Gebroken Bakken Rechtzaken Telegrammen. FinancieëEe Berichten. Burgerlijke Stand mis en wederom werd politieversterking gevraagd. Eén uit de menigte is toen door een sabelhouw gewond. Op het Janninks- plein 67, waar een werkwillige woont, zijn alle ruiten ingegooid. Zware brand te Rotter dam. In een paar-huizen van 't pand, waar op 1 October een noodlottige brand, heeft gewoed, welke man, vrouw en drie kinderen het leven heeft gekost, heeft het gisteravond opnieuw zwaar gebrand en wel in de panden 72 tot en met 80, aan de Tweede Lombardstraat te Rotterdam, waarin is gevestigd het pakhuis van de firma Gebr. de Winter, handel in oud pap pier, lompen en metalen. Tegen half zes waren een paar knechts van de firma de Winter in het pakhuis, dat uit een sa- mentrekking van een heele reeks van per- ceelen bestaat, aan het werk, toen zij eensklaps een sterke brandlucht roken en rook zagen opwarrelen. Zij waar schuwden één van de heeren de Winter, die op zijn beurt dadelijk de brandweer alarmeerde. Aanvankelijk liet de brand zich niet zoo heel ernstig aanzien. Men begon de blussching met twee stralen op de water leiding. Het eigenaardige was echter, dat men absoluut geen vuur te zien kreeg en hoewel water werd gegeven in de rich ting, waarin men den eigenlijken brand vermoedde, werd de rook, welke zich ontwikkelde, steeds dichter. De afdeeling Branclbluschmiddelen werd gewaarschuwd en weldra verscheen een reserve-auto, waarna het personeel met rookmaskers een onderzoek instelde. Het bleek, dat de panden van voor tot achter en van onder tot boven vol ge stapeld lagen met lorren en lompen in balen, met pakken oud papier en met een groote partij aluminium. Voor wie er den vtog niet wist, was er bijna geen doorkomen aan en men slaagde er aan vankelijk niet in vast te stellen waar pre cies de vuurhaard lag. Na later bleek, was de brand ontstaan achter in perceel 72 gelijkvloers en had het vuur zich weldra aan de beide ver diepingen medegedeeld. Het dak brandde door en doordat de vrij straffe wind nu vat op de vlammen kreeg, was 't achter gedeelte van pand 72 in een oogenblik één laaiende vlammenzee. Hoewel daaromtrent nog niets met ze kerheid vaststaat, wordt vermoed, dat de brand te wijten is aan de onvoorzichtig heid van één der knechts, die het rook verbod zou hebben overtreden. Verzekering dekt de schade. De moord op veldwachter Tap. Op het kerkhof te Dreumel werd gistermiddag met corpseer ter aarde be steld het stoffelijk overschot van veld wachter Tap, die in den Oudejaarsnacht te Kerkdriel zoo laaghartig werd ver moord. Er was veel belangstelling. O.a. waren aanwezig vele leden van de rechterlijke macht en van rijks- en gemeentepolitie uit het Arrondissement en uit vele deelen van ons land; afgevaardigden van het corps Kon. Marechaussee, 2de Divi'slie en een Deputatie van de Rijkspolitiever- eeniging. Aan het graf werd het woord gevoerd door den 'districts-commandant der rijks- veldwacht te Arnhem. Deze deelde mede, dat Z. Exc. de Minister van Justitie te legrafisch deelneming had betuigd. Spr. herdacht Tap als een plichtsgetrouw amb tenaar, als trouw kameraad en goed po litieman Hij richtte woorden van troost tot de achterblijvende weduwe. De brigade-commandant der rijksveld- wacht te Ede bracht een laatsten groet namens het hoofdbestuur der Rijkspolitie- vereeniging; de brigade-commandant der rijksveldwacht te Zaltbommel sprak als Tap's onmiddellijke chef; de brigade-com mandant der Kon. Marechaussee sprak namens den luit.-kolonel der 2e divisie. Tenslotte voerden nog het woord de waarnemend burgemeester der gemeente Driel en de Ned. Herv. predikant te Kerk driel. Een 13-tal kransen en bloemstuk ken dekten de baar. Diep geroerd verlieten allen den doo- denakker. Felle brand te Laren. Gister avond is de modelboerderij van Majoor te Laren (N.-H.) nagenoeg geheel afge brand. FEUILLETON. door H. Zeeberg. 35) o— Dolf wist niet, hoe lang hij had liggen piekeren. Loom stond hij op en wandel de terug naar de beide hengelaars, die nota bene nog verder van elkaar waren gegaan, zoodat als zij enkele woorden wil den wisselen, zij het elkaar toeroepen moesten I Hij sprak even met hen en keerde toen weer terug naar de plaats, vanwaar hij gekomen was. Voorloopig bleven die twee nog wel zitten. Hij verveelde zich gruwe lijk, tot hij in zijn zak een groot dagblad van den vorigen avond ontdekte. Dat was een uitkomst. Hij besloot het van a tot z te gaan spellen, om althans eenige aflei ding te hebben. Van zijn voornemen kwam niet veel. Want hij viel over de courant in slaap. HOOFDSTUK XI. Een daverend gelach in zijn onmiddel lijke nabijheid deed hem vol schrik op springen. Als verdwaasd staarde hij in het rond, om dan tot het besef van de werkelijkheid te komen. Omstreeks kwart over acht werd de brand ontdekt door een wandelaar, die vlammen uit het dak zag slaan. Binnen zeer korten tijd was de motorspuit ter plaatse, doch het duurde geruimen tijd voor water gegeven kon worden. Al spoe dig bleek, dat uit het woonhuis, waaruit de vlammen hoog opsloegen, niet veel meer te redden zou zijn. De bewoners waren niet aanwezig. Ook de stallen werden leeg bevonden. Omtent de oorzaak tast men in het duister. Inbreker gearresteerd. De politie te Tilburg heeft wederom een goe den greep gedaan door het aanhouden van zekeren W. v. K.. Deze v. K., een broer van den voor eenigen tijd te Am sterdam gearresteerden beruchten inbre ker, maakte eveneens deel uit van het gilde der langvingers, die Tilburg en om geving onveilig maakt. Van K. heeft be kend verschillende inbraken te hebben gepleegd. In zijn woning werden inbre kerswerktuigen, o.a. een boor- en snij machine voor het openen van brandkasten in beslag genomen en verder een groote partij gestolen voorwerpen en consump tie-artikelen, afkomstig van diefstallen, gepleegd in den nacht van 22 op 23 Dec. in een café te Loon op Zand en in den nacht van 3 op 4 Januari in een kruide nierswinkel te Berkel Enschot. Paard op hol met 3 jongens op den wagen. Te Oud-Gastel sloeg een paard, gespannen voor een kar van den landbouwer L. B., op hol, terwijl op den wagen drie knapen, n.l. de 15-jarige L. B., de 12-jarige M. L. en de 9-jarige A. B. waren gezeten. In volle vaart rende het dier met den wagen door het dorp, waarbij de wagen in botsing kwam met een m eikkarretje, dat grootendeels ver nield werd. Door den schok tuimelden de drie knapen van de kar, waarbij de 12- jarige I. onder de wielen terecht kwam. In zorgwekkenden toestand moest het ventje naar het ziekenhuis worden over gebracht, terwijl gelukkig de beide ande ren met den schrik vrij kwamen. Het paard was intusschen verder gehold naar het erf van zijn baas, waar het vanzelf tot staan kwam. Een spoorwegongeluk te Utrecht. Gisteravond is op het Cen traal Station te Utrecht, bij het uitrijden van trein D 172, die uit Berlijn komt en te 18 uur 53 van Utrecht G. S. naar Rot terdam en Den Haag doorgaat, bij het Buurtstation van. dezen trein een vier- assige bagagewagen ontspoord. De trein reed langzaam en stopte onmiddellijk. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet voor, doch de weg werd een weinig be schadigd. Het spoor naar Woerden ge raakte door het ongeval echter versperd, zoadat den geheelen verderen avond tus- schen Utrecht en Woerden op enkel spoor werd gereden, hetgeen een aanzienlijke vertraging! in het treinverkeer veroor zaakte, welke vertraging zich door de aansluitingen in alle richtingen deed ge voelen. Onder leiding van den heer G. van Meurs, inspecteur van het vervoer te Utrecht, werden verschillende maatrege len genomen om het treinverkeer te ver zekeren en de vertraging zooveel mogelijk te beperken. Daartoe werden enkele trei nen opgeheven en andere gecombineerd. Penningmeester met kas er van door. De penningmeester B. van de afdeeling Kerkrade van de Fede ratie van Bouwvakarbeiders, is met het geld, dat hij aan de werklooze leden moest uitkeeren, benevens de afdeelingskas, ver dwenen. Vermoedelijk is hij naar België gevlucht. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 5 Jan. 1932. De volgende personen waren gedag vaard: M. F., 24 jaar, landbouwersknecht te Wissenkerke, wegens diefstal van een re genjas en een voegspijker, resp. toebehoo- rende aan A. de Looff te Geersdijk en A. de Looff te Wissenkerke. Eisch en uit spraak: f 20 of 20 d. E. K., 30 jaar, zonder beroep, te Goes, „Nou, jij moet weer vroeg opsjtaan, maar!" spotte Haverma. „En wat een visscher!" vond de ander. „Visschen is geen werk voor mij", zei Dolf knorrig. „Ik verveelde mij gruwe lijk en ging hier wat liggen lezen. En toen ben ik blijkbaar in slaap gevallen. Maar hoe laat is het eigenlijk?" Hij vond opeens, dat de zon al ver dacht hoog stond en greep naar zijn hor loge. „Lieve tijdl Elf uur! Hoe is het mo gelijk!" „Ja kerel, je hebt een flinke tuk ge daan. Om jaloerseh op te worden. Wij hebben al dien tijd rustig zitten visschen. Maar tenslotte gingen wij jou missen en na eenig zoeken vonden wij Zijn Edel heid. Harry wild© van je vermissing aan gifte doen bij de politie". „En hoe is de vangst?" vroeg Dolf. „Geen snars, man. Er schijnt hier niet veel te zitten. Maar dat geeft niet. Wij hadden een fijnen morgen, al was die voor jou vervelend. Aanvankelijk was ik van plan, zooals je weet, om ongeveer op dezen tijd weer naar huis te gaan. Maar Harry wil den dag vol maken en daarin heb ik ook wel trek. In Rotterdam loop ik ook maar met mijn ziel onder den arm. Ho© denk jij er over?" „Het kan mij weinig schelen", meende wegens beleedlging van L. M. Dezaleere. Eisch en uitspraak: f 15 of 15 d. J. de W., 26 jaar, pakhuisknecht te Middelburg, wegens vernieling van en kele ruiten in bet café van P. Visser. Eisch en uitspraak: f 15 of 10 d. F. K. G., 53 jaar, schilder te Wemel- dinge, wegens beleediging van W. K. Net te Axel. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 d. L. A. de S., 21 jaar, chauffeur te Vlis- singen, wegens mishandeling van P. Leu- nis. Eisch en uitspraak: f 5 of 2 d. E. J. N., 48 jaar, schipper te Sas van Gent, wegens mishandeling van G. van Pamel te Westdorpe. Eisch: f 10 of 5 d.; uitspraak f 5 of 2 d. A. J. de B., 37 jaar, landbouwer te Gadzand, door wegens misbruik van ge zag uitlokken, dat twee personen die bij hem in dienst waren met behulp van een wagen, een hoeveelheid zand hebben ge stroopt, dat toebehoorde aan het water schap Tienhonderd en Zwarte. Eisch en uitspraak: f 20 of 10 d. G. W. P., huisvrouw J. J. A., 34 jaar, werkvrouw te Middelburg, wegens belee diging van G. P. Buijs. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. B. A. V., 20 j., schippersknecht te Co- lijnsplaat, wegens het dragen van de uni form van matroos der Marine, terwijl hij die uniform niet mocht dragen, omdat hij met groot verlof was. Eisch en uit spraak: f 20 of 10 d. E. M. de B., 67 jaar, landbouwer te Sluis, wegens beschadiging van een af rastering, toebehoorende aan G. M. v. d. Broeke te Aardenhurg. Eisch f 15 of 15 d uitspraak f 10 of 5 d. J. P. J., 20 jaar, schippersknecht, en A. P. de M., 29 jaar, chauffeur, beiden te Breskens, wegens mishandeling van J. van Dixhoorn. Eisch en uitspraak: ieder f 15 of 10 d. J. J. L., 19 jaar, dienstbode te 0.- en W. Souburg, wegen© diefstal van vet, pe- kelvleesch en rookvleesch, toebehoorende aan C. van den Berg te Vlissingen. Eisch en uitspraak: 1 maand gevang, voorw. proeft. 2 jaar en f 15 of 10 d. G. T., 50 jaar, veldarbeider te 's-Heer Arendskerke, wegens openbare schennis van de eerbaarheid te Nieuwdorp. Eisch 14 d. gevang.; uitspraak 14 d. gevang., voorw. proeft. 2 jaar. Een oplichting van 65000 gulden. De Rotterdamsche rechtbank heeft gisteren een drietal zaken behan deld, die betrekking hebben op een op lichtingsaffaire, waarbij de heer B. E. Ruys voor een totaal bedrag van onge veer f 65.000 is benadeeld. Allereerst heeft terechtgestaan de 37- jarige koopman O. O., gedetineerd, die zich in 1926 ten kantore van den heer Ruys had vervoegd, en daar een verhaal had opgehangen, dat hij werkloos kellner was en nu een betrekking kon krijgen, doch geen geld had zich een passend costuum aan te schaffen. Het bezoek was daarmee geëindigd, dat O. was vertrokken met geld voor een nieuw costuum. De be zoeken van O. herhaalden zich regelma tig, want steeds nieuwe wenschen wist hij te bedenken, om van zijn weldoener geld los te krijgen. Zoo werd later een tante van O. uit Arnemuiden ten tooneele gevoerd. Van deze tante had van O. een obligatie van The Rock Island-Company gekregen, en begonnen werd nu geld te vragen op de coupons daarvan. Later weer verhaalde 0., dat hij de obligatie had verkocht aan een Oost-Indisch ambtenaar met pensi oen, die echter weigerde te betalen en tegen wie nu geprocedeerd werd. Met be hulp van gefingeerde bescheiden, heeft O. den heer Ruys jarenlang wijs ge maakt, dat het proces tot in hoogste in stantie gevoerd werd. Elk bezoek kostte den heer Ruys het noodige geld. Einde lijk, op 22 October, toen verdachte zich weer met een gefingeerd stuk naar den heer Ruys had begeven, was de zaak misgeloopen, omdat de politie den heer Ruys had gewaarschuwd. Verdachte legde een volledige beken tenis af. Volgens zijn beweren waren, voordat de heer Ruys de dupe werd, ook andere menschen opgelicht. Een daaron der, had daarbij een bedrag van 10.000 gld betaald. De adressen van deze phi- lantropen waren verdachte verstrekt door zekeren Le R., die hierna moest terecht staan. Van hem was eigenlijk het geheele plan uitgegaan, ook dat van de tante uit Dolf, onverschillig doende. „Maar wat waren dan jullie plannen? Blijven vis schen?" „Ben je dwaas? Neen, neon, aan alles komt een eind. We houden er mee op. Wij wilden een uur of anderhalf op een goed plekje dit lijkt mij. niet onaardig gaan luieren. Dan in het café, waar wij the© gedronken hebben, eten. 'n Biefstukje met gebakken aardappels zal wel smak ken. En dan rijden wij naar de Tafelt bergen, waar ©en prachtige gelegenheid is, om te biljarten. Hoe deuk je er over?" „Accoord, Van Putten", stemde Dolf toe. Alles was hem goed. Als hij maar niet aan zichzelf overgelaten werd. Want dan kwamen die tegenstrijdige gedachten weer. Het beste was maar, om zich in 's levens maalstroom t§ werpen „Afgesproken," zei Harry van Lanen, ,,'k Haal even onze rommel naar hier en dan gaan wij in de zon blakeren. De aar digheid is er over een uur hier toch af, want langzamerhand komen er meer men schen in het bosch. 'k Heb daareven al la waai geboord." Hij keerde spoedig terug met het visch- gerei, waarna elk zijn fiets haalde en die in de buurt in de schaduw zette. Een eeni ge oogenblikken later lag het drietal te ge- zelsen. Arnemuiden, en het procea om de obligatie. De voor de ensceneering benoo- digde stukken waren getypt door zekeren B„ die eveneens terecht moest staan. Een drukker, zekere K., had op bestelling van verdachte en Le R., het papier geleverd met de bedrukte hoofden van Rechtbank, Gerechtshof en Hoogen Raad. De heer B. E. Ruys, als getuige ge hoord, zeide door de hem getoonde stuk ken bewogen te zijn tot de afgifte van geld. In totaal is dat ongeveer 60 tot 70 duizend gld geweest. Een gedeelte daarvan heeft verdachte gerestitueerd in den vorm van meubelen en villa's te Domburg, die hij van het geld heeft laten bouwen. Getuige lijdt een schade van ongeveer 35 duizend gld. Het 0. M. eischte één jaar en drie maanden gevangenisstraf. Vervolgens heeft terecht gestaan de 44- jarige kantoorbediende A. L. B., die me deplichtig zou zijn geweest in deze op lichting. Het O.M. eischte 9 maanden gevange nisstraf. Ten slotte heeft in deze zaak terechtge staan de 46-jarige koopman A. W. Ie R., die zich eveneens aan medeplichtigheid aan de oplichting zou hebben schuldig gemaakt. Eisch 1 jaar en 3 maanden gev. straf. Gocaine-smokkelarSjl. Gis teren heeft voor het Gerechtshof te Den Bosch terecht gestaan de koopman J. D. S., uit Botterdam, in verband met het smokkelen van cocaine. Zijn gescheiden vrouw zou een koffertje met cocaine volgens de verklaring van dr van Wage- ningh te Maastricht buitengewoon weten schappelijk met iets anders vermengd en als opium, zeer schadelijk voor de ge zondheid, gereed gemaakt over de Duitsche grens hebben gesmokkeld en ver dachte zou het koffertje naar een café te Maastricht hebben gebracht. Verd. er kende wel het koffertje daar in ontvangst te hebben gegeven, doch hij heeft het niet door de stad gedragen. Op dit smokkel- zaakje was volgens verd. f 1750 verdiend, waarvan hij een derde zou krijgen. Hij deelde mede, dat er veel cocaine naar ons land wordt gesmokkeld, vooral naar Utrecht. De advocaat-generaal eischte Wegens verboden vervoer van cocaine tegen verd. 4 maanden gevangenisstraf met verbeurd verklaring van 't koffertje en de flacons. Roofoverval. DE BILT. Gisteravond te ongeveer 9 uur belden aan de woning van A., hande laar in afbraak, twee jonge mannen aan en vroegen of A. ook afbraak te koop had. Tegelijkertijd drongen zij de woning bin nen, grepen A., dreigden hem met een re volver, en bonden hem op een stoel vast, waarna zij het huis doorzochten om geld te vinden. Met medeneming van f 15 ver dwenen zij weer. A. heeft zich kunnen los wringen en heeft aangifte gedaan bij de politie. Een spoor is nog niet gevonden. De ongeregeldheden te Enschedé. ENSCHEDE. De strijd in de textielin dustrie, die tot nu toe zeer rustig verliep, heeft deze week een ander aspect gekre gen. Het schijnt, dat de ongeorganiseerde ar beiders ontstemd zijn over de geringe, steunbedragen. Mede daardoor zijn rel letjes tegen de werkwilligen, ontstaan. Gisteravond werden de werkwilligen aan de fabriek van Jannink opgewacht, maar zij hadden de fabriek aan de ach terzijde verlaten. Toen ging men in drom men naar de arbeiderswijk Patmos, waar het tot ernstige relletjes is gekomen, die tot gisteravond laat voortduurden. De rui ten van de woningen der werkwilligen werden stuk gegooid, terwijl 20 straatlan taarns werden vernield. Er werd met stee- nen naar de politie gegooid, zoodat een wachtmeester der marechaussee en een rijksveldwachter gewond werden en zich onder geneeskundige behandeling moes ten stellen. Enkele politie-agenten werden licht gewond. Politie en marechaussée te paard voer den charges uit, waarbij rake klappen werden uitgedeeld. Een aantal herriema- De landerige stemming van Dolf was in eenen verdwenen. Hij zou niet kunnen verklaren waarom, maar een feit was het. Druk nam hij deel aan het gesprek, tapte moppen, zoodat het uur omgevlo gen was, eer ze het wisten. Alleen toen het biljarten ter sprake kwam, dreigde er even disharmonie te komen. Dolf ver klaarde namelijk, dat hij het spel niet kende en ook nog nooit gedaan had. „Zeg, uit wat kafferland kom jij eigen lijk?" vroeg Harry van Lanen, niet zeer beleefd. „Uit een land van zeer fatsoenlijke menschen," antwoordde Dolf geraakt. „De Rotterdammers kunnen er naar kijken." „Tut, tut," suste Huib Haverma. „Har ry bedoelt het zoo kwaad niet." „Weineen, kerel. Vat heusch geen vlam. 't Is de moeite niet waard, 'k Heb alleen gemerkt, dat je van voetballen niets weet, dat visschen je niet schelen kan en nu zeg je ook, dat je het biljarten niet kent. Dat verbaast mij, alleen en ik vraag mij af, wat in vredesnaam de menschen doen in het gat, waar jij vandaan komt. 'k Had 't misschien iets anders kunnen vragen, maar 't was er uit, zonder dat ik er erg in had. Dat is alles." „Vergeven en vergeten," zei Dolf op eens. Eigenlijk, overregde hij, had hjj dvrge- kers moest zich onder doktersbehandeling stellen. Toch ging men voort met steenen te werpen, zoodat enkele marechaussée's, die in het nauw gedreven waren, van hun revolver gebruik moesten maken. Nie mand werd echter getroffen. De fabriek van Jannink is vanmorgen stilgelegd. EINDHOVEN. Hedenmorgen is de bak kerij en winkel van den heer T. in de Marconistraat geheel uitgebrand. Verze kering dekt de schade. HELMOND. Hedenmorgen is op den onbewaakten overweg te Deurne zekere de K. door een sneltrein uit Helmond overreden en op slag gedood. Het slacht offer was gehuwd. De toestand In Britsch-lndië. BOMBAY. De krijgsraad van het con gres heeft in een speciale zitting de on- derdeelen van de ongehoorzaamheidsactie uitgewerkt. Dit houdt o.a. in een boycot van En- gelsche scheepvaartmaatschappijen en verzekeringsconcerns, het plaatsen van posten voor Engelsche winkels en het vervaardigen van zout. Gelden zullen worden ingezameld om deze actie te steunen. Reeds is meer dan 100.000 pd.st. bijeen gezameld. Het congresbestuur zal zich in verbinding stellen met de goudbeurs te Bombay, teneinde den uitvoer van goud stop te zetten. Aan de textielfabrikanten zal worden gevraagd de orders voor Engelsche ma chines te annuleeren. De onderkoning heeft een voorgenomen reis uitgesteld en blijft te Dehli. Nieuwe maatregelen tegen het congres zijn in werking getreden. Verschillende demonstraties, waarbij ook een van kinderen, zijn uiteen ge dreven. Te Cawnpore zijn 17 congreslei ders gearresteerd. In den afgeloopen nacht werden te Bombay 100 personen gearresteerd. En kele regeeringsgebouwen werden hier en daar in brand gestoken. Te Bengalen Leeft de regeering speciale beschermings maatregelen moeten nemen voor de En gelsche bewoners, aangezien zij waren bedreigd. Te Benares kwam het tot ernstige bot- rmgen met de politie. Het aantal slacht- uffers is nog niet bekend. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Jan. 2.30 u. Parijs 9.779.80. Londen 8.358.40. Brussel 34.6434.66. New York 2.48%—2,49y8. Berlijn 59.1059.15. MIDDELBURG. Huw.-aangiften: J. de Koning, 25 j. en G. M. van de Dood, 18 j. Gehuwd: J. L. de Troije, 26 j. en G. Kempe, 19 j. Bevallen. J. A. BurgsDouw, z.; P. A. de RijkVermeulen, d.; F. Willeboordsa van Leerzem, d.; J. de Pagterde Rooij, z.; G. HendrikseGel jon, d. Overleden: J. E. Bosdijk, 80 j., wed. v. J. W. Akkermans. NISSE. Gehuwd: 30, Pieter Elenhaas, 47 j., wedn. van Dirkje de Regt en Bar bara Mol, 26 j. jd. Overleden: 26, te Goes, Jacobus Boon man, 63 j., man van Johanna Priem. ST. LAURENS. Ondertrouwd: F. Schell, 33 j. en J. D. F. Maris, 29 j. Bevallen: M. den Boeft, geb. Besuijen, d.G. Wielemaker, geb. Maljers, d. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 3, Dina, d. v. L. J. Berwald en W. v. d. Linde; 10, Cornelia, d. v. Marinus de Koster en Pie- ternella van Gessel; 21, Jan Adriaan, z.v. Jan Bastiaan Blok en Elizabeth de Dreu; 25, Frans, z. v. Willem Lodewijk Hart- hoorn en Bastiana van de Kreke. Overleden: 18, Johanna Riemens, 23 j., vrouw van Adriaan de Dood; 25, 'David Joziasse, 43 j., echtg. van Jannetje Goud. lijke vragen wel kunnen voorzien. Natuur lijk, menschen als deze twee, waren er in Kerkwijk en Meerstad ook. Meerstad had een in die streken bekende voetbalclub. Er was een bioscoop. Er waren café's met biljarten. De kwestie was alleen, dat zijn opvoeding hem buiten die 'dingen gehou den had. Maar dat kon hij deze beide jongelui toch moeilijk zeggen? „Dat vind ik ook," meende Huib Haver ma, reageerend op Dolf's laatste woorden. „Je moet wat van elkander kunnen ver dragen. En als je niet biljarten kunt, zul len we het je leeren. We gaan opstap pen. Ik krijg trek." Het café van dien morgen was spoedig bereikt. Huib Haverma sprak met den waard af, dat het vischgerei er zou be waard blijven tot den avond. „Wat is dat eten allergruwelijkst zout," vond Dolf ietwat later. „Berekening, man. Wij moeten dorst krijgen," lachte Huib. „Wat moet! je nu drinken?" vroeg Dolf. „Ik neem straks een glas bier. Dat verslaat den dorst." Hij deed het. En het glas smaakte hem zóó goed, dat hij er nog één bestelde. De sportlui dronken limonade, daar zij uit overtuiging geheelonthouder waren. (Warou verruigd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3