DE ZEEUW 'n Stijve nek is pijnlijk TWEEDE BLAD. Gebroken Bakken ANBOD. mende. it Blad DE POSITIE VAN DE NEDERL. GEMEENTEN. Staten-Generaal Zoeklïchtjes. akkers Klooster&ahem Uit de Statenzaal. uitiluitend AGS wordt omen kleine tens 5 regels Itbetallng. I 0.85 Neemt proef dvoer. Wordt randeerd ge- bev. J. VER- W.). voorzien van vet Rund- K.G. BROUWER, "n Donderdag edt, ontvangt cadeau. KKE, Lange- mtdagen ch f 1.per h vanaf 50 ct. J. HOZEE, Middelburg. lader overeen r nieuw te landb. Brie- Bureau „De or de Kerst- iken Rund- 1 per kilo. gerij J. DE lerstr. M'burg ESCH R. BRAND, enl 6—13 of 8 nen 2016 v. d. HIELE, ddelburg. meene Boek- Middelburg, labberjan, artetspelen, 'vleosch. 1,10 per KG. ngeviele, kenf omuls, opzet, tegen 'pstraat 225, met recht eschuit- en st in Zee- Bureau „De ELKGEIT, res H 160, ïen: S Platen. weg. Kerk- eesch. nt per K.G. gevlele, N, aagd, van nd, bij W. iddelburg. eene Boek- "iddelburg kaarten, anakken. 2 Gem. 187 molen. Da- BROEKE, te lev. b. d. E VOOR- MHEDEN. Boekhan- f Mei pelle. DIGD, kensburg, 4> VAN VRIJDAG 18 DEC. 1931. Nr 08. Burgemeester De Vlugt over Amsterdam. Voor de positie der gemeenten, vooral voor die der groote steden, bestaat in de huidige bijzondere tijdsomstandigheden groote belangstelling. In verband hierme de heeft het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam aan de Burgemeesters van een aantal groote gemeenten verzocht, hun meening te willen zeggen over den toe stand van hun gemeente in het afgeloopen jaar, zoo mogelijk in vergelijking met den toestand van het vorige jaar. In zijn antwoord op de tot hem ge richte vragen heeft de burgemeester van Amsterdam, de heer W. de Vlugt, er op gewezen, dat het totaal bedrag in 1931, door de gemeente Amsterdam aan werkloozensteun uit te keeren, vermoede lijk ongeveer f 6.600.000 zal bedragen. Over 1930 beliepen deze uitkeeringen rond f 2.600.000 of vier millioen gulden minder. In deze cijfers zijn niet begrepen de uit keeringen van de gemeente ten behoeve van de werkloozenkassen. Omtrent de grootte van deze uitkeeringen over 1931 valt thans nog niets mede te deelen; over 1930 beliepen zij f 615.000. Op de vraag hoe de financieele toestand van de hoofdstad op het oogenblik is, ant woordde de heer de Vlugt het volgende: „De financieele positie van onze stad berust op een gezonde basis. Er is een zeer solied leeningsbeleid gevolgd. Veel uitgaven waarvoor geleend zou mogen worden, zijn in Amsterdam uit gewone middelen betaald, in de laatste tien ja ren tezamen meer dan 25.000.000 gulden. De afschrijvingen zijn daarbij zeer ruim, waardoor de waarde der activa de schuld overtreft. Bijzonder sterk is de financieele politiek ten opzichte van het gemeente lijk grondbezit, doordat naast de rente ook de aflossing op de leeningen uit gewone middelen wordt betaald, waardoor de schuld daalt, terwijl de waarde toeneemt. Aangenomen mag 'dan ook worden, dat de waarde der gronden ongeveer vijftig mil lioen gulden grooter is dan de schuld. De Gemeenteschuld is ook ruimschoots gedekt. Dit wat de vermogenspositie be treft. Nu nog iets over den gewonen dienst, deze is steeds in evenwicht geweest, en m.a.w. de gewone uitgaven en dit be grip wordt hier, zooals ik reeds deed uitkomen, ruim opgevat, omdat men uit gewone middelen veel betaalt, waar men FEUILLETON. 23) door H. Zeeberg. Elsa beloofde er eens over na te zullen denken. Maar toen het drietal gezamenlijk de pastorie verliet en Mijnheer en Me vrouw Van Zevenhuizen haar bij de tram brachten, was zij besloten. „Als u het goed vindt, kom ik u eens opzoeken", zeide zij, „om ook eens met juffrouw Zuiderman kennis te maken." HOOFDSTUK VIII. Als gewoonlijk was er veel geroeze moes op het koffiekwartiertje bij Smeets- man Go. Tegen zijn wil werd Dolf opeens aan geklampt door Gor Zuiderman, die hij, gedachtig aan de waarschuwing van Dirksen, stelselmatig ontweken had. De laatste dagen was zij ook niet in zijn af- deeling geweest. „Ik spreek u bijna nooit, Mijnheer Van Lankeren. Wat houdt u zich afzijdig. Waarom is u verleden week niet bij de repetitie geweest? 't Was een leuke avond." ,,'kWas verhinderd", antwoordde Dolf kortaf, haar lachende blik ontwijkend. voor zou mogen leenen zijn steeds ten volle door gewone inkomsten gedekt. Om volledig te zijn, moet hierbij nog iets vermeld worden. In de jaren 1920 en 1921 leverden de rekeningen van de gemeente zeer groote overschotten op. Deze zijn ten deele, voornamelijk tot een bedrag van f 11.177.000, in een reserve fonds voor bijzondere doeleinden gestort, en ten deele op de gebruikelijke manier als batig saldo overgegaan naar de be grootingen en rekeningen van volgende jaren. In de jaren, waar over de reke ningen vastgesteld zijn, dat is tot en met 1930, zijn de batige saldi weliswaar ge slonken, maar men mag daarbij niet uit het oog verliezen, dat in dien tijd o.a. de gemeentelijke inkomstenbelasting herhaal delijk verlaagd is, in totaal met 40 pet. Met 't reservefonds voor bijzondere doel einden is het wat eigenaardig geloopen. Herhaaldelijk, ja ieder jaar werd op de begrooting een post soms tot een groot bedrag geplaatst als beschikking uit dat reservefonds, maar practisch is deze be schikking nooit noodig geweest, behalve tot een bedrag van f 631.000 voor het slui tend maken van de gemeentebegrooting over 1928. Verder werd voor andere doel einden nog in totaal f 3.018.000 aan het reservefonds onttrokken. Bij de sluiting der rekening 1930 was er dan ook nog rond f 7.528.000 in het fonds. Omdat over bedragen uit dat fonds bij de begrooting herhaaldelijk werd geschikt, maar het practisch onaangetast bleef, noemt men dit fonds wel het harmonica-fonds. Hoe staat het nu met 1931 en de be grooting voor 1932? Het jaar 1931 staat sterk onder den invloed van de crisis. Het aantal bij de Arbeidsbeurs ingeschrevenen is van 21.126 in het begin des jaars gestegen tot 31.939 op 5 Dec. 1.1. Het bedrag der crisislasten, hoofdzakelijk ondersteuning, wordt voor 1931 geraamd op 6.076.000. Voor 1932 is gerekend op f9.263.000. De beide genoemde bedragen zijn nog niet verminderd met een Rijksbijdrage. Toen een paar maanden geleden bleek, dat de crisislasten van veel grooteren omvang zouden zijn dan aanvankelijk verwacht werd, zijn onmiddellijk ingrijpende maat regelen genomen. Een crisisfonds werd ingesteld, ten laste waarvan de crisisuit gaven werden gebracht, en ten bate waar van, naast een Rijksbijdrage, komt de op brengst van speciale crisisheffingen, ge raamd op ongeveer f 4.000.000 per jaar. Wat nu den gewonen dienst betreft, is er grond voor de verwachting, dat de uitkomsten van 1931 gunsti ger zullen zijn, dan bij de begrooting voorzien. Dit be- teekent, dat over het bij de begrooting geraamde bedrag als beschikking uit het reservefonds, tot een minder bedrag zal behoeven te worden beschikt. De begrooting voor 1932 voldoet ook aan den eisch, dat de gewone uitgaven door de gewone inkomsten zijn gedekt, zij het ook, dat onder de gewone inkom sten beschikking over reserves is opge nomen. Sedert de indiening kon die be schikking reeds worden verminderd met ruim f 500.000, doch dit is nog slechts een begin. Er zal nog verder en sterk be zuinigd moeten wordenden dat dit zal ge beuren, staat voor mij vast, waarbij B. en W. kunnen rekenen op de volle mede werking van de leidende hoofdambtena ren. Een vermindering van salarissen en loonen, die belangrijk kan bijdragen tot verlaging der uitgaven, zal niet kunnen uitblijven. Hoewel de omstandigheden dus wel moeilijk zijn, bestaat er geen enkele reden om pessimistisch te zijn ten opzichte van den financieelen toestand van Amsterdam. EERSTE KAMER. Verhooging van het tarief van invoerrechten. Gisteren werd de behandeling van het wetsontwerp tot verhooging van het ta rief van invoerrechten voortgezet. Minister De 'Geer, de sprekers beantwoordend, constateert, dat deze Ka mer nog veel dieper op de kwestie vrij- „Ja, ja, andere zaken" lachte zij. 'k Heb het dien avond wel gezien op het Haringvliet." „U vergist u", juffrouw Zuiderman", zei Dolf. ,,'k Weet het wel, mijnheertje. Die dame was uw bloedeigen zuster." „Hoe weet u dat?" vroeg hij. „Dat kan ieder wel zien. Zij lijkt op u, als twee droppels water op elkaar gelij ken." „Dat wordt meer gezegd. 'tWas mijn zuster." „En wat had u een belangwekkend dispuut. U zag mij niet eens." „Inderdaad liep ik in gedachten. Neem mij niet kwalijk." „O, heelemaal niet. Zooveel beteeken ik niet". Dolf begreep onmiddellijk, dat zij naar een vleiend complimentje vischte. Maar hij was niet van plan, haar daft te geven. Waarom hij eenvoudig zweeg. „U hadt het verbazend druk en gewich tig", hield zij vol. „Hebben een broer en een zuster wel eens meer zulk een serieus dispuut?" ,,'t Was niet zoo gewichtig. Mijn zuster beweerde, dat er menschen zijn, die zich met een andermans zaken bemoeien", antwoordde Dolf. „0, was het anders niet", zeide Cor handel of protectie is ingegaan dan de Tweede Kamer. Die bespreking is voor hem uiterst leerzaam geweest. Bij het onderhavige ontwerp gaat het echter niet om een verhooging van be scherming of om beschermingspolitiek, doch om de vraag of in verband met den financieelen toestand des lands de voor gestelde tariefsverhooging moet worden aanvaard, dan wel of deze fiscale maat regel de volkswelvaart dermate zou be dreigen, dat hij zou moeten worden afge wezen. Dat ook prof. Diepenhorst die gisteren niet meer aan het woord kon komen het ontwerp als van zuiver fis cale strekking aanvaardt, heeft deze hem gisteren nog medegedeeld, daarbij spre kend namens de gebeele fractie. Spreker betwist, dat door de aanneming van het amendement-Lovink het ontwerp protectionistisch is geworden en dat hij zich door Tweede-Kamerleden zou heb ben laten beïnvloeden. Met kracht beveelt spr. de aanneming van het ontwerp aan. Het wetsontwerp wordt met 24 tegen 13 stemmen aangenomen. (Tegen de liberalen, V.D., S.D.A.P. en de Ghr. Hist, heer Ter Haar). Benzine-belasting. Aan de orde is het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van een bijzonder invoer recht op benzine. De beer Koster (V.B.) zet uiteen, dat een vergelijking van den tegenwoor- digen benzine-prijs met den zooveel hoo- geren van vroeger niet opgaat, omdat door allerlei oorzaken de winning van benzine zoodanig is verbeterd, dat de prijs aan den lagen kant zal blijven. Spreker acht den voorgestelden maatregel te zeer drukkend voor tal van bedrijven. Minister De Ge er antwoordt, dat de prijs in bijna alle andere landen hoo- ger is, niet als gevolg van belasting, maar voornamelijk als productie- en distributie- kosten. Indien men overigens van oordeel is, dat de netto-prijs laag zal blijven, dan kan men deze belasting gerust aanvaar den, want dan blijft de prijs toch nog ver beneden dien van verleden jaar en van dien in de omringende landen. Het wetsontwerp wordt z.h.st. aange nomen. Verschillende ontwerpen. Z.h.st. worden aangenomen bet wets ontwerp inzake het aangaan van een of meer geldleeningen ten laste van het Rijk en het ontwerp tot instelling van een re servefonds uit het batig saldo van den gewonen dienst der Rijksrekening yan het dienstjaar 1929 en van volgende 'dienst jaren. Daarna werd de vergaderig gesloten. TWEEDE KAMER. De Onderwijsbegrooiing. De Tweede Kamer heeft gisteren 'den geheelen middag de vergadering duur de tot 8 uur gesproken over de Onder- wijsbegrooting. We zouden van het gesprokene een el lenlang verslag kunnen geven, evenwel zander dat de lezers daardoor veel wijzer zouden worden. Er zijn, als gebruikelijk, allerlei wen- schen te berde gebracht, maar het slot is geweest, dat de begrooting onveranderd z.h.st. werd aangenomen. Wij meenen dan ook te kunnen volstaan met uit het antwoord van Minister Terpstra enkele gedeelten hier te laten volgen. Eerst iets over het Nijverheids- onderwijs in Avondscholen, waaromtrent, naar de Minister betoogde, eenig misverstand bestaat. Hoe is de kwestie? Er moest op het nij verheidsonderwijs nog 160.000 worden be zuinigd; er kon f 120.000 worden gevon den, zoodat de resteerende f40.000 op andere takken van nijverheidsonderwijs moet worden gevonden. Wat nu de inkrimping betreft, het aan tal weken zal niet worden beperkt. Wat de leeraren betreft deze hebben over het algemeen zooveel bij-uren, dat zij best een paar uur per week kunnen mis sen; er waren er, die 50 uren per week gaven. Het onderwijs op een avondschool staat ver achter bij het onderwijs op een dag school, maar niet iedere jongen kan een dagschool bezoeken. Wie komen nu op de avondscholen? Dat zijn jongens die over- Zuiderman, gepikeerd zich verwijderend, daar zij den steek gevoeld had. Oogenblikkelijk had Dolf spijt van zijn grofheid. Hij staarde haar even na en zag haar onmiddellijk in gesprek met een andere juffrouw, die in zijn richting staarde. Die twee hadden het dus over hem. Hij stond niet lang alleen, daar de lan ge Laarman met zijn expressieven kop op hem afkwam. „Zeg, Van Lankeren, laat ons toch eens nader kennis maken'., zeide hij hartelijk. „Ik zag je gistermorgen in de Nassau- kerk. Is dat je wijkkerk?" ,,'k Heb kamers op den Goudschen weg", antwoordde Dolf. „Dus moet ik daar kerken, niet?" „Dat klopt. Het deed mij genoegen, je te zien, want ik wist niet, dat wij tot de zelfde kerk behooren. Je was gauw ver dwenen. 'k Wilde je uitnoodigen, thuis koffie mee te drinken, maar de vogel was al gevlogen. Kom op een avond eens aan- loopen. 'k Woon niet ver van je vandaan: Jonker Fransstraat 18". „Neem me niet kwalijk, dat ik niets beloof", zei Dolf. ,,'k Heb bier een enkele kennis. En dan woont mijn zuster in Rotterdam, 'k Wilde ook nog wat studee- ren." „Nu, je moet maar eens zien. Je zegt dag in een werkplaats of fabriek werk zaam zijn. Als zulke jongens 4 avonden per week les krijgen, vier lessen van 50 minuten per avond, dan is dat ruim voldoende als men wil dat er nog eenige tijd overblijft voor eigen studie, catechisatie en ontspanning. Maar dan moet het onderwijs worden ge rationaliseerd, er moet minder gedicteerd worden. Het hand teekenen kan ook sterk worden ingekrompen, evenals het vaktee- kenen. Men behoeft niet te eischen, dat al die jongens fraaie teekeningen moeten kunnen maken, als ze de teekenwijze maar begrijpen. Inzake het Lager Onderwijs merkte de Minister o.m. op: De lichamelijke oefening is m.i. gewenscht; Spr. heeft den indruk, dat men in enkele gemeenten de invoering tegenhoudt, omdat men vreest dat dit hooge kosten zal meebrengen voor lokalen en leerkrachten. Spr. heeft een circulaire doen uitgeven dat zulke hooge eischen niet behoeven te worden gesteld. Het niet vervolgen van overtredingen der leerplichtwet ligt op het terrein van den Minister van Justitie. Als de in spectie nalatig mocht blijken, dan wil spr. daartegen optreden als men hem man en paard noemt. De bedoeling van het beperken van de parallel-klassen aan de kweekscho- 1 e n voor meisjes was het verkrijgen van meer mannelijke leerkrachten. Subsidies voor bijzondere kweekscholen zijn niet in uitzicht gesteld. Of de wachtgelders ook een kor ting zullen krijgen wat spr. niet onbil lijk zou achten zal afhangen van de re- 't Kan vxeemd toegaan in de wereld. In ons land, waar de volksinvloed zeer sterk is en d9 Overheid niets doet buiten de wet om, zijn de Soc. Democraten er als de kippen bij om interpellaties aan te vragen, en in Kamer en Staten en Raden hunne eischen te laten hooren. Maar kom nu eens in Duitschland. Daar regeert bet Kabinet met nood verordeningen op zulk een manier, dat een buitenstaander do haren te bergo rijzen. Er wordt op een geweldige en zeer pijnlijke manier ingegrepen. Gevolg, dat sommige partijen probeer den den Rijksdag bijeen te roepen. Dat is toch immers democratisch? En sociaal boven dien I Maarde sociaal-democraten deden niet mee. Uit vrees, dat andere partijen een nog grooter mond zouden opzetten dan zij dat gewoon zijn, verklaarde de Soc.-Dem. fractie zich tegen bijeenroe ping van den Rijksdag. En de Regeering blijft regeeren. Met strenge hand. En met noodverorde ningen. Zonder zich om democratie en wat dies meer zij, ook maar iets te bekommeren. En dan durft men zoowaar in ons land, waar alles wetmatig toegaat en waar met billijke wenschen zooveel mogelijk ge rekend wordt, de massa op te hitsen en tot verzet te prikkelen! OPMERKER. Het is een ongemak en Ge gaat er niet dood aan, maar pijn doet het. Elke beweging kan U de tranen in de oogen doen ko men. Als Gij 's morgens wakker wordt met een stijven nek. neemt dan dadelijk Akker's Kloosterbalsem. Vanaf de eerste behandeling zal de pijn minder worden en morgen vroeg is het leed weer vergeten. Gij haalt toch dadelijk een pot. dactie van het Kon. Besluit inzake de salariskorting. Het georganiseerd overleg is thans zóó geregeld, dat de bijzondere commissie thans ook over de bezoldiging zal mogen spreken. Spr. kan niet voldoen aan het verzoek (van dhr Ter Laan) om het hoofdak te-examen in twee gedeelten af te ne men. Ten aanzien van het ziekteverlof voor de onderwijzers zegt spr. dat er in derdaad verschil is met de rijksambtena ren, maar hij wijst er op, dat deze laat ste herhaaldelijk worden gekeurd, n.l. bij indiensttreding en bij ziekte. Keuring tij dens 'de ziekte wil spr. ook in de ge wijzigde L. 0. wet opnemen. Den toelatingsleeftijd tot de scholen zal spr. eveneens ernstig overwe gen. Wij vermelden tenslotte nog, dat door den heer Ketelaar (V.D.) een m o- t i e werd ingediend, waarin de wensch wordt uitgesproken dat de reorganisatie van het avondnijverheidsonderwijs in geen geval zal ingaan voor het begin van den nieuwen cursus. Over deze motie zal vandaag worden beslist. Zeelands Staten zijn weer twee dagen in hun historische vergaderzaal in open bare vergadering bijeen geweest. Dins dagmorgen waren reeds de meeste voor stellen afgehandeld, zoodat des middags te ongeveer drie uur al met de begroo ting voor 1932 kon worden begonnen. Er zat den eersten dag dus een flink gangetje in het werk en enkele Staten leden waren zelfs zoo optimistisch, dat ze meenden met een avondvergadering op Dinsdag wel klaar te kunnen komen. Ze deden dan ook tegen het eind der maar, wanneer het eens kan. Dan maak ik den avond vrij. Hoe vond je de preek?" „Je kunt voor het eerst in zoo'n groote stadskerk je aandacht moeilijk gespan nen houden, 'tls nog zoo vreemd. Boven dien verstond ik lang niet alles." „Dat is lastig. Dominé Westerhuis heeft niet een heel sterke stem. Maar als je aan hem gewend bent, is hij wel te vol gen." „Heet hij dominé Westerhuis?" „Ja, niet in het kerkblad gezien?" vroeg de ander verbaasd. „Ik ken het kerkblad niet." „O. Nu je krijgt het wel, als je je attes tatie inlevert. En mag ik je dan ook eens attent maken op onze Jongelingsvereeni- ging? Die vergadert eiken Donderdag avond van acht tot tien, in een lokaal vlak naast diezelfde kerk. Wij hebben een flinke vereeniging, waar hard ge werkt wordt." „Ik ben het laatste jaar geen lid meer van een Jongelingsvereeniging. 'tWas in Kerkwijk altijd op Zondagavond en dan wilde ik thuis zijn. Trouwens, die vereeni ging beteekende niet veel." „O, neen? Regel is anders, dat de ver- eenigingen op het platteland zich zeer goed met die van een stad kunnen meten, heel vaak er boven uitgaan", meenda de ander. Dinsdagmiddagzitting een voorstel in dien geest mede uit bezuinigingsover- wegingen maar de overgroote meer derheid voelde niets voor een avondver gadering, zoodat Woensdagmorgen met de algemeene beschouwingen over de be grooting werd voortgegaan. Toen was de vaart echter zóó getemperd, dat het Woensdagmiddag vier uur werd, eer de voorzitter de zitting in naam der Ko ningin kon sluiten. Opmerkelijk is wel, dat de algemeene beschouwingen over de begrooting on geveer zes uren in beslag namen en de eigenlijke behandeling der begrooting maar ruim één uur vorderde. Een zeer groot verschilt De begrootingsdebatten liepen dan ook in hoofdzaak over de werkloosheid en het was vooral de soe.-dem. fractie, van welke niet minder dan drie leden aan de algemeene beschouwingen deelnamen, die de zitting zoo lang van duur maakte. Ook dhr Kodde was nogal vaak aan het woord. De overige fracties, vooral de drie groote rechtsche, legden maar op een zeer bescheiden deel van den tijd beslag. Eerst iets over de voorstellen, die aan de orde kwamen en alle werden aan genomen. Afwijzend is beschikt op het verzoek van het onderwijsfonds voor de scheep vaart om subsidie voor het onderwijs aan schipperskinderen. De heer de Baare (s.-d.) deed nog een voorstel om f0.25 per week en per kind beschikbaar te stellen, maar het mocht de meerderheid niet halen. De heer Van de Putte deelde nog mede, dat hiervoor binnenkort een wettelijke regeling komt. en dat de pro vincie dan wel vernemen zal, hoeveel zij zal moeten bijdragen. Als dit zoo is, dan is meteen gebleken, dat het oorspronkelijk standpunt van Ged. Staten, dat alleen Rijk en Gemeen ten hier een taak hebben, door 's lands Overheid niet wordt gedeeld. Trouwens „In Kerkwijk was dat in ieder geval niet zoo", zeide Dolf. „Dat was één van de redenen, waarom ik er niet meer heen ging. Over het algemeen moet ik er niet te veel van hebben." „Dat is jammer", zei Laarman. „Men schen als jij kunnen we niet missen, 't Is toch voor jezelf ook heel goed en nuttig. Altijd. Maar vooral in onze dagen, nu er zooveel in het leven wordt losgewrikt en wij de beginselen moeten kennen." „Er wordt met die dingen veel over dreven", meende Dolf, min of meer blijk gevend, dat hij het gesprek wilde beëin digen, wat de ander onmiddellijk voelde. „Ik geloof niet, dat er overdreven wordt", meende de ander. „Eerder wor den, naar mijn stellige overtuiging, de ge varen onderschat. Maar je kunt er anders over denken. In ieder geval, je weet er van. Kom eens kennismaken. Het ver plicht immers tot niets. Je zult zien, dat het er gezellig en leerzaam is." ,,'k Zal het in gedachten houden", zei Dolf. ,,'t Is in ieder geval aardig, dat jo mij aanklampte." „Och, onwillekeurig voel je je aange trokken tot een geloofsgenoot, 'k Zag je onmiddellijk in de kerk, en De orde in het groote handelskantoor werd hersteld; het koffiekwartiertje was om. (Woi'dt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5