Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Wetenschap en Kunst Rechtzaken Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand Marktberichten. „Dohyfrai"-tabletje PHILIPS-VAN HOUTEN Uit den Goeschen Raad. Ingezonden mededeellngen. Eiken avond een half Heerlijk vindt de kleine meld die flikjes. lederen avond een versnaperinglederen avond het jonge leven gesterkt tegen de Engelsche ziekte. y2 Tabletje „Dohyfral" per dag ls voldoende om uw kind tegen Engelsche ziekte te beschermen. Dr. J. A. v. d. Starp, kinderarts te Rotter dam, schryft ons: „Waar het zonlicht In den winter ons „niet behulpzaam ls bij het voorkomen „of genezen van Engelsche ziekte, is „Dohyfral" een waardig aequivalent. De „vrees voor vitamine-gebrek in de win termaanden kan bij het kleine kind „ondervangen worden door een kleine „dosis „Dohyfral". Phllips-Van Houten's „Dohyfral"-tabletten 1.60 per buisje van 10 stuks, voldoende voor 3 weken; per buisje van 20 stuks 2.75. N. V. Pharmaceutische Producten My. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Burgwerd, H. W. Waar denburg, cand. te Bruinisse. Te Ooster- Nieland, G. van Erkel te Wetsinge. Te Amstelveen, S. Govers te Gameren. Te Rilland-Bath, Ch. de Beus te Ten Boer. Te Westerbork, W. L. van den Berg, cand. te Groningen. Te Zevenhuizen, E. Broeke- ma te Opende. Te Krimpen a. d. IJssel, J. van Veen te Muiderberg. Aangenomen naar Hoogmade, H. W. Waardenburg, cand. te Bruinisse. Naar Rijssen, A. H. J. G. van Voorthuizen te Lage Vuursche. Bedankt voor Est en voor Burgwerd, H. W. Waardenburg, cand. te Bruinisse. Voor 's Grevelduin-Capelle, A. H. J. G. van Voorthuizen te Lage Vuursche. Voor Ritthem, J. J. P. Valeton, cand. te 's Gra- venhage. Voor Amerongen, Mr Dr N. G. Veldhoen te Voorburg. Biggekerke. In de plaats van den heer A. de Voogd, die ontslag heeft genomen, is tot notabele bij' de Ned. Herv. Kerk gekozen de heer Anth. Janse Ahrz. Poortvliet. In de Ned. Herv. Kerk al hier is tot ouderling gekozen dhr G. van der Male (inplaats van dhr J. Nieuwen- huizen), welke zijn benoeming heeft aan genomen. Biezelinge. De Ned. Herv. Kerk te Bie- zelinge, welke thans behoort tot den ring Kruiningen, is toegewezen aan den ring Goes, met het oog op de vele vacaturen, in eerstgenoemden ring. Ds Enklaar van Kattendijke zal als consulent optreden. Brouwershaven. Na des morgens be vestigd te zijn door Ds T. de Jong van Spakenburg, deed Zondagmiddag Ds J. Meester zijn intrede bij de Geref. Kerk alhier met een predikatie over Psalm 121 vers 1 en 2. De nieuwe predikant werd toegesproken door ouderling T. v. 'tHof, door Dr J. van Lonkhuijzen namens de classis, door den bevestiger en den burge meester, dhr A. Gast. Benoemd tot onderwijzer aan de Pe trus Dathenus-Bchool te Rotterdam de heer J. B. v. d. Staay, thans te Ierseke. Geslaagd voor Machinisten-examen voorloopig diploma de heer G. Meliefste te Middelburg. Een burgemeester zonder gemeenteraad. De op één na klein ste gemeente in Limburg, n.l. Mesch, heeft sinds 1 September een Raad, welke be staat uit 1 raadslid, die tevens wethouder is. Dit eenige raadslid en tevens wethou der zal met 1 Maart a.s. de gemeente metterwoon verlaten. Volgens de ingezetenen zullen er voor een eventueels verkiezing geen candida- ten meer beschikbaar zijn, daar allen voor bet lidmaatschap van den Raad zul len bedanken. Medio September heeft een 35-tal personen een verzoekschrift aan H. M. de Koningin gezonden, waarin ver zocht wordt de gemeente Mesch in ce lij ven bij de gemeente Eysden. Een laffe aanrander aan het werk. In den laatste tijd is het eenige malen voorgekomen, dat een on bekend gebleven manspersoon des avonds op de Laan van Nieuw Oosteinde te Den Haag vrouwen of meisjes heeft aange houden en geslagen. Ook verleden Zondagavond, toen er op genoemde laan weinig verkeer was, zijn een drietal dames, vermoedelijk door bet zelfde individu, mishandeld. Twee harer werden daarbij aan het hoofd verwond. Voorts kwam de politie ter oore, dat in den laatsten tijd ook op andehe, min der drukke toegangswegen naar den Haag vrouwen en meisjes zijn lastig gevallen. Kokende koffie over het lichaam. Dinsdagmiddag trok 't 3-jarige dochtertje van den landbouwer D. van B. te Nieuwer Amstel spelender wijs een kleedje van de tafel, waardoor een koffiekan, gevuld met kokende koffie omviel en zoo goed als de gebeele inhoud over hoofd en armen van het kind terecht kwam. Met zware brandwonden werd de arme kleine in ernstigen toestand naar een ziekeninrichting overgebracht. Een wagen vol kool... Aan de groentenmarkt (te Beverwijk kwam gistermiddag een door 2 paarden getrokken en als een hooiwagen beladen wagen met groene- en boerekool aan, waarvan precies voor een dubbeltje ver kocht werd. Het restant ging weer naar huis. Teeken des tijds. In de stad Luik waren van de week enkele vacatures voor den post van politieagent. Onder de candida.ten naar dit baantje bevonden zich verschillende doctoren in de rechten! Algemeene vechtpartij op de Doetinchemsche veemarkt. Gistermiddag omstreeks 12 uur ontstond op de veemarkt te Doe- tinchem verschil over den verkoop van een koe tusschen een veehandelaar uit Dinxperlo en een koopman uit Barne- veld. Het geschil leidde tot een vechtpartij waaraan verschillende omstanders actief gingen deelnemen, zoodat het op een veld slag met klompen begon te lijken. Verschil lende personen werden bloedend verwond, Toen de varkenshandelaar M. uit Vars- seveld met een klomp een ernstige hoofd wonde kreeg, wist deze zijn woede niet beter te koelen, door op zijn vrachtauto te springen, en. ondanks waarschuwingen van omstanders, op de groep in te rij den, met het gevolg, dat een onschuldig toeschouwer, zekere Derksen uit Zutphen, onder de auto geraakte en in een naburig café moest worden binnengedragen. De verwondingen zijn niet van ernstigen aard. D. kon per auto naar zijn woning wor den vervoerd. Een uitgebreid politie-on- derzoek is aan den gang. Tóch 'n steunregeling voor werk loozen. Scherpe en persoon^ lijke aanvallen op B. en W. Kermis en dansen Nog geen salarisverlaging Wel belas- tingverhooging. De groote stroom van Raadsverslagen is oorzaak, dat we met onze overzichten enkele dagen langer dan gewoonlijk heb ben moeten wachten. Het scheen wel, alsof een groot deel van onze Gemeenteraden, waaronder ook Mid delburg en Goes, er buitengewoon veel prijs op stelden in de tweede helft van December, waarin ook onze Prov. Staten steeds bijeenkomen, te vergaderen. Zelfs waren Middelburg en Goes onge voelig geweest vóór het uitnemende Vlis- singsche voorbeeld en behandelden de ge- meentehegrooting voor 1932 niet eerder dan in de tweede helft van de laatst© maand des jaars. Wat de eene gemeente raad en gemeente-secretarie kan, ligt blijkbaar boven het bereik van andere. In de morgenvergadering behandelde de Goesche Gemeenteraad dan Vrijdag in hoofdzaak de steunregeling voor werkloo- zen, terwijl de middag en de avond noodig waren voor de eigenlijke begrooting. De steunregeling (het verzoek van Je drie vakcentrales en het voorstel der soc- dem fractie) vond zoowaar een meerder heid. Dit zullen weinigen gedacht hebben na afwijzing van een dergelijk verzoek in dit voorjaar en na de debatten in de vo rige vergadering. De meerderheid voor een steunregeling was zelfs verrassend groot: negen van de dertien leden. Met de beide wethouders, die ook door de breed voerige debatten nog niet overtuigd wa ren van de wenschelijkheid van een zoo danige regeling, stemden slechts de hee- ren Eckhardt en Van Poelgeest tegen. Vermoedelijk zal aan dezen voor de werkloozen zoo gunstigen uitslag wel heb ben medegewerkt de krachtige verdedi ging en duidelijke toelichting van ver schillende raadsleden. Onomwonden is het door alle voorstanders verklaard: we wil len een steunregeling, maar wij hopen tevens, dat zij nooit in werking zal be hoeven te treden, m. a. w., dat er steeds voldoende werk bij de werkverschaffing zal zijn en er geen strenge winter komt. Maar schiet de werkverschaffing te kort of krijgen we langdurige vorst, dan willen we voorkomen, dat bona fide, vali de werkloozen, slachtoffers van de crisis, zich tot de organen van armenzorg moeten wenden. De beide wethouders wilden zoo lang mogelijk met een steunregeling wachten en die pas invoeren, wanneer ze werke lijk noodig wordt. Enkele leden waren van oordeel, dat men dan voor velen wel eens te laat kan komen. De heer de Roo had met een vraag, die juist de kern van de zaak raakte dom voorzitter aardig in het nauw ge dreven. En uit de ontwijkende antwoor den van den burgemeester (een kat, die in 't nauw zit, maakt, meestal rare spron gen) concludeerde de heer de Roo, dat, als er geen steunregeling komt, een valide werklooze bij gebrek aan werk naar de armenzorg moet. Een van die minder elegante sprongen van den burgemeester was ook een Mid- delburgsch gemeente-ambtenaar, die zich ter plaatse niet nader kon verduidelijken, in het debat te brengen. Uit een nadere verklaring, door dezen ifi de „Midd. Grt." gepubliceerd, bleek inmiddels reeds, dat hij niet precies hetzelfde bedoeld had te zeggen, als de voorzitter mededeelde. Opmerkelijk was ook het feit, dat de burgemeester en de heer Van Poelgeest niet verklaarden het onderscheid te zien tusschen armenzorg en Overheidshulp voor de werkloozen. De heer Van der Wart betreurde dit. Inderdaad wordt dit verschil, althans door de georganiseerde arbeiders, wel degelijk gevoeld. Maar genoeg. De steunregeling is er. Het was, alsof sommige Raadsleden uit deze vrij belangrijke nederlaag voor B. en W. moed putten om bij de begrootings- debatten scherpe aanvallen op het college te ondernemen. Die aanvallen waren van de zijde van den heer Van Poelgeest naar onze mee ning ongemotiveerd scherp en van de zij de der S. D. A. P. ongetwijfeld beneden peil. De vorige voorzitter der financieel© commissie verschilde ook meermalen ern stig met B. en W. van meening, maar nimmer sprak hij, voor zoover wij ons kunnen herinneren, op een wijze als de heer van Poelgeest het nu deed. En wat de aanvallen der S. D. A. P. betreft, die droegen nu en dan een zóó persoonlijk karakter (welk hoogstaand Raadslid zal de personen van B. en W. in het de- hat betrekken?), dat de sprekers ziel} daarmede zelf wel het meest blameerden. Ongemotiveerd waren zeker de verwij ten, dat B. en W. struisvogelpolitiek voe ren, dat zij doorgaan met onverantwoor delijke speculaties, dat zij de zeiken ver doezelen, dat zij een wanbeleid voeren, enz. Het was waarlijk geen wonder, dat de stemming in de Raadszaal, nadat der gelijke lieflijkheden B. en W. naar het hoofd geslingerd waren, voor dien dag totaal bedorven was. Het is werkelijk lang geleden, dat we een dergelijke dis cussie in den Raad hebben bijgewoond. Meer zakelijk van inhoud en loffelijk naar den vorm was de critiek van den heer van der Wart. Ook hij meende ech ter, dat B. en W. te optimistisch waren en te weinig met tegenvallers rekenden, zooals het Gasthuistekort, de H. B. S., de werkverschaffing enz. Met het eerste is het ietwat eigenaar dig gesteld. De geruchten, die daarover reeds lang loopen, .beloven voor de ge meentekas weinig goeds. Wellicht komt er echter later wel een gelegenheid, om daar over iets meer te zeggen. (Slot volgt.) Kanker en tuberculose. Volgens de algemeene statistische ge gevens van den laatsten tijd, neemt in alle landen de tuberculose af en de kan ker toe. Het nieuwste bericht uit Enge land luidt, dat aldaar de sterfgevallen aan kanker die van tuberculose overvleuge len. In Birmingham en Leicester stierven in het jaar 1930 10 personen op de 10.000 inwoners aan tuberculose en 15 aan kan ker. In Zwitserland staat tegenwoordig de kankersterfte bovenaan. Elke tiende inwoner sterft aldaar aan kanker. De ziekte komt veel meer voor in de steden, dan op het platteland. Ook in ons land neemt de sterfte aan kanker toe. Faillissement. Door de Rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard G. Tazelaar, ar beider te Kapelle. Rechtercommissaris mr J. H. Bybau, rechter. Curator: mr H. G. J. Zaaijer, advocaat te Goes. Ter burgerlijke zitting van de recht bank te Middelburg werd heden beëedigd als ambtenaar van den Burgelijken Stand te Duivendijke dhr A. G. Duininck aldaar. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Jachtwet: P. G. te 's-Gravenhage, f40 of 40 d.h. Als bestuurder van een auto andere standplaats innemen J. van B., Goes, f0.50 of 1 d.h. M. M. D., te Goes, f0.50 of 1 d.h. Over verboden grond loopen: M. E. J., te Kruinigen, f3 of 1 w.t. Kustbedekking beschadigen: J. K., te Kamperland, f 25 b. of 25 d.h. Straatschenderij: J. P., te Hoedekens- kerke, f 15 b. of 15 d.h. Vrijheid van het verkeer belemmeren- J. M. W., te Wemeldinge, f 10 b. of 10 d.h. Te Wolphaartsdijk motorrijtuig verhu ren of zitplaats daarin: F. G. v. d. V., te Goes, f 5 b. of 5 d.h. ArbeidswetJ. G. D., te Goes, 2 maal f 12.50 of 2 maal 5 d.h. Rumoer verwekken, waardoor nacht rust kan worden verstoord L. P. de M., te Hansweert, vrijspraak. Zonder dat nummer met letter zicht baar is, rijdenJ. de B., 's-H. Arends- kerke, f 5 b. of 5 d.h. Zonder nummerbewijs met motor rij tuig rijden J. A. L., te Middelburg, vrij spraak. Jïft sWWlJgStaw !gl«h in tapperij hege ven: J. P. W., te Rilland-Bath, f 5 of 5 d. Warenwet: J. de J., te Schore, f 10 b, of 10 d.h. Niet zorgen dat op openbaren weg ge plaatst voorwerp verlicht is P. W., te Ovezande, f 5 b. of 5 d.h. VisscherijwetM. B., te Ierseke, f 5 b. of 5 d.h. Buiten noodzaak linker rijwielpad berijden: G. G. G., te Kapelle, f3 b. of 3 d.h. Met motorrijtuig rijden zonder nummer en letter te verlichten: W. G. van N., te Waarde f 5 of 5 d.h. Buiten noodzaak rijwielpad berijden J. H., te Middelburg, f 5 b. of 5 d.h. Fietsen zonder licht: D. G., te Oude- lande, f 5 b. of 5 d.h. Met motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen J. K., te Goes, f 25 b. of 10 d.h. Gewonde dieren arbeid doen verrichten op kwellende wijzeW. J. de V., te Nieuwdorp, f 50 b. of 25 d.h. Bovengemelde overtreding uitlokken W. J. de V., te Nieuwdorp, f 50 b. of 25 d.h. Op tramweg verblijven terwijl hem dit niet vrijstaatF. v. d. B., te 's Heeren- hoek, f 25 b. of 25 d.h. Te Kloetinge harder rijden dan 20 K.M. per uur: L. G. H. v. B. G., te Dordrecht, f 10 b. of 10 d.h. Vee zonder toezicht laten loopen: G. v. L., te Ovezande f 5 b. of 5 d.h. Invaliditeitswet: M. van D., te Kloe tinge, f25 b. of 25 d.h. Hinderwet: J. D., te Wemeldinge, f5 b. of 5 d.h. J. G. D., te Goes, f 15 of 15 d. Veiligheidswet: L. D., te Heinkenszand, f 25 b. of 10 d.h. Vee laten loopen zonder toezicht: D. de L., te Wissekerke, f5 b. of 5 d.h. Onware inlichtingen geven aan ambte naar invaliditeitswet: G. B., te Schore, f 25 b. of 25 d.h. J. P. B., te Schore, f 25 b. of 10 d.h. J. M. te Wemeldinge, f 15 b. of 10 d.h. Motor en rijwielwet: A. W. K., te Oude- lande, f 5 b. of 5 d.h. Zoden uit weg steken; G. B., te Krui ningen, f 15 b. of 15 d.h. Reclamebord dat voor gevel uitsteekt, aanbrengen: J. H. V., te Goes, f 5 b. of 5 d.h. Fietsen zonder lichtM. H„ te Kapelle, f 5 b. of 5 d.h. J. L., te Wolphaarts dijk, f 5 b. of 5 d.h. A. K., te 's Heer Arendskerke, f 5 b. of 5 d.h. Met rijwiel veiligheid van verkeer in gevaar brengen A. J., te Goes, f 5 b. of 5 d.h. Door P. W. G. V., 20 jaar, reiziger te Kapelle, is cassatie aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank van 18 Dec. j.l. waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet in hooger beroep, is veroordeeld tot f 10 b. of 5 d.h. en be taling van f 42.30 schadevergoeding. Middelburg. De voormalige vleeschhal in het Stadhuis is weer tentoonstellings zaal geworden, waar dit maal de M. T. V. ter eere van haar 10-jarig bestaan een jubileumtentoonstelling houdt van kippen, konijnen, duiven, watervogels, en andere gevederde diertjes. Een zeer groote verbetering vergeleken bij vorige jaren, zijn de door de vereeni- ging zelf aangeschafte kooien, 'die nu een bij elkaar passend geheel vormen. De tentoonstelling zal morgen en de beide Kerstdagen geopend zijn. Zoulelande Gisterenavond is alhier on der leiding van den Chr. Besturenbond te Vlissingen, met medewerking van den plaatselijken predikant, ds Van Evert, een afdeeling opgericht van den Chr. Landar- beidersbond, met aanvankelijk 14 leden. Een bestuur werd gevormd, terwijl bin nenkort weder een vergadering zal ge houden worden. Oosikapelle. Gisterenavond had alhier een vergadering plaats met het doel om te komen tot oprichting van een afd. van den Chr. Landarbeidersbond. De vergade ring stond onder leiding van dhr C. Sturm, voorz. van de afd. Serooskerke. Als sprekers traden op de heeren P. Cor- nelisse, hoofd der school, Ds Douma, plaatselijk predikant en P. Meliefste, voorzitter van den Chr. Besturenbond te Middelburg. Na breedvoerige bespreking traden 16 personen als lid toe. Op 7 Januari a.s. zal de tweede verga dering worden gehouden, waarop be stuursverkiezing zal plaats hebben. Schore. Alhier is opgericht een Chris telijke jongelingsvereeniging „Sursum Gorda". Voorloopig zijn 12 leden toegetre den. Het bestuur bestaat uit de heeren D. Waverijn, G. Francke, J. de Pree en Chr. Zoeteweij. Dinsdagavond is de ouderavond ge houden in de o. 1. school alhier. Nadat dhr Bierens als voorzitter der oudercom missie de zeer goed bezochte vergadering had geopend en de burgemeester, wethou der, raadsleden enz. had verwelkomd, werd de leiding overgegeven aan het hoofd der school J. van Nieuwenhuijze. Deze laatste zeide, dat hij het plan had in 't vervolg een ouderavond te houden met meer zakelijk karakter, om dan bo vendien een avond te geven waarop de kinderen meer op den voorgrond traden. De kinderen zongen een aardig lied „het landelijk concert" en hielden een samen spraak „Toch timmerhout". Het onder wijzend personeel las iets voor waarbij het hoofd der school aantoonde op welke wijze de viedesgeJachie kan worde® aan gekweekt. Nadat de burgemeester een kort woord had gesproken, werd deze zeer geslaagde avond gesloten. AMSTERDAM. Op het IJ heeft een aanvaring plaats gehad tusschen 't stoom schip Adrinatica en een tjalkschip. De schipper van laatstgenoemd schip zag de aanvaring aankomen en gaf zijn iü-jarig kind aan een persoon op een naast hem liggend klipperschip. Juist op dat mo ment geschiedde de aanvaring, zoodat be doeld persoon en het kind te water ge raakten. De man werd gered, maar het kind verdronk. AMSTERDAM. Hedenmorgen is in de Boerhaavekliniek alhier overleden de heer Mr C. Baart de la Faille, in leven Offi cier van Justitie bij de Arrondissements rechtbank te Amsterdam. Hij was van 18861893 abmtenaar bij het O. M. te Middelburg. DOKKUM. Te Murmerwoude is de boerderij van v. d. W. totaal afgebrand. Het groote vee kon met moeite worden gered. Het kleine vee kwam in de vlam men om. De geheele inboedel verbrandde tevens. Alles is verzekerd. DRACHTEN. Een 30-jarige gehuwde metselaar, die in een kelder van een in aanbouw zijnd winkelhuis aan het werk was, is getroffen door een stuk muur, dat vermoedelijk door een grondverschuiving omviel. Hij is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. HAARLEM. Te Oirsbeek is een 7-jarig jongetje door een auto overreden. Hij is in het ziekenhuis aan de gevolgen oven- leden. Het Hoover-moratorium. WASHINGTON. Gisteravond laat heeft de Amerikaansche Senaat met 69 tegen 12 stemmen het voorstel van president Hoover, tot goedkeuring van zijn mora torium, aangenomen. Van te voren was op het voorstel een scherpe aanval gedaan door Hiram John son, die president Hoover verweet, dat hij de grondwet als een vodje papier be schouwt. Onder invloed van Frankrijk heeft hij zijn oorspronkelijk plan gewij zigd, zoodat Duitschland wordt gedwon gen zijn betalingen aan Frankrijk voort te zetten en daarvoor opnieuw geld te leenen. Het voorstel-Johnson om ook niet-be- schermde herstelbetalingen in het mora torium te betrekken, werd met 66 tegen 12 st. verworpen. ROME. De instorting in de bibliotheek van het Vaticaan heeft drie dooden ge- eischt. Er worden 15.000 boeken vermist. LONDEN. Engeland en Frankrijk zijn overeengekomen de overige betrokken re geeringen voor te stellen de herstelcon ferentie ongeveer half Januari te Den H a a g te houden. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Dec., 2.30 u. Parijs 9.789.80. Londen 8.508.57. Brussel 34.6534.70. New-York 2.49—2.49 Berlijn 5959.10. MIDDELBURG. Bevallen: M. de Ko ning, geb. Verbert, z.; J. H. van der Wende, geb. Fondse, z. Gehuwd: A. Koekoek, 45 jaar, en J, A. Polvliet 39 jaar. POORTVLIET. Ondertrouwd: J. M. Menheere en Q. Mol. Overleden: Jacob Uyl, 77 j., ongehuwd. Wilhelmina Bijnagte 78 j., echtg. van Hu- brecht Anthonisse. Johannes Karei Krij ger 74 j., echtg. van Martina Hoek. MIDDELBURG. Veilingsvereeniging „Walcheren". Kleine veiling van 22 Dec. 1931. Appelen: Goudreinet 229, Gro ninger Kroon 114, Sterappel 516, Roode Ribbing 78, Peperappel 15, Grauwzoet 56, Armgaard 210, Cam- pagnezoet 39, Bruinzoet 4, Roodebak- ker 7, Zoete Bellefleur 14, Zure Belle fleur 212 ct., alles per K.G. Peren: Le Lectier 45, Gontesse de Paris 15, St. Remy 1112, Dorothea Ruysel 7, Jodenpeer 3, Gieser Wildeman 712, Kleipeer 29 ct., alles per K.G. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Be veland". Fruitveiling van 22 December 1931. Appels: Goudreinetten Ie soort 15 23, idem lie soort 612, Zure Bellefleur extra 1316, idem He soort 712, idem Ille soort 37, Princesse Noble 7, Lin- caus Pipping 7, Peperappels 8, Zure Pomme d'Oranje 7, Court Pendu 4, Zoete Armgaarde 13, Zoete Bellefleur 810, Zoete Ruster 6, Geldersche Hollaart 6— 10, Pomme d'Oranje 1014, Kroet- en Stekappels 14 gld., alles per 100 K.G. Peren: Comtesse de Paris 28, Josephi nes de Malines 16, Winter Bergemotten 6, Madame Lavavaseur 10, Limburger Ghaumontel 10, Gieser Wildeman 712, Kleiperen 814, St. Remy 12, Pondspe ren 10, Kroet- en Stekperon 1—3 gld., al les per 100 K.G. Diversen: Tomaten 21, idem uitschot 3, per 100 K.G.Tulpen 25 gld. per 100 bos; Kipeieren 4.8C4.90 por 100' aft&g; He- zen 1.803.85, Fazapte 0 80 gld. p. «tui

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3