Rechtzaken Telegrammen. Radio-Nieuws. Marktberichten. Burgerlijke Stand Posterijen en Telegrafie Scheepstijdingen. n A. tlevertra Afloop Verknopingen, Aanbestedingen enz. In brekers to Rotterdam op heeterdaad betrapt. Agent gewond. Toen aan de West- Kruiskade te Rotterdam gisternacht in brekers in een goudsmidswinkel op hee terdaad betrapt werden, heeft een hunner drie schoten gelost op een agent van po litie waardoor de politieman bloedend ver wond werd. Bedoelde goudsmidswinkel is des nachts dloor een enkel lampje ver licht. In het ijzeren rolluik bevindt zich een gaatje, waardoor de surveilleerende agenten kunnen zien of er onraad is. Gis- ternacht nu viel het den surveilleerenden agent op, dat het licht niet brandde. Hij waarschuwde den eigenaar, die aan den overkant van zijn zaak woont. Vergezeld van een inspecteur en twee agenten ging hij naar zijn magazijn. In het slop aan den achterkant van den winkel werd de agent G. Nijssen. op wacht gezet, om eventueele ontvluchting aan die zijde te beletten. In den winkel vond men niets bijzon ders. Men ging toen door het gangetje, dat naar de werkplaats leidt. De onderkant van de geblindeerde deur was beschadigd. Terstond na deze ontdekking hoorde men kort na elkaar drie schoten knallen. De politiemannen begrepen, dat deze schoten in het slop gelost waren, waar hun collega alleen op post stond. Buiten den winkel om, begaven de inspecteur en de 2 agenten zich ijlings door de Anna- Paulownastraat naar het slop. Men trof er den agent Nijssen, die uit riep: „ik ben geraakt." Nog juist kon men in de verte waarnemen, dat een man, in zijn overhemd gekleed, hard wegliep. Zijn spoor was men voorloopig kwijt. In- tusschen werd de omgeving van den goudsmidswinkel nauwkeurig afgezocht. Terwijl men daar mee bezig was, ont moette men op den Diergaardesingel een man, die blootshoofds liep. Hij was zeer verwonderd te worden aangehouden. Hij wist van niets. Toch heeft men hem aan gehouden en naar het bureau gebracht. Hij bleek te zijn de 42-jarige los-werk- man G., een goede bekende van de po- ltie. Alle politiebureaus waren in een omme zien verwittigd om uit te kijken naar een Jtojan, die in zijn overhemd op straat liep. En inderdaad ontmoette ongeveer kwart over zessen een agent op den Nieuwen Binnenweg een man, die zonder jas wandelde. Ook deze man was zeer verbaasd over zijn aanhouding. Hij bleek te zijn de 26-jarige zeeman A. K. De agent Nijssen, die bij het slop de wacht had gehouden, was intusschen on derzocht. Hij bleek een schot door den rechterpols te hebben bekomen, bene vens een schampschot aan den buik. Per auto werd hij naar het ziekenhuis ver voerd. Doch zijn toestand was zoo gunstig dat hij, na verbonden te zijn, naar zijn woning vervoerd kon worden. Hij verklaarde, dat, toen hij in het slop op wacht stond, plotseling de deur van het oude pandje, dat grenst aan de bin nenplaats van dien goudsmidswinkel, zag opengaan. Er kwam een man uit in zijn overhemd, dien hij terstond vastgreep. Doch deze verzette zich hevig. Terwijl de worsteling voortduurde, hoorde hij een schot. Na het eerste schot voelde hij niets, doch na de twee schoten die volgden, voelde hij pijn in arm en buik. Zijn greep werd minder krachtig, zoodat de arrestant er in slaagde zich los te ruk ken en te ontsnappen. Door zijn verwonding was de agent niet in staat den tweeden vluchteling, blijk baar den man die geschoten heeft, vast te pakken. De twee vluchtelingen bleken echter de beide bovengenoemde gearres teerden te zijn. De mannen wilden inbreken in den goudsmidswinkel en waren daarom door het slop het oude pandje binnengedron gen; vandaar kwamen zij op de binnen plaats. Doch op hun verderen toch stuit ten zij op de geblindeerde deur, die toe gang geeft tot de gang naar den winkel. Deze nu trachtten zij te forceeren door het ijzer om te krullen. En in deze po ging zijn zij door de politie gestoord. De mannen hadden er hun jassen bij uit gedaan. Men vond in de v""*kplaats alle kleeren en inbrekerswerktuigen. Doch nü komt de groote verrassing. Wie heeft het lampje, dat steeds in den winkel brandt, uitgedraaid? En het antwoord luidt: dat lampje is niet uitgedraaid; het was doorgebrand en daardoor vanzelf uitgegaan!! Aan het groote toeval, dat het lampje was doorgebrand, is het te danken, dat de surveilleerende agent zijd aandacht wijdde aan den winkel. (Courant) Fransch wachtschip ver gaan. Zaterdag is een Fransch kust- wachtschip, met een bemanning van 13 personen aan boord, aan de Noord-Afri- kaansche kust tusschen Bizerte, in Tunis, en Bóne, hoofdstad van de provincie Con stantino in Algiers, door den storm met man en muis vergaan. Het wachtschip was Vrijdag door een kleine marine-sleepboot van Bizerte naar Bóne gesleept. Halverwege kwam een 'hevige storm opzetten. De sleeptros brak en het wachtschip werd een prooi der 'golven, die het vaartuig in de richting van de kust dreven, zoodat de sleepboot, ten gevolge van de hooge zeeën en van de geringe diepte van het water, het hulpe- looze schip niet kon naderen. Na een strijd van eenige uren was het wacht schip uit het gezicht verdwenen. De sleep boot keerde naar Bi'zertd terug, om de havenautoriteiten te waarschuwen. Ter stond werden reddingbooten en hulpsleep- booten uitgezonden, doch men acht het zoo goed als zeker, dat het wachtschip met de bemanning in den storm ver gaan is. Een vermoorde, die spring levend bleek. De Gouverneur-Gene raal, Jhr de Jonge, beeft gratie verleend aan vier personen, die door de inheem- sche rechtbank te Siak Sri Indrapoera (afd. Bengkalis gouv., Sumatra's Oost kust) waren veroordeeld wegens moord, zulks op grond van het feit, dat het ver moorde slachtoffer intusschen springle vend is aangetroffen. (Aneta). Voor een smokkelaar aangezien. Om tot nog toe onbeken de reden werd de ruim 20-jarige J. uit Grefrath op de groote Heide aan de Lim- burgsch-Duitsche grens enkele meters over de grens door een kogel van surveillee rende Duitsche douanebeambten getrof fen. De kogel drong door het lichaam en verwondde den jongeman zeer ernstig. Door toegeschoten hulp en geassisteerd door de beambten werd de ongelukkige naar de naastbijgelegen ziekeninrichting overgebracht. Vermoedelijk hebben de be ambten den jongen, die echter volkomen onschuldig was, voor een smokkelaar aan gezien. Gaan we schaatsen rijden? Dat zal er van ai hangen, zegt de Msb. of er vorst komt. Want als bet zóó blijft als nu, kunnen we de glimmende ijzers gerust in 'tvet laten zitten. Gelukkig, dat de voorteekenen niet bedriegen. Gelukkig voor de schaatsenliefhehbera, be doel ik. De minder met aardsche goede ren bedeelde menschheid spaart geduren de het winter-jaargetijde liever wat extra kistjes kolen uit! „Oktober met de groene blaan, Kondigt 'n strengen winter aan!" Nou, het blad zat in October nog dik genoeg aan de boomen, zoodat ik meen te mogen voorspellen, dat de schaatsen d'r kans krijgen. Ik heb bij die profetie m'n Duitsche vrienden op m'n hand, die ook al mee- nen: „Als in October de eik z'n loof behoudt, Dan volgt er 'n winter met strenge koud". En in een andere streek van Duitsch- land heet het weer: „Is October warm en fijn, Dan komt 'n harde winter d'r achteraan". Ja, dat rijmt nu wel niet, maar daar kun je met vertalen niet altijd vóór we zen; het oorspronkelijke geeft „fein" en „hinterdrein" en dat klopt wél! Ook de vruchten houden volgens het volksgeloof voorteekenen in: „Geven de eiken vruchten bij vrachten, Krijgen we vele en lange koude nachten!" Nou, we hebben d'r nogal wat geraapt van 't jaar! 'k Geef den moed op beentje- over dus nog niet verloren. DE SUIKERBIETENSTEUN. Een bietenprijs van f 14. Het Gron. Landbouwblad berekent provisorisch hoeveel de bietenprijs zal zijn, na invoering van de voorgestelde steunregeling voor de campagne 1932. Het blad schrijft Zuiver om de gedachten te bepalen kunnen wij- aan de hand van eenige ge gevens, die de minister in de toelichting voor de steunregeling 1931 en ook in de bovengenoemde verstrekt heeft, een bere kening opzetten, die als volgt luidt: Aannemende, dat het gemiddelde van de in punt 3 genoemde Hamburgsche noteering bedraagt f 7, dan is de op brengst van 100 kg suiker, tengevolge van het compenseerend invoerrecht, f7 plus f2.20 is f9.20. Uit 1000 kg bieten wordt 140 kg suiker gemaakt, dus leveren deze op aan sui ker 1.4 maal f 9.20 is f 12.88. Is de opbrengst aan pulp en melasse per 1000 kg bieten f3, dan wordt, de toeslag inbegrepen, de bruto-opbrengst van 1000 kg bieten f 12.88 plus f3 plus Ï8.25 is f 24.13. De verwerkingskosten vooor een gemid delde fabriek stellende op f 11.50 per 1000 kg, komt men dan op een bieten- prijs van f 24.13 f 11.50 is f 12.63. Wij herhalen, dat de genoemde cijfers behoudens de f 8.25 fictief zijn. Uit het feit, dat bij een opbrengst van 25.50 voor suiker, pulp eu melasse geen toeslag meer wordt ^gegeven, kan men af leiden, dat de regeering een bietenprijs 'van f 14 gerekend heeft te zijn een prijs, waarbij de teelt voor 80 pcit. in stand zal blijven. Zooals reeds gezegd, vermoeden wij, dat deze berekening niet ver van de waarheid af zal zijn. Zijn wij goed inge licht, dan heeft ook de commissie-Lovin'k Voorgesteld bij een opbrengst van f 14 per 1000 kg bieten geen toeslag meer te verleenen. Ook de heer van Bommel van Vloten komt tot deze sLotsom in het Zeeuwsche Landbouwblad. Onzerzijds wijzen wij er nog op, zegt Het Handelsblad, dat 80 pet. der opper vlakte van 1928, 1929, en '1930, te bere kenen per verbouwer, in totaal zal neerkomen op 47.440 bunder. De gemid- delde bietenoultuur bedroeg in de jaren '19211930 in ons land 64.650 bunder. Vergeleken bij normale jaren bedraagt de inkrimping dus 26 pet. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelbar? werden heden de navolgende vonnissen uitgesproken: Uitvoer van gedistilleerd zonder uitkla- ring: E. G. K., 54 j., schipper te Sas van Gent. f 25 of 25 d. h. Frauduleuze invoer van sigarettenpa pier: P. B., 41 j., z.b. te Watervliet. Vrij spraak. Verboden nederlage van gedistilleerd; H. W„ 31 j., handelaar te Sas van Gent. f50 of 10 d. h. Frauduleuze invoer van vee: L. F. v. L., 20 j., z.b. te Eecloo. f 50 of 10 d. h. met verbeurdverklaring van de in beslag genomen runderen. Verboden nedierlage van sigarettenpa pier en gedistilleerd: K. de G„ 32 j., win kelier te IJzendijke. f 250 of 1 mud hech tenis met verbeurdverblaring van de in beslag genomen goederen n.l. gedistil leerd en sigarettenpapier. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg is heden fail liet verklaard: De Zeeuwsch-Vlaamsche Import en Export Maatschappij te Axel. Rechtercommissaris: Mr A. van der Hoop, Rechter. Curator: Mr J. Erasmus, advo caat te Oostburg. Opgeheven het faillissement van K. H. Bouvain, orthopaedist te Sluiskil. DRAtSlfl A-vAN-VALKEhBURG' S*' ^•LEEUWAEDErt- J EEN KERSTGROET VAN H. M. DE KONINGIN. DEN HAAG. Naar wij vernemen heeft Har© Majesteit de Koningin het voor nemen om een persoonlijke Kerstgroet tot haar volk te richten in verband met den nood der tijden. Hare Majesteit zal dezen Kerstgroet op Vrijdag 25 December des nam. 4 uur voor de radio uitspreken op een golflengte van 1875 M. DEN HAAG. De radio-telegrafist Van Zadelhof, die bij de ramp van „De Ooie vaar ernstig gewond werd, gaat goed vooruit. Hij is voornemens met het stoom schip „Christiaan Huygens" naar Neder land terug te keeren. Staking in de textlel-industrie. ENSCHEDé. De groote staking in de textiel-industrie is hedenmorgen begon nen. Overeenkomstig de verwachting was het hedenmorgen bij het aangaan der fa brieken zeer rustig, In tegenstelling met voor 14 dagen, toep., een deel der arbei ders in direct© actie-staking ging, ge beurd© er nu niets bijzonders. Er is nie mand aan het werk gegaan; ook de on georganiseerden hebben het advies der samenwerkende organisaties om t© sta ken, opgevolgd. Op enkele fabrieken zijn eenige oude arbeiders, die hun kans op pensioen door een staking niet wilden verliezen, aan het werk gegaan. Nalder wordt gemeld: Het is niet mo gelijk een juiste opgaaf van het aantal stakers te krijgen. Naa.r schatting zijn er te Enschedé ruim 9000 stakers, en in to taal in Twente 1300014000. Nog nooit werd Twente in zulk een grooten strijd gewikkeld, d.w.z. nog nooit brak een staking van een dergelijken omvang uit. In 19231924 werd gestaakt op één fabriek, n.l. op „Kremersmaten" van Van Heek Go., waarop de werk gevers een uitsluiting toepasten. Ditmaal is het echter een staking over de geheel© linie. RIJSWIJK. Hedennacht omstreeks 1 uur is een 6-persoons auto bestuurd door van 'L. te Rotterdam van den hoogen wal kant in de Vliet gereden, doordat de chauffeur niet bemerkte, dat de weg bij Öe brug eenigszins daalde. In de auto zaten 4 mannen en 2 vrouwen. De 22- jarige J. C. G. S., kon niet tijdig wor den opgehaald en is verdronken. De an dere inzittende werden min of meer ern stig gewond. BREDA. Ook de tweede verdachte van den overval van het postkantoor te Gin- niken is thans gearresteerd. Den geheeten nacht is de omtrek van Ginniken afge» zocht, daar de politie van oordeel was, dat hij zich daar zou ophouden. De man, een zekere V., werd echter te Nijmegen gearresteerd. Japan laat den gouden standaard los. TOKIO. Gemeld wordt, dat de Japan sche regeering besloten heeft den gou den standaard definitief los t© laten. De beurs te Tokio is heden gesloten en zal waarschijnlijk wel eenige dagen ge sloten blijven. TOKIO. In een aan de pers verstrekte verklaring deelt het nieuwe Japansche Kabinet mee, dat het met alle middelen de volledige bescherming van de Japan sche belangen in Mantsjoerije zal hand haven en dat de Japansche troepen in Mantsjoerije zullen blijven. NEW-YORK. Een hevige tornado heeft in Zuid-Arcansas groote schade aange richt. Voor zoover thans bekend zijn er 50 gewonden en 5 dooden. De schade wordt globaal geraamd op 500.000 dollar. BORDEAUX. In een der buitenwijken werd gisteren in een benedenzaal een bruiloft gevierd, terwijl een bovenzaal in gebruik was als café. Op een gegeven oogenblik stortte de bovenverdieping in. De menschen die zich in het c&fé bevon den stortten met de steenen enz. naar be neden. De bruiloftaguten werden bedol ven. Ongeveer 50 personen werden ge wond. Velen hebben arm- of beenbreuken opgeloopen. Een tiental personen moes ten terstond in een ziekenhuis worden op genomen. Sommigen zijn zoo ernstig ge wond, dat voor hun leven gevreesd wordt. ROME. Een Itaiiaansch stoomschip, deel uitmakend van de Marine, is op de kust van Sardinië verongelukt. Van de 140 opvarenden zijn 110 gered. Er zijn 30 personen verdronken. Door verschil lende schepen wordt nog ijverig naar eventueele slachtoffers gezocht. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Dec., 2.30 u. Parijs 9.709.73. Londen 8.508.56. Brussel 34.3834.42. New-York 2.47^—2.47%. Berlijn 58.75—58.85. Oude zender weer In gebruik. De Tel. schrijft: Zooals wij, na de in werking treding van de zenderversterking te Hilversum reeds mededeelden, was het succes daar van niet onverdeeld. In het Noorden en Oosten constateerde men een aanmerke lijke verbetering, in de andere deelen van ons land was de verbetering óf nihil, óf viel zelfs een veel zwakkere ontvangst te constateeren. De heer Vogt heeft nu gisteravond voor de microfoon medegedeeld, dat de A. V. R. O. aan de N. S. F. verzocht heeft weer met de zwakkere oude installatie uit te zenden, omdat hij meent, dat in doorsnee de nieuwe zender meer na- dan voordee- len oplevert. Reeds gisteren (Zondag) is do oude zender weer gebruikt. Intusschen wordt nog overwogen om de proeven met den sterken zender voort te zetten. Zulks zal dan echter buiten de zenduren om, dus 's nachts geschieden. Vergaderingen, lezingen, concerten, enz. te Goes. Dec. 14 Praatavond A.R. Kiesvereen. 15 Afd. Ghr. Fabr. en Transportarbei ders. 16 Concert Toonkunst. 17 Lezing ds Hetebrij voor Ghr. Bestu renbond. 19 Vergadering Mij. tot Nut van 't Al gemeen. 26 Uitvoering Ghr. Zangvereen. de Lof- stem. Jan. 6 Verg. Kerk en Vrede. 8 Ghr. Winterlezing. 13 Herdenking 35-jarig bestaan afd. Goes Chr. Nat. Werkmansbond. 20 Lezing Mej. H. S. S. Kuyper voor den Ghr. Vrouwenbond. 21 Lezing voor Wetensch. Belangen. 21 Uitvoering Zuid-Bev. h capellakoor. Febr. 3 en 4 Uitvoering Ghr. Gemengd Koor. ROTTERDAM. Op de veemarkt van 14 Dec. waren aangevoerd: 405 koeien en ossen, 282 vette kalveren, 609 schapen en lammeren, 1222 varkens. Prijzen per halve K.G. koeien 1924, 31—33, 3839, vette kalveren 4047.5, 5055, 62.565, schapen per stuk f 10 f 16, varkens per pond 16.5—17, zou ters 14—15 per pond. Koeien aanvoer ruimer dan vorige week handel in beste soorten iets meer ge wild, do prijzen vrijwel op dezelfde hoog te. Voor een prima ex. 2 cent boven noteering. Stieren nog onvoldoende aan. gevoerd, geen noteering. Vette kalveren flinke aanvoer, handel stug, prijzen iets lager. Voor een prima kalf tot 5 cent boven noteering. Schapen aanvoer tame lijk ruim, handel iets beter. Prijzen hoo ger. Een enkel prima hoik tot f 8 boven noteering. Varkens aanvoer groot, ban- del lui, prijzen iets lager. Enkele prima bokken 1/2 cent boven noteering. Zouters 'zeer kleine aanvoer, bijna geen handel. Zaden: Karwijzaad f2023, lijnzaad voer f79, lijnzaad blauw bloei zaai 11 13, lijnzaad wit bloei zaai f 1012, bl. 'maanzaad 2324. Vlas: 2825 kg blauw f0.500.65, 1300 kg Hall. geel 0.500.60, 560 kg dauwroot 0.350.45. Er was iets meer kooplust. Het aangevoerde vlas ging iets vlugger Van de hand. AardappelenBrielsche eigenheimers 3.303.80, Zeeuwsche eigenheimers 3 3.30, blauwe eigenheimers 3.253.50, Friesche eigenh. 33.40, Zeeuwsche h. en hl. aardappelen 4.204.50, eigenh. drielingen 2—2.60, bravo's 3.704.30, in dustrie 2.252.80, eerstelingen 33.25, per H. L. Westl. ronde 6—8 per K.G. Aanvoer redelijk, vraag weinig. ROTTERDAM, 14 Dec. 1931. Graan markt. Gerst Chevallier f 6-6.50, haver 6-6.50, kleine groene erwten 10-11.50, ver der van 7-9, schokkers 14-17.50, verder van 8-12, bruine boonen naar kwaliteit 7-9, alles per 100 K.G. La plata mais f 68 per last. MIDDELBURG, 11 Dec. 1931. Zeeuwsche Blauwe 103129, Poters idem 37—48, Bonte Aardappelen 93 ct„ alles per 25 kilo. Tomaten 4—17, Spruiten Vxo—10, Veldsla 310, Witlof 216, Spinazie 3 23, WInterposteiöin 8—11, Schorseneeren 13-16, Koolrapen 1-2, .Witte repen 2, Kro ten 2—5, Wijnpeen 2—3, Nantuspeen 3— 6, Uien 1—6, Roode kool 1—4, Savye kool 1 cent, alles per kilo. Peen 4—6, Rapen 1,5—3^, Kroten 1,5 —5,5, Rammenas 1—2, Prei 3,57W Boe- rekool V»—2, Savoye kool V»3, Roode kool 0,54, Witte kool 0,5, Selderie 1,54, Knolselderie 1,53,5, Andijvie V101,5, Kropsla, 0,53,5 Bloemkool 1—21, Anjers 15, Chrysanten 1316 ct., alles per boa GOES, 14 December 1931. Groentenvei- ling: Tomaten 19—20, Witlof 46, Idem 2e soort 1, Schorseneeren 2, Kroten 2.70, Spruiten 4—7, Idem 2e soort 13 gulden, alles per 100 K.G. Prei 1.70—7 gulden per 100 boa Prei 0.10, Bloemkool 1© soort 6—15, idem 2c soort 12, Roode kool 2.80, Witte kool 0.J01, Groene Savoye kool 0.80—2.50, Gele Savoye kool 2.50, Roode- kool 2.80, Andijvie 1.30 gulden, alles per 100 stuks. Hazen f2.80—f2.92, Parijzen 35 ct., beiden per stuk. MIDDELBURG. Bevallen: M. Verhulst, geb. Minderhoud, z. Gehuwd: A. Marijs, 35 jaar ecu W. M. Kleinepier, 28 jr; J. J. de Bad, 27 jr en G. C. Hubrechsen 23 jr; J. de Waard, 23 jr en S. Pleijte 20 jr; J. C. Wisse 25 jr en W. P. Roth 24 jr. GOES. Geboren: Cornelia Jaooba, d. v. Hubertus Bruggeman en Neeltje Adriana Korstanje. Huw. aik.Hendrik Simon Heikens, 32 jr te 's Gravenhage en Neeltje Crucq, 33 jaar. Overleden: Josina Elizabeth Anna van de Merbel, 32 jaar, echtgen. van Ma- rinus Ruisaard. De Rijkswaterstaat heeft het verbe teren van den Rijksweg op Zuid-Beveland tusschen d© kilometer palen 11358 en 12150 bij overeenkomst opgedragen aan de firma T. Duijnhouwer te Goes voer f 20540. Serooskerke. Door Notaris Hioolen is Vrijdag publiek verkocht een huis en erf met tuin op het dorp A 202, groot 278 c.A. Kooper dhr L. Melse Jz. voor f 1555. Opgave betreffende het postkantoor te Goes over de maand November 1931. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboek jes ingelegd f 71.915.61 en terugbetaald f 19.579.57. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 52.338.04. Het aantal niéuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg .48. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f 500. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes be droeg 1. Opgave betreffende het postkantoor te Middelburg over de maand Nov. 1031. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboek jes ingelegd f 102.441.41 en terugbetaald f 37.464.30. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 64.977.11. Het aantal nieuw uitgegeven Spaarbankboekjes bedroeg 76. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjea ingeschreven nominaal f 4900. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes be droeg 4. Stoomvaart Mij Nederland. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, thuis- reis, 11 van Port Said. TABINTA, uitr., 11 van Southampton. Rotterdamsche Lloyd. KEDOF, uitr., 12 te Belawan. KOTA INTEN, thuisr., 12 van Port Said. SLAMAT, thuisr., 14, v.m. 7 uur, te Rot terdam verw. KOTA RADJA, uitr., 11 van Genua. KOTA TJANDI, 12 van R'dam te Batavia. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den avond van 15 Dec. 1931: Meest matige, Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken, wei nig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fielr.err.: Dinsdag 4 u. 19 min-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3