LEVENS VERZEKERING AMSTERDAM Binnenland. Staten-Generaal. Provinciale Staten van Zeeland. n. Óf Ged. Staten de motieven dezer weigering aan de Provinciale Staten wil len mededeelen benevens de betreffende adviezen van den Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat. Uit de Provincie. O villa, waar de bekende pacifistische schrijver Roma in Rolland woont. Gandhi blijft tot 12 December te Ville- neuve. Het hooge militaire gerechtshof heeft den broeder van koning Carol van Roemenië, prins Nicolaas, veroordeeld tot twee maanden vestingstraf wegens het, zonder toestemming van zijn militaire su perieuren, door hem gesloten huwelijk. De Eerste Kamer. Het ligt in het voornemen van den voor zitter de Eerste Kamer bijeen te roepen tegen Dinsdag 15 December, des avonds half negen, ten einde over te gaan tot het trekken der afdeelingen. Op Woensdag 16 December, des och tends te elf uur, zullen in openbare be handeling komen onderscheidene wets ontwerpen, w.o. dat inzake den economi- schen voorlichtingsdienst en die betref fende de verhooging van het tarief van invoerrechten en de heffing van een bij zonder invoerrecht op benzine. Burgemeesters. Bij Kon. besluit is aan P. van Schou wen, op zijn verzoek, met ingang van 1 Febr. 1932, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Oude Tonge. Regeling van den uitvoer. Blijkens het verslag inzake het wets ontwerp houdende toekenning van de be voegdheid tot het tijdelijk treffen van maatregelen tot regeling van den uitvoer van bepaalde goederen erkenden zeer vele leden der Tweede Kamer do noodzakelijk heid van een regeling als de onderhavige, in het bijzonder, teneinde een billijke ver deeling van de toegestane uitvoer quanta over de verschillende exporteurs te ver zekeren. Gevraagd werd hoe de minister zich de samenstelling van de door de Kroon te benoemen commissie van voorlichting heeft gedacht. Loonsverlaging in de Tilburgsche textiel industrie? Maandagavond heeft inderdaad de aan gekondigde conferentie van werkgevers en werknemers in de Tilburgsche Wollen- stoffen-industrie over loonsverlagingen van 5 en 10 pet. voor de uurwerkers en wevers, plaats gehad. De indruk bestaat, dat het niet tot een conflict zal komen. Het conflict in de textiel-industrie. Nadat de besturen van het N.V.V., R.K. Werkliedenverbond en Christelijk Natio naal Vakverbond zich aanvankelijk ge wend hadden tot de Werkgeversvereeni- ging Centraal Overleg is daarna gister middag een bespreking gehouden tus- schen de besturen van genoemde arbei- dersvakcentralen en de commissie ad hoe uit de Enschedesche en Twentsch-Gelder- sche Fabrikanten Vereeniging ter be spreking van het conflict in da textiel industrie. Er werden voorloopige besprekingen gevoerd, welke morgen zullen worden voortgezet. Instelling van een reservefonds. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp tot instelling van een reservefonds uit het batig saldo van den gewonen dienst der rijksrekening over 1929 en over volgende dienstjaren wordt ontleend, dat het naar de meening van den minister van Finan ciën niet mogelijk zal zijn, om de wettelijke vaststelling van het bedrag dat ten be hoeve van eenig dienstjaar aan het reser ve-fonds zal worden onttrokken, eerst te doen plaats hebben na de vaststelling van de begrooting voor dat dienstjaar. Immers het putten uit het reservefonds vormt een onderdeel van het dekkingsplan, dat de regeering aan de door haar ingediende begrooting moet verbinden. Hypotheken van land- en tuinbouwers. Op de vraag van het Tweede Kamerlid den heer Braat betreffende hulpverleo- ning van Rijkswege aan in financieels moeilijkheden verkeerende land- en tuin bouwers door overneming van hypothe ken heeft de minister van Financiën ge antwoord: De Mageering moat, oak met bet oog op het antecedent, beswaar maken, aan in moeilijkheden verkeerende land- en tuinbouwers individueelen steun te ver kenen, door de hypotheken, die op hun goed gevestigd zijn, over te nemen, met verlaging van de rente tot 1 pet. Voorziening bij vliegongelukken. Het Tweede Kamerlid, de heer Van Braambeek, heeft den Minister van Wa terstaat de volgende vragen gesteld: Is de Minister bereid mede te deelen, op welke wijze de nagelaten betrekkingen van de zoo rampspoedig om het leven ge komen leden der bemanning van het vlieg tuig „De Ooievaar" door de K.L.M. in do geldelijke gevolgen van dit ongeluk wor den tegemoet gekomen? Wil de Minister ook mededeelen, hoe zulks geschiedt in geval van blijvende in validiteit tengevolge van zulke ongeluk ken of bij blijvende onbekwaamheid den dienst te verrichten, die om andere rede nen is ontstaan? Acht de Minister de bestaande regeling, die daaromtrent getroffen is, voldoende bij een gevaarlijk bedrijf als de vlieg- dienst is? Hef kortingwetje voor provinciën en gemeenten. Er is een tweede Nota van Wijzigingen bij de Tweede Kamer ingediend op het wetsontwerp tot tijdelijke korting op de uitkeeringen aan provinciën en gemeen ten. De korting op de uitkeeringen aan de gemeenten zullen volgens het wetsontwerp ingaan op 1 Mei 1932, zulks in overeen stemming met het tijdvak waarover die uitkeeringen loopen, en die aan de provin ciën op 1 Januari 1932 in verband met het tijdvak waarover die uitkeeringen worden gedaan. Volgens de regeering verdient het ech ter voorkeur hierin uniformiteit te bren gen en wel in dien zin, dat voor beide lichamen de datum van ingang der kor ting wordt gesteld op 1 Mei. De 6 pet. Nederlandsche staatsleeningen 1922 A en B. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer in zake het wetsontwerp tot het aangaan van één of meer geldleeningen ten laste van het Rijk wordt ontleend, dat het in de be doeling van den minister van Financiën ligt, om zoo spoedig mogelijk, nadat het onderhavige wetsontwerp in het Staats blad zal zijn verschenen, den datum te be palen, waarop de leeningen 1922 A en B aflosbaar zullen worden gesteld; welke aflosbaarstelling ingevolge de gesloten leeningscontracten ten minste drie maan den te voren moet worden bekend ge maakt. De minister is voornemens om, zoodra de conversie zal hebben plaats gehad, de renteverlaging der verstrekte woningvoor schotten in nadere overweging te neme i. TWEEDE KAMER. Begrooting van Arbeid, Nijverheid en en Handel. Bij de behandeling van de afdeeling HandelenN ij verheid komt de heer Dr Vos, Lib., op tegen de beschuldiging dat de Middenstand opzettelijk de prijs daling belemmert. Laat de Minister eens nagaan wat hij voor den middenstand kan doen in over leg met de Kamers van Koophandel, die de eerst aangewezen lichamen zijn om voor de beiangen van den middenstand op te komen. Dhr W e i t k a m p, C.-H., betoogt, dat producent en consument nader tot elkaar moeten komen. Spr. meent, dat men het vrijhandels- stelsel nu maar eens moet laten varen. Dhr De Boer, S. D., bepleit verbete ring van den toestand der binnenschip- perij. Mej. K a t z, C.-H., sluit zich hierbij aan. In de binnenschipperij heerscht een nood toestand. Dhr Duymaer v. Twist, A.-R., be spreekt eveneens de binnenschipperij en dringt aan op een spoedige regeling. Met een eenvoudige steunverleening kan men echter niet volstaan. Dhr Kortenhorst, R.-K., hoopt, dat de anti-dumpingswet niet zal worden te ruggenomen. Dit zou men later misschien moeten betreuren. Dhr Knottenbelt, Lib., gelooft, dat de Minister nog niet voldoende aandacht besteedt aan de nationale zeescheepvaart. Dhr v. Hellenberg Hubar, R.-K., betreurt, dat men in dezen tijd niet ken beschikken over goed gefundeerde instan ties van overleg. In onderling overleg zou men gemakkelijk kunnen komen tot kostprijsverlaging, welke noodig is om onze export te bevorderen. Dhr Lovink, C. H., vraagt of de uit getrokken subsidie van f 10.000 voor de propaganda voor het Nederlandsch fabri kaat alleen den afzet in het binnenland, dan wel ook afzet in het buitenland zal moeten bevorderen. Mevr. Bakker—Nort, V. D., meent, dat met een bedrag van f 100.000 niet veel propaganda ten behoeve van het Neder landsch fabrikaat kan worden gemaakt. De Minister zegt, dat 'sRijks kas niet onbeperkt te hulp kan komen, haar middelen zijn beperkt en nemen af naar mate het volksinkomen daalt. En men kan thans ook niet het middel toepas sen om door leening de uitgaven als h st ware te verschuiven naar de toekomst. De landbouw bezit thans niet meer h-?,t lugubere voordeel uitsluitend in nood toestand te verkeeren; daarin deelen de scheepvaart en tal van takken van in- éuetria, Dhr Knottenbelt klaagde ook over dehoogeloodsgelden;de regeering hoopt daaraan eerlang iets te kunnen doen, doch dat hangt voor wat de Schelde betreft af van de onderhandelingen met België. Spr. neemt zich voor, de belangen der binnenschippers met zijn ambtgenooten te bespreken. Wat den middenstand betreft, ge looft spr., dat de nood van den tijd niet algemeen op den middenstand drukt. Er zijn natuurlijk moeilijkheden ten aanzien van de credietverkrijging, maar spr. vreest, dat de regeering hier niet veel zal kunnen helpen; men moet althans niet al te veel daarvan verwachten. Ten aanzien van de kleinhandelsprijzen merkt spr. op, dat hij een onderhoud heeft gehad met vertegenwoordigers van den middenstand. Bij zoodanig onderhoud weten dezen in den regel genoeg argu menten aan te voeren om te betoogen, dat de kleinhandelsprijzen in 90 pet. der gevallen niettehoogzijn. Intusschen zal spr. het onderzoek voorzetten en het komt erop aan de 10 pet. op te sporen waarvan de prijzen dus wel te hoog zijn opdat die in het nationaal belang ver laagd kunnen worden. Bij de moeilijkheden in het bedrijfs leven speelt het loonvraagstuk een groote rol al is dit vraagstuk niet het eenige, dat van eenig belang is. Na de eerste bespreking bestond er bij de ar beidersvertegenwoordigers mindere ge neigdheid om verder samen te werken; misschien was dit het gevolg van de vrees, dat er te veel nadruk zou wor den gelegd op de loonsverlaging. Door verduidelijking harer bedoelingen heeft de Regeering nu voldoende geneigdheid bij de arbeiders gekregen. Het cadeaustelsel en de in Duitschland te nemen maatregelen zal spr. met be langstelling volgen. De daaraan verbon den misbruiken moeten verdwijnen. De afzet van het Nederland sche product moet vooral in het bin nenland worden bevorderd; deze overwe ging heeft de regeering ertoe gebracht een bedrag uit te trekken voor de pro paganda voor het Nederl. fabrikaat; dit neemt niet weg, dat ook in het buiten land de afzet zal worden bevorderd. Bij de afd. Volksgezondheid be- betoogt den heer Maenen, R.-K., dat in verschillende plaatsen met name in Zeeuwsch-Vlaanderen de volkshuisvesting nog zóó slecht is, dat in sommige plaat sen 10 personen wonen in een éénkamer woning. Hij dringt in verband daarmee aan op krachtiger toepassing der Woning wet. Spr. vraagt voorts verlaging van den rentevoet voor de verleende voor schotten en bepleit een soepele toepas sing der wet ten aanzien van vereenigin- gen, die zich het verkrijgen van eigen woning ten doel stellen. Avondvergadering. Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Bij de behandeling van deze begrooting werd door de heeren Braat, Plattel., en Zandt, St. Geref., aangedrongen op af schaffing van den Zomertijd. Beide hee ren keerden zich ook tegen de wijziging van de Kieswet, waarvan de kleine par tijen de dupe kunnen worden, terwijl de heer Zandt maatregelen vroeg tegen de dancings en bevordering van de heiliging van den Zondag. Dhr v. d. Heuvel, A.-R., drong aan op afschaffing van de zakelijke bedrijfs belasting, welke belasting de heer Smeenk nog zoo kwaad niet vond. Verder werd door den heer van D ij k, A.-R., een lans gebroken voor de zelf standigheid der gemeenten. In tegenstel ling met de heeren Zandt en Braat, die daarbij steun ontvingen van den heer d e Visser, Comm., juichte de heer Vos, Lib., de aangekondigde herziening van de Kieswet toe, omdat daardoor versnip pering van stemmen kan worden voor komen. Voeren rechtsgeding. Ged. Staten stellen nog aan de Provin ciale Staten voor het rechtsgeding te voe ren, zoo noodig in hooger beroep en in cassatie, welk gerechtsding is ingesteld door de N.V. Amsterdamsche Maatschap pij van Ongevallenverzekering te Amster dam bij exploit aan den Commissaris der Koningin als hoofd van het provinciaal bestuur van 26 November j.l. Het betreft hier het ongeval op 27 Nov. 1930 te Breskens, toen de automobilist B. Roozendaal uit Haarlem met zijn auto over den aanlegponton van de motorveer boot het water in reed. Volgens de dag vaarding worden de Staat en de provincie aangesproken voor de verzekeringssom, uitbetaald door genoemde maatschappij aan Roozendaal ten bedrage van f 1011.60 alsmede voor de kosten der expertise ad f 88,75, totaal dus f 1100,35. Schiftelijke vraag. De heer mr J. Adriaanse, lid der Prov. Staten stelde aan Ged. Staten de volgende twee vragen: 1. of het juist is, dat zij aan den heer J. B. Dekker, opzichter bij den Provin cialen Waterstaat te Tholen, vergunning hebben geweigerd om het ambt van wet houder van Tholen, waartoe hij bij raads besluit was benoemd, aan te nemen, en zoo ja, Ged. Staten antwoorden hierop: Ad I. De eerste vraag wordt bevesti gend beantwoord. Ad II. Da ontheffing is geweigerd, om dat door inwilliging van hot verzoek de belangen van den dienst, waaraan de heer J. B. Dekker verbonden is, zouden worden geschaad. Het advies van den Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat strekte tot in williging van het verzoek. HET COMITÉ VAN WINTERLEZIN- GEN der Ned. Herv. Gem. te Grijpskesrke, maakt bekend, dat VRIJDAGAVOND a. s. 7 uur, in de Ned. Herv. Kerk hoopt op te treden Ds A, VAN SELMS, van Hansweert, met het onderwerp: WAT LEERT PALESTINA ONS AANGAANDE DEN BIJBEL. Leden hebben op vertoon van kaart vrijen toegang. Toegangprijs voor niet- leden 25 cent. HET COMITÉ. Landelijke ruitersport. Gistermiddag werd in de Prins van Oranje te Goes een vergadering gehouden van jonge landbouwers, landbouwers zoons, enz., allen belangstellenden in de landelijke ruitersport. De voorzitter, de beer H. C. J. Gun ning, burgemeester van Ierseke, opende de goed bezochte vergadering en wees er op, dat in den tijd van één jaar op Zuid-Beveland zijn opgericht: in Ier seke een landelijke rijvereeniging (vroe ger ringrijdeirij-vereeniging), in Krabben dijke een rijvereeniging en te Kapalle een ringrijderijvereeniging, die ook zal worden omgezet in een rijvereeniging. Dit bewijst, dat er ook in Zeeland belangstelling voor de ruitersport bestaat. Spr. verwelkomde daarna in bet bijzonder den heer Slob, secretaris der federatie van landelijke rij- vereenigingen. Da' heer iS 1 o b, hierna het woord ver krijgend, wees er direct op, dat nog te weinig bekend is, wat de Landelijke rui tersport doet. Men ziet er het nut nog niet voldoende van in. Ze is niet in de eerste plaats een aardige ontspanning, maar ze wil vóór alles de belangen van het platteland die nen en behartigen. Spr schetst de ontwikkeling van de federatie van landelijke rijvereenigingen. Ze heeft het in vijf jaar gebracht tot 70 aangesloten vereenigingen (dit jaar van 54 tot 70) en dat niettegenstaan de de crisis. Vóór den oorlog had men reeds in Bra bant rijvereenigingen. De leden daarvan wilden Van tijd tot tijd wel eens geza menlijk een ritje te paard maken en waren vooral op feestdagen en bij ple ziertjes actief. Van het beoefenen van de rijkunst en bet verwerven van paarden kennis was echter geen sprake. Onze Landelijke rijvereenigingen van thans mikken hooger en zoeken wat meer dan amusement. De oorsprong van deze vereenigingen in haar tegenwoordig en vorm ligt in Groningen. Spoedig volgde ook Zuid-Holland. Al spoedig bleek, dat men los naast elkaar stond en dat het doel niet helder voor oogen stond. Intusschen had zich in Duitschland de ruitersport geweldig ontwikkeld. Dat spoorde aan tot organisatie, ook in Ne derland. Het doel van de Centrale organisatie was richtlijnen te geven en eenheid te brengen. Het paardrijden is niet de hoofd zaak. Het hoofddoel is de liefde voor en de kennis van het paard te bevorderen, teneinde te geraken tot een beter ge bruik van het paard in het bedrijf. Het gevoel voor en de kennis van het paard is bij velen verloren gegaan. We moeten 'het paarTl kennen en er wat voor voelen, om het zoo rendabel moge lijk te maken. Do rijvereenigingen moeten dit vooral in en door de practijk aantrek kelijk maken. Ook voor 'Zeeland zijn de landelijke rij vereenigingen van groot belang. We zul len natuurlijk niet bereiken wat officieren en beroepsrijders bereiken. Dit is ook vol strekt niet noodig, want ons doel is anders. Vaak wordt gezegd: onze paarden deu gen er niet voor. Dit is echter onjuist. Het is ons niet te doen om de rij-hooge- sohool af te loopen. Het is wel opmer kelijk dat de meeste rijvereenigingen be staan in de streken, waar de slechtste paarden zitten. Het zit niet in het exte rieur van het paard, maar in de liefheb berij voor het paard. Wij moeten ons niet laten beïnvloeden door bet type van het paard. De federatie geeft nu rij- en wedstrijd- vooi schriften. Daardoor is uniformiteit in het rijden gekomen en zijn mooie wedstrij den gehouden. Vroeger haalden buiten staanders de neus gp voor een boeren jongen te paard, maar nu is groote be langstelling ontstaan voor de wedstrijden der landelijke ruiters eu daardoor meer achting voor het platteland. De federatie werkt in het landsbelang, waarom dan ook het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en meerdere fokkers haar steunen. De wedstrijden beschouwt Spr. als een noodzakelijk kwaad, maar ook hierin kan Nederland zich gerust met Duitschland meten. De federatie stelt ook een examen in, waartoe ook behoort paarden monsteren en voorbrengen, kennis van de stamboe ken, van de fokkerij in het buitenland, van hoefbeslag enz. In antwoord op enkele vragen deelt de heer Slob mede, dat er ook een interna tionale bond van federaties bestaat, die o.ra. ten doel heeft uitwisseling te krij gen vnn landelijke ruiters, Ook is de federatie er in geslaagd aan hare leden degelijke en goedkoope rijklee- ding en zadels te verschaffen. Elk lid van de federatie is vrijgesteld van de verhoogde personeele belasting voor het rijden in het zadel. Verder geeft de fede ratie tal van adviezen en zoekt leiding te geven en de leden met elkaar in con tact te brengen. De kosten kunnen in de eerste tijden heel gering blijven. Later kan een deel er van bestreden worden uit vergoeding voor het meewerken bij optochten, volks feesten, enz. De heeren de Groof te Kruiningen en I. Smallegange te Krabbendijke doen nog enkele mededeelingen uit de practijk van de vereeniging te Krabbendijke. Verschillende der aanwezigen zeiden toe te zullen trachten in hun woonplaats meer bekendheid aan deze zaak te zullen geven en propaganda te voeren. O.a. werd een gezamenlijke vereeniging voor WolfaartsdijkWilheiminadorp zeer wed mogelijk geacht. De voorzitter verklaarde zich bereid tot het geven van mondelinge of schrifte lijke inlichtingen. De heer L Smallegange dankte den heer Gunning voor zijn initiatief in dezen en voor de leiding van deze vergadering. Hierna slpiting. Zeeuwsch Athletiekbond. Gisteravond vergaderde bovengenoemde bond onder voorzitterschap van den heer K. de Vries op de bovenzaal van den melksalon de Nieuwe Landbouw te Mid delburg. De voorzitter heette speciaal wel kom den vertegenwoordiger van de nieuw aangesloten vereeniging Zeelandia te Hansweert en betreurde bet, dat de an dere nieuwe vereeniging U.D.I. te Wol- phaartsdijk niet aanwezig was. Naar aan leiding van eene desbetreffende mededee- ling, wees spr. er op, dat het mogen laten medespelen vein niet-leden alleen voor 1931 beeft gegolden. De secretaris-penningmeester, de heer J. A. B al, bracht zijn jaarverslag uit. De Bond telt thans 7 vereenigingen met 139 heeren, 21 dames en 21 adspiranten of totaal 181 leden. Herinnerd wordt aan den eersten Bonden wedstrijd tegen B. A. B., en er op gewezen, dat de deelname aan de competitie-wedstrijden grooter had kunnen zijn, doch de kampioenschappen gaven reden tot tevredenheid, zij zullen echter in het vervolg moeten worden ge houden als voorwedstrijden voor de K. N. A. U.-kampioenschappen. De ontvangsten bedroegen f 160.38, de uitgaven f 129.01, zoodat de kas sluit met een batig saldo van f 31.37. Het verslag werd goedgekeurd en ook de rekening. Tot leden van de nieuwe kascommissie werden benoemd mej. Hamelink en de heer Imanse te Middelburg en de heer Stevense te Hansweert. In de protest-commissie werden bij ac clamatie herbenoemd de heeren Mr J. Adriaanse en R. van Roo te Middelburg en A. Everaars te Vlissingen. De heeren De Vries en Bal werden resp. als voorzit ter en secretaris-penningmeester bij accla matie herkozen. Nadat besloten was het aantal bestuursleden in totaal uit te brei den van 7 op 9 werden als zoodanig bij stemming herkozen de heeren Van Roo, Van de Plassche, te Middelburg; A. Everaars en Sinke te Vlissingen en ge kozen mevrouw v. d. Plank te Vlissingen, mej. Hamelink te Middelburg en de heer Stevense te Hansweert. In de T.'C. werden, nadat besloten was deze weer van 3 op 4 leden te brengen, herkozen de heeren Van Roo, Sinke en Lap (Vlissingen) en gekozen de heer Ste vense. Tot afgevaardigde naar de op 31 Jan. te houden algemeene vergadering van de K.N.A.U. koos de vergadering den heer De Vries en tot zijn plaatsvervanger den heer Van Roo. Na eenige besprekingen over de wen- schelijkheid afwisselend in verschillende deelen der provincie te vergaderen, werd Goes voor het volgend jaar aangewezen. Aan het jaarverslag van de T. C., waar in alle gehouden wedstrijden door den Bond en de aangesloten vereenigingen worden besproken, ontleenen wij dat de commissie over de prestaties der ahleten niet zoo kan roemen. De organisatie van wedstrijden was over het algemeen op enkele uitzonderin gen na goed. Bij de bespreking van het werkprogramma, hadden verschillende af gevaardigden bezwaar tegen een door de TG. voorgestelde ontmoeting in Januari of Februari, omdat hun vereenigingen niet over zalen beschikken waar ook de athle- tiek in den winter kan worden beoefend. Wel voelde men iets voor een vriendschap pelijke ontmoeting zonder wedstrijden of gezamenlijke lessen. De T.C. zal dit nader overwegen. Inzake de competitie voor dames, hee ren en adspiranten, hadden enkele spre kers bezwaren tegen het invoeren als nieuw nummer van kogelslingeren, waar mede de T. C. rekening zal houden evenals met de bezwaren tegen lange af stand loopen. Een bondenontmoeting zal volgend jaar plaats hebben tusschen den Z.A.B. en den B.A.B. en wel te Breda. De Kampioenschappen wilde een en kel afgevaardigde op Zondag houden, doch bijna algemeen was men van oor deel, dat de Bond als zoodanig op Zondag geen wedstrijden moet uitschrijven, om geen vereenigingen of personen van aan sluiting of althans van deelname om die reden te weerhouden. Gaarne zal men overwegen te Goes in 1932 een athletiekdag te houden en het bestuur aanvaardde dankbaar de toezeg ging van den heer Stevense, da t Zeelandia rich met de organisatie wil belasten. DE P ten? Maakt ten f 550. J Fail lissement schap de I Goes, cura caat en pi K. Kraayei is de eerste worden m< aan de co Idem latenschap ven autoha mej. mr A uitdeeling eischers va Het f renfabriek Kanaal", v Werke en ren mr G. reur en P, do Rotterd geëindigd i aan de con Bran S t. -J a n s 1 uit in de e heer P. C. Het vuur dat aan b Ook niet, r burige ge: leende. De ventaris, zo waarin zi< bevond, we De schade verzekerin; oorzaak va Goes. Gis vereeniging avond gek De commis geerde, kaï hetgeen dei der tekort 1 voordracht Lustig" we geweest, hc nastiekclub van het pu weging hie voorzitter van Ballegi len die hi le end en v< dat de buu deze avone vermelden, en het „W de aanwez Ierseke. de bestellir tuig komei schip n.l. doch breed Kruinini raadsverga B. en W., loosheid ii waterschai ten zijn gedeelte bi die van hf Verslag vo Arnemu ders bij d< ken thans ver zij trek ken 5 dage georganise per week Wesfkaf het corres bemiddelir zen. St. Laui Burgemees het gemee gemeente ter bespre, crisis-com: tionaal Cr Na eeni| tot het vor Benoemd 't Hoff, bu Simonse, 't Hoff, D Hamelink, K. Houter en L. Davi Tot lede dezer com burgemees der Hzn. Wisse, se man Jr., Davidse, Eventue ingewacht B 19. Gapinge deeling Ga Landstorm avond. De Burgemees afdeeling Bierman e heette. Na ten van h het woord die o.m. v afd. Gapir van de 31 nmgun lie dei da.n 1 een diplor koningsscl de medail Aarnoutse

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2