Ruwe Huid PUROL Ruwe HandenDoos 30 cent. Ruwe Lippen Bi) Apoth. en Drogist Binnenland. Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. go-Slavië, Polen, Tsjecho-Slcvakije, Por tugal en Buitschland. De Engelr-che mededeeling houdt te vens het voorstel in de conferentie te Lau sanne te doen houden. Korte Berichten. Het personeel van de Oostenrijksche Bondsspoorwegen is uit verzet tegen het wetsontwerp op de Bondsspoorwegen, op enkele baanvakken begonnen lijdelijk ver zet te plegen. Drankwetagenten hebben in Passaic, in New-Yersey, vlak bij de stad New- York, een geheime distilleerderij ontdekt en in beslag genomen. De waarde bedroeg een half millioen dollar. De distilleerderij was door pijpleidingen verbonden met vijf tanks in Wellington, die een inhoud had den van ongeveer een half millioen gal lons. De dagelijksche productie bedroeg dertigduizend gallons. Op een van de Keulsche kerkhoven, het Nordfriedhof, heeft de politie een werkplaats van valsche munters ontdekt. Een 36-jarige timmerman en een 33- jarige arbeider zijn gearresteerd. Zeven vijfmark-stukken en alle werktuigen wer den in beslag genomen. Een derde mede plichtige is door de politie te Dusseldorp gearresteerd. Volgens bericht uit Sofia heeft de Sobranja, na heftige debatten, die eenige dagen duurden, met groote meerderheid 't voorstel tot 't verleenen van politieke amnestie aan in 't buitenland wonende Bulgaarsche emigranten, die naar Bulga rije terugkeeren, boeren en communisten, aangenomen. De stad Dortmund heeft tengevolge van den slechten oeconomischen toestand en de hooge uitgaven voor ondersteuning kasgeldmoeilijkheden. Zij kan op 1 Ja nuari slechts een zesde van de ambte naarssalarissen uitbetalen. Het bestuur der stad heeft zich voorts tot haar hypo thecaire crediteuren gewend en. om uit stel van betalingen verzocht. Ingezonden mededeelingen. Vulcaansoord blijft werken. De aanvankelijke vrees, dat de ijzer- en emailleerfabriek „Vulcaansoord" bij Doe- tinchem met 1 Januari a.s. zou worden stopgezet heeft zich gelukkig niet be waarheid. Vrijwel alle met ingang van dien datum gegeven ontslagen zijn weer ongedaan gemaakt. Alleen in de leiding van het bedrijf zijn groote wijzigingen ge bracht. Mistsirene op spoorweglocomotief. De Nederlandsche Spoorwegen hebben op locomotief 3780 proeven genomen met een luchtsirene, om ingeval van mist den in aantocht zijnden trein op onbewaakte overwegen aan te kondigen. Deze proeven zijn evenwel niet geslaagd; het geluid was te zwak, en een sterkere sirene zou te veel lucht vorderen. Thans is genoemde locomotief voorzien van een stoomsirene, die eveneens in dienst wordt gesteld bij het heerschen van mist om de komst van den trein aan te kondigen aan de weggebruikers, die zich over niet afgesloten overwegen moeten bewegen. Deze stoomsirene geeft een hard geluid. Christelijk Nijverheids-onderwijs. Ter gelegenheid van het congres voor vakopleiding te Den Haag kwamen op initiatief van den Bond van Vereenigin- gen voor Ghr. Nijverheidsonderwijs in de Christelijke huishoudschool aldaar een 30-tal dames en heeren, verbonden aan het Nijverheidsonderwijs in Amsterdam, Den Haag, Haarlem, Delft, Rotterdam, Bodegraven, Utrecht, Dokkum, Gronin gen, Coevorden en Zetten bijeen, om te beraadslagen over de oprichting van een Vereeniging van Leeraren en leerar essen (directeuren en directrices daaronder be grepen) bij het Ghr. Nijverheidsonderwijs De vergadering stond onder leiding vein den bondsvoorzitter Dr A. B. te Winkel, Ned. Herv. pred. te Den Haag. Na een zeer geanimeerde bespreking werd een comité gevormd, bestaande uit de dames W. J. Mulder, Den Haag; E. S. Sijpkens, te Groningen; en J. H. Roze- boom te Delft en de heeren J. Robert te Utrecht en J. v. d. Rest te Den Haag, die het plan voor de definitieve oprichting eener vereeniging nader zullen uitwer ken. Het reglement diensivoorwaarden der Nederl. Spoorwegen met 6 maanden verlengd. Heden wordt een Kon. Besluit ver wacht, waarbij de termijn voor periodieke herziening van het reglement Dienstvoor- waarden der Ned. Spoorwegen nader met zes maanden, mitsdien tot t Juli 1932 wordt verlengd Zooals bekend, had de Spoorwegdirec tie den Minister van Waterstaat in over weging gegeven dien termijn andermaal mot een jaar te verlengen, doch bij haar mededeeling van lit advies aan den Per- poaeelratid Mn des Raad to kennen ge- dat met hot sag on sseoi? hijgen-* dém Mt «mt sif niet wisi, voer welk- rcrrearingsa hot bedrijf neg ken komen te etaan, zou kun nen gebeuren, dat zij van haar bevoegd heid om, behoudens ministerieel© goed keuring, toch gedurende 1932 verande ringen in het R. V. D. aan te brengen, ge bruik zou moeten maken. In zijn antwoord aan de directie heeft do Minister van Waterstaat medegedeeld, dat hij met haar van meening is, dat de omstandigheden waarin wij leven tot het maken van dit voorbehoud alleszins aan-v leiding geven en dat hij van oordeel is, dat de mogelijkheden, waarmede de di rectie rekening meende te moeten houden, allerminst denkbeeldig zijn, weshalve hij ook geen termen heeft kunnen vinden om verlenging van den herzieningstermijn met meer dan zes maanden te bevorde ren. Een slachtoffer van de bloembollenteelt. I. Marktdag te Goes. Een als heer gekleed persoon, zich noe mende vertegenwoordiger van een firma, die we zullen aanduiden met Z., bloem bollenhandelaars uit „Bollenland", spreekt een eenvoudig keuterboertje aan, over de slechte tijden en de schitterende resulta ten van het bollenbedrijf, over verstan dige menschen, die in dezen crisistijd iets nieuws beginnen, over de gesteldheid van den grond, over groote winsten. (Keuterboertje hapt niet toe, wil er nog wel eens over denken.) II. In de woning van keuter boertje. De vertegenwoordiger komt nogmaals praten over den bollenteelt. Onder vier oogen worden de voorspiegelingen mooier. Het geld is als het ware maar uit den grond te halen; teelten op Zeeuwschen grond zijn schitterend, vooral tulpen. Groote verdiensten; weinig arbeid, geen kennis is vereischte, winsten van f 10 tot i 12 per roe, nog nooit in akkerbouw ver toond. Ieder verstandig mensch zou er van watertanden, doch het is maar aan enke len, die wat durf hebben, gegeven (Keuterboertje weifelt, hij wil geen con tract teekenen. Er komt een nieuw, voorstel, n.l. om voor gezamenlijke rekening bollen te telen. De boer moet de bollen koopen, doch pacht en arbeidsloon kunnen in mindering ge bracht worden van de resultaten. De bollen kosten f 40 a f 45 per H.L. hierop kan direct halve pacht en half ar beidsloon in mindering komen en bij af name der bollen het restant. Een con tract is niet noodig, of hij de bollen mag noteeren. Keuterboertje hapt toe, er is geen con tract, er behoeft niet direct betaald te worden, 't Is een royale behandeling. III. De bollen komen, worden geplant en eenige maanden later komt er een accept, om te teekenen. Het betreft de bollen, koopsom f 300. Keuterboertje teekent. Op dit bedrag kan immers de halve pacht en half arbeidsloon in mindering gebracht! IV. Een groote bankinstelling dringt aan op betaling van het accept van f3001 Keuterboertje weigert; hij' is geen f 300 schuldig aan de Bank, noch aan de fir ma. Er komt weer een aandrang. Weer weigering. De bloembollen staan in de schuur. Keu terboertje biedt ze aan af te leveren. Ant woord van de firma; Deze bollen hebben geen waarde, nu ze nog niet geplant zijn (werden vorig jaar op zelfde tijd aan f40 a f45 per H.L. berekend). De Bank houdt aan, dreigt. Keuter boertje zegt het bedr&g niet schuldig te zijn. V. Keuterboertje heeft geteekend, de wet wordt toegepast en we lezen in de dag bladen: Failliet verklaard.Keuter boertje! En nog zegt Keuterboertje, dat hij' geen f 300 schuldig is. Immers hij mocht halve pacht en half arbeidsloon in mindering brengen. Hij ziet in de Bank toch altijd nog maar die Firma. Ziehier een drama, zooals zich soms af speelt! Laat iedereen, die in bloembollen wil gaan doen, toch eerst deugdelijk in lichtingen inwinnen en voorzichtig zijn! (Z. Lb.blad.) Faillissement. Door de recht bank te Middelburg is failliet verklaard: de N.V. Gerritzen's Electro Technisch Be drijf te Biervliet. Rechtercommissaris mr A. van der Hoop, rechter. Curator: mr J. Erasmus, advocaat te Oostburg. DE HILVERSUM 5 is er! Eénknops N. S. F. toestel met electr. dyn. luidspr. f275. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Aangehouden. Door de Rijks politie te Zierikzee is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Mid- üelburg gesteld, een zekere v. H., schip per, wonende te Graauw, verdacht van diefstal van kippen te Ouwerkerk. Met de Staatscourant zijn verzonden afdrukken van de statuten betreffende Het Groene Kruis, thans genaamd „Hel Groene Kruis" vereen, voor volksgezond heid en ziekenverpleging, gevestigd te Grijpskerke. (Wijziging in de statuten.) Onteigening. Bij Kon. besluit is bepaald, dat in de gemeenten West- kapelle en Zoutelande voor den aanleg en verbetering van een weg van West- kapslle nas- Middelburg verschillende jpeïwsfllf® WüM'd.W ©ateigesyl. Benoemd tot dijkgraaf van den Noordpolder bij Neuzen W. Dekker Pzn, te Terneuzen; tot dijkgraaf van den Schorerpolder A. Boone te Ritthem; tot plaatevervanger van den dijkgraaf van den Schorerpolder J. Durink te Nieuw en St.-Jooslar.d; tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van het cala- miteuze waterschap Bruinisse, S. Hage te Bruinisse; tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Wil- lem-Anna-polder F. Dees te Biezelinge. Middelburg. Morgen (Nieuwjaarsdag) zullen twee briefpostbestellingen plaats hebben, resp. vertrekkende van het post kantoor te 9 uur en te 2 uur. Pakketpost wordt niet besteld en van afhalen van brieven, zooals op Zondag, is geen sprake Onder voorzitterschap van dhr J. F. Vermeulen hield gisteravond de ver- vereeniging van Volkstuinen „Kweek- lust" haar jaarvergadering op de boven zaal van de Eendracht. De voorzitter heette de leden, die niet in zoo'n groote getale als anders wel het geval is, waren opgekomen, welkom. Spr. deelde mede, dat hij op verzoek en op kosten van het bestuur van den Nederlandschen Bond van volkstuinders naar Amsterdam is geweest om de mo gelijkheid van aansluiting van Middel burg bij dien Bond te bespreken. Spr. neeft als groot bezwaar genoemd, dat men 65 cent per lid zou moeten afdragen, ter wijl de vereeniging slechte f 1 contributie heft. Ook een aanbod om lid te worden tegen 35 cent per lid, maar dan zonder toezen ding van het orgaan, meende spr. niet ie moeten accepteeren. De secretaris, dhr M. Kleinepier, bracht het jaarverslag uit, waarin hij er met olijdschap op wijst, dat de vereeniging n het op 30 Nov. afgesloten vereenigings- jaar geen leden door den dood heeft ver oren. Wel is er een groote verandering gekomen in de samenstelling van het oestuur. Een drietal algemeen© vergaderingen .verden gehouden, de gewone jaarlijksche Le ter bespreking van een te houden wed strijd en tenslotte, die, waarin de behaalde mijzen werden uitgereikt. Aan 154 leden was grond uitgegeven. Het bestuur is steeds bereid inlichtingen aan de leden te ?even en spr. brengt de leden dank, dat zij en ook bun vrouwen in zoo grooten getal© medeleven met de vereeniging. De penningmeester, dhr J. Labruijère, bracht daarop zijn financieel verslag uit waaruit o.a. blijkt, dat de vereeniging) 67264 H.A. land in pacht heeft voor f 1179.09 en dat daarvan 63380 H.A. is verhuurd aan de leden voor f 1265.71. De pachtrekening steeg in batig slot van f 117.73% tot f 121.68%. De gewone ver- eenigingsrekening wijst een goed slot aan van f 398.81. Op 1 Dec. was de kas groot f 1341.75%. Mede op advies der kascommissie werd de rekening goedgekeurd. Dhr J. Boone, secretaris der grond- commissie, bracht ook verslag uit, waar uit bleek, dat de 6370 vierk. M., die door het opzeggen van perceelen vrij kwamen, konden worden verdeeld over andere le den, een j,700 vierk. M. werd aanvanke lijk om verschillende redenen niet geac cepteerd, doch thans is nog slechts 200 vierk. M. onverhuurd. Van de 117 leden bedankten er 21 en 1 moest worden ge royeerd, doch er kwamen ook 22 nieuwe leden bij. De voorzitter deelde nu mede, dat de vereeniging zelf slooten heeft laten del ven, blijkbaar zijn er onder d© leden, die dat werk niet kennen, doch er zijn ook enkele onverschilligen. Spr. hoopte, dat men bij eventueel uittreden als lid niet het slechte voorbeeld zal volgen, en bet terrein in zeer vervuilden toestand achter laten. Ook de banen moeten beter worden schoongehouden. In 1932 zal men begin nen meer ledenvergaderingen te bonden om den band hechter te maken. Wolfaartsdijk. Woensdag hield de raad dezer gemeente een openbare vergadering. Afwezig met kennisgeving d!hr Van Wel. Aan het bekende verzoek van den ge meenteraad van Wehl werd adhaesie be tuigd (tegen adhaesie-betuiging de beide wethouders). Motie van het provinciaal comité der S.D.A.P. voor werkverruiming werd voor kennisgeving aangenomen. Op de vraag van den heer Snoodijk inzake tariefverlaging electriciteit, in de vorige vergadering gedaan, deelde de voor zitter mede, dat nog 2 perceelen moeten worden aangesloten alvorens de vijftig pet. is bereikt en de P.Z.E.M. er geen genoegen mede neemt om Oostkerke en Oud-Sabbinge afzonderlijk te berekenen. Als lid van de plaatselijke schoolcommis sie werd met alg. stemmen herbenoemd Mevr. van Bleijswijck-Tierens Verhagen. Op bet verzoek van mej. M. G. van den Ende, die om gezondheidsredenen ontslag bad aangevraagd als onderwijzeres aan de openbare school te Oud-Sabbinge, werd met algem. stemmen gunstig beschikt en besloten bet ontslag te verleenen met in gang van 1 Febr. 1932. De voorzitter deelde mede, dat er reeds 12 sollicitanten naar deze betrekking wa ren. Met algem. stemmen werd op voor stel van B. en W. besloten een gratifi catie te geven aan de Rijks- en onbezol digde veldwachters tot een gezamenlijk bedrag van f 30. Over het prae-advies van B. en W. inzake straatverlichting wat betreft de verplaatsing van de lan taarn bij de woning van de gemeente veldwachter, werd uitvoerig van gedach ten gewisseld. Besloten werd, dat de rachtbranders onder meer op de oude Kade., kruispunt Molenweg-Molendijk, en kruising Papeweg-Veerweg, zullen ver- TftUen* m tenta#,*® aai bij geplaatst worden op den Molendijk omstreeks de woning van A. Bliek. Het voorstel van B. en W. om in de Winkelsluitingswet vast te leggen, dat de winkels om acht uren des avonds gesloten moeten zijn, werd bestreden door alle leden. Besloten werd met algemeene stemmen (ook die van de wethouders), de winkels te sluiten des avonds 9 uur des winters, en des zo mers om 10 uur met uitzondering van den Zaterdagavond, op welke tot 11 uur mag worden opengehouden. Over de tweede lezing der politie-verordening met prae-advies van B. en W. inzake bepalin gen omtrent Zondagsrust en sluiten van herbergen op Zondagen, werd uitvoerig van gedachten gewisseld. D'hr Snoodijk, hoewel nog zijn voorstel verdedigende voor het verbieden van voetballen op Zondag, bleef hier niet aan vasthouden, omdat hij overtuigd is dat de Zondagswet hierin zoonoodig kan voorzien. Dhr Overbeeke zeide zijn voorstel nog gestand te doen, dat door hem in de vorige vergadering is gedaan, n.l. sluiting café's op Zondagen. In stemming gebracht zijnde werd het verworpen met alleen de stem van den voorsteller voor. Dhr Snoodijk betreurt alsnog het besluit in de vorige vergade ring genomen, inzake rookverbod voor kinderen heneden de 14 jaar. Spreker houdt nog een pleidooi tot intrekking van het besluit, en dient hieromtrent een voorstel in, welk voorstel werd verworpen met 2 stemmen voor en 4 st. tegen (voor het voorstel Snoodijk en Van Oeveren). Op voorstel van dhr Snoodijk werd het verbod van aanwezig hebben in een auto bus van klapstoeltjes of andere losse zit plaatsen met algemeene stemmen uit de verordening gelicht. Het adres van de afd. van den G'hr. Landarbeidersbond om voor hun steuntrekkende leden voor de Kerst- en Nieuwjaarsdagen 25 pet. ver goeding te mogen ontvangen uit de ge meentekas werd verworpen (vóór alleen dhr Snoodijk). In afkeurenden zin werd gesproken door den voorzitter en ook door dhr Snoodijk, over de houding van de leden dezer organisatie in hun laatste huishoudelijke vergadering inzake het loon hij de eventueele werkverschaffing. Op de vraag van dhr Van Oeveren hoe veel de bijdrage van de gemeente is vol gens het Werkloosheidsbesluit 1917, en hoeveel personen thans vaD de georgani- seerden steun ontvangen uit hun werk- loozenkas, werd op de eerste vraag ge antwoord 25 pet en op de tweede vraag 17. Thans deelt dhr Snoodijk mede, waar de voorzitter zoo straks heeft medegedeeld, dat nog 2 perceelen moeten aangesloten worden om de 50 pet. te halen en dan verlaging van lichttarief in zake electri- sche verlichting, kan volgen, dat dhr F. Kaan genegen is om twee perceeltjes te laten aansluiten mits de gemeente f 10 als tegemoetkoming in de totale kosten bij draagt. Hiertegen worden eenige bezwa ren ingebracht door dhrn Overbeeke en Valkier, doch gezien het belarigrijke be drag zijnde f 560 per jaar, dat door de lichtverbruikers minder zal moeten wor den betaald, wordt dit met alg. stemmen aangenomen. Een voorstel van dhr Snoodijk om de gracht rond het nieuwe gemeentehuis successievelijk te dempen, werd niet on dersteund. lerseke. Woensdagavond te ongeveer 7 uur had men bij het bijvullen van den motor met benzine bij de firma J. J. van der Peijl het ongeluk, dat de ben zine vlam vatte. Hooge vlammen aan den avondhemel deden vele menschen sam'en- stroomen. Door het flink optreden van het personeel der drukkerij gelukte het de vlammen *te dooven. Een ramp is voorkomen. Schore. Het college van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier heeft afwijzend beschikt op het verzoek van het gemeentebestuur om grond van de oude begraafplaats te Vlake beschikbaar te stellen voor gedeeltelijke demping van den gemeenteput aldaar. Colijnsplaat. In den nacht van Zater dag op Zondag j.I. hebben enkele laf hartige belhamels in deze gemeente op schandelijke wijze huisgehouden. Bij ern stig zieke menschen hebben zij op deuren en blinden geslagen en getrapt, ruiten vernield, goten afgetrokken enz., terwijl op sommige erven tegen de bewoners liederlijke taal werd gebezigd. Door Rijks- en Gemeentepolitie wordt een ernstig on derzoek ingesteld. Wij hopen, dat het de politie mag gelukken, deze kwajongens te achterhalen. Er heerscht ernstige ont stemming onder de bewoners van deze gemeente over de gepleegde feiten. De politie schijnt reeds eenig spoor te hebben. Tholen. In de zaal van den heer Hoek alhier, gaf „Olympia" Dinsdagavond een goed geslaagde gymnastiekuitvoering. In zijn openingswoord bracht de voorzitter nogmaals een woord van dank vooi de groote medewerking ondervonden bij bet 30-jarig bestaan van deze vereeniging. Hierna werden de verschillende nummers door de turners uitgevoerd, als hoogsprin gen, brug, rek, stok, knotszwaaien, enz. enz. Een en ander getuigde van degelijke repetitie en viel zeer in den smaak van het talrijk opgekomen publiek. De voorz., dhr Amsing, meende dan ook de tolk te moeten zijn der aanwezi gen, toen hij dhr Bijl huldigde voor zijn degelijke leiding. Aan mej. C. Voerman is tegen 1 Jan. a.s. op verzoek eervol ontslag verleend als telefoniste pp het poetkantoor alhier. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Waarder (bij Woerden) E. V. J. Japchen te Maartensdijk. Te Veenendaal (vac. wijlen M. Jongebreur) W. L. Mulder te Voorthuizen. Te Olden- zijl J. C. P. van Erkel te Weteinge-Sau- werd. Te Someren J. C. Elenbaas te Bors- selen. Te Oosterbeek C. M. Luteijn te Apeldoorn. Te Ransdorp E. R. Damsté te Huisduinen. Aangenomen naar Roodeschool M. v. d. Voet te Lemmer. Bedankt voor Ouderkerk a. d. IJsscl P. Kuylman te Doornspijk. Hulpprediker. Bij de Ned. Herv. Kerk te IJmuiden-Oost is benoemd tot hulpprediker de heer H. Creutzberg, theol. cand. te Hees. De benoeming is aangenomen. Ellewoutsdijk. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier zjjn herkozen als ouderling de heei A. Lamper en als diaken de heer C. Behage. (Belangeloos bericht.) OVERLEDEN PREDIKANTEN. In 1931 zijn de volgende predikanten gestorven: Ned. Herv. Kerk. J. D. Stoppelaar, Vlaardingen. H. v. Eyck v. Heslinga, em. pred., Ber- likum. J. Kraay, Oldebroek. H. G. Th. Ravesteyn. Visvliet. A. M. Bloem, em. pred., Chaam. H. J. Labberté, Haskerhorne. J. H. Ruysch v. Dugteren, Legerpred. Dr H. Ph. Rogaar, Colmschate. K. Bosma, em. pred., Bennekom. J. G. Prins, em. pred., Geldermalsen. J. v. 't Hooft, em. pred., Vlaardingen. G. Goossen, em. pred., Hummelo. W. de Kam, De Lier. A. Boss van Charante, Oud-Ind. pred. H. G. Ubbink, em. pred., Emmen. J. G. Schuller, 's-Gravenhage. J. P. v. Melle, em. pred., Kralingen. J. N. E. v. Loon, Barsingerhorn. G. Plaatsman, em. pred., Hooge Zwaluwe. G. Steenkamer, Venlo. T. A. G. Rijnenberg, em. pred., Gen deren. F. W. Stutterheim, em. pred., Ginneken. F. M. Kuiper®, Serooskerke (Sch.). B. Moorrees, IJsselstein. Geref. Kerken. G. H. v. Kasteel, em. pred., Oppenhuizen. L. v. Wijk, em. pred., Ede. T. H. Woudstra, Em. pred., Leiderdorp. M. Visser, em. pred., Oosthem. G. J. Goede, Apeldoorn. A. v. Dijken, em. pred., Amsterdam. J. Sybesma, Dedemsvaart. J. Bakker, em. pred., Emmen. G. H. Toebes, em. pred., St Laurens. R. Smeding, Nijmegen. J. Sluys, em. pred., Staphorst. L. R. Hummelen, em. pred., 't Zandt (Gr.) H. J. Kouwenhoven, em. pred., Leiden. H. v. d. Veen, em. pred., Ruinerwoid. J. Gommer, em. pred., Aalten. Chr. Geref. Kerk. D. Bos Hz., em. pred., Delft. Geref. Kerken (H. V.) Dr G. Koppenaal, Amstelveen. Doopsgez. Gem. J. Wuite, em. pred., Haarlem. Ev. Luth. Kerk. J. L. F. de Meyere, em. pred., Haarlem. Rem. Geref. Gemeente. A. K. E. Horst, em. pred., Lochem. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Zierikzee de heer K. de Oude te Mussel. Prof. Eerdmans privaat docent. Prof. Dr B. D. Eerdmans, hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit in de uitlegging van het Oude Testament, de geschiedenis van den Israëlietischen godsdienst en de Israëlietische letterkun de, die wegens zijn Kamerlidmaatschap op nonactiviteit is gesteld, is thans toege laten als privaat-docent in dezelfde vak ken aan de Leidsche Universiteit. Dinsdagavond nam de heer R. van der Welle, leeraar der Chr. Kweekschool te Middelburg, in het Schuttershof af scheid van zijn oud-leerlingen, daar hij 1 Jan. a.s. het onderwijs verlaat. Vele onderwijzeressen en onderwijzers waren opgekomen om hun oud-leeraar vaarwel te zeggen. De vergadering werd geopend door den voorzitter van den Bond van oud-leerlin gen, den heer A. Schout. In een geestige toespraak herdacht hij den heer Van der Welle als onderwijzer en leeraar. Namens de oud-leerlingen werd dezen een fraai cadeau en Mevr. Van der Welle bloemen aangeboden als blijk van waardeering. Nog had de vertrekkende leeraar een aar dige attentie in ontvangst te nemen van een oud-leerling, den heer Gast uit Z. Afrika, namelijk een bouquet Afrikaan- sche bloemen in een vaas en een oor konde, geteekend door een oud-leerling. Daarna sprak de heer S. Caljouw na mens het bestuur der Kweekschool en de heer N. Dekker namens de oud-leer lingen. Toen werd het woord gegeven aan den heer R. van der Welle. Met fijngevoelde woorden nam hij afscheid. Hij hoopte echter, dat dit afscheid niet beteekent het verbreken van den band tusschen hem en zijn oud-leerlingen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2