Gemengd Nieuws. Rechtzaken Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg. Do mcmdh&xznonikarclvb la nog stood# go* 1 combineerd met de vereeniging en wordt trouw bezocht. Als spreker voor dezen avond trad op dhr D. Houting Vergers uit Vlissingen met het onderwerp: „Idealen". Aan de hand van verschillende voor beelden schetste spr. in een boeiend be toog de „idealen", welke ook de jeugd heeft, doch tevens, dat, hoe schoon ook, alles zal vergaan, wat niet geschied is uit liefde tot Jezus. Na de pauze bracht de penningmeester, dhr G. Janse, financieel verslag uit. Na een gehouden collecte, bleken de uitgaven de inkomsten niet te overtreffen en kon een klein batig saldo geboekt. De bibliothecaris rapporteerde, dat ter lezing waren uitgegeven 243 boeken, wat zeer bevredigend is. Door den Kerkeraad en verschillende vereenigingen werden felicitaties uitge bracht. Verder werd de avond gevuld met het houden van voordrachen en een twee tal samenspraken, afgewisseld door mu ziek en zang. Aan het eind der vergadering had nog een afscheid plaats van een viertal kna pen. Deze werden door den leider Vader bij hun overgaan naar de Jongelingsver- eeniging op hartelijke wijze toegesproken. Medegedeeld werd nog, dat een zestal j knapen zich als lid had aangemeld. Dhr D. Houting Vergers eindigde met dankgebed. Hansweert. In de buitenhaven alhier had gistermorgen een aanvaring plaats tusschen het binnenkomende schip „Va lentine" en het uitgaande schip „Rijn en Schelde 15", waarbij beide schepen lichte averij bekwamen. Slechter kwam de 31- jarige knecht V. van de „Valentine" er af. Hij hield een wrijfhout tusschen de schepen en viel door den schok over boord op de „Rijn en Schelde 15", waar hij zwaar gewond werd opgenomen. De boot keerde terug naar binnen. Spoedig was geneeskundige hulp aanwezig. De dokter constateerde een zware schedel breuk. Opneming in het ziekenhuis was noodzakelijk. Oudelande. Zaterdag 1.1. vergaderde de Landbouwvereen, Aanwezig 12 van de 104 leden. Uit het verslag van den secr.-pen- ningm. bleek, dat in 1931 was aange kocht 3372 balen van 100 k.g. kunstmest stoffen, benevens 650 k.g. kopervitriool, te zamen tot een waarde van f 20.320.59, het saldo was f 56.26. De heeren A. Remijnse en P. van Wingen werden als bestuurs leden herkozen. 's-Gravenpolder. Maandagavond kwam de Gemeenteraad in openbare vergade ring bijeen. Ingekomen is bericht van Ge- dep. Staten, dat de beslissing op de be grooting 1932 is verdaagd tot 1 April. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten over art. 75 der politieveror dening, stellen B. en W. voor dit te schrappen. Dhr Verhulst stelt voor, over eenkomstig het verzoek te wijzigen. Alzoo aangenomen. Eenige wijziging begrooting 1932 heeft plaats. Bij de post voor de assurantie merkt dhr Ver hulst op, dat het op den weg van B. en W. gelegen had zich in verbinding te stellen met de on derhavige maatschappijen om het con tract te wijzigen. Het raadsbesluit om de assurantie te schrappen is eenmaal geno men en dient zoo spoedig mogelijk uitge voerd te worden. Weth. Schouten wil het dwaze eens laten zien en Ged. Staten laten beslissen. Het voorstel om het op de be grooting te brengen wordt aangenomen (voor dhrn Kousemaker, Vermue, De Koster en Schouten). Tegen dhrn Bakker en Ver hulst. Een verzoek van dhr Clarijs om vergoe ding voor een leerplichtig kind, dat de R. K. school te Kwadendamme bezoekt, wordt toegestaan. De geloofsbrieven van dhr Mol worden ondezocht en tot toelating besloten. Op gemerkt wordt, dat het gewoonte was, dat het nieuw gekozen lid direct wordt toege laten, en nu is hiervan afgeweken, doch de secretaris meent, dat het thans beter is zoo te handelen. Bij de bespreking werkloosheid zag dhr Verhulst liever, dat dit wachtte tot de Raad voltallig is, doch er wordt besloten B. en W. een crediet van f 500 toe te staan en om een gelijk bedrag aan het Burg. Armbestuur te vragen. Aan het verzoek van B. en W. werd geen adhaesie betuigd. Daarna sluiting. Heinkenszand. Maandag vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitter schap van den burgemeester. Afwezig wet houder H. Vermue. De voorzitter opent de vergadering en spreekt zijn beste wen- schen uit voor 1932. Dhr Steketee, als oudste raadslid, dankt den voorzitter hier voor. Ged. Staten deelen mede, dat de begroo ting voor 1932 nog niet kon worden goed gekeurd en de beslissing wordt aange houden tot uiterlijk 1 April. Het bekende adres van de gemeente Well wordt voor kennisgeving aangenomen. Eveneens de begrooting voor den keuringsdienst van waren en de rekening over 1930, bene vens een adres van het N. V. V. in ver band met de werkverschaffing. Een adres van dhr Fokker, concierge der gemeente, om vrij electrisch licht of verhooging van zijn vergoeding als con cierge wordt met alg. st. afgewezen. De voorzitter deelt mede, dat een reeds op gemaakt concept-verordening voor een gewijzigde heffing van schoolgelden nog in portefeuille wordt gehouden in verband met een te verwachten wijziging L. O.- wet (wet-Terpstra), waarmede de Raad zich vereenigt. Een voorgestelde wijziging in de instructie voor den gemeentegenees- heer wordt na bespreking Ingetrokken, j De Raad machtigt B. on W. den tuin ach ter het gemeentehuis te verpachten bij in schrijving en wel in één of verschillende perceelen naar gelang er bij de burgerij behoefte blijkt te bestaan aan tuingrond. Tot afgevaardigde naar de Alg. Ver gadering van de Waterleiding-Mij Zuid- Beveland worden gekozen dhrn Dr Mes en A. Simonse, welke laatste de benoe ming niet aanneemt. In diens plaats wordt benoemd dhr Beaufort. Tot plaats vervangers worden benoemd dhrn J. de Mol en G. Nijsse Gz. Daarna komt aan de orde de werkver schaffing en steunregeling. De voorzitter geeft een uitvoerig overzicht van al het geen gedaan is door B. en W. ten opzich te van loonen en in dienst neming. Hij deelt daarbij mede, dat bet werk aan de Zuidraksche dijk heden klaar komt. Door de flinke werkkracht van den toezichthou der en de hulp die deze van enkele der te werk gestelden heeft ondervonden, is het werk goed uitgevoerd. Hij betreurt echter de houding van andere te werk ge stelden, die door hun onvoldoende werk kracht niet alleen de gemeente op kosten jagen, maar zelfs ergerlijk voor hun de gelijke collega's zijn geweest. Hij stelt den Raad voor, in het vervolg slechts werk te verschaffen aan ben, die vlijtig willen werken en de rest eenvoudig van de lijst te weren, waarmede de Raad zich met alg. st. kan vereenigen. Door B. en W. wordt voorgesteld het uurloon te bepalen op 21 cent en voor regenverlet 1714 cent. Na bespreking wordt dit voorstel met alg. st. goedgekeurd. De arbeidsdag wordt be paald op 8 uur. Van dit bedrag wordt 4 pet. verhaald voor bijdrage in de kos ten voor ziekteverzekering. Eenige objec ten worden vastgesteld voor werkver schaffing. Een door B. en W. ontworpen steunregeling wordt met alg. st. goedge keurd. Om de kosten voor werkverschaf fing enz. te dekken moeten de opcenten op eenige belastingen worden verhoogd. De personeele belasting wordt van 100 op 110 opcenten gebracht; da gemeentefonds belasting van 50 op 65 en de vermogens belasting van 40 op 50 opcenten. Daarna sluit de voorzitter de vergadering. Borssele. Zaterdagmiddag heeft een ze kere A. B., alhier, bij een huiselijke twist zijn vrouw met een bij de baard staan de sabel ernstig verwond. Volgens verklaring der verwondt, beeft zij getracht met de hand een sabel houw af te weren, waarbij één harer vin gers bijna werd afgeslagen, terwijl de overige ook deerlijk werden verwond. De politie sloot den man voorioopig op in het arrestantenlokaal. B. is later ter beschikking der justitie gesteld. De gewonde vrouw werd door Dr Fol- mer, nadat de wonden voorioopig waren verbonden, naar het ziekenhuis te Goes vervoerd, vanwaar ze, na verder verbon den te zijn, weer huiswaarts kon keeren. Hoek. Ook in deze gemeente is een crisis-comité opgericht tot leniging van den crisisnood. In het comité hebben zit ting de heeren Mr J. A. van Tienhoven, burgemeester, voorzitter; J. Dregmans, secretaris; J. A. Meertens, penningmees ter; Ds E. Raams, J. Geelhoed, Dr L. A. J. Deijer, J. Buize, S. de Putter, G. de Poorter en de dames Mej. A. Raams, Zus ter A. van Dijk en Mevr. M. van Tienho venVerhagen. HET AANDUIDEN VAN BOCHTEN IN DE WEGEN. Eenigen tijd geleden hebben de A.N. W.B. en de K.N.A.C. zich gewend tot de Gedeputeerde Staten van alle provin ciën, waarin zij er op wijzen, dat de witte strepen, welke op de boomen langs een aantal wegbochten in de provinciën zijn aangebracht, geleidelijk beginnen te ver vagen en zelfs te verdwijnen, omdat voor dit doel veelal gewone witkalk wordt gebezigd, waarom werd verzocht maat regelen te willen nemen, opdat deze aan duiding op een meer blijvende wijze zal geschieden. Met verwijzing naar de ter zake door het Rijk onlangs uitgegeven voorschriften, werd voorts verzocht een gelijkvormige aanduiding van de weg bochten (indien wegbeplanting aanwezig is, en ook indien dit niet het geval is), zooveel mogelijk te willen bevorderen. Van het College van Gedeputeerde Sta ten van Limburg ontvingen genoemde vereenigingen thans bericht, dat het een circulaire heeft gericht aan de gemeente besturen in die provincie, waarin zij mededeelden, het van belang te achten, dat de aanduiding van bochten op alle wegen zooveel mogelijk op gelijke wijze zal geschieden, waarom het heeft beslo ten de bedoelde ministeriëele voorschrif ten ook toe te passen bij de aanduiding van bochten in wegen, welke in beheer en onderhoud zijn bij de provincie, terwijl de gemeentebesturen worden uitgenoo- digd eenzelfde gedragslijn te willen vol gens ten aanzien van de aanduiding van bochten in wegen, welke in beheer en onderhoud zijn bij de gemeente; tevens is verzocht de rijksvoorschriften te doen uitvoeren op een meer blijvende wijze. Bij raadsbesluit van 22 Juli j.l. werd aan L. Poppe te Koudekerke voor het paebtjaar 1 Nov. 19301 Nov. 1931 op zijn totaal pachtsom van f 294.70 een ver mindering van f 143.25 toegestaan, zulks wegens verminderde gebruikswaarde van gedeelten der perceelen, voorvloeiende uit de verhooging met grond afkomstig van de verbreeding van den watergang bij bet electrisch gemaal van den Polder Wal cheren. Mede behoorden nog tot den ge- pachten gemeentegrond aan den Poeien- dalo-singel de peroeelen, welke In den loop van de maand Augustus j.l. in gebruik zijn genomen voor de berging van de uit de vesten gebaggerde specie. De pachter behoort daarvoor te worden schadeloos gesteld. Waar krachtens het besluit van 22 Juli 1931 de pachtsom van het geheele terrein werd teruggebracht tot f 151.45 en Poppe de helft daarvan ad f 75.72 reeds heeft betaald op 13 Augustus, blijft door hem de andere helft ad f 75.73 nog te voldoen. B. en W. stellen voor hem daar voor kwijtschelding te verleenen, weshal ve dan dus over het pachtjaar 19301931 geen pacht meer verschuldigd zal zijn. In de vergadering van 2 Dec. j.l. werd aangehouden de behandeling van het voorstel tot verhuring van gemeentegrond aan den Molenweg op het Vlissingsch Bolwerk aan A. Raaijmakers, zulks in verband met het nader ingekomen schrij ven van hem, bij hetwelk hij alsnog ver zoekt om het nog tot 1 Mei a.s. loopende erfpachtsrecht ook na dien datum te wil len verlengen. Bij nadere overweging stel len B. en W. voor daartoe te besluiten, doch voor 15 jaar en niet voor 25 jaar zooals R. vraagt. Verhuizingen voor het water. Het water is in de slooten tus schen Vleuten en De Meern Zondagnacht zoodanig gestegen,' dat verschillende lan derijen geheel zijn ondergeloop en. Naar alle waarschijnlijkheid vindt dit zijn oorzaak in het feit, dat het stoomge maal te Muiden defect is. Het water is nog voortdurend stijgende. Zooals te begrijpen is, ondervinden de tuinders veel last van bet water. Ook het water van den Ouden Rijn is zóó hoog, dat het Jaagpad op sommige plaatsen is ondergeloopen. Geraffineerde berooving. Dezer dagen hebben twee Engelschen bij de politie aangifte gedaan dat zij in een hotel te Rotterdam zijn beroofd van 20 bankbiljetten van 20, 15 bankbiljetten van 1, 20 gulden en één rijksdaalder. Zij deelden verder mede, dat zij naar alle waarschijnlijkheid waren bedwelmd ge worden met een of anderen drank. De politie heeft toen ter plaatse onmid dellijk een onderzoek ingesteld, en de ver denking viel al terstond op den ober- kellner van het hotel, waar de beide En gelschen gelogeerd hadden. Bij den ober- kellner werd huiszoeking gedaan, doch dit leverde geen resultaat op. Inmiddels wist de nacht-portier zich te berinneren, dat de ober-kellner den be- wusten avond niet om twaalf uur, zooals hij gewoon was, maar om circa één uur naar beneden was gekomen. Hij vond dit reeds vreemd en te meer bevreemdde hem het geval, dat de oberkellner zoo bijzonder vriendelijk voor hem was. O.m. bood de oberkellner hem een doos sigaretten aan, ter waarde van één gulden en vijftig cents onder de mededeeling, dat hij maar niet moest zeggen, hem op dit late uur gezien te hebben. Uit het politioneele onderzoek is verder gebleken, dat op den avond van den ge- pleegden diefstal een Duitscher slapende werd gevonden op een bank in een der plantsoenen. De toestand van den Duit scher was van dien aard, dat vermoed werd dat de man slaapdronken was ge maakt. Onmiddellijk combineerde men dit ge val met den gepleegden diefstal en nog maals werden de oberkellner en het ove rige personeel van het hotel aan een ver hoor onderworpen. Bij dit verhoor kwam onder meer aan het licht/ dat de bar keeper zich wist te herinneren, dat de ober-kellner op den bewusten avond een balletje bad staan fijn wrijven. Verder wist deze te vertellen, dat later op den avond de twee Engelschen in ge zelschap van een Duitscher whisky had den zitten drinken. Hij had toen de op merking nog gemaakt, dat er asch in de glazen whisky zat, maar de ober-kellner vond bet niet noodig andere glazen te schenken, de whisky moest maar even gezeefd worden. Bij: het onderzoek is bovendien nog ko men vast te staan, dat in de portefeuille van de Engelschen nog juist zooveel geld is achter gelaten, dat de hotelrekening in optima forma betaald kon worden. Op al deze aanwijzingen is opnieuw de oberkellner gearresteerd en aan een ver hoor onderworpen, met het gevolg dat deze tenslotte volledig bekende den dief stal te hebben gepleegd, na de drie vreem delingen te hebben bedwelmd. De ober-kellner is ingesloten. Onze onbewaakte over wegen. Op den onbewaakten overweg nabij post 39 op de spoorlijn Maarbracht Echt werd Zaterdagmorgen het ver minkte lijk gevonden van een onbekenden man, waarvan de identiteit nog niet kon worden vastgesteld. Het lijk is naar het ziekenhuis te Echt overgebracht. Wilskracht van doofstom meisje. Dat groote wilskracht alles kan overwinnen, heeft de 28-jarige mej. La- vaud bewezen, die doofstom werd ge boren en nu met haar studie zoo ver is gevorderd, dat zij den doctorsgraad in de letteren zal behalen. Haar vader was eveneens doctor in de letteren en van hem erfde zij den aanleg, doch het was een voortdurende handicap, dat zij niet kon spreken en evenmin hooren. Lezen kon zij echter en het meisje verslond het eene boek na het andere en kon ook den inhoud verwerken. Door voortduren de oefening slaagde zij erin bijna nor maal ta spreken en als er langzaam wordt gesproken, kan zij door van de lippen te lezen, een gesprek volgen. Herleving van den aard- appelhandel. Den laatsten tijd is er in Noord-Limburg weer een herleving te bespeuren in den aardappelhandel. Ter wijl korten tijd geleden de veilingen zelfs geen prijs meer voor aardappelen noteer den, stijgt thans de vraag naar dit product aanzienlijk en worden thans prijzen van f 2.50 tot f 3 per 100 K.G. betaald. De aardappelen, welke grootendeels voor ex port naar Engeland bestemd zijn, worden per motorschuiten naar Rotterdam ver voerd, om van daaruit te worden overge laden met bestemming voor Engeland. De aardappelen die gevraagd worden zijn niet alleen voor de consumptie bestemd, doch warden ook als pootgoed gebruikt. Een pater-professor aan de Belgische grens teruggewezen De pater-prof. Dr J. Kors, hoogleeraar aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen, die gisteren een spreekbeurt zou vervullen op de Vredesvergadering te Leuven werd, toen hij de grens passeerde door de Bel gische grenswacht te Visé aangehouden. Zonder opgave van redenen werd Prof. Kors de toegang tot België ontzegd. De beambten hadden opdracht van hooger- hand om aldus op te treden. Het paspoort, dat Prof. Kors bij zich had, werd afgenomen door de beambten en hem eerst teruggegeven, toen hij zich in den trein naar Nederland bevond. Geheime benzinebewaar plaatsen ontdekt. Door de maré chaussee en rijksambtenaren is Zondag middag een inval gedaan in een achter een perceel te Bovenkerk, gemeente Nieu- wer-Amstel zich bevindende opslagplaats. Een groote voorraad benzine werd ter plaatse aangetroffen, ruim 1200 liter. Deze werd in beslag genomen, terwijl tegen de betrokken personen proces-verbaal werd opgemaakt. Ook te Vlagtwedde is 1100 liter niet aangegeven benzine in beslag genomen. Te Finsterwolde verbod van samenscholing afgekondigd. In verband met een te Finsterwolde te hou den demonstratie van werldoozen uit die gemeente en omliggende gemeenten in het Oldambt, heeft de burgemeester van Finsterwolde een verbod van samenscho lingen afgekondigd. Verboden is op of aan den openbaren weg samenscholingen of bijeenkomsten van meer dan 5 per sonen te houden of daaraan deel te nemen. Br a n d e n. Zondagnacht is brand uitgebroken in de autogarage van de fa v. Soest te Tegelen. De brand is ontstaan door kortsluiting in een der autobussen. De bus brandde geheel uit terwijl verschei dene andere auto's beschadigd werden en ook het dak van de garage geheel ver brandde. Te Zuidbroek is de schuur van de boerderij bewoond door den land bouwer de V. en den arbeider J„ afge brand. Twee paarden en eenig pluimvee kwamen om. Door onbekende oorzaak brandde gisteren te Geertruidenberg de woning af van B. De krachtige wind maakte het blusschingswerk vruchteloos, zoodat huis en inboedel een prooi van de vlammen werden. Alles was vprzekerd. Heerenoostuum voor een gulden tachtig. Nacht rust opgeofferd om net te k o o p e n. Te Almelo had een kleeding- magazijn tegen Zaterdag een uitverkoop aangekondigd en daarom speciaal werk gemaakt van de étalage. O.a. viel daarin een heerencostuum te aanschouwen voor den prijs van.1.80. Voor dit koopje waren zeer veel lief hebbers; de eigenaar kreeg dezer dagen bezoek van meer dan honderd personen, die het costuum wilden koopen en gene gen waren zelfs meer dan het geprijsde bedrag te betalen. De eigenaar ging hier op echter niet in en verwees naar het be gin van den uitverkoop: Zaterdagmorgen negen uur. Een bejaard man, die waarschijnlijk ook bet zijne te dragen heeft van de he- dendaagsehe malaise, bedacht hierop een plannetje, om allen anderen gegadigden voor te zijn. Hij posteerde zich in het holst van den nacht van Vrijdag op Zaterdag in het portiek en gaf dit plekje niet vrij. Onafgebroken bleef hij zitten hoewel de nacht kil was. De politie, welke juist tegenover het kleedingmagazijn gezeteld is, kreeg mede lijden met den hardnekkigen costuumkoo- per en bracht hem van tijd tot tijd een dampend bakje koffie, hetgeen in dank werd aanvaard. Tegen het openingsuur had zich een groote schare menschen voor den winkel verzameld, maar de man bleef nummer één. Hij kreeg het pak ook. 't Is echter de vraag of het hem heeft gepast (Tel.) 'Een ontrouwe bode aan gehouden. De bode-incasseerder bij den Voogdijraad te 'sGravenhage I, de ongeveer 50-jarige R., die verledem week was verdwenen met ongeveer f 600 en een partij kwitanties tot een som van f 1500 is Zondag door de politie in zijn wo ning aangehouden. Van de kwitanties had hij vóór de pu blicatie van zijn verdwijning een som van f 200 geïnd; de overige kwitanties had hij1 uit Amsterdam per post aan den Voogdij raad toegezonden, alwaar deze in een door R. geadresseerde enveloppe Zaterdag j.l. zijn aangekomen. R. had bij zijn aanhouding een bedrag van f 1000 bij1 zich, dat hij beweert te Am sterdam te hebben geleend om de ver miste som van f 800 te kunnen aanzuive ren. Deze mededeeling wordt thans nader ondenscrahi «m Wftfitwsr d«£e Juist b'lftt, dan is de Voogdijraad sohadelooe gesteld. Volgens verklaring van R. heeft hij hot vermiste bedrag verloren. In afwachting van het nader onderzoek wordt R. in politiebewaring gehouden. Twee en twintig gewon den. Om een meisje. De „Po litica" bericht uit Bosnisch Brod, dat daar in het plaatsje Lischnjatze een veldslag is geleverd. Twee jongens hadden twist ge kregen om een meisje. Daar geen van beiden zich wilde terug trekken, verzekerden zij zich elk van de hulp van zooveel mogelijk vrienden. Toen de strijd eindelijk uitbarstte, wa ren meer dan 100 boerenzoons gewapend met messen, hooivorken en dergelijke wa penen, op het slagveld verschenen. Na korten tijd waren niet minder dan 22 jongens min of meer gewond. Het meisje, waarom deze „oorlog" ge voerd werd, was tijdens den strijd aan wezig en volgde met groote spanning de wisselende krijgskansen. Winkels geplunderd. Te Hoogezand en te Sappemeer is het Zater dag tot ongeregeldheden gekomen die ver oorzaakt werden doordat de stakende te- werkgestelden uit Jipsinghuizen en uit de gemeentelijke werkverschaffingen, optoch ten organiseerden en in verschillende bak kerijen en slagerijen binnendrongen, waar zij levensmiddelen eischten zonder te be talen. Bij enkele winkeliers werd gedreigd dat anders de ruiten zouden worden stuk geslagen. De meeste bakkers en slagers willigden de verzoeken in. Te Martenshoek, gem. Hoogezand, heb ben enkele vrouwen levensmiddelen uit een winkel meegenomen zonder te betalen. Er is versterking van de marechaussee aangekomen. Driemaal over den kop geslagen. Tengevolge van het sprin gen van een achterband is Zondagmorgen de heer H. uit Rotterdam op den nieu wen rijksweg te Delft driemaal met zijn auto over den kop geslagen. Dhr H. en zijn dochter werden door glasscherven slechts licht gewond. Een geneesheer uit Voorburg heeft hen verbonden. De auto was zwaar beschadigd. Kantongerecht te Goes. Zitting van 8 Januari 1932. De Kantonrechter heeft veroordeeld wegens: straatschenderij: G. A. te Rilland-Bath, 1 mnd tuchtsch. voorw. met een proeftijd van 2 jaar; G. de B., te Rilland-Bath, be risping; St. H., Adr. G„ J. A. J., allen te Colijnsplaat, en G. L. J. F. F. te Hans- weert allen f 3 of 3 d. h.; op een plaats in uitsluitend gebruik visschen: L. L. B. te Ierseke: vrijspraak; overtreding van regl. veersteigers in Zeeland: J. A. to Goes: ontslag van rechtsvervolging; in de gemeente Ovezande vermomd op openharen weg loopen: P. H. te Ovezande f 2 of 2 d. h.; J. H., en M. H„ beiden te Ovezande: beiden teruggave aan de ouders; te Ovezande verkleed rondloopen: J. de J., G. de J., en J. W. allen te 'sHeeren- hoek, allen vrijspraak; in de Westerschei de mosselen rapen: W. v. d. D. te Borssele: geen straf; dronkenschap: M. v. d. V. te Heinkens zand f3 of 3 d, h.; met motorrijtuig rijden zonder behoorlijk achterlicht: Th. V. te Wissenkerke: f3 of 3 d. h.; met motorrijtuig rijden zonder krachtig werkende remmen: W. A. v. d. V., te Ant werpen f 10 of 10 d. h.; E. P. te Bergen op Zoom f 5 of 5 d. h.; W. A. P. F. te Middelburg f 10 of 10 d. h.; met voertuig zonder licht rijden: D. de R. te Wolphaartsdijk f3 of 3 d. ho rnet rijwiel zonder licht rijden: D. de K., te Kamperland, J. G. D. te Kamper land, J. O. te Heinkenszand ieder fö of 5 d. h.; met motorrijtuig zonder licht rijden: A. S. te Kortgene f 15 of 15 d. h.; motorrijtuig zonder voldoend toezicht op den weg laten staan: A. B. te 's H. Abts- kerke f 10 of 10 d. h. Ho o g e Raad. De advocaat-gene raal bij den Hoogen Raad, mr Wijsveldt, nam conclusie inzake het cassatieberoep van J. M. S., directeur van het „Alham- bra"-theater te Vlissingen, inzake de bekende zaak betreffende de opvoering van het tooneelstuk „lm Westen nichts Neues". De heer S. had zich wegens bedriege- lijke handelingen te verantwoorden voor de rechtbank te Middelburg, die hem veroordeelde tot f40 boete, welk vonnis bevestigd is door het Haagsche gerechts hof. De heer S. teekende cassatie aan tegen dit arrest. Mr Wijnveldt concludeerde op grond dat een getuige was gehoord, die feiten had verklaard, welke hij niet uit eigen waarneming kon weten, tot vernietiging van het arrest en verwijzing van de zaak naar een ander Hof. Arrest 8 Februari. De advocaat-generaal concludeerde tot verwerping van het cassatie-beroep van A. J. F. B., koster der R. K. kerk te Ovezande, die door het gerechtshof te 's Gravenhage wegens poging tot moord op zijn vrouw tot 5 jaar gevangenisstraf is veroordeeld en verwijzing der zaak naar een ander ge rechtshof. Arrest 8 Februari.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6