Leestafel. Land- en Tuinbouw Wetenschap en Kunst Radio-nieuws In de Pathmosstra&t Is het zeer rumoe rig. Pas is de rast hersteld, of er wordt weer politieversterking aangevraagd. Ver schillende patrouilles surveilleeren er. Verscheidene jongelieden van 16 a 17 jaar, steenengooiers, zijn door de politie naar het bureau gebracht. Het verbod van samenscholingen van meer dan drie per sonen wordt spoedig verwacht en dit ver bod wordt ook verwacht voor de onmid dellijke omgeving in de gemeente Lon- neker. Ontduiking bonzine-be- lasting. Ambtenaren der belastingen te Rijswijk (Z.-H.) hebben bij ingezetenen van die gemeente partijen benzine gevon den, waarmee men getracht had, aan de navordering van het bijzonder invoer recht te ontkomen. Bij een boterkoopman werd een partij van 4140 liter en bij tuin ders zijn partijen van 1270 en 1030 liter aangetroffen. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Blijft de toestand voortduren, dan is te verwachten, dat er dooden vallen. Naar we vernemen, zal de burgemees ter van Enschedé heden 7 Januari, met ingang van 10 uur een verbod van samen scholing afkondigen. Vannacht zou de pu blicatie hiervan door de geheele stad wor den aangeplakt. Ook de burgemeester van Lonneker heeft voor zijn gemeente ten aanzien van den ring om Enschedé een gelijk besluit genomen. De oorzaken van de plotselinge veran deringen in de situatie zijn moeilijk aan te geven. Wellicht is de zeer onvoldoende ondersteuning van de ongeorganiseerden er niet vreemd aan. Ook is het opgeval len, dat in de vergaderingen van de Lan delijke Federatie van Textielarbeiders steeds met kracht is opgewekt om de on georganiseerden z.g. naar huis te bege leiden. Als gevolg waarvan steeds oploop jes ontstonden. In de woningen van een groot aantal werkwilligen in verschillende deelen van Enschedé zijn alle ruiten ingeworpen, waarbij ook de gordijnen en de meubels zijn beschadigd. In een huis, waarin al leen de vrouw en een kind van een half jaar thuis waren, vlogen de steenen door de kamer. De vrouw is toen met het kind in den kelder gevlucht, totdat de politie kwam opdagen. De Maas wast snel. Men meld de gisteren uit Venlo: De Maas is in de laatste 24 uur snel gewassen. De uiterwaarden rond de stad zijn overstroomd, evenals de loswal. De schepen zijn naar de hoogere los- en laadgelegenheden verhaald. De peilschaal teekende vanochtend 13.75 M. Men ver wacht nog meer was. Kinderverlamming. Volgens de „Tel." zijn te Venraay twaalf geval len van kinderverlamming geconstateerd. Hoewel de ziekte in de meeste gevallen van lichten aard blijkt te zijn, heerscht er toch een zekere ongerustheid onder de bewoners. De ziekte komt uitsluitend voor onder kinderen van vier jaar en jonger. De eerste verschijnselen duiden op een aandoening van het ruggemerg; een ver lamming der spiergroepen treedt eerst la ter in. Tot heden zijn twee kinderen aan de ziekte overleden. Brand in geheime jenever stok e r ij. Gistermiddag brak brand uit in de boerderij van den alleenwonenden veehouder Oudejans te Beemster. De vrij willige brandweer van Midden-Be emster werd gealarmeerd. Met beide motorspui ten werd uitgerukt. Het achtergedeelte van de boerderij brandde geheel uit, doch het z.g. vierkant bleef intact, terwijl het woongedeelte veel waterschade bekwam. Zoowel het huis als den inboedel waren verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De politie ontdekte in de brandende boerderij een complete geheime installatie voor het sto ken van jenever. Een en ander is in be slag genomen. De spruit ent el ers in moei lijkheden. De westlandsche spruiten- telers verkeeren dit winterseizoen in groo- te moeilijkheden door de lage opbrengsten van de spruitenteelt. Het plukken van de spruiten loont in vele gevallen de moeite en de kosten niet eens. Verschillende spruitentelers hebben zich thans te Naald wijk tot het gemeentebestuur gewend voor steunaanvrage. Panter ontsnapt. Een zee man had van zijn reis een panter meege bracht, en dit dier Dinsdag, opgesloten in een kist, aan den caféhouder B. te Rot terdam zoolang in bewaring gegeven. De caféhouder had de kist in zijn tuin neergezet, en toen hij, voor hij zich ter ruste had begeven, nog eens even naar zijn niet alledaagschen gast ging kijken, be merkte hij tot zijn groote ontsteltenis, dat de kist open stond en het dier verdwenen was. Hij waarschuwde onmiddellijk den eigenaar, en de politie, doch hoe men ook zocht, de panter bleef onvindbaar. Gisterochtend heeft men de achtervol ging voortgezet, en daarbij heeft de zee man het dier teruggevonden in een loods naast den tuin van den caféhouder. De panter had zich daar in een hoek verborgen en wat men ook deed, hij wilde niet uit zijn schuilhoek te voorschijn ko men. Ten einde raad heeft men toen weer de politie gewaarschuwd, dit het dier met een paar revolverschoten heeft afge maakt. Het is maar goed, dat de omwonenden van de aanwezigheid van het dier dien nacht onkundig waren. In het tegenover gestelde geval zou er in de buurt vermoe delijk wel niet veel geslapen zijnl Poging tot moord. Te Assen is in arrest gesteld J. V., fabrieksarbei der te Hoogeveen, die ervan verdacht wordt, zich te Meppel aan poging tot moord op zijn vroegere verloofde Jansje Stakelbeek te hebben schuldig gemaakt, door haar met een mes eenige steken toe te brengen, waardoor zij ernstig werd ver wond. Rijksambtenaren der invoerrechten en accijzen te Zaandam hebben, in sa menwerking met de gemeentepolitie te Oostzaan, aldaar voorraden benzine opge spoord, welke voor de belasting niet wa ren aangegeven. Bij vier auto-eigenaars is een hoeveelheid van 7700 liter, opge slagen in 38 vaten, aangetroffen, welke vaten waren verborgen onder een mest hoop, onder zand en onder takken. Kleine oorzaken, groote gevolgen. De groote Londensche om nibusmaatschappij heeft een nieuwjaars boodschap gezonden aan haar chauffeurs en conducteurs, waarin zij er de aandacht op-vestigt, dat als elke chauffeur eens per dag een passagier over het hoofd ziet, en als elke conducteur eens per dag een kaartje van een stuiver te weinig afgeeft, het verlies voor de maatschappij 55.000 pond sterling 's jaars bedraagt. De direc teur heeft n.l. opgemerkt, dat beide ver zuimen nogal eens voorkomen. Over het algemeen zijn de passagiers er niet op uit om de betaling te ontdui ken, maar als de conducteur niet bij hen komt, merken zij het vaak niet eens. Bali en Lombok geteisterd door orkanen en overstroo mingen. Aneta meldt uit Batavia De telefoon- en telegraafverbindingen met de eilanden Bali en Lombok zijn ver broken. Gemeld wordt, dat deze eilanden op 4 Januari door zeer hevige orkanen en overstroomingen zijn geteisterd, waar door verschillende bruggen ingestort zijn, terwijl wegen gedeeltelijk werden wegge slagen. Met groote spanning wordt naar bijzonderheden uitgezien. Men vermoedt, dat beide eilanden een ramp heeft ge troffen. De eilanden zijn volkomen geïsoleerd. Niemand weet, wat er gebeurd is. Thans wil men een vliegtuig van de Kon. Ned. Indische Luchtvaart-Mij ter verkenning uitzenden. Een vrachtboot vergaan? De vrachtboot „Stanfries IV" van den stoombootdienst Amsterdam-Leeuwarden „Stanfries", welke boojt Dinsdagavond van Amsterdam is vertrokken, wordt ver mist. De „Stanfries IV" is Dinsdagavond om 8 uur uit Amsterdam vertrokken met be stemming naar Harlingen, waar 't schip Woensdagochtend tusschen 5 en 6 uur, moest aankomen. Woensdagavond te zes uur, dus 12 uur later, had men niets meer van het schip vernomen, en bij' onderzoek is gebleken, dat het ook niet de sluis van het Kornwerderzand in den afsluitdijk van de Zuiderzee is gepasseerd. Alle na sporingen langs de kust van de Zuiderzee en alle informaties op Marken, Urk en Schokland, waren tevergeefs. Aan boord van de „Stanfries IV" be vinden zich vier personen, n.l. de kapitein G. Veenstra, de machinist, de stuurman G. de Jong, en de dekknecht P. de Vries, alle vier uit Leeuwarden en allen gehuwd. Het schip, dat 117 ton groot is en onge veer 25 jaar geleden gebouwd werd, had plm. 110 ton beurtgoederen als lading. De pogingen om het schip en de be manning op te sporen, worden voortgezet. De mogelijkheid bestaat, dat het schip ten noorden van Enkhuizen tusschen den vuurtoren „de Ven" en Andijk langs de Noord-Hollandsche kust, voor anker is gegaan. Er is echter reden tot ernstige onge rustheid, daar gistermiddag te vijf uur te Harlingen is aangekomen de „Dokkum I", eveneens van de HollandFriesland- lijn. De kapitein van dit schip rappor teert, dat hij ter hoogte van Workum la ding, afkomstig van den deklast van de „Stanfries IV" heeft zien drijven. De burgemeester van Die penveen aan den dood ont snapt. Als door een wonder is bij de vernieuwing van een brug over de Schip beek een ernstig ongeluk juist voorko men. Men heeft n.l. over de Schipbeek nu deze door de uitvoering van het groote plan tot betere ontwatering van het stroomgebied van het riviertje een bree der bedding krijgt, zoodat men hoopt, den jaarlijks daar terugkeerenden watersnood te voorkomen en aan welken arbeid werk- loozen uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Gouda deelnemen, nieu we bruggen moeten maken en zoo was men thans bezig, de z.g. Toornemansbrug te vernieuwen. De bovenbouw was juist gereed gekomen, doch er moest nog een brugdek op worden gemaakt. Het verkeer werd zoo lang geleid over een hulpbrug, rustende op zware houten pijlers. Toen nu het riviertje plotseling uit Duitschland grooten watertoevoer kreeg, heeft de fel bruisende stroom den houten onderbouw van de hulpbrug ondermijnd en het ge vaarte doen instorten, juist even nadat de burgemeester van Diepenveen met zijn auto er over was gepasseerd. De heer Arriëns ontsnapte aldus aan een groot gevaar. De vernieling van de hulpbrug heeft zich in een oogwenk voltrokken. De stroom heeft slechts enkele balken gespaard, en de rest meegesleurd. Het ge meentebestuur zorgde er voor, dat het hoofdverkeer werd omgeleid. Achtervolging van pseu- do valsche munters. Twee man nen hadden iets gebruikt in een café aan den Goudschen Singel te Rotterdam. Een van hen zou betalen, en gaf den kastelein een gulden, die niet meer gangbaar is. De caféhouder weigerde, het geldstuk in ontvangst te nemen, waarop de man een ander geldstuk gaf. De beide bezoekers gingen daarop weg. Het gebeurde had echter de opmerkzaamheid getrokken van andere bezoekers, en na eenig heen en weer gepraat, kwam men tot de conclusie, dat men met valsche munters te doen had gehad. Terstond werd een achtervol ging op touw gezet, en weldra kreeg men den man, die den niet meer gangbaren gulden had aangeboden, te pakken. De andere man is, toen hij zag, dat men hem nazette, op de vlucht geslagen. Hij wist te ontkomen, maar dit versterkte het pu bliek, in de meening, dat er boos opzet in het spel was geweest. De arrestant werd in triomf naar het café teruggebracht en daar werd hij vastgehouden, totdat de in middels gewaarschuwde politie ter plaat se was. De man werd naar het politie bureau meegenomen, maar uit het onder zoek bleek, dat .hij geheel ter goeder trouw was geweest. Men heeft hem weer op vrije voeten gelaten. Branden. Gisteravond is een felle brand uitgebroken in een groote tuin- dersschuur van den tuinder van D. nabij Delft onder de gemeente Rijswijk. De brand, die sterk in omvang toenam, was ver in den omtrek zichtbaar. De hulp van de Delftsche politiebrandweer werd inge roepen, doch hoewel deze spoedig ter plaatse verschenen, kon zij niet dicht ge noeg bij het terrein van den brand ko men. Een kleinere spuit uit Rijswijk heeft hierna het blusschingswerk verricht. Er heeft groot gevaar bestaan voor een reeks aangrenzende woningen, doch mede door dat de wind vrij gunstig was, konden deze worden behouden. Vermoedelijk is de brand door kwaad willigen gesticht. De schade bedraagt on geveer f 10.000. Gisteravond ontstond brand in het magazijn van de N.V. Gooische Carton- nagefabriek, aan de Turfstraat te Hilver sum, waarschijnlijk doordat onder een lijmpot een electrisch comfoor was blij ven branden. Hoewel de brandweer spoe dig ter plaatse was, brandde de met licht ontvlambare stoffen gevulde vleugel uit. Gelukkig dreef de stormwind d^-vlammen weg van de belendende fabrieksgebou wen, die dan ook gespaard bleven. Gisteravond ongeveer te half zeven werd de brandweer gewaarschuwd voor een uitslaanden brand, welke woedde in de metaalwarenfabriek Amsvorde te Amersfoort. Het linkergedeelte van het pand brandde uit, terwijl het rechterge deelte belangrijke schade kreeg. Gisternacht is het groote winkel pand, bewoond door den heer O., manu- facturier te Weiwerd, gemeente Delfzijl, geheel in vlammen opgegaan. De man, vrouw en vier kinderen, die te bed lagen, werden door het geknetter van het vuur gewekt en konden zich slechts door een overhaaste vlucht in veiligheid stellen. De vlammen hadden intusschen ook het winkelpand en de magazijnen be reikt. Aangewakkerd door den feilen wind was het perceel weldra één hevige vuurzee, waartegenover de brandweer van Delfzijl, die spoedig met een tweetal mo torspuiten ter plaatse verschenen was, vrijwel machteloos stond. Alles brandde dan ook geheel uit. Ook de inboedel, als mede de voorraden gingen verloren. Voorts werden 3 auto's, 12 naaimachi nes en drie fietsen een prooi der vlam men. DE VOETGANGERS. In de Eerste Kamer werd de vorige week door den heer Smeenge gewaar schuwd, bij den aanleg van wegen toch niet alles op te offeren aan den Moloch van het snelverkeer. Minister Reymer bleek het met die op merking wel eens te zijn. Hij zeide, niet te behooren tot degenen, die de voetgan gers als een uitgestorven geslacht be schouwen. Maar hij: moest wel erkennen, dat prac- tisch met de belangen van de voetgan gers op de Rijkswegen weinig rekening kan worden gehouden. Zij, die bijdragen aan de wegenbelasting, voelen voor de be langen van de voetgangers niets; zij rede neeren aldus wij; betalen voor den groo ten weg, en het is dus logisch, dat die weg alleen bestemd is voor het groote verkeer. Voor deze redeneering is zeker een en ander te zeggen. De groote wegen zijU er voor het snelverkeer. En wie een grooten afstand af moet leggen, doet dat niet meer te voet, maar komt vanzelf bij1 het snel verkeer terecht. Bovendien een voetgan ger past niet op de lange eentonige groote Rijkswegen. Hij zal zich veel meer op zijn gemak gevoelen op een tertiairen weg die wel niet de kortste verbinding vormt in de meeste gevallen, maar die ook om de meerdere afwisseling voor den voet ganger toch te prefereeren valt. Maar dan moet ook worden gezorgd, dat die tertiaire wegen ook voor den voetganger in een behoorlijken toestand zijn, en.dat ze niet door voertuigen door snelverkeer onbegaanbaar en onvei lig worden gemaakt. 't Wordt voor de voetgangers al moei lijker. Op de groote wegen is voor hen geen plaats, op de tertiaire wegen verkeeren ze, afgezien van andere onaangenaam heden, voortdurend in gevaar, en op mooie wandelwegen grijnzen overal de bordjes met „Verboden Toegang" hen tegen. Daarom is niet overbodig de wensch; plaats voor de voetgangers! Klei of beton voor zeedijks- verhooging? door Jhr Ir R. R. de Muralt. Onder dezen titel verscheen bij den uit gever D. H. Littooij Azn te Terneu- zen een uitgave, waarvoor ongetwijfeld allen, die belang stellen in het voor Zee land altijd actueele vraagstuk van de wa<- terkeering, zich zullen interesseeren. Deze brochure, of hoe men het noemen wil, van ruim 60 bladzijden, groot for maat, bevat ten eerste; Het uitgewerkt en aangevuld verslag van de rede, uitgespro ken in de algemeene vergadering van den Zeeuwschen Polder- en Waterschaps- bond op 18 Juli 1931 te Goes. VerderBeschrijving van een nieuwe methode voor het verhoogen van rivier-, kanaal- en andere gronddijken met beton, tot het keeren van hoog water. De tekst is verlucht met 100 afbeeldin gen naar foto's en teekeningen. Een aanhangsel bevat een aantal uit spraken van deskundigen op waterstaats gebied, over de waarde van betonzeedijks- verhoogingen. Een interessant geschrift ook voor niet direct-belanghebbenden. Eierenbesluit. De minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft bepaald, dat eenige wijzi gingen worden gebracht in het Eieren- besluit 1931. Vastgesteld zijn de stempels, die moe ten zijn aangebracht, indien de eieren aanwezig zijn op markten, in winkels of op andere voor het publiek toegankelijke plaatsen of bij aflevering aan consumen ten. De verhoogde steun aan de suiker bietenteelt. In het orgaan van den Ghr. Boeren- en Tuindersbond betoogt de heer M. de Put ter te Terneuzen, dat het niet juist is dat door het nieuwe steunvoorstel de bieten op een prijs van ongeveer f 14 per 1000 K.G. zullen komen. „Op het eerste gezicht, zegt hij, schijnt dit wel zoo, maar schijn bedriegt. Toen toch in het voorjaar 1931 de steunregeling gemaakt werd, ging men uit van een sui kerprijs voor deze campagne van f 9.25. Deze is echter nu f 6.25, dus f 3 min der, wat bij een rendement van 14 pCt. suiker uit de bieten, een verschil uit maakt van f 4.20 per 1000 K.G. bieten, ten nadeele van de producenten. Wanneer dus de regeering nu haar steun verhoogt tot f 8.25, is dat f 3.75 meer dan het vorig jaar. De teelt gaat dus met haar prijs f 0.45 per 1000 K.G. terug. Het weggewerkte zwaartepunt ligt voor don teler in den binnenlandschen markt prijs. Ook kan het niet door den beugel, dat de regeering, wanneer er voor de produ centen door marktstijging eenige verlies- vermindering kon ontstaan, zij er als de kippen bij is, om dit te neutraliseeren, terwijl in het omgekeerde geval het meer dere verlies geheel afgewenteld wordt op den producent. Dit is meten met twee maten. Het risico van meer of minder op brengst blijft in ieder geval voor den teler en dit is ook niet gering. Dit sei zoen bewijst het weer duidelijk. Waarom zal hij zich dan nog het risi co van een verdere prijsdaling op den hals halen, want dit risico zal den fabri kant natuurlijk in den contractprijs ver- disconteeren". Door de redactie wordt hierbij het vol gende opgemerkt: „Juist is, dat bij een suikerprijs als op dit oogenblik bestaat, ook het nieuwe steunvoorstel geen loonende bietenprijs geeft. Onjuist is, dat de steun eigenlijk min der zou zijn dan vorig jaar. De inzender ziet blijkbaar over het hoofd dat behalve het steunbedrag, ook de regeling veranderd is, zoodat veel later met de korting wordt begonnen. In de nieuwe regeling wordt pas ge kort als suiker en afvalproducten teza men hooger opbrengst geven dan 25.50 per 1000 K.G. bieten. Geschat wordt dat de industrieels verwerking f 11.50 per 1000 K.G. kost.) Indien de suikerprijs f 8.75 (wereld- prijs) en de afvalproducten 2 gld. op brengen, wordt nog niet gekort. In dit geval zal ongeveer 14 gld. per 1000 K.G. betaald kunnen worden. Indien de afvalproducten wat meer op zouden brengen, kan de suiker nog iets minder zijn en wordt toch hetzelfde be reikt. Slechts een betrekkelijk kleine stijging is noodig om de teelt ongeveer rendabel te maken. Van welk ander product kan men dit zeggen? We gelooven, dat onze boeren ver keerd zouden doen, indien ze niet hun 80 pet. bieten zouden uitzaaien, daar er geen ander product is, waarvoor men met groo- ter waarschijnlijkheid een loonende op brengst kan benaderen. We hebben nog vier andere redenen, waarom we onze boeren een behoorlijke uitzaai van bieten aanbevelen: le. moeten toch ook zij het een belang achten dat de werkgelegenheid ten plat telands zooveel mogelijk behouden blijft; 2e. ontlast deze bietenzaai met den ruimen tarwe-uitzaai een groot aantal an dere artikelen; 8e. is bij de sterke uitbreking der tar- we-toelt, wat ook in de komende jaren wel noodig zal zijn, geen vrucht zoo ge schikt voor de noodige wisseling, om in sterke mate tarwe te kunnen blijven telen; 4e. is er geen sprake van dat bij on voldoenden beetworteluitzaai in de Twee de en Eerste Kamer een meerderheid zal te vinden zijn voor verhooging van het verplichte percentage inlandsche tarwe. Om al deze redenen zou het verkeerd en kortzichtig zijn als men, omdat met beetwortelen geen 100 pet. zekerheid is te verkrijgen, andere producten te gaan zaaien, welke behalve tarwe, nog in min dere mate een loonenden prijs waarbor gen." Een nieuwe vinding van ir. jhr. R. R. L. de Muralt. Ir. de Muralt heeft op het gebied van zeeweringen indertijd verschillende uit vindingen gedaan, die hier te lande, doch vooral in het buitenland, veelvuldig zijn toegepast. Een van zijn vindingen o.a. bestaat in het aanbrengen van soepele betonmuren op zeedijken tot keering van golfoploop bij stormen en hooge vloeden. Volgens dit project zijn in de laatste 25 jaren ruim 120.000 M. lengte gemaakt alleen in Zeeland. Dit werk kostte ruim een millioen gulden, terwijl, vergeleken met grondwerken, die anders zouden zijn toegepast, ongeveer een millioen werd be spaard. Ir. de Muralt is er thans in geslaagd om een betonmuur te vinden, die volko men waterdicht is, doch toch soepel en bewegelijk blijkt, zoodat de nieuwe beton- wering den bewegelijken grondslag (dijk of anderszins) volkomen kan volgen, zon der eenige lekkage te doen ontstaan. De betonwering bestaat uit muurmoo- ten ter lengte van 2.50, die door eigen aardige verbindingsstukken onderling worden verbonden. Deze tusschenlijston bestaan uit een betonmonoliet, die met de aangrenzende muurmooten naar beneden gerichte conische ruimten vormen, waar in kernen van klei of mastiek (volgens het systeem Kramer-Sarnow) worden ge stampt of ingegoten. Door een eigenaardige constructie is de bouwwijze o.a. vorstvrij, d.w.z. zoodanig dat de vorst geen nadeeligen invloed op het werk kan uitoefenen. Ontstaat er een lek, dan wordt op bijzondere wijze, door een eenvoudigen klap met een houten ha mer op de kern, de eventueel ontstane naad wederom volkomen waterdicht. Het betrokken patent, dat door de Bel gische maatschappij Gomptoir de Vente de Porphyre te Brussel is overgenomen, is onder no. 301.931 door die maatschap pij op 10 December j.l. aangevraagd. Het proefwerk wordt uitgevoerd te Sint Aamands bij Puers in België. Het is de bedoeling om rivierdijken, waarop een verkeersweg loopt en die bij verhooging met grond moet verdwijnen of worden verlegd, te sparen. De thans waterdichte soepele beton wering wordt aan de rivierzijde op zij van den weg opgesteld met twee voerin gen (aan landzijde en aan rivierzjde), teneinde den weg volkomen vrij te hou den. De wering wordt aangelegd om hooge waterstanden, die anders op of over de kruinen van den dijk loopen, zoo noodig permanent te keeren (het stille waterpeil te keeren). De besparing, in verband met het be houd van den verkeersweg, moet ongeveer 70 pet. uitmaken van de kosten van de anders noodige grondwerken. 1L. J Jan. 8 Oostkapelle, kaphout, Blaupot ten Cate. 8 Ierseke, Inspan, Van Werkuro. 11 Goes, afbraak, de Wilde en Heijboer. 13 Nisse, inspan, De Kok. 14 Colijnsplaat, inspan, De Kok. 14 Rilland, Schapen, Van Dijke. 15 Oostkapelle, kaphout, BI. ten Cate. 15 Krabbendijke, hout, de Wilde en Heijboer. 19/20 Middelburg, Inboedel, de Groot en Hondius. 20 Kloetinge, 2 Huizen, Van Werkum. Dissel. 20 Colijnsplaat, 3 Huizen, Schuur, War genhuis en Bouwterrein, Kram Programma van Vrijdag 8 Januari. HUIZEN. 298 M. Uitsl. N.C.R.V. pro gramma. 8 uur Schriftlezing. 8.15 gra- mofoon. 10.30 Morgenwijding. 11 uur gramofoon. 12.30 concert piano, viool, cel lo, bariton. 2 uur gramofoon. 3 uur con cert. Utrechtsch strijkkwartet. 4.30 gra mofoon. 4.45 Pauze. 5 uur orgelconcert. 6 uur knutselpraatje. 6.30 radio-praatje. 7 uur Tuinpraatje. 7.45 Toeristenpraatje. 8 uur concert symphonie-orkest. HILVERSUM. 1875 M. 12 uur concert trio: viool, piano, cello, 1.30 gramofoon. 2 uur Voor de scholen. 2.30 concert om roeporkest o.l.v. Nico Treep. 4 uur gra mofoon. Verder V.A.R.A. DAVENTRY. 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 gramofoonplaten. 1 uur or gelconcert. 1-502.50 gramofoonplaten. 4.20 orkestconcert. 6.50 Prelude's en fu ga's van Bach, 8.20 concert militair or kest,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6