Uit de Provincie. Kerknieuws. wijze door praktijken van omkooperij schade ondervinden, en zij, die op eenige wijze van dergelijke praktijken kennis krijgen en meenen, daartegen stappen te moeten doen, kunnen hiervan schrifte lijke mededeeling doen aan het secreta riaat der maatschappij. Dit zendt de be treffende stukken aan de commissie, die de zaak, voor zoover mogelijk, nader zal onderzoeken. Wanneer de commissie dit gewenscht acht, zal zij zich, na gehou den overleg met den klager, richten tot de(n) schuldige(n). Of het wenschelijk zal zijn vervolgens nog tot nadere maatregelen over te gaan, en zoo ja tot welke, zal pas kunnen blij ken uit de praktijk en uit de behandeling van ieder geval afzonderlijk. Het spreekt vanzelf, dat deze behandeling, behoudens eventueel verder te nemen maatregelen, strikt vertrouwelijk zal zijn. Brieven, die hieromtrent aan het secretariaat gezon den worden, richte men aan de „Steek penningen-Commissie" met toevoeging „vertrouwelijk". De commissie, die voor- loopig als proef zal worden ingesteld, zal bestaan uit de heeren: H. Smidt van Gelder, voorzitter, K. G. Honig Mzn en H. van der Masch Spakler, leden. Naar men weet heeft het onderwerp sinds geruimen tijd een punt van behan deling in den boezem van deze organisa tie en ook van bespreking tusschen haar en andere organisaties, uitgemaakt. DE HEER COLIJN OVER DE VOOR GESTELDE STEUN AAN DE SUIKERBIETENTEELT. Wij laten hier nog een gedeelte volgen van de rede door den heer Colijn bij de behandeling van het amendement-Van den Heuvel in de Tweede Kamer gehouden. De heer Colijn erkende volmondig, dat dit niet de beste vorm en ook niet de' beste gelegenheid was om den steun, dien men aan de suikerindustrie wil geven te verbeteren. „De beste gelegenheid om over den steun aan de suikerindustrie te spreken komt straks 'bij de behandeling van het ontwerp, waarbij de steun aan de Neder landsche suikerindustrie ter sprake komt. De beste vorm is het niet, omdat naar mijn oordeel die beste vorm hierin moet worden gezocht, dat de teeltpremie, die nu wordt verleend, behoort te worden ver hoogd, terwijl de oplossing niet behoort te worden gezocht in een verhooging van het invoerrecht. Maar wat is nu het geval? Het ontwerp tot verleening van steun aan de suiker bietenindustrie is niet voor amendeering vatbaar; er is uitgetrokken een memorie- post en verder is er een Memorie van Toe lichting. Maar men kan toch niet die Me morie van Toelichting gaan amendeeren. Er is dus voor de Kamer geen gelegen heid om bij1 de behandeling van dit wets ontwerp van haar gevoelen tegenover de Regeering te doen blijken in een vorm, dien zij kan doorzetten. De toestand is nu zoo: de Regeering zegt: ik heb een voor stel en dat voorstel acht ik goed en ge noegzaam. Mijnheer de voorzitter! Ik ben over tuigd, dat een groot deel der Kamer, stel lig de meerderheid, van oordeel is, dat dat voorstel niet genoegzaam is, dat de Re geering bij den steun aan de suikerbieten teelt verder moet gaan dan zij op het oogenblik bereid is te gaan. Maar de Ka mer kan dat gevoelen bij hoofdstuk V niet effectueeren en hier is nu de gelegen heid om het wel te effectueeren. De .Regeering plaatst ons, althans de genen, die van oordeel zijn, dat de bieten teelt aanspraak kan maken op krachtiger steun dan de Regeering biedt, feitelijk voor een dwangtoestand en juist daarom ben ik van oordeel, dat de Kamer, wan neer men werkelijk van oordeel is, dat de suikerbieten krachtiger gesteund moeten worden dan op het oogenblik het geval is, dit amendement zal moeten aangrijpen, omdat haar geen enkele uitweg overblijft. Behalve wanneer de heer Minister zou willen verklaren, cordiaal verklaren, dat hij bereid is bij zijn ambtgenoot van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw krach- tigen aandrang uit te oefenen om de rege ling, welke door dien Minister is voor gesteld, in gunstigen zin te wijzigen. In dien de Minister bereid zou zijn een der gelijke verklaring af te leggen, dan wil ik mijn best doen om den voorsteller van het amendement te overtuigen, dat hij zijn amendement zou behooren in te trekken. Maar indien de Minister mij niet kan te gemoet komen, moet ik van uit deze dwangpositie, waarin ik verkeer, mijn stem zelfs geven aan het amendement van den heer Van den Heuvel." Nadat de Minister van Financiën ge antwoord had, vervolgde de heer Colijn: Nu vraag ik: is het antwoord, dat de Minister heeft gegeven op de vraag, die ik hem gesteld heb, bevredigend? Kan ik daarin aanleiding vinden om mijn fractie genoot te adviseeren om zijn amendement in te trekken? Ik ben van oordeel, dat ik dat niet kan doen. Men mag daar anders over oordeelen, maar mijn ervaring leert mij, dat men goede maatregelen voor den landbouw der Regeering als het ware uit de keel moet halen. Nu is er een gelegen heid om op het oogenblik iets te doen in het belang van den landbouw, en wanneer men hoort, hoe de Iandbouwvertegenwoor- digers langzamerhand in het debat in een geprikkelden toon beginnen te spreken, zooals wij dat vanmiddag zelfs hier heb ben gehoord, dan behoeft men niet te vra gen, hoe dat in het land is. Dan kweekt men bij onze landbouwende bevolking langzamerhand een opstandige stemming. De heer W ij n k o o p. Dat komt toch. De heer C o 1 ij n Daar wil ik in ieder geval niet toe meewerken. De heer W ij n k o o p Daar werkt gij toe mee, want gij laat de lasten drukken op de armsten der boeren. De heer C o 1 ij n Ik heb nu gelegen heid om iets in het belang van den land bouw te verrichten, terwijl de Minister mij niet op een manier, die bevredigt, de ver klaring heeft gegeven, dat ook op een an dere manier op voldoende wijze in het be lang van den landbouw kan worden voor zien; en dit niet zoo zijnde heb ik voors hands nog geen aanleiding gevonden om den heer van den Heuvel te adviseeren zijn amendement in te trekken. WIJZIGING BEGROOTING LEENINGFONDS. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging en verhoo ging van de begrooting van het Leening- fonds voor 1931. Hierbij worden de vol gende uitgaven in aanmerking gebracht als crisisuitgaaf ten laste van de begroo ting van het Fonds voor 1931: le. het rentebedragend crediet ten be hoeve van de aardappelmeelindustrie in de Veenkoloniën, uit te betalen in 1930 en zoo noodig in 1931, zijnde f4.500.000. 2e. de uitkeeringen ten behoeve van verbouwers van suikerbieten over den oogst 1931, uit te betalen in 1931 en zoo noodig in 1932, alsmede voorschotten op die uitkeeringen, uitgetrokken als Memoriepost; 3e. de subsidiën en kosten in verband met bestrijding van buitengewone werk loosheid; voorschotten op subsidiën en andere voorschotten voor zooveel deze hooger zijn dan die in normale jaren daarvoor plegen te worden gedaan; en 4e. de bijdragen in den vorm van sub sidiën aan werkloozenkassen ten bedra ge van 100 pet. der bijdragen van de leden over 1931 en de bijdragen in den vorm van subsidie aan werkloozenkas sen, voor zooveel zij meer bedragen dan !Ö0 pet. van de bijdragen der leden, deze bijdragen voor zooveel zij hooger zijn dan in normale jaren daarvoor pleegt te wor den gedaan. In totaal bedragen deze uitgaven onder le tot en met 4e f 17.930.000. Met nog eenige andere bedragen wordt dit in totaal f20.809.000. Tegenover deze uitgaven staan crisis ontvangsten tot een bedrag van f 4.290.000 w.o. een bedrag van f 700.000 als opbrengst over 1931 van de 30 opcenten op den tabaksaccijns op sigaretten. Een kapitaalverstrekking ad f 16.519.665 uit het saldo van het Leeningfonds is derhalve noodzakelijk. DE RADIO-DOKTER, steeds en overal te ontbieden. J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Wemeldinge. Aan den heer C. Feijtel Cz., kantonnier bij den Rijkswaterstaat is op zijn verzoek met ingang van 1 Dec. a.s. eervol ontslag verleend. Kloetinge. Zaterdagmiddag speelde de voetbalvereen. K.V.V. I en II gecombi neerd pen wedstrijd tegen Roda I en II uit Goes. De uitslag was 80 voor K.V.V. Souburg. .(Vervolg Raadsverslag.) De voorz. vraagt machtiging namens B. en W. om f 50 000 te leenen als kasgeld1. Dhr Suurmond vraagt of dit bedrag dadelijk noodig is. De voorz. antwoordt dat half December reeds een groot deel hiervan noodig is. Goedkeuring wordt ver leend. Dhr Suurmond' vraagt of dhr de Keijzer nu vervalt als derde ambtenaar ter Secr. Geantwoord wordt, dat deze weigert voor de benoeming in aanmerking te komen. Dhr de Priester vindt een volle kracht een voordeed voor de gemeente. Besloten wordt om sollicitanten op te roepen. Voortgegaan word't met behandeling be grooting. Dhr Suurmond' wil bezuinigen op den post vacantiekolonies. Dhr Leenhouts is voorstander van de zen post Weth. Cijsouw vindt het een zeer goede instelling en is er voor d'e post te hand haven. Besloten wordt de post te hand haven. Tegen dhrn. Suurmond en Lo- rier. Dhr Suurmond wil f50 bezuinigen op den post bouwpolitie (gemeenteopzichter) en wil desnoods zijn taak beperken tot het meer technische. B. en W. kunnen verschillende zaken zelf controleeren. Dhr de Priester vraagt hoe de nieuwe wethouders tot de conclusie zijn gekomen d'at meer werk is te verrichten door de bouwpolitie. Spr. is evenwel er voor om te verhoogen, gezien het meerdere werk in d'e toekomst. Dhr Jansen vraagt of B. em W. reeds stappen hebben gedaan om den grond in eigendom der gemeente productief te ma ken. Weth. Jacques antwoordt dat de opzich ter een andere instructie heeft dan vroe ger welke meer werk meebrengt, vandaar het voorstel tot verhooging. Weth. Cijsouw zegt, d'at door den op zichter meer werk wordt gepresteerd. Dhr Suurmond is niet bevredigd door het antwoord van B. en W. inzake de werkzaamheaden van de bouwpolitie, maar neemt genoegen met de verhooging gezien de verbeterde toelichting. Dhr Suurmond' is tegen gemeentelijk woningbedrijf. Dhr Jansen is er voor, en stelt voor om B. en W. uit te noo- d'igen met plannen te komen voor gemeen telijken woningbouw. Het voorstel-Suurmond om het maken van bouwplannen uit te stellen, wordt verworpen met 3 stemmen voor. (Suur mond, Lorier «n Cijsouw.) Dhr Jansen vindt de post onderhoud straten en pleinen van f 2400 te laag ge raamd. Er bestaat gebrek aan bouwgrond. Hjj wil daartoe gronden gaan onteigenen, ter bestrijding van de werkloosheid. Dhr Goedbloed acht ook de post te laag. Hij wil de post van f 6300 voor den nieuwen weg schrappen en met een plan tot radicale verbetering komen. Deze straat moet in het Prov. Wegenplan op genomen worden. Dhr Suurmond vindt de post onder houd pleinen en plantsoenen te hoog ge raamd'. Hij wil door deskundige werkloo- zen hier werkzaamheden laten verrichten. Dit kan een groot voordeed geven. Spr. stelt voor f 150 te verlagen. Hij is te vreden met .de toezegging om den post Nieuwen weg ad' f 6300 te schrappen. Dhr Priester wil weten wat B. en W. beoogen met den nieuwen weg. De voorz. zegt, dat het plan bestaat om dezen weg onder Provinciaal beheer te krijgen. Weth. Cijsouw vindt den post f2400 niet te hoog geraamd'. Dhr Goedbloed wil uitstellen en de ge- heele weg afdoende verbeteren. Dhr Lorier acht d'e toestand van den weg zóó, dat verbetering zeer noodig is. De hoornen rooien is zeker noodig. Dhr Janssen wil zoo noodig een lee ning aangaan ter voorziening 'in bouw- bouwgrond en werkgelegenheid. Dhr Leenhouts wil de nieuwe weg bren gen op bet Wegenplan. Dat is voor de gemeente het voordeeligst. De voorz. constateert dat ieder het er over eens is, dat verbetering zeer noo dig is. Dhr d'e Priester wijst er op, dat de gemeente toch ten allen tijde onderhouds plichtig blijft,. Dhr de Priester stelt voor de post f 2400 te verhoogen met een post onvoorzien, ter verbetering bestrating. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 4 st Het voorstel-Suurmond' om de post on derhoud wegen met 150 gld. te verlagen werd' verworpen met 8 tegen 3 st De veerman aan de Abeele wordt weer voor een jaar herbenoemd. Dhr Janssen vraagt, of de Zuid-Neder- landsehe Radiodistributie-Mij. buiten haar bevoegdheid gaat en of hier geen voor deelen zijn te behalen voor de gemeente. Dhr v. Soelen wil d'e post schoolreis jes ad' f 100 schrappen. Hij wil het sub sidie muziekcorps verhoogen met f 10 en brengen op föO. Dhr d'e Priester wil de post instand houden schoolgebouwen verhoogen. Spr. verdedigt de post schoolreisjes. Spr. wil aan diverse muziekverenigingen per con cert een vergoeding geven van f 10. 'Dhr Suurmond' wil de post schoolmeu- belen verlagen met f 100 en de post schoolreisjes schrappen. Dhr d'e Priester verklaart zich tegen uitstel van verschillende posten en prijst den vorigen wethouder Melis, daar deze zeer goed' de belangen der openbare school behartigd heeft. Voorstel afschaffing post schoolreisjes wordt aangenomen meft 6 tegen 6 st. Het voorstal-Priester f 10 per concert tot een maximum van f80 word't ver worpen enkel de S.D. en dhr Goedbloed voor. Het voorstal-De Priester verhooging post schoolmeubelen, wordt verworpen met 8 tegen 3 st. Dhr Goedbloed wil de voorgestelde ver- >ooging subsidie met f 2000 voor het burg. armbestuur handhaven. Dhr. de Priester onderstreept dit. Dhr Suurmond zegt: iedere commissie ondervindt in de practijk, dat voor de menschheid niet gedaan kan worden wat zij wel wenscht. Dhr Arendse zegt, dat het burg. armbe stuur geen onverantwoordelijke stappen doet. Beide wethouders ?rjn voor de ver hooging met f2000, benevens de voor zitter. Dhr Suurmond neemt zijn gezegde, dat de heer de Priester die behoeften der ar men onevenwichtig vervult, niet terug. Hierop ontstaat een dispuut tusschen spr. en dhr de Priester en anderen. De voorzitter sluit hierover de discussies. Een voorstel-Suurmond om de post met f 1000 te verlagen word't verworpen met 9 tegen, 2 st. (de antirev.). Nu komt aan de orde de werkloozen- zorg. Dhr De Priester vraagt wat B. en W. denken voor de werkloozen te doen. Weth. Jacques zegt, dat met het Pol derbestuur is gesproken over een werk- object van f160.000. Ook met den heer Ir Stevens is gesproken over een ander plan. Weth. Cijsouw deelt mede, dat ook met den eigenaar te West-Souburg over het slechten van een heuvel aan den Bergweg is gesproken. Hierop kwam nog geen antwoord in. De voorzitter zegt, dat met den Polder nog geen overeenstem ming is bereikt. Ook op Vluchtenburg is nog graafwerk voorhanden. Dhr De Priester uit zijn tevredenheid over de activiteit van B. en W. Maar hij heeft gehoord, diat het met den Polder zal mislukken. Hij ziet evenwel nog meer werk namelijk een rijwielpad aan den Nieuwen weg. Ook wil hij met den Wa terstaat in overleg treden om het jaag pad oostzijde kanaal geschikt te maken voor rijwiel verkeer. Verder kan de mo gelijkheid nog onderzocht, om langs den Ouden weg een fietspad gereed te ma ken. Ook de verbinding met Koudekerke kan verbeterd. Spr. vraagt vervolgens of door B. en W. stappen zijn gedaan bij de Regeering ter verkrijging van eventueele subsidie. De voorzitter zegt dat desteun- J regeling bijna klaar is, doch nog niet voor indiening gereed. DRAAGT UW PENNING BIJ! Het restauratie-comité van het Raad huis te Veere verzoekt ons het volgende te plaatsen: Het aantal oude gebouwen in ons land van buitengewone, wereldvermaarde schoonheid, is niet zoo heel erg groot. Het is plicht van overheid en volk, in stand te houden wat wij nog bezitten aan bouwkundig schoons en kostbaars. Onze overheid is zich van dezen plicht bewust en zij doet, door Monu mentenzorg, wat zij met de haar ter be schikking staande middelen doen kan. Ons volk zal als regel slechts plaat selijk iets kunnen doen, waar het geldt bouwwerken in verval te restaureeren. Immers: een gebouw is uit zijn aard ge bonden aan de plaats, waar het staat. Maar er zijn kerken en raadhuizen, torens en paleizen, die geen bezit van stad of provincie, maar van de gansche na tie zijn. Een der eersten hiervan is het mooie oude Raadhuis van Veere, dat ook als een der sterkste aantrekkingspunten van het vreemdelingenverkeer naar Ne derland een nationaal bezit is, dat alleen reeds daarom in eere gehouden dient te worden. Een diepgaand onderzoek heeft aange toond, in welke mate het verval hier angstwekkend dreigt. Dezer dagen moest zelfs, voor den duur der restauratie, tot ontruiming be sloten worden. Onder de kundige leiding van Monu mentenzorg is het herstel thans ter hand genomen. De regeering stelt reeds een belang rijke som beschikbaar; de provincie Zee land steunt en het kleine oude stadje (1 zelf draagt tot aan de grens van zijn ver mogen zelf bij tot het herstel. Maar daarbij kan het niet blijven. Finantiëel en moreel hebben de over heden den steun van het Nederlandsche volk voor dit Nederlandsche werk van noode. De restauratiecommissie, die zich ten doel stelt, deze belangstelling te wekken, heeft besloten tot de instelling van een bouwpenning. Deze is onlangs gereed ge komen en een afbeelding er van treft men hierbij aan; hij is gemodelleerd door den beeldhouwer H. J. Etienne en geslagen door de Koninklijke Begeer. Zij, die aan het restauratiefonds bijdragen, ontvan gen als blijk van waardeering voor hun steun zulk een penning, en wel voor gif ten van f 6.of hooger een afslag i n b r o n s en voor giften van f 25.of hoo ger een afslag in zilver. Bovendien zullen uitsluitend voor de eerste 12 giften van f 500.verstrekt worden van 112 genummerde afslagen van den bouwpen ning in goud. Voor giften beneden f 6.die het restauratiefonds ook dankbaar zal ont vangen, wordt een fraai gedrukt bewijs van ontvangst gezonden. MET NADRUK WORDT U GEVRAAGD: DRAAGT UW PENNING BIJ TOT HERSTEL VAN HET RAADHUIS TE VEERE1 Stort uw giften, of gireert ze, op post rekening no. 182289 van den secretaris- penningmeester der Restauratiecommis sie te Veere. In volgorde van binnen komst der giften wordt u de penning rechtstreeks door de Koninklijke Begeer te Voorschoten toegezonden. Dhr Suurmond heeft reeds gesproken over de mogelijkheid van hoogere steun- bijdragen door het Rijk. Hij zou willen bevorderen, dat de werkloozen niet te vroeg zullen aangewezen worden op de steunregeling. Spr. zou do gerooide hoo rnen in de Parklaan trachten in bezit te krijgen. Dan kunnen deze worden fijn gemaakt. De laan zelf kan dan tevens opgeknapt. Weth. Cijsouw zegt, dat B. en W. 't plan hebben om deze op te ruimen. Dhr Van Soelen wil een sloot dem pen en rioleeren in de Braamstraat. Hij is het overigens eens met den heer De Priester, dat de ondersteuning aan werk loozen te laag is en wil in overweging geven om waar dit noodig blijkt extra uitkeering te doen van kleeding, deksel en brandstof. Weth. Jacques beantwoordde de spre kers. Om hoogere steunbijdrage is reeds verzocht. Dhr De Priester vreest, dat de Regee ring inzake steunverleening Souburg zal aanmerken als plattelandsgemeente, en dit gaat niet aan. De toestand voor de werkloozen bier staat gelijk met die in Vlissingen. De post wordt hierna goedgekeurd op f 4000. Dhr De Priester zegt, dat de soc. dem. fractie verantwoordelijk wil zijn voor deze begrooting, doch het antwoord bij de al- gemeene beschouwingen heeft haar niet bevredigd. Weth. Jacques zegt, dat niet vergeten moet worden, dat in de belastingen reeds een sterke progressie zit. Voorgesteld worden 50 opcenten ver mogensbelasting, 200 opcenten op de per- soneele belasting, straatbelasting, ge meentefonds 20 opcenten. Dit geeft een verhooging van f 16000. B. en W. meenen, dat dit de eenige manier is, om de begrooting sluitend te maken. Dhr Goedbloed acht 200 opcenten personeele belasting te boog. Dhr De Priester wil veel verder gaan met de progressie, dan wordt voorgesteld. Het geld dient gehaald bij hen, die nog niets van de crisis hebben gemerkt. Spr. vraagt bereidheid van den Raad om dit doel te verwezenlijken. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt verworpen met 8 tegen 3 st., die van de S. D. A. P. Dhr De Priester zegt, dat nu de Raad geen progressie wil, de S.D.A.P. geen ver antwoordelijkheid draagt inzake de be lastingvoorstellen van B. en W. De post 200 opcenten personeele be lasting wordt aangenomen met 8 tegen 3 st. tegen de socialisten. De wegenbelas ting met 9 tegen 2 st. tegen De Priester en Jansen. De opcenten fondsbelasting worden met algemeene stemmen aange nomen. Dhr Leenhouts vraagt of er al getracht is voor het woningbedrijf verla ging van den rentevoet te verkrijgen. Daar zulks nog niet is geschied dringt hij hier op aan. Dit wordt toegezegd. Waterleidingbedrijf. Dhr De Priester zegt, dat door weth. Jacques is verklaard dat het adres hieromtrent van zijn kies- vereeniging in het gelijk is gesteld door de feiten. Spr. bestrijdt deze zienswijze breedvoerig. De toestand is lang niet zoo gunstig, als wordt voorgesteld. Wel is hem ge bleken, dat het bedrijf in een behoefte voorziet. Weth. Jacques verdedigt zijn ziens wijze tegenover den heer De Priester Nu worden door 420 aansluitingen de kosten reeds gedekt Spr. wil de aansluitingen uitbreiden tot den woningbouw. Dit zal financieel zeer gunstig werken. Het war ter is evenwel per verbruikte kub. M. te duur te noemen. Dhr De Priester is bereid alsnog in 't openbaar te d'ebatteeren over dit punt. Het punt wordt nu aangenomn. Dhr Suurmond zegt, dat er voor hem reden zal kunnen zijn om tegen de be grooting te stemmen, aangezien door de meerderheid, waaronder de „bezuinigers", steeds zijn voorstellen tot bezuiniging zijn verworpen. Dhr de Priester constateert, dat de meeste fracties hun program niet zijn na gekomen. Dhr Lorier legt ook de verklaring af, dat hij tegen zal stemmen. De begrooting in zijn geheel in stem ming gebracht wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de A.R. en de S.D.A.P. Rondvraag. Dhr Suurmond wil den zijkant in de Kanaalstraat zoodanig bewerken, dat deze geschikt wordt voor voetpad en fietspad. Dhr Cijsouw zegt toe hier zijn aan dacht aan te zullen wijden. Dhr Janssen vraagt of er reeds stappen zijn gedaan bij de P.Z.E.M. inzake aan sluiting kabel aan den Bermweg. De voorz. zegt, dat onderhandeld is hierover. Ook over de Abeele. Als daar 20 aansluitingen worden toegezegd kan zulks zonder hooge kosten. Dhr Janssen wil de geheele bevolking in de gelegenheid stellen tot aansluiting en wil ook de P.Z.E.M. verzoeken om het tarief te verlagen. Weth. Jacques zegt het secretarieper- soneel dank voor hun hulp bij het op stellen der begrooting. Hierna sluiting. De zittingen hebben in totaal 13 Yt uur in beslag genomen, waarvan de behande ling begrooting ruim 11 uur. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Slijk Ewijk, J. F. L. A. de Jager te Delden. Aangenomen naar Schalkwijk, D. van Lutterveld, em.-pred. te Zeist. Geref. Kerken. Beroepen te Pijnacker-Nootdorp, F. G. Hayer te Schoonebeek. Aangenomen naar Raamsdonk en Drimmelen, R. van Maare, cand. te Loe- nen a. d. Vecht. Goes. Bij de gisteren gehouden verkie zing van ambtsdragers bij de Geref. Kerk werden gekozen tot ouderlingen de hee ren A. de Lange, A. A. Nederhand, L. Smit en J. Meeuwse en tot diakenen de heeren Q. Trimpe en A. de JagerTol- hoek. Ril land-Bath. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk alhier, zijn herkozen de heeren

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2