Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Rechtzaken MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Kiespijn-Tabletten60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Maag-Tabletten 75 ct DE P. Z. E. M. kan U niet aanslui ten? Maakt zelf Uw electrisch licht. Kos ten f 550. J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Faillissementen. In het fail lissement van de Naamlooze Vennoot schap de Kanter en Hordijks Bank te Goes, curatoren mr P. Dieleman, advo caat en procureur te Middelburg en B. K. Kraayeveld, accountant te Middelburg, is de eerste uitdeelingslijst verbindend ge worden met een uitkeering van 15 pet. aan de concurrente crediteuren. Idem in het faillissement van de na latenschap van wijlen P. J. Viner, in le ven autohandelaar te Terneuzen, curatrice mej. mr A. Bolle te Middelburg, met een uitdeeling aan de concurrente schuld- eischers van 30 pet (le uitdeelingslijst). Het faillissement van de N.'V. Moto- renfabriek en Constructiewerkplaats „Het Kanaal", v.h. de firma Reitsma, van de Werke en Bakker te Wemeldinge, curato ren mr C. M. Kegge, advocaat en procu reur en P. Torbijn, procuratiehouder bij de Rottend. Bankvereeniging te Goes, is geëindigd met een uitkeering van 7 pet. aan de concurrente crediteuren. Brand in een vlasfabriek te S t. -J a n s t e e n. Gisternacht brak brand uit in de electrische vlasfabriek van den heer P. C. van Helsland te St.-Jansteen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet viel te denken. Ook niet, nadat de brandweer uit de na burige gemeente Hulst assistentie ver leende. De geheele machinekamer met in ventaris, zoomede een tweetal vlasschuren waarin zich een groote voorraad vlas bevond, werden een prooi der vlammen. De schade is aanzienlijk en wordt door verzekering gedekt. De vermoedelijke oorzaak van den brand is kortsluiting. Goes. Gisteravond werd door de buurt- vereeniging „Bouwplan I" een gezellige avond gehouden in het „Slot Ostende". De commissie welke deze avonden arran geerde, kan met voldoening terugzien op hetgeen den genoodigden geboden is. Zon der tekort te doen aan orkest, tableaux en voordrachten is het kinderzangspel „Jan Lustig" wel het glanspunt van den avond geweest, hoewel no. 3 na de pauze: Gym nastiekclub Bouwplan I de lachspieren van het publiek bijna onafgebroken in be weging hield. Aan het slot dankte de voorzitter der buurtvereeniging, de heer van Ballegoijen de Jong, commissie en al len die hun medewerking hadden ver leend en vond gelegenheid er op te wijzen dat de buurtvereeniging financiëel niet bij deze avonden betrokken is. Onnoodig te vermelden, dat het „Zeeuwsche Volkslied" en het „Wilhelmus" uit volle borst door de aanwezigen gezongen werden. lerseke. In het berichtje betreffende de bestelling van een motorvisschersvaar- tuig komen twee onjuistheden voor. Het schip n.l. wordt slechts lang 17.60 M., doch breed 4.85 M. Kruiningen. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd een voorstel van B. en W., om ter bestrijding der werk loosheid in vervroegd delfwerk voor het waterschap Kruiningen, waarvan de kos ten zijn geraamd op f 2500, twee-derde gedeelte bij te dragen en hiervoor subsi die van het Rijk te vragen, aangenomen. Verslag volgt morgen. Arnemuiden. De georganiseerde arbei ders bij de werkverschaffing alhier wer ken thans drie dagen per week voor zoo ver zij trekkend zijn. Die dit niet zijn wer ken 5 dagen per week. Arbeiders die niet georganiseerd zijn, mogen ook drie dagen per week werken. Westkapelle. Alhier zijn momenteel bij het correspondentschap van de Arbeids bemiddeling ingeschreven 143 werkloo- zen. St. Laurens. Op uitnoodiging van den Burgemeester kwamen Dinsdagavond in het gemeentehuis de leden van de in de gemeente bestaande organisaties bijeen ter bespreking van de oprichting van een crisis-comité als sub-comité van het Na tionaal Crisis-Comité. Na eenige bespreking werd overgegaan tot het vormen van een plaatselijk comité Benoemd werden de heeren: J. W. van 't Hoff, burgemeester; P. Vader Hzn., S. Simonse, J. Wondergem, Ds J. H. van 't Hoff, Ds A. Koning, W. Roose, K. A. Hamelink, H. Hillebrand, D. Wiilemse, K. Houterman Jr., M. Francke, P. Wisse en L. Davidse. Tot leden van het dagelijksch bestuur dezer commissie werden aangewezen do burgemeester, voorzitter; de heer P. Va der Hzn., vice-voorzitter; de heer P. Wisse, secretaris; de heer K. Houter man Jr., penningmeester en de heer L. Davidse, vice secretaris-penningmeester Eventueele giften zullen gaarne worden ingewacht bij den heer K. Houterman Jr., B 19. Gapinge, Maandagavond hield de af- deeling Gapinge van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm een propaganda- en film avond. De bijeenkomst werd geopend door Burgemeester Louwerse, voorzitter van de afdeeling Gapinge, die o.m. de heeren Bierman en Laernoes van harte welkom heette. Na het zingen van twee couplet ten van het Wilhelmus, werd allereerst het woord gevoerd door Oferste Bierman, die o.m. wees op den groei en bloei der afd. Gapinge. Spreker deelde mede, dat van de 31 leden, die am de scliietoefe- ningen hebben deelgenomen er niet min der dan 13 in aanmerking komen voor een diploma en 2 voor het diploma van koningsschutter met dc daarbij behooren- de medaille, n.l. de heer M. Arendse, J. Aarnoutse, J. Brasser, M, Goedbloed, J. J, Franse, D. J. Kesteloo, J. van Keulen, C. Langebeeke Jr, J. Looise Jz., G. de Nood, H. Paauwe, B. Versluijs en P. Suurmond, terwijl de heeren A. de Bue en J. Wondergem in aanmerking komen voor het diploma van koningsschutter. Daarna werd door den heer Bierman overgegaan tot uitreiking aan de betrok ken aanwezigen van de verworven diplo ma's en medailles, terwijl hij een afzon derlijk woord van dank en hulde bracht aan den plaatsvervangend leider, den heer J. J. Franse, die zooveel voor de afdeeling doet. Dhr Laernoes hield daar op een pleidooi voor den B. V. L. Daarna werden verschillende films ver toond betrekking hebbende op ons Vor stenhuis en de schietoefeningen van den B.V.L., waarna de bijeenkomst door den voorzitter onder dank aan sprekers en belangstellenden, werd gesloten. Vijftig jaar tramverbinding tusschen Middelburg en Vlissingen. Morgen, 10 December, zal het 50 jaTen geleden zijn, dat de stoomtramverbinding tusschen Middelburg en Vlissingen tot stand kwam en officieel geopend werd. Reeds op 10 April 1874 vroeg de heer C. G. J. Pietersen te 's-Gravenhage con cessie voor een „tramway" van Middel burg naar Vlissingen en van Middelburg naar Domburg. De gemeente Middelburg verleende op 19 Maart 1875 deze concessie onder nadere voorwaarden. Bij beschik king van 24 Augustus verleende de Minis ter van Binnenlandsche Zaken aan den heer Pietersen vergunning voor den aan leg en de exploitatie van een tramway (paardespoor) van Middelburg naar Vlis singen. In 1877 was die rijksvergunning vervallen voor een paardenspoorweg tus schen Middelburg en Vlissingen en trok ook Middelburg haar concessie in, doch niet die voor een tram Middelburg Domburg. Op 23 Mei 1879 vroeg de heer J. L. Griiber te Utrecht concessie aan voor aan leg en exploitatie van een stoomtramweg Vlissingen-Middelburg en de prioriteit ge durende twee jaren voor den aanleg van een tramweg naar Domburg. Laatstge noemde kon hem niet worden verstrekt, omdat de heer Pietersen nog tot 1 Januari 1880 gelegenheid had die lijn te beginnen. Op 3 September van hetzelfde jaar vroe gen James Powell van Sheffield, William Henry Tingle van Manchester, en Benja min Powell van Sheffield, ten deze domi- cilium kiezende bij Jos. van Raalte te Vlissingen, concessie aan voor een stoom tramweg van de Markt te Middelburg bij het Stadhuis tot aan de Markt te Vlissin gen, met machtiging denzelven te mogen uitbreiden tot aan de badplaats, als mede tot het havenstation te Vlissingen. De aanvrage werd aangehouden tot ge bleken was of de heer Grüber de aan hem verleende concessie al of niet zou gebrui ken. Van deze Engelsche aanvrage is ver der niets vernomen. In October 1880 vroeg en verkreeg de heer Grüber uitstel tot 1 April 1881 om met den aanleg te beginnen. In de vergadering van den gemeente raad van Vlissingen van 18 Maart 1881 kreeg de heer Grüber tot 1 September 1882 uitstel vóór den aanleg van een ge projecteerde lijn KeersluisHavenstation en in de vergadering van den gemeente raad van Middelburg van 30 April daar aanvolgende vereenigde men zich alge meen met een voorstel om aan den con cessionaris 300 M2. grond te verkoopen voor den bouw van een remise tegenover de Langevielebuitenbrug. Op 31 Maart 1881 vermeldden de cou ranten, dat op de Groote Markt te Middel burg en ook te Vlissingen met het leggen van de rails was begonnen en dat den len Juli de lijn feestelijk zou worden ge opend. Op 13 April verluidde het, dat men aan den Koningsweg te Vlissingen begonnen was rails te leggen. Op 3 Mei kon uit be trouwbare bron worden gemeld, dat het plan bestond, den 26 Juni den tramweg feestelijk en den 27 Juni voor het publiek te openen. Op 12 Juni kon gemeld worden, dat de machines en rijtuigen voor 24 Juni zou den aankomen en men hoopte toen weer, dat de lijn op 1 Juli in exploitatie zou 'komen. Op 18 Juni vonden wij aangetee- kend, dat tot directeur was benoemd de heer H. A. Boogaert, vroeger directeur der Gasfabriek te Middelburg. Op 23 Juni waren de rails te Vlissingen gereed, die te Middelburg zouden dit op 24 Juni zijn en toen restte nog een paar honderd meter tusschen Abeele en Lange- viele-Buitenbrug, benevens de Langeviele Binnenbrug en die bij de Abeele. Met het bouwen der remise te Vlissingen en te Middelburg was men eveneens druk bezig. Gemakkelijk kon voorspeld worden, dat van eene opening op 1 Juli geen sprake kon zijn. Nog steeds werd toen echter ge dacht, dat het slechts enkele dagen later zou zijn. Op 2 Juli kwamen de machines einde lijk aan. Den 14den Juli kon eindelijk een proef rit met een locomotief plaats hebben, waarbij deze meermalen ontspoorde, ten gevolge waarvan de rails op enkele plaat sen moesten worden verlegd. Het zou toch weer 5 Augustus worden voor een locomotief met drie wagens een proefrit maakte; de rit duurde 20 minu ten van Vlissingen tot de Langevielebuiten brug te Midddelburg. Op Zaterdag 6 Aug. hadden enkele proeftochten voor het pu bliek plaats. Ook bij dien rit geraakte de tram weer eens uit de rails; ditmaal bij Abeele. Het rijden door de stad te Vlis singen ging echter uitstekend. Op '27 Augustus meldde de N.R.Crt., dat Maandag 29 Augustus de dienst tot de Langevielebuitenbrug zou aanvangen. Maar slechts weinigen geloofden het. Op 5 October werd gemeld, dat in een vergadering van den raad van admini stratie van de Société Anonyme des che- mins de fer économiques Neerlandais, ont slag hadden genomen als commissaris H. E. Oving Jr. te Rotterdam, als leden van den raad van advies Henri Boers te Utrecht, J. G. Gerritsen te Breskens, H. G. Hammacher te Groede en L. J. M. van "Waesberghe Janssens te Hulst en als directeur H. A. Boogaert te Middelburg. Er begon nu onder het wachtensmoede publiek ontstemming te komen, gezien ook de overlast, door het tijdelijk versperren van bruggen of wegen. Op 7 November richtten 8 belangheb benden een adres tot den gemeenteraad van Middelburg, omdat reeds van 11 Juli af de vrije vaart door de Langeviele brug gestremd was. De opening der brug werd niet beslist door een ambtenaar der ge meente, maar door den ingenieur van „die vreemde maatschappij". Op 16 November had in tegenwoordig heid van den heer Grüber, blijkbaar offi cieel nog de concessionaris een beproeving plaats van de brug en bleek, dat deze zich nog niet in voldoenden toestand bevond. Waar in strijd met een verbod van het gemeentebestuur met de tram 's morgens vroeg een proefrit door de stad werd ge daan, werd op last van B. en W. de tram lijn bij de Langevielepoort met een sluit boom afgesloten en den concessionaris verboden zonder toestemming van B. en W. met de tram binnen de gemeente te komen. In de Raadsvergadering van 23 Novem ber deed de voorzitter mededeeling van een ingekomen schrijven, waaruit bleek, dat de concessie door den heer Grüber was overgedaan aan de Société Anonyme des chemins de fer économiques Neerlan dais. Daarmede evenwel hadden wél Vlis singen en Souburg doch niet Middelburg zich toen vereenigd. Omtrent den toestand der Société zeide de voorzitter liefst maar zoo weinig mogelijk. Het gerucht liep, dat de hier te gebrui ken locomotieven in een ander land wa ren afgekeurd. Het was herhaaldelijk de- railleeren. Dhr Boogaert, tijdelijk direc teur, heeft eindelijk moedeloos geworden, zijn betrekking neergelegd. Op 26 October dérailleerde de tram weer bij een proef om sneller dan stap voets over de brug te rijden en nu wacht ten B. en W. op nieuwe proeven, maar de concessionaris en zijn ingenieurs lieten verder niets van zich hooren. Eindelijk was het geduld van B. en W. uitgeput en sommeerden zij den concessionaris de brug te openen om te constateeren of er schade was. Toen 'dit het geval bleek, werd den concessionaris per aangeteeken- den brief aangezegd, dat de schade van gemeentewege voor zijn rekening zou wor den hersteld. -,t- Dergelijke geweld makende machines als de toen gebruikte mochten volgens den burgemeester niet in de stad worden toe gelaten. 'Op 9 December verscheen een adverten tie in dagbladen van den volgenden in houd; De directie van de Nederlandsche Stoom-tramway laat aan het geachte pu bliek bekend maken, dat van morgen af de treinen zullen doorrijden van Vlissin gen (Zeilmarkt) tot aan de remise te Middelburg. Een tweede advertentie meldt, dat van Vlissingen ritten zouden worden gemaakt te 8, 11, 1, 4 en 7 uur en van Middelburg telkens een half uur later en dat de rit 20 minuten zou duren. Op Zaterdag 10 December 1881 is dus de lijn Vlissingen-Middelburg officieel geopend en sinds dien is, uitgezonderd storingen door weersgesteldheid, en een enkele maal door een staking van het personeel, iederen dag met meer of min der ritten de verbinding tusschen de beide zustersteden onderhouden. Niemand zal in 1881 gedacht hebben, dat eens de tijd zou komen, dat ongeveer 1.800.000 reizigers per jaar vervoerd zou den worden. Men hoort nog wel van ouden van dagen, dat het stoomtrammetje aanvanke lijk niet ideaal was. Zooveel is zeker, dat déraillementen veelvuldig voorkwamen, zeer ten genoege van de Vlissingsche jon gelui, die destijds de Hoogere Burger school bezochten. (Slot volgt) Bij Apoth. cn Drogisten Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (vac. ds Schol ten), W. A. Zeydner te Dedemsvaart, J. A. Raams te Kloetinge en A. G. B. ten Kate te Brussel. Beroepen te Jaarsveld, A. M. den Oud sten te Elburg. Te Lathum, H. W. Waar denburg cand. te Bruinisse. Te Slijk- Ewijk, J. F. L. A. de Jagher te Delden. Aangenomen naar Elkerzce, R. Bosoh- loo, cand. te Almen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Aagtekerke, J. D. Barth te Borssele. Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor Nijmegen, door H. L. G. Ouwerkerk te Purmerend. D s H. v. d. V e e n. f In den ouder dom van 77 jaar is te Amersfoort over leden ds H. v. d. Veen, em.-predikant van de Geref. Kerk van Ruinerwold. De over ledene diende de kerken te Pieterburqp, Stads-Musselkanaal, Ferwerd en Rui nerwold. Na een diensttijd van 43 jaar werd hem in 1923 eervol emeritaat ver leend. Hulpprediker. Bij de Geref. Kerk te Arnhem is benoemd tot hulpprediker, de heer S. Hania, theol. cand. te Leeuwarden. lerseke. Benoemd tot pastoor te Lea- muiden pastoor A. Slijkerman alhier en benoemd tot pastoor alhier kapelaan W. v. d Berg te Rotterdam. Het drama te Echt. Da rar- dachten van den moord in da bosschen te Putbroek-Echt, de jachtopziener v. d. E. en diens 22-jarige zoon, werden des avonds van den dag hunner arrestatie nog aan een verhoor onderworpen. Met de grootst mogelijke kalmte verklaarden bei den in den bewusten nacht niet in de bos schen te zijn gewee t. In deze ontkenning blijven zij tot hedim steeds volharden. Weeroverdegrens. Een week lang heeft de Bredasche politie het 40- tal zigeuners, dat te Chaam over de grens gekomen was, in het woonwagenkamp te Breda opgesloten gehouden; een week lang moesten ze daarom ook door de ge meente gevoed, soms ook gekleed worden. Nu zijn ze in den nacht van Maandag op Dinsdag met heel stille trom vertrokken natuurlijk onder behoorlijk geleide in Zuidelijke richting. En zoo groot was de waakzaamheid der Belgische gendar mes niet, of de Hollandsche collega's wis ten nog wel een gaatje te vinden, waar door de ongewenschte gasten konden ge loosd worden. Voor hoe lang? Kortstondige vrijheid van een ontsnapten gevan gene. Naar nader gemeld wordt, heeft de ontvluchting van den gevangene uit de strafgevangenis te Leeuwarden zich als volgt toegedragen: De ontsnapte was een Duitscher, die indertijd voor 15 jaar in de gevangenis was ingesloten. In zooverre waren hem de omstandigheden voor een ontvluchting gunstig, doordat hij iederen dag eenige uren in een aparte cel vertoefde. Reden hiervoor was het feit, dat hij. het schil dersvak uitoefent, waarvoor hem een af zonderlijke werkcel was toegewezen. Ongetwijfeld is hij' reeds geruimen tijd geleden begonnen met het graven van een gang; ook hierin was 't geluk hem gun stig gezind, doordat de cel is gelegen aan die zijde van de gevangenis, die uitziet op den Zuider-grachtswal. Het maken van de gang onder den vloer van de cel was een even moeilijk als lang durig werk, doch de man is er niettemin in geslaagd het zonder dat het door de controleerende bewakers is opgemerkt, ge reed te krijgen. Een donkere en mistige avond bood •hem een goede gelegenheid. Om halfzes daalde hij: in het gat, dat zoo nauw was, dat hij er slechts ongekleed door kon, af. Na zich van alle kleeren ontdaan te heb ben en een buis en een broek aan den rand te hebben klaargelegd, drong hij door de opening, om daarna de genoemde 'klee- dingstukken naarzich toe te halen en aan te schieten. Onopgemerkt wist hij over het omrin gende hooge ijzeren hek te klimmen. In Leeuwarden was hij' al evenmin bekend als op de gevangenisterreinen. Langs de Keizersgracht ging hij' op goed geluk de stad in. De weersomstandigheden werkten er toe mede, dat hij, in zijn aparte klee ding, niet werd opgemerkt, totdathij voor den spoorwegovergang naar de Schrans 't ongeluk had te moeten wach ten. Onder de wachtenden voor den overweg bevond zich echter o.m. ook een gevange nisbewaarder, die hem herkende. Onmid dellijk sprak hij den vluchteling aan, wist hem te bewegen zonder verzet mee te gaan enna een halfuur vrijheid en met een sigaar in den mond verscheen de ontvluchte weer in de gevangenis, waar men zijn afwezigheid nog steeds niet had opgemerkt. De roofoverval te Wou- d r i c h e m. Verleden week maakten we melding van het feit, dat de roofover val te Woudrichem waarbij een gemas kerde bandiet een vrouw van het haar beroofde toen zij weigerde geld aan te wijzen een grap zou geweest zijn, door de betrokken vrouw in overleg met een kappersbediende in elkaar gezet. De „Maasbode" ontving evenwel een schrij ven uit Woudrichem, waarin wordt mee gedeeld, dat in deze zaak nog geen zeker heid verkregen is. De bovengenoemde op lossing is o.a. één der richtingen geweest, waarin de politie in samenwerking met de maréchaussee getracht heeft deze zaak op te lossen. Men heeft deze richting even wel los moeten laten en zet het onderzoek intusschen nog onverminderd voort. Auto-ongeluk bij Es se h e n. Maandagavond is onder de ge meente Esschen nabij de Nederlandsche grens, een auto, waarin behalve de chauf feur een Nederlander, zekere Maas uit Rotterdam, was gezeten, tegen een boom gereden. De chauffeur, Kocquart uit Ant werpen, werd op slag gedood. De heer Maas, een 23-jarige ongehuwde jongeman werd met een schedelbreuk in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis te Antwerpen overgebracht. Een onplezierig bezoek. De veehandelaar S. v. d. K. uit Maasland werd een dezer dagen des avonds laat op geschrikt door het gerammel aan een deur van zijn woning, v. d. K. ging naar voren, liet de deur echter voorzichtig heidshalve op den grendel en vroeg wat men wilde. Een onbekend gebleven per soon verzocht toen te worden binnengela ten. v. d. K. vertrouwde de zaak niet erg en pleegde met zijn huisgenooten overleg. In dien tijd poogde de onbekende gast aan de achterdeur binnen te komen. Toen dit niet lukte, loste hij een schot uit een pis tool, maar nam de vlucht toen hij stem men in het huis hoorde. De politie uit Maasland heeft een nauwgezet onderzoek j ingesteld, doch kon geen spoor van den dader vinden. Inbraak bij de „D a g e 1 ij k- sche Beurscouran t". Toen de concierge van de vennootschap „De Fi nancier", uitgeefster van de „Dagelijksche Beurscourant" gistermorgen het kantoor opende in het gebouw N.Z. Voorburgwal 271273, te Amsterdam, ontdekte hij, dat er een inbraak was gepleegd, doordat de brandkast bleek te zijn opengebroken. In deze kast waren boeken en documenten opgeborgen alsmede de kleine kas, welker inhoud, een niet groot bedrag aan geld, door den dader of de daders is medege nomen. Het nadere onderzoek heeft uitgewezen dat men aan den achterkant van het ge bouw langs de daar loopenden brandlad der door een raam, dat geopend is, naar binnen is gedrongen. De gestolen kleine kas bevatte een be drag van f 800, benevens ongeveer f 100 aan postzegels. Merkwaardig is, dat de groote brand kast, staande in het vertrek, grenzende aan dat, waar de ongewenschte bezoe kers bezig zijn geweest, onaangeroerd is gelaten. Vermoedelijk hebben de daders onraad bespeurd. DEN HAAG. De Directie van den Land bouw deelt mede, dat blijkens telegrafisch bericht van den Rijkslandbouwconsulent te Parijs het contingent afgesneden bloe men voor dit jaar bereikt is. Verdere in voer is dus verboden. VLAARDINGEN. Het bestuur van de Boaz-bank te Vlaardingen deelt mede, dat het genoodzaakt is de loketten van de bank voorloopig te sluiten, aangezien de liquide positie der bank niet toelaat te voldoen aan de talrijke opvragingen van de credietmarkt. Het ligt in de bedoeling surséance van betaling bij de rechtbank aan te vragen. Zeer tot zijn leedwezen is het bestuur tot dezen stap genood zaakt, maar het meent op deze wijze Jiet best de belangen van de crediteuren te behartigen. ENSCHEDE. Gisteravond heeft de afd. Enschede van den modernen bond „De Eendracht" een drukbezochte vergadering gehouden. Met algemeene stemmen werd bet 'goorstel van het bestuur om a.s. Maandag in staking te gaan, goedgekeurd. Vandaag zijn de diverse organisaties be gonnen met de stakingsuitkeeringen. Frankrijk en de herstelbetalingen. LONDEN. In doorgaans welingelichte kringen wordt het waarschijnlijk geacht dat de Fransche regeering bij de te hou den Regeeringsconferentie inzake de in ternationale betalingen, zich bereid zal verklaren toe te stemmen in een uitstel van de betalingen van het Fransche aan deel in de niet beschermde herstelbetalin gen, wanneer waarborgen worden gege ven dat deze betalingen, na afloop van de crisis alsnog' zullen worden gedaan. BERLIJN. In de komende dagen zullen de verschillende Rijksdagfracties vergade ren ter bespreking van de nieuwe nood verordeningen. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat binnenkort nieuwe Rijksdag verkiezingen noodzakelijk zullen zijn. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. In de zitting van den politierechter op 8 December waren de volgende personen gedagvaard A. J. B., 31 jaar, motorreparateur te Hulst, wegens buisvredebreuk. Eisch en uitspraak f 15 b. of 5 d.h. W. J. V., 38 jaar, schipper, te Terneu- zen, wegens mishandeling van Jozef El- zer. Eisch en uitspraak f 15 b. of 5 d.h. F. C. B„ 33 jaar, werkman, te O. en W. Souburg, wegens mishandeling van P. F. J. Tienpond. Eisch f 10 b. of 10 d.h. Uitspraak f 5 b. of 5 d.h. L V., huisvr. van Gb. V., wegens mis handeling van Johanna Willemsen te Groede. Eisch en uitspraak vrijspraak. J. van V., 31 jaar, arbeider te Bosch- kapelle, wegens mishandeling van Ph. Verbist. Eisch en uitspraak f 15 b. of 5 d. T,V. E. van der H., huisvr. A. 11. B. 42 jaar, Kamperland, wegens beleediging v. Gatharina Leendertsej Eisch en uitspr. f 10 b. of 5 d.h. Ca. L., huisvr., J. v. d. M., 37 jaar, zonder beroep te Kamperland, wegens be-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3