Gemengd Nieuws. Rechtzaken Uit den Middelburgschen Raad. meene stemmen wordt daarop tot subsidie verlening besloten, subsidie te verleenen onder de voorwaarden, door 'het Rijk ge steld, onder voorbehoud dat het nader toezicht vanwege de Ned. Heidemaat schappij komt te vervallen. Tevens besluit de Raad zich bereid te verklaren geen re geling te zullen treffen inzake werkloos heidsbestrijding, zonder dat vooraf over leg is gepleegd met den Minister van Binn. Zaken. Op een adres van den modernen Be- stuurdersbond Oostelijk Zuid-Beveland om een regeling vast te stellen voor werkver schaffing zal worden bericht, dat hiertoe in de vorige vergadering in principe en thans, nu de voorwaarden van Rijkswege werden bekend gemaakt, definitief beslo ten is. Deze regeling voorziet ook in ge vallen van verlet. Mocht zij in de practijk blijken niet voldoende te werken, dan zal de Raad overwegen of een steunregeling dient te worden vastgesteld. Souburg. Bevolking. Gevestigd: Mevr. W. L. LeendersGlaasse, N. Abeele G 250 van Rotterdam; K. Ham, Bermweg B 1, van Vlissingen; P. Goozen, Braamstr. B 108 A, van Oostkapelle; J. F. But en ge zin, Gr. Abeele A 224, van Oostburg; A. Alleda, N. Vliss. weg G 173, van Vlissin gen; J. Jongepier, Tuindorp D 58, van Vlissingen; A. Karelse, Zandweg G 31 c, van Biggekerke; G. M. Maas, Tuindorp D 88 van Vlissingen; J. G. Janse, N. Vliss. weg G 179 c van Den Haag. Vertrokken: Mej. A. BosschaartJa- cobse, Ritth. str. B 401, Vlissingen; D. Stroo, Zandweg G 37, naar Wieringen; F. H. van Zalen, Vliss. str. B 266, naar Middelburg; P. v. d. Welle en gezin, N. Vliss. weg G 178 naar Domburg. Zierikzee. Gisteravond kwam de afdee- ling „Patrimonium" alhier weder in ver gadering bijeen. De voorzitter bracht ver slag uit van de door hem bijgewoonde ver gadering van de Gewestelijke organisatie. Vervolgens werd het woord verleend aan dhr A. Davidse, die het Werkloos heidsvraagstuk besprak. Breedvoerig be sprak hij onze taak ten opzichte der wer keloosheid en de middelen ter voorkoming en leniging van den nood. Een drukke bespreking, die om des tijds wille moest worden beëindigd, volgde op deze over zichtelijke inleiding. In overweging werd genomen het denk beeld, om te komen tot de oprichting van een advies-commissie of bureau op kleine schaal ten behoeve van onze geestverwan ten. In een volgende vergadering zal be handeld worden het onderwerp: „Sociale actie en Planwirtschaft". Dhr L. G. v. d. Graaf eindigde met dankzegging. Tweede Kamertje spelen. Een motie met twijfelachtige beteeke- nis. Goedkoops cokes. De Jodengang. Er schijnt een onderlinge afspraak tu8- schen de Raadsleden gemaakt te zijn, dat koste wat kost, de Raadszittingen lang zul len duren. Dit schijnt het decorum van den Raad te moeten verhoogen. De burgerij' mocht eens denken, dat de Raadsleden het presentiegeld te gemakkelijk verdienen. Als de agenda niet al te veel belooft, boomt men zwaar over de ingekomen stukken of rekt men de rondvraag wel wat. Woensdag bedacht men weer iets nieuws De dame en heeren gingen toen voor de afwisseling Tweede Kamertje spelen. Mis schien generale repetitie voor de begroo- tingszitting? De voorzitter bond de le den wel op het hart om bij de behandeling der begrooting kort van stof te zijn, maar gezien de samenstelling van den Raad ge- looven wij' niet, dat dit redelijk verzoek ook maar eenige uitwerking zal hebben. Over de begrooting zelf, och ja, daarover wil men desnoods wel kort zijn. Maar er is zooveel, wat men er in een begroo- tingszitting bij sleept en daarbij zijn, om met een Goesch Raadslid te spreken, te veel politieke kluifjes. Woensdag liep het met de afhandeling der agenda werkelijk aardig vlot. Er was zelfs een punt, waarover de voorzitter een debat van een half uur had ver wacht en dat zonder discussie onder den hamer door ging. Maar het ging te mooi. De soc. dem. fractie had een motie in gediend, in navolging van andere roode fracties in tal van Gemeenteraden, om steun bij te zetten aan het adres der ver- eeniging van Ned. Gemeenten met betrek king tot de voorgenomen vermindering der Rijksuitkeeringen aan provincies en ge meenten. Men zou zoo zeggen, dat zulk een adres toch wel voldoende is. Bij deze vereeni- ging zijn verreweg de meeste gemeenten aangesloten. En is het nu niet overbodig, ja zelfs iet-wat mal, als elk gemeente bestuur, bij deze vereeniging aangeslo ten, nog eens moties of adressen aan de Tweede Kamer gaat zenden? De voorzitter sprak in dien geest. An dere Raadsleden wezen er op, dat al die moties bij de Staten-Generaal toch geen effect sorteeren, ja, dat zelfs de kans be staat, dat het voortreffelijk adres der ver eeniging van Ned. Gemeenten er door verzwakt wordt. Mr van Andel vreesde zelfs, dat men er een machine de guerre van maken zou. En dat zou jammer zijn. Enkele leden meenden ook een politiek addertje onder het gras te hooren schui felen. De heer Van Andel liet zich in dit opzicht gereserveerd uit. maar de heer Van der Feltz, die er wel eens een genoe gen in schijnt te hebben de politieke hartstochten te doen oplaaien, stelde de ondeugende vraag, of, waar het juist overal de sociaal-democraten zijn, die met deze moties komen, er misschien een be vel uit het roode hoofdkwartier tot de roode fracties ls uitgegaan. De heeren On- derdijk en Paul antwoordden hierop ont kennend. Ten slotte werd na al te breedvoerige be sproking de motie der S. D. A. P. met een flinke meerderheid aangenomen. Natuur lijk moet deze uitslag niet beschouwd wor den als 'n uitspraak van den Raad tegen elke salarisverlaging van 't gemeenteper- soneel. Dit punt hebben enkele sprekers met nadruk uitgeschakeld. We zullen daar in de begrootingszitting wel meer van hoo ren. De beschikbaarstelling van goedkoope cokes aan werkloozen en aan hen, die naar de meening van de organen van armen zorg verder daarvoor in aanmerking ko men, ontmoette weinig bezwaar. Dat be zwaar zou grooter geweest zijn, indien 't voorstel alleen betrekking had gehad op de werkloozen, zooals dhr Paul aanvankelijk wilde. Door de uitbreiding, die B. en W. er aan gegeven hebben, was het voorstel voor den Raad meer acceptabel geworden. Deze beschikbaarstelling zal, als van hoo- gerhand geen bezwaren worden geopperd, de gemeente dezen winter f 2100 kosten. Bij de begrooting van het Burg. Arm bestuur waren het weer de kosten van medische hulp, die de aandacht vroegen, Aanvankelijk betoogde mevr. Weijl, dat de specialistenhulp niet veel meer kostte dan vorige jaren, maar dhr Van Andel reken de het wel anders uit. Vermakelijk was het feit, dat de be woners van de Jodengang zoo'n bezwaar hadden tegen deze straatnaam, die toch op historische gronden rust. Ondeugend meende de voorzitter, dat het bezwaar ging tegen het woord gang, maar uit het ingekomen adres bleek wel anders. De beide vrijz-dem., tevens Joodsche, raadsle den verdedigden begrijpelijkerwijze den ouden naam! Bij de rondvraag maakte dhr Mes be zwaar er tegen, dat een vereeniging, die een uitvoering geeft, ook een brandwacht, gestoken in mooie uniform, a f 2.50 moet betalen. Middelburg doet wel grootsteeds! De voorzitter zei toe, dat B. en W. dit punt zullen bespreken. Met het groote werk voor den polder Walcheren schiet het nog niet hard op. Wat wel jammer is, want de winter schiet wel op. En hoe eer de werkloozen uit Mid delburg en de andere omliggende gemeen ten aan den slag kunnen, hoe beter. De de partementale molens malen echter meest al langzaam. HET INVOERRECHT OP BENZINE. Voorloopig Verslag der Eerste Kamer. Aan het voorloopig verslag van de Commissie van Rapporteurs over het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op benzine is het volgende ontleend: Bij het afdeelingsonderzoek van dit wetsontwerp verklaarden vele leden, geen overwegende bezwaren te hebben tegen een invoerrecht op benzine. Bij de drin gende noodzaak om de middelen der schatkist te versterken, lijkt hun de hier voorgestelde heffing een der onschade lijkste vormen van belasting, waartegen zij meenden zich niet te mogen verzetten. Echter was men van meening, dat de uiterste limiet bereikt was en de hoop werd uitgesproken, dat dp mi nister, indien nog verdere versterking van de middelen noodig mocht blijken, er niet toe zoude overgaan, om tot het ge makkelijke middel van verhooging der benzinebelasting zijn toevlucht te nemen. Eenige andere leden achtten de geop perde bezwaren van zoo groote beteeke- nis, dat zij zich vooralsnog hun stem wen- schen voor te behouden. Wat betreft de vergelijking met het bui tenland, zoo merkten zij op, dat aldaar de benzinebelalsting de functie vervult van de wegenbelasting en dus een bestem mingsbelasting is. De leden, hier aan het woord, betuigden hun instemming met hen, die deze belasting als een nadeel voor het platteland hadden geschetst. Daar toch zijn tal van bedrijven, welke juist tengevolge van den lagen benzine prijs zich nog staande kunnen houden. Sommige leden stelden de vraag, wat de regeering denkt te doen, indien de benzine weder in prijs stijgt. De vermoe delijke opbrengst van dit invoerrecht zal na de verhooging van den benzineprijs, als gevolg van deze heffing, circa 16 mil- lioen bedragen, een som, welke de schat kist zeker moeilijk zal kunnen missen. Is de regeering bereid, zich te zijner tijd zoo veel mogelijk te verzetten tegen een opdrij ving der benzineprijzen, indien zulks een grooten omvang mocht aannemen, hetzij door invoering van een benzine-monopo- lie, dan wel door tijdig invloed uit te oefe nen op de bij deze aangelegenheid betrok ken importeurs? Enkele andere leden merkten in dit verband op, dat de verhooging, welke de benzineprijs zal ondergaan tengevolge van deze heffing, nog niet opweegt tegen de daling van den prijs, welke in het af- geloopen jaar waarneembaar is geweest. Deze daling overigens is huns inziens niet uitsluitend een gevolg van de heer- schende crisis, doch ook van een meer economische wijze van winning der benzine. Deze leden verwachtten, dat de benzineprijs niet licht weder tot het peil van twee jaren geleden zal stijgen en dat men de natuurlijke daling van dien prijs in geen geval mag tegenhouden. De „roofoverval" bij de Yereenigde Bakker ij en te DenHaag. De directeur ge arresteerd. Naar het Vad, uit be- j trouwbare bron verneemt, heeft de recher che, in verband met den Maandagavond plaats gehad hebbenden roofoverval bij de Vereenigde Bakkerijen te Den Haag, een opzienbarende arrestatie gedaan. Men is n.l. op grond van verschillende gegevens tot het vermoeden gekomen, dat het ver haal van den roofoverval geheel gefin geerd zou zijn, in verband waarmede do directeur der Vereenigde Bakkerijen, de heer H. Z., als verdacht van verduistering van gelden, welke hij uit hoofde van zijn dienstbetrekking onder zich had, is gear resteerd. Den Haag heeft dus zijn roofoverval.... ni e t. Want de aangehoudene heeft inmid dels al bekend, den overval gefingeerd te hebben. Van den morgen na het ongeval af heeft de politie reeds aan de juistheid der aan gifte getwijfeld. Om die reden heeft zij; ook tot nu toe geen mededeelingen wil len doen. Dadelijk heeft zij een onderzoek ingesteld naar de boeken en 't moet daarbij' onmiddellijk de aandacht hebben getrok ken, dat deze niet bij waren. Thans moet een tekort ontdekt zijn. Het onderzoek duurt intusschen nog voort. Een eigenaardigevondst. Enkele maanden geleden werd in het fort te Pontisse bij Luik op een geheimzin nige wijze uit een kluis een veertigtal do cumenten ontvreemd, betrekking hebbende op de verdediging van het fort. Het ge rechtelijk onderzoek leverde toen niets op en de daders werden niet ontdekt. In den nacht van Woensdag op Don derdag zag een politieagent in de Rue St. Gilles te Luik een groote hoeveelheid pa pieren op de straat uitgespreid liggen. Andere papieren waren in kranten gewik keld! Nader komende, stelde de agent vast, dat het plattegronden en andere mi litaire documenten waren, welke hij on middellijk bijeenraapte en naar het politie bureau bracht. Daar constateerde men, dat het 29 van de in het fort gestolen decu- menten waren. De couranten, waarin nog enkele gewikkeld waren, droegen de data van 8, 9, 10 en 11 November 1931. Watopde Utrechtse he tram kan gebeuren. Een lezer schreef aan de Nw. Utr. Crt.: De welwillendheid van het Utrechtsche trampersoneel is spreekwoordelijk en da gelijks kan men zien, hoe oude dames met veel moeite naar boven gezeuld wor den, hoe conducteurs baby's aangeven aan bezorgde moeders, hoe de tram blijft wachten, als candidaten om mee te rijden buiten adem komen aanhollen enz. enz. Maar zoo sterk als ik het nu beleefde qp lijn V heb ik nog nooit gezien. Het was in de Poortstraat. Lijn V was met een sukkeldrafje komen aanrij den en een heer was opgestapt, diè zijn dubbeltje in de hahd hield. Da bestuur- was vast gaan rijden, voordat betaald was, om zijn rit te bespoedigen en de passagier had geld opgezocht, maar door een onverwachte ruk van de tram schoot het dubbeltje uit 's mans hand en kwam terecht in het gat, waarin het schier nooit gebruikte stoeltje van den bestuur der past. De wagenvoerder hoorde van den ramp en zette den wagen stil. Hij haalde uit zijn zak een doosje luci fers, streek er een aan en ging op zijn buik op het voorbalcon liggen, hield de lucifer boven het gat en zag het dubbeltje liggen. Het was er dus nog. Nu eerst de tram een paar rukjes vooruit laten doen, zoodat het dubbeltje op de straatsteenen viel. Daarop klom de wagenvoerder uit zijn tramrijtuig, zwaaide buiten den beugel, zoodat de tram achteruit kon rijden, reed terug en het dubbeltje kon worden op geraapt. Nu was Leiden gered, het dubbeltje werd den dankbaren passagier overhan digd, de beugel werd weer gezwaaid en voort hobbelde de tramwagen in de rich ting van 'de stad. Oponthoud van tien minuten voor tien cent. Inbraak te Ginneken. Voor eenige dagen werd 's nachts ingebro ken in hotel „Dennenoord" te Ginneken. Toen de eigenaar, de heer Kimmel, on raad merkte, ging hij op onderzoek uit en constateerde, dat een kistje met f 1200 en waardevolle papieren was verdwenen. De gemeentepolitie, welke gewaarschuwd werd, wist denzelfden nacht drie mede plichtigen te Breda van hun bed te lich ten en in verzekerde bewaring te stellen. De twee hoofddaders, de 23-jarige G. Ch., huisknecht in „Dennenoord" en de 28-jarige B. V., beiden wonende te Breda, zijn vermoedelijk via Eindhoven naar het buitenland uitgeweken. Overval te Lage Vüur- sche. Op een man van 80 jaar. Ten huize van den ongeveer 80-ja- rigen A. v. Oostrum, op de Lage Vuur- sche is gisteravond een brutale overval gepleegd. In de kamer, waar de oude man reeds te bed lag, verscheen plotseling een ge maskerde man met een bijl. Hij vroeg den ouden man, die alleen in het huis woont, om geld, waarop van 0. hem zeide, dat hij' dan mee moest gaan naar het deel van het huis, waar zich het geld bevond, In het achterhuis wilde de bandiet den ouden man met de bijl neerslaan. Dit wist deze echter te voorkomen en de aanrander sloeg op de vlucht. Geld is niet ontvreemd. De rijksveldwacht en de gemeentepolitie van Baarn hebben de zaak in onderzoek. Men meent, dat men met een bekende te doen heeft. Ontvlucht. Woensdagavond wist een der gedetineerden van de bij zondere strafgevangenis te Leeuwarden te ontvluchten. Binnen een half'uur werd de vluchteling door een bewaarder ach terhaald, gegrepen en naar de gevange nis teruggebracht. Groote brand te Haast recht. Een oude man door de opwinding gedood. Gister avond heeft te Haastrecht een zeer ern stige brand gewoed, waarbij twee woon huizen, een werkplaats en een pakhuis werden verwoest. Midden in het dorp be vond zich de timmermanswerkplaats van den heer G. Jansen, die daar een meubel makerij heeft. Omstreeks kwart over 8 uur werd de heer J. gewaarschuwd, dat brand was uitgebroken. De brandweer te Haastrecht werd gealarmeerd, doch kon wegens een ongeval, den chauffeur van de spuit des middags overkomen, niet direct ter plaatse zijn. Inmiddels waren de vlam men overgeslagen naar het woonhuis van den heer Rietveld en eveneens naar het woonhuis van den heer Jansen Jr. Aange zien het vuur door den feilen wind werd aangewakkerd dreigde Haastrecht door een ramp te worden getroffen. Daarna werd assistentie gevraagd van de Goud- sche brandweer, die spoedig met de groote motorspuit aanwezig was. Aangezien de haven door het krachtige zuigen der beide spuiten spoedig bijna geheel droog lag, moest de duiker van de havensluis eerst geopend worden, ten einde uit de rivier de IJssel water voor het blusschingswerk toe te laten. Geduren de het oponthoud ontstond er een gevaar lijk moment, aangezien de brand zich nog steeds dreigde uit te breiden. Gelukkig kon weer spoedig volop water worden gegeven, zoodat men eindelijk het vuur ge leidelijk zag verminderen, hoewel in de werkplaats en in het pakhuis de vlammen telkens weer oplaaiden. Tegen half 10 had de brandweer het vuur volkomen onder de knie. De brandweer bleef nog tot ongeveer middernacht op het terrein van den brand. Geheel vernield zijn de werkplaats, het pakhuis en het woonhuis van den heer Rietveld. De voorraden meubelen van den heer Jansen Jr. werden geheel vernield. De schade laat zich nog niet ramen, doch beloopt in de duizenden. Alles is door verzekering gedekt. Een tragische bijzonderheid is nog, dat de 72-jarige J. Straver door de opwinding zoo werd aangegrepen, dat hij door een beroerte werd getroffen en aan de gevol gen overleed. De brand werd gadegeslagen door een talrijke menigte van heinde en ver saam- gestroomd. Auto tegen een boom gereden. Tengevolge van de gladheid van den weg door opdooi, is gisteravond een luxe auto, bestuurd door den heer N. te Grootegast, op den verlengden Heere- weg nabij Groningen tegen een boom ge reden. Mevrouw N. werd door de ruit ge worpen en bekwam een zeer ernstige hoofdwonde. Haar toestand is overigens vrij goed. In een open haard ge vallen. De 65-jarige ongehuwde land bouwer van den Brink te Lunteren, die al leen thuis was, zat voor den open haard, toen hij door een beroerte getroffen werd. De man viel voorover in het vuur en vloog in brand. Toevallig verscheen op dat moment een jongen, die petroleum kwam brengen. Hij heeft den man uit het vuur getrokken en de vlammen gedoofd. De dok ter werd daarop gewaarschuwd. De toe stand van den landbouwer is zeer ernstig. Van een trouwlustige heer en beroofde meisjes. Een niet alledaagsche manier om aan den kost te komen is de methode welke een werklooze kantoorbediende te Amsterdam heeft toegepast. Op straat knoopte hijl kennis aan met meisjes, doorgaans Duit- sche meisjes. Hij stelde zich daarbij' voor als een rijk man, royaal en vriendelijk van aard. Maar een rijke man kan zich eenzaam voelen; wat heeft hij aan al zijn geld, als hij geen vrouw heeft, die zijn geluk met hem deelt? Als de vriendschap eenigen tijd had ge duurd, werd er over trouwen gesproken; en welk meisje zou niet met een lieven man willen trouwen, als hij bovendieD rijk is? En dan had de aanstaande brui degom eens toevallig geen geld bij zich, of kon door omstandigheden geen geld los maken. Natuurlijk leende het meisje hem het hare om het daarna nooit meer terug te zien, evenmin als de bruidegom. Die was intusschen al weer bezig van haar geld bij een ander meisje den rijken me neer uit te hangen. Dat duurde tot de zaak uitlekte, de po litie als gegadigde op de huwelijksmarkt verscheen en de trouwlustige meneer haar regelracht in de armen vloog. (Msb.) Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van Woensdag 2 Dec. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: La. G. te Oost- en West- Souburg f3 b. s. 3d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder achterlicht, en zonder dat nummer met letter voldoende was verlicht: A. de V. te Oost- en West-Souburg f 5 b. s. 5 d. h. Fietsen zonder achterlicht of reflector: J. K. te Nieuw- en St. Joosland f 2 b. s. 2 d. h. Te Vlissingen tegen een muur van een gebouw staan: W. v. B. te Arnemuiden f 3 b. s. 3 d. h. Overtreding ventverbod te Grijpskerke: M. de R. te Vlissingen f5 b. s. 5 d, h. Kantongerecht te Goee. Door don Kantonreohtor te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: LeerplichtwetJ. K., Kortgene f 15 of 15 d. h.; Strooperiji: J. S., Hansweert f 10 of 10 d. h.; Op den openharen weg geplaatst voor werp niet verlichten: A. S., Goes f 5 of 5 d. h.; 's avonds fietsen zonder licht en de veiligheid van het verkeer- in gevaar bren gen: M. K., Wolfaartsdijk f 10 of 10 d. h.; met auto rijden 's avonds zonder achter licht: J. J. W., 's Heer Arendskerke f 5 of 5 d. h.; als voren en zonder rood licht: J. E., Goes, P. G. J. S., Ginneken f 5 of 5 d. h.; met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. M., Middel burg, vrijgesproken; als schipper niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar: J. v. d. A., Papen- drecht, ontslagen van rechtsvervolging; 's avonds fietsen zonder licht en zonder reflector en zonder bel: J. P., Borssele f 10 of 10 d. h.; fietsen zonder licht: J. M., Goes f5 of 5 d. h.; IJkwet: G. M., Goes 2 maal f 0.50 of 2 maal 2 d.; G. K., G. N. aldaar 4 maal f 0.50 of 4 maal 1 d.; A. J. P., G. v. 0., Goes 5 maal f 0.50 of 5 maal 1 d. h.; D. W. d. H., aldaar 6 maal f 0.50 of 6 maal 1 d. h. en 3 maal f 5 of 3 maal 5 d. h.; G. B., aldaar 6 maal f 2 of 6 maal 2 d.; J. M., J. G. v. Z., aldaar 6 maal f0.50 of 6 maal 1 d. h.; G. E. aldaar 9 maal f 0.50 of 9 maal 1 d. h.; G. S., aldaar 10 maal f 0.50 of 10 maal 1 d. h. Hooger beroep is aangeteekend door den Ambtenaar van het Openbaar Minis terie tegen het vonnis waarbij J. v. d. A., te Papendrecht is ontslagen van alle rechtsvervolging wegens het als schipper niet voldoen aan het bevel van een amb tenaar. Door P. B. te Hansweert is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van dit Kantongerecht waarbij hij is veroor deeld wegens Strooperij tot f 15 of 15 d. h. Preventieve hechtenis in een gezin. In het Decembernummer van het „Maandblad voor bereclitiging én reclaims eer ing voor volwassenen en kinderen", lezen we: Vrijdag 13 November j.l. werd op de strafzitting van den kinderrechter te Am sterdam de zaak behandeld van een 10- jarig jongetje uit Hilversum. Met toepas sing van art. 490 van het Wetboek van Strafvordering werd hij in hechtenis ge steld in een particuliere woning te Apel doorn ter 'Observatie, terwijl de heer S. aldaar met het toezicht werd belast. Dit is de eerste maal, dat strafrechte lijk deze bepaling werd toegepast. Civiel rechtelijk gaan de kinderen wel meer bij particulieren in gezinsverpleging, doch dit 'is dan meer als proef, om te zien of zij geschikt zijn voor gezinsverpleging, dan wel als observatie. In dezen was er een bijzondere aanlei ding voor. Een ouder broertje had vroe ger ook gestolen. Dit was voorwaardelp ter beschikking gesteld en in gezinsver pleging opgenomen. Sedert gedroeg het Zich uitstekend, zoodat oen zekere ver wachting gekoesterd wordt, dat zijn jonge re broer even gunstig op deze maat regel zal reageeren. Uit de woorden van art. 490, 2e al. werd afgeleid, dat een persoon mot het toezicht moet worden belast. Hiervoor was door de Vereeni ging Pro Juventute een zeer matige re munerate berekend, die in de algemeene verpleegkosten werd verwerkt. De regeering kan hiertegen geen bezwa ren inbrengen, want er kan niet gevergd worden, dat wildvreemde menschen er gens in de provincie dat werk gratis voor de gemeenschap zullen verrichten. Bij andere instellingen gelijk het Cen traal Bureau voor Reclasseerings-instel- lingen wordt deze hulp sedert jaar en dag ook beloond. Het vraagstuk der preventieve hechte nis in gezinnen hetwelk in de prak tijk een plaats zal innemen (zij het in bescheiden mate) naast de opname in daarvoor ingerichte gebouwen wordt dezer dagen te Amsterdam ernstig ter band genomein. Een aantal personen uit allerlei vereenigingen worden door den kinderrechter saamgeroepen om te be spreken, hoe het denkbeeld voor de prac tijk pasklaar kan worden gemaakt. Daarbij zal ook overwogen worden, boe een be ambte uit het observatiehuis of een an dere deskundige bij bet observeeren in gezinnen kan worden ingeschakeld. Ontrouw ambtenaar. H. M. v. O., 23 jaar, leerling-teekenaar aan bet kadaster, die tijdelijk rijksklerk was bij den ontvanger te Eist, moest voor de Arnhemsche Rechtbank terecht staan we gens verduistering in die functie van ruim f 400. De Officier van Justitie eischte 1 jaar 'gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. Dronken achter het stuur. E. J. W., vertegenwoordiger, wonende te Renkum, die voor de Rechtbank te Arnhem de vorige week terecht stond om dat hij dronken achter het stuur gezeteu, te Arnhem op den Velperweg op 19 Sept. tegen een paal is opgereden, waardoor zijn zwager, die mede in den auto zat, doodelijk gewond werd, werd door de Rechtbank veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf waarvan 4 voorwaardelijk ©n 2 onvoorwaardelijk. De eiscb was 9 maanden gevangenis straf, waarvan 2 onvoorwaardelijk en 7 voorwaardelijk,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6