OE ZEEUW TWEEDE BLAD. Gebroken Bakken Staten-Generaal. Uit de Provincie. (gemeenteraad van Middelburg. VAN DONDERDAG 8 DEC, 1931, Nr 55, EERSTE KAMER. Mobilisatie-slachtoffers. In de vergadering van gisteren deelde de voorzitter mede, dat de centrale af dee ling besloten heeft dadelijk na de open bare vergadering een aantal wetsontwer pen in de afdeelingen te onderzoeken. Hierna kwamen verschillende kleine wetsontwerpen aan de orde. Bij dat betreffende wettelijke regeling inzake het verleenen van geldelijke uit- keeringen aan de z.g. mobilisatie-slacht offers werd eenig debat gevoerd. He't werd daarna aangenomen met 31 tegen 3 stemmen. Tegen: de heer Kranenburg (v.d.), Men- dels (s.d.) en Pollema (c.-h.). De Pachtwetten. De heer Koster (Lib.) vroeg om spoed te maken met de behandeling der pachtwetten. De voorzitter antwoordde, dat het in zijn voornemen ligt, de pachtwetten zoo spoedig mogelijk te behandelen. Twee kwesties moest men echter niet uit het oog verliezen. De eerste is, dat den leden genoegzaam tijd behoort te worden gegeven om van de Memorie van Ant woord kennis te nemen. Het feit, dat de betrokken ministers met de uiterste krachtsinspanning er moeizaam in zijn geslaagd gedurende de rustige periode van het parlementaire jaar eerst zeven maanden na de inzending van het voor- loopig verslag dit te beantwoorden, schijnt voor de Kamer de mogelijkheid toch wel uit te sluiten om de vrucht van zóó ge degen werkzaamheid zich in den spitstijd binnen slechts enkele weken eigen te maken. Al ware het anders, dan zou deferentie jegens de Ministers de Kamer moeten weerhouden, daarvan te doen blijken. De tweede kwestie is dat er verschillende belangrijke wetsontwerpen voor de deur staan, die aan een datum gebonden zijn. Mede zal de Rijksbegrooting eerlang de aandacht der Kamer vragen. Spr. zal echter de van verschillende zij den op hem uitgeoefenden aandrang om met de openbare behandeling vooral geen haast te maken, niet op zich laten inwer ken. De vergadering werd daarop gesloten. K.W.U.-PRIJS 3 X CENT bij ge bruik van onze nachtstroom-apparaten. Vraagt inlichtingen. J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Nisse. In de gehouden vergadering van de afd. het Groene Kruis alhier waren aanwezig 7 leden. Verkiezing had plaats van een voorzitter en penningmeester. Als zoodanig werden herkozen H. Dane en M. C. Schipper. Het salaris van den magazijnmeester-bode werd voor 1932 vastgesteld op f 25. Als zoodanig werd herbenoemd Jacob Jansen. Schore. De brugknecht A. van Gent, thans te Sas van Gent, is in gelijke betrek king overgeplaatst naar Schore. (Schore- brug). Kruiningen. Gistervoormiddag ontstond brand in de keuken van dhr Jac. Dek, vermoedelijk door een te drogen han gende theedoek bij de kachel. De geheele schoorsteenmantel stond in vlam. Rappe handen konden nog intijds erger voorko men. Dinsdag 1 Dec. vierde de heer I. B. Blok zijn 40-jarig ambtsjubileum als Wa terbouwkundige te Kruiningen. Reeds des morgens kwam het volledig Polderbestuur den jubilaris complimenteeren, terwijl de vele bloemen en gelukwenschen heel den dag voortduurden en 's avonds de muziek- vereen. E. M. M. haar commissaris een serenade bracht, onder aanbieding van FE ILLETON. door H. Zeeberg. 11) o— „Zijn hier dan geen predikanten-en zoo?" vroeg hij, ietwat spottend. Elsa gaf geen antwoord. Omdat zij klaar inzag, dat zij nu in ieder geval geen stap verder kwam. Maar op haar spre kend gelaat waren droefheid en diepe smart te lezen, wat Dolf blijkbaar op merkte. „Trek het je maar niet aan, Elsalief", zei hij. „Het komt best met mij in orde. Ik red mij wel. Met gekwezel moet men evenwel niet bij mij aankomen." „Het beste is, Dolf, dat wij er voorloo- pig niet over spreken. Ik hoop en bid, jongen, dat het je hier in Rotterdam goed moge gaan. En dat je er niet ver liest het geloof, waarin onze lieve vader gestorven is en dat ook ons alleen behou den kan." Ongedurig en niet op zijn gemak be woog Dolf zich in zijn fauteuil, maar hij gaf geen antwoord, doch staarde naar buiten. „Je zoudt er uren naar kunnen kijken", een vulpen en bloemen voor zijn echtge- noote. Dit alles bracht heel wat volk op de been. Kapelle. In een der gebouwen van de Fa. v. d. Have werd Dinsdag een Ouder avond der Openbare School gehouden, Nadat de voorzitter der Oud6rcommiseie dhr M. Glas, dezen avond heeft geopend, verkrijgt het hoofd der school, dhr M. de Klerk, het woord, spreekt een welkomst woord, en zet het doel van de Ouder avonden uiteen. Hij deelt mee, dat van den Inspecteur bericht van verhindering is ontvangen. Speciaal heet hij ook welkom het Dag. Bestuur der gemeente, dat ver tegenwoordigd was door dhr J. van Win- gen, wethouder van Kapelle. Ook dankt hij: de Fa. D. J. v, d. Have voor het be schikbaar stellen van haar gebouwen. Daarna werd een schimmenspel met kin derzang uitgevoerd dat zeer in den smaak viel. In de pauze die nu volgde, werden de kinderen getracteerd. Hierna verkreeg dhr M. de Klerk het woord. Op duidelijke wijze geeft hij een beeld van de gewenschte samenwerking tusschen school en huis. Een overzicht geeft hij nog van de inrichting van het onderwijs zooals het er ongeveer zal uit zien als de onderwijswet-De Visser zal zijn vervangen door de onderwijswet-Terpstra. Spr. ziet hierin een aanslag op het lager onderwijs. De aftredenden der oudercommissie mevr. v. d. Have-Lucieer en dhr M. Glas werden bij acclamatie herkozen. Een vier tal liederen werden door een klein koor keurig uitgevoerd. De kijkjes op Java met een projectielantaarn vielen zeer in den smaak. In de pauze werd gelegenheid gegeven het schoolwerk te bezichtigen, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Het koortje zong daarna nog 'n tweetal liedjes. Vervolgens droeg dhr B. de Jonge -nog een komisch stukje voor. De voordracht van dhr A. C. Bruinshoofd werd ook ten zeerste geapprecieerd. Vervolgens werden nog enkele liedjes gezamenlijk gezongen. Dhr Van Wingen sprak nog namens B. en W., dhr v. d. Have was de tolk der ouders om dank te brengen voor alle moeite die de onderwijzers en oudercom missie zich hadden getroost om dezen avond te doen slagen. Ongeveer 140 ouders en verzorgers van kinderen woonden deze vergadering bij. De voorzitter sloot daarna met een woord van dank aan allen dezen zeer bij zonderen en gezelligon avond. St.-Laurens. Bevolking. Ingekomen: C. J. Goeman en gezin, bakker, B 78 uit Mid delburg; W. Reijnierse, landbouwer, A 32 uit Koudekerke; W. de Korte en gezin, reiziger, B 149a uit Middelburg; T. Ma- rinissen, dienstbode, A 18 uit Middel burg; M. Weeda, zonder beroep, A 105 uit Gorssel. Vertrokken: J. E. Verbeek, dienstbode, van B 80 naar Middelburg; H. Cornelis- sen, zonder beroep van B 58 naar Mid delburg. Biggekerke. Bevolking. Ingek.: Adri- aan Bimmel van Curacao, A 72; Joos Klaasse van Vancoover (Canada), A 65; Wilhelmina Maria Kleinepier van Koude kerke, A 48. Vertrokken: Izaak van Sluis van B 17 naar Meliskerke; Adriaan Karelse en ge zin van B 73 naar O. en W. Souburg. Ged. Staten dezer provincie hebben goedkeuring verleend aan het besluit van het Burg. Armbestuur dezer gemeente om voor 1931 de pachten te verlagen met 10 pet. van de inzetprijzen, welke bij de in 1929 gehouden publieke verhuring voor elk perceel zijn bepaald. Westkapelle. Op uitnoodiging van het Bestuur der afd. „Westkapelle" trad Woensdagavond in de openbare school dhr Onderdijk, secretaris-penningmeester van de Vereeniging „Ziekenhuisverple- ging op Walcheren" als spreker op. Een 25-tal personen waren aanwezig. Breed voerig deed spr. uitkomen, wat de ver eeniging in de drie jaren van haar be staan heeft gedaan. Op 1 Dec. bedroeg het aantal leden reeds 19000. Vooral in deze critieke omstandigheden moet, meende spr., deze vereeniging een uitkomst zijn voor hen, die genoodzaakt zijn, verpleging te zoeken in een zieken huis. Spr. deelde mede, dat thans f 112.50 per vereenigingsjaar en per geval aan zieken- zeide hij, doelend op het schilderachtig, levendig riviergezicht. „Ik kan de oogen er niet afhouden", merkte Elsa op. „Als ik bepaald lezen wil, ga ik zoover mogelijk van het raam zitten. Want anders komt er niets van." „Nu, op het kantoor zal ik daarvan geen last hebben. Wij zitten er hoog en droog." „Is Smeetsman Co. een goede fir ma, Dolf?" Hij liet in eenen zijn luie, onverschillige houding varen en kwam in vuur, toen hij vertelde van het werk, dat hem wachtte. Zijn bruine oogen glinsterden. En in zijn ijver, om alles mooi en goed voor te stel len, streek hij zijn lange, slanke hand door het zwarte haar. Met een glimlach luisterde Elsa toe: dat was de oude Dolf, vroolijk, opgewekt, vol leven en beweging, snaaksche opmer kingen makend, gevat, bezield met werk lust. Dan was er geen ironie, geen sar casme, geen spot. Dan leek hij onbedor ven, als een jong kind. Hij was nu pre cies het omgekeerde van daareven. Door het vertrek tingelde de fijne slag van de pendule: half vier. „Hoe lang mag ik hier zitten?" vroeg Dolf koddig. „En heb je voor vandaag nog verdere plannen, Elsa?" „Om vier uur is Mevrouw present", huisverpleging kon worden uitbetaald; bovendien wordt bij vervoer van zieken tot een bedrag van f25 bijgedragen, ter- wijl ogle nog aanspraak kan gemaakt worden in een tegemoetkoming van bij komende kosten, operatiekosten buiten gesloten, Evcn.ueel verpleegden zijn vrij in de keuze van het ziekenhuis. De voorzitter der afd., de heer Van der Wal, bracht spr. hartelijk dank voor zijn rede. Hoek Dinsdagavond kwamen de vrien den van het Chr. onderwijs te Hoek (Knol) samen in het schoolgebouw om het 25-jarig bestaan der school te vieren. Te ruim 6 uur werd het feest geopend met gebed en psalmgezang. De voorzit ter van het Bestuur, dhr P. Scheele Az., las voor Ps. 89 119 en hield daarop een openingsrede met het thema: „Van strijd en zegen". Gewezen werd op de rijke gunst Gods ons geschonken, maar ook op de dure roeping voor de toekomst. Hij heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in 't bizonder den Burgemeester, Ds J. B. Vanhaelen en den Secretaris der Gemeente. Spr. las voor bericht van ver hindering van Ds E. Raams met geluk- wensch voor de school. Voorts waren schriitelijke gelukwenschen ingekomen van Ds J. B. Neerbos, pred. der Geref. Gemeente te Neuzen en van de heeren C, Riemens, oud-onderwijzer der school, thans te Utrecht en dhr D. H. Littooy te Neuzen. Het hoofd der school, dhr J. Geelhoed, wenschte hierna, namens het personeel, het Bestuur van ganscher harte geluk onder aanbieding van een tweetal ge schenken, waaronder een met zilver ge- monteerden voorzittershamer. Onder afwisseling van 't zingen van Psalmen en het feestlied, gedicht door dhr S. den Hollander, was men verder tot laat in den avond in zeer gezelligen feest- toon bijeen en luisterde met aandacht naar hetgeen de verschillende sprekers ten beste gaven. Niet het minst was dit het geval, toen de grijze eere-voorzitter, dhr R. J. Scheele Az., die met den heer J. F. Kense, vanaf de oprichting bestuurslid dezer school was geweest, op gemakkelijken toon in den breede schetste de geschiedenis van de oprichting, den bouw en het leven der school in deze kwarteeuw. Onder moei lijke omstandigheden in 1906 begonnen met 60 leerlingen, mag de school nu meer dan het dubbele van dit getal discipeltjes tellen. Dankbaar werd ook herdacht de arbeid der hoofden en onderwijzers, die de school in deze jaren gediend hebben. Ds J. B. Vanhaelen kwam de geluk wenschen aanbieden namens de Geref. Kerk. Burgemeester van Tienhoven sprak goede woorden namens het Bestuur der Burgerlijke gemeente. De secretaris der school, dhr J. Tolle naar Gz., gaf in een gedegen stuk: „Huis en School" nuttige wenken aan Bestuur ders, onderwijzers en niet het minst aan de- ouders. Dhr D. de Putter wenschte goede woorden toe als voorzitter der Chr. school van den Molendijk op het dorp, terwijl het hoofd dier school, dhr W. H. Louwerse, dit deed in een persoonlijk woord. Het slotwoord werd gesproken door het hoofd der school, die in een ernstig be toog wees op de gevaren van dezen tijd en aanspoorde om allen in de kracht des geloofs naar 's Heeren oridnantiën voort te varen. Hij deelde ook nog mede, dat dhr Van de Weijer, inspecteur van het L. O. in de inspectie Neuzen, zeer tot zijn leedwezen verhinderd was tegenwoor dig te zijn. Na dankgebed door Ds Van haelen, sloot de voorzitter dit zilveren festijn. Arnemuiden. Bevolking. Ingekomen: uit Rijswijk, N. Goud, G 43b; uit Enschede, E. Dolderman, A 153, Goes, J. Kraamer, A 16; N. en St. Joosland, N. Janse-van Dalen A 105; 's Gravenhage, P. v. d. Grui- ter G 27; Vlissingen, M. de Meulmeester, B 69; Vertrokken naar: Rotterdam, Calandstr. 8, Da. Ca. Odding; Breskens, Vergouwe- str. 13, J. Jobse; Amsterdam, Gr. Witte- burgerstr 24, G. Dingemansevan Belzen; Schiedam, Emmastr. 24, J. L. Joosse. De wekelijksche Bijbellezingen, ge houden door dhr Wortman uit Middelburg zullen wegens de geringe belangstelling niet meer worden gehouden. antwoordde Elsa. „Wij gaan dan thee drinken. En dan dacht ikk als je het goed vindt, met je op stap te gaan. Om zes uur eten we. Dan kun je nog op je gemak den trein van half acht halen. Kan dit pro gram de goedkeuring van Zijne Excel lentie wegdragen?" ,,'k Heb er niets dan lof voor. 'k Vind het verbazend aardig van Mevrouw Le Grand mij ten eten te noodigen. Ben ik eigenlijk wel behoorlijk gekleed voor zulk deftig gezelschap, Elsa?" Elsa lachte hartelijk: Dolf was steeds geweest, als kon hij door een ringetje ge haald worden; hij was punctueel op zijn kleeren en goederen. „Heb daarvoor maar geen zorg", zeide zij. „Bovendien is het hier heel niet def tig. Je zult nu eens kunnen zien en op merken, wat een aardig, hartelijk iemand Mevrouw is. De laatste dagen heeft zij verdriet, maar zij draagt het bewonde renswaardig." „Wat is er dan?" Elsa vertelde van het sterfgeval in Indië. Dolf luisterde evenwel met een half oor, want het interesseerde hem slechts matig. Wat wist hij van mijnheer Wagen- veld en diens overledene vrouw af. En dan over sterfgevallen praatte hij' het liefst niet. Voor jonge menschen, vond hij, wenkt het volle, rijke leven. Gistermiddag vergaderde de Gemeen teraad van Middelburg onder voorzitter schap van den burgemeester. Afwezig de heer Bijban, De publieke tribune is dicht bezet. Velen moeten met een staanplaats genoegen nemen. Allereerst wordt dhr J. M. Harthoorn (C.-H.) als lid van den Raad beëedigd en geïnstalleerd. De voorzitter wenscht bem geluk met bet Raadslidmaatschap. Schrijven van de directie der bedrij ven inzake overwerk aan de Heerengracht e.a., waarover dhr Paul destijds vragen stelde. Dhr Paul is door dit schrijven nog met bevredigd. 'Het werk aan de Heeren gracht had anders en beter geregeld kun- nen worden. Weth. D e Veer vindt het rapport goed en duidelijk. De Raad kan daarmede te vreden zijn. De menschen zijn van over werk volstrekt niet "afkeerig, want ze wor den er goed voor betaald. De Raadsleden moeten zich met al deze détails niet bemoeien. Dat is de taak van B. en W. Dhr Paul ziet nog niet in, dat over werk noodig was. We moeten het vooral in dezen tijd zooveel mogelijk beperken. Schrijven van den commissaris van po litie inzake wachtende auto's bij de Sta- tionsbrug. De voorzitter zegt toe te zullen bewerken, dat de file van auto's bij de Stationsbrug het verkeer uit de richting Blauwendijk zooveel mogelijk vrijlaat. Dhr Jeronimus wil tusschen de wachtende auto's geen handkarren, enz. doen staan. De voorzitter vindt dat niet aan genaam voor koetsiers en karrevoerders, maar zal het overwegen. B. en W. stellen voor te benoemen tot lid der crisis-commissie den heer Scheers (R.-K.). Dhr M o n d e e 1 ziet nog één bezwaar. Spr. meende, dat de R.-K. Volksbond geheel uitgeschakeld zou worden en nu is hij toch weer genoemd. De voorzitter en weth. Onder dijk zeggen, dat de crisis-commissie den heer Scheers beschouwt als de vertegen woordiger der R. K. arbeiders. Deze wordt daarop benoemd. Het verzoek der ijsclub wordt z.h.st. toegestaan. Het adres van dhr. W. de Graaf in zake den prijs van den bouwgrond in het park Nieuwenhove gaat naar B. en W. om prae-advies De voorzitter wil het voorstel van de soc. dem. fractie inzake adhaesie-W- tuiging aan het adres der Vereen, van Ned. gemeenten betreffende de korting aan provinciën en gemeenten aan het eind der agenda behandelen. Goedge vonden. Dhr Heemskerk merkt op, dat we hier geen fracties kennen. We 'kunnen al leen voorstellen behaijdelen van B. en W. en Raadsleden, maar niet van een fractie. Dhr Paul antwoordt, dat hij het voor stel ook heeft onderteekend als Raads lid. Hij had dit bezwaar voorzien. In verband met een ingekomen schrij ven van dhr Raaymakers wordt het voor stel tot yerhuring van grond aan het Vlissingisch Bolwerk aangehouden tot de volgende vergadering. Het Bestuur "der Vereen, voor Geref. onderwijs vraagt voor de school aan de Nieuwe Haven nog een crediet van f 200 De voorzitter zegt, dat B. en W. dit wel zullen kunnen betalen uit het andere crediet van f3300, dat niet ten volle noodig zal zijn. Een adres van dhr. Hendrikse wordt ter visie gelegd. In antwoord op een vraag van dhr. Wondergem, zegt de voorzitter, dat nog geen antwoord van den Minister is ont vangen inzake Weeding en schoeisel voor werkloozen. Dezen morgen is echter een schrijven ontvangen van het Nat. Crisis- comité, waarin wordt aangedrongen op eein plaatselijk comité, waarin de vakorga nisaties zijn vertegenwoordigd. Blijkbaar is het dus de bedoeling, dat verstrekken van kleeding en schoeisel door het crisis- comité zal behandeld worden. Aan de vorming van zulk een plaatselijk comité wordt reeds gewerkt. Benoemd wordt tot lid der commissie van fabricage (vac. Boone) na twee stem mingen dhr. Mes, tot gedelegeerde in het „Zeg, Dolf," zeide Elsa opeens, „wij kon den dan straks wel even langs den uit gever van de Kerkbode loopen." „Waarom?" vroeg hij ten hoogste ver baasd. „Wel, je moet toch een kamer hebben? Dan konden we een advertentie plaatsen. Het is kort dag." „Maar, zu3je, dat is al in orde, hoor. Mede daardoor kwam het, dat ik later hier was dan ik gedacht had." „Is dat al in orde?" vroeg Elsa, langzaam sprekend. „Maar, mijn lieve kind, wat wilde je dan? Je zegt immers, zeer terecht, dat het kort dag is? Eén van de firmanten ried me aan, een advertentie in het „Nieuws blad" te plaatsen of om gebruik te maken van het kamerverhuurkantoor. Dat laatste leek mij 't allervlugst en gemakkelijkst. In zoo'n stad hebben ze de zaken toch maar voor elkaar, hé? Het gekste is, dat het mij geen cent heeft gekost. Dat betaalt zeker ■de kamerverhuurder. Enfin, ik kreeg tien adressen op. Nu, aan zoo'n corvée begin je natuurlijk niet. Het eerste, het. beste heb ik maar genomen. Dat leek me aardig. En als het niet bevalt, kan ik er altijd weg. 'k Ben met het mensch niet ge trouwd. 't Is op den Goudschen weg, niet zoo heel, heel ver van het kantoor, hè?" Met groote verbazing had Elsa zitten luisteren naar het relaas, dat ratelvlug Bestuur der Ambachtsschool (vac. Boone) dhr. Harthoorn, tot voorzitter en plaats vervangend voorzitter van het scheids- gerecht voor .gemeente-ambtenaren resp. da boeren, Mr Jolles un Mr Moolenburg en tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim Mej, Steijn, Benoeming leeraren Avondschool voor Nijverheidsonderwen aanwijzing plaats vervangend hoofd school G, geschieden overeenkomstig voorstel van B, en. W. Idem wijziging bouwverordening en ver ordening georganiseerd overleg. Wijziging alg. politieveror dening, die o.a. betreft 't weren uit de scholen van leerlingen, die aan besmet telijke ziekten lijden. Een breed opgezet debat wordt gehouden tusschen Mevr. Weijl, dhr. Heemskerk en den voorzitter over „schimmelachtige" ziekten. Ten slot te wordt dit woord voorloopig gehand haafd. Dhr. v, A n d e 1 (A.-R.) concludeert uit een uitlating uit het verslag van den schoolarts, dat deze aanvankelijk alleen wilde uitmaken of kinderen van de scho len geweerd zouden worden. Spr. heeft nu gezien, dat B. en W. die bevoegdheid ook aan andere artsen toekennen. De voorzitter antwoordt, dat dit is gedaan om wrijving te voorkomen tus schen don schoolarts en de andere artsen. Mevr. W e ij 1 merkt op, dat de school arts volkomen accoord gaat met het voor stel van B. en W. Het voorstel wordt goedgekeurd. Woningen Karelsgang. Dhr. Paul vraagt op welke wijze B. en W. gegadigden willen oproepen? Spr. is voor toepassing van een zeker opschuivings systeem. Wolh. Onderdijk antwoordt, dat 't aantal liefhebbers buitengewoon groot is. De voorkeur hebben zij, die uit hun wo ning gezet zijn, of wonen in een onbe woonbaar verklaarde woning. Opschui- vingssysteem zal altijd voor deze men schen niet toegepast kunnen worden. De bedoeling is, dat Spreker, dhr. den Hol lander en Zuster Merison de aanvragen zullen beoordeelen. Een publieke oproe ping is niet meer noodig. Het voorstel wordt zhst aangenomen. Verzoek G. Versluis tot teruggaaf ge storte gelden voor graafwerk bedrijven. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Opneming kasgelden. Zhst. aangeno men. Beschikbaarstelling cokes tegen verlaagden prijs. De voorzitter deelt mede, dat uit de opgaven, die verschillende instellingen van weldadigheid hebben gedaan (Burg. Armbestuur, R. K. Armbestuur, Diaconiën der Geref., Ned. Herv. en Luth. Kerk), blijkt, dat in 1930 (nog drie weken in December) zal noodig zijn f250 voor de werkloozen, en voor de andere groepen maximaal f275; voor de eerste drie maanden van 1932 resp. f 750 en f 825. Voor dit jaar is dus noodig f 525, voor volgend jaar f 1.576, totaal f 2100, Dhr. Paul dankt B. en W. voor dit spoedige en uitvoerige prae-advies. Spr. heeft geen bezwaar tegen uitbreiding van zijn oorspronkelijk voorstel, maar het principe is daardoor veranderd. Er is toch verschil tusschen de werkloozen en de gewone bedeelden. Dhr. v. d. F e 11 z ontkent dit. 't Is alles bedeeling. Dhr. Paul: de bedeelden moeten van hetzelfde bedrag rondkomen als andere jaren. Dit geldt niet voor de werkloozen. Die staan er veel slechter voor dan vori- gen winter. Dhr. Mes merkt op, dat de midden stand weer wordt uitgeschakeld. Maar Spr. zal voorstemmen, gezien de buiten gewone omstandigheden,. Dhr. v, d. F e 11 z zal vóór stemmen, maar dhr. Paul heeft het door zijn toe lichting niet beter gemaakt. Het blijkt, dat dhr. Paul niet gedreven wordt door liefde tot zijn mede-menschen maar door politieke bedoelingen of kiezersvangst. (Protesten bij de S. D. A. P.) Spr. zou zich dan ook verzet hebben tegen het oorspronkelijk voorstel-Paul. Na de aanvulling door B. en W. staat Spr. sympathieker tegenover het voorstel. De voorzitter vindt de aanvulling ook gelukkig, want nu is het voorstel geen uitsluitende werkloozensteun en zal het gemakkelijker zijn de hoogere goed keuring etr voor te krijgen. werd verteld. Moeder mocht wel schrijven* „Houd, als je kunt, een oog op hem." Dolf zou er zich eenvoudig niet aan sto ren. Hij ging zijn eigen gang. Dat was een leelijke streep door Elaa's rekening: hij had reeds een kamer. „Wat zijn het voor menschen, waar je komt?" vroeg zij. „Ja, zusje, die dame heeft haar doop ceel heusoh niet gelicht. En je kunt er ook moeilijk naar vragen, wel? De kamer leek mij. Eerste verdieping, vóór aan de straat. En daarnaast een slaapkamer, 'k Hoop maar, dat alles verder in orde is, ook met het eten, want 'k heb het land aan verhuizen." „Maar, Dolf, dat is toch onverantwoor delijk? Je weet niet eens, wat menschen het zijn! Doe je dat dan maar zonder eenige informaties?" „Als het niet bevalt, ga ik er toch weg? Overigens weet ik wel wat van die men schen af. 't Is niet een beroepspension. Hij is ambtenaar op het Stadhuis of zooiets. Ja, je moet mij niet kwalijk nemen, maar ik ben er zoowat een twintig minuten ge weest en in dien tijd heeft het mensoh zoo allerverschrikkelijkst gerateld, dat ik de helft er niet meer van weet." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5