iwufe JlusUl itodiyiïuc&t-ett an. V Financieële Berichten. Radio-Niei :ws. KLEINE ADVERTENTIEN Burgerlijke Stand WEEKABONNEMENTEN Marktberichten. Scheepstijdingen. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. Als scherpe winterlucht, regen, wind en sneeuw Uw huid ruw en springend maken, dan is geen beter middel tegen dan NIVEA. Gesprongen handen en schrale lippen worden in korten tijd weer zacht en glad. Deze crème is iets bijzonders; ze is de eenige die het huidverzorgende Eucerit bevat en daarop berust dan ook haar ongeëvenaarde werkzaamheid. Nivea dringt diep in de poriën door, geneest, verkoelt en zorgt voor de frissche, gezonde teint, die men bij de jeugd zoo zeer bewondert. NIVEA laat geen glans achter. adres gericht alandsche Za- o.m. de vel* kenbaar ge- worde uitge- 11e invoer van roor de berei- ind bet water ik (in hoofd- weliswaar 't den, maar ook irdoor aan de een goede be- even en deze iroductie wor- rde uitgevaar- >r buitenland- geoordeeld op de, waarheen afleveren te- rardoor wordt Eeld geholpen, gestimuleerd dsch verbruik afzet kan vin door de boter- irtoe in staat lante den Mi- en leiden, dat cskaascontrole b.v. in den kaascontrole- erwegen ware 3 rijs van kaas ring ware te rika. Fruitteelt der chappij wordt middags te 11 iw te Utrecht e vergadering de heer Ir A. roes spreken over de fruit- anleiding van u-heen in 1931 Sprenger te sr: „Wat kun- den afzet van esten, spuiten .dienst. De Bilt aan blijft op uw n. m die gister- woedde reikte iheel Duitsch- waargenomen onde met als uur, 26.5 M. bind en begon fan gemiddeld rgen te 7.40 ken het Indië- Jliegtuig heeft K.G. lading brgaan? femeld wordt, ekerheid wor- jStanfries IV" 1 Amsterdam kis op de Zui- I Schellinkhout Ivankelijk voor kater gebleken te boot gister- Igen was ver- fenmorgen bij kt. ien loop van tan de ,Stan- pergane schip Veenstra, 59 ideren; P. de id, vader van 133 jaar oud, ie Jong, dek pan één kind. |24 jaar oud, flingen wordt een boot is tijk afkomstig D. N. heeft (Zuiderzee af- er verklaarde fige W. heeft bedrag van rgen was in ok vier spaar- I één op zijn lur kwam de Ir, die voor de ftellingen had den terug kon tornen, een touw wa3 hij toon den man, die inhoudende 1 Van een en ander is aangifte gedaan bij de politie die een onderzoek instelt. NOORDEN. Gisteren is de 79-jarige mej. T. van Wiet bij het waterscheppen te water geraakt en verdronken. Door auto overreden. ALKMAAR. Gisteravond, toen de heer G. de Bruin met zijn echtgenoote en zijn schoonzuster op den straatweg liep, wer den zij door een auto aangereden. Mevr. de Bruin werd daarbij zoo zwaar gewond, dat haar toestand hopeloos ge acht wordt. Haar zuster bekwam een ern stige hoofdwonde. De heer de Bruin kwam er vrij goed af. Vermoed wordt, dat de familie door het rumoer van den storm de signalen van de auto niet heeft gehoord. Storm op de Fransche kust. PARIJS. Sedert 24 uur wordt de Fran sche Noordkust door een orkaan geteis terd, waardoor de scheepvaart ernstige schade ondervindt. De scheepvaart is grootendeels stopge zet. Te Lorient werden S. O. S.-signalen opgevangen van een groot Fransch stoom schip. Ook te Brest heeft de storm met groots kracht gewoed. Naar gemeld wordt drijft een Engelsch schip in volle zee hulpeloos rond. Minister Maginot overleden. Reconstructie van het Fransche Kabinet. PARIJS. In den afgeloopen nacht te 2» uur is op bijna 55-jarigen leeftijd over leden de Fransche Minister van Oorlog M a g i n o t. De plotselinge dood van Maginot en de zwakke gezondheidstoestand van Briand stelt de Fransche regeering voor het las tige probleem vertegenwoordigers te vin den voor de twee komende internationale conferenties. In welingelichte kringen meent men er op te kunnen rekenen, dat de minister president Laval op 12 Januari a.s. den president der republiek de ontslagaanvra ge van het geheele Kabinet zal aanbieden, teneinde beide departementen .opnieuw te kunnen bezetten. In parlementaire kringen rekent men er op, dat Laval van de gelegenheid ge bruik zal maken het Kabinet naar-links uit te breiden. De onrust in Britsch-lndië. BOMBAY. De geheele congresbeweging is thans onwettig verklaard. De gouver neur van Bombay verklaarde, dat de Re geering tot het uiterste van haar macht gebruik zal maken om de campagne van het Nat. Congres te bestrijden. De mees te congres-leden zijn thans gearresteerd. Nader wordt nog gemeld: de onder koning schijnt een poging te willen doen den steun der gematigde elementen te winnen. BERLIJN. Op wensch van den Rijks kanselier en den Rijksweerminister zal heden of morgen een onderhoud plaats hebben tusschen deze autoriteiten en den leider der Nat. Soc. partij Adolf Hitler. De te houden besprekingen zouden in verband staan met de binnenlandsche politiek en zouden vooral betrekking hebben op de a.s. presidentsverkiezing. Volgens nadere berichten zal bedoelde conferentie waarschijnlijk in den loop van den dag gehouden worden. N.V. Izaak Boasson Zonens bank sluit hare loketten. Naar wij vernemen, heeft de N.V. Izaak Boasson Zonens Bank te Middelburg en Oostburg heden hare loketten moeten sluiten. Omtrent de grootte van het tekort kon den wij geen gegevens verkrijgen. Wel vernamen wij, dat reeds langen tijd bij deze bank een van de oudste in deze omgeving vermoedelijk door allerlei loopende, hardnekkige geruchten, vele op vragingen zijn gedaan, zoodat ze het ten laatste, wellicht daardoor, niet langer kon volhouden. Surseance van betaling zal vermoedelijk worden aangevraagd. De directie overweegt maatregelen om de zaken voort te zetten. Middelburg. Ged. Staten hebben giste ren aanbesteed het uitvoeren van verbe- teringswerken aan gedeelten van den weg tusschen Biggekerke en "Westka pel 1 e, voorkomende onder no. 15, letters D en G van het Provinciaal Wegenplan 1932. Raming f 60.000. Inschrijvers P. Dekker, Veere f 62.800; J. J. Jansen, Middelburg, f 60.300; J. F. Groosman, Middelburg f 60.000; G. v. d. Klippe, Vlissingen, f59.380; L. G. J. van der Ven, Koudekerke en M. Wandel te Schoondijke, f 58.783; M. Hoogesteger te Wemeldinge f 58.664; Iz. Lagasse en Zn Koudekerke f 58.664; N.V. Wegenbouw, Utrecht f 58.450; J. H. van de Ven, Vlis singen f 57.732; M. W. Knuist te Goes en J. Knuist te 's Heer Arendskerke f 57.337; firma F. Duinhouwer Sr te Goes f 56.795; A. A. de Wilde te Middelburg f 56.660; H. Geldof Serooskerke (W.) f 56.584 en P. J. v. d. Sande te Breskens f 54.763. Een „lek" in de Radio-raad. De secretaris van do V. A. R. A., dhr Zwertbroek, heeft aan het Volksblad me- In doozon van 15, 20, 40 en 90 ets. In tuben van 35 en 55 ets. NIVEA Vraagt gratis monster onder nummer 21. A. bi| de Peoeco MIL Amsterdam-C.. Sarphatl- Kade 3, onder duidell|ke «er- melding van naam en adres van afzender De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling. degedeeld, dat het liberale Kamerlid Boon tijdens bet radio-censuurdebat in 1930 in de Tweede Kamer de beschikking bleek te hebben over stukken, die door de V. A. R. A. aan den secretaris van de radio Omroep Controle Commissie, den beer Weber, (tevens secretaris van den Radio- raad) waren toegezonden. Nu van verschillende zijden naarstig gezocht wordt naar het „lek in den Ra dio-raad", kan bet nuttig zijn er op te wijzen, zegt het blad, dat het liberale Kamerlid Boon nog bij de jongste radio debatten in het parlement, n.l. tijdens de behandeling van de P. T. en T.-begroo- ting, blijk gaf van een zakenkennis op radiogebied, die de vraag doet rijzen of hij en zijn echtgenoote, die immers lid is van den Radio-raad, misschien samen dezelfde archiefkast gebruiken. Wij willen de feiten, die ons deze vraag doen stellen nader toelichten. Bij dat debat beeft de heer Boon ge zegd: „Wat het zendervraagstuk betreft, er is een advies van den Radio-raad van ruim een jaar geleden, dat zegt; gij moet het toestaan". Vraag 1. Hoe komt de beer Boon aan deze wetenschap? De heer Boon merkte even later in zijn rede op: „Er zweeft ©en verhaal van een nota van eenige heeren, die zeggen: Staats exploitatie zou prachtig zijn. Maar dat is toch al lang van de baan". Vraag 2. Waar zweeft dat verhaal? Wij hebben dat verhaal nog nergens zien of hooren zweven. En hoe en van wie(n) weet de heer Boon blijkbaar, dat „dit al lang van de baan is?" En ten slotte zei de heer Boon, gewa gende van de adviezen van den Radio- raad: ,Ik ben overtuigd, dat de Radio-raad dan voor de derde maal zal zeggen: zie onze vorige adviezen (over staatsexploi tatie n.l. Red.) wij hebben daaraan niets toe te voegen". Vraag 3. Wie heeft den heer Boon in zijn oor gefluisterd, dat er al twee advie zen van den Radio-raad geweest moeten zijn? De interpellatie-Boon kan wel zeer in teressant worden, n.l. wanneer de Kamer eerst dezen liberalen afgevaardigde duch tig aan den tand voelt over „bet lek". Maar beeft de Radio-raad zelf niet den plicht om de(n) loslippige(n) op te spo ren en te verwijderen? Een uitvinding van een Nederlander. Naar het „Handelsblad" verneemt heeft deheer W. P. G. van der Horst te Rotter dam onlangs in Engeland het octrooi ver kregen op een belangrijke uitvinding op radiogebied, n.l.: het tegelijk uitzenden van verschillende radio-telefonische ge sprekken over één zender en op één golf lengte, van willekeurige punten uit, waar mee tevens geheimhouding gepaard gaat en waarbij (wat van groot belang is), de golflengteband niet verbreed wordt en an dere zenders dus niet gestoord worden. Ook synchroniseering, wat bijvoorbeeld bij televisie een lastig punt uitmaakt, is bij dit systeem vermeden kunnen worden. Voor de practische uitvoering van het systeem wordt gebruik gemaakt van de z.g. foto-electriscke cellen, welker verbluf fende eigenschappen reeds op allerlei an der gebied voldoende bewezen zijn. De heer Van der Horst is een van de Bataviascbe pioniers op radio-gebied ge weest door bovenstaande vinding doet hij dus nu zijn intrede in de Nederland- sche radio-wereld. Merkwaardig is ech ter, dat de Nederlandsche Ocstrooiraad de octrooi-aanvraag van 1929 nog altijd behandeling heeft, terwijl Engeland de kwestie in één jaar tijds kon ufdoenl GOES. Huw. aangifte Antonius Hen- dricus Josephus Koch, 31 jaar j.m. en Catbarina Johanna Maria Bitter, 26 j. jd. GehuwdAlphonsus Jacobs, 23 jaar j.m. en Jacoba Maria Verbeemen, 18 j. jd. Van 31 Dec. tot 6 Jan. 1932. KRUININGEN. Geboren: Antonius Lou- rentius en Alexander Petrus, zonen van Alexander Petrus Mast en Pieternella Maria van Loon. Over de maand December. KLOETINGE.Gehuwd: Willem Chris- toffel de Schipper, jm. 27 j. te Nisse en Leuntje Meeuwse, jd. 26 j. Geboren: 5, Hendrik Frederik Johan nes, zv. Hendrik Frederik Wiilems en Maatje Maria Adriana Minnaar. 15, Eli zabeth, dv. Pieter Jan Hoogesteger en Maria Suzanna de Pan. 19, Pieternella Cornelia, dv. Pieter van Wijngen en Cor nelia Vermaire. 27, Jozina, dv. Pieter Hoogstrate en Pieternella Meijaard. Overleden: 5, Francina Meeuwse, wed. van Jacobus de Kok, 78 j. 6. Abraham Deurwaarder, echtg. van Lena de Vos, 72 j. 8, Johanna Hoogstrate, wed. van Jan Hoogesteger, 70 j. 20, Elisabeth Straub, echtg. v. Gornelis Blomaard, 49 j. 21, Da vid Lankester, wedr van Johanna Ver boom, 74 j. HOEDEKENSKERKE. Geboren9, Petrus Gillis, zoon van Pieter Menheere en Catharina van den Dorpel; 10, Janna Johanna, d. v. Adriaan Bakker en Ja coba van 't Veer; 18, Elizabeth, d.v. Gee- rard Nagelkerke en Wilhelmina Boon man. Overleden 16, Jan Pikkaart, 32 jaar, wedn. van Maria den Dekker. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd: 10, Pie ter Adriaan van de Kreeke, 22 j. jm. en Cornelia Mieras, 22 j. jd. Geboren: 1, Jan Belart, z. v. Anton Koert en Adriana Boudewijna Krijger, 28, Thona Tannetje, d. v. Willem Sandée en Neeltje de Groene; 29, Maatje Jo hanna, d. v. Jan Goetheer en Maria Re- mijnse. Overleden: 19, Adriaan Tramper, 80 j echtgen. van Jannetje van Sluijs. WAARDE. Geboren: 7, Willem, z. v. Olivier Koster en Geertruida Paauwe. 'sH. ARENDSKERKE. Geboren: 2, Sara, d. v. Paulus Meerman en Leuntje Janssens; 3, Janna, d. v. Adriaan Mari- nus van Iwaarden en Maria Nieuwen- huize; 16, Cornelia, d. v. Johannes Chris- tiaan van den Dorpei en Jacoba Hooger- land; 15, Leuntje Maatje, d. v. Paulus Raas en Anna Maria Jac. Voet; 21, Maatje Elisabeth, d. v. Hendrik Sonke en Bla- zina Pieternella Schipper; 21, Eiisabeü In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. Christina, d. v. Johannis de Schipper en Elisabeth Wijs; 24, Maatje Neeltje, d. v Jan de Jonge en Janna Duivewaarde; 27, Maatje Lauwerina, d. v. Domus van der Male en Tona Margaretha Zonnevijlle; 29, Cornelia Adriana, d. v. Willem de Baar en Jobina de Winter; 30, Adriana; d. v. Jacobus Steketee en Wilhelmina Johanna Kole. Levenloos aangegeven: 21, een kind van Hendrik Sonke en Blazina Pieternella Schipper. Overleden: 31, Pieter Remijn, 65 j ongeh. DOMBURG. Geboren David, zoon van David Passenier en Anna Schakelaar; Adriaan, zoon van Simon van der Meule en Adriana de Visser. Ondertrouwd Abraham Passenier, 24 jaar en Adriana Klopmeijer, 23 jaar. Gehuwd Willem Provoost, 24 jaar, en Maatje Maranus, 22 jaar. ZOUTELANDE. Geboren Floris, z. v. Jakobus Koppejan en Pieternella de Wolf. OOSTKAPELLE. Geboren: Johannes, z.v. W. v. d. Woestijne en A. Fraacko; Willem, z. v. Abraham Maljaars en Eli zabeth Vreke. SEROOSKERKE (W.) Overleden: 17, Pieter Patenier, 75 j., echtgenoot van Wilhelmina Louwerse. WISSENKERKE. 28, Pieter, z.v. Jaco bus de Schipper en Levina Minderhoud; 29, Sara Cornelia, d. v. Johannes Corne lls Douw en Barbera Steketee; Adriaan Hubrecht, z. v. Adriaan Filius en Alida Janna de Bruine; Catharina Elizabeth, d. v. Cornelis Dieleman en Adriana Scheele; 30, Adriaan, z. v. Hendrik van der Weele en Jacoba Helena de Bruine; 1 Jan., Marietje, d. v. Cornelis Wilderom en Leuntje Schippers; Josina Dina, ZAAMSLAG, Geboren: 20, Aaltje, d. v. Pieter de Vos en van Maria de Meester; 23, Jan, z. v. Jacobus Houtzager, en van Catharina Anna Schieman. Overleden 9, Neeltje Riemens (over leden te Axel) 59 jaar, wed. van Jan de Kraker; 25, Francoise Scheele, 63 jaar, echtgen. van Pieter Smallegange. MIDDELBURG. 7 Januari,. Aanvoer ter graanmarkt klein. Kroonerwten f 11.50 f 13, ronde bruine boonen 2224, lange bruine boonen 7.508.50, witte boonen 9 12, maanzaad 2224. Aangevoerd door boerinnen boter 57 ct., kipeieren 5, poelje-eieren 3.75, eend eieren 5. Aangevoerd door handelaren: boter 5234 ct., kipeieren 4.50, poelje-eieren 3, eendeieren 4.50. Part. prijs Boter 67 34 ct., kipeieren 6, poelje-eieren 4.50, eendeieren 6 per 100. Veilingsvereen. „Walcheren". Aanvoer 25000 stuks Prijzen kipeieren; 4850 K.G. f3.54; 50—52 K.G. f3.68; 52—54 K.G. f4.05— f4.11; 54—56 K.G. f4.18—f4.31; 56—58 K.G. f4.30—f4.45; 58—60 K.G. f4.59—f4.81; 60 K.G. 14.03—1 LIL, u (X* ÏU' 14.06, —f5.34; 64—66 K.G. f5.14; 66—68 K.G. f 5.45. Bruine: 58—60 K.G. f4.50; 60—62 KG. f4.76—f4.92; 62—64 K.G. f5.19. Eendeieren f4.97. GOES. Velingsvereeniging „Zuid-Beve land". Groentenveiling van 6 Jan.: Sprui ten 0.526, Uien 2.104, Rapen 0.20, Sjalotten 2, Wijnpeen 2.503.50, Witlof 3—6 gld., alles per 100 K.G.; Gele Savoye kool 2.502.60, Groene Savoye kool 3.10, Roodekool 3.50 gld. per 100 stuks; Prei 38, Knolselderij 3.60 per 100 bos; An dijvie 0.80 per 100 struik; Prei 1.30 per 100 stuks; Veldsla 0.45 per kist. KAPELLE. Veiling van 6 Jan, 1932. Kleine veiling Goudreinetten 6—-34, Fr. Reinetten 1024, zure Bellefleurs 215, zoete Bellefleurs 18, Sterappels 23, Court Pendu 28, Pomme d'Orange 4 10, C&mpagnezoet 615, Hollandsch zoet 2—9, ermgaard 1012, Bijenkorf 57, zoete Hollaart 39, zure appels 15, Kleiperen 414, Gieser Wildeman 18, Pondsperen 5, Winterlouwtjes 11, Sprui ten 1—4, uien 24, aardappelen 1, Veld sla 6, witlof 78, Wijnpeen 2, alles per K.G. Kipeieren 4.50 per 100 stuks. Stoomvaart Mij Nederland. ENGGANO, 6 van Java te Amsterdam. POELAU TELLO, uitr., 6 van Suez. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, 6 v. Amst. naar Batavia, JOHAN V. OLDENBARNEVELT, 6 v. Ba tavia naar Amsterdam. JAN PIETERSZ. COEN, thuisr., wordt 7 ca. 8 u. vm. te IJmuideaa en ca. 12 u. 's midd. te Amsterdam verwacht. P. C. HOOFT, uitr., 6 v. Suez. TANIMBAR, uitr., 6 te Antwerpen. Rotterdamsche LloycL ■KOTA NOPAN, thuisn, pass. 6 Point te Galle. KOTA RADJA, uitr., 6 te Belawan. KOTA TJANDI, uitr. 6 te Sabang. JACATRA, uitr., pass. 6 Pantellarla. PATRIA, thuisr., 6 nam. 2 u. te Marseille. TOSARI, uitr., 6 's midd. 12 u. v. Genua. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 8 Jan.: Meest matige wind uit Westelijke rich tingen, half tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk regen- of hagelbuien, iets kou der. Stand van gistermiddag 3 uur 738. Licht op voor fietsers! Vrijdag 4 nut 34 mljL

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3