek geworden. En dat achtte dominé Meinema niet een slecht teeken. De mond zweeg echter. „Zal ik heengaan? Of zullen wij prar tes?" vroeg do predikant opeens, Zooals men weet, heeft de Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te St Annaland bij herhaling geweigerd om op de kiezers lijst ook de namen van de vrouwelijke le den der gemeente te plaatsen, daar hij dit instrijd acht met Gods "Woord. Hierop is de Kerkeraad uit het ambt ontzet gewor den. Nu de Kerkeraad in hooger beroep gegaan is, moet de niet kleine som van f 400 vooruit betaald worden. Van predikant tot vrijden- ker. Enkele maanden geleden heeft Ds Joh. W. F. Warners, zoon van den be kenden vlootpredikant, vroeger in Den Helder, thans Ned. Herv. pred. te Geer vliet, welke predikant was bij de Ned. Herv. Gem. te Drachtster-Compagnie, zijn ambt neergelegd, omdat hij zich niet lan ger kon vereenigen met de leer der Ned. Herv. Kerk. Thans treedt de ex-predi kant Warners als spreker op voor de Vrij- denkersvereeniging De Dageraad. (Vad.) Kerkelijke moeilijkheden. In den dienst der Ned. Herv. Gem. te Zwaagwesteinde, zijn Zondag ernstige in cidenten voorgekomen. Ds H. W. M. Hupkes, de predikant der gemeente, heeft wegens verschil van denkbeelden moeilijkheden met een deel der gemeente. Bij de verkiezingen voor 2 ouderlingen en één diaken zijn onlangs de tegenstanders van den predikant met overgroote meerderheid gekozen. Bij het classicaal bestuur van Dokkum diende ds Hupkes een bezwaarschrift in tegen een der gekozen ouderlingen, den Baarsma. Tevens stelde de predikant den anderen ouderling en den diaken schrif telijk eenige vragen, waartegen beiden protest aanteekenden bij het classicaal bestuur. Naar aanleiding van het bezwaar schrift van ds Hupkes, besliste het clas sicaal bestuur, dat dit niet ontvankelijk was. Zondagmorgen heeft, naar de „Ned." meldt, ds H. den heer Baarsma aan het einde van den dienst als ouderling beves tigd. Hij stelde den heer Baarsma eenige vragen, waarop hij een kort en duidelijk „ja of neen" verzocht. De heer Baarsma wilde hierop zich tot de gemeente richten, maar nauwelijks was hem het woord „Gemeente" over de lippen gekomen, of de predikant inter rumpeerde van den kansel„Neen, geen woorden, maar ja of neen." De heer Baarsma: Gemeente De predikant: Gemeente, we zingen psalm 68 vers 1: De Heer zal opstaan tot den strijd, en wat daar meer volgt. De heer Baarsma: Gemeente De predikant: Gemeente zingen, zingen, organist, spelen De heer Baarsma had nog gelegenheid te zeggen: „Gemeente, op de vragen, zoo- als die gewoonlijk in onze kerk gebruikt worden, antwoord ik gaarne „ja". Velen verlieten vervolgens het kerkge bouw. En te midden van deze verwarring speelde het orgel en zongen slechts enke len mee. De heer B. zou voornemens zijn, zich bij het classicaal bestuur te beklagen. Geslaagd voor diploma machinisten examen W. D. E. R. Connolly, te Middel burg. Een ongeluk komt zelden alleen. Zondag geraakte te Noorden, gemeente Nieuwkoop te ongeveer half 11 een man in beschonken toestand in het Woerdensch Verlaat. Hij werd in bewusteloozen toestand op 't droge ge bracht. Daar voor zijn leven gevreesd werd, waarschuwde men telefonisch zoo- „Pardon, ik wil niet onbeleefd zijn. Maar praten heeft zoo weinig zin. Wij worden het toch niet eens. Onze beschou wingen loopen mijlen ver uit elkaar," meende Dolf. „Ik vermoed, dat het wat meevalt. In die enkele maanden, dat je nu in Rot terdam bent, kun je niet in eenen ver anderd zijn. Dat is eenvoudig onmogelijk. Het is zeker met twijfelen begonnen?" „Ik ben nooit oprecht geloovig geweest," bekende Dolf. „Vroeger dacht ik er anders over. Ik meende werkelijk, dat de kerk in vloed op de wereld kon uitoefenen. Maar nu' weet ik dat zij dat niet kan. En daarom heb ik de kerk verlaten. Het lijkt er alles heel mooi, maar de werkelijkheid is niet zoo." „Neen me niet kwalijk, maar bepaald duidelijk ben je niet. Dat de kerk invloed op de wereld uitoefent, staat als een paal boven water. Je zoudt eens zien, wat er gebeurde, als de kerk er niet wasl Ver moedelijk bedoel je het zoo: ik wil, voor- zoover dat mogelijk is en het is heel ver mogelijk, kerk en wereld vereenigen. Is dat je bedoeling?" „Dat was mijn meening. Maar dat kan niet." „Inderdaad, dat kan niet. Dat moet öok niet. Want dan was de kerk verloren. Dat heb je zeer goed ingezien. Maar als je dat nu .weet, dan is ar toch geen enkel wel den plaatselijken geneesheer als den j pastoor te Nieuwkoop. Daar laatstgenoem de ongesteld was en de dokter niet thuis, werden vervolgens Dr Nout van Nieuw- veen alsmede pastoor Koperdraad, een tijdelijk met verlof te Noorden vertoe vend missonaris uit Britsch-Indië, ge waarschuwd. Beiden begaven zich per auto naar de plaats, waar de drenkeling in bewusteloozen toestand lag. In het dorp Noorden ontmoetten beide wagens elkaar. Bij het passeeren echter reed de auto, waarin pater Koperdraad gezeten was, tegen een telefoonpaal, om daarna tegen den wagen van Dr Nout aan te botsen, welke door den schok in de Voor watering terecht kwam. De dokter en zijn drie mede inzittende zoons wisten zich spoedig uit hun netelige positie te bevrijden. Erger was pastoor Koperdraad er aan toe. Deze liep door glasscherven verwondingen op aan hoofd en handen, alsmede inwendige kneuzingen. De dren keling was inmiddels tot bewustzijn ge komen. De toestand van pastoor Koper draad was van dien aard, dat zijn terug keer naar Bombay voorloopig moest wor den uitgesteld. Brand bij de Regenboog te Tilburg. Gistermiddag omstreeks half vier is brand ontstaan in de chemische afdeeling van de Stoomververij en Che mische wasscherij „De Regenboog" te Tilburg. Deze afdeeling is gevestigd in een al leenstaand gebouw, dat op 13 M. afstand van de fabriek is gelegen. Onmiddellijk na het uitbreken van den brand heeft men een in het gebouw aanwezige in stallatie tot het verwekken van stoom in werking gesteld, waardoor de stoom kon ontsnappen, en zoodoende belangrijk kon bijdragen tot het dooven van de vlammen. Een der werklieden heeft brandwonden aan borst en handen opgeloopen. De brand is veroorzaakt door een vonk, welke is ontstaan door de wrijving van de borstels van een der reinigingsmachi nes en een stuk te bewerken stof, dat met benzine was doordrenkt. De lap goed vloog onmiddellijk in brand. Het gebouw, dat één verdieping telt, is geheel van beton van 20 bij 12 M. In den kelder bevinden zich drie groote ben zinetanks. Deze werd door de brandweer ook onmiddellijk afgesloten en onder water gezet. De brandweer kon aanvankelijk wei nig of niets uitrichten. Na geruimen tijd is men er toe overgegaan om op den vloer van het gebouw een laag water te zetten, om deze af te koelen en het ontploffingsgevaar van de tanks te ver minderen. De vlammen woedden zeer hevig in de fabrieksruimte, waartegen water zoo goed als niets helpt. Om half 8 was alle gevaar geweken. Om 8 uur kon de brandweer inrukken. Bij dezen brand is gebleken, dat de hechte constructie van het gebouw, als mede de beveiligingsinstallatie, afdoende waren tot de beperking ervan. De chemi sche afdeeling is geheel uitgebrand. De schade is vrij aanzienlijk en staat nog niet vast. Oneerlijke postbeambte. Reeds eenigen tijd werden aan het past- kantoor te Dordrecht geregeld brieven vermist, welke geadresseerd waren aan in woners aldaar. Ondanks het nauwlettend toezien en het onderzoek van de directie mocht het niet gelukken de oorzaak van deze verdwijningen op te sporen. Dezer dagen evenwel kreeg men argwaan tegen den brievenbesteller G. B. De politie werd gewaarschuwd en in verband met de aan wijzingen, die zich tegen den man ophoop ten achtte deze het raadzaam hem in hechtenis te nemen. B. is in den nacht van Zaterdag op Zondag te zijnen huize gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Na een scherp verhoor bekende hij bij het sorteeren een tweetal brieven met geld te hebben verduisterd. Twee halswervels gebroken en toch genezen. Enkele maanden geleden viel een 62-jarige landbouwer te Elten uit een pereboom. Daar hij zich na dezen val niet bijzonder goed gevoel de, begaf hij zich te voet naar den dok ter. Deze constateerde een gebroken halswervel en gelastte onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis te Breda. Daar ontdekte men, dat de man bezwaar, de kerk te blijven bezoeken? Dan ligt het toch op je weg, om door je per soonlijk geloof een zoutend zout te zijn in de wereld?" Mag ik u ook eens iets vragen?" zei Dolf, die vertrouwen kreeg in zijn bezoe ker, dien hij een aangename en prettige verschijning vond. „Welzeker, kerel. Vraag maar op." „Gelooft u, dat er onder hen, die met de kerk niet te maken willen hebben, respec tabele menschen zijn?" „Natuurlijk zijn 'die er. Heel veel zelfs, 'k Heb er in mijn leven wel ontmoet, van wie ik dacht: wat zou je een sieraad, een pilaar in Gods Koninkrijk zijn, als je het geloof in Jezus Christus bezat." De laatste opmerking negeerde Dolf. „Dat is u dus met mij eens. Ik weet ook, dat zij er zijn. Men kan dus buiten de kerk wel een serieuse levensbeschouwing huldigen?" „Welzeker kan dat. Alleen die le vensbeschouwing staat niet op vasten bo dem. Men kan inderdaad meenen, het zon der God te kunnen stellen, maar net blijkt steevast, dat het niet kan. In ieder geval blijk het bij den dood. Dan ontzinkt alle zoogenaamde vastheid. Vaak ook tijdens het leven. Hoe komt het toch, dat zoo tal loos velen het zoeken bij het Spiritisme, de Theosofie, bij Tagore, je weet wel bij de or de van dé Ster in het Oosten en wat er Zondag vierde het echtpaar Kodde Dommisse te N.- en St. Joosland zijn zes tigjarig huwelijksfeest. De heer Kodde is 83, zijn vrouw 81 jaar. Beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. niet één, maar twee halswervels had ge broken. Men vreesde het ergste, hoewel men hem nog een kleine kans gaf. Na slechts vier dagen in het ziekenhuis te hebben doorgebracht, wilde hij naar huis; hoofd en hals waren stevig in een gips verband „verpakt". Enkele dagen geleden werd dit verband weggenomen. De som bere vooi spelling van den dokter, dat bij eventueele genezing, het hoofd scheef zou blijven en hij slechts „ja" knikkende bewegingen zou kunnen maken, kwam niet uit. Hij kan thans weer niet alleen zijn „ja", doch ook zijn „neen" door dui delijke hoofdbewegingen kenbaar maken. Daardoor is hij volgens een ondeugenden vriend ongeschikt voor het Raadslid maatschap van zijn gemeente. Slechts een kleine verdikking is het eenig over gebleven spoor van zijn „halsbrekenden" val, meldt de Telegr. Het gevonden lijk te M ij - drecht. Op verzoek van den burge meester van Mijdrecht, heeft do politie van Gouda een in een der volkslogementen aldaar vertoevenden zwerver, zekeren D., aangehouden, die verdacht wordt van moord op den 37-jarigen varensgezel G. Bosch, uit Amsterdam. Bosch werd vorige week met messteken bedekt, dood uit de Kromme Mijdrecht opgehaald. D. is naar Mijdrecht overge bracht, en daar ter beschikking van den burgemeester gesteld. Oprichting van een Drentschen Boeren bond, een gevolg van de crisis. Op uitnoodiging van het comité van actie waren Zondag te Assen een hon derdtal afgevaardigden van Landbouw»- organisaties, leeraren van Rijkslandbouw scholen en anderen bijeengekomen ten einde van gedachten te wisselen over de vraag of het al dan niet wenschelijk is om een organisatie te stichten, welke meer speciaal de belangen van den boe renstand op politiek terrein zal behar tigen. Mede was als adviseur aanwezig de heer J. Smid, oud-referendaris van het Departement van Landbouw, te Voor burg. De vergadering werd geleid door den heer A. Jongbloed, burgemeester der gemeente Vries. Het voor en tegen van een afzonder- meer is? Weet je, hoe dat komt? Omdat men gevoelt, niet buiten een Hoogere Macht te kunnen leven. Men wil toch reli gieus zijn. Maar den waren God keert men den rug toe. Neem die overigens res pectabele menschen niet tot voorbeeld, Van Lankeren. Zij zijn geen goede gidsen. Wij: hebben, en dat weet je zeer wel, slechts één goeden gids op onzen levensweg. Dat is Gods Woord, dat ons helder en klaar zegt: geloof in Jezus Christus en gij zult zaJig worden. Het komt er op aan, dat Jezus ons persoonlijk eigendom is; dat wij we ten, dat Hij ook voor onze zonden gestor ven is. „Alles, wat u zegt, heb ik natuurlijk ge leerd. Maar wie zegt, dat die leer de juiste is? Volgens die leer moet, wat u noemt de wereld wereld worden gelaten, wat er ook van terecht komt. En nu wilde ik, en zulke zijn er meer, dat de kerk het goede van de wereld zou overnemen. Dan kwamen er andere toestanden. Dan werd het veel beter op de wereld. Dan zou de kerk vele menschen niet afstooten. Maar wat ik zou' willen, gebeurt niet. De kerk trekt zich van de wereld niet aan. En nu zeg ik en met mij vele anderen: men behoeft niet tot de kerk te behooren, om een respectabel leven te leiden." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2