Telegrammen. Burgerlijke Stand Marktberichten. Financieële Berichten. Relletjes bij de werk ver- i schaffing. Be rijksinspecteur der werkverschaffingen in Friesland deelde aangaande het gebeurde in de werkver schaffing in Oost-Schoterland het volgen de mede: Men klaagde daar over de loonen zei- de de heer F. Maar deze zijn in alle werkverschaffingen in Friesland precies gelijk en daarbij wordt ook rekening ge houden met den aard van den grond, die verwerkt moet worden. De meeste van de ongeveer 300 te werk gestelden komen uit Schoterland's Oosthoek en hebben dus het werk dicht bij huis, wat zeker ook een groot voordeel is. Slechts een 40 arbei ders komt uit de gemeente Oosterland, ook in de buurt, zoodat al de arbeiders voor en na hun werk geen verre fiets tochten behoeven te maken. De directe aanleiding van de ongere geldheden was, dat eenige arbeiders met hun werk geknoeid hadden en hun schor sing was aangezegd. Andere arbeiders kozen voor hen partij, waarop opzichter Spanjer werd mishandeld, evenals de voorman. Op die hardhandige manier werd een loonsverhooging afgedwongen. „Gij begrijpt, aldus de heer F., dat ik toen krachtig heb moeten ingrijpen. Naar mijn meening is niet de loonregeling de eigen lijke oorzaak van het gebeurde, maar wel het optreden van de zijde van communis tisch gezinde arbeiders". Verder bleek ons, dat de gearresteerde personen 's avonds nog onder sterk po- litiegeleide in een autobus naar Leeuwar den zijn overgebracht, waar zij te onge veer 10 uur aankwamen. Direct heeft de justitie het verhoor aangevangen met het gevolg, dat alle verdachten daarop in pre ventieve hechtenis werden gesteld. De werkverschaffing is op last van den mi nister tijdelijk stop gezet. Onregelmatigheden te D e u r n e? Dinsdag j.l. verliet de land bouwer G. P. te Vlierden zijn gezin met de mededeeling dat hij zich naar Veghel be gaf in'zijn kwaliteit van secretaris van den Boerenbond om zaken te bespreken met de G.ÏÏ.V. te Veghel. Tot groote verwondering keerde P. van zijn fietstocht niet terug en Woensdag werd vanwege de familie navraag gedaan of P. te Veghel was geweest. Dit werd ont kennend beantwoord. Intusschen werd van de verdwijning aangifte gedaan bij de politie. De burgemeester van Deurne liet beslag leggen op de kas der plaatselijke afdeeling van den Boerenbond. Daarbij is gebleken, dat een groot gedeelte kas geld is verdwenen. Voorzichtigheid gebo den. Een vrouw van 39 jaar uit Bed fordshire (Eng.) was in een ziekenhuis opgenomen voor een operatie. Haar dok ter en de chirurg hielden een consult bij haar bed. De vrouw vertelde later haar man dat de chirurg gezegd had: „Dat is een groote operatie", en dat de dokter ge antwoord had: „Ja en wij zijn erg bang dat haar hart het niet zal uithouden". Dit had de vrouw, die voordien moedig de operatie tegemoet zag, bevreesd gemaakt, zij is aan de operatie bezweken en de man verklaarde voor den lijkschouwer er van overtuigd te zijn, dat zij meer kans had ge had er door te komen als zij dit gesprek niet gehoord had. Volgens de doktoren had de patiënte het gesprek verkeerd verstaan. De chirurg had gezegd: „Ik denk dat zij die groote operatie kan doorstaan." en de dokter had geantwoord: „Ik heb er met den specialist voor hartziekten over ge sproken en die denkt dat haar hart het wel zal uithouden." De lijkschouwer gaf een verklaring van dood ten gevolge van ongelukkige om standigheden en merkte op dat het on gelukkig was geweest dat de vrouw het gesprek had kunnen hooren. De operatie was volkomen naar behooren uitgevoerd. Pas uit de gevangenis en weer betrapt. Als verdacht van inbraak, vorige week bij den heer van Onna te Doetinchem gepleegd, is gisteren avond door de politie gearresteerd zekere W. H. H. Hij werd aangehouden toen hij te Lengel, gem. Bergh, het gestolene wilde verkoopen. De dader is een goede bekende der ju stitie en was juist uit de gevangenis ont slagen, waar hij voor diefstal anderhalf jaar had doorgebracht. Hoog water. De Waal voor Nijmegen wast nog. Het water reikt tot aan de huizen en het verkeer is ge stremd. De berichten van den Bovenrijn luidden weinig geruststellend. Alle stations meld den nog aanzienlijke was. Wat de Maas betreft is de toestand wat gunstiger geworden. Wel wast de ri vier nog over de geheele lengte, maar de berichten uit België luiden gunstiger. De veerweg Boxmeer naar Limburg is overstroomd. Het verkeer ter plaatse is gestremd. Benzine-smokkelaars ge vat. De ambtenaren van den Belasting dienst te Helmond hebben verschillende groote hoeveelheden benzine in beslag genomen, waarvan de belasting niet was voldaan. Op verschillende plaatsen in Helmond was ongeveer 7000 L. benzine verborgen, welke aan één persoon toebehoorde. Te Gemert werd. 3500 L. benzine gevonden, te Mierlo vond men 1000 L. in vaten on der een mestvaalt verstopt. De inspecties van de accijnzen te Bus- sum hebben bij een bewoner van het Bosch van Bredius 6000 L. benzine aan getroffen, waarvan geen aangifte was ge daan. In Sloten onder Weesprcarspel en in de Horstermeer zijn. oqk eenige vaten aangetroffen, welie daar waren verbor- gen om de benzinebelasting te ontduiken. De zegen en het dubbeltje. „Het was 5 Januari. Juist zou ik uit mijn huis weggaan, toen de bel overging. Er stond een man voor de deur, die even verschrok en toen zei: Veel heil en zegen met het nieuwe jaar. Misschien had ik een ietwat ondeugende bui, in elk geval greep ik hem bij de hand en zei: Van 't zelfde vriend, veel heil en zegen! Toen week ik terug, deed de deur dicht, maar haalde achter de deur mijn portemonnaie en zocht een kleinigheidje voor mijn vriend, maar terwijl ik dat deed, hoorde ik hem, die mij zoo juist nog zegening toe- wenschte, mij de noodige verwenschingen naar het hoofd slingeren. Ik deed de deur weer open, liet niets merken, maar stak alleen mijn dubbeltje in de hoogte. De man week een paar passen terug, nam 'tvan mij aan en zei: Dank u, veel heil en zegen!" (Ds J. P. W. Ie Roy in „Ons Lampje"). Goede vangst der Ven- losche politie. Donderdagmid dag werd de politie te Venlo door een juwelier daar ter plaatse opgebeld, met de mededeeling, dat in zijn winkel een tweetal Duitschers was, die een groote partij gouden trouwringen ten verkoop aanboden. Daar zij deze partij ringen aan merkelijk beneden de waarde van de hand wilden doen, kreeg de juwelier argwaan en waarschuwde de politie. Deze heeft de beide Duitschers gearres teerd en, vermoedend dat de gouden rin gen van diefstal afkomstig waren, deze in beslag genomen. De aangehoudenen bleken te zijn de 29- jarige R. R. en de 32-jarige A. L., bei den afkomstig uit Crefeld. Daar in den nacht van 9 December j.l. te Crefeld bij den juwelier S., een groote juweelendiefstal was gepleegd, waarbij de dieven zich door inklimming toegang tot het pand hadden verschaft, werd de po- litie-commissaris te Crefeld van de aan houding der heide Duitschers in kennis gesteld. Vrijdagmorgen zijn eenige Duitsche re chercheurs alsook de juwelier naar Ven lo gekomen. De in beslag genomen gouden ringen werden door den heer S. als zijn eigendom herkend. Daar de beide aangehouden Duitschers verklaarden, dat zij uit eigen vrijen wil, weer naar hun vaderland wilden terug- keeren, werden zij ingevolge de bepaling van het „vestigingsverdrag" als „las tige buitenlanders" op de gebruikelijke wijze, door de politie over dé Duitsche grens gebracht. Hier werden zij opge wacht door de Crefeldsche politie-recher- cheurs, die hen onmiddellijk arresteer den en naar Crefeld overbrachten. Onveiligheid ten plat telands. Donderdagavond heeft op den Tegelscheweg te Venlo een manspersoon van ongeveer 25-jarigen leeftijd, gepoogd een tweetal meisjes, die per fiets naar Tegelen gingen, aan te randen. Op het stille gedeelte van den weg, sommeerde hij de meisjes van hun fiets af te stappen, en toen zij' daaraan geen gevolg gaven, wierp hij zijn fiets voor de hunne, De meisjes zagen echter nog kans het stuur om te werpen en reden ijlings in de rich ting van Venlo terug, waar zich op eeni ge honderden meters afstand een huis be vond. Hier trachtten zij binnen te vluch ten, doch eer de voordeur geopend was had de aanvaller hen ingehaald en dreig de hij één der vluchtelingen met een zak mes. Daar inmiddels de deur der woning werd geopend, koos de aanvaller het ha zenpad. Telefonisch werd de politie te Venlo en Tegelen van het gebeurde in kennis gesteld, die een onderzoek in deze zaak instelt. Een der meisjes meent in den aanvaller iemand uit Tegelen te hebben herkend. Mislukte bankroof te Soest. Toen Zaterdagavond te onge veer half 9 uur de heer Van Schaik, di recteur van het kantoor Soest der Nederl. Middenstandsbank, zijn visite wilde uitla ten, viel het hem op, dat de deur van het couponkamertje dat een grootte van ongeveer één tot anderhalve Meter heeft, en waarin een tafeltje het eenige meubel stuk is ongeveer 20 c.M. openstond en langzaam dichtging. Onder luidkeels roe pen plaatste de heer v. Schaik zich voor de deur, op welk geroep de twee heeren, die juist zouden vertrekken, kwamen toeloo- pen. Door de oogenblikkelijk geboden tegen stand, kon ontvluchten van de ingesloten personen worden voorkomen; met groote moeite konden de drie heeren de deur n.l. dichthouden. Toen de naaste buur, de winkelier H., ook te hulp was gekomen, kreeg de directeur gelegenheid de politie op te bellen, waarna deze zijn plaats voor de deur weer moest innemen, om aan H. gelegenheid te geven zich met een gela den geweer onder het hoog geplaatste ven ster van het couponkamertje te posteeren. Plotseling ging een revolverschot in het kamertje af. De ingeslotenen hebben vermoedelijk getracht één d'er voor de deur staande personen te treffen. Toen de po litie verscheen en de deur werd openge trokken, trof men twee zeer ongunstige personen aan, die voorzien waren van een revolver, masker en een groot aantal in brekerswerktuigen. Op den grond lag een groote plas bloed. Het bleek, dat een der personen zichzelf of dén ander in het dijbeen geschoten had. Met behulp van burgers werden beide per sonen zwaar geboeid naar het politiebu reau overgebracht. De getroffene verzocht om een dokter, die overbrenging naar het 1 ziekenhuis te Utrecht gelastte. Uit het on derzoek bleek, dat de eene revolver nog geheel geladen was en nog vijf patronen bevatte, terwijl de andere revolver nog slechts vier patronen inhield. De huls werd teruggevonden in het kamertje. Men vermoedt, dat de beide personen Italianen zijn. Nog wordt gemeld, dat de inbrekers geen gelegenheid hebben gehad ook maar iets uit te richten. Blijkens een naderhand ingesteld onderzoek zijn de inbrekers door het openschuiven van een raam in het kantoor gekomen. Moordaanslag te IJ mui den. Zaterdag heeft te IJmuiden een moordaanslag plaats gehad, welke zeer waarschijnlijk den dood van 't slachtoffer ten gevolge zal hebben. De 25-jarige A. Rademaker, afkomstig uit Emmer-Compascum, was ongeveer 2 jaar bij een zekeren K., in de kost geweest. Sedert 24 December woonde hij bij M. Als gewoonlijk zou R. zich Zaterdag morgen naar zijn werk begeven. Hij deed dit altijd in gezelschap van twee kamera den, B. en Z. Z., die 't verste weg woonde, floot steeds als hij1 bij de woning van S. en B. was, waarop Rademaker en B. dan spoedig kwamen. Zoo ook Zaterdagmor gen half zes. Radtemaker trok het gordijn op om te toonen, dat hij gereed was. Da delijk daarna hoorde Z. een vreeselijken I gil. Met B. samen maakte hij de poort open en op hetzelfde moment kwam R., verschrikkelijk bloedend, aanwaggelen onder den uitroep: „Wat een beest". Hij viel bewusteloos in de armen van Z. Men droeg den ongelukkige de woning van B. binnen, die dadelijk doktoren en politie waarschuwde. De doktoren waren spoedig aanwezig, die na het slachtoffer te hebben verbon den zijn overbrenging naar het Antho- nius-ziekenhuis noodig oordeelden. In de auto kwam R. tot bewustzijn en deelde hij aan Z. mede, dat zijn voormalige kostbaas K. de dader was. In het ziekenhuis bleek, dat R. met een scherp voorwerp later kwam uit dat dit een houweel was twee klappen op het hoofd' had gekregen. Na den eersten slag had R. beide handen op het hoofd gehou den, waardoor hem bij den tweeden slag nog de pink van zijn linkerhand was afge slagen. De klappen zijn met groote kracht toegebracht en d'e schedel is op twee plaat sen doorboord. De toestand van R. was Zondag hoogst bedenkelijk. K. is nog denzelfden dag gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Het parket uit Haarlem heeft reeds een uit gebreid onderzoek ingesteld. Achteraf blijkt, dat K. de daad grondig heeft voorbereid. K. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Onderwijzeres te Echt verdronken. Zaterdagavond te 10uur is te Echt te water geraakt en verdron ken mej. Beunen, onderwijzeres. In de na bijheid van haar woning is zij, toen zij op weg naar huis was, terecht gekomen in het overstroomde gedeelte van de Maas. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Hoe Z u i d-B ali werd geteis terd. De resident van Bali seint: „De persberichten zijn onverantwoordelijk overdreven, van schrikkelijk noodweer gisteravond is geen sprake geweest. De schade aan sawah's is niet noemenswaar dig. Tijdens de reeds gerapporteerde band jirs kwamen voor zoover tot dusver be kend, slechts vier personen om, één meer dus dan tevoren gemeld. In zekeren zin was ook tevoren van noodweer geen spra ke. Door zwaren regenval in het geberg te zijn buitengewone bandjirs veroorzaakt waardoor de slachtoffers werden verrast en vier permanente bruggen tusschen Ta- banan en Djembrana zijn vernield. Twee houten bruggen werden vernield tusschen Djembrana en Gilimanoek; binnen tien dagen zal ook hier het verkeer weer mo gelijk zijn. Te Benoa werd een zinken loods door de wind ingedrukt. Storing van telefoon en telegraaf door omgewaaid geboomte komt jaarlijks gedurende den West-moesson in beboschte streken voor. Na Zondag is tot dusver niets bijzon ders gebeurd. Het weder blijft buiig, ech ter normaal; alle telefoon- en telegraaf verbindingen zijn reeds hersteld. As-ver keer, behoudens over weggeslagen brug gen, is weer geheel normaal". Van een ramp is dus geen sprake ge weest, slechts een dagenlange isolatie van Bali werd aanleiding het ergste te vree zen. Ernstig verkeersonge val te Den Haag. Zondagavond om streeks vijf uur heeft op het Bezuiden- bout te Den Haag een ernstig auto-onge luk plaats gehad. Op dat uur begon een personenauto, waarin gezeten waren de 20-jarige S. en de 21-jarige V., met ver moedelijk S. aan het stuur, door onbe kende oorzaak plotseling te slingeren en reed in volle vaart tegen een boom. De beide inzittenden werden zwaar gewond. Zij werden naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd waar bleek, dat S. een hersen schudding en een hoofdwonde had beko men, terwijl V. een schedelbasisfractuur bad alsmede een wonde aan de hand. De toestand van de slachtoffers was zeer ern stig zoodat zij nog niet gehoord konden worden. (Tel.) POLITIEK EN PARTIJ. De „Nederlander" geeft een beschou wing over de onder-curateelestelling van de Soc.-Dem. wethouders en raadsleden waarvan wij in een vorig nummer mel ding maakten. Zooals men weet werd door het hoofd orgaan der S.D.A.P. er de Rotterdamsche socialistische wethouders een verwijt van gemaakt, dat zij naar eigen inzicht had den gehandeld en niet de orders van het partijbestuur hadden afgewacht. „Dat in een zwaren tijd geestverwanten behoefte gevoelen om met elkaar te over leggen, des anderen oordeel te kennen en het eigen oordeel te toetsen het is, zegt de „Nederl." niet meer dan natuurlijk. Doch hier is veel meer en gansch iets anders geschied." Deze kring zonder eenige publieke verantwooredlijkheid legde aan verant woordelijke burgemeesters, wethouders, raadsleden een marschroute voor, waar aan zij zich ter plaatse van hun verant woordelijkheid zouden hebben te houden; zelfs tegen hun persoonlijke overtui ging in. Dit gaat zóó ver, dat het gedrag der Rotterdamsche wethouders, die overeen komstig inzicht en overtuiging handel den, „discipline-breuk" geheeten wordt. Want „het eenheidsfront ia nu gebro ken Men zal zeggen, dat niet thans voor het eerst deze partij-idee en discipline-idee wordt naar den voorgrond geschoven. Inderdaad. Doch zelden werd de eisch zóó naakt en zóó brutaal gesteld als thans. Vooral iets anders moeten wij echter zeggen. De sociaal-democratie maakt voor en na zich op om de parlementaire demo cratie en het parlementaire stelsel te verdedigen tegen eiken fascistischen aan val. Laat ons haar echter mogen zeggen, dat zij met haar methoden het fascisme krachtiger steunt dan wie ook. Immers, wat blijkt nu? Dit: dat een burgemeester in Goor, een wethouder in Vlissingen en een raadslid in Groningen niet handelen en stemmen naar hun overtuiging, gegrond op den economischen toestand in hun gemeente. Maar dat zij het bevel van een in Amster dam gehouden vergadering volgen; ja, dat zij daaruit iets van zich laten „vorde ren". Wanneer men hoort reeds den hoon der fascisten wanneer zeggen de hee ren en dames nu datgene wat zij mee- nen? Wanneer praten ze met een effen gezicht dwars daartegen in? Wanneer is de verantwoordelijke èn wanneer is de demagoog aan het woord? Onlangs heeft „Het Volk" onze opvat ting inzake parlement, partij, beginsel aangeduid als „burgerlijk individua lisme". Over dien naam twisten wij niet. Maar vast staat, dat onze volksrechten en volks vrijheden, dat gansch ons parlementair bezit alleen veilig zijn, wanneer de par;ij en de discipline teruggedrongen blijven naar het tweede plan; daar, waar ze mid del en geen doel zijn. De plaatsen op het eerste plan moeten gereserveerd blijven voor beginsel en overtuiging. Die het anders doet, ondergraaft onze instellingen en bereidt den weg voor de dictatuur. Want wat moet die vergadering van Raad en Staten en Kamer, die is saam- gesteld uit niet-oprechte ja-broers. Laat men ze afschaffen!" MIJDRECHT. In vervolg op een vorig bericht kan thans worden meegedeeld, dat de Justitie te Utrecht heeft meege deeld, dat de wonden op het hier opge- vischte lijk inderdaad door messteken zijn toegebracht. Naar den vermoedelij- ken dader, een Duitscher, wordt ijverig gezocht. Het slachtoffer is een 37-jarige varensgezel, G. H. J. Bosch, vermoedelijk afkomstig uit Amsterdam. ALMELO. Bij Gebr. Palte, chemische ververij en wasscherij alhier is voor het geheele personeel een loonsverlaging van 3 tot 5 pet. ingevoerd. PARIJS. Naar in politieke kringen verluidt is Laval voornemens op 19 Ja nuari zijn nieuwe Kabinet aan de Kamer voor te stellen. BAZEL. De hedenmorgen begonnen zitting van den Raad van Beheer van de Bank voor Internationale betalingen kon hedenmiddag reeds beëindigd worden. De president van de Bank werd gemachtigd het crediet van 25 miljoen dollar aan de Duitsche Rijksbank met drie maanden te verlengen, op voorwaarde, dat ook de drie andere Banken, die elk met 25 miljoen dollar aan de leening deelnemen (Bank van Frankrijk, Bank van Engeland en de Federal Reserve Bank), op dezelfde voorwaarden met de verlenging accoord gaan. Men verwacht, dat de Bank van Frank rijk, bij wie de ontstemming over de ver klaring van Brüning zeer groot is, hare beslissing voorloopig nog zal aanhouden. Ook het aandeel der Bank voor de In ternationale Betalingen in de leening van 190 miljoen schilling aan Oostenrijk, die 12 Januari afloopt, werd verlengd, nadat onze landgenoot, prof. Bruins, een rap port over de huidige situatie in Oostenrijk had uitgebracht. Ook het aandeel der Bank in het Hon- gaarsche crediet, dat op 18 Januari af loopt, werd verlengd, hoewel de vertegen woordigers der circulatiebanken van eeni ge Staten der kleine Entente hiertegen enkele bezwaren hadden, die echter ge makkelijk konden worden weerlegd. De volgende vergadering werd bepaald op 8 Februari a.s. De herstelbetalingen door Duitschland. BERLIJN. Ter bevoegder plaatse te Berlijn wordt geconstateerd., dat de ver klaring van de Rijksbank betreffende het Herstelvraagstuk, afgezien van Frankrijk,' over het algemeen rustig en met voldoe ning is ontvangen. Ook in Frankrijk ia, naar men heeft geconstateerd, de eerste opwinding weer geluwd. De aanvankelijk verwachte be dreiging dat Frankrijk niet op de confe rentie te Lausanne zal verschijnen, is niet gehandhaafd. Hierbij wordt gewezen op het bericht, dat de Fransche regeering zich weliswaar haar standpunt voorbe houdt, doch tegelijkertijd meedeelt, dat Frankrijk te Lausanne zal verschijnen. Ook het voornemen, een beroep te doen op het permanente Hof van Internatio nale Justitie is nog niet tot uitvoering gebracht. Het dreigement, dat Frankrijk zijn aan deel in de disconto-crediet aan de Rijks bank niet meer zal kunnen leveren zal slechts tot gevolg hebben, dat de onmacht om te betalen nog beter aan den dag zal treden. LONDEN. Volgens hier ontvangen be richten is de echtgenoote van Gandhi te Bardoli met twee andere vooraanstaande vrouwen in de Nationale beweging gear- arresteerd. SANTIAGO. Hier is een nationale alge- meene werkstaking van 48 uur afgekon digd, teneinde de regeering te dwingen tot ontbinding van de Nationale Nitraat-on derneming. MIDDELBURG. Gehuwd: J. Adriaanse, 27 j. en H. J. van Iren, 24 j. Bevallen: M. de Kuijper, geb. La- bruijère, z.; F. Dourlein, geb. Schot, d M. A. van Belsen, geb. Verbeek, z. Rotterdam, 11 Januari 1932. Veemarkt: Aanvoer 639 Koeien, 380 Vette Kalveren; 316 Schapen en Lamme ren; 1588 Varkens, Prijzen per y2 K.G.: Koeien 18—23, 29— 32, 35—38, Vette Kalveren 37,5-42,5, 50— 55, 6065, Schapen 1824, Schapen en Lammeren per stuk f 10f 16, Varkens p. p. 15, 16, 16,5,, Zouters geen aanvoer en geen noteering. Aanvoer van Runderen groot, handel langzaam, de prijzen lager. Een enkel prima ex. tot 2 cent boven noteering. Stieren niet voldoende aangevoerd, geen noteering. Vette kalveren zeer groote aan voer, handel minder goed, de prijzen lager. Een enkel prima ex. tot 5 cent boven noteering. Schapen aanvoer klein, handel zeer stug, terwijl dezelfde prijzen weer met moeite bedongen konden wor den. Varkens bijzonder groote aanvoer, handel langzaam, de prijzen liepen iets terug. Een prima hok nog cent boven noteering. Zaden: Lijnzaad wit bloei zaai f 10— f 11, Lijnzaad voer f7f9, Lijnzaad blauw bloei zaai f 10f 11, BI. Maanzaad f 23 f25. VI as: 3750 K.G. blauw f0.45f0.70, 420 K.G. Wit f 0.45—f 0.60, 7900 K.G. Holl. geel f 0.45f 0.60, 3000 K.G. Groningsch f 0.45f 0.60, 6200 K.G. dauw root f 0.35 f 0.40. Aanvoer heden iets grooter, de beste partijtjes blauw werden verkocht, de stemming voor mindere soorten was ge drukt. Het grootste deel hiervan bleef onverkocht Nog steeds geen voldoende vraag. Aardappelen. Brielsehe Eigen heimers 3.80-4.20, Zeeuwsche id.3.50-3.80, Blauwe id. 3.50-3.75, Friesche id. 3.50- 3.80, Zeeuwsche bonte en blauwe 4.60-5, Bravo's 3.80-4.30, Industrie 2.60-3.30, Eigenh. drielingen 2.50-3, per H.L., West- landsche ronde 6-8 per K.G. Graanmarkt. Gerst chevallier 6- 6.50, Haver 6-6.50, kleine groene erwten 813.25, schokkers 1023, bruine boonen 7-9.75, La plata mafs f 71 per last. MIDDELBURG, veiling van 8 Jan. '32. Aardappelen bonte 1.11, id. poters 5073, Zeeuwsche blauwe 1.301.31 p. 25 k.g.; witlof 412, spruiten 111, veldsla 2 10, snijsla 5762, broeisla 34, winter- postelein 612, Nero 1112, spinazie 1 20, kroten 16, eeen 14, uien 36, sjalotten 6, rapen 0.52, rammenas 2, roode kool 2 ct. alles p. k.g.; chrysanthen 15 ct. p. bos; tulpen 12 ct. p. stuk, Pri mula Ahronica 911 ct. p. pot. Rapen 12,5, prei 1,56,5, boere kool 1/33,5, savoye kool 1/65, roode kool 0,56, selderie 1—4/, knolselderie 2— 4, andijvie 1/32, bloemkool 128 ct. THOLEN. 9 J an. Boerenboter 67,5 ct. p. pand; Roomboter 70 ct.; eieren f 4 p. 100 stuks; Bruine boonen 78, groene erwten 10—12, schokkers 1822,50 gld. p. 100 k.g.; eigenheimers witte 3, Zeeuwsche bonte en blauwe 44.25, poters 2 gld., alles p. 70 k.g.; groote uien 4.50 gld. p. 60 K.G. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Jan., 2.30 u. Parijs 9.759.79. Londen 8.408.44. Brussel 34.5834.62. New-York 2.49y8—2.49%. Berlijn 58.70—58.80. N.V. Boassons-Bank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg is bepaald, dat de vergadering van schuld- eischers zal gehouden worden op sater dag 5 Maart 1931 v.m. 10 uur. Als bewindvoerders zijn benoemd de heeren Mr A. J. v. d. Weel. advocaat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3