Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Onderwijs Kerknieuws. Telegrammen. Openbare Verknopingen en Verpachtingen Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. arbeiders en de werkloozen, te behar tigen. Dat een afweermiddel kan leiden tot représailles is natuurlijk juist, maar men doet zijn nationalen plicht als men een opgedrongen onderhandelingsmiddel toe past. De heer O u d, V. D.: Hoe staat het dan met de meestbegunstigingsclausule? De Minister antwoordt, dat alles zal worden gedaan om die te handhaven, niet alleen omdat wij fatsoenlijk zijn, maar ook omdat wij zelf daarop steeds hebben aangedrongen bij maatregelen tegen ons. Gebruik van het Nederlandsche fabri kaat zal worden bevorderd. Als daarvoor een certificaat van herkomst dienstig kan zijn, zal de Regeering daarvan zeker ge bruik maken. Voor onze betalingsbalans is bevorde ring van uitvoer het koninklijke middel; maar of dit oogenblik met groote kans op succes zal kunnen geschieden, is de vraag. Of grooter invoer ook grooter uit voer tot gevolg zal hebben staat thans geenszins vast. De Regeering ziet zich genoodzaakt groote volmachten te krijgen, al vraagt zij geen blanco mandaat. Zij wil niet verder gaan dan strikt noodig is. Er is een regeering geweest, die de verkiezingen inging met de vraag: geeft ons een blan co-mandaat. Zóóver gaat spr. niet. Thans de kwestie van de repressieve controle volgens den geest van het amen dement-Oud. Spr. wil de beteekenis van het Parle ment allerminst onderschatten. Maar als er spoedig moet worden gehandeld en la minute het contingent moet kunnen worden veranderd, b.v. bij gevaar voor prijsstijging, dan moet men een soepele regeling hebben, die niet wordt belem merd door een starre bepaling, waardoor het contingent bevrooren is. De algemeene beraadslagingen worden gesloten. Bij art. 2 licht de heer F1 e s k e n s, R.-K., een amendement toe, sterkkende om bij de bepaling van het contingent niet alleen de „totale waarde" van den invoer over een bepaalden voorafgaanden ter mijn als maatstaf te nemen, maar zoo noodig ook „de totale hoeveelheid of het totale gewicht". De Minister neemt het over. De heer Oud, V. D., verdedigt zijn amendement om een artikel 2a in te voegen, beoogende om na elk besluit in zake contingenteering een ontwerp van wet tot bekrachtiging daarvan bij de Sta- ten-Generaal te doen inzenden. Spr. wenscht ons vrijhandelsstandpunt niet te zien prijsgegeven. Daarom moet het par lement er zeker van zijn, dat het de re pressieve controle behoudt. Dhr Boon, Lib., licht een sub-amen- dement toe om te bepalen, dat bij het telkens in te dienen ontwerp tevens het advies van de commissie inzake contin genteering wordt overgelegd. De heer Heemskerk, A.-R., merkt op, dat aanneming van het amendement- Oud de waarde van het wetsontwerp zou kunnen verzwakken. Afgezien daarvan bestaat het gevaar, dat er aldus te veel wetsontwerpen zullen moeten worden in gediend, bijv. wanneer er 5 contingentee- ringsbesluiten zijn genomen. Intusschen is spr. bereid, aangezien vele leden hun stem vóór het ontwerp laten afhangen van de aanneming van het amendement-Oud, zijn stem aan dit amen dement te geven. Hij is echter tegen het sub-amendement-Boon. Te 6.05 wordt de vergadering verdaagd tot Donderdag één uur. BEGROOTING WEGENFONDS 1932. In de memorie van antwoord op het voorloopig verslag over de begrooting van het wegenfonds voor 1932 ontieenen wij: Wettelijke maatregelen tot het tegen gaan van lintbebouwing zijn in overwe- ging. De regeering wacht het advies van de staatscommissie voor de waterstaatswet geving. De minster zal de goede hoedanighe den, die een vlak liggende klinkerbe- storting voor het verkeer heeft en het belang van werkverschaffing aan de klinkerfabricage bij de keuze van een wegdek in aanmerking nemen indien over de prijzen van de klinkerverharding na der overeenstemming kan worden verkre gen. Klinkerbestrating voor nieuwe rijkswe gen is tot nu toe slechts op beperkte schaal toegepast. In hoofdzaak heeft zich het gebruik van klinkers beperkt tot ver betering van bestaande klinkerwegen. De minister merkt voorts op, dat in verschil lende gevallen een bitumineuze verhar ding of een cementbetonverharding in prijs en geschiktheid boven een klinker verharding zijn te verkiezen. Daartegen over staat echter, dat bij den aanleg van klinkerwegen belangrijk meer geld aan loonen in Nederland wordt verwerkt dan bij den aanleg van wegen met gesloten wegdek, zoodat uit een oogpunt van werk verruiming de eerste de voorkeur verdie nen. De Minister betoogt, dat de plaats van de brug over het Ho 1 1 a n d sch Diep nog niet vast staat. Ook thans kan niet worden toegegeven, dat een brug bij Willemstad de voorkeur zou verdienen boven die nabij Moerdijk. Dit zou slechts het geval zijn, wanneer men uitsluitend het oog vestigt op de verbinding van Zeeland met Rotterdam en de meer noordelijke streken. Daartegenover staat, dat de verbinding van Zuid-Holland met het grootste gedeelte van Noord-Brabant en Limburg; bij keuze van een brug nabij Willemstad zou worden bemoeilijkt. Voor opneming op het Rijkswegenplan van een weg dwars door Zeeuwsch-Vlaan- deren van Hulst naar Oostburg bestaat geen aanleiding. De vraag, of op andere wijze de totstandkoming van deze verbin ding kan worden bevorderd, wil de minis ter gaarne overwegen. Aangehouden. Door de politie te Bruinisse is op last van de Justitie aangehouden zekere v. d. O., koopman wonende aldaar, vroeger te Oostkapelle, die er van verdacht wordt zich te heb ben schuldig gemaakt aan verduistering en oplichting van geld, in laatstgenoem de gemeente. Middelburg. Enkele communisten wil len agitatie onder de werkloozen verwek ken. Hiervoor werd Maandag het wacht lokaal der Arbeidsbeurs gebruikt, wat thans door het Bestuur verboden is. Maandagochtend heeft op de Markt zekere heer Fondse, de verzamelde menigte toe gesproken, wat Dinsdagavond nog eens herhaald werd. Maandagmiddag hield dezelfde een werkloozenvergadering in het lokaal de Boer, waar vooral de S.D. A.P. het ontgelden moest. Er was eenige reden, om te vermoeden dat ook gisteren in verband met de Raads vergadering herrie zou worden gemaakt, maar, mede dank zij wellicht de genomen maatregelen bleef het rustig. Vlisslngen. Gisteren is in het kantoor gebouw van de N.V. Kon. Maatschappij „De Schelde" een gedenkraam onthuld door directie, ambtenaren, bazen en werk lieden, aangeboden ter herinnering aan den onlangs afgetreden directeur, den heer Mr. Jan Smit. De heer Chr. M. Kok, voorzitter der commissie, heeft het gedenkraam aange boden, waarop de heer Mr. Jan Smit met enkele woorden hartelijk dank bracht. Het raam, dat den naam van den heer Mr Jan Smit, tusschen de jaartallen 1899 en 11931, bevat, stelt verder eenige deelen van 't fabrieksbedrijf voor. Het is vervaar digd van glas in lood door den heer W. Bogtman te Haarlem, naar een ontwerp van Prof. Ir G. Diehl te Delft. Goes. Een nieuwe winkel. Aan de Oostzijde van de Voorstad is nu het tweede pand op de nieuwe rooilijn ver rezen. Het eerste was het P. Z. E. M. ge bouwtje, het tweede is een modern win kelpand van dein heer M. P. Baarends, gebouwd naasf zijn ouden winkel, die reeds vandaag en gisteren voor een groot deel is afgebroken, in verband met den aanleg van de nieuwe Kamperfoelie- straat (van Voorstad naar Zonnebloem straat). De nieuwe winkel, waarin krui denierswaren, boter, melk en eieren wor den verkocht, zal dus straks blijken op een gunstig punt te staan. Alles is prao tisch en smaakvol ingericht. De zaak had door de vele bloemstukken een feestelijk aanzien. Architect was de heer F. G. C. Rot huizen, aannemers dhrn. J. M. J. Schrijver en Zonen, schilders dhrn J. de Graaff en Zonen en installateur van het electrisch licht de firma Gabriëlse Van de Woes tijn e. Dat er groei zit in de Goesche weekmarkt, blijkt wel uit het feit, dat er Dinsdag meer marktkooplieden dan kra men waren, zoodat ten laatste om de kra men geloot moest worden. Hoedekenskerke. Woensdagavond werd alhier ook de electrische verlichting door den Burgemeester ingeschakeld in het transformatorenhuisje, na dat door den Directeur der P.Z.E.M., den heer Slooves, in tegenwoordigheid van de heeren De Regt en Dijkstra van da P. Z. E. M. eene korte toelichting was gegeven. In het Gemeentehuis werd daarna onder de elec trische lampen met een korte rede door den Burgemeester de electrische verlich ting officieel voor geopend verklaard, zulks in tegenwoordigheid van den vol- talligen gemeenteraad. Nadat ververschin- gen waren aangeboden, werd nog een rondgang door het dorp gemaakt en de straatverlichting bekeken en becritiseerd. Vrijwel de geheele bevolking was op de been en radiomuziek en electrische wafel- bakkerij uit de reclamewagen van de P. Z E. M. zorgden voor de noodige stem ming. De meeste winkels waren uit stekend verlicht. Ook het muziekkorps deed nog een muzikale wandeling over het dorp. Bruinisse. Tengevolge van de mist is heden dhr. J. v. d. Bout alhier met zijn auto onder Sirjansland in een sloot ge reden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto werd licht bescha digd. Domburg. Bevolking. Ingekomen: Pie- ter van der Welle en gezin van O. en W. Souburg, N. Vlissingsche weg G 178. Vertrokken: E. L. Geiger geb. Kern naar Zeist, Taveernelaan 4. N.- en St Joosiand. Dinsdag hield de Chr. Jeugdclub „Ora et Labora" haar tweede jaarvergadering in de Chr. school. De vereeniging telt 27 leden. Het jaarver slag van den secr. getuigde van zeer ac tief vereenigingsleven, terwijl de penning meester, dank zij het groot aantal be gunstigers, op een flink batig saldo kon wijzen. Het programma, dat vlot werd af gewerkt, toonde, dat de leden flink hun best hadden gedaan, en dat er goede i krachten in deze vereeniging schuilen.. Daar de vereen, sedert twee maanden bij de ring Walcheren van het Ned. Jong. Verbond is aangesloten, waren er afge vaardigden van 5 vereenigingen uit den Ring aanwezig. Aan het slot wees de voorzitter er op, hoe noodig het is, dat de jeugd zich Chris telijk organiseert. Mellskerke. B e vo 1 ki ng. Ingekomen: 16, Izaak van Sluijs van Biggekerke. Het drama te Echt. In verband met het drama te Echt is thans de derde verdachte gearresteerd. Het is de veld wachter W. te Posterholt, die te Roer mond in 'thuis van bewaring is inge sloten. Boerderij afgebrand. Gister middag werd brand ontdekt in de boer derij van de wed. Wassing nabij De Klomp. De boerderij brandde geheel uit. Van den inboedel kon het grootste deel gered worden. Lijk opgehaald. Gisterenmiddag is uit het afvoerkanaal te Purmerend opgehaald het lijk van de woonwagen bewoonster mej. Selier. Vermoed wordt, dat de vrouw door den mist misleid te water is geraakt en verdronken. Stoeiende schooljongens. Gisterenmiddag waren twee leerlingen van de H. B. S. te Warffum bij de school' aan het stoeien, waarbij een van hen door zijn kameraad tegen een muur werd ge slingerd. Deze, de 12-jarige H. uit Win- sum bleef bewusteloos liggen. Hij is ter stond naar het Acad. Ziekenhuis te Gro ningen overgebracht, waar hij is over leden. Een manverbrand. Gisternacht is in een pand op den hoek van de Nieu we Markt en de Pannekoekstraat te Rot terdam de 67-jarige weduwnaar Strouc- ken verbrand. Hij is omstreeks 1 uur thuis gekomen. Buren hoorden hem de trap opgaan. Pp den overloop van de tweede- naar de zolderverdieping hoorde men hem een lucifer aanstekein. Even later hoorde men een slag, als viel er iemand. Men heeft daar verder geen aan dacht aan geschonken. Gistermorgen om streeks 7 uur nam een van de bewoners in het pand wonen zeer veel gezin nen een sterke brandlucht waar. Toen hij op 'onderzoek uitging, vond hij op het portaaltje op de tweede verdieping een smeulende massa, welke later tot zijn ontzetting, het verkoolde lijk van S. bleek te zijn. Terstond werden brandweer, politie an geneeskundige dienst gewaar schuwd. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis overgebracht. Uit het onderzoek is gebleken, dat het ongeluk zich als volgt moet hebben toe gedragen: S. heeft op den overloop een kaars aangestoken, en hij is kort daarna van de trap, die van de tweede- naar de derde-verdieping leidt, gevallen. Zeer waarschijnlijk heeft hij bij dien val het bewustzijn verloren. Hij droeg een flesch met petroleum, welke flesch stuk ging en de olie doordrenkte zijn fcleeren, die vlam vatten. Vermoedelijk is het lichaam bij den val een slag rond gedraaid, waar door de vlammen werden gedoofd en de kleeren slechts bleven doorsmeulen. Het gezicht, de handen en de ledematen zijn geheel verkoold. In den vloer is een gat gebrand. DEN HAAG EN MOSKOU. Een moment uit de Dinsdag gevoerde debatten in de Tweede Kamer: De heer De Visser (Communistische Partij) zegt: Ik zal hier morgen niet zijn, omdat ik dan het proletariaat zal op ruien... De Voorzitter hamert. De heer De Visser: Opruien tegen deze brutale poging der regeering. De Voorzitter: Ik roep u tot de orde. De vergadering wordt te 5 uur 35 ge schorst tot 's avonds 8 uur. Wij stellen ons voor, zegt het H d b 1., hoe een soortgelijke discussie zich zou hebben ontwikkeld in Moskou, waar de heer De Visser zijn instructies pleegt te halen; bijvoorbeeld in het Executief Co mité. Oppositioneel lid: Ik zal hier morgen niet zijn, omdat ik het proleta riaat ga opruien tegen de knevelingspoli- tiek van Stalin. Volstrekt stilzwijgen. Verbijstering. De zitting wordt gesloten. In de stille nachtelijke uren van den zelfden dag verschijnen een paar leden van de G.P.Oe in het huis van het oppo- sitioneele lid. Onder den dwang van een paar goed geladen revolvers wordt hij uitgenoodigd in een auto plaats te nemen. Den volgenden dag is het lid „met ver lof". Het vertoeft in de gevangenis, of is op weg naar een doodelijk-verlaten plek in Siberië. Maar in Nederland, waar volgens den heer De Visser en „De Tribune" (in hun propagandistische momenten) het leven door de wreedste kapitalistische (en „so ciaal-fascistische") willekeur wordt ge terroriseerd, kan de heer De Visser rustig opruien. En als hij klaar is en terugkeert met zijn eerste klas vrijbiljet op de spoor wegen naar het Binnenhof en in het parlement, dat hij „als opruier zijnde" principieel ondermijnt met revolutionnair dynamiet, dan vindt hij zijn stoel wach ten op Zijn HoogEdelgestrenge, mitsga ders zijn onverkorte burgerlijke vrijheden. Benoemd tot onderwijzer aan een Herv, School te Leiden de heer S. A. Resjerse te Kiundert. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Leeuwarden (vac. ds Kloos terman), G, Gerbrandy te Nieuw-Vennep), Dr H. J. Honders te Sneek en Dr G. P. Itterzon te Alblasserdam. Beroepen te Krimpen a. d. Lek, N. v. d. Snoek te Veenendaal. Te Zunderdorp, H. W. Waardenburg, cand. te Bruinisse. Te Leeuwarden, Dr H. J. Honders te Sneek. Te Pingjum en Zurich, W. P. Stratingh te Jorwerd. Te De Krim, P. Boersma, cand. te Utrecht. Te Rijssen, A. H. J. G. v. Voorthuizen te Lage Vuursche. Bedankt voor Almkerk, J. G. Lekker- kerker te Bennebroek. Voor Heteren, D. J. van de Graaf te Ede. Voor Onstwedde, W. Deur te Schoonhoven. Geref. Kerken. Tweetal te Dedemsvaart, A. J. Bos te Mariënberg en E. Douma te Oostkapelle. Geref. Gemeenten. Beroepen te 's Gravenpolder, M. Hof man te Krabbendijke. Jubileum Ds F. Staal. Ds F. Staal, pred. der Geref. Kerk te Colijns- plaats, die op 29 Nov. j.l. zijn 40-jarige ambtsbediening mocht herdenken, is gis teravond door zijn gemeente op spontane wijze gehuldigd. Ds van den Ende van Kamperland had dezen avond de leiding. Toen ds Staal met familie het kerk gebouw binnenkwam, werd hem door de gemeente toegezongen: „Dat 's Heeren ze gen op U daal, enz." Toen allen gezeten waren werd door den leider de samen komst geopend met het laten zingen van Ps. 75 1 en het lezen van een gedeelte van Matth. 13, om daarna voor te gaan in gebed. Ouderling Wilderom was de eerste om, namens kerkeraad en gemeente, Z.Eerw. geluk te wenschen en in het kort te ge wagen van de verknochtheid tusschen leeraar en gemeente. Een fraaie insluit- haard werd namens de gemeente aange boden. Spr. sprak er zijn blijdschap over uit, dat ook verschillende predikanten voor deze gelegenheid overgekomen waren. Ds Vogelaar sprak namens de classis en wees er op, hoe in de classis den ar beid van Ds Staal op prijs wordt gesteld; als blijk van waardeering werd een enve loppe met inhoud aangeboden. Ook na mens de kerk van Scharendijke bracht Spr. hartelijke gelukwenschen over. Namens het moderamen van de laatst gehouden particuliere Synode was het Ds Heij van Koudekerke, die de waardeering voor het werk van den jubilaris vertolkte. Ds Scheele van Middelburg vertegen woordigde de Zeeuwsche Zendingsdeputa- ten, en stelde in het licht, wat Ds Staal beteekent voor de Zending. Een brief van de kerk van Geesteren- Gelselaar werd ook door dezen voorgele zen, waaruit bleek dat men na 36 jaar Ds Staal nog niet vergeten is. Dhr Contant, afgevaardigde van de ver eeniging voor Geref. Schoolonderwijs, gaf een blik in de historie en wees op hetgeen Ds Staal heeft gedaan voor de Chr. School. Verder werden felicitaties tot den jubi laris gericht namens J. V., M. V. en ca techisanten. Door de laatsten werd hun leeraar een bureaulamp aangeboden. De A.R. Kiesvereen., die een bloemstuk had aangeboden, was vertegenwoordigd door dhr van Dis, die na enkele mooie herinneringen naar voren te hebben ge bracht, nog een persoonlijk woord tot Z. Eerw. richtte. Uit den mond van de afgevaardigden der naburige kerken van N.-Beveland werd vernomen de band, die hen aan Ds Staal bindt, vooral waar het betreft de vacante kerken. Ook de plaatselijke overheid was in deze samenkomst tegenwoordig. De burgemees ter bracht naar voren, de plaats welke de thanfe jubileerende inneemt in de ge meente Colijnsplaat. Dhr Slotema wenschte Ds Staal geluk namens het personeel van de Chr. school en bracht hem dank voor de vele en trouwe hulp hem bij het onderwijs der jeugd betoond. Persoonlijke woorden werden gesproken door oud-ouderling Korteknie en Lief- fcroer. De Chr. Zangvereen. Excelsior bracht ter afwisseling enkele nummers ten gehoore. Aan het einde der bijeenkomst gekomen, betuigde de jubilaris zijn innigen dank voor de blijken van liefde en verknocht heid dezen avond ontvangen om er dan op te wijzen, dat het alleen God was die hem tot al zijn arbeid in staat stelde. Ds Heij sloot deze samenkomst met dankzegging, nadat gezongen was Ps. 68 vs. 10. Krabbendijke. Bij de Geref. Kerk alhier is tot diaken gekozen dhr J. Huissoon in de vacature J. van Luik. De toestand in Twente. ENSCHEDE. Als gevolg van het giste ren door het Hoofdbestuur van den mo dernen textielarbeidersband de Eendracht genomen besluit, om aan de stakende leden de reglementaire uitkeeringen te verstrekken, is het aantal stakers te En- schedé hedenmorgen sterk vermeerderd. Een groot aantal fabrieken als die van N. ter Kuile, Blijdenstein, Oosterveld, Twentsche textielfabriek, de Enschedé- sche katoenspinnerijen en J. F. Schol ten liggen zoo goed als geheel stil. Enkele fabrieken zijn geheel stopgezet. Ook in andere fabrieken is het aantal arbeiders zeer verminderd. De arbeiders, die slechts vier dagen per week werken, blijven aan den arbeid, omdat anders hun werkloo zen uitkeering gevaar loopt. Slechts en kele fabrieken kunnen gewoon doorwen ken. Do besturen van den Chr. Bond Unitas en den R.-K. Bond St. Lambertus blijven nog op het te Utrecht ingenomen stand punt staan. Zij zullen deze week nog nader overleggen. Unitas voelt weinig voor het geren van uitkeeringen. Alleen die leden van de Chr. en R.-K. Bonden, die door het stopzetten van fa brieken niet kunnen werken, worden ge steund. De stad is volkomen rustig, ja zelfs nog kalmer dan vorige dagen, nu de meeste stakers thuis blijven en zich niet naar de fabriekspoort begeven. Hoe groot het aantal stakers is, valt onmogelijk te zeggen. AMSTERDAM. Het Hoofdbestuur van het N.V.V. vergaderde met de Hoofdbe sturen der aangesloten organisaties. Be sloten werd, indien vóór 12 Dec. de tweede loonsverlaging niet wordt terug genomen, aan den modernen tetxielar- beidersbond de Eendracht, moreelen en financieelen steun te verleenen. Maat regelen zijn reeds genomen onn desnoods den strijd langen tijd te kunnen voort zetten. AMSTERDAM. De substituut-officier van politie en de rechtercommissaris heb ben heden invallen gedaan in twee boek winkeltjes. In beide zaken werd een hoe veelheid pornografische lectuur in beslag genomen. DEN HAAG. Tweede Kamer. Mi nister Verschuur verklaart, dat hij na overweging geen bezwaar meer heeft te gen het amendement-Oud op het contin- genteeringswetje (zie verslag), wel echter tegen het sub-amendement Boon. Het laatste wordt ingetrokken. Het eerste z. h. st. aangenomen. Met 74 tegen 10 st. wordt ook aangenomen een amendement- Oud om de wet uiterlijk 1 Jan. 1935 te doen vervallen. Het wetsontwerp wordt hierna z.h.st. aangenomen. LEMMER. Door den krachtigen Z.-W. storm is een Volendammer botter te Kuinre aan den grond gevaren. De red dingsboot is van Lemmer uitgevaren. ROTTERDAM. Gisteravond heeft een hengelaar het lijk opgehaald van den 31-jarigen T. Hij is vermoedelijk bij het visschen te water geraakt en verdronken. ROERMOND. Heden had onder groote belangstelling de begrafenis van de drie slachtoffers van het drama te Echt plaats. Aan het _graf werd gesproken door een pastoor en den burgemeester. AMSTERDAM. Vanmorgen te 7 u. 10 is het Indië-vliegtuig de Raaf van Schip hol vertrokken. Aan boord is 236 K.G. post en 44 K.G. lading. KERKWIJK. Gisteravond is de boerde rij van Sch. door onbekende oorzaak totaal afgebrand. De bewoners konden zich slechts met groote moeite redden. GROENLO. In de exportslagerij der fir ma Willing viel gisteren de 15-jarige R. van een ladder en kwam in een kuip met heet water terecht. Hij sprong er vlug uit, maar geraakte toen in een daarnaast staande kuip met pekel. Hij is direct naar het Ziekenhuis overgebracht waar hij hedennacht is overleden. Hij werkte nog maar twee weken in deze slagerij. Dec. 4 N. en St. Joosiand, inspan, Blaupot ten Cato. 7 's H. Arendskerke, huis, Jonkers. 7 's H. Abtskerke, koeien, de Kok. 9 's Heer Abtskerke, hofsteedje, Jon kers. 9 Krabbendijke, inspan, de Kok. 10 's Heer Abtskerke, inspan, Jonkers. 10 Middelburg, huizen, jpakhuizen en weiland, Hioolen. 10 Wolfaartsdijk, hoefje en bouwlan den, Van Dissel. 11 Colijnsplaat, bouwland en 3 wonin gen, Matthijs. 11 Serooskerke, huis, Hioolen. 15 Middelburg, Notarishuis, Meubilair, Groot Hondius. 15 Goes, drie huizen, Jonkers. 18 Colijnsplaat, hofstede, Matthijs. 22 Goes, heerenhuis, bouwterrein, Jon kers. De directie van de P.Z.E.M. heeft te harer kantore te Vlissingen aanbesteed:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2