Onderwijs Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Ingezonden stukken Marktberichten. Burgerlijke Stand. Scheepstijdingen. J. Buster met 3* «temmen en M. Weet» strata met 23 stemmen. Ds A. A. Wildschut, Ned. Herv. predikant alhier, die het beroep aannam naar IJmuiden, hoopt op 10 Januari van zijn tegenwoordige gemeente afscheid te nemen en op 17 Januari te IJmuiden zijn intrede te doem 's-H. Hendrikskinderen. Benoemd tot secretaris der kerkvoogdij alheid, dhr D. J. v. d. Graaff. Deze benoeming is reeds den eersten November 1.1. ingegaan. Tot nu toe werd deze functie door den pre dikant vervuld. Omtrent de benoeming van een orga nist, waarvan wij de vorige week melding maakten, wordt ons nog gemeld, dat deze benoeming buiten den Kerkeraad om heeft plaats gehad, wat in strijd is met de kerkelijke reglementen. DrJ. G. Ubbink tot 1 Maart 1932 geschorst. De classis Woerden der Geref. Kerken heeft Vrijdag, op ad vies van de Commissie, die met Dr Ub bink een samenspreking had gehouden, waarbij bleek, dat Z.Eerw. op verschil lende punten van Schrift en belijdenis afwijkt, besloten Dr Ubbink in de bedie ning te schorsen en wel tot 1 Maart 1932. Naar de Stand, verneemt is aan de Commissie opgedragen verdere bespre kingen met Dr Ubbink te houden, om hem te bewegen zijn dwalingen te her roepen en er bij hein op aan te dringen zich over deze zaken in verbinding te stellen met de hoogleeraren van de Theol. School te Kampen en die van de Theol. Faculteit van de Vrije Universiteit. Het is te verwachten, dat zoowel Dr Ubbink als de kerkeraad van Zevenhoven zich aan dit schorsingsbesluit zullen houden. Bevestiging en Intrede. Zon dagmorgen werd cand. P. Bakker van Ellewoutsdijk bij de Geref. Kerk te Andel tot zijn dienstwerk ingeleid door z|ijn studievriend Ds L. W. Wessels te Ab coude. De bevestiger had tot tekst Matth. 13 39 en 1823. De gelijkenis van den Zaaier. Ds Wessels had als thema: Vier derlei gesteldheid des harten tegenover het Woord van God en behandelde: 1. de akker is niet week genoeg; 2. de akker is niet diep genoeg; 3. de akker is niet rein genoeg; 4. de akker zal toch vrucht dragen. Nadat door den bevestiger de plechtige handoplegging was verricht zong de gemeente Ds Bakker de zegen bede uit Ps. 34 3 toe. Des middags deed Ds Bakker, onder eveneens groote belangstelling, zijn in trede. Hij verbond zich aan de gemeente met de woorden van 1 Cor. 123—25: Doch wij prediken Christus den Gekrui sigde, den Joden wel een ergernis en den Grieken een dwaasheid. Maar hun, die geroepen zijn, beiden Joden en Grieken, prediken wij Christus de kracht Gods en de wijsheid Gods. Want het dwaze Gods is wijzer dan de menschen en het zwakke Gods sterker dan de menschen. Na de predikatie richtte Ds Bakker zich tot zijn familie, tot zijn. bevestiger en studievriend Ds L. W. Wessels en tot de gemeente, in wier vriendschap en lief de hij zich aanbeval. Nadat men den nieuwen leeraar een zegenbede had toe gezongen, werd de plechtige dienst ge sloten. Wemeldinge. Tot tijdelijk onderwijze res aan de openbare school alhier is be noemd mej. G. A. van Noort te Drie wegen. EenmeisjeinTongelre neergeslagen en beroofd. Zaterdagavond omsreeks 10 uur werd langs den weg in voormalig Tongelre een meisje gevonden, dat daar bewusteloos neerlag. Het bleek de 18-jarige dochter van den slager Roy te zijn. Het meisje werd naar huis gebracht, waar het tot bewustzijn kwam. Zij ver telde, dat zij met een hard voorwerp op het hoofd was geslagen, waarna zij be wusteloos neerviel. Uit haar taschje was een bedrag van f 57.50 verdwenen. De recherche zoekt den dader. Het slachtoffer had een buil op het achter hoofd en een inwendige verbloeding. Haar toestand is redelijk. De inbraak in het pen- sion „Kennemerland" te Wijk aan Zee. In samenwerking met de rijks- en gemeentepolitie zijn door de politie te Amsterdam twee personen ge arresteerd, die verdacht worden van de inbraak in het pension „Kennemerduin" te Wijk aan Zee. De beide verdachten zijn naar de badplaats overgebracht, waar zij een volledige bekentenis hebben afgelegd. Naar een derden medeplichtige wordt thans nog gezocht. Bij het verhoor kwam aan het licht, dat de inbrekers van Zon dag tot Dinsdagmorgen in het pension hebben vertoefd. Dinsdagmorgen zijn zij met de pakken gestolen goederen op den rug door het bosch naar de halte Velsen- Hoogovens gewandeld en van daar per electrischen trein naar Amsterdam ver trokken. De gestolen goederen hebben zij bij wijze van schulddelging aan een he ler, die hun gelden had geleend, ter hand gesteld. Een gedeelte van de gestolen goe deren kon reeds in beslag genomen wor den. Het onderzoek wordt nog voortge zet. (Tel.) Het Belgische brood. Te Rot terdam teogevolg® \m m omstandig heid, dat. de bakkem een rleiv)» «oort brood zijn gaan bakken, goedkoper dan het eigen brood was, de invoer van Bel gisch brood, die 6000 7000 brooden per dag heeft bedragen, afgenomen tot 3000 k 4000. Gestolen goed gedijt niet. Omtrent den diefstal van den postzak te Almelo wordt nader gemeld, dat men aan vankelijk meende, dat de zak, waarin de aangeteekende stukken zich hadden bevonden, geheel verdwenen was. Later echter bleek dit niet het geval te zijn, daar andere stukken, uit dien zak aan de geadresseerden besteld waren. Bij on derzoek vond men den label, welke aan den postzak bevestigd was geweest op de stortplaats van den Reinigingsdienst. Ten einde raad gaf men de zaak in handen van de politie. Men wist niet, welke stukken vermist waren, maar naar aanleiding van een oproep van den bur gemeester van Almelo, meldden zich en kele afzenders aan. Zoo bleek, dat o.a. vermist werd een brief inhoudende 6 obligaties Staatsspoor wegen 5 pet, een pakje waarin een zilveren vingerhoed, een pakje met vul penhouders en nog een pakje met 2 zil verbons en een abonnement op de Spoor wegen. Na lang zoeken kwam de politie op het spoor van den vermoedelijken dader N. R. in Almelo, als hulpbesteller bij de posterijen in dienst. Door de Enschedé- sche politie is later gearresteerd den daar wonenden broeder van R., die van heling werd verdacht. Ook H. R. werd gearres teerd. Beiden hebben een volledige bekentenis afgelegd. Van de ontvreemde voorwer pen is niets teruggevonden. De broeder van R. heeft uit vrees voor ontdekking alles verbrand, uitgezonderd de zilver bons] Een sensationeele geschiedenis. In het hartje van Groningen heeft een vermoedelijk znuw- achtig heerschap Donderdagavond een groote consternatie veroorzaakt. Dit per sonage had. namelijk plaats genomen op het dak van een der huizen aan het Zui- derdiep, en ondanks vriendelijke of harde woorden verkoos hij niet zich van zijin hooge plaats te verwijderen. Integendeel, toen politie en brandweer hem sommeer den naar beneden te komen, maakte deze van de dichtst in zijn nabijheid zijnde projectielen, t.w. dakpannen, gebruik, om deze naar het hoofd van zijn belagers te kogelen. De brandweer kwam daarna met lampen opdagen, om den man „in het zonnetje" te zetten, maar ook dit hielp niet, evenmin als de met een vuilnis-em mer gepantserde politieagent, die den man wilde benaderen resultaten kon boe ken. Tot men besloot een pistoolschot in de lucht af te vuren. Toen kwam de man tot bedaren, en kon hij, evenwel niet zon der een handgemeen met de poliie, wor den ingerekend, en naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd. Auto in een sloot gere den. Eender inzittenden v er dronken. Vrijdagnacht is een vrachtauto, toebehoorende aan en be stuurd door W. Alberts uit Hellendoorn, waarschijnlijk door een defect aan de stuurinrichting, te Vriezenveen in 'n sloot gereden. Mede inzittenden waren G, K., en J. N. De heer K. en de chauffeur kon den zich redden, doch de 23-jarige N. raakte in de cabine bekneld, daar de auto was omgeslagen. Vermoedelijk is hij door verdrinking om het leven gekomen. Hij is gehuwd en vader van 2 jonge kinderen. Brutale langvingers. Te Wildervank heeft Vrijdagavond een tweetal, tot nu toe onbekend gebleven in dividuen een brutaal stukje uitgehaald. Bij den manufacturier 0. werd bemerzt dat een persoon eenige rollen stof weg nam. Hij werd achtervolgd, en vluchtte over een brug, die hij voornemens was af te draaien. Een tweede persoon kwam voor de brug te vallen. Hij verloor daarbij een der rollen. De eerste persoon loste daarop een schot. Van da ontsteltenis, die hierdoor ontstond onder de achtervolgers, maakte de ander gebruik om ook over de brug te komen. Beiden werden daarna door politie en marechaussee achter volgd, doch zijn tot nu toe niet gevonden. Er bleken acht rollen stof te zijn ont vreemd, die een vrij groote waarde verte genwoordigden. Roofoverval te Ravenstein. Zaterdagnacht heeft, naar de Crt. meldt, te Ravenstein een brutale roofoverval plaats gehad, waarvan een oude man het slachtoffer is geworden en waarbij de roovers een bedrag van ongeveer f1600 hebben buitgemaakt. Zaterdagavond omstreeks elf uur werd de 70-jarige landbouwer T. Koerten, die even buiten de bebouwde kom der ge meente Ravenstein woont, gewekt door een verdacht geluid in zijn woning. Tot zijn groote ontsteltenis ontwaarde hij even daarna in zijn slaapkamer drie gemas kerde bandieten, die zich op hem wier pen en hem aan handen en voeten kne- velden. De oude man werd daarna weer op zijn bed geworpen, waarna de onver laten het huis van boven tot onder door zochten en alles overhoop haalden. Ten laatste vonden zij in een verborgen hoek je een geldzakje, waarin zich een bedrag van f1600 bevond. Met meeneming van dat geld heeft het drietal de woning daarna verlaten. Aanvankelijk durfde het slachtoffer geen alarm te maken, doch toen hij niets meer hoorde, heeft hij zich zoo goed en zoo kwaad als het ging van zijn leger stede gewenteld en heeft toen half krui pend, half loopencl zijn naaste buren weten fes bereiken, die echter toch mg op ongeveer W10 M. Jïfste.nd woonden. Hij wekte de bewoners. dfe de benden, waarmede Koeten gekneveld was, los sneden. Aanstonds werd nu de politie gewaarschuwd en om vijf uur 's morgens was de brigade-commandant der Konink lijke Marechaussee te Grave op de plaats van den overval. Zoodoende hadden de bandieten een voorsprong van ongeveer zes uur. Een direct ingesteld onderzoek bleef tot nu toe zonder resultaat. Men heeft echter het vermoeden, dat de die ven in de omgeving van Oss gezocht moe ten worden. Het verloop van dezen overval vertoont namelijk een merkwaardige overeenkomst met een, die eenige weken geleden even eens door drie personen te Heesch (bij Oss) gepleegd werd. De oude man heeft geen lichamelijk letsel opgeloopen. Hoe de daders in de woning zijn bin nengekomen is een raadsel. Sporen van braak werden niet gevonden. Ernstige val. In den Haar lemmermeerpolder is Zaterdagmiddag een landarbeider van een paard, dat hij uit een weide haalde, gevallen. De man werd met een zware hersen schudding opgenomen en naar zijn wo ning vervoerd. Zijn toestand is zeer ern stig. Over de voordeelen van Kippen- en Eendenhouderij en een prachtige Kippen-scheurkalender. Een lezer vraagt mij: Kunt u mij eeni ge inlichtingen geven betreffende de kip penhouderij. Mijn plan was om te begin nen met kippenhouden en zoo mogelijk hiermede een positie te verkrijgen. Zou het in dezen tijd gewenscht zijn er mede te beginnen of zou er geen bestaan meer in zitten. Kan een kip f 2.50 p. jaar op leveren? Is van eendenhouderij meer te verwachten? Ik kan op deze vragen kort antwoor den door eenvoudig te zeggen, dat ik u afraadt aan kippen- of eendenhouderij te beginnen met het oogmerk daar een be staan in te vinden. Kippenhouden om er geld mee te verdienen kan men alleen op een boerderij of op een terrein dat veel voedsel van nature biedt en waar men niet veel werkloon aan de kippen behoeft te besteden. Als onderdeel van de boerderij is er voordeel, als hoofd-bestaansvak is het echter een uiterst aanlokkelijk doch onzeker bestaan. Alleen menschen met groote ervaring die een zeer goed uitgere kend zuinig beheer voeren, kunnen er in slagen als hoofdmiddel van inkomen er van te bestaan. Alle beginners die het vak nog moeten leeren, loopen vast als zij te groot beginnen. Er komt nog bij dat de tijden thans zeer onzeker zijn, en ik de toekomst der pluimveehouderij niet al te rooskleurig beoordeel. Mij zijn gevallen bekend, dat groote fokkers van naam, die eenige jaren geleden er nog pracht-pluim- veebedrijven op nahielden thans hun kip pen hebben opgeruimd en zoo goed en zoo kwaad als het ging varkens zijn gaan hou den. Verder weet ik uit dagelijksche erva ring, hoevele bedrijven, zoowel in ons land als in het buitenland, na jarenlang ern stig werken, dure exploitatie door val- nest-controle enz., thans met ziekten als verlamming te maken hebben, waardoor alle voordeelen, zelfs bij uiterst bekwame vakmenschen verloren gaan. Er zijn mij ook flinke bedrijven bekend, die feitelijk alleen nog maar bestaan bij de gratie van den voerhandelaar, bij wien zij flink in het krijt staan. Waag u dus in dezen tijd niet aan een pluimveebedrijf om daar een bestaan in te zoeken. Omtrent de eendenhouderij kan ik n ook niet gunstig adviseeren. Op een ter rein met veel slooten en veel natuurlijk voer kan een eend aardig wat opscharre len en dan op wat graan nog rendabel produceeren, doch dit geldt slechts voor kleine troepjes eenden hier en daar ver spreid. Eendenhouderij als vak is min stens even moeilijk als kippenhouderij en kan alleen slagen als men over goedkoop voer beschikt zooals vischafval, slacht afval, enz. Doch ook dit vak moet geleerd worden en het fokken van goede legeenden is ook weer een heele kunst, die men niet zonder veel l.eergeld te betalen, leeren kan. Eendenhquderij in het groot met minder waardig materiaal loopt in tijd van een oogenblik vast. Zoowel van kippen- als van eendenhou derij1 is dus mijn advies ten opzichte van menschen, 'die thans een bestaan zoeken omd'at ze andere inkomsten verloren heb ben, ongunstig. Op papier is het heel mooi uit te rekenen, dat een kip wel f 2.50 winst kan opleveren, doch in de practijk komt daar bij beginners niets van terecht. Ik krijg in den laatsten tijd veel van dergelijke brieven en ook menschen die mij hierover opzoeken en men denkt dan dat ik wel een uitkomst in de kippenhouderij zal weten. Mijn standpunt is dat de pluim veehouders die er zijn met raad en daad geholpen moeten worden om te kunnen blijven volhouden, doch dat er geen nieu we meer bij moeten komen. Degenen, die er zijn, kunnen vooral door het lezen vein tijdschriften, boeken en artikelen in de kranten hun winteravonden nuttig maken voor hun bedrijf. Voor degenen die Duitsch kunnen lezen kan ik voor St. Nicolaas een pracht ca deau aanraden, waar ze een heel jaar en langer veel genoegen en voordeel van kun nen hebben. Het is n.l een scheurkalender voor pluimveehoiuders, een verbazend aardig idee dat ik nog nergens in de wereld zoo gezien heb. De kalender heeft een flink fcrmsat vsua ongeveer 25 bij 18 0.M, «a heeft 106 afecheut'bare fcla&djtj, nX éér, voor iedere weeL en één 70s iodsren Zon dag. De voorkant der bladen bevat prach tige photo's op het gebied der pluimvee houderij, zoowel op sport- als cv nut- bied. De achterkant van elk blad draagt al naar het seizoen, massa's nuttige wen ken. Feitelijk is dus deze scheurkalender een flink leerboek met vele mooie in teressante foto's. Het doel is, volgens den schrijver, den bekenden directeur van het groote proefstation te Halle-Grölwitz, R. Römer, om met schoone foto's aangenaam bezig te houden en door opstellen de de pluimveehouders nuttige wenken te ge ven. De kaleuder is verkrijgbaar via den boekhandel bij Fachner und Fischer te Leipzig en kost slechts twee Mark. Ik durf hem werkelijk voor lederen pluimvee houder aan te bevelen. DR. TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze lezers worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. AMSTERDAM. Het uitgaande vliegtuig van de K.L.M. „De Valk" is Zondagmor gen te 6.17 uit Marseille vertrokken en te 11.22 te Rome geland. Vandaar is het te 12.22 weer opgestegen en te 15.20 te Brindisi aangekomen. UTRECHT. Op 47-jarigen leeftijd is hier ter stede overleden de heer E. Cornelis- sen, directeur van het Utr. Sted. Orkest. ENSCHEDE. Omtrent de staking bij de Fa Jannink wordt nog gemeld, dat vanmorgen geen der Duitsche werkkrach ten is aangekomen. Een der firmanten van de Fa J. is daarop naar Duitschland gegaan om per auto werkwilligen naar de fabriek te brengen, maar hij keerde onverrichter zake terug. HEERLEN. Zaterdagavond kwam in een café te Brunssum zekere C. binnen, die een schot met een revolver in de maagstreek had ontvangen. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. C. had con tributies geïnd en was op weg naar huis door een onbekend gebleven persoon overvallen. HERWIJNEN, Zondagavond kwam de heer W. de Bruin uit Gellikem met zijn auto in een straat, die naar den dijk voert, tegen een stoep terecht, met het gevolg, dat de auto regelrecht de Waal inreed. Gelukkig raakte bij het vallen de kap los, zoodat de heer B. zwemmen de den wal kon bereiken. Het water is ter plaatse zoo diep, dat de auto nog niet is gevonden. NEW-YORK. De organisatie van spoor wegarbeiders heeft een voorstel tot vrij willige loonsverlaging van 10 pCt., voor gesteld door een commissie, gevormd uit de 9 groote spoorwegmaatschappijen, verworpen. Wisselkoers. Amsterdam, 23 Nov., 2.30 u. Parijs 9.759.76. Londen 9.069.16. Brussel 34.5934.61. New-York 2.49 2.49%. Berlijn 5959.05. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie I Zou ik een klein plaatsje in uw blad mogen verzoeken? Bij voorbaat mijn dank. Is er onder de lezers en (of) lezeres sen van dit blad niet iemand, die onze soldaten een goed hart toedraagt en te vens een orgel overcompleet heeft Het gebeurt wel eens, dat door het luis teren naar de Radio het orgel onbespeeld blijft staan, en daardoor gemist kauwor den. En ons Militair Tehuis heeft een or gel zoo broodnoodig. Het aanschaffen er van kost echter veel te veel. Vandaar mijn vraag naar een goedhartig iemand, die ons aan zoo'n overcompleet orgel kan helpen. Gij verwerft ermee niet alleen den dank van het Tehuisbestuur, maar vooral van talloos vele soldaten, die genieten van het bespelen zelf of van het luisteren naar bekende klanken, die herinneringen aan thuis wakker riepen. Is daar zoo iemand in Nederland Een enkele briefkaart aan mijn adres zal het Bestuur in actie brengen om te zorgen, dat het instrument zoo spoedig mogelijk van eigena(a)r(es) verwisselt. In hoopvolle afwachting, De Secretaris van het Militair Tehuis in Gorinchem: W. SPLIETHOFF, Ev. Luth. pred. Rotterdam, 23 Nov. 1931. Veemarkt. Aanvoer: 562 Koeien en Ossen, 289 Vette Kalveren, 444 Schapen en Lammeren, 954 Varkens. Prijzen per y2 K.G.: Koeien 1924, 32,5—34, 37,540, Vette Kalveren 40-45, 52,557,5, 6567,5, Schapen 2330, idem per stuk f 14f 18, Overj. lammeren per stuk f 16f22, Varkens 18, 19, 20 ct. p. p. Koeien aanvoer flink met langzamen handel, prijzen iets stijver, een enkel prima ex. tot 2 cent boven noteering. Stieren nóg onvoldoende aangevoerd, geen noteering. Vette kalveren flinke aanvoer, handel stroef, de prijzen waren in vergelijking met vgrigen Dinsdag zeer moeilijk t.e handhavers. Pen enkel j>rim« kalf tot 5 cent, boven rMeerlng. Srhfcjien en lammeren kleine aanvoer, aanvanke lijk weinig handel, later iets williger. Prijzen tengevolge van den korten aan voer iets hooger. Varkens aanvoer klein, handel lui met iets lagere noteering. Een enkel best ex y2 cent boven noteering. Afloop flauw. Er waren maar enkele zouters aangevoerd. Zoo goed als geen handel, geen noteering. Zaden geel mosterd 1315, karwij- zaad 2123, lijnzaad wit bloei zaai 9 10, lijnzaad voer 79, lijnzaad blauw bloei zaai 910, blauw maanzaad 24 26, koolzaad 1214. Vlas 650 K,G. blauw 0.5O—0.55, 3900 K.G. Holl. geel gedeeltelijk verkocht voor 0.50, 2000 K.G. dauwroot onverkocht. Stemming zeer flauw. AardappelenBrielsche Eigenheimers 3.503.80, Zeeuwsche Eigenheimers 3.30 3.50, blauwe eigenheimers 3.253.50, Friesche eigenheimers 33.50, Zeeuw- .sche bonte en blauwe 44.50, eigenhei mers drielingen 2.202.60, eerstelingen 33.25, per H.L. Westl. ronde 68 per K.G. Aanvoer redelijk. Vraag kalm. Graanmarkt. Gerst f6.25—f7, Haver f5.75f6.50, Kleine groene erwten f 11.75 f 13.50, overigens f 8.5011, Schokkers f 19f23, Verder van f10f 17. Bruine boonen naar kwaliteit van f8f 10.50, soms iets meer. La plata-mais f82 per last. MIDDELBURG. Op de veiling van 20 Nov. werden de volgende prijzen besteed: Zeeuwsche Blauwe aardappelen 1.32, id. poters 5572, bonte poters 5057, per 25 K.G. Tomaten 1827, spruiten 520, veldsla 715, witlof 10—28, winterpos- telein 9, spinazie 212, uienO.l6, wijnpeen 2, Nantespeen 25, kroten 45, kasstoksnijb. 5962, koolrapen 12, kas snijbooen 53, kasprincessen 5658, kas rentegevers 5659, alles per K.G. chry santhen 413, anjers 11, snij groen 9, alles per bos. Chrysanthen 1.5—4, idem planten 7, asperagus plumases per stuk of per pot. Peen 2.256, rapen 0.253, kroten 0.5 5, rammenas 2, prei 2.56, boerekool 1.5—3, savoye kool 0.54.25, roode kool 1.54, witte kool 2.5, selderie 12.5, knolselderie 0.54, andijvie 0.11.5, kropsla 0.52, bloemkool 113 per bos of stuk. GOES, 23 November 1931. Groentenvei- ling: Tomaten 26, Witlof 1017, idem 2e soort 6, Kassnijboonen 31, Spinazie 18, Spruiten 46, idem 2e soort 23, Uien 2, Wijnpeen 0.60—2.50, Rapen 0.40, Aard appels 2,80, idem poters 2.40 gulden alles per 100 K.G. Bloemkool le soort 56, idem 2e soort 25, Roode kool 12.30, Savoye- kool 1.103.30, Kropsla 0.600.80, Andijvie 1.20, Knolselderij 1.50, Bloemen 2 gulden, alles por 100 stuks. Bloemen 2, Wortelen 5.20, Prei 4.40—7.10, Rapen 1—2.70, Knol selderij 1 gulden, alles per 100 hos. Duin konijnen 51 ct. per stuk. MIDDELBURG. Gehuwd: J. M. Lameijn, 21 j. en A. J. Griep, 24 j.; P. H. Krijger, 21 j. en C. Wielemaker, 19 j.; S. Gil lissen, 24 j. en C. Hendrikse, 25 j. Bevallen: W. Neuféglise, geb. Aerts, d.; M. E. P. v. Boven, geb. Bruker, z. Overleden: K. Toutenhoofd, 78 j., wed. D. Ludikhuize. GOFS. Huw.-aang.: Wilhelmus Hermes, 40 j. en Sylvia Leonia Verhoeven, 39 jd'. Geboren: Marinus Johannes Jacobus, z.v. Marinus van Stee en Alida Jaooba Antonia Emans. Stoomvaart-Mij Nederland. J. P, .COEN, uitr., 21 v. Colombo. TABIAN, uitr., pass. 20 Gibraltar. POELAU TELLO, thuisr., 21 v. St. Said1. ENGGANO, thuisr., pass. 19 Nov. Perim. Rotterdamsche Lloyd. DJEMBER, thuisr., pass. 20 Nov. Kaap d'el Arrni. MODJOKERTO, uitr., pass. 20 Perim. KOTA INTEN, 21 v. Batavia n. Rotter dam. KOTA NOPAN, uitr., pass. 22 Ouessant. KOTA PINANG, thuisr., 20 v. Belawan. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot dien .avond v.an 23 Nov.: Meerst matige, Oostelijke tot Zui delijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, kans, vooral in 't Westen, op eenige re gen. Weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Dinsdag 4 u. 30.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3