Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Nationaal Crisis-Comité. Rechtzaken Logisch en verstandig. Telegrammen. Laatste Berichten. Financieë'e Berichte*. lijk betaald worden uit den dienst 1931, en anders uit 1932 door bezuiniging op onderhoud van wegen, wat mogelijk zal zijn, doordat de wegen weinig stuk ge reden zijn dit najaar. Bij de rondvraag stelt dhr de Goffau voor, om de café's des Zondags en op Ghr. feestdagen te sluiten. De voorzitter zegt, dat de Raad dit kan bepalen bij verordening. Na eenige bespreking blijken daar 3 voor en 4 te gen te zijn, zoodat het voorstel verwor pen is. Tegen Polderdijk, Dingemanse, Klompe en Poppe. Dhr. de Goffau zou ook gaarne de café's wat vroeger geslo ten willen hebben op bijzondere dagen. De voorzitter zegt, dat die bevoegdheid bij hem berust. Ten slotte richt de voorzitter een har telijk woord van dank aan bode Catsman, die de gemeente bijna 34 jaar trouw heeft gediend, en nu met 31 Dec. a.s. als zoo danig eervol ontslag heeft gekregen op zijn verzoek. Dhr Catsman betuigt daarvoor zijn dank. DE UITVOERING DER TARWEWET IN ZEELAND. Hoe tegen knoeiers wordt opgetreden. Het Bestuur der Gewestelijke Tarwe- organisatie had tegen gistermiddag de vertegenwoordigers der Zeeuwsche bla den tot een conferentie in het Landbouw- huis te Goes uitgenoodigd, teneinde de werking der Tarwewet en de knoeierijen met buitenlandsche tarwe, die helaas zijn voorgekomen, te bespreken. Verschillen de bladen hadden een vertegenwoordiger gezonden, terwijl namens genoemd Be stuur aanwezig waren de heeren I. P. v. d. Weele te Colijnsplaat (voorzitter), Ir Siebenga (secretaris) en C. P. Voge laar (bestuurslid). De heer Siebenga herinnerde er aller- eerst aan, dat er in het begin veel ge schrijf en gewrijf over de Tarwewet is geweest. Tot zijn blijdschap heeft de Zeeuwsche pers aan de agitatie van ze kere zijde echter niet meegedaan. Daarna gaf Spr. een uiteenzetting van de werking der Tarwewet. Een voorname vraag was: zal de oogst 1930 er ook on der vallen? Dit is na veel pogingen ge lukt. Uit Zeeland alleen is 10.520.611 K.G. tarwe van oogst 1930 geleverd. De uitvoering der wet is in handen van de tarweverbouwers, vereenigd in een tarwe-organisatie, gelegd. Deze ver bouwers zijn in acht gewestelijke tarwe- organisaties ondergebracht. De afnemers der tarwe (meelfabrikan ten) hebben zich vereenigd in de Vita. Tusschen de tarwe-centrale en de Vita is na lang gepraat overeenstemming be reikt omtrent den prijs, de onkosten, de wijze van levering en de kwaliteitsin- deeling. De gemiddelde prijs, die de boer krijgt, is f 12.50 per 100 K.G. Daarboven komt een bedrag van f 1.35 voor allerlei onkosten (10 cent voor den regeerings- commissaris, 10 cent voor de werking der centrale organisatie, 15 cent voor die der prov. organisatie, 60 cent voor kosten van bewaring, onderhoud en risico, 5 cent voor onvoorzien, 25 cent voor vracht en 10 cent voor verzekering, etc.) In deze f 1.35 is dus alles (controle, administratie, vracht, verzekering, bewa ring, enz.) begrepen. Naar de heer Sie benga meende was voor dit alles vroeger in den vrijen handel een grooter bedrag noodig. Door het „Handelsblad" is gezegd, dat het Nederlandsche volk veel meer mil joenen voor de uitvoering der Tarwewet betaalt dan de boeren ontvangen. Maar aldus de heer Siebenga men geeft geen cijfers, over den toestand van voor heen. Toen de boer eenige jaren geleden in den vrijen handel ook f 12 kreeg, hoe veel waren toen de bijkomende kosten? Daar weten we niets van. Er is dan ook geen reden, om de Tarwewet de schuld te geven. De tarwe-organisaties hebben geen zeg genschap over de verhouding van pu bliek tot bakker en van bakker tot meel handelaar. Daar staan ze buiten. Een moeilijke kwestie was het kwali teitsverschil. Allereerst moet de leverbare van de niet-leverbare worden gescheiden. De eerste wordt dan weer gescheiden in drie kwaliteiten (resp. van f 13.50, f 12.50 en f 11.50). Opgemerkt werd, dat de Zeeuwsche tarwe van beter kwaliteit en dus meer gewild is dan b.v. de Gro- ningsche. De Zeeuwsche tarwe-organisatie heeft van het begin af gestreefd naar een over eenkomst en samenwerking met de han delaren. Over die samenwerking valt niet te klagen. In den gemiddelden prijs van f 12.50 zit een grondprijs en een bewaarpremie als later moet worden geleverd. Daarvoor is een schaal opgesteld. Door de tarwe-organisatie wordt f 1 per 100 K.G. ingehouden als dekking voor allerlei risico. Gebeuren er geen bijzon derheden, dan wordt dit bedrag later ge heel of gedeeltelijk uitgekeerd. De tarwe-organisatie had verwacht, dat alle boeren in hun eigen belang voor de volle 100 pet. zouden medewerken om de Tarwewet, die toch in hun financieel belang is ingevoerd, zoo goed mogelijk uit te voeren. Helaas geknoei. Jammer genoeg hebben echter sommige boeren getracht buitenlandsche tarwe als inlandsche af te leveren. De heer Siebenga betreurt dit bu'ten- gewoon. Blijkbaar zat er behalve een te ruim geweten en zucht tot financieel voordeel ook achter de vrees, dat er vol gend jaar een rantsoeneering voor de tarwelevering zou plaats hebben. Zij wil den daarom den oogst 1931 omhoog jagen. Gelukkig zijn door medewerking van verschillende kanten en door de activi teit der kringcommissies de eerste geval len onmiddellijk ter kennis van het Be stuur gebracht. Reeds op 16 Nov. beraad slaagde het Bestuur over maatregelen, die noodig waren. Steeds had het Bestuur ge streefd naar een soepele toe passing der wet, maar nu moest in het belang van alle tarwe verbouwers zeer krachtig wor den opgetreden. Zonder aan zien des persoons moesten knoeier ij en worden tegenge gaan. Daarom werd het volgende bepaald: I. Vanaf heden mag een lid-aangeslo tene, zoolang nog op zijn bedrijf ver-' bouwde tarwe, op zijn bedrijf of in de bedrijfsgebouwen in gedorschten of on- gedorschten toestand aanwezig is, geen buitenlandsche of andere tarwe op zijn bedrijf aanvoeren. II. Wenscht een lid-aangeslotene bui tenlandsche tarwe op zijn bedrijf aan te voeren, dan dient hij eerst de op zijn bedrijf gegroeide tarwe in te leveren bij een erkenden handelaar, nadat een mon ster op de gebruikelijke wijze ter^keu- ring is aangeboden. Bij overtreding van het onder I en II bepaalde volgt schrapping van het lid maatschap, eventueel kan boete opgelegd worden. III. Wanneer bij controle op een bedrijf buitenlandsche tarwe of andere tarwe, die niet op het bedrijf is gegroeid, wordt aangetroffen, die vóór den datum van deze circulaire is aangevoerd en waar van geen aangifte bij de kringcommissie is gedaan, wordt het lid-aangeslotene voor verdere levering uitgesloten, onver minderd de boete die kan worden op gelegd. IV. Wanneer tarwe ter levering wordt aangeboden, die vermengd is met bui tenlandsche tarwe of die verdacht wordt daarmede vermengd te zijn zulks ter beoordeeling van het bestuur zul len bedoelde partijen niet voor levering worden aangenomen, terwijl boete kan worden opgelegd en uitsluiting voor leve ring gedurende de volgende jaren kan volgen. V. Voorts is bepaald, dat ieder lid-aan geslotene, die tarwe gaat afdorschen, hier van zoo spoedig mogelijk schriftelijk ken nis moet geven aan den secretaris der kringcommissie. VI. De kringcommissie is bevoegd, om een lid-aangeslotene de verplichting tot afdorschen op te leggen en een dag te be palen waarop deze met afdorschen moet beginnen en kan daarbij bepalen, dat de geheele partij in zijn geheel afgedorscht' moet worden. Bij weigering wordt de par tij voor levering uitgesloten. VII. Indien een lid-aangeslotene tarwe ter keuring of ter levering aanbiedt, zon der dat hij kennis heeft gegeven van het afdorschen, kan deze partij geweigerd worden en eventueel boete worden op gelegd. Dit waren diep-ingrij pende maatrege len, die natuurlijk eenigen hinder en last met zich brengen, maar die toch door de goedwillenden op prijs werden gesteld. De hoofdcontroleur vertoefde twee weken in Zeeuwsch-Vlaanderen en heeft alle mogelijke moeite gedaan om de schul digen op te sporen. Ook de vertegen woordiger van de centrale organisatie is voortdurend in de verdachte gebieden. Zes leden van de tarwe-orga nisatie zijn reeds geroyeerd. Daaronder is een H. B.-lid der Z.L.M. Zij zullen geen tarwe meer aan de Vita kunnen leveren, wat hun op een mindere ontvangst van plm. f7 per 100 K.G. komt te staan. Naar de gedragingen van nog enkele anderen wordt een onderzoek in gesteld. Blijkt ook hun schuld, dan zal dezelfde straf volgen. De namen der knoeiers zullen worden gepubliceerd. Zij hebben een smet op den boerenstand ge worpen. Dat deze maatregelen een gunstige uit werking hebben gehad, is wel hieruit gebleken, dat daarna slechts 20.000 K.G. buitenlandsche tarwe in Zeeuwsch-Vlaan deren is ingevoerd. Natuurlijk kan men dien invoer niet beletten. Er is buitenlandsch graan noo dig voor veevoeder, en ook voor het meel voor de broodbereiding, want zooals be kend, behoeft maar 22% pet. meel van inlandsch graan te zijn. De Gewestelijke Tarwe-organisatie kan feitelijk alleen de boeren op hun bedrijf een scherpe con trole opleggen. En dat doet zij ookl Bespreking. Naar aanleiding van deze mededeelin- gen volgde nog een bespreking, die op sommige punten nog wat verhelderend werkte. Zoo werd o.a. gevraagd, hoe het staat met den afzet van den oogst 1931 en hoe de vooruitzichten zijn voor 1932. Zal er te veel tarwe uitgezaaid worden? Geantwoord werd, dat van den oogst 1931 uit Zeeland reeds is geleverd 8.880.756 K.G., dat is ongeveer gedeelte van den oogst. De landbouwer is over het algemeen over de tarwewet tevreden. Alleen is het jammer, dat de opbrengst van oogst 1931 beneden het gemiddelde blijkt te liggen. Naar den uitzaai voor 1932 wordt mo menteel een onderzoek ingesteld. Er zal wel meer uitgezaaid zijn dan vorige jaren, maar door den toegezegden, meer deren steun voor de bieten zal de zomer- uitzaai wel niet groot zijn. Naar de meening van het Bestuur is er geen zorg voor den oogst 1932. Het mengpercentage is nu 22%. Dit kan vol gens de wet 25 worden, zoodat een teelt uitbreiding met 10 pet. nog geen gevaar brengt. Dan zal in 1932 vermoedelijk een maand eerder met de aflevering van den nieuwen oogst begonnen kunnen worden dan in 1931, toen men eerst nog een gedeelte van 1930 moest wegwerken. De uitbreiding, althans voor wat Zee land betreft, wordt overschreeuwd. Mis schien dat in Noord-Beveland en Schou- wen-Duiveland wat meer tarwe wordt verbouwd, maar in de overige deelen on zer provincie zal dat zoo'n vaart niet loopen. Zelfs al breidde de teelt in 1932 zich eens met 25 pet. uit, dan zou dat voor Zeeland, waar de tarwe-kwaliteit toch altijd superieur is, nog geen bezwaar opleveren. Ten slotte zou, als laatste middel aan de regeering verhooging van het meng percentage boven de 25 gevraagd kunnen worden, waar echter wetswijziging voor noodig zou zijn. Opmerkelijk is nog, dat de eerste kwa liteit tarwe moeilijk afneembaar blijkt te zijn. Destijds is door een Kamerlid ge zegd, dat de boeren moesten worden aangespoord tot verbouw van eerste kwa liteit 1 Nu zullen de omstandigheden den boer nog gaan dwingen om meer 2en en 3e kwaliteit te gaan telen. Ook werd nog gevraagd naar den om vang der knoeierijen. De heer Siebenga antwoordde, dat bewezen is, dat drie boe ren door aflevering van buitenlandsche voor inlandsche tarwe zich tot een gezamenlijk bedrag van f1500 hebben be voordeeld. In de andere gevallen is het niet tot aflevering gekomen. Dat zooals Zaterdag in „De Zeeuw" werd beweerd de boeren in Zeeuwsch- Vlaanderen de opbrengsten te hoog had den opgegeven, werd niet beaamd. Zoo veel mogelijk zijn tijdig steekproeven ge nomen en zeker 300 van de 1100 bedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen gecontroleerd. Staan ook de handelaren aan de knoeie rijen schuldig? Eén handelaar in Middel burg, lid der combinatie, is betrapt. In Zeeuwsch-Vlaanderen stonden de schul dige handelaren buiten de combinatie. Overigens werd er nog eens met nadruk op gewezen, dat de tarwe-organisatie den handel heeft erkend, maar, als hij gaat knoeien, hem ook vaarwel kan zeggen, daar ze hem kan missen. Op deze wijze is zooveel mogelijk ge tracht het kwaad den kop in te drukken. En wij hebben den indruk, dat de Ge westelijke Tarwe-organisatie dit energiek gedaan heeft. Toch is opmerkelijk, dat tijdens de con ferentie- weer werd medegedeeld, dat veel Fransch meel onder het mom van vee voeder via Rotterdam buiten de fabrie ken om bij de bakkers komt. Zoo dreigt van die zijde gevaar, dat er te weinig inlandsche tarwe zal worden afgenomen. Sommige fabrieken constateerden reeds een gevoelige vermindering in den afzet. Deze kwestie is echter aan de controle der meelcentrale onderworpen. Deze zal hiertegen wel optreden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Roodeschool, M. v. d. Voet te Lemmer. Bedankt voor Ridderkerk, W. Deur te Schoonhoven. Dr J. H. Gunning J.Hzn. Dr J. H. Gunning J.Hzn, de bekende Pniël- redacteur, hoopt Vrijdag 11 Dec. a.s. zijn gouden ambtsjubileum te vieren. Hij denkt op dien dag te recipieeren van drie tot vijf uur, in huize „Molenaar", Korte Nieuwstraat, Utrecht. Het Comité, dat zich voor de viering van dit jubileum de zen zomer vormde, zal dan een geschenk overhandigen, vergezeld van de kaartjes der gevers. Bij de gehouden stemmingen in de Herv. Gemeente te Veere zijn gekozen als gemachtigden van het kiescollege K. de Nood, Joos Mesu, A. van den Broeke, S. W. van der Hooft, W. Adamse en als kerkvoogd F. J. Castel. BEGROOTING VAN ONDERWIJS. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer is het volgende ontleend Aan het indienen van een wetsontwerp tot regeling van het voorbereidend lager onderwijs kan thans niet ge dacht worden. Een zoodanige regeling zou niet door te voeren zijn zonder nieu we lasten te leggen op het onderwijsbud get. Tot de wenschen, die onvervuld moe ten blijven, behoort ook de uitbrei ding van den leerplicht met een achtste leerjaar. Niet ten onrechte veronderstelt men, dat hier ook overwe gingen van financiëelen aard een belet sel vormen tegen de totstandkoming van zulk een maatregel. Bovendien echter rijst de vraag, of het niet verstandiger is, eerst de verplichting gedurende zeven jaren, die thans volgens een klacht in het voorloo pig verslag nog zeer veel overtreden wordt meer algemeen te doen inburgeren, alvo rens tot een nieuwe uitbreiding te be sluiten. Voorts is de Minister van meening, dat inkrimping vanhetonder- wijzerscorps door eenige vergrooting van de bezetting der schoolklassen de voor het onderwijs minst schadelijke en voor de belanghebbenden' minst pijnlijke oplossing zal geven om tot bezuiniging op de Rijks- en Gemeentelijke kosten van het lager onderwijs te geraken. De vraag, of met aanmerkelijke bezui niging zou kunnen worden verkregen, in dien de bouw van lagere scho len belangrijk kan worden beperkt, kan in het algemeen wel bevestigend worden beantwoord. Maar men behoort hierbij niet uit het oog te verliezen, dat het getal schoolgaande kinderen elk jaar met ruim 19.000 toeneemt en dat door deze toene ming veelal uitbreiding van lokaliteit of stichting van nieuwe gebouwen niet ach terwege kan blijven. Een debat omtrent de subsidi- eering van het bijzonder hoogeronderwijs zou naar de mee ning van den minister thans onvrucht baar zijn, aangezien de financiëele toe stand niet toelaat, ten deze verwachtingen te wekken. De valsche banderol les. De drukker van de valsche bande rolles heeft een volledige bekentenis af gelegd. De beide te Winschoten aange houden personen, de reiziger en de win kelier, hebben eveneens een volledige be kentenis afgelegd. Het aantal banderolles, dat men in Pa penburg heeft gevonden, was niet 50.000, maar 30.000. Iedere banderolle had een waarde van 18 rijksmark. Het gaat dus om een vervalsching van 540.000 rijks mark. De strookjes zijn uitstekend nage maakt. Het verschil met echte is haast niet te zien. Het is niet onwaarschijnlijk, dat er nog meer vervalschingen zijn gepleegd. De als verdacht Van het drukken van valsche Duitsche tabaksbanderolles gear resteerde Amsterdamsche drukker, is op vrije voeten gesteld. Goede en slechte automobilisten. Sinds een jaar ongeveer is thans de Engelsche verkeers wet in werking, die verplichte verzekering inhoudt. De verzekeringsmaatschappijen krijgen zoodoende een mooi overzicht over het risico, dat zij bij verschillende cate gorieën van automobilisten loopen. Daar uit blijkt, dat de doktoren het meeste ri sico opleveren, zoowel wat groote als kleine schade betreft, vrouwen het min ste ten aanzien van groote schade, al eischen zij wel veel vergoeding voor kleine schaden. Zij schijnen vooral bij het par keeren en bij het in- en uitrijden van ga rages nogal eens kleine ongelukjes te heb ben. Dat de doktoren zooveel schade heb ben, komt in de eerste plaats, omdat zij: zoo vaak hun auto onbeheerd moeten la ten staan (diefstal) en vervolgens vermoe delijk door het feit, dat zij vrijwel den ge- heelen dag rijden, zoodat ten eerste het chauffeeren voor hen geen ontspanning meer is, en het ten tweede een soort me chanische handeling wordt, waarbij zij aan andere dingen blijven denken, waar door zij veel ongelukken veroorzaken. Onregelmatigheden aan een noodslachtplaats. Bij' de gemeentelijke noodslachtplaats met daar aan verbonden keuringslokaal te Alphen a. d. Rijn zijn onregelmatigheden aan het licht gekomen. Een veehouder heeft aan gifte gedaan bij de politie, dat hem voor een aan de slachtplaats geslachte en daar per pond aan particulieren verkochte koe van omstreeks 625 pond slechts f 60 was uitbetaald, zijnde dit, volgens het perso neel der slachtplaats, de opbrengst van 200 pond a 30 cent. Op zijn vraag, waar dan het overige vleesch gebleven was, kreeg de veehouder ten antwoord, dat dit was afgekeurd en begraven. Op last van de politie is het afgekeurde vleesch opge graven, waarbij bleek, dat het slechts een hoeveelheid van ongeveer 80 pond betrof. Voorts zou het vleesch niet verkocht zijn tegen 30 cent per pond, maar gedeeltelijk ook tegen 35 en 40 cent. Het voorloopig, op last van de justitie ingestelde onderzoek moet reeds hebben uitgewezen, dat sinds eenigen tijd ook an dere veehouders op deze wijze zijn bena deeld. Vreeselijke moord in Bel gië. Dezer dagen heeft te Chatelineau een mijnwerker zijn vrouw gewurgd. De moordenaar, zekere Mathurin, staat be kend als een brutaal persoon, die soms van zijn huisgezin een hel maakte en zijn vrouw een onafgebroken lijdensweg heeft doen bewandelen. De aanleiding tot dit drama was een nieuwe brutale bui van den man, die een driejarig zoontje wilde afranselen, waar tegen de vrouw zich verzette. Tevoren was hij reeds tegen haar uit gevaren, omdat zij, ondanks haar schaar- sche middelen, toch St Nicolaasgeschen- ken voor de kinderen had gekocht; zij had haar broer in huis gehaald om hem St Nicolaas te laten spelen en het was in diens tegenwoordigheid, tijdens het uit- deelen der schamele geschenkjes, dat de moord geschiedde. Treinramp. In de nabijheid van het station van Celje (Joego Slavië) is een personentrein in botsing gekomen met een gemeentelijke autobus. Acht personen werden gewond en tien zwaar gewond. Volgens nadere berichten werd de autobus door den trein geheel vernield. Zeven inzittenden waren op slag gedood, terwijl de overigen min of meer zwaar werden gewond. Drie der gewonden zijn tijdens het transport gestorven, zoodat het aantal dooden reeds tot 10 is ge stegen. Kapitale hofstede afge brand. Gisteravond is brand uitgebro ken op de Made te Breda bij den land bouwer W. V u-hoef. De geheele kapitale hofstede is tot den grond toe afgebrand. Van de oogstvoorraden kon niets worden gered. Ook de geheele veestapel, bestaan de uit 22 koeien en 2 paarden, werd een prooi der vlammen. De oorzaak van deu brand is onbekend. Het Nationaal Crisis-Comité, gesticht met het doel de ergste stoffelijke en mo- reele uitputting van de slachtoffers van de crisis te verheipen en te voorkomen, kan alleen zijn taak naar behooren ver vullen als met milde hand bijdragen wor den gezonden. De administratie van ons blad is gaarne bereid bijdragen, bestemd voor het Na tionaal Crisis-Comité, in ontvangst te nemen. Eventueels giften kunnen per postwissel worden gezonden of gestort op onze Girorekening no. 44455, onder aan duiding: Nationaal Crisis-Comité. Elk bedrag is welkom! Sinds de vorige verantwoording nog ontvangen: Fam. M. te Wassenaar f 10; A. M. te Goes f 2.50; Mevr. M. de J.-D., Goes f 2.50. Het Haagsche Gerechtshof heeft bevestigd het vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij de 39-jarige F. G. C. P. alhier werd veroordeeld, tot 2 maan den gevangenisstraf wegens verduiste ring. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft bevestigd het vonnis van de recht bank te Dordrecht, waarbij de 48-jarige C. A., oud-gemeente-ontvanger van Pa- pendrecht is veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf wegens verduistering ten nadeele dier gemeente tot een totaal be drag van f 36.000. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Roofoverval te Rotterdam. ROTTERDAM. Hedenmorgen heeft een roofoverval plaats gehad in een klein wis sel- en effectenkantoor te firma Hof en Pikaar aan de Veerlaan. Te ongeveer half tien kwamen drie per sonen het kantoor binnen die dadelijk drie revolverschoten losten op den daar aan wezigen bediende. Deze werd niet ernstig gewond aan het achterhoofd, en aan het voorhoofd en wist zich door een binnen deur in veiligheid te stellen. Op het ge luid der schoten kwam dadelijk een groot aantal personen toegesneld, zoodat de aanvallers, nog vóór zij kans hadden eeni gen buit te bemachtigen, op de vlucht sloegen. Een van hen werd gegrepen en in handen gesteld van de politie. AMSTERDAM. Hedenmorgen zijn de loketten van de firma Simons en Oost hoek, commissionairs in effecten, ge sloten. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 7.30 u. is het vliegtuig „De Leeuwerik", dat de Kerstpost voor Indië meeneemt, van Schiphol vertrokken. Het heeft 298 K.G. post en 55.84 K.G. goederen aan boord. HAARLEM. Toen hedenmorgen de heer O., die op den hoek van de Kleine Hout straat en de Gasthuisvest een meubel- en tapijtzaak heeft, even vanuit zijn kantoor naar de bovenwoning ging, heeft een dief kans gezien uit een niet gesloten bureau f 800 mede te nemen. WASHINGTON. Het voorstel van Mao Donald tot bijeenroeping van een alge- meene economische wereldconferentie werd in politieke kringen in Amerika ta melijk koel ontvangen. Het staatsdepartement verklaarde, dat al of niet deelname aan zulk een confe rentie zon afhangen van het program en wel in het bijzonder van de rol die de ta^- rieven-kwestie en het vraagstuk der oor logsschulden daar zullen spelen. MIDDELBURG. Op de Algemeene Be graafplaats is heden ter aarde besteld h9t stoffelijk overschot van wijlen den heer J. F. Visser, in leven directeur van het Huis van Bewaring alhier. Achtereenvolgens voerden het woord de heeren mr baron thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg (namens het college van regenten), mr baron van der Feltz (namens het parket) en ds van Empel (namens de bewaarders, namens het genootschap tot zedelijke ver betering van gevangenen, namens de we duwe en de dochter van den overledene, om ten slotte te eindigen met een persoon woord). VLISSINGEN. Het stoomschip „Bos koop", geladen met chili-salpeter, is thans in de haven van Vlissingen aangekomen. Goudzending naar Nederland. Zes vliegmachines zijn gisteren uit Frankrijk naar Amsterdam met 5040 Kg. goud vertrokken,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3