Land- en Tuinbouw Rechtzaken Gemengd Nieuws. Scheepstijdingen. LOOP DER BEVOLKING. schadigd. Na borgstelling kou het schip de reis voortzetten. Domburg. In de Vrijdagmiddag gehou den vergadering van den Gemeenteraad, gaf de voorzitter het gebruikelijke over zicht van hetgeen in het voorafgaande jaar had plaats gevonden. De toestand van Domburg gaf in finan cieel opzicht thans nog geen reden tot klagen, ook de achteruitgang van de be volking is tot stand gekomen. Deze is sinds het vorige jaar met enkele perso nen vermeerderd. Dhr de Visser, den voorzitter beant woordende, ziet den toestand zeer donker in, ook voor de gemeente. Men hoopt thans alles van hooge loonen en werkver schaffing, doch zal ervaren, dat men op zulk een wijze er niet komt, daar de we reld totaal ontredderd is. Den voorzitter feliciteert hij met zijn 30-jarig ambtsjubileum. Een adres van de gemeente Wehl wordt op voorstel van B. en W. voor kennisge ving aangenomen. Hetzelfde geschiedt met een adres van de moderne vakbon den en de S. D. A. P. inzake werkver schaffing in Zeeland, (tegen dhr Geldof). Aan dhr A. van der Hage werd een stukje grond, gelegen bij de voormalige centrale, verkocht. Verder werd, na een toelichting van den voorzitter en na eetu- ge discussie besloten een bedrag van f 10 per jaar te betalen aan J. Provoost Jz. voor het recht van leggen van buizen in den Hoogen Hilweg. Een schenking van een stukje te dempen sloot werd aanvaard van Mej. Wed. Stokman te Domburg Van de Voetbalvereeniging' was een ver zoek ingekomen om een perceel grond, gelegen achter de Kanonwei beschikbaar te willen stellen voor voetbalveld. De voor zitter zette uiteen, dat de door die Ver- eeniging gewenschte plaats allerminst ge schikt was voor voetbalveld door de na bijheid van tuingrond en kassen en van de begraafplaats. Buitendien was daar geen ruimte genoeg voor een goed veld. Dhr Geldof meent, dat op die plaats het maken van een voetbalveld wèl mogelijk zou zijn. Dhr Brand is van oordeel, dat het inrichten van een voetbalveld aldaar zeer groote kosten zal veroorzaken, daar het terrein zou moeten worden opgehoogd. Intusschen zag hij toch gaarne, dat een geschikt veld beschikbaar kwam en noemt een terrein. Dhr Geldof zou echter de beslissing over het al of niet uitgeven van het terrein achter de Kanonweistraat willen aanhouden. De voorzitter meent, dat zooveel bezwaren, aan dit terrein zijn verbonden, dat er toch niets van komt. Het verzoek wordt afgewezen. (Tegen dhr Geldof). Dhr Elout stelt thans voor, dat de Gemeente zal trachten het door dhr Brand bedoelde terrein zelf te huren. Dhr Reijnhoudt vreest, dat huur en inrichting van dit terrein groote offers van de ge meente 2al vragen. Hij kan in dezen tijd zijn stem niet voor dergelijke luxe uit gaven geven. Het voorstel wordt met 4 tegen 3 stemmen (die van dhrn Reijn houdt, De Visser en De Pagter) aangeno men. Dhr Brand meent, dat het schilderen van woningen zooals dat thans geschiedt door de gemeente niet behoorlijk kan ge schieden; hij zou dat willen uitstellen tot later. Dhr Elout merkt op, dat evenmin zekerheid kan worden gegeven, dat bijv. in Mei het weer beter zal zijn. Naar aan leiding van een opmerking van dhr Gel dof in de vorige vergadering zegt dhr Elout, dat op de scholen wel degelijk ver- keersonderwijs wordt gegeven ,ook door middel van verkeerszegels. Dhr Reijn houdt zegt, dat hij een onderzoek heeft ingesteld naar aanleiding van het niet- branden der lantaarns, waarover dhr Gel dof in de vorige vergadering geklaagd heeft. Hem is gebleken, dat de vertegen woordiger steeds nauwkeurig het bran den der lantaarns heeft gecontroleerd, maar ook, dat menigmaal door jongens de lantaarns worden uitgedraaid. De voorzitter zegt, dat dit nauwkeurig zal worden onderzocht en opgetreden zal worden tegen de schuldigen. Dhr Geldof vraagt inlichtingen over het aanwijzen van hen, die voor de gemeente werken; hij meent, dat de dit jaar gevolgde manier niet juist is, waarop de voorzitter uiteen zet, dat B. en W. in dezen logisch heb ben gehandeld. Dhr Brand vraagt inlich tingen omtrent te werk stellen van perso nen in het plantsoen en over het verschil in uitbetaald loon, met dat van de werk verschaffing. Dhr Elout zegt, dat het hier betreft gewoon werk dat noodig was en niets met werkverschaffing te maken heeft. Daarvoor is het gewone plaatse lijke loon uitbetaald. Dhr Brand zet daarna uitvoerig uiteen waarom z. i. de werkverschaffing alhier niet in orde is, deze kost te veel geld. Er zijn daaraan personen werkzaam, die z.i. daarvoor niet in aanmerking komen, ter wijl anderen zijn aangewezen, die daarop meer recht hebben; hij meent, dat de nor men verlaagd moeten worden, daar an ders de gelden niet toereikend zullen zijn om voort te gaan. Hij zou ook een bij drage van het Burg. Armbestuur willen vragen. Hij zag gaarne, dat de Raad meer zeggingschap kreeg in het aanwijzen der werkloozen en vraagt naar welke normen de Rijksinspectie beslist. Dhr Geldof betwijfelt of een toezicht van den Raad in dezen veel aan de toe stand zal veranderen. Dhr de Pagter zou ook liever tot den vorigen toestand terug- keeren en alles aan de gemeente willen houden zonder Rijkssteun. Dhr Reijn houdt zegt, dat betrekkelijk spoedig de tijd zal aanbreken, dat het verleende cre- diet is verbruikt. Wordt dan geen nieuw crediet verleend, dan zal de werkver- GEMEENTE Tholen Biervliet Sas van Gent 1 Januari 1931 Geborca Gevestigd "jj X Overleden Vertrokken 1 Januari 1932 M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal 1445 1466 2911 22 25 47 56 58 114 14 12 9 21 43 70 113 1468 1470 2938 2340 25 26 51 49 34 83 14 11 25 57 58 115 1206 1128 2334 1562 1518 3080 23 30 53 104 117 221 18 18 22 40 106 116 222 1565 1527 3092 schaffing geheel moeten worden stop ge zet. Beter schijnt het hem dan ook, om nu reeds een beslissing te nemen, waar door dan misschien door inkrimping van het aantal, althans zij, die dit het meeste noodig hebben, kunnen blijven worden geholpen. Dhr De Visser zegt, dat de op zet van de werkverschaffing veel te groot is geweest en dat te vroeg begonnen is. De voorzitter zegt, dat B. en W. bereid zijn met de Rijksinspectie te overleggen over de normen voor te werk stelling. Na een uitgebreide discussie worden B. en W. uitgenoodigd nader overleg te plegen met de Rijksinspectie. Dhr Brand zegt, dat z. i. beter en deskundig toezicht noodig is bij het uitvoeren van verschil lende werken, o.a. van demping van een sloot en ophooging van een weg. Dhr Reijnhoudt meende, dat het prac- tischer zou zijn geweest, wanneer dhr Brand dezelfde opmerkingen had gemaakt bij het begin van het werk. N.- en St Joosland. Vrijdagavond werd de jaarvergadering gehouden van het var kensfonds „Helpt Elkander". Aanwezig 31 leden en begunstigers. De rekening over 1931 beliep in ont vangst f 377.61 en in uitgaaf f 161.66, alzoo een batig slot van f 215.95. In 1931 had het fonds maar één ver lies te boeken van een klein varken. Als bestuursleden werden herkozen dhrn L. Wattel en Joos Joosse. Als adviseur werd herbenoemd dhr D. de Waard. Besloten werd de varkens der leden in 1932 te laten inenten door dhr Biezen, dierenarts te Middelburg. Als assistent bij de inenting werd aangewezen dhr Joos Joosse. Het jaar 1932 begint met 49 leden en 10 begunstigers. 4 leden hadden bedankt en 2 nieuwe werden aangenomen. Vrouwepolder. Zondagavond hield Ds Domna van Oostkapelle, secretaris van de afdeeling Domburg van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, een lezing in de Ge- ref. Kerk over bovengenoemd Genoot schap. Na ingeleid te zijn door Ds de Bruyne, begon Ds Douma zijn rede, er allereerst op wijzende, dat het groote en grootsche doel van het Ned. Bijbel-Genootschap is, den Bijbel over de gansche wereld te hel pen verspreiden. De Bijbel moet zijn loop volbrengen en moet onder het volk komen. Tijdens het Napoleontische tijdperk zocht het Britsch en Buitenlandsch Bij belgenootschap contact op het vasteland, waardoor in 1864 in Amsterdam een N. B. G. opgericht werd. In allerlei forman ten en in tal van lettersoorten worden de Bijbels verspreid. In 1930 verzond het Bijbelhuis te Amsterdam 151407 exem plaren. Overal heeft men „den papieren zen deling gebracht: onder militairen en mar trozen, in gevangenissen en hotel®. Het allesomvattende doel is een dam op te werpen tegen den geestesstroom van afval en ongeloof. Ten slotte sprak Ds Douma nog in het kort over het werk van het Genootschap in de Indien, waar in 30 talen de Bijbel verspreid wordt. Aagtekerke Vrijdagavond hield de afd. van den Bijzonderen Vrijw. Landstorm een propaganda- en filmavond. De bijeen komst, die door ruim 200 personen was bezocht, werd geopend door Burgemees ter Bosselaar, voorzitter der plaatselijke afdeeling. Hij heette alle aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder Overste Bierman en dhr Laernoes, secretaris van de Gewestelijke Landstormcommissie, en wees verder in zijn openingswoord op den ernst der tijden, en op het noodzake lijke van den B.V.L. Na het vertoonen van de film, betrekking hebbende op ons Vorstenhuis, werd het woord gevoerd door den heer Laernoes, die een pleidooi hield voor den B. V. L. Na het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, werd het woord gevoerd door Overste Bierman, die op duidelijke wijze de organisatie uiteen zette, om ver volgens over te gaan tot het uitreiken der behaalde brevetten en medailles. Aan 15 personen werd het brevet als scherpschut ter uitgereikt, n.l. aan de heeren A. Jobse, A. Provoost, W. Bakker, A. Dekker, L. Meijers, J. Adriaanse, M. v. d. Driest, J. de Visser Gz., j. de Lange, D. Hugense, S. Blaas, J. de Visser Jz., A. Verhage, P. Maljers, en W. Bimmel, terwijl aan de heeren P. de Visser Pzn en L. Bosselaar het brevet en medaille als koningsschut- ter werd uitgereikt. Hierna deelde Overste Bierman mede, dat het verder vertoonen der film we gens een defect aan het toestel niet kon doorgaan. Hierna sloot de voorzitter deze bijeen komst, en bracht in het bijzonder een woord van dank aan het bestuur der Dia conieschool, dat zoo welwillend was ge weest, voor deze gelegenheid beide loka len beschikbaar te stellen. Brouwershaven. De gemeenteraad heeft benoemd tot gemeente-secretaris den heer A. H. Vermeulen, ambtenaar ter secreta rie te Schoonhoven. Goes. Zaterdag hield de Centrale Tuin- bouwvereeniging „Zuid-Beveland" haar jaarvergadering in de Bioscoopzaal van „De Landbouw". De vergadering was druk bezocht. Als genoodigde was aan wezig de heer van de Plassche. Daar de voorzitter, de heer G. Nijsse Gzn, wegeis ziekte afwezig was, nam dhr J. H. Kloos ter het presidium waar. Te ruim 1 uur opent de voorzitter de vergadering, met een woord van welkom. Hij is van meening, gezien den crisistoe stand, dat de tuinders hier niet zooveel reden van klagen hebben als in andere tuinbouwcentra, wat natuurlijk niet weg neemt, dat de toestand voor groente- en fruittelers verre van gunstig is. Hij spoort de tuinders aan, niet bij de pakken te blij ven neerzitten, maar vooral zich toe te leggen op het kweeken van eerste kwa liteit. Dan kunnen nog goede resultaten bereikt worden. Uit het jaarverslag stippen we aan, dat de vereeniging in gezonden toestand ver keert. In den loop van het jaar werd het bestuurslid J. J. Pieper wegens be danken vervangen door den heer A. J. v. d. Linde, terwijl dhr J. H. Klooster als secretaris-penn. optrad, daar dhr de Bakker als zoodanig bedankt had. De financiëele commissie, bestaande uit de heeren P. v. d. Bliek en P. Beulens, had de boeken nagezien en in orde be vonden, waarop den penningm. acquit en décharge verleend werd. Nu worden de ingekomen voorstellen in behandeling genomen. De voorzitter stelt voor, de verdere behandeling der voorstellen, voor zoover zij' aangenomen worden, over te laten aan het bestuur, wat wordt goedgevonden. Daarna deelt de voorzitter mede, dat de vereeniging van kooplieden zal vragen, bloemkool met blad te laten veilen, wat ook in het voor deel der tuinders is. Het eerste voorstel, de Centrale Tuinbouwcentrale verzoeke aan het Veilingsbestuur, om kool, bij aan voer van meer dan 25 stuks, door één teler, als stapelproduct te mogen veilen, wordt met algemeene stemmen aangeno men. Voorstel II was verlaging huur groen tekisten en pootbakken. Daar de huur der pootbakken reeds verlaagd is, vervalt dit gedeelte van het voorstel. Als toelichting gaf dhr De Dreu op, dat de groentekwee- ker de kisten korter hield dan de fruit- kweeker; de billijkheid brengt dus mede, dat hij minder betalen moet. Deze mee ning is ook dhr Visser toegedaan. Dhr v. d. Linde daarentegen wenscht geen ver laging. Dhr Jao. de Jonge zou tevreden zijn, als in den slappen tijd verlaging gegeven werd in dezen vorm, dat men de kisten een week mocht houden. Dhr Ir v. d. Plassche zegt, dat iedere huurregeling haar bezwaren heeft. Het vraagstuk is alleen op te lossen, door invoering van éénmalige verpakking; de huur van kis ten etc. komt dan te vervallen en er wordt een hooger veilingspercentage geheven. Besloten wordt, te vragen :verlaging huur van groentekisten en alle fust mag, zonder huurverhooging, een week gehou den worden. Tevens zou men gaarne zien, dat er contact gezocht werd met andere veilingsvereenigingen, om tot eenheid van kistenhuur te komen. Voorstel III was; de tijdelijke salaris- "verhooging van directeur en keurmeester te doen vervallen, en het salaris weer op het vorige peil terug te brengen. De toelichting was, dat, afgezien van het al of niet hooge salaris, het in crisis geen tijd is, om salarissen te verhoogen. Dhr Pro voost is tegen het terugbrengen op het oude peil. De diensten toch, die direc teur en keurmeester aan de veiling, en dus aan de telers bewij'zen, vereischen bijzondere tact. Nadat nog verschillende heeren het woord gevoerd hebben, blijkt de vergadering bijna eenstemmig tegen de tijdelijke salarisverhooging van den direc teur te zijn, terwijl ongeveer drie vierde is tegen de tijdelijke salarisverhooging van den keurmeester. Voorstel IV is ingetrokken. Besloten werd er op aan te dringen, dat de boekhouding der V.V.Z.B. gecon troleerd wordt door het Centraal Bureau der veilingen. Tevens zou men gaarne zien, dat ieder kwartaal een overzicht van den toestand der veiling gepubliceerd werd. Na de pauze hield dhr ir. v. d. Plas sche een voordracht met lichtbeelden over zijn reis in Amerika. Na een korte inleiding over zijn reis naar Amerika wees dhr v. d. Plassche erop, dat in Amerika alles in sneller tempo gaat en dat er harder wordt ge werkt dan hier. Men merkt dat al dadelijk aan het auto-tempo. Uren achtereen rijdt men met een snelheid van 90 K.M. op de hoofdwegen. Dit zijn prachtige beton- banen. De bijwegen, en dat zijn de wegen, waaraan de tuinders wonen, zijn daaren tegen abnormaal slecht. De Amerikaan kan zich beter organiseeren dan de Ne derlander; hij onderwerpt zich gemakke lijker aan een algemeenen maatregel, die de organisatie ten goede komt. Hij ziet wel in, dat hij er later de vruchten van plukt, ook al zal op het oogehblik die maatregel hem ongemak of schade ver oorzaken. De Nederlander daarentegen heeft overal iets op aan te merken, komt altijd met bezwaren. Natuurlijk is niet alles even rooskleurig in Amerika. Voor hygiëne b.v. goed drinkwater wordt slecht ge zorgd. Sociale verzorging is slecht. De fruitteelt in West-Amerika wordt hoofdzakelijk gedreven in warme, droge valleien. Men heeft daar dus geen last van schurft en karfker. Daartegenover ko men er veel insecten voor. Er wordt dus bijna het geheele jaar door gespoten. Van regeeringswege wordt daar streng op toegezien. De Amerikaan werkt zooveel mogelijk met machines in zijn boomgaard. Het plukken alleen geschiedt met de banden met handschoenen aan; dan worden de vruchten niet door de nagels beschadigd. Hij legt er zich vooral op toe, goed fruit te kweeken. Reeds in den zomer worden de minder goede vruchten verwijderd. "Zoo tusschenbeide komt de keurmeester van het pakstation en geeft zijn aanwijzingen, die de teler onmiddellijk opvolgt. Die keurmeester maakt ook uit, wan neer de vruchten geplukt moeten worden. Dan gaan ze dadelijk naar het paksta tion, dat ongeveer met onze veilingsge bouwen te vergelijken is. Alleen zijn er koelkamers. Ook de wagons voor vruch ten vervoer zijn gekoeld. In het pakstation worden de vruchten dadelijk gesorteerd, gewasscben, gepoetst, gedroogd en ver pakt. Dan gaan ze naar het koelhuis. Het pakstation zorgt voor den verkoop, die in massa gebeurt. De teler krijgt opgave, hoeveel goed fruit bij geleverd heeft. Het tweede soort gaat naar naar azijnfabrie- ken, jamfabrieken of wordt geconser veerd. We zien dus bij de Amerikanen veel meer eenheid en samenwerking daa hier. Daardoor wordt de tusschenhandcl voor een deel uitgeschakeld. Doordat groote hoeveelheden tegelijk verkocht worden, kan de winst per K.G. voor den koopman kleiner zijn; de teler ontvangt dus een boogeren prijs voor zijn product. Ofschoon slechts de helft of twee derde van de opbrengst door het pakstation als eerste soort verkocht wordt, maakt de te ler toch meer van zijn fruit dan hier. We moeten dus trachten de Ameri- kaansche manier te volgen. De lantarenplaatjes gaven, behalve eenige pakstations en openbare gebouweD, te zien, hoe men in de tuinen en de pak huizen werkte. Te ruim vijf uur sloot de voorzitter mot een woord van dank aan ir. van de Plas sche en een opwekking tot de tuinders de vergadering. Dreigende invoerrechtverhooglng op boter in Duitschland. Met het oog op de steeds in ernst toe nemende berichten uit Duitschland inzake vergevorderde plannen der Duitsche Re geering om tot verdere belemmering van den boter-invoer over te gaan volgens de laatste berichten zouden er reeds voor stellen te Berlijn bij de Buitsche Regee ring aanhangig zijn om het invoerrecht op boter van 50 op 110 Rm. te verhoogen kwam het Comité van Economisch Ver weer uit de Nederlandsche Land- en Tuinbouw-Organisaties Vrijdagavond in spoedvergadering bijeen en besloot onver wijld tot het nemen van afweermaatrege- len. Contingenteering van tuinbouwproducten. De Provinciale Commissie van Veilin gen in Zuid-Holland besloot, met mede werking van het Centraal Bureau voor Veilingen in Nederland er bij de Regee ring op aan te dringen, om door middel van contingenteering den invoer van groote partijen bloemkool uit Frankrijk en Italië te beperken en de Hollandsche kweekers van appels te steunen door con tingenteering van den import van Ame- rikaansche appelen. Kantongerecht te Goes. De Kantonrechter beeft veroordeeld we gens: te Goeis zonder vergunning van B. en W. een mestvaalt hebben; P. M. B., Goes, vrrjpraak; te Goes op openbare straat voetballen: H. M., Goes, teruggave aan ouders; Met auto vrijheid van het verkeer be lemmeren A. J. K., Middelburg, f25 of 25 d. h.; 'C. J. de K., Goes f25 of 25 d.; aLs bestuurder van een auto niet vol doen aan art. M. en R.-wet: J. W. A. de L., Middelburg f5 of 5 d. h.; P. J. K., te 's H. Arendskerke f 10 of 10 d. h. dronkenschap: A. J. P. D. V., te Ber gen op Zoom: f 15 of 15 d. h.; met rijwiel zonder licht rijden: F. F., te Leeuwarden f5 of 5 d. h.J. B. te Nieuwdorp f5 of 5 d. h.; J. B,. te Kwa- dendamme, J. K. te Driewegen, M. G. te Driewegen, alles f5 of 5 d. h. rijwielpad berijden buiten noodzaak: J. C. A. v. R., te Rotterdam, f3 of 3 d.; als bestuurder van een auto nummer en rijbewijs niet vertonnen: ,T, H.. te Co- lijnsplaat, f8 of 3 d. h.j mot rijwiel links rijden: W. p, te Ier- seke f5 of 1 w. tsch.; Met voertuig zonder licht rijden: C. K., te Baarland: f 5 of 5 d. h.; zonder akte en zonder vergunning bin- nenvisscherij uitoefenen: M. v. D., te EL lewoutsdijk f3 of 3d. h^; te 'sHeerenhoek gedrukte stukken ten verkoop aanbieden: P. A. de W. te Goes, f7.50 of 5 d. h.; in de gemeente 's Heerenhoek gedrukte stukken verkoopen: P. A. de W. te Goes, f 7.50 of 5 d. h. Voorhanden hebben van niet met de IJkwet overeenk. maten en gewichten: M. v. d. W., te Wissenkerke 2 maal f2 of 2 maal 2 dagen hecht. 1 Tekort van f24.000. In de Za terdag gehouden hoofdbestuarsvergadering van den Bond van Marineschepelingen is, naar „Het Volk" meldt, aan een bezoldigd bestuurder ontslag aangezegd uit diens betrekking, wegens een zeer groot tekort in kas, waarvoor hij verantwoordelijk is. Het tekort bedraagt ongeveer f 24.000. Het betreft bier dhr Dl C. A. de Zwart, bezoldigd penningm., die in de S. D1. A. P. zeer belangrijke openbare functies vervult. Inmiddels is bericht in gekomen, dat dhr De Zwart reeds voor zijn functie als wethouder (en tevens als gemeenteraadslid) van den Helder heeft bedankt. Groote brand in een d i e- renmagazijn. Vrijdagnacht werd te Hamburg de brandweer gealarmeerd voor een brand in de opslagplaats van een die- rengroothandel Toen de brandweer arri veerde, stond een groot aantal kooien reeds in lichter laaie en vele dieren wa ren reeds dood. Het blusschingswerk moest q.eruimen tijd onderbroken worden, daar plotseling van alle kanten slangen te voorschijn kwamen, die probeerden aanvallen op de brandweerlieden te doen. Het waren voornamelijk zeer gevaarlijke 'ratelslangen, die uit het door het vuur (aangetast terrarium waren ontsnapt. Eerst nadat de slangen gedood waren, kon bet blusschingswerk worden voortgezet. De schade is vrij groot. De dieren- (groothandel verzond dieren naar dieren tuinen, kermissen enz. De brand is waar schijnlijk ontstaan door het omvallen van een petroleumlamp, waarmee het slangen terrarium op temperatuur werd gehouden. De brand bij Sarrasani. De verzekeringsmaatschappijen zijn begonnen met de schatting der schade, door den brand bij Sarrasani veroorzaakt. Het is gebloken, dat zij nog grooter is, dan aanvankelijk geraamd werd. De toestand van nog een tweetal oli fanten is zoo ernstig, dat er nog weinig kans op redding bestaat. l)e stalknecht, welke gearresteerd werd onder verdenking van brandstichting in het circus Sarrasani, verklaarde aan den rechter van instructie, dat hij slechts in het circus een onderdak had gezocht, daar hij na zijn ontslag zonder woning was. Hij werd echter ter beschikking van het O. M. gehouden. Naar directeur StoschSarrasani telefo nisch uit Antwerpen heeft medegedeeld aan zjjn te Berlijn vertoevenden admini strateur, Gulden er, heeft het gerechtelijk onderzoek nu wel uitgewezen, dat de brand niet moet worden toegeschreven aan onachtzaamheid, doch waarschijnlijk aan brandstichting. Zigeuners. Wegens de aanwe zigheid van een grooten troep Zigeuners te Maaseyck, zijn in de gemeente Wes- sem ter bewaking van de toegangswegen aan de Nederlandsch-Belgische grens vier rijksveldwachters gedetacheerd. Groenten naar Engeland. De eerste sla uit de koude kas is vorige week uit het Westland naar Engeland ver zonden. Inbrekers gearresteerd. Een drietal personen hadden ingebroken in het buffet op het sportterrein te Amers foort en daar bier, limonade, sigaretten, kauwgom enz. weggenomen. Te Baara werden zij aangehouden en vandaar naar Amersfoort overgebracht. Nadat zij een bekentenis hadden afgelegd, werden zij ingesloten. Tijdens het onderzoek bleek, dat dezelfde personen werden gezocht voor inbraken te Rotterdam, Zuilen en Utrecht. Rotterdamsche Lloyd. pIANTAR, Batavia n. Roti, 16 (5 n.m.) v. Liverpool. fCOTA AGOENG, Batavia n. Rott., 16 (5 n.m.) van Londen. SIBAJAK, uitr., p 16 (3 vm.) Perim. INSULINDE, 16 v. Rott. te Batavia. KADOE, 16 v. Batavia n. Rotterdam. SOFKABOEMI, thuisr., 15 (5 n.m.) v. Marseille. TOSARI uitr., p. 16 (4 v.m.) Perim. KOTA NOPAN, thuisr., 16 (1 vm.) te Suez. JACATRA, uitr., p. 16 (11 vm.) Perim. Stoomvaart Mij Nederland. POELAU LAUT, 16 v. Middlesbro te Hamburg. TARAKAN, 15 v. Hamburg naar Amsterd. POELAU RRAS, thuisr., 16 van Pt. Said. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, uitr., 15 van Genua. TANIMBAR, uitr., 16 v. Southampton. CHR. HUYGENS, thuisr., p. 15 Gibraltar. P, C. HOOFT, uitr., 14 van Coloimbo.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6