Uit de Provincie. Zoeklichtjes. s licht ook mede daarom, alsmede om te- fjemoet te komen aan zijn hoogen leeft\jd, iet de president vaak een stoel zetten voor den spreeklessenaar. Dan sprak de pleiter over prof. Fabius heen. Van dien stoel maakte hij echter zeer zeldzaam ge bruik. Deze 80-jarige stond. Echter gaf dat staan vlak voor den spreker ook wed eens tot aardige dingen aanleiding. Zoo herinner ik me, dat eens als pleiter optrad mr Mendels, lid der Eerste Kamer. Oók doof. Daar Btonden beide grootmachten tegenover elkaar. Prof. Fabius luisterend en mr Mendels sprekend. Mr Mendels, die zeer overtui gend kan pleiten, vond dat zóó prettig, dat prof. Fabius zoo vlak voor hem stond, dat hij het woord zoowat alleen tot dien raadsheer richtte. Prof. Fabius vond het fijn en wat anders nooit gebeurde interrumpeer de. Duidelijk bleek het, dat hier twee bekwame mannen van de oude garde tegenover elkander stonden, die wellicht op ander terrein meer met elkaar hadden meegemaakt. Dat interrumpeeren overkwam hem als een verrassing. Altijd wachtte hij zijn beurt af tot de President gelegenheid tot vragen stellen gaf en dan ieder derraads- heeren persoonlijk vroeg, of men van de gelegenheid gebruik wilde maken. Het was lastig pleiten als prof. Fabius vlak voor den lessenaar stond. Niet om dat hij er werk van maakte, iemand te irriteeren daaraan dacht hij niet en hij Zal ook nooit vermoed hebben, dat het wel eens hinderlijk was, maar omdat zijn gezicht zoo ondoorgrondelijk was. Daar was niets op te lezen. Het gelaat van de andere Jaeeren gaf soms wel eens te kennen, of men met de ééne dan wel met de andere partij meeging, maar uit prof. Fabius' gezicht werd men niets wijzer. O wee, als hij na afloop vragen stelde Hij kon dat zoo kort en scherp doen. Ik kan mij voorstellen, dat men voor prof. Fabius in den Amsterdamschen gemeen teraad respect had, als hij begon. Op zijn tachtigste jaar was hij nog lang niet malsch. Persoonlijk heeft hij mij eens een aanmerking gemaakt, omdat hij meen de, dat ik mij niet hield aan den regel van ook bij de tegenpartij steeds de beste motieven te veronderstellen. Toen mr Terpstra minister van Onder wijs was geworden, werd hij in zijn werk voor den Schoolraad opgevolgd door mr Hangelbroek, een pas afgestudeerd jurist, die voortaan de schoolzaken voor de af- deeling zou behandelen. De eerste maal, dat mr Hangelbroek zou optreden, las ik Bpanning op het gezicht van prof. Fabius. Immers, mr Hangelbroek zou nu namens de partij, waaraan prof. Fabius verwant was, de zaken behandelen. Hoe zou hij dat doen? Dien keer las ik duidelijk de goedkeuring op zijn gezicht. Het was goed. Mr Han gelbroek pleitte kort en krachtig. Het liet aan duidelijkheid niets te wenschen over. Vooral dat hij het kort deed sloeg in, omdat men voor het lange gezeur van sommige juristen bij den Raad van State geen tjjd heeft Wij jongeren krijgen voor die oude garde bij het klimmen onzer jaren, "hoe langer hoe meer respect. Want ik heb toch ook zittingen bijgewoond, die tot 's avonds half zes duurden. Bij prachtig zomerweer was het er dan snikheet. En ondanks dat, zaten daar menschen van in de 80 en tegen de 80 jaar onvermoeid en nog helder van geest de pleidooien te volgen om een goede en zuivere be slissing te kunnen nemen. Prof. Fabius is niet meer. Een groot man ging van ons heen. Onwillekeurig rijst in ons hart de verzuchting: Hadden wij van dergelijke stoere, stroeve, be kwame mannen in dezen tijd er wat meer! Onze tijd heeft daaraan meer dan ooit behoefte. Welk een voorrecht voor prof. Fabius tot in dien hoogen ouderdom geheel hel der van geest aan 's lands belang te heb ben mogen medewerken. Geheel helder van geest, want op dezen geleerde was van toepassing, hetgeen var, Mozes den Godsman na zijn dood werd getuigd: „Zijn oog ,was niet verdonkerd, zjjn sterkte niet vergaan." Keuring van dekhengsten. De minister van Binnenl. Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat de gewone keuring van tot dekking bestemde heng sten in het voorjaar 1932 zullen worden gehouden: (alleen voor type trekpaard} op 2 Febr. te Kattendijke, op 3 Febr. te Hulst en Axel en op 4 Febr. te Oostburg. Beter laat dan nooit. Wij lezen in het „Prot. Zuiden": Vanuit Middelburg ontvingen wij het bericht, dat een commissie uit het col lege van Ged. Staten benoemd werd, wel ke tot taak beeft de ramp: „werkloosheid" genoemd, die ook onze provincie treft, nader te onderzoeken. Wij begrepen hiervan niet veel. Im mers, de heer van Dusseldorp heeft in de laatste Statenvergadering uitdrukke lijk verklaard, dat geen college in Zee land beter met den aard en omvang de zer verschijnselen op de hoogte was dar. het College van Ged. Staten. Maar waar om dan deze commissie? Of zou het tóch waar zijn, dat het cdlge in 't geheel niet op de hoogte is? Dit werd toch zelfs van offieïeele zijde gefluisterd, en mn ook beter kloppen meü bet fsit, dat tjjdeiaa de zitting der .Staten geen cifers, gesa gegevms van, skmtism waar «te M groot ste aantel slachtoffer,; -a&aikte ent, gege ven werd. Maar waarom dan in de Staten zulke groote woorden? Enfin, misschien komt er later nog 'n boetekleed bij te pas, dat zelfs een groot man als Dr Kuyper niet ontsierde. We twijfelen niet, of de Staten zullen nu wel eens het een en ander vernemen, als het onderzoek, voorloopig althans, is afgeloopen. We zeggen dan, met het oog op de te verwachten langen duur van de crisis: beter laat dan nooit. D. Joziasse t. Op Eersten Kerstdag is te 's Graven polder overleden de heer D. Joziasse, vanaf 1 September j.l. wethouder dezer gemeente, sedert 1923 lid der Pro vinciale Staten, bestuurslid van verschil lende vereenigingen enz. Hij was iemand, die gemakkelijk sprak en een helder oor deel bezat, zoodad hij in verschillende colleges, waarin hij zitting had, gewaar deerd werd. De heer Joziasse had het ongeluk op 30 Nov. j.l. tijdens zijn werk van zijn schuurtje te vallen. Aan de gevolgen van dien val is hij overleden. De begrafenis zal morgenmiddag 12 u. plaats hebben. De overledene behoorde tot de Stk. Ge- ref. Partij en nam in de Zeeuwsche orga nisatie van die partij een vooraanstaande plaats in. Zijn opvolger in de Staten is de heer Iz. de Feijter te Axel. J. Ph. Wesselink t In den ouderdom van 86 jaar is overleden dhr J. Ph. Wesselink, oud-luitenant ter zee en oud-burgemeester van Brouwers haven, Maassluis, Harlingen en Goes. De begrafenis zal Dinsdag half één op de Oude Begraafplaats te Velp (G.) plaats hebben. Uit verschillende plaatsen ontvan gen wij berichten omtrent Kerstfeestvie- ringen van Zondagsscholen en van sa menkomsten in kerken en vergaderzalen j! ter beluistering van den Kerstgroet van H. M. de Koningin. Wij volstaan met deze algemeene mededeeling. Auto van den Dijk geslagen. Twee gewonden. Op den zeedijk HaamstedeZierikzee is de vrachtauto van den heer P. W. Noordhoek aldaar geslipt, waardoor het voertuig met groote vaart van den hoogen dijk afgleed. De auto sloeg eenige malen overzij, waarbij de bestuurder en zijn knecht uit den wagen werden geslingerd. De bestuurder P. W. Noordhoek kreeg vrij ernstige verwondingen aan het hoofd; zijn knecht J. Evertse kreeg een diepe beenwond. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Noordgouwe vervoerd, waarnaar zij, na verbonden te zijn, naar hun woningen konden worden overge bracht. Betere verbindingen met badplaats Knocke. Het zal den automobilsten, die des zomers via Z. Vlaanderen de Belgische badplaatsen be zoeken, interesseeren, dat het gemeente bestuur van Knocke besloten heeft een nieuwen weg aan te leggen, die deze bad plaats rechtstreeks zal verbinden met Retranchement. Deze weg, die over een breedte van 5 M. bestraat zal worden, brengt dan een snellere verbinding tot stand met Breskens en andere plaatsen. Eveneens besloot het gemeentebestuur tot het geven van een bijdrage in den aanleg van een modernen nieuwen weg van Westcapelle naar Knocke, die door den Staat aangelegd wordt (.Tel.) Goes. Naar wij nader vernemen is op Woensdag j.l. in een vergadering van de stakende arbeiders van de firma Dekker, gehouden onder leiding van de beide hoofdbesturen der vakorganisaties, be sloten de staking op te heffen. Door de Bonden zal de reglementaire „slachtoffer- uitkeering" worden verstrekt. Dat is als regel zes weken. Zaterdagavond ontstond in het Schuttershof twist tusschen D. uit Goes en K. uit Kapelle, die zóó hoog liep, dat K. zulk een klap kreeg van D., dat hij bloedend verwond werd. Dr v. d. Berg verleende geneeskundige hulp. Na verder door Dr v. d. Berg in het Ziekenhuis ver bonden te zijn, kon K. per auto huiswaarts worden vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. Tweeden Kerstdag gaf de Chr. Zang- vereeniging „De Lofstem" alhier, onder leiding van haar Directeur, den heer H. Wolzak, haar tweede uitvoering in het tamelijk goed bezette kerkgebouw der Geref. Kerk. Het programma gaf wat zwaardere nummers dan bij de eerste uitvoering, waarbij viel op te merken, dat de studie van dit tweede levensjaar de vereeniging goed vooruitgebracht heeft. De moeilijker nummers werden niet het slechtst uitgevoerd. Nummer 12 „Naar het Vaderhuis", naar een Slowaak- sche melodie, werd zelfs zeer gevoelvol gezongen en zeer goed op toom Enkele nummertjes, waaronder o.a. No. 11 „Ge zang 22", leden echter iets te veel, door dat de toonhoogte niet werd behouden; hetgeen we toeschreven aan de enkele solisten-partijtjes. Over het algemeen werd er echter goed en met gevoel ge zongen, terwijl ook de uitspraak zeer goed was. De in de pauze uitgevoerde Kerstcan tate „De Heilige Nacht" door orgel, dhr L. Smit, en clarinet, dhr Adr. Hillebrand duurde wel wat te lang. Ook kwam het ons voor, dat dit num mer zich beter zou leenen voor zang dar voor ifistrumeïitaal gebruik. De plaats, v» cfSSt'Mifötv omstebjibaar achter da orgelfrotepijpnn, was daarbij ook zeer ongunstig. Over het geheel mag „De Lofstem" op een geslaagde uitvoering terugzien en er moed uit putten op den ingeslagen weg voort te gaan. Op aanstichting van den burge meester is alhier een plaatselijke af deeling van het Nationaal Crisis-Co mité opgericht. Voorzitter is de heer A. L. van Melle, wethouder en secretaris- penningmeester de heer A. Th. Verbist, notaris. Voorts hebben in het comité zit ting vijf personen van verschillende rich ting en afgevaardigden van kerkelijke en andere besturen. Hansweert. Het motorschip „Telegraaf 20", geladen met stukgoed van Rotterdam naar Antwerpen is in het Slaak tijdens dikke mist omhoog gevaren en blijven zit ten. Met laag water zat het schip geheel droog. Assistentie is derwaarts vertrok ken, om te trachten het schip met hoog water vlot te sleepen. Waarde. Zaterdag 26 Dec. speelde de voetbalvereeniging „S. S. S." alhier een wedstrijd tegen D. N. V. van Wolfaarts- dijk, welke S. S. S. met 80 wist te win nen. Met de rust was de stand 30. Vrijdag gaf het zangkoor „Crescen do" een zanguitvoering in de Ned. Herv. kerk. Er werden een 20-tal liederen ge zongen, welke getuigden van goede stu die. De collecte bedroeg ruim f 20 en was ten bate der Ned. Herv. Kerk. Rilland Bath. Donderdag hield de Al gemeene Broodcommissie alhier haar jaarvergadering. Uit het verslag van den secretarispenningmeester bleek, dat over het afgeloopen jaar was ontvangen een bedrag van f 229. Van dit bedrag werd over een tijdvak van 15 weken 1348 K.G. brood verdeeld over 26 gezinnen. Dit vor derde een uitgaaf van f 204.02, zoodat nog eenig saldo in kas is, om weer te beginnen. Met de broodbedeeling zal wor den aangevangen de eerste week in Janu ari 1932. Het leveren van brood is opge dragen aan den laagsten inschrijver, bak ker M. Walraven voor f 0.13 per K.G. Wederom zullen met lijsten bij de inge zetenen gaven worden verzameld. Kloetinge. „Cloeting's Gemengd K o o r". In den namiddag van den twee den Kerstdag heeft „Cloeting's Gemengd Koor", directeur dhr S. J. Tamminga, in de Ned. Herv. Kerk alhier een zang uitvoering gégeven. Medewerking werd verleend door de heeren Tamminga (orgel en viool) en een mannen en meisjeskoor. Het zeer uitgebreide programma, be staande uit 21 zangnummers, bevatte nevens Kerstliederen, ook werkjes van meer algemeenen inhoud. De weergave was, vooral wat betreft het aandeel van het gemengd koor, bijzonder te roemen. Over het algemeen is met zuiverheid van toon en met inachtneming der voor- dracht-teekens gezangen, terwijl ook de uitspraak niet veel te wenschen over liet. Zeer mooi uitgevoerd is o.a. „Nu zijl wellekome", „Zomeravond", en „De Her dertjes", vooral het eerste en derde cou plet hiervan, (in het tweede couplet von den wij de alt wel iets onzeker). Verder is, ook met de andere liederen, door het gemengd koor wel de meeste veldoening geschonken bij deze uitvoering. De sopraan-soliste heeft in „Er is een kindetje geboren" en in „Sneeuwklokje", (beide met bromstemmen) gevoelig en teeder den inhoud van den tekst weerge geven. Wij hebben ook groote waardeering voor de prestaties van het Mannenkoor, doch in enkele liederen was niet vol doende gevoels-stemming te beluisteren, zooals b.v. in „Avondlied" van Winkler- Prins. Dit lied kon teerder zijn gezongen, vooral de regels „Zwijgend spreidt de nacht zijn kleed, langs de stille dreven". Daarentegen liederen, die een vertolking vergen met forsche klanken, als „Ave Cecar" van Roeske en meer andere, ble ken zeer goed in de lijn van dit koor te liggen. Met genoegen hoorden wij' ook „De knechs gaen om de paerden" en „Zan gerstaptoe", dergelijke geestige nrs. vin den meestal waardeering. Jammer was de minder gelukkige afloop van „Uit hoogen hemel" van het meisjeskoor, dat in de volgende liederen blijk van beter kunnen heeft gegeven. Misschien was het anders geloopen met b.v. „De Heer is mijn Herder" als eerste nr te geven. Dit lied is, evenals „Sneeuwklokje" zeer goed ge zongen. Ook ,,'s Heeren intocht" en de herhaling van „Uit hoogen hemel" waren bijzonder goed. Het laatste is misschien wat te lastig om als eerste nr. te geven. Het instrumentale gedeelte, waarvan de inhoud niet op het programma was aangegeven, voldeed, wat de viool betreft, aan de hooge eischen, die men een leer- aar op dit instrument stellen mag. Met gevoelige, zingende klanken, kuns(tige voordracht en wel verzorgde techniek heeft dhr J. Tamminga getoond wat een bekwaam violist vermag te geven. De begeleiding op het orgel was heel goed, wel bleek soms met de klanken-combina ties in de orgelsoli, dat de orgelist niet gewoon is een kerkorgel te bespelen. Deze veel omvattende uitvoering heeft reden gegeven den directeur en het talrijke ge- door tot tevredenheid te stemmen. De bijeenkomst werd na het gemeen schappelijk zingen van Ps. 98 1 door ds Raams met een toepasselijk woord ge opend, die aan t' slot den directeur, so listen het het koor een woord van hartelij- ken dank bracht. Na het dankgebed van ds Raams werd gemeenschappelijk ge- zonger; Gas. 229:1; „Daar is uit 'swe- w®lkso" enz. Helnkenszand. Eerste Kerstdag gaf de Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer" alhier met medewerking van het kinder koor „Der Kinderen Lied", beiden onder leiding van den Directeur, dhr H. Lam- mers alhier, een concert in de Geref. Kerk alhier. Ds Booij opende dit concert met gebed. Het zangkoor en het kinderkoor hebben zich beiden verdienstelijk gemankt en de volle kerk was merkbaar dankbaar voor hetgeen door beide vereenigingen is gepresteerd. Reeds in het eerste No. „Bede" van Bortniansky, bleek al dadelijk, dat dit koor onder goede leiding staat en met ernst gestudeerd heeft; zuiverheid en voor dracht vielen hier te roemen; evenzoo in „Paaschlied", van Grünholzer. Natuur- liederen als „De lof Gods", „Zomeravond lied" en „Maannacht" werden verdienste lijk uitgevoerd. Dat het koor steeds voor uitgaat bewees de uitvoering van Psalm 122 van J. P. Sweelinck, een zwaarder nummer dan de reeds genoemde. Iedere partij was ook hier goed te volgen. Niet alles stond echter op dit peil, o.a. een mannenkoor klonk niet geheel zuiver en vele teekens werden hierin verwaarloosd. Nog werd een sopraansolo op schitteren de wijze ten gehoore gebracht. Het kin derkoor zong een Kerstcantate. We von den dit nummer wel wat zwaar; mis schien deed ook de benauwende warmte, die er in de kerk heerschte wel wat af breuk. Dit neemt echter niet weg, dat we dit koortje gaarne een volgende maal te rug willen zien. Een klein meisje uit dit koor, Keetje v. d. Does, was de begelei ding toevertrouwd. „Looft den Heer" kan met genoegen op dezen avond terugzien. Ds Booij dankte namens de vele aan wezigen directeur en vereenigingen. Daar na sloot hij dit concert met dankzegging. lerseke. Bij den heer W. J. van Oeveren zijn een paar konijnen ontvreemd. De po litie, die de zaak onderzocht, vond de beesten bij een opkooper, waar ze in be slag genomen werden. De daders zijn reeds bekend. Aan boord van het visschersvaar- tuig YE. 47 is door kwaadwilligen ern stige schade aangebracht aan de scheeps motor. Tot heden zijn dader(s) nog on bekend. Vrijdagavond (le Kerstdag) gaf de Chr. Zangvereen. Soli Deo Gloria alhier onder leiding van den directeur dhr H. Wolzak uit Goes, een uitvoering. Dhr Rot huizen sprak een openingswoord. De uit voering was druk bezocht. Het geheele kerkgebouw was gevuld. Alle liederen werden keurig gezongen, vooral de solo's der dames Bom, Kole en Sinke oogstten veel bijval. Ze werden op verzoek her haald. Ds Engelsma sprak een slotwoord en sloot met dankzegging. Wolfaartsdijk. De afd. van den Ned. Chr. Landarbeidersbond kwam Woensdag avond in een zeer druk bezochte verga dering bijeen in de zaal van Tavenu. Met groote belangstelling werd kennis geno men van een schrijven van het dagel. bestuur der gemeente aan het hoofdbe stuur, inhoudende een weigering om met het hoofdbestuur te confereeren over de a.s. werkverschaffing. Het feit dat er van deze afdeeling maar één lid in de com missie van werkverschaffing zitting heeft, en van andere colleges twee, vond ook algeheele afkeuring. Het bepaalde loon bij de werkverschaffing kon geen bevredi ging wekken. Daarom werd besloten met het hoofdbestuur nader te raadplegen. Gapinge. Woensdagavond werd alhier een vergadering gehouden met het doel te komen tot oprichting van een afdee ling van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond. Door burgemeester Louwerse werd doel en werkwijze uiteengezet, waarop een le vendige bespreking volgde. Een en ander had tot resultaat, dat 20 aanwezigen zich als lid opgaven. Verschillende aanwezi gen spraken den wensch uit, dat voor dit goede doel door het comité, dat het initi atief nam, propaganda zal gemaakt wor den. Met het oog hierop zal zoo mogelijk het comité uitgebreid worden. Besloten werd eerlang weer een verga dering te houden en alsdan een spreker op te laten treden om te komen tot de officieele oprichting, verkiezing van be stuur enz. O.- en W.-Souburg. Morgen (Dinsdag) middag vergadert de Gemeenteraad. Aan de orde komen: Ingekomen stuk ken en mededeelingen. Herbenoeming leden Burgerlijk Arm bestuur. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren: 1. L. Abrahamse, 2. J. de Priester. Verhuur perceelen grond Zaaihoek. Nu het terrein aan den Zaaihoekweg, be stemd voor begraafplaats, gereed is, doch vooreerst nog niet in gebruik behoeft te worden genomen voor begraafplaats wordt voorgesteld bedoeld terrein voor 3 jaren te verhuren in drie perceelen. Hierbij kan worden opgemerkt, dat bij den aankoop van het terrein is aangeno men, dat eerst over ongeveer 8 jaar het terrein in exploitatie zou worden gebracht als begraafplaats. Het moet daarom ge- wensch geacht worden, bedoeld terrein door verbuur productief te maken. Adres voetbalvereeniging. Voorgesteld wordt bet terrein niet ter beschikking te stellen van de voetbalvereeniging. Daar het geheele terrein onbezaaid is moet het onbespeelbaar geacht worden. Verordening Art. 208 Gemeentewet. Wijziging gemeentelijke vergunning ra dio-distributie. Het komt Burgemeester en Wethouders voor, dat het bedrag van f 40, genoemd in de gemeentelijke vergunning, verleend aan de Zuid-Nader- Toen H. M. de Koningin in de donkere oorlogsdagen van 1914 een Kerstgroet tot baar volk richtte, begon zij met te zeggen: Er is veel stof tot dankbaarheid in onzen grooten doch moeilijken tijd. Veel stof tot dankbaarheid. Dat was de gedachte, die zich aan mij opdrong, toen ik Vrijdagmiddag Hare Majesteit den Kerstgroet hoorde voor lezen. Of moet het niet tot gToote dankbaar heid stemmen als in dezen donkeren tijd, vol van maatschappelijken nood en gees telijke verwarring, onze Vorstin tot haar volk komt met de boodschap, dat het Kerstfeest in ons het zwaartepunt van zorgen en moeiten verlegt naar Hem, die ons spreekt van verlossing en troost en den klemtoon van die zorgen en die moeite overbrengt op Zijne liefde! Moet het niet tot dankbaarheid stem men als de Vorstin haar volk voorhoudt de oogen omhoog te heffen en het te wagen met God? En stemt niet tot blijdschap en dank de wetenschap, dat dit ernstige woord door duizenden en duizenden vol eerbied werd beluisterd? Er is veel wat neerdrukt. Maar gelukkig is het land, hetwelk een Vorstin heeft, die zóó haar volk voorgaat en die het heenwijst naar de groote blijd schap van het Kerstfeest! OPMERKER. landsche Radio-Distributie-Maatschappij te Vlissingen, te laag moet worden geacht. Voorgesteld wordt dit bedrag nader te bepalen op f 1 per jaar en per aanslui ting. Hoewel de N. V. het voorgestelde be drag te hoog vindt in verband met de kosten van het net voor Souburg, meenen B. en W., dat, gezien het toenemende aan tal aansluitingen, dat thans ongeveer 200 bedraagt, de voorgestelde prijs billijk ge noemd kan worden. Aankoop grond verlengde Braamstraat en aanleg electrisch net en waterleiding. Reeds in 1929 besloot de Raad tot aan koop van grond, bestemd voor het ver lengde van de Braamstraat, over een lengte van ongeever 131 M. en ter breed te van 6 M. van dhr D. J. de Visser voor de som van f 1. De eigenaar kon echter aanvankelijk niet met het Raadsbesluit in stemmen. Thans wenscht hij tot verkoop over te gaan en wordt daartoe een voor stel gedaan. Het ligt thans in de bedoeling de ver lengde Braamstraat tot bovengenoemde lengte door te trekken en daarin, behal ve de rioleering, ook waterleiding, gas en electriciteit te doen leggen, zooveel moge lijk met menschen der werkverschaffing. Verordening wegenbelasting. Wijziging begrooting 1931. Bezwaarschriften schoolgeld. Axel. Zaterdag gaf de Chr. Zangver- „Asaf" alhier haar jaarlijksche uitvoe ring in de Geref. Kerk. Het was de eerste maal dat Asaf in het openbaar optrad onder leiding van haar nieuwen directeur dhr. P. C. Brakman. Het bleek al spoedig, dat dhr Brakman deze functie ten volle toevertrouwd is. De nummers (hoofdzakelijk bondsmu- ziek) werden door het groote koor over 't algemeen verdienstelijk uitgevoerd, alleen de bas-partij was nu en dan te zwak, wat voor een groot deel te wijten is aan het feit, dat enkele goede bassen door ziekte afwezig waren.. Het zou echter toch de zang ten goede komen als nog eenige goede bas-zangers lid wilden wor den van „Asaf". Ook het kinderkoor zong de nummer tjes goed. De heer Jan Le Feber weet hier veel te bereiken. Asaf is lid van den Bond van Chr. Zangvereenigingen in Nederland, behoort tot den Ring Zeeland en is geplaatst in de eerste afdeeling. Zij is uitgenoodigd mee te werken aan een concert dat zal gegeven worden te Goes, ter gelegenheid van de Bondsver gadering van de Chr. Zangvereen. in Ne derland, welke vergadering met Paschen te Goes zal worden gehouden. Poortvliet. Gemeenteraad. De heer Van Westen was afwezig zonder kennisgeving. Met het ingekomen stuk van Gedep Staten, beteffende de wet houdersaftreding op 31 Augustus 1930 gaat dhr Carels niet accoord. Hij zal dit voor de Kroon brengen. Een verzoek van de bijzondere lagere school om gelden voor gordijnen werd met alg. st. ingewilligd. Verzoek van en kele ingezetenen van Strijenham om een lantaarn te plaatsen werd niet ingewil ligd, daar bedoelde plaats eigendom van het waterschap Poortvliet is. Verordening tot afwijking van de win kelsluiting. De winkelsluiting wordt be paald op 's avonds 8 en Zaterdags 10 uur. In de zomermaanden 's avonds 9 en Zaterdags 11 uur. Wijziging gemeentebegrooting 1931. Hierop volgde een drukke discussie door de heeren Dronkers, Krijger en Carels. B. en W. hadden aanbesteed aan metselaar Krijger het vernieuwen van het school plein van de openbare school. Wanneer er nieuwe steenen gelegd werden moest het meer kosten, maar wanneer hij de steenen kon gebruiken van een andere opgebroken straat, dan was de prijs aan merkelijk lager. B. en W. vonden dit goed, daar er anders toch niets met die steenen uitgevoerd kon worden. Hiertegen kwam dhr Carels in oppositie, omdat volgens hem wederrechtelijk gehandeld waa doop A- B. en Staten dat he reis w Ver: zangve zanga' ingewi comm: enga. werklc 1917) Bij met h van d oude i steund stemm gen 2 Aa heid een b< de fa ongevt met zi den 1 dat d( doorzo goed, lag, h nen w sleute dien v hetgee Deze meenc And paar gezien Het nog n 't Mod In pre Maar Gaat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2