Uit de Provincie. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw Zoeklichtjes. Gemengd Nieuws. 4 men verwacht In welingelichte kringen, dat het ook hier niet tot een staking zal leiden. LOOP DER BEVOLKING. De salariskorting. In „Stbld." No. 556 is opgenomen het Kon. Besl. van 29 Deo. j.l. tot vaststel ling van een tijdelijke korting op de be zoldiging van de burgerlijke en militaire Rijksambtenaren en van het personeel bij het lager-, nijverheids- en landbouwon derwijs. De korting geldt, naar men weet, voor het tijdvak 1 Maart 1932 tot 1 Maart 1935. Zij bedraagt: a. voor hen, die gehuwd zijn, en voor hen, die gehuwd zijn geweest, 2% ten honderd van de eerste f 2000 en 5 ten honderd van het meerdere der jaarlijk- sche bezoldiging, met uitzondering van het bedrag daarvan, hetwelk aan kinder toelage wordt genoten; b. voor hen, die ongehuwd zijn en nim mer gehuwd zijn geweest, 2Y> ten hon derd van de eerste f 1000 en 5 ten hon derd van het meerdere der jaarlijksche bezolding, met uitzondering van het be drag daarvan, hetwelk aan kindertoelage wordt genoten. DE MALVERSATIES BIJ DEN PENSIOENRAAD. Zonderlinge toestanden. Naar aanleiding van de behandeling door de Haagsche Rechtbank van de zaak tegen drie ambtenaren van den Pensioen raad, beschuldigd van valschheid in ge schrifte, merkt het „Vaderl." o. m. op: Deze zaak heeft wel een zeer merk waardige wending genomen. Er waren slechts weinig getuigen gedagvaard, en geen van deze bleek bij machte een posi tieve verklaring omtrent de vervalsehin- gen af te leggen. Na langen tijd in de raadskamer te zijn geweest, verwees de rechtbank alle drie zaken dan ook terug naar den Rechter-Commissaris voor een nader onderzoek, waarbij o. m. zal moe ten worden vastgesteld, of de vervalschte cheques inderdaad aan de verdachten zijn uitbetaald. Toch heeft deze eerste behandeling van de zaak nog meer aan het licht gebracht. Uit het getuigenverhoor bleek n.l. het een en ander omtrent werkwijze en gebruiken bij den Pensioenraad, die wel even een afzonderlijke vermelding waard zijn. De voorzitter, Mr N. G. van Taack Tra Kranen, verklaarde o. m., dat zijn hand- teekening-stempel niet onder zijn persoon lijke berusting blijft, doch bewaard wordt door Mej. Douw, die natuurlijk wel op dracht heeft hierover goed te waken, doch die dit blijkbaar niet zoo goed gedaan heeft, dat de verdachten of althans één van hen, er bij heeft kunnen komen. Voorts deelde de voorzitter mee, dat de girobiljetten, waarop zijn gedrukte hand- teekening voorkomt, in zekeren zin vrije lijk ter beschikking van het geheele per soneel van den Pensioenraad liggen; dit zou in verband staan met een te zwakke personeelsbezetting. Uit het verhoor van den heer Stapel bleek, dat de Pensioenraad feitelijk de controle over zichzelf uitoefent; de beta lingen loopen niet over het Departement van Financiën, slechts oefent de Reken kamer een lichte na-controle uit. En dat alles, terwijl bekend is, althans zoo deelde de voorzitter mede, dat sinds de invoe ring van het nieuwe systeem van pensi oenbetaling, dat ten gerieve van de ge- pensionneerden in 1927 werd ingevoerd, de mogelijkheid van fraude absoluut is aangetoond. In datzelfde jaar is hier over n.l. een rapport uitgebracht door een der ambtenaren van den Pensioen raad, aan welk rapport een der verdach ten van heden zijn medewerking heeft verleend. Trouwens, de door P. gevolgde methode van verduistering is in groote trekken in dat rapport opgesomd. Daar komt nog bij, dat de totaal cijfers der rekenmachines door de Algemeene Re kenkamer als juist worden aangenomen, en niet meer nageteld worden, iets, wat in geen enkel particulier bedrijf nagelat ten zal worden. De bootdienst Vlissingen Ter Neuzen. Te Ter Neuzen is een comité opgericht, dat krachtige pogingen aanwendt tot behoud van den bootdienst Vlissingen-Ter Neuzen. Door de gemeentebesturen van Yiissin- gen en Middelburg is adhaesie betuigd aan het verzoek tot behoud van dezen bootdienst. Er worden thans te Ter Neuzen hand- teekeningen verzameld op een adres, dat aan de bevoegde autoriteiten zal worden gezonden, waarin krachtig wordt aange drongen den bootdienst niet op te heffen. i DE RADIO-DOKTER, steeds en overal te ontbieden. J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Gisteren had de installatie van dhr A. Coumou, als hoofd der Ghr. Lagere School aan da Heerengracht plaats. Dhr Dr K. Huizinga opende de in het Schuttershof belegde vergadering, en heette allen welkom. In het bizonder de afgev. van den kerkeraad, dhr Wit, In specteur L.O. en het bestuur der kweek school. Spr. schetste de geschiedenis van de splitsing der U. L. O. school aan de Hee rengracht. Na velerlei besprekingen en overwegingen bleek het onmogelijk, het schoolgebouw aan de Heerengracht te vergrooten. Tenslotte is een zeer goede oplossing verkregen door het betrekken GEMEENTE Serooskerke (W.) Sint Laurens Kats Colijnsplaat 's-Gravenpolder Waarde Nisse Wissenkerke Wemeldinge Oostkapelle 1 Januari 1931 M. 815 569 333 996 550 494 343 1891 1164 680 V. Totaal 827 584 294 932 574 501 311 1768 1177 684 1642 1153 627 1928 1124 995 654 3659 2341 1364 Geboren M. Vr. T 15 13 6 14 12 12 5 42 14 12 16 10 5 11 9 7 2 42 24 12 31 23 11 25 21 19 7 84 38 24 Gevestigd M. 30 40 9 24 22 17 13 28 43 20 Vr. 20 36 10 29 25 14 25 42 55 28 Tot. 50 76 19 53 47 31 38 70 98 48 11 6 33 19 11 Overleden M. Vr. Tot 5 10 5 9 10 7 3 14 11 7 11 2 2 7 8 3 4 16 10 4 16 12 7 16 18 10 7 30 21 11 Vertrokken M. Vr. Tot 30 43 8 46 22 13 19 80 40 28 29 40 7 48 39 19 33 83 76 37 59 83 15 94 61 32 52 163 116 65 1 Januari 1932 M. Vr. Totaal 825 569 335 979 552 503 339 1*67 1170 677 823 588 300 917 561 500 301 1753 1170 683 1648 1157 635 1896 1113 1003 640 3620 2340 1360 van de school aan de Nieuwe Haven, waar nu uitsluitend U.L.O. onderwijs wordt gegeven. Spr. dankt zoowel het hoofd der U.L.O. school, dhr IJselstein voor diens advie zen, daarin gesteund door de Inspectie als voor de welwillendheid van het ge meentebestuur alhier. Op deze wijze, aldus spr., zich rich tend tot den heer Coumou, was uw positie geschapen. In biddend opzien tot God heeft het bestuur u geroepen als hoofd der Heerengrachtschool en in dezelfde houding zijt ge tot een beslissing geko men. Het zij u gegeven, nog lang het on derwijs te dienen. Hiermede verklaar ik u geinstalleerd. Ook dhr Vast, de nieuwbenoemde on derwijzer aan de U.L.O.-school, werd een hartelijk welkom toegeroepen. Ds D. Scheele sprak namens den ker keraad der Geref. Kerk, en sprak er zijn blijdschap over uit, dat de Geref. school- vereeniging haar werkzaamheden en per soneel zoo ziet uitbreiden en wenschte 't bestuur geluk met beide benoemingen. Dhr Galjouw sprak namens het bestuur der Ghr. Kweekschool. Hij' wees op de bizondere relatie die er tusschen genoem de school en de Ghr. scholen aan de Hee rengracht en Gravenstraat bestaat, daar deze leerscholen zijn der Ghr. kweek school. Hij begroet namens het bestuur dhr Coumou als hoofd der leerschool en hoopt op een goede samenwerking. Dhr Winter, hoofd der school in de Gravenstraat, begroet den heer Coumou als collega en vriend en wenscht spreker toe kracht en lust om in het driemanschap nog lange jaren bezig te zijn tot bloei van het Christelijk onderwijs. Dhr Schout, onderwijzer aan de Hee rengrachtschool, spreekt den heer IJsel stein toe, die zulk een goed patroon en warm vriend was en hoopt dit van dhr Coumou ook te mogen verwachten. Dhr Goumoui het woord verkrijgend, dankt het bestuur voor deze benoeming, en voor alles wat het bestuur reeds deed om de overkomst zoo vlot te doen ver- loopen. Hij hoopt in Gods kracht het bestuur niet te zullen teleurstellen in zijn werk en dankt voorts alle sprekers, die het woord voerden en hem een hartelijk wel kom toeriepen. Hij zal trachten, met het personeel der school de kinderen aan zijn school toevertrouwd, het beste te geven, wat hij heeft. Dhr Vast dankt het bestuur voor de benoeming en hoopt zijn volle kracht te geven aan het Chr. onderwijs alhier. Na het slotwoord van den voorzitter werd deze gezellige bijeenkomst door ds D. Scheele met gebed beëindigd. De Vereeniging tot Instandhou ding van oude gebouwen te Mid delburg zal in 1932 25 jaar bestaan. Op de jaarlijksche algemeene vergadering zal een overzicht gegeven worden van het geen de vereeniging in dit tijdvak tot stand bracht. De secretaris, dr W. S. Unger, werkt reeds eenigen tijd aan de bouwgeschiede nis van het Middelburgsche Stadhuis. Tegen den tijd der vergadering zal, naar verwacht wordt, dit werk in druk ver schijnen. Goes. Vandaag herdenkt Mejuffr. G. de JongeMulock Houwer het feit, dat zij 25 jaar geleden als hulp in de huishou ding bij de familie Wilton van Reede Van Buren in dienst trad. In de dezer dagen gehouden verga dering van het crisis-comité is besloten een begin te maken met het inzamelen van geld en goederen. De inwoners zullen bovendien op deze inzameling worden attent gemaakt door circulaires op de wijze, zooals dit hier ter stede door de commissie voor de econo mische spijsuitdeeling geschiedt, welke circulaires aanstaanden Zaterdag van huis tot huis zullen worden bezorgd. Het antwoord daarop zal door de leden van het comité, ieder in zijn wijk, in den loop der volgende week persoonlijk worden af gehaald. Ten aanzien van hen, die voor steun van het comité in aanmerking wenschen te komen, dient het volgende te worden opgemerkt: De georganiseerden dienen hun aan vraag in door bemiddeling van het be stuur hunner vakvereeniging, terwijl alle anderen hun aanvraag rechtstreeks indie nen bij den secretaris van het comité, notaris Verbist, Stationsweg 12. De steun, hetzij in goederen, hetzij in geld, wordt voor zooveel de georganiseer den betreft, aan het bestuur van de be trokken vakorganisatie ter hand gesteld, hetwelk vervolgens voor de uitkeering aan de betrokkenen zorg draagt; de steun aan anderen toegekend, wordt door het co mité rechtstreeks uitgekeerd. Rilland-Bath. Gisteravond hield de af- deeling van den Ned, Chr, Landarbeiders- bond in de openbare school haar eerste jaarvergadering. Nadat de voorzitter, de heer J. Kole, de vergadering op de ge bruikelijke wijze had geopend, en een ope ningswoord had gesproken, bracht de se cretaris, de heer J. Walraven, het jaar verslag uit. Op 5 Jan. 1931 werd de afd. opgericht met 15 leden, thans telt zij 51 leden. Negen vergaderingen zijn gehou den en twee maal is met de werkgevers geconfereerd. Nadat eenige huishoudelijke besprekin gen waren gehouden (o.a. werd de klacht geuit, dat de arbeiders uit Kruiningen, Waarde, en Rilland bij het werk aan de Vinkenissegeul minder verdienen dan die uit Krabbendijke) sprak ds J. Hete- b r ij, een der oprichters van de afdeeling, een principiëel woord. Toegestemd moet, aldus spr., dat er maatschappelijke wantoestanden zijn. Deze mogen ons niet met rust laten. Wij moeten daarover ons oordeel durven zeggen. Ook moet erkend, dat sommige Christenen hun sociale roeping wel eens verwaarloozen, maar dit mag er ons niet toe leiden het standpunt van den klassen strijd te gaan innemen, want de beginse len van het Christendom, het Woord van God, laten ons niet in het onzekere. De valsche mystiek en de leege lijde lijkheid worden door Gods Woord geoor deeld. De Chr. Sociale beweging er kent, dat de Staat op maatschappelijk ter rein een taak heeft. Wat zou er anders van de ouden van dagen, de zieken en in validen moeten komen? Wij Christenen willen eerst het Ko ninkrijk Gods en zijne gerechtigheid zoe ken, maar hebben juist daarom ook een open oog voor het maatschappelijk leven. De sociaal-democraten verlangen alles van den Staat. Wij prediken de Christe lijke solidariteit in woord en daad en strijden voor het recht, niet om de macht. Het gaat in den diepsten zin om de vraag, door welk beginsel onze samenle ving moet worden beheerscht. Hierna sprak de heer A. de Lange te Goes, de afdeeling toe. Spr. legde er den nadruk op, dat het niet voldoende is, dat de Ghr. Vakbeweging groeit in leden tal hoe verblijdend dat ook is maar noodig is, dat de leden der Ghr. vakorga nisaties weten, waarom zij lid zijn en waarom zij Christelijk georganiseerd zijn. Principieels bezinning is voortdurend noodig. Duidelijk stelde spr. in het licht, hef principiëel verschil tusschen Christe lijke en moderne vakbeweging en bestreed ook op grond van het Ghr. beginsel, het economisch liberalisme, dat door vele werkgevers, en ook door niemand minder als ds Kersten wordt aangehangen. Tegenover de artikelen in „De Ba nier" van vorige week verdedigde Spreker het goed recht der Ghr. Vakbeweging. Nadat de aftredende bestuursleden wa ren herkozen, en besloten was, bij den burgemeester aan te dringen op de vor ming van een crisis-comité, beëindigde ds Hetebrij deze welgeslaagde vergadering met dankgebed. Arnemuiden. Bevolking over de maand Dec. 1931. Ingekomen: uit 'sGravenhage J. de Klerk D 14; uit Serooskerke O. O. A. Kohlschmidt G 21; uit Den Helder J. GrootjansTheune A 132. St.-Laureris. Loop der bevolking over de maand December 1931: Ingekomen M. Blind en gezin, bank werker B 125, uit Numansdorp; W. van de Putte en gezin, z. b., B lb uit Amster dam; wed. W. Marinissende Bruijne, z.b., A 17, uit Middelburg; G. Gillisse, soldaat inf. A 6, uit Malang (N.O.I.); Vertrokken J. G. MesuAbrahamse, z.b., van A 87 naar Veere; Joh. Louwer- se en gezin, landb. van A 32 naar Mid delburg; J. F. Kesteloo, dienstbode, van B 93, naar Koudekerke. Vrouwepolder. Maandagavond hield de afdeeling van den Ghr. Landarbeiders- bond een algemeene vergadering in de consistorie der Ned. Herv. Kerk, alhier. De voorzitter, dhr J. Janse, opende op de gebruikelijke wijze, waarna hij een openingswoord sprak. Er werd gevraagd, of er leden waren, die wenschten als lid toe te treden tot het T.B.G. fonds van den Bond. De werkverschaffing werd nu breed besproken, waarbij vooral ter sprake kwam, het eigenaardige feit, dat er in de afdeeling Gapinge oogenschijnlijk meer werk gegeven werd, dan in de afdeeling Vrouwepolder. Sterk werd er de nadruk op gelegd, dat wanneer zich dit geval weer voordoet, men naar Gapinge moet gaan om alsnog aldaar te werk gesteld te wor den. Aan de hand van het verslag van den j.l. gehouden gemeenteraad werd de houding bepaald aangaande den duur der tewerkstelling en het te ontvangen loon. Medegedeeld werd, dat het bestuur was toegetreden tot den Chr. Besturen bond te Serooskerke (W.), alsmede, dat er een districtsvergadering zal plaats hebben ter vaststelling van een looncon- tract. Hierna sluiting. Zaamslag. Ook alhier is op initiatief van den burgemeester een crisis-comité gevormd. In het comité hebben zitting ge nomen: de burgemeester Joh. de Feijter, Ds en Mevr. van Dis, Ds Kok en dhr G. H. H. Wisse. Het voornemen is om zich aan te sluiten bij het Nationaal Crisis- Comité. Tholen. In verband met de groote vraag naar uien in het buitenland, speciaal in Engeland, wordt de laatste dagen in ge noemd product in de westelijke helft van het eiland Tholen een zeer levendigen handel gedreven. In enkele dagen steeg de prijs van f 3 tot f 5 per 60 kg. Colijnsplaat. Loop der bevolking. Ingekomen: Govert Leendert Leendert- se en echtg. uit Veere. Mr Pieter van Breda uit Amsterdam. Vertrokken: Cornelia Hannewijk, geb. Visser, naar Wolf aartsdijk. Kats. Loop der bevolking. Ingekomen: L. J. van den Ende uit Wissenkerke. Vertrokken: Niza F. Joosse naar Mid delburg. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Lemelerveld, H. A. L. Furnée te s Gravenhage Vruchtbare kruisingen van tarwe en rogge? Uit Londen wordt gemeld: Sir Rowland Biffen, professor in de agrarische botanie, wiens ontdekking van roestvrij graan in 1914 algemeene belang stelling in de wereld verwekte, is er in geslaagd een aantal vruchtbare kruisin gen tusschen tarwe en rogge te vinden, welke naar men verwacht zal leiden tot het ontdekken van soorten, die op betrek kelijk armen grond graan vem goede kwa liteit zullen leveren, waarvan de cultuur- kosten aanzienlijk geringer zullen zijn dan der inlandsche tarwe. DE POSITIE DER NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. De burgemeester van Vlisingen over zijn gemeente. De heer G. A. van Woel deren, Burge meester van Vlissingen, heeft aan het Persbureau Vaz Dias in verband met de tot hem gerichte vragen eenige mededee- lingen gedaan over den toestand van zijn gemeente, voornamelijk over de groote toeneming van de werkloos heid. Tengevol ge van de hui dige maat schappelijke crisis aldus de heer Van Woelderen is de positie van Vlissingen in vergelijking met het vorig jaar minder gunstig te noe men. Op het industrieele leven in deze ge meente heeft de crisis haar nadeeligen invloed doen gelden, in het bijzonder op het werfbedrijf der Koninklijke Maat schappij „De Schelde", welke met groote slapte heeft te kampen. Van de 2300 werk lieden, die aan „De Schelde" werkzaam waren, moesten 7800 worden ontsla gen. In 1931 is de werkloosheid, vergele ken met het vorig jaar, toegenomen. Bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs waren ge middeld ingeschreven 142 personen en over 1931 gemiddeld 506 personen. De gemiddelde werkloosheidspercentages van alle tegen werkloosheid verzekerde arbei ders, bedragen in 1930 2,6 en in 1931 13.7 pet. Over 1930'31 werd door het Burgerlijk Armbestuur (Maatschappelijk hulpbetoon) wegens ondersteuning aan werkloozen uitgekeerd f 26.000 en in 1931 vermoedelijk ongeveer f 42.000. In 1931 is een werkverschaffing inge steld; aan loon zal ongeveer f 80.000 be taald worden. Door de werkloozenkassen van de verschillende vereenigingen is uit gekeerd in 1930 f 26.810; dit zal vermoe delijk over 1931 bedragen f 110.000. Ter bestrijding van de werkloosheid verdient het aanbeveling te trachten werkgelegenheid te scheppen door het uit voeren van openbare werken, waaraan in de toekoio3t behoefte zal bestaan. 'tValt toe te juichen, dat er binnen kort in de Tweede Kamer geinterpelleerd zal worden over het Radio-vraagstuk. Want het wordt steeds duidelijker, dat er op dat gebied dingen gebeuren, die niet in den haak zijn. In de liberale bladen wordt den laaf- sten tijd veel geschreven over een brief van de N.G.R.V. en de K.R.O. aan den Minister van Waterstaat, die op een heel zonderlinge manier in handen van het A.V.R.O.-bestuur moet zijn gespeeld. Bovendien is het ook al meermalen ge bleken, dat de inhoud van stukken, be stemd voor den Radio-raad ter kennis van derden werd gebracht. Zoo heeft b.v. on langs mr Boon, een der A.V.R.O.-voor- mannen, een rede geciteerd, die wel in dien vorm bij de controle-commissie werd ingediend, maar niet werd uitgesproken. Nu heeft de A.V.R.O. van dergelijke minder faire handelingen niet veel ple zier beleefd. Het gevolg van een van hare publicaties is toch geweest, dat de andere omroepvereenïgingen meer billijk behan deld werden dan oorspronkelijk de bedoe ling was. Maar dat neemt niet weg, dat het hoog tijd wordt, dat over de handelingen van de A.Y.R.Ó. het volle licht opgaat. OPMERKER. De financieele toestand dezer gemeen te aldus vervolgde de burgemeester van Vlissingen is niet gunstig te noemen. Alle belastingbronnen van eenige betee- kenis zijn aangeboord. De begrooting voor 1932 met een eind bedrag van f 1.531.116 is door een hoo- gere raming van een balanspost f30.000 hooger dan het jaar te voren. Tengevolge van de nieuwe wet tol, rege ling van de financieele verhouding tus schen het Rijk en de Gemeenten geniet de Vlissingsche bevolking door de opheffing van de inkomstenbelasting en de invoe ring van de gemeentefondsbelasting, eeni ge belastingverlaging. Daar de gemeente van het Rijk slechts het door de Wet ge garandeerde bedrag ontvangt als uitkeering van het Rijk en bovendien 80 opcenten op de gemeentefondsbelasiiiiig en 120220 opcenten op de personeels belasting moet heffen, is zij door deze nieuwe wettelijke regeling zeer beperkt in de uitoefening van de autonomie der gemeente. Relletjes te Enschedé. In tegenstelling met de laatste weken, 'die te Enschedé zeer rustig verloopen zijn, heerschte gisteren en eergisteren 'n rumoerige stemming in de stad. Maan dag was er reeds een meer dan gewone belangstelling voor de fabrieken van de firma Jannink in verband met het feit, dat deze firma haar bedrijf wederom in werking zette. Het personeel, dat er nog werkzaam was, hoofdzakelijk de z.g. vas te arbeiders en de Duitsche wevers, zou dien morgen wederom aan den arbeid gaan. Op enkele punten der stad ging het vrij rumoerig toe. Voor de fabriek der firma Jannink stond een menigte van ruim 600 menschen de werkwilligen op te wachten. De aanwezigen werden door de politie aangemaand door te loopen. Meerdere werkwilligen werden hinderlijk gevolgd door de stakers. Een hunner werd hierbij van de fiets getrokken, doch onmiddellijk daarop door de aanwezig zijnde politie in bescherming genomen. Bij een anderen werkwillige werd een ruit van een woning ingegooid. In de ar beiderswijk „Pathmos" trokken ongeveer 500 man onder groot rumoer langs de woningen van de werkwilligen. De politie zag zich genoodzaakt de menigte uiteen te drijven. Voor de fabriek „Schuttersveld" had den zich ruim 1000 personen verzameld, die de weinige werkwilligen in deze fa briek (meest vast personeel en ouden van dagen) stonden op te wachten. Zoodra eenige menschen de fabriek verlieten, werd er gejoeld en geschreeuwd. De po litie dreef ook hier de menigte uiteen. Tegen omstreeks half zes verzamelden zich gisteravond bij de fabriek der firma Jannink een menigte van ongeveer 2000 personen, die door de politie werd aan gemaand, om door te loopen, aan welk bevel schoorvoetend gevolg werd gegeven. Ten slotte werd echter niet meer aan de bevelen voldaan, zoodat politieversterking kwam om de menigte te verspreiden. De menigte trok toen naar de Pathmosstraat en het Janninksplein, waar eenige werk willigen der firma Jannink wonen. In de Pathmosstraat waren eenige electrische lantaarns, al of niet ten gevolge van op zet, defect, zoodat in 't begin dier straat groote duisternis heerschte. Van alle kan ten werd met steenen gegooid. Een opperwachtmeester van de mare chaussee werd aan het achterhoofd ge wond en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Om hem te ontzetten is er door de politie geschoten, waarop de menigte uiteen stoof. Een rijksveldwach ter werd aan de lip gewond, terwijl voorts een brigadier der gemeentepolitie bloe dend aan de hand gekwetst werd. Ook de hoofdinspecteur kreeg een steen tegen het been. Intusschen was er een voldoende politiemacht gekomen en werd de Path mosstraat schoongeveegd, waarbij ferme klappen werden uitgedeeld. Tegen half acht was het weer rustig, doch om acht uur was het andermaal X 35) 'i f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2