DE ZEEUW DERDE BLAD Staten-Generaal. Gemengd Nieuws. Leestafel. Fsnancieafe Berichten. Rechtzaken PHILIPS-VAN HOUTEN VAN ZATERDAG 5 DEC. 1931, Nr 57. DE CRISIS IN WEST-FRIESLAND's TUINBOUW. De Regeering verleent een renteloos crediet. Ingediend is een tweede nota van wij ziging en verhooging van hoofdstuk V der Rijksbegrooling voor 1931. Hierin deelt de Minister mede, dat ten einde de ernstige economische en maat- sclappelijke gevaren, die uit een gedwon gen stopzetten der tuinbouwbedrijven voet West-Friesland zouden voortvloeien, zoo veel doenlijk te verhoeden en overwegende, dat een crediethulp hier op een herstel binnen redelijken termijn van de zelfstan digheid van den gesteunden bedrijfstak het uitzicht opent, voorgesteld wordt ter voorkoming van de zwaarste en onmid dellijk dreigende gevaren der heerschende depressie ten behoeve van den tuinbouw in West-Friesland een som van f 700.000 ter beschikking te stellen. Het renteloos regeeringscrediet wordt ter beschikking gesteld van de gemeente- besturen in den betrokken kring, op aan vraag door dezen bij de nader te noemen Centrale Commissie van Advies op voor waarde, dat de gemeente bij ieder door haar aan noodlijdende tuinders te ver strekken renteloos crediet, hiervan slechts 70 pet. gebruikt en de rest uit eigen middelen bijpast. DE SOCIALISTEN EN HET NATIO NAAL CRISIS-COMITE. In de socialistische bladen heeft de heer J. Oudegeest, de voorzitter der S. D.A.P., uiteengezet, waarom enkele so ciaal-democraten zitting hebben genomen in het Nationaal Crisis-Comité. Dit stuk, zegt „De Avondpost", is buitengewoon leerzaam voor de hui dige gezindheid van die heeren. Geen woord van waardeering, natuur lijk voor de instelling van het Comité geen woord van waardeering voor het betoonde initiatief. De sociaal democra ten hebben in het Comité zitting geno men, omdat zij dit beschouwen als „uit breiding van het gevechtster rein". Het geld, dat het Comité van de Regeering zal ontvangen is „belasting geld" en dit is „niet veilig uitslui tend in handen van burgerlijke vertegen woordigers". De Regeering heeft een plicht te vervullen jegens de werkloozen ■en zegt de heer Oudegeest lieflijk „het Crisis-Comité wordt gevormd om zoo goed mogelijk van dezen plicht af te komen. Dit zal gelukken, als wij er niet in zitten". Want „blijven wij er buiten, dan komt de soeploods; gaan wij er in, dan komt de soeploods niet". De socialisten mogen „dit terrein (niet) zon der slag of stoot aan den tegenstander overlaten". En de clou van deze verhe ven beschouwing ligt in de volgende woorden „Niet in sensatie, maar in doelbewust optreden tegen de machinaties onzer te genstanders ligt onze kracht." Deze uitlatingen zijn weinig minder dan schandelijk, even schandelijk als hetgeen die zelfde volksvertegenwoordiger on langs schreef over de inkomsten-vermin dering der leden van het Koninklijk Huis De heeren hebben dus niet in het Nati onaal Crisis-Comité zitting genomen, om er met andere gelijkwaardige mannen en vrouwen eendrachtig en loyaal samen te werken aan leniging van nood, neen, zij zitten daar, in hun belachelijken boog- heidswaan, als controleurs, die het „bur gerlijke" gezelschap, dat allerlei infe rieure bedoelingen heeft, stevig in de gaten zullen houden. Want de oprichting van het Comité is een sluwheid van de Regeering om aan haar „plicht" te ont komen, ja, het is een „machinatie" van de tegenstanders der sociaal-democraten, en die zullen zij ontmaskeren. Alleen als „WIJ" er in zitten, zal het eerlijk en zuiver en goed gaan; anders niet. Gold het hier niet zulk een diep-ern- stige zaak, waarmee de levens-belangen van tienduizenden samenhangen, en die tot plicht stelt dat elk conflict worde vermeden, dan zou er eigenlijk maar één behoorlijk en waardig antwoord op zulke beschouwingen gegeven kunnen worden: de gezamenlijke leden van het Comité zouden de sociaal-democraten, die op zulk een wijze en met zulk een toe lichting zitting hebben genomen, dringend moeten uitnoodigen, hun ontslag te ne men, omdat men niet onder d i e omstan digheden met hen wenscht samen te werken. Nu het hiertoe echter wel niet zal ko men, achten wij ons verplicht onze min achting te kennen te geven jegens een opvatting, die in een mooie, nobele, m'enschlievende daad, waaraan voor velen gedurende eenigen tijd moeilijk werk ver bonden zal zijn, dat geheel belangloos wordt verricht, slechts minderwaardige bedoelingen en machinaties ziet. Het min derwaardige echter, is bij hen, die aldus oordeelen. Het zijn geen aangename da gen voor de sociaal-democraten in dezen crisis-tijd, en ieder onbevooroordeelde zal dit moeten toestemmen. Ook in het alge meen politiek debat hebben ze geen schit terend figuur geslagen: het was of hun optreden gedrukt werd door de weten schap, dat ook zij, zelfs zij1, geen eigen oplossing voor de crisis en haar moeilijk heden kunnen bieden. f Goed, dit zal zeker niemand hun kwa lijk kunnen nemen. Maar: het is klein en het is minder waardig om de goede en de nobele daden van anderen te beoordeelen op de ma nier, zooals de heer Oudegeest het Na tionaal Crisis-Comité beschouwt. TWEEDE KAMER. Begrooting van Arbeid. Sociale verzekeringen. De Tweede Kamer heeft gistermiddag de behandeling voortgezet van de be grooting van Arbeid, Handel en Nijver heid. De Minister van Arbeid, Han del en Nij verheid, de heer Ver schuur, wees er op, dat alle uitgaven voor sociale doeleinden moeten komen uit het nationale inkomen, dat naar men wel kan aannemen tot 70 pet is gedaald. Verdere uitbouw van de sociale verzekering is dus thans ab soluut onmogelijk. Alleen maatrege len, die geen of geen groote kosten met zich brengen, zullen ter hand wor den genomen. Met kracht zal echter wor den gehandhaafd, wat op het gebied der sociale verzekering is bereikt. Hieruit volgt, dat zoo ongeveer alle wenschen, hoe goed misschien op zich zelf, moesten worden afgewezen. Zoo werd b.v. in den breede stil gestaan bij een betere voorziening in de behoef ten van ouden van dagen. De. Minister verklaarde, dat hij een ont werp in gereedheid heeft gebracht, waar in naar het schijnt de Minister deed geen nadere mededeelingen ouderdoms- verzekering en staatspensioen waren vereenigd. De crisis drong hem echter, zeer tot zijn leedwezen, het ontwerp op te bergen in de bovenste lade van zijn bureau. Dit viaagstuk zal niet te bekostigen zijn met 8 millioen, maar de oplossing zal vorde ren 20 millioen rijksbijdrage, 17 milli oen aan verhoogde premiën der bedrij ven en een groot bedrag uit de reserves van het Invaliditeitsfonds. Het is een plan dat 40 millioen zal vorderen. Aan dergelijke uitgaven valt natuurlijk niet te denken. Dit verhinderde evenwel de Soc.-De- mocraten niet om met verschillende voor stellen en moties te komen. Het is een goedkoope reclame, die alleen wa.t onsmakelijk is, omdat het toch fei telijk niets anders is dan sollen met hen, die in moeilijke omstandigheden ver- keeren. Maar daar maakt een Soc.-Democraat zich niet druk om. Als het partijbelang maar gediend wordtl Landelijke ruitersport. Reeds zes jaar bestaat in ons land de Nederlandsche federatie van landelijke rijvereenigingen. Klein begonnen telt ze nu reeds vele tientallen aangesloten ver- eenigingen. Door haar toedoen is de lan delijke wintersport weer veel meer in eere gekomen. In Zeeland echter bestaan nog maar weinig van deze vereenigingen. Wel doet men in sommige dorpen aan ringrijden, maar slechts hier en daar aan een syste matische beoefening van het paardrijden. Ons dunkt, dat daarin met een weinig moeite wel verandering te brengen is. Immers ook in Zeeland wordt het paard in eere gehouden en zou dan het streven om de landelijke jeugd liefde voor en kennis van het paard bij te brengen hier geen toejuiching oogsten? Het betreft hier een tak van sport, waarvan gelukkig geen woord kwaad te zeggen is. De paardensport mag worden gerangschikt onder de mooiste takken van sport, welke worden beoefend. Zij leert samenwerking en discipline, behendigheid en voorzichtigheid, geduld en tegenwoor digheid van geest, gewent aan orde en tucht, geeft een gezonde lichaamsbewe ging in de open lucht en kweekt durf en moed. Het is een sport met een groote, opvoedende waarde. Ook in Zeeland zijn er ongetwijfeld nog velen, die van het paard en het paard rijden houden. Daarom is hier voor de federatie van landelijke rijvereenigingen nog een mooi arbeidsveld. Velen komen met het bezwaar, dat met het Zeeuwsche paard toch niets te be reiken is. Een vereeniging als te Krab- bendijke, die reeds eenige maanden ge regeld oefent, levert het meest duidelijk bewijs voor het tegendeel. En als er straks allerwegen vereenigingen verrijzen, zul len ook de twijfelaars de onjuistheid van hun bewering zien. A.s. Dinsdagmiddag wordt zooals gisteren is geannonceerd in de Prins van Oranje te Goes een vergadering ge houden, waarin de heer Slob, de actieve secretaris der vereeniging, het woord zal voeren en alle gewenschte inlichtingen zal verschaffen. Alle liefhebbers van de lan delijke ruitersport worden daar verwacht. Gaarne wekken wij op tot een druk be zoek. Rijwielpad Wa 1 c h e r e n. In de vergadering van de vereeniging „Rijwielpad Walcheren" deelde de voor zitter, de heer G. A. van Woelderen, mede, dat het wenschelijk is het geheele Rijwielpad in de duinen te brengen op een breedte van 1.80 M. Dit nu zeide de voorzitter is zonder meer niet moge lijk bij het gedeelte rijwielpad tusschen Klein en Groot Valkenisse. Het hoofdbestuur heeft daarom beslo ten het pad te verleggen. Hiervoor is het noodig dat de vereeniging overgaat tot aankoop van den benoodigden grond. De Geldersche credietvereeniging heeft bericht, dat zij1 een crediet wenscht te ge ven voor uitvoering van deze werkzaam heden. De vergadering besloot tot aankoop van den grond en het aangaan van een crediet- rekeningcourant met de Geldersche cre dietvereeniging. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat deze werkzaamheden door Ylissingsche arbeiders in werkverschaffing zullen kun nen worden uitgevoerd. Ongeval bij de Prov, boot. Gisteravond te half tien wilde de heer Bonte uit Terneuzen met zijn zware auto te Hoedekenskerke op de Prov. boot rij den, die naar Terneuzen zou vertrekken. De loopplank brak echter met het gevolg dat de auto tusschen de boot cn den steiger terecht kwam. Doordat de auto ge deeltelijk op de staaldraden, waarmee de boot aan den steiger was gemeerd, bleef hangen, kon de heer B. er uit klauteren. Met vereende krachten gelukte het de beschadigde auto op de boot te krijgen, die in plaats van te half elf omstreeks middernacht te Neuzen arriveerde. Ned. Chr. Landarbeiders- bond. Na een rede van den heer A. Vingerling, Hoofdbestuurder, traden te Kerkwerve 21 personen toe tot den Ned. Chr. Landarbeidersbond, Kloeiinge. Vrijdagavond gaf de Christ. Mondorgelclub „Inter Nos" haar eerste uitvoering in het Ned. Herv. Verenigings gebouw. De groote zaal was geheel be zet. De voorzitter Ds Raarns, opende dezen avond en sprak over Ps. 150, terwijl hij de waarde van de muziek liet uitkomen, dit toelichtende met verschillende voor beelden. De secretaris en penningmeester voerden daarna het woord en gaven een overzicht over het afgeïoopen jaar. Daar na bracht de Mondorgelclub, onder de uitstekende leiding van den directeur, den heer v. Sprang, op zéér verdienstelijke Wijze verschillende nummers ten gehoore. Op pittige en correcte manier werden de muzieknummers uitgevoerd en in alles was goede vooruitgang merkbaar. Ten slotte werd een samenspraak op gevoerd, ,,'tKan verkeeren", die telkens den lachlust der aanwezigen opwekte. Op vlotte, onverbeterlijke wijze werd dit stuk, waarin de directur de hoofdrol vervulde, afgewerkt. Het was een mooie avond en zij, die aanwezig waren, zullen er geen spijt van gehad hebben. Het woord van dank door den voorzitter, die dezen avond sloot, was welverdiend. Wemeldinge. Gistermorgen is het diep geladen sleepschip „Nautilus" even bui ten het kanaal op de Oosterschelde door het stormweer overvallen, en dreigde zelfs voor de opvarenden zeer hachelijk te worden, hetgeen den kapitein van de sleepboot „Gent", die het schip op sleep touw had, deed besluiten om naar het kanaal terug te keeren, waar bleek, dat 1.40 M. water in een der ruimen was binnengedrongen. Door de sleepboot „Adja" is alhier bin nengebracht een ledig motorschip, dat ten gevolge van het stormweer in den „Dorstman" aan lager wal was geraakt. Aagtekerke. Dbnderdagavond vergader de de Landbouw vereeniging Helpt Elkan der. Het aftredend bestuurslid dhr J. Bosselaar werd herkozen. Bij voldoende deelname zal getracht worden een melkcursus te geven. Ver volgens werd besproken de aankoop van pootaardappelen. Hierna werd met alg. st. besloten om als afdeeling van de Z. L. M. te bedanken. Verschillende leden zijn lid van den Ghr. Boeren en Tuindersbond. Nadat nog het een en ander over de Tarwewet en suikerbietenteelt was bespro ken werd de vergadering, die vrij goed was bezocht, gesloten. Zoutelande. Donderdagavond is hier een vergadering gehouden, waarin alg sprekers op traden Ds Vreugdenhil van Meliskerke en Ds Hartjes van Vlissingen, met het doel om te komen tot oprichting van een afd. van den Chr. Landarbei- dersbond. Acht aanwezigen verklaarden zich in beginsel bereid om toe te treden. 21 Dec. a.s. zal een hoofdbestuurslid vai genoemden bond hier spreken om dan tct de oprichting eener afdeeling te geraken. O.- en W.-Souburg. De A.R. Kiesver- eeniging hield Donderdag een ledenverga dering. Hoofdpunt der agenda was, be spreking plaatselijke gemeentepolitiek van den laatsten tijd. Op duidelijke wijze werd in den breede dit onderwerp behandeld en besproken. De volgende motie werd met alg. st. aangenomen: De Antirevolutionaire Kiesvereeniging in vergadering bijeen, gehoord de hou ding van haar afgevaardigden aangeno men bij de Wethoudersverkiezing en de toelichting op de door hen gehouden be schouwingen bij de behandeling van de gemeentebegrooting, benevens de voorge stelde bezuinigingen in die vergadering; keurt deze van A.R. standpunt geziene handelingen als de eenig juiste goed en brengt hun voor dit optreden den dank van hunne kiezers. Gap Inge. Donderdag a.s. hoopt do Chr. Zanigvereeniging „Crescendo" een open bare uitvoering te geven in de Geref. Kerk alhier. Men zie de advertentie in dit nummer. Rilland-Bath. Bij Kon. besluit is aan P. F v. Puivelde alhier de zilveren eere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau verleend. Genoemde heer was op 1 Dec. j.l. 60 jaar werkzaam in den Fredericapolder alhier, waarvan ja- 1 ren achtereen ale opzichter. De heer van Puivelde verliet op dien datum zijn dienst met pensioen. Zoulelande. Loop der bevolking over Nov. 1931. Vertrokken: Jan Alewijnse, n. Oost- en West-Souburg. Sluitspeld ingeslikt. In het ziekenhuis te Gouda is overleden het 2-jarig dochtertje van de familie Blanken te Haastrecht, dat Maandag een open veiligheidsspeld had doorgeslikt. De speld was weliswaar langs operatieven weg verwijderd, doch dit heeft niet meer mo gen baten. Het s t r o o p e r s d r a m a te Echt. In verband met het bericht van de Nieuwsbron kunnen wij mededeelen, dat op het oogenblik van een derden ver dachte inzake het drama te Echt geen sprake is. De veldwachter is niet gearres teerd. Schip in nood. Het stoom schip Mildburg uit Flensburg, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag bij Oe- land is gestrand, is, blijkens berichten uit Hamburg, in ernstig gevaar geraakt. Door den hevigen storm moest een Zweedsch bergingsvaartuig, dat acht leden van zijn bemanning op de Mildburg had overgezet, de hulpverleening staken en te- rugkeeren. Met de bemanning van 19 kop pen moeten or nu dus 27 menschen zich aan boord bevinden. De. Mildburg, een schip van 3000 ton, was met een lading hout van Finland op weg naar een Duitsche haven. Het is on waarschijnlijk, dat men het schip weer vlot kan krijgen. Voor de bemanning moet geen gevaar bestaan. Oude dame dood gevon- d. o n. Gisterochtend elf uur zag een melk bezorger, die Euan de woning van een klant aan het Spui te Den Haag tever geefs had gebeld, achter de op een kier staande buitendeur van deze woning de ongeveer 80-jarige bewoonster, de wed. W,. met een hoofdwonde bewusteloos in de gang liggen. Hij waarschuwde onmiddel lijk den geneeskundigen dienst, sn de po litie, doch de vrouw bleek reeds te zijn overleden. Aanvankelijk werd, op geruchten van buren, aan een misdrijf gedacht, zoodat de politie een minutieus onderzoek in stelde. Als resultaat daarvan kan worden me degedeeld, dat hier slechts van een onge val sprake kan zijn. Mevr. W. moet in den ochtend eenige boodschappen hebben ge daan, blijkens eenige waren, die boven aan de trap werden gevonden. Zij schijnt toen door een beroerte te zijn getroffen en van de trap gevallen, daarbij zich aan het touw van de voordeur nog trach tende vast te grijpen, hetgeen tengevolge had, 'dat de voordeur opensprong. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is zij na den val overleden. Een bedrag aan geld werd in de woon kamer onaangetast gevonden. In de modder gestikt. Giste ren is te Zuilen een 12-jarig meisje door den mist misleid, in een halfdroge sloot geloopen en in de modder gestikt. Het meisje kwam met een vriendinnetje van het ontspanningslokaal van werkspoor en stak om korter te gaan een weiland over. Door den sterken mist is het meisje toen verkeerd geloopen en in de sloot ge raakt. Haar vriendinnetje is dadelijk hulp gaan halen, maar toen men op de plek aankwam, vond men het kind met het hoofdje voorover in de modder liggen. Alhoewel men gepoogd heeft de levens geesten op te wekken, moest men den dood constateeren. Ongeluk met dood el ij ken afloop. 'Onlangs ontstond onder de ge meente Schaesberg brand in een taxi, waarin zekere M. uit Waubach zat met zijn vrouw en dochtertje. Toen zij uit den wagen sprongen kwam M. met het hoofd terecht op den weg. De chauffeur had het brandje spoedig gehluscht en bracht de familie naar haar woning. De geneesheer achtte overbrenging van M. naar het zie kenhuis noodzakelijk, waar hij. nu is over leden. De taxi-chauffeur kon nog niet worden opgespoord. Spaarduitjes gestolen. S., te Kerkrade, kwam tot de treurige erva ring, dat zijn spaarduitjes, ten bedrage van f 1300, zijn gestolen. De man had er jaren over gedaan om het bedrag bijeen te krijgen. Helden der Reformatie, door Em. Stickelberger. Uitgave D. A. Daa- men, Den Haa.g. Dit boek bevat een zevental schetsen waarin belangrijke momenten uit 't leven van meerdere helden der Reformatie wor den beschreven. De wijze waarop dit ge daan is verdient alle lof. De' schrijver verstaat de kunst op boeiende wijze te vertellen. Neem b.v. de eerste schets: Lu ther en den Rijksdag te Worms. Men zit er ineens middenin. Uitnemende lectuur vooral ook voor jonge menschen. Dit boek verschenen in de biliotheek van Daarnet, verdient alle aanbeveling. Calvijn. Een Levensschets, door Em. Stickelberger. Uit 't Duitsch yer- taald door J. D. Boerkool. Uitgave J. H. Kok te Kampen. Zooals da titel aanduidt: een levens schets van den grooten hervormer te Ge neve. Het was een goede gedachte van den verteder om dit werk ook onder de Heerlijk vinüx de kleine meld die flikjes, lederen avond een versnaperinglederen avond het Jonge leven gesterkt tegen do Engelsche ziekte. H Tabletje „Dohylral" per dag is voldoende om uw kind tegen Engelsche ziekte te beschermen. Dr. J. L. Keyzer, kinderarts te Tilburg, schrijft ons; „Waar wij op de eonsultatle-bureaux „voor zuigelingen en bij kleine kleuters „tal ven gevallen van Engelsche ziekte „zien, daar dringt zich de vraag naar een „voorbehoedmiddel met kracht op. Ge- „zlen de goede resultaten, welke van de „meest bevoegde zijden over het Vlta- „mlne-D preparaat ven Philips in den „vorm van „DohyfraT'-tabletten werden „medegedeeld en welke lk zelf reeds kon „waarnemen, ben lk begonnen op allo „consultatie-bureaux die onder mijn lel- „dlng staan, van de 4e maand af gedu rende de zon-arme maanden, hetgebrulk „van „Dohyfral"-tabletten, tegelijk mei „de andere vitaminen ln den vorm van „sinaasappelsap enz., voor ta schrijven. Phillps-Van Houten's „DoUyfral"-tabletten I 1.50 per buisje van 10 stuks, voldoende voor 3 weken, per buisje tan 30 stuks 12.75, N.V. Pharmaceutische Producten My, Amsterdam >i ^ell /v\pre zs:* oogen van het Nederlandsche publiek te brengen. Het leven van Calvijn wordt hier geteekend op een wijze die het lezen tot een genot maakt. Over Calvijn en Ser vet, het bleek ons toevallig nog juist de zer dagen zijn allerlei wonderlijke voor stellingen in omloop. Ook daarom kan het goed zijn dit leerzame boek te lezen. Eeni ge goed uitgevoerde reproducties van portretten enz. verhoogen de waarde van dit boek. Moeder's dubbel leven, door Mevr. M. G. BakhovenMichels. Uitgave La Rivière en Voorhoeve, Zwolle. Dit verhaal dat in den vorigen jaar gang van „Timotheus" een plaats vond is thans in boekformaat verschenen. Het steekt o.i. ver uit boven andere boeken van dezelfde schrijfster. Zij behandelt hier een vraagstuk dat zeker actueel kan worden genoemd: het dubbele leven van do vrouw in het gezin en in de maat schappij: moeder van een groot gezin en redactrice van een blad dat veel van haar tijd en kracht vraagt, met het ge volg, dat het gezin er onder lijdt en dat de vrouw zelf er zoo ongeveer onder be zwijkt. Het is een boeiend verhaal, dat nog beter aan 't doel zou beantwoorden als de schrijfster soms minder sterke kleuren had gebruikt om het onmogelijke en het tragische van dit dubbel leven te schilderen. Stoomschoenenfabriek Van Schijnde! failiict verklaard. Daar op het verzoek der N.V. Kon. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijn- del te Waalwijk om surséance van beta ling bij stemming onder schuldeischers geen vereischte verderhei'd voor inwilli ging van dit verzoek verkregen was heef' de Bossche rechtbank het faillissement uitgesproken. Surseance voor de Ohim. De Arr. Rechtbank te Rotterdam heeft beslist op het verzoek van de Ohim (Over- zeesche Hardhout Import Mij.) om haar voor don tijd van een jaar surséance van betaling te verleenen. De Rechtbank heeft de surséance voor den tijd van een half jaar verleend. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer- 'den gisteren de navolgende strafzaken behandeld: De Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Terneuzen was in hoo- ger beroep gekomen tegen een vonnis ven den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij E. J. A. F., 37 j., chauffeur te Leden berg, terecht had gestaan wegens overtr, van de Motor- en Rtfwielwet en in welke zaak de dagvaarding nietig was verklaard. De Off. van Justitie eischte thans ver nietiging van het vonnis waarvan hoo- ger beroep en veroordeeling van verdachte tot een geldboete van f5 of 5 d. h. A. L. V. 25 j., zanger te Terneuzen had voor den Kantonrechter te Terneuzen te rechtgestaan omreden hij als vader wette lijk verplicht zijnde tot aangifte van de ge boorte van een kind, van het mannelijk geslacht, geboren uit zijn echtgenoote op 16 Aug. 1931 daarvan geen aangifte had ElKen avond een ha*f „Dohyfral"-tab"efje.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 9