Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Ingezonden stukken Wetenschap en Kunst Telegrammen. Rechtzaken Burgerlijke Stand Marktberichten. B. en W. Hij zou zich wenden tot Ged. Staten. Hierop antwoordde de voorzitter, dat het hem genoegen deed, dat dhr Ca- rels weer wat had voor GecL Staten. Verzoek om een schoollokaal van de zangvereen. „Looft den Heer", om een zangavond te geven op 28 Dec. a.s. werd ingewilligd. Herbenoemd tot lid van de commissie voor schooltoezicht dhr Looi- enga. Als raadslid van toezicht op de werkloozen (Art. 19 Werkloosheidsbesluit 1917) werd gekozen dhr Vogelaar. Bij de rondvraag kwam dhr Boogaert met het voorstel, om met de invoering van den Zomertijd, de klok toch op de oude uren te luiden. Dit voorstel werd ge steund door dhr Garels; het kwam in stemming en werd verworpen met 4 te gen 2 st. Aardenburg. Gedurende de afwezig heid der bewoners is door onbekenden een bezoek gebracht aan de woning van de familie Tange en een bedrag van ongeveer f600 gestolen. Toen de heer T. met zijn echtgenoote uit de vroegmis op den len Kerstdag thuis kwam, bleek, dat de kasten door onbevoegden waren doorzocht, terwijl uit een stapel bedde- goed, dat geheel verspreid in de kamer lag, het daarin verborgen geld verdwe nen was. De dief heeft met een valschen sleutel de voordeur geopend en langs dien weg ook weder het perceel verlaten, hetgeen door een buurman gezien is. Deze heeft in de duisternis echter ge meend, da,t het de heer T. zelf was. Andere kerkgangers hadden wel een paar personen in de buurt der woning gezien, doch niet aan diefstal gedacht. Het politie-onderzoek heeft tot dusver nog niet tot een resultaat geleid. 'T MODERNE KERSTFEEST. 't Moderne kerstfeest gaat voorbij In pret en dans en brasser ij; Maar 't Christen Kerstfeest, hemelsch blij, Gaat den modernen mensch voorbij. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Delfzijl, H. A. ten Hove te Musselkanaal. Te Amsterdam (Vereen. Vrijz. Herv.), B. J. Aris te Oudkerk. Aangenomen naar Delfshaven, A. Adriani te Baarn. Bedankt voor Oude Tonge, S. Goverts te Gameren. Voor Nieuwe Pekela, G. da ltu, cand. te Scheveningen. Geref. Kerken. Beroepen te Sliedrecht, J. W. van Tol te Dalfsen. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te Middelharnis, J. A. Riekel te Sliedrecht. W. Risseeuw f. Op den eersten Kerstdag overleed te Oostburg in den ouderdom van 75 jaar, de heer W. Ris seeuw, de laatste der oude garde in Oost- burgs Geref. kerkelijk leven. Geboren te Schoondijke 10 Aug. 1856, was hij reeds vroeg één der leerlingen van den heer Guillaume, die zooveel gearbeid heeft in het land van Gadzand. Toen de kerk to Oostburg tot openbaring kwam, werd hij reeds in 1890 tot diaken en twee jaar la ter tot ouderling gekozen. Ruim veertig jaren heeft hij zijn beste krachten gegeven aan het werk in Gods koninkrijk. Als Zondagsschoolonderwijzer,als catecheet in de jaren van vacatures, als huisbezoeker, die altijd woorden van troost bracht in gezinnen, waar rouw was. De laatste ja ren, toen het werk van ouderling te zwaar werd, bleef hij ziekentrooster, die steeds wist te putten uit den vollen rijkdom van het Woord. Met hem is heengegaan de laatste der ouden, man van teere godsvrucht, man van veel gebedsgaven, die pas ten volle zal gewaardeerd worden, nu hij is heen gegaan. Het leven was hem Christus, het sterven gewin. Nog op zijn ziekbed mocht hij getuigen, dat hij ten volle bereid was heen te gaan, steunende alleen op de borggerechtigheid van Jezus Christus. Geslaagd voor de examens boekhou den Mercurius en van de Vereeniging van Leeraren de heer G. A. Romijn te Eind hoven, voorheen te Domburg. Schoolartaendienst. Dezer dagen is er door de Commissie van Uit voering van het Gereformeerd School verband te Utrecht, onder leiding van Prof. Dr A. Noordtzij, een conferentie gehouden, waartoe de leden der A.-R. en C.-H. Statenclubs uit de verschillende provincies waren uitgenoodigd, om de vraag onder de oogen te zien, of en in hoeverre het instituut van den school- artsendienst onze christelijke scholen ten goede zou kunnen komen en hoe dit nader zou moeten worden geregeld. Aan de hand van te voren toegezon den stellingen betoogde Prof. Dr J. Wa terink, adviseur van G.S.V., dat er in de school gevaren voor de gezondheid dreigen, en dat, voorzoover het gevaren zijn, die uit het schoolleven zelf voort komen, het bestuur in dezen een roeping heeft, die het door het aanstellen van schoolhygiënist vervullen kan. Bij de beraadslaging kwamen verschil lende vraagpunten naar voren, vooral deze, of die arbeid ressorteert onder „Volksgezondheid" dan wel dooi' „de school zelf" dient te worden behartigd. Levendig gevoelde de vergadering, dat de beslissing in dezen van vergaande strekking zou zijn en dat, indien de schoolhygiënist onder „Volksgezondheid" werd gebracht, er geen reden was, waar om eenig terrein van het breed vertakte volksleven aandezen dienst moet worden onttrokken. Daarmede zouden we dan onderworpen worden aan den al- machtigen staat, die van uit dit ge zichtspunt ook het beslissende woord zou gaan spreken bij de inrichting van kerkgebouwen en lokalen voor catechisa ties en vergaderingen. Vandaar dat de gedachte, door den Inleider naar voren gebracht: iedere kring heeft onder nader te regelen toezicht van de overheid de gevaren te bestrijden, die uit het kring- leven voortkomen, bijna algemeene in stemming vond. Tot een bepaalde beslissing kwam de vergadering echter niet, daar meerdere provinciën in gebreke gebleven waren af gevaardigden te zenden. Daarom zal de C. v. U. nader over wegen, hoe de zaak nader onder de aan dacht te brengen is niet alleen van de Prov. Staten, maar ook van de Gemeen teraden en van de Staten-Generaal. Aanrander gepakt. Op het politie burau zelfmoord ge pleegd. Zaterdagavond is door een Voorburgschen agent van politie op de Laan van Nieuw Oosteinde een 34-jarige opperman A. van R. uit Voorburg, op heeterdaad betrapt, toen hij een 19-jarig meisje aanrandde, haar van de fiets trok en op den grond wierp, met de bedoe ling haar een handtaschje te ontruk ken. Op het poltiebureau aangekomen bleek, dat men met een oude bekende te doen had. De aangehoudene pleegde reeds zeven jaar geleden een reeks roofovervallen. Hij kon toen worden gearresteerd, doordat hij op een voor hem noodlottigen avond zich vergiste in een slachtoffer. De be dreigde dame ontpopte zich namelijk als een verkleede brigadier van politie... Hij kreeg toen 3% jaar gevang, straf. Onder tranen heeft Van R. Zaterdag- av9nd bekend schuldig te zijn aan de roofovervallen, die den laatsten tijd te Voorburg werden gepleegd. Na het ge beurde van de vorige week, waarbij een dame vrij ernstig met een scherp voor werp aan het hoofd werd verwond, had de politie de Laan van Nieuw Oosteinde onder verscherpt toezicht gesteld, wat eindelijk Zaterdag tot resultaat leidde. Na behoorlijk te zijn gefouilleerd is Van R. omstreeks 10 uur op het politie bureau in een cel opgesloten. Zijn ver hoor zou Zondag worden voortgezet. Om 5 minuten over half elf heeft de wachthebbende agent waargenomen, dat Van R. schijnbaar rustig op zijn krib lag te slapen. Bij de controle, die dertien minuten later plaats had, zag de agent tot zijn ontsteltenis, dat de arrestant zich had opgeknoopt. Van R. moet in dit korte onbewaakte oogenblik zijn lijfgoed in reepen heb ben gescheurd en daarvan een band heb ben geknoopt, die hij ter uitvoering van zijn wanhopige daad benut heeft. Verkeersdrama te Scheve ningen. Dienstbode gedood en tramconducteur zwaar ge wond. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft, naar de „Tel." meldt, op den Gevers Deynootweg te Scheveningen een aanrijding plaats gehad, waarbij een doode en een zwaar gewonde zijn te betreuren. Daar ter plaatse is het eindpunt van de z.g. „blauwe tram" van Voorburg naar Scheveningen. Omstreeks halfeen kwam daar een van de laatste trams aan. Een dame stapte uit, terwijl de conducteur zich naar de voorzijde van den trein begaf, om, zooals gebruikelijk is, te zien of de kruising met de sporen der H.T.M. vrij was. Plotseling naderde van de zijde van het Gevers Deynoot- plein een personenauto, die, ondanks het feit, dat de rijweg daar ter plaatse zeer breed is, zoowel de dame als den con ducteur aanreed. Beiden werden tegen den grond geslingerd en bleven liggen. De auto reeds met onverminderde snel heid door, zonder dat de bestuurder zich om zijn slachtoffers bekommerde. De G.G.D. vervoerde de beide slachtoffers naar het Ziekenhuis, waar de dame aan haar verwondingen is overleden. Zij bleek een dienstbode te zijn, mej. A. H., af komstig uit Oostenrijk, en in betrekking bij een familie aan de Havenkade te Scheveningen. De genoemde conducteur is de 25-jarige T. uit Voorburg. De politie heeft een onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Het is haar gelukt den wagen, die het ongeval vermoedelijk veroorzaakt heeft, op te sporen. Met zestigduizend gulden op stap. Door een Landbouwbank te Amsterdam zou Donderdagmiddag een bedrag van f 60.000 verzonden worden naar een kantoor te Eindhoven. Toen de brief gereed gemaakt was., deelde een der bedienden mede, dat de brief terug moest naar den directeur. De brief werd aan den bediende ter hand gesteld en hij vertrok, doch, naar later bleek, niet naar den directeur. Want Vrijdagmiddag werd uit Eindhoven bericht ontvangen, dat de brief met f60.000 aldaar nog niet was ontvangen. Uit een dadelijk ingesteld onderzoek bleek, dat de directeur den brief niet had teruggevraagd en niet beter wist, dan da.t, hij verzonden was. Verder bleek, dat de bewuste bankbediende, de 28- jarige Th. J. M. K met de f60.000, be- staioide uit 59 h9.ukbRjef.ten ven i 100® en 100 bankbiljetten van 100, op reis was gegaan. Aangifte bij de politie volgde en deze verzoekt thans opsporing en aanhouding van K., die vermoedelijk in gezelschap van een vriend, den kellner H., via Nij megen over de grens is gegaan. Botsing op zee. 50 passa giers verdronken? In de Japan- sche zee zijn twee kustvaartuigen de „Yoeyama Mara" en de „Kwansai Maru" met elkaar in botsing gekomen. De botsing was zóó hevig, dat het eerste schip terstond zonk. Men vreest, dat 50 passagiers om het leven zijn gekomen. Er werden onmiddellijk hulpschepen uitgezonden, om assistentie te verleenen, terwijl tevens een onderzoek naar de oor zaak van het ongeval werd ingesteld. Het 1 ij den van een Duit- 'schendcniinee. In de Siberische stad Minoessinsk is de Evangelische geestelijke Ferdinand Hoerscbelmann gestorven. Hij was uit een Duitsche familie in Est land gesproten en had te Dorpat theologie gestudeerd, waarna hij zich als predikant in de Duitsche boerenkolonie Neusatz in de Krim vestigde. Hier heeft hij tientallen jaren, als gods dienstig leider een belangrijke rol ge speeld en zich voorde Duitsche kolonie in Zuid-Rusland groote verdiensten verwor ven. Zijn laatste levensjaren waren een echt martelaarschap. Tijdens den oorlog werd hij als Duitscher vijandig behan deld en later, toen het sovjet-systeem werd ingevoerd, -ook als geestelijke. Daar hij-, tengevolge van de vreeselijke verarming der Duitsche kolonie, den graan-accijns niet kon betalen, werd zijn geheele huishouden in beslag genomen en de reeds 75-jarige grijsaard had op een stroozak moeten slapen, als zijn gemeente hem niet het noodzakelijkste huisraad had geschonken. De sovjets namen hem echter ook dit af. Daar ds Hoerschelmann niet van zijn post als eerste geestelijke en predikant wilde heengaan, werd hij door de sovjet- regeering uit de Krim verbannen. Niettegenstaande zijn hoogen ouderdom zocht hij een nieuw arbeidsveld en ver huisde vrijwillig naar Siberië, om daar werkzaam te zijn in de kleine nederzet tingen van Evangelische Estlanders. De sovjets verboden hem echter elke uitoefening der geestelijke bediening en wezen hem de afgelegen stad Minoessinsk als verblijfplaats aan. Daar is hij gestor ven. Op zijn sterfbed dicteerde hij aan één der weinige geloofsgenooten, welke in deze stad woonden, de rede, wejke bij zijn begrafenis moest worden uitgespro ken en welke ook inderdaad gehouden is. DE UITZENDING VAN DEN KERST GROET VAN H. M. DE KONINGIN. Uit Batavia werd Zaterdag gemeld: De gespannen verwachtingen, waar mede Ned.-Indië de stem van H. M. de Koningin verbeidde, bleek in de hoofd stad uit -de tjokvolle zalen, waarheen autoriteiten en particulieren reeds een uur tevoren zich in bont pêle-mêle hadden begeven. De aanvankelijk goed doorkomende eerste zangnummers deden de verwach tingen stijgen, welke daardoor te scher per tegenvielen, toen de duidelijk gean nonceerde rede van de Koningin prac- tisch onverstaanbaar doorkwam. De te leurstelling groeide naar mate bleek, dat noch het begin noch het slot begrijpelijk was, en uitte zich in allerlei vormen. Velen voelden er verder niets meer voor om de rest van het programma te hooren en verlieten de zaal, anderen bleven nog langen tijd zitten, hopend dat er wellicht toch nog iets zou gebeuren, waardoor alles weer werd goedgemaakt. De teleurstelling, welke in de hoofd stad beersebte, wordt ook weerspiegeld door de tot dusver ontvangen berichten uit Soerabaja, Padang, Semarang, Bui tenzorg, D j ember, Medan, Benkoelen, Solo, Magelang, Djocja, Palembang, Pe- kalongan, Makassar, Balik-Papan, Fort- de-Kock, Telok Betong, Madioen, Soeka- boemi, Bandjermasin en Kota Radja, waar de Koninklijke Kerstgroet eveneens in openbare samenkomsten in bioscopen enz. zou worden aangeboord, doch belaas ook onverstaanbaar doorkwam. Slechts enkele amateurs vingen het grootste deel van de rede op. Een uitzondering maakt bovendien de ontvangst ten huize van den Gouverneur van Djokjakarta, welke schit terend was. De rede van de Koningin was daar woordelijk verstaanbaar, zoo dat de Pakoe Alam en zijn gemalin en het Korps Ambtenaren Binnenlandsch Bestuur de rede goed hebben gevolgd. In Solo werden eenige volzinnen verstaan. De Soesoehoenan van Soerakarta was diep onder den indruk toen bij de stem der Koningin hoorde. Hij was opgetogen over het technisch wonder, dat zulks mogelijk maakte. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Zondagstreinen voor voetballers. Men schrijft ons: Naar aanleiding van bet stukje van driestar onder het hoofd: „Zondagstrei nen" in ,De Zeeuw" van 22 dezer een paar opmerkingen, daar bet mij voorkomt, dat dit is geplaatst, zonder ter bevoegder plaatse inlichtingen te vragen. Mochten, naar aanleiding van deze in gelegde trein, de Regeering vragen ge steld worden, dan kan ik bij voorbaat U het antwoord wel mededeelen, daar de Regeering n.l. van het standpunt uitgaat, dat, w«BJMWsr ;®r ïu'st «ïtra-dienst jrooat worden gedaan, er geen bezwaar is. Wat hier plaats heeft is het volgende: de machine die voor deze trein gebezigd wordt loopt steeds des Zondags zonder wagens terug van Vlissiitgsn naar Roosendaal; dus behoeft er niemand meer of minder te werken nu er één of meer rijtuigen achter worden geplaatst. Wat betreft het in de band werken van de Zondagsontheilinging kan van de zijde der spoorwegen geen sprake zijn, daar voorheen de bedoelde voetballers met een vroege trein meegingen en dus te vroeg op hun bestemming kwamen. De voetbalvereenigingen begonnen nu naar aanleiding van bet te vroeg aan komen, onderhandelingen aan te knoopen met autobus-ondernemers, die bier maar al te gaarne toehapten. Zoodra zulks de spoorwegen ter oore kwam, namen deze de bovengenoemde maatregel, daar bier geen wijziging voor behoefde plaats te hebben, noch in den dienst van den trein, noch van het personeel. De zaak wordt hier o.i. wel wat te on schuldig voorgesteld. Het inleggen van dezen trein beteekent wel degelijk uitbreiding van den dienst. De bedoeling is toch zeker niet, dat de voetballers op de machine zullen plaats nemen? En de trein zal toch ook niet zonder conducteurs rijden? (Redactie). Hoe kouvatten te voorkomen. De meeste menschen, aldus „De Dokter in Huis", begaan de fout, de borst warm in te pakken, en den rug niet voldoende tegen de koude te beschutten. Bij de die ren is het omgekeerd. Alle dieren heb ben in den winter op den rug een dik, dicht vel, terwijl het vel aan alle andere lichaamsdeelen dunner is. Vrouwen, die sjaals of pelzen dragen, en ze over de borst te zamen trekken, moesten liever de sjaal dubbel om den rug leggen en vooral het gedeelte tusschen de schouders voor koude bewaren. Man nen doen goed, in den winter een vest met een flanellen voering in den rug te dragen in plaats van het hemd van een dubbele borst te voorzien. Moord uit minnenijd. 's-HERTOGENBOSCH. Gisterenavond heeft zich bij 's-Hertogenbosch een lief desdrama afgespeeld, waarbij de aan valler het leven heeft verloren. Waarschijnlijk gedreven door minne nijd, had gisteravond zekere J. Vanrooij te Orthen zich verdekt opgesteld op den weg Engelen's-Hertogenbosch, dicht bij de nieuwe veemarkt. Hij wist, dat de 23-jarige W. Visser, de verloofde van zijn vroegere meisje, daar moest passeeren. Toen Visser naderde begon hij dezen met den gummistok te bewerken. De aangevallene trok zijn mes en bij de daar op gevolgde worsteling werd de hals slagader van Vanrooij doorgesneden, aan de gevolgen waarvan hij is overleden. De dader die 22 jaar oud is, werd ge arresteerd en heeft een volledige beken tenis afgelegd. MAASLUIS. Hedenmorgen is bericht ontvangen, dat het 17000 ton groote Wel lington-dok behouden in Nieuw-Zeeland is aangekomen. HAMBURG. Gisteren charterde een man op een der vliegvelden een. vlieg tuig voor een rondvlucht boven de stad. Hij verzocht den bestuurder zoo laag mogelijk t8 vliegen. Dicht bij het Cen- traal-station strooide hij eenige duizen den vlugschriften boven de stad uit. Het vlugschrift eindigde met den uitroep: Weg met het schandeverdrag van Ver sailles. De man, een oud-zeeofficier, is, aan gezien het verboden is op een dergelijke wijze vlugschriften te verspreiden, ge arresteerd. HAMBURG. Hier heerscht sinds giste ren een hevige storm uit het Westen. Hedenmorgen stond het water in de Elbe hier een Meter boven normaal peil. Met eenige angst wordt de middagvloed tege moet gezien. PARIJS. De Engelsche Minister-presi dent MacDonald heeft aan den Franschen Minister-president Laval een schrijven laten overhandigen, waarin de wensche- lijkheid wordt te kennen gegeven nog voor den aanvang van de a.s. Regeerings- conferentie een persoonlijk onderhoud met hem te hebben, LONDEN. Verwacht wordt,dat de Re- geeringsconferentie op 18, 19 of 20 Ja nuari te 's-Gravenhage zal gehouden worden. De mogelijkheid bestaat echter, dat, mede in verband met andere con ferenties, een andere plaats voor samen komst zal worden gekozen. SANTIAGO. Te Vallonar hebben ern stige botsingen plaats gehad tusschen Chileensche troepen en Communisten, Er zijn, naar verluidt, 33 dooden. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Dec., 2.30 u. Parijs 9.769.80. Londen 8.508.55. Brussel 34.73—34.77. New-York 2.49—2.49 X. Berlijn 59.1559.25. Rotterdammers in Brabant. De rechtbank te Brede, beeft vonnis ge wezen jegens de vier Rotterdammers, die voor een in den nacht van 1 op 2 Oct. j.l. gepleegde inbraak in de vlasfabriek te Dinteloord terecht hadden gestaan. De kastelein kreeg conform den eisch drie jaar gevangenisstraf, de garagehou der, wegens medeplichtigheid en heling, drie jaar. Tegen hem was drie jaar en zes maanden geëischt De opperman werd wegens vervoeren en bewaren van het gestolen goed tot drie jaar veroor deeld, conform den eisch, terwijl de tim merman, die zich had laten overhalen om mee te doen, werd veroordeeld tot twaalf maanden hechtenis, waarvan zes onvoorwaardelijk en zes voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. MIDDELBURG. Huw.-aang.: J. Adri- aanse, 27 j. en H. J. van Iren, 24 j.; J. van Gemert, 35 j. en J. G. L. J. Klaaij- sen, 36 j. Gehuwd: P. Scheijbeler, 27 j. en J. Broodman, 22 j.; J. de Munck, 26 j. en P. M. Joosse, 20 j. Bevallen: M. G. Schotman, geb. de Valk, z.; G. Verhage, geb. Groenenberg, z.; P. Korstanje, geb. Bimmel, d.; J. G. Sies, geb. Wollenberg, z. Overleden: W. P. v. d. Hast, 67 j., ongeh d.; P. Klap, 2 j., wedn. v. M. Janse; S. den Hartigh, 79 j., geh. met M. P. Groen; M. de Jonge, 94 j., wed. v. F. Wouters. GOES Huw. afk.: Jan Christiaan van de Velde, 32 j. jm. te Goes en Louise Lu cie Stortenbeker, 28 j. jd. te 's Graven- hage. Overleden: Jacobus Boonman 63 j. echt genoot van Johanna Priem te Nisse. Van 1724 Dec. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L.' Da- vidse, 23 j. en M. M. in den Bosch, 23 j. Getrouwd: A. A. Nagelkerke, 25 j. en G. Monté, 27 j.; J. de Quelerjj 26 j., en L. H. Roelse 22 j.; P. de Landmeter 22 j., en M H Vorder Hake, 21 j.; J. F. A. Bukkens, 34 j., en J. L. Kleinepier 24 j., P. Izeboud, 27 j. en A. M. Verbage, 23 j.; G. van Belsen, 19 j., en M. G. Bartholo- meeusen 18 j. Bevallen: W. de Nooijer geb. de Bruin, d.; L. Geervliet geb. Boone, d.; A. R. Gen- ritsen, geb. Engelse, z.; M. G.' van Noor den, geb. Hamelink, d.; G. Gelijon, geb. Joosse, z.; G. van Peenen geb. Sohier, d. Overleden: J. D. U. Olthoff, ongeh. 69 j. (Vlisa. Crt.) Van 16—22 Dec. '31. KRUININGEN. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Doggen, 24 jaar te Dubbeldam en Maria Francisca Elisabeth Martens, 24 j. Rotterdam, 28 Dec. Veemarkt. Aanvoer 355 Koeien en Ossen, 171 vette Kalveren, 355 Schapen en Lammeren, 933 Vaxkens. Prijzen per Y> Kg. Koeien 1823, 2931, 3538; vette Kalveren 42.5 47.5, 52.5—57.5, 62.5—70; Schapen 18— 24, p. st. f 10—f 16; Varkens 17, 17.Ö, 18 p. pond. Runderen, aanvoer veel minder dan vorige week Maandag, handel lui, dezelf de prijzen met moeite gehandhaafd. Een prima exemplaar 13 cent boven notee ring. Stieren niet voldoende aangevoerd, geen noteering. Vette kalveren, zeer korte aanvoer, handel aanvankelijk vrij goed, later iets minder, de prijzen iets hooger. Een enkel prima exemplaar nog 2.5 ct. boven noteering. Schapen, aanvoer klein, zoo goed als geen handel, dezelfde pre zen moeilijk te handhaven. Varkens, aan- voeT niet groot, handel tamelijk, met vrij wel dezelfde prijzen. Zouters geen aan voer. Vlas: 1450 K.G. Blauw f0.50—f0.65, 300 K.G. Holl. geel f 0.45—f 0.55, 200 K.G. Dauwroot f 0.35—f 0.40. Handel traag, zoodat het weinig aan gevoerde vlas langzaam werd verkocht. In de prijzen, kwam weinig verandering, maar in 't voordeel van den kooper. Aardappelen: Brielsche Eigenhei mers f3.40—f3.80, Zeeuwsche Eigenhei mers f3—f3.30, Blauwe Eigenheimers f3.25—f3.50, Friesche Eigenheimers f3— f 3.40, Zeeuwsche bonte f 4.20f 4.50, Zeeuwsche blauwe id., Bravo's f3.80 f 4.30, Eerstelingen f 3f 3.25,, Industrie f2.25—f2.80, Eigenheimers drielingen f2 —f2.60 per H.L. Westl. ronde 6—8 ct. per K.G. Aanvoer weinig, kalme vraag. Van zaden en granen geen noteering. La platamais f71 per last MIDDELBURG, 23 Dec. 1931. Kleine veiling. Aardappelen: Bonte 93, Poters, blauwe 51, beide per 25 K.G. Witlof 4-12, Spruiten 1-11, Veldsla 5- 13, Winterpostelein 5-7, Spinazie 3-6, Uien 1-5, Nantuspeen 1-3, Wijnpeen 1-2, Kro ten 1-5, Koolrapen 1-2,. rammenas 1, R. kool 1-2, Savooye kool 1, alles per K.G. Rapen 1/10-2, Kroten 2M-8, Prei 2-6, Boerekool 0.5-2.5, Savooye kool 1/10-2.5, Roode kool 0.5-3, Ghineesche kool 1, Sel- deie 1.5-4, Knolselderie 0.5-5.5, Andijvie 1/10-1.5, Kropsla 2.5, Bakradijs 3, Bloem kool 1-21, alles per bos of per stuk. GOES. Veilings vereeniging „Zuid-Beve land". Groentenveiling van 28 December: Spruiten 1114, idem He soort 8, Wit lof 68, Tomaten 23, idem uitschot 4, alles per 100 K.G.; Prei 4 per 100 bos; Bloemkool 11 per 100 stuks; Roodekool 2.90, Gele Savoyekool 2.40, Knolselderij 1.40—1.90. KAPELLE-BIEZELINGE. Veilingen van 23 Dec. Groote veiling: ZiU'o SLïcwsU appels 0.60 p*r 100 JL®.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3