Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. drijf binnenkort zoowel technisch als economisch vast zou loopen. In de prov. Groningen is b.v. momenteel ruim 60 pet van de jaarproductie op de tasvelden aanwezig. Deze toestand is zoo schade lijk, naar men van bevoegde zijde ver zekert, en zoo deprimeerend, dat slechts krachtige maatregelen hierin verbetering kunnen brengen. In de prov. Groningen is, na de maat regelen, genomen in andere streken van het land, nog besloten, dat iedere fabriek 25 pet van haar productie aan gevormde ongebakken steen niet mag afbranden vóór 1 Mei is. Dit heeft tot gevolg, dat thans reeds verschillende fabrieken stilliggen en dat andere spoedig zullen volgen, terwijl 1 Febr. a.s. het geheele bedrijf zal rusten, met uitzondering van de aflevering, welke uit de groote voorraden normaal door gaat Als gevolg hiervan liggen reeds stil of komen spoedig stil te liggen 35 fabrieken, waardoor plus minus 4 500 menschen werkloos worden. Over het geheele land zullen ongeveer 5000 menschen worden getroffen. Het spreekt van zelf, dat in de a.s. campagne in ieder geval 25 pet steenen minder gevormd worden (daar 25 pet. van de vorige jaarproductie on gebrand is blijven staan), zoodat ook dan in het bedrijf minder werkgelegenheid zal zijn dan normaal het geval is. Hier door worden dan de „campagnewerkers" getroffen. De onbewaakte overwegen. De spoorwegenmedewerker van het „Leidsch Dablad" schrijft: Gisteren zijn door de Ned. Spoorwegen weer verschillende nieuwe proeven ge nomen bij onbewaakte overwegen met misthoorns (sirenes) en bijzondere fluit signalen. Op de locomotieven van verschillende treinen tusschen Utrecht—WoerdenLei den waren of misthoorns of signaalflui- ten aangebracht Op ongeveer 500 M. stelde de machi nist bij de nadering van een onbewaak- ten overweg de misthoorn of signaalfluit in werking. De directieleden der Ned. Spoorwegen stonden persoonlijk tusschen Utrecht en Woerden bij de overwegen om de uit werking der verschillende fluitseinen na te gaan en welk sein het eerste en dui delijkste hoorbaar was. Omtrent de resultaten kan nog niets worden medegedeeld. De linkervleugel der S. D. A. P. Zoo pas heeft de heer Schmi'dt, de voorman der linksche oppositie, welke zich thans op „De Fakkel" heeft terug getrokken, energiek verklaard, dat de par tijleiding, die het weekblad ontoelaatbaar verklaarde, er „met haar vingers af moest blijven". Van „De Socialist" die nog oudore „rechten" heeft op het stuk van indis- ciplinair optreden was uiteraard de zelfde houding te verwachten. In het jong ste nummer beschuldigt de rodactie het partijbestuur van „klasseverraai" en con stateert een „onoverbrugbare kloof". Aan het slot van een critische beschouwing der voor het Paaschcongres der S. D. A. P. voorgestelde resolutie beet het: „Men ziet, tegen den linkervleugel der partij liggen de maatregelen reeds klaar. En het kan, gezien het economisch en politiek karakter der resolutie, niet an ders dan tot feilen strijd komen tusschen beide richtingen. De arbeiders moeten zich nu maar eens duidelijk uitspreken, wie de partij schaden en wie niet. Wij wachten thans met ean gerust ge moed ons werkerscongres op 24 Januari te Utrecht af en zullen tot dan rustig verder gaan met het voeren van onze actie". De tarieven van Nederland en Belgig. Volgens de „Soir" heeft de Nederland- sche Directeur-generaal voor Handel, Dr Nederbragt, eenige dagen te Brussel ver toefd, waar hij besprekingen gevoerd heeft met geautoriseerde Belgische vertegen woordigers, teneinde tot overeenstem ming te geraken omtrent zekere tarief onderhandelingen tusschen beide landen. De besprekingen, welke, naar men ver wacht, tot een goede oplossing zullen voe ren, zullen over eenige dagen in Den Haag worden hervat. Men verklaarde te Brussel nog ver van een tol-unie af te zijn, maar was toch in genomen met deze besprekingen, daar overal elders de invoerrechten de hoogte ingedreven worden. Men juicht toe, dat twee buurtstaten, die beide een vrijen hem- del als grondslag nemen, middelen zoe ken om onderling de inkomende rechten te verminderen. De moeilijkheden bij de werkverschaffing. De heer Buiskool te Delfzijl, rijksinspec teur voor de werkverschaffing deelt mede, dat uit de berichten van alle betreffende gemeenten in de provincie Groningen, uit gezonderd Beerta en Groningen, is ge bleken, dat ongeveer 75 pet. der stakers op de ter teekening neergelegde lijsten hebben get eekend en dus vandaag het werk zullen hervatten. De stakers in de stad Groningen zijn hieronder niet be grepen. Van hen is nog geen bericht inge komen. Te Beerta heeft niemand getee- kend. De heer Buiskool rekent erop, dat vandaag duizend stakers het werk zullen hervatten. Schilderijen van H. M. de Koningin. De opening van de tentoonstelling van werken van H. M. de Koningin te 'e-Gra- venhage geschiedde Zaterdag zonder eenige plechtigheid of toespraak. H. M. had bereids Vrijdag» evenals Z. K. H. den Prins en H. K. H. Prinses Juliana de tentoonstelling bezichtigd. Bij de opening der tentoonstelling was de belangstelling reeds bijzonder groot. Het was niet mogelijk alle bezoekers te gelijk in de tentoonstellingszalen toe te laten, zoodat een gedeelte in de zeilen op de tweede verdieping haar beurt moest afwachten om het tentoongestelde te kun nen bezichtigen. Tal van bezoekers gaven een belang rijk hoogeren toegangsprijs of betaalden een grooter bedrag voor den catalogus dan als minimum-prijzen waren aangege ven. De zalen waren geregeld vol bezoe kers. De tentoonstelling blijft voorloopig drie weken geopend. Burgemeesters. De heer R. G. Rijkens, sedert 1920 bur gemeester van Velzen, heeft tegen 16 April a.s. ontslag aangevraagd. Voordat de beer Rijkens tot burgemees ter van Velzen werd benoemd, is hij eenige jaren burgemeester van Veendam geweest. EEN FRANSCHE CAMPAGNE TEGEN NEDERLAND. Een deel der Fransche pers gaat voort met stoken tegen Nederland. Vooral het Journal weert zich thans. In dat Parij- sche blad vertelt de speciaal naar Holland gezonden verslaggever Edouard Helsey, dat ons land eenvoudig wemelt van fa brieken, die oorlogstuig maken of zouden kunnen maken. Bij Burgerhout zag hij eenige onder zeeërs op stapel staan, voor Duitsch- land waarschijnlijk (de werf is n.b. wegens gemis aan opdrachten tijdelijk gesloten I). Bij Nedlinsco in Venlo maakt Zeiss (want het is een Zeiss-fabriek) optische militaire instrumenten. Die worden natuurlijk ook in Frankrijk gemaakt, maar daar rept de Franschman niet van, en hij verklaart ook niet, waarom Zeiss te Jena een spe ciaal Hollandsch filiaal zou moeten stich ten voor wat hij in eigen land vervaardi gen mag. Bij Minimax worden brandblusschers gemaakt, maar insinueert de heer Hel sey wie brandbluschapparaten maakt, kan ook wel vlammenspuiten maken. Aviolanda exploiteert het Dornier-patent. Een gloednieuwe mededeeling! Het Inge nieurskant. voor Scheepvaart te Den Haag bestudeert duikbootmodellen. Naeks Zuurstoffabriek beproeft torpedo's met saamgeperste lucht. De IJzer- en S taai- handel Gebr. Kan en de Rotterdamsche Rijn- en Zeevaartmaatschappij zijn gespe cialiseerd in oorlogsbenoodigdheden En zoo kan de correspondent nog wel et telijke firma's opnoemen, behalve de me- taalfabrieken, die volkomen in staat zijn alle mogelijke dingen te maiken. Zoo'n knapperd tochl Afzonderlijk vermeldt hij nog den Mar chinehandel Esmeyer te Krimpen, want dat schijnt een Duitsche maatschappij (dus al bij voorbaat verdacht) en de Ned. Pa- tronen en Slaghoedjes en Metaalwarenfa- briek, die natuurlijk aan Nederland levert, maar ook naar het buitenland verkoopt; de directeur is een Oostenrijker, Mendl, dusverdacht zoo'n zaakl De correspondent erkent wel de correcte houding der Nederlandsche regeering, maarprimo is Nederland niet ge bonden aan het Verdrag van Versailles en niemand kan dat land een verwijt ma ken als het wapens en munitie uitvoert, en secundo zou er wel eens een rageering aan het roer kunnen komen, van mannen, die door belangen of gevoelens aan Duitschland verknocht zijn. Wij zijn den Franschman voor dit ver trouwen in de zuiverheid van onze po litieke zeden zeer erkentelijk, schrijft het Vad. Men weet, dat onze regeering toegezegd heeft actief te zullen zijn ter weerlegging van dergelijke kwaadwillige geruchten. Maar gemakkelijk valt dat in den regel niet. Dat heeft men gezien aan het ver haal van den Duitschen doortocht door ons land. En hoe de lasteraars al wil van hun werk "hebben, blijkt uit een mededeeling uit Parijs, dat de vertegenwoordigers van Nederlandsche firma's al worden afge scheept met het verwijt, dat de Hollanders uit de gratie zijn, omdat ze toch maar wapens leveren aan de Bochesl Zoo'n lastercampagne is dus ook een middel om buitenlandsch product te we ren 1 A.s. Vrijdag 2 u. nm. vergadert de ge meenteraad van Goes. Dhr G. Bruel verzocht vermindering der pachtsom van. gemeentegrond, in de Oude Haven. B. en W. stellen voor, voor den tijd van één jaar, de pachtsom terug te brengen van f136 tot f100 p. jaar. B. en W.. stellen voot de woning Voorstad 32 te verhuren aan H. Wijis, te gen een huurprijs van f 3 per week. Reeds op 2 Sept. 1930 bereikte B. en W. een adres van bewoners van Bouw plan III, waarin wordt geklaagd over hin der, ondervonden van een mestvaalt van den heer C. Schrijver, Vogelzangweg 6. De gezondheidscommissie constateerde, dat de daarin naar voren gebrachte klach ten gegrond waren, doch wees er tevens op, dat het hier betrof een reeds sedert jaren bestaanden toestand en dat de mest vaalt pas hinder is gaan opleveren, nadat er rondom huizen verschenen zijn. Tenslotte bleek, dat een deel van "den grond, waarop bedoelde mestvaalt en een deel van het pand van den heer Schrijver zich bevinden, eigendom is (dei gemeente, waardoor een aan- knoopingspunt werd verkregen om met ge noemden heer in onderhandeling te tre den. Het resultaat is geweest, dat de heer Schrijver zich bereid heeft verklaard tot het aangaan eenei overeenkomst. Aan de bezwaren is dan zooveel moge lijk tegemoet gekomen. B. en W. stellen voor om in het in aanleg zijnde gedeelte van de Kamper foeliestraat, twee straatlantaarns te plaat sen. De kasgeldpositie van Goes. Gedurende vrij geruimen tijd was de rente van tijdelijke kasgeldleeningen bui tengewoon laag, in vergelijking met die voor vaste leeningen, zoodat het voor de gemeenten zeer veel voordeel opleverde om hun kapitaalsuitgaven met eerstgenoemde soort van leeningen te financieren. Deze tijdelijke leeningen, resp. f 66.000 en f 130.000 groot, werden door de be trokken geldgevers steeds voor drie maan den verlengd tegen een rente-vergoeding, variëerende tusschen 2 en 334 pet., totdat plotseling verdere verlenging geweigerd werd. Pogingen aangewend, om de lee ningen elders geplaatst te krijgen of aan biedingen te verkrijgen voor een vaste lee ning bleven tot nu toe zonder resultaat. Tenslotte hebben B. en W. zich tot den Minister van Financiën gewend met ver zoek, om een tijdelijk voorschot uit 's Rijks kas. Het resultaat is geweest, dat voor den tijd van twee maanden ter beschik king van de gemeente is gesteld resp. f 66 en f 130 duizend tegen een rente van 4% per jaar. Intusschen hebben de in het jaar 1931 uitgevoerde nieuwe werken de behoefte doen ontstaan, om meerdere gelden te leenen tot een totaal bedrag van f 130.500. Op grond van ten Departemente van Financiën gevoerde besprekingen, mag worden verwacht, dat de Regeering be reid is, om ook dit bedrag tijdelijk te ver strekken, in afwachting van de mogelijk heid, dat daarvoor een vaste leening kan worden gesloten. Er zal echter door den Raad: een besluit moeten worden genomen tot aanvaarding dezer gelden. B. en W. doen dit voorstel, waarbij, zij in overwe ging geven, den rentevoet te bepalen op hoogstens 2 procent boven promessen- disconto der Nederlandsche Bank. De regeering is echter niet bereid tot het geven van voorschotten tot het doen uitvoeren van nieuwe werken. Op de gemeente-begrooting voor het jaar 1932 komen op den kapitaaldienst eenige posten voor ten behoeve van het doen uitvoeren van verschillende buiten gewone werken tot een totaalbedrag van f 29.860. Zooals bekend, ligt het in de be doeling, om deze uitvoering voor een niet onbelangrijk deel te doen geschieden door werkloozen. Wanneer de benoodigde mid delen daarvoor evenwel niet kunnen wor den gevonden,; dan zal het nood zakelijk zijn, om de werkver schaffing gedeeltelijk stop te zetten. Tot het nemen van dezen maat regel zal pas in het uiterste geval mogen worden overgegaan. Van het Gemeentebestuur van Eorssele ontvingen R. en W. inmiddels de mede deeling, dat die gem. momenteel de be schikking heeft over een bedrag van 14 duizend gld, hetwelk men bereid is aan de gemeente Goes te leenen. B. en W. stellen voor te besluiten tot aanvaarding van het aanbod van de ge meente Borssele. Mej. F. Baetens, onderwijzeres aan de Openbare Lagere School B, verzoekt wegens ziekte eervol ontslag. B. en W. stellen voor aan H. M. de Koningin te verzoeken de concessie voor Sas- en havengeld opnieuw voor den tijd van drie jaren, zoo mogelijk voor langer, te verleenen overeenkomstig het bestaan de tarief. Begrooting voor het jaar 1931. Door het Gasthuisbestuur is ter goed keuring ingezonden de begrooting voor het jaar 1931. Deze begrooting sluit met een na- deelig saldo van f29443.94, tot dek king waarvan is uitgetrokken een post tot gelijk bedrag wegens bijdrage der ge meente Goes. Zooals B. en W. bereids hebben mede gedeeld, wordt door hen betwijfeld, of de gemeente inderdaad verplicht is, de tekorten van het gasthuis in zijn tegen- woordigen vorm, d.w.z. in hoofdzaak zie kenhuis met als onderdeel instelling van weldadigheid, te dekken en hebben zij dienaangaande rechtskundig advies in gewonnen bij de Directie der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Intusschen valt te vreezen, dat het Gasthuisbestuur in administratieve moei lijkheden zal geraken, wanneer het geen begrooting bezit, als basis zijner werk zaamheden, te meer waar het betrekke lijke dienstjaar reeds verstreken is, zoo dat moeilijk gewacht kan worden tot het gevraagde advies zal zijn ontvangen. B. en W. geven daarom den Raad in overweging, de begrooting goed te keu ren met dit voorbehoud, dat de om schrijving van den post „Bijdrage der gemeente Goes" wordt veranderd in „Bij drage door het Gasthuisbestuur aan de gemeente Goes aangevraagd en welke door den Raad dier gemeente niet of alsnog niet is verleend". Werkloosheid. In de jongste ver gadering van den Raad werd B. en W. de vraag gesteld, of het niet mogelijk zou wezen, van het Rijk subsidie te be- komen voor de werkverschaffing. B. en W. ontvingen bericht van den Minister van Staat, Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, dat hij in beginsel bereid is tot subsidiëering. Naar aanleiding hiervan geven B. en en W. den raad in overweging hen .op dracht te geven tot het aanvragen van Rijkssubsidie voor de werkverschaffing en vanzelf eveneens voor de daar mede verband houdende steunregeling zoomede tot het accepteeren der daaraan verbonden voorwaarden. Winkelsluitingswet. De Win kelsluitingswet zal vermoedelijk in wer king treden op 1 Maart 1932. In een gezamenlijk adres van den Al- gemeenen Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden, de Neder- landsche Vereeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden en den R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „Sint Franciscus van Assisië", werd aan den Raad verzocht om met gebruikmaking van artikel 6 te bepalen, dat de winkels op Woensdag middag zullen moeten zijn gesloten. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft er echter op gewezen, dat bedoeld artikel in de allereerste plaats in het leven is geroepen om de belangen der werkgevers in het winkel bedrijf te dienen en dat verordeningen, als waarop dat artikel betrekking heeft, niet tot stand dienen te komen, indien blijkt, dat zulks tegen den wensch en het belang van de betrokken winkeliers ter plaatse is. De Middenstandsvereeni- gingen „Handelsbelangen" en „De Han ze" adviseeren met aandrang, om de gevraagde beperking alhier niet in te voeren. B. en W. stellen daarom voor afwijzend op het verzoek der bovenge noemde werknemersorganisaties te be schikken. Een verordening als bedoeld in artikel 9, achten B. en W. noodzakelijk. Zij hebben daartoe, gehoord de Com missie voor de Strafverordeningen, een verordening samengesteld, welke zooveel mogelijk aansluit aan de nog van kracht zijnde verordening, welke evenwel met het in-werking-treden der wet automa tisch vervalt. In afwijking van de Middenstandsver- eenigingen meenen B. en W., dat niet in het belang der winkeliers zou zijn om het gebruik van automaten geheel te verbieden. De koninklijke goedkeuring zou daarop hoogstwaarschijnlijk ook niet worden verkregen. Wèl is het van belang om te bepalen, dat door middel van de automaten slechts die artikelen mogen worden verkocht, welke tevens verkrijgbaar zijn in een winkel, gevestigd in het pand waarop, waarbij of waaraan de automaat ge plaatst is. De wet zondert van de Zondagsluiting uit enkele, met name genoemde, win kels. Daar hieraan te Goes blijkbaar geen behoefte bestaat, en de bestaande ver ordening die uitzonderingen ook niet kent, bevat de concept-verordening een bepaling tot opheffing daarvan. 1. Het bezorgen van melk aan de wo ningen der ingezetenen is gedurende den Zondag verboden. 2. De verbodsbepaling, bedoeld in het eerste lid en die, bedoeld in artikel 8, eerste lid sub a der wet is niet van toe passing: a. vóór des voormiddags 11 uur op het venten met of het afleveren aan de woningen der verbruikers van melk, room, taptemelk en karnemelk; b. gedurende den geheel en dag voor zoover het betreft levering ter voorzie ning in een plotseling ontstaan, niet te voorzien geweest zijnd tekort in zieken huizen, café's, restaurants of lunchrooms. 1. Met afwijking van het elders be paalde wordt toegestaan om een winkel voor het publiek geopend te hebben tot desnamiddags 11 uur: a. op 1 Januari; b. op den Zaterdag, onmiddellijk voor afgaande aan de Christelijke Paschen; c. op den Christelijken 2en Paaschdag; d. op den dag, onmiddellijk vooraf gaande aan den Hemelvaartsdag; e. op den Hemelvaartsdag; f. op den Zaterdag, onmiddellijk voor afgaande aan de Christelijke Pinksteren; g. op den Christelijken 2en Pinksteren; h. van den derden Dinsdag in Augus tus tot en met den Dinsdag daaropvol gende; i. op den voorlaatsten Dinsdag, den onmiddellijk daarop volgenden Zaterdag en den laatsten Dinsdag in November; j. op 24 December; k. op 26 December; 1. op 31 December. 2. Het bepaalde in het vorige lid sub a, h, j, k en 1 is niet van toepassing, wanneer de daarin aangegeven dag op Zondag valt. Ten slotte stellen B. en W. voor: De Raad der Gemeente Goes; Overwegende, dat het onmogelijk is om de bestaande verordening tot beteuge ling van rooken en tabaksgebruik door kinderen te handhaven zoodra, krachtens het bepaalde in de Winkelsluitingswet, sigaren, sigaretten en tabak door middel van automaten verkrijgbaar zullen kunnen worden gesteld. besluit: Met ingang van den dag, waarop in werking treedt de Winkelsluitingswet in te trekken de Verordening tot beteuge ling van het rooken of van het gebruik van tabak door kinderen, vastgesteld bij Raadsbesluit van 6 Maart 1917. Faillissement. Dooi1 de recht bank te Middelburg is heden failliet ver klaard F. F. Dierikx-Vercraaye, land bouwer te Hoofdplaat. Rechtercommissa ris Mr J. H. Bybau, rechter. Curator: Mr W. K. H. Dieleman Jr, advocaat te Middelburg. Goes. Het Bestuur der afdeeling Goes van de Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden is als volgt samen gesteld: Jb Kloosterman Jzn, voorzitter; Wn van Dalen, vice-voorzitter; D. Zachari- asse, secretaris; C. G. Valk, 2e secreta ris en J. Kooman, penningmeester. (Herplaatsing wegens misstelling). Kloetinge. Een kind van het echtpaar Trimpe BurgerSchrijver had het onge luk, door van de aanrecht in de keuken te vallen een armpje te breken. Nadat het in het Ziekenhuis St. Joanna was gezet, kon het kind weer naar huis vervoerd worden. Zaterdagmiddag speelde de voetbal- eeniging K. V. V. een wedstrijd te 's H. Arendskerke. K. V. V. won met 111. lerseke. Reeds eenige weken geleden liepen allerhande geruchten over aan staande invoerbeperkingen van Zeeuw- sche mosselen in Frankrijk. Deze waren niet geheel ongegrond, daar van kwee kerszijde in Frankrijk was aangedrongen op verbod van algeheele invoer, teneinde het eigen Fransche product te bescher men. Dit was aanleiding voor een drietal personen uit het hoofdbestuur van den Zeeuwschen mosselkweekersbond om zich naar Parijs te begeven en daar in voor aanstaande kringen inlichtingen ih te winnen en de pogingen die aangewend werden te bestrijden. Hun werd te Parijs de meeste medewerking, tot in regeerings- kringen toe, verleend. Nu liep alles mede om de heeren mosselkweekers ter wille te zijn. Allereerst het feit, dat de Fran sche mosselen (klein van stuk) absoluut niet kunnen concurreeren tegen de Zeeuw- sche, die mooi groot van stuk en vet zijn; dan het kwantum, dat in Frankrijk zeer klein is en absoluut niet voldoende. En tot slot, dat de Zeeuwsche mosselen 'n volksvoedsel vormen. Al deze dingen ga ven in regeeringskringen aanleiding om de heeren hoofdbestuursleden gerust te stellen. Van contingenteering komt niets. 's-Heer Arendskerke. Donderdag 21 de zer hoopt onze burgemeester, Jhr U. E. Lew© van Nijenstein, zijn veertigjarig ambtsjubileum te herdenken. Deze dag zal door de burgerij eenigszins feestelijk worden herdacht, terwijl Zijn Edelacht bare zich voorstelt van 24 uur namid dag receptie te houden op het gemeente huis. Axel. De heer C. van Kampen (A.-R.) is benoemd verklaard tot lid van den ge meenteraad ingevolge art. 17 der gemeen tewet. De raadsleden A. T. 't Gilde en G. van Bendegem hadden hiertegen protest aangeteekend. Gisterennacht is alhier brand ont staan in de landbouwschuur van den heer Joh. Haak van Driel. Spoedig ver spreidde het vuur zich door het geheele gebouw en werd alles een prooi der vlam men. Niets kon worden gered. Paarden, koeien en varkens (totaal 20 stuks), alles ging verloren. De brandweer, die was gewaarschuuwd rukte spoedig uit, maar toen ze ter plaatse kwam was alles reeds verloren. De woning, die ongeveer 10 M. van de schuur staat, bleef behouden. De schade wordt op f25.000 geschat. De oor zaak is onbekend. Ned. Herv, Kerk. Beroepen te Scherpenisse, H. H. van Ameide te Ouddorp; te Breskens W. H. Kelder, te Ellewoutsdijk. Bedankt voor Someren, J. C. Elenbaas te Borsselen. Geref. Kerken. Beroepen te Meppel H. "W. Engelkes te Wil nis. Aangenomen naar Klundert F. Guil- laume te Oosterend (Fr.). Grafsteen Ds J. Gommer. Te Aalten heeft de kerkeraad der Geref. Kerk het initiatief genomen tot het plaat sen van een gedenksteen op het graf van wijlen Ds J. Gommer, in leven predikant bij de Geref. Kerk aldaar. De zaak Ds J. L. Jaspers. De classis Arnhem der Geref. Kerken in Nederland heeft Ds J. L. Jaspers, em. predikant van de Geref. Kerk van Lunte- ren, en reeds door den kerkeraad van Lunteren geschorst vanwege zijn ver werping van de confessioneele uitspraak der Generale Synode van Assen en het .openlijk zich scharen aan de zijde van het schisma, gehoord het advies der depu- taten van de Part. Synode van Gelder land, op grond van art. 80 K. O., afgezet als bedienaar der Woords en der Sacra menten in de Geref. Kerken." Geslaagd a.an de Technische Hoo- geschool te Delft voor het candidaats-exa- men voor werktuigkundig ingenieur de J. C. Heinen, geboren te Vlissingen. Geslaagd voor het 2e gedeelte doc toraal examen geneeskunde aan de Hooge School te Utrecht de heer Anth W. Ampt van Oud-Vossemeer. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School te Nieuw-Lekkerlanid, de heer J. A. v. d. Welle, te Middelburg. Als kin der.en met vuur spelen. Zaterdagmiddag beeft zich te Balkenburg een ernstig ongeluk afgespeeld. Vier kin deren, drie jongens en een meisje, speel

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2