Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Rechtzaken het gemeentepersoneel onveranderd zou den kunnen worden gehandhaafd. De meerderheid der Commissie meent niet te moeten schromen om een voorstel tot verlaging aan te bevelen, indien zij van oordeel was, dat de moeilijke econo mische tijden, de nood der overige bevol king en een eventueele yerlaging van de salarissen der Rijksambtenaren, het bil lijk. en rechtvaardig zouden maken, dat ook van de gemeente-ambtenaren een of fer wordt gevraagd. De Commissie is er echter niet in geslaagd, in deze kwestie tot een al hare leden bevredigend com promis te komen, waarom ieder lid ge meend heeft, afzonderlijk zijn meening hierover te moeten uiten. Een lid acht het beste er toe over te gaan om van alle ambtenaren bijdrage voor hun pensioen te heffen op dezelfde wijze als dit thans gebeurt bij de na 1925 aangestelde ambtenaren. Een tweede lid meent, dat een salaris herziening evenals in 1920 het best door een raadscommissie zou kunnen worden voorbereid, bestaande uit zooveel leden als er fracties zijn en ieder lid zooveel stem men, als zijn fractie leden telt. In ieder geval zou dit lid als er tot een korting moest worden overgegaan, dezen maat regel van tijdelijken aard willen doen zijn. Het derde lid acht den strijd voor salarisverlaging nog niet gekomen. HET VEERSCHE RAADHUIS. De Restauratie-commissie van hetVeer- sche Raadhuis heeft reeds eenige malen mededeelingen in de bladen gedaan over den toestand, waarin dit beroemde bouw werk zich bevindt. Het was echter een goede gedachte om de persvertegenwoor digers uit te noodigen persoonlijk eens een kijkje te komen nemen. Zoo verzamelden zich dan Maandag middag in een der zalen van Middelburgs Abdijgebouwen een gToot aantal journa listen en verder tal van genoodigden, die allen werden ontvangen door B. en W. van Veere en de restauratiecommissie. De heer H. Dronkers, voorzitter van de restauratie-commissie, richtte zich tot de aanwezigen met een rede, waarin spr. na een welkomstwoord, ervan gewaagde, hoe dringend noodzakelijk de restauratie van Veeres Raadhuis is. Het is mij dezer dagen gebleken, aldus spr, dat er zijn, die de meening zijn toegedaan dat het als minder gepast kan worden beschouwd, of ook wel dat er moed toe behoort, in deze benarde tijden een beroep te doen op de offervaardigheid van het Nederlandsche volk. Ik moge hiertegen aanvoeren, dat Veere in haar glorietijdperk, er ontegenzeggelijk toe bijgedragen heeft den Zeeuwschen naam te verbreiden en dat het destijds een éérste plaats heeft bekleed onder de steden, waaraan ons tegenwoordig Ne derland zijn eerste aanzien heeft te dan ken. Binnen enkele dagen hoopte spr. voor den microfoon meer van Veere te vertellen. De Gemeente Veere nu, heeft in de raadsvergadering van 19 Juni 1931 met algemeene stemmen besloten voor de res tauratie f 10.000 beschikbaar te stellen. Spr. bracht hulde aan de vr.oedschap van Veere, die ondanks de moeilijke tijdsom standigheden en andere noodzakelijke uit gaven van den laatsten tijd dit besluit dorst te nemen. Veere telt slechts pl.m. 930 zielen, zoo dat naar spr.'s meening onmogelijk zwaar der lasten konden worden opgelegd. Nu heeft tot onze groote vreugde ook de Provincie Zeeland f 10.000 voor de restauratie uitgetrokken, en ook de Re geering verstrekt een belangrijke som daarvoor, maar de zedelijke en geldelijke steun van het Nederlandsche volk is der regeering daarbij onontbeerlijk. Sprekers vertrouwen en geloof in den kunstzin van tallooze Nederlanders is ie groot, dat hij het niet zou wagen een „offer" te vragen, ten einde Veeres aloude Raadhuis voor verder verval, ja voor ver nietiging te bewaren. Vervolgens zich tot den eerevoorzitter van het comité richtende, zeide burge meester Dronkers, hoe het ons allen be kend was, met welke groote belangstel ling de Commissaris der Koningin voort durend volgt al hetgeen in Zeeland op ve lerlei gebied geschiedt en ondernomeu wordt. Het is de restauratiecommissie dan ook een behoefte, uiting te geven aan Lare groote erkentelijkheid en waar deer Leg voor den steun en medewerking, die zij ook nu mocht ontvangen en zij biedt des wegen haren eerevoorzitter aan den eer sten afslag in zilver van den Bouwpen- ning, geslagen ter verkrijging van den gewenschten steun van het Nederland sche volk. De penning draagt o.m. als opschrift: „Huis en goed is eene erve van de va deren". Moge het U gegeven worden, aldus besloot spr., met ons den dag te beleven, dat het Raadhuis te Veere, dit erfstuk der vaderen, wederom geheel zal zijn hersteld. Nadat de heer Dronkers jhr Quarles van Ufford den in een eenvoudig etui vervatten zilveren penning had overge reikt, richtte de Commissaris der Konin gin zich met een toespraak tot commissie, eerecomité en pers, waaraan het volgende is ontleend. Reeds korten tijd na ambtsaanvaar ding, in 1929, van den burgemeester van Veere, heeft deze zijn volle aandacht ge schonken aan de dringend noodzakelijke restauratie van het raadhuis zijner ge meente en met groote toewijding is hij sindsdien aan de voorbereiding werkzaam geweest. Nu met de uitvoering der werk zaamheden een aanvang is gemaakt, aldus spr. tot den burgemeester, moge ik allereerst U hulde brengen voor de door U betoonde activiteit en de hoop uit spreken, dat het U gegeven moge zijn bin nen afzienbaren tijd in een, overeenkom stig de ontworpen plannen, grondig ner- steld raadhuis de op U als hoofd der ge meente rustende taak te vervullen. Veere, het oude Markiezaat der Oran jes, bezit een stadhuis dat een der schoon ste en meest waardevolle monumenten in onze provincie vormt. Wellicht is liet belangwekkend omtrent dit prachtige Go- thische bouwerk eenige bijzonderheden te vernemen. Omtrent het jaartal, waarin met den boow een aanvang is gemaakt, bestaat verschil van meening. Johan Reigersber gen zegt in zijne Cronycke van Zeelandt over het jaar 1470: „Terselver tijt began- nen 't Stadhuijs binnen der Stadt van der Veere te timmeren ende te maken." Daarentegen stelt J. Ermerins in zijn werk „Eenige Zeeuwsche Oudheden I" de stichting van het stadhuis in het jaar 1475, op grond van den post in de stads rekeningen, volgens welke in dat jaar Jonkheer Louis, het vierjarig zoontje van Wolfert van Borssele, den eersten steen legde. Wijlen de heer J. W. Perrels, publi ceerde in de „Middelburgsche Courant" van Maart 1925 een aantal gegevens be treffende den bouw, waaruit blijkt, dat deze wel degelijk reeds in 1470 zou zijn begonnen. In 1477 was het stadhuis vrijwel vol tooid. Een bouwmeester wordt in de stads rekeningen niet genoemd. Een zekere meester Evert is misschien de voornaam ste architect geweest. In 1473 komt hij in Veere „om 't stedehuijs te helpen orde nen". Vanwaar hij kwam, is onbekend. De bekende Andries Kelderman, af komstig uit Mechelen, leverde de zeven tabernakels, waaronder de beelden in den gevel werden geplaatst. De laatste afre kening met hem dateert van 1483, maar Jater is er weer sprake van andere beel den. De toren schijnt gebouwd te zijn tus- schen 1591 en 1599. Boxhorn zegt in zijne chronycke van Zeeland (1644) I. Omtrent dezen toren „alsser wel in Zeeland geen te sien is, na de mate van zijne proportie, op welke (lees welks) spitse gestelt is, ende staet noch alsnoch een verguldt schip, tot tijchen van haer ouden ende geduerigen handel ter zee." De pui met de vier leeuwen, zooals die o.a. voorkomt op de afbeelding in de Kro niek van Smallegange, dateerde van 1588. Met het oog op de inhuldiging van Prins Willem IV in 1751 is de opgang met het ijzeren hek gemaakt. Ook werd toen de groote deur modern vernieuwd, terwijl er een inschrift werd ingebeiteld, hetwelk aldus luidt: „Gehoorsaamheyt Godts en der Overheyt weert der men- schen ongeluck." De steenen, die nog altijd aan den bui tenmuur hangen, dienden oudtijds om als straf te worden rondgedragen. De beu gel rustte dan op de schouders van de(n) veroordeelde, meestal eene vrouw. Den 30sten Juni 1672 liet men de Oran jevlag van het gebouw wapperen. Veere was een van de eerste steden, die zich voor de uitroeping van Prins Willem Hl tot stadhouder verklaarde. Na den kerkbrand van 1686 werd toe gestaan door een venster van het stadhuis te prediken. In 1695 werden de politiekamer en de vierschaar vergroot en met goudleer be hangen. De antieke vierschaar is later met veel zorg ingericht tot oudheidska mer, alwaar, onder meer historische zeld zaamheden, de fraaie verguld zilveren, met kundig drijfwerk voorziene beker be waard wordt, welke door Maximiliaan van Bourgondië in 1551 aan Veere is ge schonken. Sedert verscheidene jaren bevindt dit aloude historische bouwwerk zich wegens gebrek aan de noodige middelen tot on derhoud in een toestand van ernstig ver val, zoodat het dringend noodzakelijk moest worden geacht om krachtige maat regelen tot herstel te treffen. Met voldoening mag nu worden gecon stateerd, dat Rijk, Provincie en Gemeente hebben ingezien, dat hier voor de open bare kassen dier overheden eene taak was. weggelegd en zooals bekend, zijn aanzien lijke bedragen door die lichamen beschik baar gesteld. De Minister van Onderwijs heeft ech ter de zeer toe te juichen voorwaarde ge steld, dat ook van particuliere zijde een offer zou worden gebracht. Als gevolg daarvan is door den Burgemeester eene Restauratie-commissie opgericht en, zoo als vanzelf spreekt, mocht een eere-comité daarbij niet ontbreken. Als eere-voorzitter van dit comité ia het mij een voorrecht U allen thans al hier te mogen begroeten en mijn vreugde er over uit te spreken, dat gij door Uwe tegenwoordigheid blijk geeft van Uwe be langstelling voor de restauratie van een bouwwerk, waarvan het behoud voor Veere, voor deze provincie en voor heel ons vaderland van zoo groot belang is te achten. Ik twijfel er niet aan of het bezoek, dat gij straks aan Veere zult brengen, zal U overtuigen, niet alleen van de pracht en van de historische en bouwkundige waarde van het huis der gemeente, maar ook van de dringende noodzakelijkheid van eene spoedige, volledige en grondige restauratie. Hoe waardevoller het monument is, dat ons door onze voorvaderen is over geleverd, hoe zwaarder ook op ons de plicht rust om zorg te dragen voor het behoud daarvan. Moge dan ook door ieder Uwer eene krachtige propaganda bij vrienden en kennissen worden ge maakt, opdat het zal blijken, dat, hoe, moeilijk de oeconomische tijdsomstandig heden ook zijn, ons Nederlandsche Volk uit piëteit voor het werk onzer voorvade ren, weet te helpen, waar hulp noodig is. Tenslotte moge ik aan de restauratie- commissie mijne groote erkentelijkheid en dankbaarheid betuigen voor de aanbie ding van den eersten afslag in zilver van de zoo prachtvol geslaagde Bouw- penning, waarvoor aan den ontwerper, den heer H. J. Etienne, alle eer toekomt. Na afloop van deze plechtigheid werd op het Abdijplein ingestapt in de gereed staande auto's en autobussen, die ons over den veel verbeterden Veerschen weg naar het in triesten herfstnevel droomende Veere brachten. De aankomst van zoovele bezoekers verstoorde wreed de stemmige rust op Veere's marktplein. We stonden voor het Stadhuis, maar we zagen niet wat Ritter zag (Zeeuwsche mijmeringen)het Stadhuis, prach tig omgeven door Zijn sierlijk detailwerk. Al de Gebroeders uit den tijd van Veere's grootheid staan er uitgebeeld". Want de geheele gevel was aan het oog onttrokken door een geweldig stellingge vaarte. Het eerste begin van de restau ratie. Vele gasten beklommen deze stellingen en konden zich overtuigen van de drin gende noodzakelijkheid der restauratie. Het zag er desolaat uit. Ook inwendig is er geweldig veel te res- taureeren. Men wees ons o.a. de slechte zoldering iq de Raadzaal, vergane bal ken enz. Wij zijn wel zeer sterk onder den in druk. gekomen van de dringende noodza kelijkheid dezer restauratie. Hier moest ingegrepen worden, eer van een totaal verval gesproken zou moeten worden. Nadat we nog even waren binnengeloo- pen in het Schotsche huis en „de Struys" werd ons op den Gampveerschen toren door boerenmeisjes een kopje thee geser veerd. Daar heeft dhr Smeding namens de res tauratiecommissie dank gezegd voor den vriendelijken steun, door de bladen tot dusver geboden, en voegde daaraan toe de opwekking nadrukkelijk het gironum mer van den penningmeester der commis sie, den heer Th. Ghr. D. Goops te Veere, te willen vermelden. Wij willen dit gaarne doen. Het is 182289. Bij dezen penningmeester kunnen alle giften, groot en klein, worden gestort. Centrale A.R. Kiesvereen. Goes. Dinsdagmiddag hield de Centrale A.R. Kiesvereen. te Goes een flink bezochte vergadering onder leiding van den heer Mr P. A. Schwartz. In zijn openingswoord wees de voor zitter er op, dat er, als we terugzien, reden is tot blijdschap en voldoening. De blijd schap is echter niet onvermengd. In dit verband werd herinnerd aan het afster ven van den heer Bastmeijer, die steeds bezield was met liefde voor onze begin selen en die ook anderen wist te bezie len. Het stemt tot droefheid dat hij werd weggenomen, maar we zullen steeds met dankbaarheid gedenken wat God ons in hem heeft geschonken. Aan den anderen kant is er ook reden tot blijdschap. Het aantal aangesloten kiesvereenigingen is toegenomen en een andere kiesvereeniging is tot nieuw leven gekomen. Bij de gehou den verkiezingen voor de Prov. Staten werd in het district Goes de zetel van den heer Dominicus herwonnen, terwijl over heel ons gewest genomen, geen zetel verlies te boeken viel. Ook ten opzichte van de Gemeenteraadsverkiezingen is er Voor deze omgeving geen reden tot klagen. Spr. eindigde met een opwekking om niet te verslappen in den strijd voor de A. R. beginselen. De notulen van de vorige vergadering werden vastgesteld. De heer R. Buitenhuis werd als be stuurslid herkozen. Hierna kwam aan de orde be spreking van de gehouden Staten verkiezingen, waarbij de verschillende plaatsen de revue passeerden en waar bij er gelegenheid was de zwakke plek ken aan te wijzen en tot nieuwe actie aan te sporen. Een voorstel van het bestuur om de bij dragen van de Kiesvereenigingen aan de Centrale te verlagen van f 0.60 tot f 0.40 per lid, werd met algemeene stemmen aangenomen. Bij de bespreking van het winterplan werd speciaal de aandacht gevestigd op de brochure van den heer A. Janse: „Bur gerlijke of kerkelijke politiek". Aan alle Kiesvereenigingen werd een exemplaar van deze brochure verstrekt. Daarna werd de vergadering met dank zegging gesloten. DE HILVERSUM 5 is erl Eénknops N. S. F. toestel met electr. dyn. luidspr. f 275. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Het „drama" te Woudrichem. Om een pagekopje te krijgen. In ons blad van gisteren gaven we het verhaal van een dame, die te Oudendijk gemeente Woudrichem, terwijl ze alleen thuis was, 's morgens om half tien door een man werd overvallen, die haar dwong de plaats van het geld aan te wijzen. Toen de kordate dame dit weigerde sneed de man haar het haar af, ging op zoek naar het geld en maakte zich met f25 uit de voeten. De politie werd met het geval in ken nis gesteld en ging op onderzoek uit Naar wij vernemen berust heel dit vreeselijke verhaal, en de moedige hou ding van de dame en het optreden van een kwaden „bandiet" op fantasie. Hoe de vork in de steel zit? De dame uit het verhaal verlangde al langen tijd met ongeduld naar het oogen- olik, dat zij haar lange vlechten zou kwijtraken en een snoezig pagekopje zou krijgen. Er was één onoverkomelijk be zwaar: manlief verzette zich er pertinent tegen en bleef onvermurwbaar ondanks smeeken en tranen zijner wederhelft. Dan nam de dame een kloek besluit. Een kap persbediende werd in het complot geno men, het „drama" werd in elkaar gezet en de vrouw triomfeerde. Haar list is gelukt en ze heeft haar pagekopje. Of er op dit gefantaseerde drama, nog een echt drama is gevolgd, weten we niet. Had-j e-me-maar overle den. In het Binnengasthuis te Amster dam is gisteren overleden het oud-raads lid C. de Gelder, beter bekend onder den naam „Had je me maar", die Zaterdag j.l. op het Rembrandtplein door een auto was overreden. De heer de Gelder bereikte den leeftijd van 75 jaar. Bekendheid verwierf hij pas toen hij door de anti-stemdwang of rapaille-partij in 1921 candidaat werd gesteld voor den gemeenteraad. Inderdaad werd hij geko zen en dit feit verwekte destijds heel wat opschudding. Het was dan ook niets an ders dan een ongepaste grap van een aan tal menschen, die zich niet met het kies stelsel konden vereenigen. De Gelder zag dit al heel spoedig in en maakte aan de grap een einde door als raadslid te be danken. Het drama te Echt. Twee jacht0;pzieners aangehouden. Gisterenavond werden uit Posterholt per tram gevankelijk naar Roermond ver voerd de beide jachtopzieners v. d. E., vader en zoon, als verdachten in het dra ma Putbroek (Echt). Beiden die geboeid waren, werden naar het Huis van Bewaring overgebracht. Op de plaats vanwaar vermoedelijk de schoten gelost zijn, werden een achttal onder het mos verborgen patroonhulzen gevonden. Een treinaanslag. In de buurt van Pragardon in Opper-Oostenrijk, on geveer 25 K.M. ten N.O. van Linz, is een aanslag op een reizigerstrein gepleegd. Onbekende daders hebben over een af stand van eenige honderden meters dwarsleggers en andere zware stukken op de rails gelegd. De aanslag mislukte aangezien de trein door de hindemissen wel tot stilstand, doch niet tot ontspo ring werd gebracht. In den trein werd een brandkast ver voerd, zoodat men aanneemt, dat de. mis dadigers het daarop gemunt hadden. Van de daders heeft men nog geen spoor kunnen ontdekken. Zigeuners over de grens. Er zijn weer Zigeuners aan de Belgi sche grens. Zij trachten bij Schijf er oveir te komen. De versterkte brigade der Kon. maréchaussée te Sprundel bewaakt de grens. Door de maréebaussées te Chaam zijn zes woonwagens met 30 zigeuners aan gehouden, die uit de richting Strijbeek- grens kwamen. Zij werden door de Rijks politie naar Breda overgebracht, alwaar zij thans in het woonwagenkamp aan de Lunetstraat onder voortdurend politietoe zicht verblijven. Relletjes te Enschedé. Het is gisteravond in Enschedé tot relletjes gekomen. In de Haaksbergerstraat, waar zich het schaftlokaal bevindt waar de Duitsche wevers van de firma Jannink zijn ondergebracht, hebben een groep op geschoten jongens met steenen naar het gebouw gegooid. Politie en marechaus- sée maakte charges met den blanken sabel en den gummiknuppel. Ook op andere plaatsen in de stad, waar menschen bjj elkaar stonden om over het geval te raten, werd er door de politie met en blanken sabel op ingeslagen. Enkele straten werden afgezet. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 1 December. De volgende zaken werden behandeld: Belastingzaken: J. V., 27 j., huishoudster te De Glinge (B.), wegens verboden invoer. Eidfch f 50 boete en verbeurdverklaring van de aange haalde goederen. Uitspraak f 50 of 10 d. h. en verbeurdverklaring. E. S., 27 j., werkman te De Glinge (B.), wegens verboden vervoer. Eisch f 50 en verbeurdverklaring. Uitspr. f 50 of 10 d. B. M. R., 42 j., zonder beroep te Glin ge (Zeeland) wegens verboden invoer. Eisch f 50 boete en verbeurdverklaring. Uitspr. f 50 of 10 d. h. B. H., 23 j., zonder beroep, te Clinge, wegens verboden invoer. Eisch f 25 boete en verbeurdverklaring. Uitspr. f 25 of 5 d. h. K. L. v. D., 29 j., zonder beroep, te Glinge, wegens verboden vervoer. Eisch f 50 boete en verbeurdverklaring. Uitspr. f 25 of 5 d. E. L. v. D., voornoemd, wegens verboden vervoer. Eisch f 50 boete en verbeurdverklaring. Uitspr. f 50 of 10 d. h. E. S., 27 j., landbouwersknecht, en A. K. S., 16 j., fabriekswerker, beiden te De Clinge (B.), wegens verboden vervoer. Eisch resp. f 50, en f 25 boete en ver beurdverklaring. Uitspr. Ie f50 of 10 d.; 2e f 25 of 1 mnd tuchtsch. B. M. R., 42 j., zonder beroep te De Clinge (B.), en J. V., 27 j., huishoudster te De Glinge (B.), wegens verboden vervoer. Eisch ieder f 50 en verbeurdverklaring en uitspr. ieder f 50 of 10 d. h. L. W. D'H., 36 j., landarbeider te Hulst, wegens verboden vervoer. Eisch f 50 boete en verbeurdverklaring. Uitspr. f 50 of 10 d. h. N. K., 48 j., straatmuzikant, zonder vaste woonplaats, wegens overtreding van de Rijwielbelastingwet te Meliskerke. Eisch f 10 of 4 d. h. Uitspr. Rijksadvo caat niet ontvankelijk verklaard. W. G. S., 29 j., arbeider te Zierikzee, wegens idem. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. J. A. v. d. S., 23 j., zonder beroep te Zierikzee, wegens idem. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. J. Tj. 32 j., koopman te 's Gravenhage, wegens idem. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. H. H„ 31 j., binnenschipper te Wissen- kerke, wegens het niet vertoonen van een geldig bewijs van aanmelding van de be lasting. Eisch f 10 of 4 d. h. Uitspr. f 7.50 of 3 d. P. K., 28 j., schippersknecht te Hedik- huizen, wegens als voren. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. A. H. R., 30 j., schipper te Hoboken, wegens als voren. Eisch f 10 of 4 d. Uitspr. f 5 of 2 d. h. T. L., 29 j., schippersknecht te 's Gra vendeel, wegens als voren. Eisch f 10 of 4 d. Uitspr. f 7.50 of 3 d. F. L., voornoemd, als voren. Eisch f 10 of 4 d. h. Uitspr. f 7.50 of 3 d. J. T., 19 j., schippersknecht te Ruinen, wegens als voren. Eisch f 15 of 6 d. h. Uitspr. f 10 of 5 d. N. S., 29 j., schippersknecht te Leeu warden, wegens als voren. Eisch f 7.50 of 3 d. h. Uitspr. f 5 of 2 d. B. K., 29 j., schippersknecht te Amster dam, wegens als voren. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. J. v. P., 31 j., schippersknecht te Lei den, wegens als voren. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. J. A. G., 25 j., schippersknecht te Nij megen, wegens als voren. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. A. G. J. v. W., 24 j., schipper, te Ant werpen, wegens als voren. Eisch f 7.50 of 3 d. h. Uitspr. f 5 of 3 d. A. G. J. v. W., voornoemd, wegens als voren. Eisch f 7.50 of 3 d. h. Uitspr. f 5 of 3 d. M. v. H., 25 j., schippersknecht te Al phen a. d. Rijn, wegens als voren. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. W. v. E., 35 j., schippersknecht te Dordrecht, wegens als voren. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. H. K., 38 j., schipper te Oldekerk, we gens als voren. Eisch f 10 of 4 d. h. Uitsp. f 7.50 of 3 d. H. K., voornoemd, als voren. Eisch f 10 of 4 d. h. Uitspr. f 7.50 of 3 d. J. P. P., 23 j., schippersknecht te Nij megen, wegens als voren. Eisch f 7.50 of 3 d. h. Uitspr. f 5 of 2 d. J. P. P., voornoemd, wegens als voren. Eisch f 7.50 of 3 d. h. Uitspr. f 5 of 2 d. J. L., 39 j., schipper te Ehrenbreit- stein (D.), wegens als voren. Eisch en uitspr. f 7.50 of 3 d. h. G. J. de K., 19 j., zonder beroep te Goes, wegens overtr. van de Wegenbelastingwet. Eisch en uitspr. f 10 of 4 d. H. J. P. M., 22 j., chauffeur, en H. S. 34 j., garagehouder te Middelburg, we gens overtreding van de Wegenbelasting wet te Domburg. Eisch M. f 5 of 2 d. h., S., f 7.50 of 3 d.j uitsp. resp. f3 of 2 d. en f7.50 of 3 d. A. P. van 't V., 22 j., koopman te Goes, wegens overtr. van de Wegenbelastingwet. Eisch en uitspr, f 20 of 8 d. h,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6