Uit de Provincie - A de provincie subsidiëert ook zooals dhr de Baare opmerkte land- en tuin bouw- en handelsonderwijs. Bij een andere subsidiekwestie kwamen Ged. Staten niet als overwinnaars uit den strijd. De commissie voor de hy giëne van het kind vroeg voor haar werk in Zeeland een subsidiever- hooging met f500. Hier was het dr Sta- verman, die met kracht het verzoek steunde. Hij toonde aan, hoeveel nut deze commissie reeds heeft gebracht. De kindersterfte is mede door haar arbeid aanmerkelijk gedaald. Ged. Staten staan echter op het stand punt: geen nieuwe en hoogere subsidies meer. Toch kwamen zij als wij ons goed herinneren in de vorige zitting met een voorstel tot subsidiëering van landbouwproefvelden. En ook hadden zij geen bezwaar den termijn van aflossing van een renteloos voorschot voor wegs- verbetering van 20 op 30 jaar te brengen. De meerderheid der Prov. Staten steun de dan ook het voorstel van Dr Staver- man, zoodat de genoemde commissie haar f500 kreeg. Het standpunt van Ged. Staten lijkt ons ook in dezen crisistijd niet houd baar. De heer Van 'tHoff deed dan ook een meer bevredigende oplossing aan de hand. Laten Ged. Staten zoo zei hij het geheele subsidievraagstuk eens gron dig bestudeeren. Het totaalbedrag kan dan misschien gelijk blijven, maar er kan een billijker verdeeling tot stand komen. Het gaat toch niet aan, elke subsidie aanvraag botweg af te wijzen. De herziening van het Prov. wegenplan bracht vele tongen in beweging. Dhr Ha melink verdedigde met gloed en vuur verbetering van de traverse door Axel vanwege de provincie, waarvoor Mr Die- leman wel voelde, maar wat de meerder heid van Ged. Staten bij monde van Mr Dusseldorp afwees. Volgens Ged. Staten heeft het Gemeentebestuur van Axel hier een taak. Ook dhr Kodde wees er op, dat er meer traversen binnen bebouwde kom men zijn, waar verbetering noodig is. De heer Hamelink leed dan ook bij de stemming de nederlaag. Ook over verschillende andere wegen werd nog gesproken. Mr Dieleman kon op verschillende vragen een bevredigend antwoord geven, maar moest toch ook klagen over tegenwerking van belang hebbenden. Vooral sommige polderbestu ren schijnen maar niet te begrijpen, dat goede wegen ook in het belang van den landbouw zijn. En de wet geeft helaas geen bevoegdheid om in zulke gevallen dwingend op te treden. De weg GrijpskerkeKrommenhoeke en enkele tertiaire wegen op Schouiwen zullen met steun van de provincie wor den verbeterd. Dank zij een royale bui van de Staten, werd de aflossingstermijn van 20 op 30 jaar gebracht. Met 32 tegen 9 stemmen werd echter even later geweigerd de subsidie voor drankbestrijding van f 600 op f 1000 te brengen. De vergrooting van het stoomschip Zeeuwsch-Vlaanderen voor de lijn Hoe- dekenskerkeNeuzen ging er vrij vlot door. Aanvankelijk had dhr de Pauw wel eenige bezwaren. Hij vond een nieuwe boot beter en wellicht per saldo voor- deeliger, maar na de toelichting van den buitengewoon slecht verstaanbaren heer Van Rompu werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Wel werd door de Vlissingsche heeren krachtig bij Ged. Staten aangedrongen, om deze verbouwing, die honderd man voor drie maanden werk zal geven in Zeeland te doen plaats hebben, maar wij vermoeden, dat dit niet zonder publieke aanbesteding gaan zal, omdat het Rijk, dat 80 pet. der kosten betaalt, geen voor keur voor Zeeland zal hebben. Er is nu eenmaal overal malaise in den scheeps bouw en de vraag, welke werf de goed koopste is, zal wel den doorslag geven. Ook de aanlegplaats te Hansweert zal verbeterd worden. Dit zal ongeveer f26.000 kosten. Besloten werd gedurende vijf jaar geen stortingen te doen in het reservefonds der Prov. stoombootdiensten. Toen volgde de begrooting 1932. Zooals gezegd werd hierbij vooral door de so ciaal-democraten het woord gevoerd. Dhr Onderdijk maakte vooraf enkele op merkingen over de verkiezing van Ged. Staten. De heer Staverman deed dit na hem. Doordat de heer v. 'd. Weijde uit de Staten ging, was er volgens hem reden voor de rechtsche partijen om te overwe gen hoe nu voortaan de samenstelling van het college zou zijn. De Vrijheidsbond had een zetel verloren en was in stemmental gedaald beneden de S. D. A. P., die bij elke verkiezing groeit. Maar de drie groote rechtsche fracties stemden, zonder eenig overleg met de S. D. A. P. of Vrijz. Dem. weer een Vrijheids- bonder. Men heeft nu eeD zonderlingen toestand gekregen. De evenredige verte genwoordiging is niet betracht, want dan hadden er twee linksche gedeputeerden moeten zijn. De sterkste partij ter linker zijde is evenmin genomen, want dan had de S. D. A. P. de beurt gekregen. Dhr Vogelaar antwoordde hierop even later, dat de kleine verschuiving van links voor de A. R. fractie geen reden was om verandering i» het college van Ged. Staten te brengen. De oude traditie is gehandhaafd. Bij deze verklaring slo ten de Roomsch-Katholieken zich aan. D" Chr. Hbtorischen hadden zoo zei de heer v. d. Wart wel gaarne ee,: andere samenstelling gezien. Wat het financieel beleid van Gedep. Staten betreft, dit vond vrij algemeen toe juiching. Het is oorzaak dat de provincie r.u ie. steen crisistijd er nog vrij goed vooïsiaat, al «udep, -- indien er geen verbeter'ng komt in 1933 wel grootere moeilijkbeden ontstaan. Alleen dhr Onderdijk meende, dat Ge- dep. Staten een paniekstemming hebben gekweekt. De batige saldi over de laatste tien jaar waren heusch zoo klein niet. Zelfs 1930 zal wel een batig slot opleve ren. Misschien 1931 ook nog wel, Maar Gedep. Staten hebben groote bedragen voor buitengewoon geput uit den gewonen dienst. Daardoor heeft men den financiee- len toestand slechter voorgesteld dan hij in werkelijkheid was en allerlei uitgaven voor nuttige doeleinden weten te voorko men. Dhr Van Dusseldorp kwam op tegen het woord paniekstemming. Hij gebruikte liever de uitdrukking: gezond pessimisme. Dat Gedep. Staten uit gewone midde len buitengewone uitgaven hebben bestre den, ontkende hij niet. Maar iemand als Wibaut te Amsterdam kweekte reserves uit de bedrijven. Dat kan de provincie Zeeland nu eenmaal niet en daarom is een andere weg gevolgd. Enkele leden gaven ook crisisbeschou wingen. De heer Vogelaar was wel buiten gewoon pessimistisch. Hij betoogde de wenschelijkheid van salarisverlaging voor het prov. personeel, maar een voorstel dienaangaande diende hij niet in. Dit deed ook niet de heer Van Dalsum, wiens raadselachtige, onbegrijpelijke be schouwingen niemand in de vergadering duidelijk waren, al was ook zijn be doeling te komen tot salarisverlaging. De heer Van Dusseldorp verklaarde na mens Gedep. Staten, dat met voorstel len dienaangaande gewacht zal worden ;ot de Kamer het bekende kortingswetje voor provinciën en gemeenten zal heb ben behandeld. De heer Overhoff heeft in den breede zijn beide voorstellen betreffende de werk- loozenzorg (aanstelling eener commissie en beschikbaarstelling van een crediet van f 50.000) verdedigd. Hij baseerde zich op de uitspraak der Staten van vorig jaar, toen f 15.000 voor dit doel werd be- ch'.kbaar gesteld. Wij hebben ook niet kunnen begrijpen, waarom daarvoor destijds wel een meer derheid was, terwijl nu het voorstel-Over- hoff met zoo groote meerderheid werd verworpen. Evenals nu hebben ook Ged. Staten toen gezegd: de provincie heeft hier geen directe taak. Alleen de heer Vo gelaar erkende toen een onbewaakt oogen- blik gehad te hebben, maar zou overigens van de anderen waar zijn, wat wij een lid van Gedep. Staten hardop hoorden zeg gen: „kiezersvrees"? Hoe het zij, de beide voorstellen werden verworpen. Van de argumenten pro en contra heeft men in het verslag kennis kunnen nemen. In het belang der werkloo- zen is het te hopen, dat Ged. Staten de laksche gemeentebesturen want die zijn er inderdaad op hun plicht wijzen om zich het lot der werkloozen aan te trek ken. Bij de artikelsgewijze behandeling der begrooting kwamen nog enkele wenschen naar voren, maar veel was het niet. De hoofdslag was bij de algemeene beschou wingen geleverd. DE HILVERSUM 5 is er! Eénknops N. S. F. toestel met electr. dyn. luidspr. f 275. Hoofdagent: J. M. Polderman, Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg is benoemd tot deskundige voor de schatting van gronden, gelegen in den calamiteuzen polder Hoofdplaat polder (Hoofdplaat) dhr P. Erasmus, burgemeester van Oostburg. Door den Dijkraad was benoemd dhr F. EE. E. M o d d e te Oostburg en door Ged. Staten dhr F. P. Polderdijk te N.- en St. Joosland. Door de Rechtbank werd benoemd tot deskundige voor het schatten van de grongen, gelegen in den Willem-An- na-polder, gemeente Kapelle-Biezelin- ge, den heer A. Dees, landbouwer te Waarde (Emanuelpolder). Door den Dijk raad is benoemd dhr M. de Regt Jzn te Borsselen en door Ged. Staten dhr A. van der Weijde te Zierikzee. Mij tot Nut van het Alge meen. W ij vestigen de aandacht op de annonce in dit nummer, waarin een be langrijke, morgen te Goes te houden ver gadering over ontwikkeling en ontspan ning van werkloozen wordt aangekondigd. Middelburg. Donderdagvoormiddag heb ben leeraren en leerlingen der Christelijke Kweekschool, alhier, in de Sociëteit „St Joris" afscheid genomen van den heer R. van der Welle, die Woensdag j.l. zijn laatste les gegeven heeft aan de school, waaraan hij gewerkt heeft van haar op richting af. Zeer hartelijke toespraken werden gehouden door Mr P. Dieleman, leider der vergadering; door den direc teur, door dhr Van Swigckhem, leeraar aoor den leerling P. Bouwense. Alle spre kers lieten duidelijk uitkomen, dat met den heer Van der Welle een man van bijzondere beteekenis heengaat. Behalve uit woorden bleek de groote waardeering ook uit verschillende cadeaux. De gehul digde sprak geroerd woorden van dank, tevens enkele opmerkelijke voorvallen uit zijn leven meedeelende. Een afscheid van Bestuur en oud-leerlingen zal nog volgen. Viissingen. Gistermorgen, toen de Chr. school aan de Kasteelstraat juist aan was werd een hevige knal gehoord en vlucht ten de kinderen van de vijfde klasse gil lend de straat op. In dii leslokaal was niets Jnjscnders waar te nemen, doch in het lokaal daaronder gelegen bleek de schoorsteen door onbekende oorzaak ge deeltelijk te zijn weggeslagen. Aan de lo kaliteit was geen schade toegebracht. Geen der kinderen bekwam eenig letsel. Een deskundig onderzoek terzake wordt ingesteld. Goes. Gisteravond sprak voor den Chr. Besturenbond in de Chr. Bewaarschool ds J. Hetebrij, Chr. Evang. pred. te Ril land, over het onderwerp: „Gods Woord en de sociale nood". De vergadering werd geopend door den secretaris van den Chr. Besturenbond, den heer C. K. Maartense. Ds Hetebrij, hierna het woord verkrij gend, toonde eerst aan, dat het geestelijk leven niet los van het maatschappelijke leven staat. We moeten juist dit laatste plaatsen in het licht der Heilige Schrift. Zij leert, dat de sociale nood reeds ter stond met den zondeval is begonnen, en dat de oorzaak van alle maatschappelijke ellende de zonde is. De leuze van het socialisme (door verbetering van de maat schappelijke toestanden komt het geeste lijke vanzelf in orde) is o>p teleurstelling uitgeloopen. Het blijkt in onzen tijd al meer, dat het in den socialen strijd in de eerste plaats om geestelijke waarden gaat. Helaas zijn ook vele Christenen daar van niet doordrongen. Het is toch niet in orde, dat het moderne (socialistische) vakverbond meer leden telt dan het Chr. en R.-K. Vakverbond samen. Ook moet het betreurd, dat zoovele Chr. werkge vers de oud-liberale beginselen blijken te zijn toegedaan. Ons beginsel moet gaan ook over de sociale verhoudingen. De Christen moet bij machtsmisbruik staan aan de zijde van het verdrukte. De arbeid is geen koopwaar. De ar beider is een vrije mensch, naar Gods beeld .geschapen. Hij is zijn loon waar dig. Men leze maar wat Amos en Jaco bus hierover gezegd hebben. Het Christendom is helaas te lang blind geweest voor de maatschappelijke noo- den en heeft ook wel eens een eenzijdige lijdelijkheid gepredikt. Wij mogen ons ech ter niet neerleggen bij traditioneels op vattingen, maar moeten ze toetsen aan Gods Woord. Dat predikt geen gemeen schap van goederen, maar wel een ba seeren van de socjale verhoudingen op liefde en recht en niet op hebzucht. Een conservatief Christendom is oor zaak, dat sommigen de vaan van 'tsociar lisme zijn gaan volgen. Maar wij mogen en moeten het zeggen, dat Gods majesteit gekrenkt wordt door sociaal onrecht. Het historisch gegroeide kan ook wel eens misgroeid zijn. Christelijk en sociaal zijn geen tegen stellingen. Er is wel onderscheiding tus- schen het geestelijke en stoffelijke, maar geen scheiding. De Christelijke vakbeweging, die zich in een verblijdenden groei mag verheu gen, streeft vóór alles naar overleg. De werkgevers, die dit verwerpen, voeden de revolutionaire elementen. Ook toont spr. aan, dat Overheids-be>- moeiing noodzakelijk kan zijn (sociale wet geving). De Staat moet beschermen, wat wordt onderdrukt en ten onder zou gaan. Vandaar ook onze sociale wetgeving voor zieken, ouden en invaliden. Met een aansporing om de Chr. sociale gedachte uit te dragen, eindigde Spr. Op deze rede, die met groote aandacht was beluisterd, volgde nog eenige be spreking. De heer De Lange, voorzitter van den Chr. Besturenbond, dankte den spreker voor zijn leerzame rede en deed nog eenige huish. mededeelingen, waarna ds Hetebrij deze vergadering met dankge bed sloot. Souburg. Loop der bevolking over de eerste helft der maand December 1931. Gevestigd: Mej. Matihijssen, Spoor straat A 92, van Serooskerke; Mej. S. Meijers, Kanaalstraat A 53, van Ritthem; J. v. Boven, Nieuwstraat B 75, van Den Haag; J. J. de Vrol, Vlissingschestraat B 268, van Den Haag; Sa Cevaal, Burcht- straat B 332, van Serooskerke; Mej. Valk- hoff-Sturm en gezin, Tuindorp D 48, van Middelburg; G. L. van Noppen, van Turn- I outstraat E 50, van Koudekerke; O. ij Borgman, Vlissingsche straat E 8, van Viissingen; A. G. Schout, Nieuwe Abeele C 214, van Viissingen; F. J. Leenders, Nieuwe Abeele C 244, van Ned.-Indië. Vertrokken: C. Huiszoon en gezin, N. Abeele G 263, naar Viissingen; H. P. de Smidt, van Teijlingenstraat B 229, naar Schoondijke; F. Goudswaard, Middelb. straat A 197, naar Middelburg. Nisse. In de Donderdagavond gehou den vergadering der afdeeling van de ver- ceniging tot Ghr. verzorging van krank zinnigen in Zeeland, had de verkiezing ij i laats van twee bestuursleden. Aftredend 1 waren dhrn Joos Mol en M. G. de Schip per, welke beide herkozen werden. Be sloten werd een spreker voor den winter e an te vragen. Ook zal een rondgang ge daan worden voor een Kerstgave voor de patiënten op „Vrederust". Sc here. "Woensdagavond hield de Chr. meisjesvereeniging „Advendo" haar jaar feest onder leiding van Mej. van den Hrink-Glerum. Het lokaal was geheel ge vuld met belangstellenden. Het program ma werd op aangename wijze afgewerkt, terwijl in de pauze de vervaardigde klee- cingstukken werden bezichtigd. Ds ter Haar Romeny sloot deze gezellige bijeen komst. Donderdagavond vergaderde de steenkolenvereeniging „Tot gemak ;en v oordeel", onder voorzitterschap van dhr W. Kareis©. De rekening over het afge sloten dienstjaar sluit met een ontvang ad f 2158.15, een uitgaaf ad f 2228.64 en een nadeelig slot van f 70.49. De kolenvoorraad bedraagt thans 100 H.L. eierkolen, en 61 H.L. anthraciet en het restant voordeelig saldo over vorige jaren f 148.85. De aftredende bestuurs leden G. Potter en M. Joosse werden her kozen. Het vervoer van kolen gedurende het a.s. jaar werd gegund aan J. van Liere voor 5.8 cent per H.L., het lossen aan W. Zuijdweg voor 6 cent per H.L. Tot bode werd benoemd H. Veerhoek. Wolfaartsdijk. Donderdag hield de afd. van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond alhier een propaganda-vergadering in de groote zaal van het gebouw T.A.V.E.N.U. De secretaris der afd., dhr P. Kraak, opende (wegens ongesteldheid van den voorzitter der afd.) de vergade ring en deelde den aanwezigen mede, dat dhr Vingerling, hoofdbestuurslid van den Bond, wegens ziekte verhinderd was om als spreker op te treden en dat in zijn plaats zou spreken dhr A. de Lange uit Goes, die op verzoek van den voor zitter, de vergadering met gebed opende. Vervolgens kreeg als eerste spreker het woord dhr W. A. van Wijck, hoofd der Chr. school alhier, die een principiëel openingswoord sprak en de Chr. vakbe weging schetste als een klaverblad. Op het bovenste blaadje leest spr. het woord christelijk, zoodat dit een krans vormt boven de beide andere woorden Neder- landsche en landarbeider. Als tweede spreker verkreeg het woord dhr A. de Lange, die als onderwerp nam: „De cri sis en de Chr. landarbeider. Spreker schetste eerst de crisis en hare gevolgen, ook voor den landbouw en den land arbeider. Er kunnen omstandigheden zijn dat eenige loonsvermindering noodzake lijk is, doch deze vermindering mag niet meer zijn dan het hoogst noodzakelijke en zeker mag geëischt, dat die loons verlaging zou geschieden alleen in over leg met de vakbeweging en niet zooals dat te Wolfaartsdijk pleegt te geschie den. Ook besprak spreker de werkloos heid, de werkverschaffing, ook in deze gemeente, en in verband hiermee het nut van organisatie. Met een opwekkend woord om als lid dezer afd. toe te treden, besloot spreker zijn rede. Ten slotte verkreeg het woord Ds van Dijk, Ned. Herv. pred., alhier, die zeide zeer sympathiek te staan tegenover de Chr. vakbeweging. Vervolgens sprak spr. een principiëel slotwoord en deed dit met als onderwerp: „Ideaal" (grenzen van het ideaal en het bereiken van het ideaal). Spreker deed uitkomen evenals de vorige sprekers, dat men niet alleen lid moet zijn van een Chr. vakvereeniging voor zijn stoffelijke belangen, doch ook wer kelijk uit Chr. overtuiging, want dan al leen kan het ideaal worden bereikt. Door den voorzitter werd een woord van dank gebracht aan de sprekers en de aanwezigen, waarna Ds van Dijk met dankzegging eindigde. De zaal was flink bezet. Zes nieuwe leden traden tot de afd. toe. Ook B. en W. waren aanwezig. Naar wij vernemen besloten de pa troons zonder overleg met de vakorgani satie, om het winterloon gelijk te laten als het vorige jaar, n.l. f 1.75 per dag, doch dit te laten ingaan op 16 November in plaats van op 1 December. Serooskerke (W.). Woensdagmiddag werd een voltallige Raadsvergadering ge houden. De voorzitter opent de vergade ring op de gebruikelijke wijze. Naar aanleiding van de notulen zegt weth. Goedhloed, dat hij gaarne zag, dat de pers zich niet laat beïnvloeden (door wie? Corresp.) bij het opstellen van het Raadsverslag. Dhr Allaart vraagt naar aanleiding van de notulen, of het niet mogelijk is het benoodigd kasgeld te ver krijgen van het te veel betaalde voorschot aan de Geref. Schoolvereeniging. Dhr Hoegen sluit zich hierbij aan en meent, dat het toch alleszins te billijken valt, dat om de gemeente te helpen het bestuur dit bedrag in de gemeentekas terug stort. De voorzitter zegt, dat 't bestuur vol komen bevoegd is; het overgespaarde be drag in bezit te houden, tot de tijd van af rekening door de wet bepaald. Dhr Hoegen zegt, dat, waar het schijnt dat dit bedrag te véél door het bestuur is ontvangen, het toch geen bezwaar kan zijn, dit terug te storten? De voorzitter zegt: het is niet zoo, dat zij te veel heb ben ontvangen; alles had evengoed door hen kunnen worden verbruikt. Door het uiterst zuinig beheer van het verstrekte voorschot, gebaseerd op de uitgaven van een leerling der O. L. School, geheel over eenkomstig de Onderwijswet, heeft het kans gezien een aanmerkelijk bedrag on gebruikt te laten, waarvoor niets dan lof kan zijn, doch waarover, zooals reeds ge zegd, niet kan worden beschikt. De voorzitter doet mededeeling van en kele ingekomen stukken, waarbij een mi nisterieels beschikking, dat op de loonen bij werkverschaffing tot 2 Jan. 1932 een Rijksvergoeding van 25 pet. zal worden uitgekeerd met de bepaling, dat geen hon ger loon dan f 1.50 per dag mag worden uitbetaald. De voorzitter zegt, dat B. en W. nog een poging hebben gedaan om f 1.80 te kunnen uitbetalen, maar de Mi nister houdt vast aan f 1.50. Dhr Hoegen betreurt het, dat niet meer dan f 1.50 per dag mag worden uitbe taald. Een verzoek is ingekomen van de stichting „Landverhuizing Nederland", cm een jaarlijksche bijdrage van f 10 of meer. De voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen op dit verzoek afwijzend te beschikken. Z. h. st. besloten. De voorzitter deelt mede, dat ingevol ge Art. 6, 4e lid der Woningwet, B. en W. op een aanvraag om vergunning als bedoeld tb genoemd art. moeten beslissen binnen een termijn bij verordening te be palen. In de thans geldende verordening is alleen bepaald, dat van elke beschik king onverwijld aan de aanvrager der vergunning kennis moet worden ge geven, zonder dat in die verordening een termijn is genoemd. Ten einde, de veror dening houdende bepalingen omtrent de straten, rooilijnen, gebouwen geen wonin gen zijnde, alsmede voorschriften omtrent woningen, niet rustende op Art. 1 der Woningwet, in overeenstemming te bren gen met de thans vigeerende bepalingen der Woningwet, stellen B. en W. voor Art. 43, le lid dier verordening te lezen als volgt: Burgemeester en wethouders nemen inzake een overeenkomstig Art. 42 dezer verordening aangevraagde vergun ning binnen 30 dagen na den dag van ontvangst der aanvrage een beslissing, waarmede de aanvrager onverwijld schrif telijk in kennis wordt gesteld. Goedge keurd. Voorstel van B. en W. om al de ge meentegebouwen, na aflossingstermijnen, tegen brandschade te verzekeren bij de Vereeniging van Nederlandsche Gemeen ten. Het is B. en W. gebleken, dat de assurantiepremie bij deze vereeniging aanmerkelijk lager is dan bij de andere Maatschappijen. Dit punt zal straks in besloten kring worden behandeld. Voorstel van B. en W. om de onder houder van het gemeente-slachthuis, wiens tijdelijke benoeming 1 Jan. 1932 afloopt, niet weder te benoemen, doch deze verkzaamheden op te dragen aan den gemeente-werkman. Z. h. st. aangenoi men. Benoeming lid van de Commissie van toezicht op hot L. O. wegens periodieke aftreding van den heer G. Jobse. B. en W. hevelen aan C. Jobse en G. Jobse. Eerstgenoemde wordt m. alg. st. herkozen. Voorstel van B. en W. om te bepa len, dat het verslag van den toestand der gemeente slechts voor elk vijfjarig tijds bestek aan den raad zal worden uitge bracht. Na eenige toelichting vraagt dhr Hoe gen of het niet gewenscht was een vier jarige periode te nemen, met het oog op den duur van het raadslidmaatschap. De voorz. zegt, dat het slechts een wettelijke maatregel geldt en de raad wel een kor- teren termijn mag stellen, doch dit nut teloos tijd en aanmerkelijke kosten mee zou brengen. Ook weth. Wondergem zegt, dat het niets beteekent, om een korteren termijn daarvoor te nemen. Z.h.st. wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Ingekomen is een schrijven van de Ver eeniging voor Chr. Volksonderwijs alhier, waarin verzocht wordt: a. het schoolgebouw waarin thans van wege de genoemde vereeniging onderwijs wordt gegeven, in eigendom over te dra gen; b. met deze overdracht te belasten No taris W. Hioolen te Middelburg. B. en W. stellen voor; a. met ingang van 1 Jan. 1932 het be doelde schoolgebouw in eigendom over te dragen aan adressant, behoudens goed keuring door Ged. Staten; b.daarmede niet te belasten Notaris Hioolen, maar de Notaris Blaupot ten Cate, die steeds de akten van de gemeen te passeert als zij de kosten heeft te beta len. B. en W. merken op, dat de kosten dezer overdracht voor rekening der gemeente komen, en dus, naar hun meening althans, de gemeente te bepalen heeft door welke Notaris de akte zal worden opgemaakt. Z.h.st. aldus besloten. Verzoek van het bestuur van het Groe ne Kruis om met de gemeente in onder handeling te treden betreffende een event, aankoop van het gemeentelijk slachthuis met daarbij behoorenden grond. B. en W. onderzoeken of een verkoop inderdaad mogelijk zoude zijn, en stellen in verband daarmede voor, dit verzoek aan te hou den. Dhr A. Melis wenscht dit punt in besloten zitting te behandelen. Aldus be sloten. Verzoek van het Bestuur der Vereen, voor Chr. Volksonderwijs om een subsidie van f 100 voor de door dit bestuur opge richte avondschool. B. en W. hebben zich bereids gewend tot den minister van Bin- nenl. Zaken en Landb. met de vraag of hiervoor Rijkssubsidie kan worden ver kregen. Zoolang hierop door genoemden Minister niet is bericht, stellen B. en "VV. voor, dit verzoek aan te houden. Aange nomen. De voorz. deelt mede, dat na het zen den van de oproepingsbiljetten nog is ingekomen een schrijven van de afd. van den Chr. Besturenbond voor Seroos kerke en omstreken, waarin verzocht wordt het dagloon bij de werkverschaf fing te brengen op fl.75 en uitbetaling van regendagen. De voorz. zegt, dat B. en W. dit verzoek nog niet in behan deling hebben kunnen nemen, zoodat van hun zijde geen voorstel kon wor den verwacht. Wat het laatste, de regen dagen, betreft, deelt hij mede, dat de Minister heeft bepaald, dat regenuren worden uitbetaald tegen 16 cent per uur, behalve de drie eerste regenuren van iedere week, waarin gewerkt wordt, deze mogen niet worden uitbetaald. De voorz. wenscht thans b. g. verzoek direct te behandelen, wijl anders noodig zal zijn in het begin van Januari daar over te vergaderen; z.h.st. wordt beslo ten het thans te behandelen. Dhr Hoegen zegt, dat hij nog op hetzelfde standpunt staat als in de vorige vergadering. Naar zijn meening is de levensstandaard nog niet zoodanig verminderd, dat met f 1.50 kan worden volstaan. Weth. Goedbloed zegt, dat hij nog maar steeds niet kan begrijpen, hoe men voorheen met fl.50 per dag meer is g( bruiksartii gedaald, voor fl.50 Weth. V geest en men stam Melis mee een gezin rond te k< dhr Hoegt verbruiksa zijn gedaa door cijfer meent ni( gaan met bloed. We van fl.50 dan had aanvulling nen. Tege opgeleefd Hij lancee toeslag in de groote Weth. Goe nen wende gen van h Dhr Iloe bracht op van een gebracht, tegen 8 st zitter een van f 1.50 verl oenen week, vooi tijd van 14 gebracht men en Minister v De voor komen een dat aan ter op 19 Dec. in de d Nieuwjaars voor den dag f 1.50 worden uil vervallen Eveneens zoek van verordenin vast te ste uur wordt maar vern gemeente laart ziet hoefte om den toesta meent, dat, ten maker steld kan de gelegenl om de wir dezen moei Weth. G wenschter polsen ove sluit zich mede acco er geen b« dening op ter worden Bij de r< bloed de a van somrr van zijkan Voortaan rekening w Dhr Alk wegverzak De voorz. z gemeentew nog niet in comité Ritthem. Woensdagn gerestauree ningswoord zijn blijdsc teraad feli Putte den herstel. Voor ken o.a. een v< verhuizing subsidie rekening De mededf de lichtprij K.W.U. bet Over een den ministe werkgevend misschien deel van h spon zich adviseerde! daar dit loosheid, boeren hui l>lan, ze meentesteur wordt aang een uitspra; treffende lasting van dhr P. Cevi gesteld echt het beroep vankelijk v Op een Var el om 'gemaakte sloot voor schikt. Op 'f 25 worden Nu was B. en W. beteren n.l straat, idem van de Zui Daar de slechten den Zuiöwe op voorstel ten dit nun k: D te k o l.l. tot

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6