Rechtzaken Telegrammen. Posterijen en Telegrafie DEVENTER Openbare Verkopingen en Verpachtingen verrassingen tegelijk! den met het slaghoedje van een 7,5 c.M granaat. Plotseling hoorde men een he vige ontploffing. Een vijfjarig knaapje was op slag dood, Een tweede knaapje stierf korten tijd daarna. Het meisje werd zwaar gewond naar een ziekenhuis overgebraciit, ter wijl een ventje van zes jaar liciht werd gewond. Het ongeluk te Delft. Hier omtrent wordt nog gemeld: De auto, waarmee het ongeluk onder Wateringen is gebeurd, was een two- seater met dickyseat. De wagen is reeds Vrijdagnamiddag omstreeks twee uur ge stolen, toen de eigenaar, een geneesheer, zich in het Haagsche gemeentelijke Zie kenhuis aan den Zuidwal bevond en de auto buiten aan den waterkant had laten staan. Het jeugdig gezelschap koos de rich ting Wateringen en heeft daar eenigen tijd rondgetoerd. In dit Westlandsche dorp is gekeerd, met de bedoeling, via den Kleiweg naar Delft terug te keeren. Gereden werd over den nieuwen Rijksweg, welke Hoek van Holland verbindt met den grooten weg Den HaagDelftRotterdam, welk nieuw gedeelte uitmondt bij: de Hoornbrug. Omstreeks negen uur reed de auto met zeer groote snelheid (een der jongens achterin heeft nog tegen den bestuurder geroepen, dat hij niet zoo hard moest rijden) ter hoogte van het café van den heer G. Draak, toen de wagen, vermoede lijk tengevolge van de gladheid van den weg, plotseling slipte, van den weg ge raakte, en in de er naast liggende sloot terecht kwam. Daar maakte de auto een heelen slag om en kwam onderste boven tegen den anderen walkant terecht. Omwonenden trachtten den bodem en een der portieren van de auto in te slaan en zoo de jongens er uit te halen. Inmid dels had een passeerende chauffeur zich naar de Rijswijksche politie begeven. Deze rukte onmiddellijk uit, met het noodige reddingsmateriaal, terwijl dr Niks gewaarschuwd werd, die zich eveneens met zijn auto naar de plaats van het on geluk begaf. Met bijlen werd de bodem van de auto opengehakt, terwijl men met behulp van takels de auto gedeeltelijk trachtte te lichten. De hulp van een kraanwagen kon in dit geval niet baten, omdat de auto, zooals gemeld, aan den anderen kant van den weg lag, dus aan de zijde van het weiland. Het gelukte de politie intus- schen vrij spoedig, twee van de drie jon gens achter de bestuurdersplaats voorin vandaan te halen. Zij hadden inmiddels eenigen tijd in het water gelegen, en gaven dan ook wei nig teekenen van leven. Dr Niks paste echter kunstmatige adem haling toe, hetgeen evenwel niet mocht baten. Na een uur moest hij den dood constateer en. Met den derden jongen had men intusschen meer moeite. Eerst na een uur gelukte het, hem uit zijn benarde positie te bevrijden. Ook bij hem moest de dood worden geconstateerd. De sloot langs dezen nieuwen weg is vrij diep, n.l. circa anderhalve meter, en aangezien de wagen bijna geheel onder water heeft gelegen, zijn de drie jeugdige slachtoffers door verdrinking om het le ven gekomen. Uiteraard is de wagen zwaar geha vend. De kap is o.a. geheel vernield, ter wijl geen ruit meer heel is. Toen men op de plaats van het ongeluk de reddingspogingen had beëindigd, moest de politie nog een onderzoek instellen naar de "identiteit van de slachtoffers, hetgeen aanvankelijk nog eenige moei lijkheden opleverde. Uit de in de auto aanwezige papieren wist men spoedig, wie de eigenaar was, en zoo kon de Rijs wijksche politie die te 's Gravenhage waarschuwen, welke op haar beurt den dokter er van in kennis stelde, dat zijn auto gevonden was, zij1 het dan ook ern stig gehavend. De geredde jongen, die zich in het café van den heer Draak bevond, wist omtrent het lot van zijn kameraden niets. Hij kon alleen hun namen opgeven en enkele adressen. Met behulp hiervan is de Rijs wijksche politie naar Delft gegaan om vast te stellen, wie de verongelukten wa ren. Bij een der jongens thuis, zij zijn alle zes uit verschillende gezinnen ver telde de moeder aan de politie, dat haar veertienjarige zoon, eenig kind, nog al laat en doornat thuis was gekomen. Gevraagd hoe dat kwam, dischte de jongen een verhaal op, dat hij na de avondschool de meesten van het troepje hadden feitelijk Vrijdagavond op school moeten zijnin het water van de Voorstraat (een der Delftsche grachten) was geval len. Voorbijgangers hadden hem eruit ge haald. Den derden Overlevende wist de politie ook vrij spoedig op te sporen, zoodat de ouders van de drie andere jongens in kennis konden worden gesteld van het ge beurde. De Rijswijksche politie bracht de ongelukkige ouders naar de plaats van het ongeluk, waar zij het lijk van hun kinde ren herkenden. De „Duif" te Bandoeng. De „Duif" is Zondag om 5 uur 45 uit Me- dan vertrokken, te 11 uur 20 te Palem- hang aangekomen, vandaar om 11 uur 50 vertrokken en te 13.50 uur te Bata via gearriveerd. Van daar vertrok het toestel te 14.15 uur en landde te 14 45 te Bandoeng. Alle veerdiensten weer normaal De dienst van het. veer Tiel Wamel is ten gevolge van den val van het water weer normaal, zoodat thans alle veerdiensten weer hun gewonen dienst onderhouden. Een drama. Gistermorgen heeft een 27-jarige jongeman uit Doornenburg omstreeks 10.45 u. nabij Huissen (Gld.) een moordaanslag gepleegd op de 23- jarige Maria Brouwer, dienstbode te Arn hem. Daarna richtte hij het wapen op zichzelf en schoot zich door het hoofd Hij was onmiddellijk dood. Het meisje, dat te Arnhem als dienst bode werkzaam is bij een familie had zich op weg begeven, om haar ouders, die te Gendt wonen, een bezoek te brengen. Toen zij zich om kwart voor elf op het Aalburgscheveer begaf om zoo bij Huis sen den Rijn over te steken, bevond zich op de boot de ruim 27-jarige E. "W. Jan sen uit Doornenburg, met wien zij vroeger ongeveer drie jaar verloofd is geweest. Drie maanden geleden had zij de verlo ving echter verbroken, hetgeen J. zich zeer had aangetrokken. Herhaalde malen had hij haar gevraagd, zich toch maar weer met hem te verloven en toen hij langs dien weg zijn doel niet bereikte heeft hij haar een dreigbrief geschreven, waar in hij te kennen gaf, haar het leven te zul len benemen, wanneer zij bij haar wei gerachtige houding bleef. Toen zij zich nu gistermorgen op de veerboot bevond, vroeg hij haar opnieuw, de vroegere verhouding te herstellen, waarop zij ook thans weer een ontken nend antwoord gaf. Hij vergezelde haar daarop een eindweegs in de richting van Huissen, doch toen zij hem op zijn vraag of hij erop rekenen kon, dat zij zich nog dezen dag weer met hem verzoenen zou, antwoordde: „dat kan ik je niet beloven", trok hij plotseling een revolver en schoot op twee pas afstand drie kogels op haar af, waarvan er een haar in de rechter wang en een andere in de rechterhand raakte. Het meisje viel op den grond en zag, dat J. het wapen tegen zich zelf keerde en zich voor het hoofd schoot. Zij is daar op hevig bloedend de woning van veer man Ketel binnengevlucht, waar dr Bos man uit Huissen, die onmiddellijk ge waarschuwd was, haar de eerste hulp verleende. Zij is op haar eigen verzoek naar het St. Elisabethgasthuis te Arnhem vervoerd. Haar toestand is redelijk. Ernstig auto-ongeluk. In de Vijzelstraat te Amsterdam, heeft Za terdagavond een verkeersongeval met i doodelijken afloop plaats gehad. Een 55- jarige bewoner der Nassaukade, de heer K., wilde den rijweg oversteken, toen een luxe personenauto naderde. Volgens ooggetuigen reed deze auto met een groote snelheid en hoewel de voetganger de rechterhelft van den weg reeds was gepasseerd, kreeg hij, waar- schijnlijk van het linkervoorspatbord van den wagen, toch nog zoo'n hevigen klap, dat hij met groote kracht tegen de straat werd geslingerd. Hij overleed spoedig. De grootste restaurateur van Europa. De grootste restaura^ teur van Europa is zeker de Duitsche Spoorwegmaatschappij. Niet minder dan 3000 restaurants staan onder haar hoe de: Vrijwel alle restaurants zijn welis waar verpacht, maar de Spoorwegmaat schappij zorgt er voor, dat alleen vaklie den de restaurants exploiteeren en oefent bovendien voortdurend toezicht op al deze bedrijven uit. De 3000 spoorwegrestaurants, die Duitschland op het oogenblik bezit, be vinden zich voornamelijk in de stations der steden met een vrij sterk reizigersver keer. Er zijn er zeer eenvoudige bij, die in de wachtzalen zijn ondergebracht. Men kan hier gewoonlijk koffie, bier en an dere dranken en ook koude gerechten verkrijgen. In grootere steden behooren de restaurants van het station vaak tot de drukst bezochte eet- en drinkgelegen- heden der stad. Zij bezitten vaak eigen wijn-afdeelingen, alsook zalen voor gezel schappen en partijen. Werkelijke model restaurants bezitten bij voorbeeld Ham burg, Berlijn (in de eerste plaats in het station Friedrichstrasse), Dresden, Leip zig, Hannover, Stuttgart, Königsberg enz. Het spreekt vanzelf, dat Leipzig als het grootste station van Europa ook 't groot ste stationsrestaurant bezit. Dat het restauratiebedrijf der Duitsche spoorwegen rich voortdurend uitbreidt, blijkt wel uit de balans der Spoorweg maatschappij zelf, die aan inkomsten uit verpachting enz. in 1926 een bedrag van 10.4 millioen mark, in 1928 een bedrag van ongeveer 13.7 millioen en in het af- geloopen jaar een bedrag van ongeveer 15.6 millioen mark voorzag. Dit zijn de farutö-inkomsten. De pachters der spoorwegrestaurants sluiten met de spoorwegmaatschappij; een contract, maar de Spoorwegmaatschappij heeft een woordje mee te spreken bij het bepalen der prijzen. Deze mogen niet hoo ger zijn, dan die welke in de overige res taurants der stad, voor dezelfde waren worden verlangd. In alle restaurants waar warme gerechten te verkrijgen zijn, moet steeds ook een eenvoudig warm gerecht ter beschikking staan van minder bemid delde reizigers. Er zijn stations, waar een dergelijk gerecht reeds voor den prijs van 90 Pf. te verkrijgen is, zoo bij voorbeeld te Flensburg. Een goede maaltijd, bestaande uit boo nensoep, goulasch, macaroni en pudding kost hier 1.50 Mk. Op het Schlesischer Bahnhof te Berlijn wordt voor een bal gehakt met groenten en aardappelen 1.10 Mk. verlangd. Overigens staan in groote steden, zooals Berlijn, Dresden en Ham burg, ook gerechten voor vegetariërs en aanhangers van moderne voedingsmetho den op de spijskaart. In het Anhalter Bahnhof te Berlijn zijn bijzondere gerech ten voor personen, die aan een nierziekte, En dan komt nog de tweede verrassing t Met Ingang van 18 Januari zijn de pri zen van Jacob Bussink's Echte Deventer_ Koek belangrijk verlaagd. Vraag Uw winkelier omtrent deze pri|sverlaging en koop geli|k- tijdiq bij hem (voor 60 cent) dat keurige vijfde album van de „Mijn Land"-serlei Limburg I Profiteer van deze dubbele verrassing van Anno 1593 TtJL*' *7* BUSSIN een maagziekte of aan suikerziekte lijden, te verkrijgen. En dit is slechts een kort uittreksel uit de lange lijst der specialiteiten I Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgesproken: Mishandeling: A. J. G., 20 jaar, te Hontenisse. Heropening onderzoek gelast. Overtreding Veewet: H. S., 40 jaar, koopman en J. A. B., 42 jaar, voerman, beiden te Hoek. Bevestiging vonnis, waar van hooger beroep. Vrijspraak. Zedendelict: A. S., 25 jaar, caféhou der te i Vhssiugen. Vrijspraak. Oplichting: J. v. d. O., 24 jaar, koop man te Bruinisse, vroeger te Oostkapelle, 6 maanden gev. straf met aftrek voorar rest. S. D., 31 jaar, koopman te Biggekerke. Verduistering. 6 weken gev. straf. Geen zorg dragen voor het onschade lijk houden van een onder zijn hoede staand dier: L. CL, 42 jaar, melkventer te IJzendijke. Vernietiging vonnis Kan tongerecht Oostburg f 8 of 4 d. Overtreding Warenwet: M. A. B., 46 jaar, huisvr. J. R. te Hontenisse. Be vestiging vonnis, waarvan hooger beroep. Dagvaarding nietig verklaard. Dierenmishandeling: W. J., 62' jaar, voermansknecht te Hoek. Vernietiging vonnis, waarvan hooger beroep f 10 of 5 dagen. Strooperij: M. M. v. d. V., 19 jaar; B. H. S., 17 jaar; J. V., 18 jaar; J. M. J., 17 jaar; J. V., 15 jaar, allen arbeider en wonende te Wilhelminadorp. No. 2 vrij spraak, de overigen f 3 of 1 d. Overtreding Motor- en Rijwielwet: A. K., 35 jaar, schoenmaker te Tholen. Ver nietiging vonnis, waarvan hooger beroep. Vrijspraak. AMSTERDAM. Vanmorgen te half 12 bad in de keuken van het perceel Wete ringschans 103 een hevige gasontploffing plaats. Ernstige persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Wel waren de bewo ners danig van streek en werd de keuken in een ruïne herschapen. Ook de winkel aan de voorzijde en de bovenverdieping werd ernstig gehavend, ruiten sprongen, een gedeelte van het plafond stortte naar beneden en een muur werd ontzet. AMSTERDAM. Volgens een bericht uit Londen is de stoomtrawler IJM. 193 op de Noordzee gezonken. Alle opvarenden werden gered en. zijn te Grimsby geland. AMSTERDAM. De Eerste Kamér der Rechtbank besloot de aanvrage tot surce- ance van de Nat. Emissiebank en van de N. V. Nat. Spaar- en Emissiebank aan te houden. ROTTERDAM. Van de vier personen, die zijn aangehouden wegens vermoeden van brandstichting in een perceel Ged. Bierhaven, zijn er twee op vrije voeten gesteld. Het echtpaar J. is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Het plan tot brandstichting schijnt reeds geruimen tijd geleden te zijn gemaakt. ARNHEM. Op 4 Febr. zal de verdach te van den broedermoord te Aalten terecht staan voor het Gerechtshof alhier. PARIJS. Bij het spoorwegongeluk te Sint Just-en-Chaussée (men zie onder buitenland) zijn 10 personen gedood en 20 zwaar gewond. Voor een groot aantal der zwaar gewonden is geen hoop meer. De oorzaak ligt in het duister. Vermoede lijk was er een breuk in het wissel. BAZEL. De Bank voor Internationale betalingen heeft heden aan de Oosten- rijksche nationale Bank het crediet van 90 millioen shilling met 3 maanden ver lengd. Jan. 19/20 Middelburg, Inboedel, de Groot en Hondius. 20 Kloetinge, 2 Huizen, Van Dissel. 20 Kats, huis, schuur, Kram. 20 Golijnsplaat, schuur en tuin, Kram. 20 Oostkapelle, kaphout, Blaupot ten Gate. 20 Golijnsplaat, 3 Huizen, Schuur, Wa genhuis en Bouwterrein, Kram 22 Ierseke, huis, Van Dijke. 22 Goes, afbraak, nieuw hout, De Wilde en Heijboer. 22 Oudelande, afbraak, nieuw hout, De Wilde en Heijboer. 25 Rilland, nieuwe houtwaren, De Wil de en Heijboer. 26 Goes, vier huizen en pakhuis, v. Dis sel en Jonkers. 27 Krabbendijke, nieuwe houtwaren, De Wilde en Heijboer. 27 Kruiningen, nieuwe houtwaren, De Wilde en Heijboer. 27 0.-Souburg, huis, meubels, Hioolen. 27 Ierseke, bouw- en weiland, v. Dijke. 28 Biezelinge, nieuwe houtwaren, De Wilde en Heijboer. 29 's Gravenpolder, nieuwe houtwaren, De Wilde en Heijboer. 29 Hoedeken-kerke, nieuwe houtwaren, De Wilde en Heijboer. 30 Borssele, nieuwe houtwaren, De Wilde en Heijboer. 30, 's Heerenhoek, nieuwe houtwaren, De Wilde en Heijboer Febr. 1 Kwadendamme, nieuwe houtwaren, De Wilde en Heijboer. 1 Oudelande, nieuwe houtwaren, De Wilde en Heijboer. 3 Driewegen, nieuwe houtwaren, De Wilde en Heijboer. 3 Ovezandenieuwe houtwaren, De Wilde en Heijboer. 4 's H, Hendrikskinderen, koemelkers en vrachtrijdersinspan, De Wilde en Heijboer. 12 Borssele, scheepsafbraak, De Wilde en Heijboer. Maart. 2 Kloetinge, inspan, Jonkers. Vergaderingen, lezingen, concerten, enz. te Goes. Jan, 20 Lezing Mej. II. S. S. Kuyper voor den Ghr. Vrouwenbond. 20 Verg. Bond van Oud-leerlingen LancLbouwwintercursussen. 21 Demonstratieavond Ghr. Besturen bond Goes e.o. 21 Lezing voor Wetensch. Belangen. 21 Film pluimveeteelt. 25 Ghr Lyceum. Febr. 2 Kunstavond Danie Smal. 2, 3 en 4 Conferenties Ghr. Evang. Kerk. 10 Spreekbeurt dhr Sevensma. 11 Uitv. Gemengd Koor. 16 Zaalconcert „Hosanna", Schutters hof. 18 Zuid-Bevelandsch a cap. koor. 25 Lezing Da Ringnalda Ned. Ghr. Vrouwenbond. Maart. 17 Ir. v. d. Plassche spreekt voor We- tenschappelijke Belangen. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Januari 1932. Brieven, binnenland: Max R. Nunes, Amsterdam. H. Hollmann, Den Haag. Briefkaarten, binnenland: Fam. de Jong, Laren (N.-H.) Wed. Plooyv. d. Velden, Schiedam. Briefkaarten, buitenland; Leninger, Dortmund. Lijst van onbestelbare brieven- en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Januari 1932 aan postkantoor te Krabbendijke: Brieven, binnenland: W. van den Berge Mzn, Bruinisse. Hulpkantoor te Rilland: Brieven, binnenland: Instituut Neerlandia, Arnhem, Het album „Limburg" Is verschenenI Num mer 5 in de serie „Mijn Land", de zoo be geerde album-serie van Jacob Bussinkl Honderd kleine en twee groote platen op de bekende wijze uitgevoerd naar origi- neele aquarellen, leiden U door dat bij uitstek schilderachtig deel van Nederland! „Waar het bronsgroen eikenhout en waar het malsche korenveld en het weeldrig- sappig veldgewas"Nietwaar? U hebt er zoo vaak van gezongenI En ook van „de breede stroom der Maas, die statig zeewaarts vloeit! En van den schallenden hoorn des herders!" Dat alles vindt J in het album Limburg thans schitterend geïl lustreerd terug I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3