Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Posterijen en Telegrafie Financieële Berichten. Marktberichten. Gereformeerd School verband. In ds onlangs gebonden ver gadering der Commissie van Uitvoering van G.S.V. kon dankbaar herdacht wor den de koninklijke onderscheiding van Prof. Dr Noordtzij als Voorzitter van het Verband. Hem werd namens het Ver band het versiersel van de ridderorde N.L. aangeboden. Geconstateerd werd, dat door toetreding van de scholen te Gronin gen (Broos), te Koudekerks en te Sneek (Nauta) het getal aangesloten scholen 390 bedraagt. De instructie-schoolarts, uit gaande van de gedachte, dat niet de Overheid, maar het schoolbestuur in dezen de leiding behoort te hebben, werd in beginsel vastgesteld. Gepoogd zal worden contact te krijgen met organen, die in deze materie invloed in die richting kunnen uitoefenen. Van het leerplan voor de re ligieuze vakken op de Kweekschool werd het gedeelte voor Bijb. Geschiedenis vast gesteld. Moordaanslag. In een woning in de Pieter Nieuwlandstraat te Amster dam speelde zich Zondagmiddag om streeks 5 uur een drama af. Een jonge man heeft daar op een vrouw, die hem verlaten had, geschoten, zonder haar ern stig letsel toe te brengen, maar direct daarop richtte hij het wapen op zich zelf en joeg zich een kogel door het hoofd, waardoor de dood onmiddellijk intrad. De ongeveer 28-jarige vrouw, op wie de aanslag was bedoeld, had reeds eenige malen de echtelijke woning wegens on- eenigheid met haar man verlaten. Een paar maal was zij op zijn verzoek met haar twee kinderen weer teruggekeerd. Maar sedert kort had zij voor de derde maal aan het echtelijk samenwonen een einde gemaakt. De man, een 30-jarige koperslager, die als hij in zijn vak geen werk vond ook wel vischventer was, nam toen zijn intrek bij zijn moeder in het woonwagenkamp aan den Hemweg. Hoofdbestuur Z. L. M. Hedenmiddag vergaderde in het Land- bouwhuis te Goes het Hoofdbestuur der Z.L.M., onder voorzitterschap van den heer Mr P. Dieleman. De voorzitter ver welkomt de H.B.-leden en de adviseurs en herinnert aan het zilveren jubileum van een dier adviseurs, den heer C. Zwa german. De Z.L.M. heeft op dien jubi leumdag blijk gegeven van haar groote waardeering voor zijn werk en persoon. Spr. hoopt, dat de heer Zwagerman nog tot in lengte van dagen zijn werkkracht zal mogen geven aan den Zeeuwschen landbouw en veeteelt. De heer Zwagerman dankt voor deze vriendelijke woorden. Spr. houdt van Zeeland en van de degelijke gastvrije Zeeuwen en acht het een groot voorrecht onder de Zeeuwen zoo lang te hebben mogen werken. Eigenlijk had Spr. de Zeeuwen en Zeeland moeten huldigen. Spr. dankt hartelijk voor al de vriend schap in deze dagen ondervonden. De jubileumdag is voor Spr. onvergetelijk geworden. De voorzitter herinnert er nog aan dat de heer P. Lindenbergh te Wemel- dinge deze week zijn tachtigsten verjaar dag hoopt te vieren. De Z.L.M. zal op dien dag van hare belangstelling blijk geven. De voorzitter doet nu de volgende mededeelingen. Het K. N. L. G. werd verzocht de aan dacht van den Minister er op te vestigen, dat bij het afsluiten van het nieuwe han delsverdrag met Duitschland een wezen lijke verlaging der invoerrechten op de landbouwproducten noodzakelijk is op grond van de belangrijke daling van het prijsniveau dezer producten. Naar aanleiding van ons verzoek, ge richt tot het Fonds Landbouw-exportbu- reau, een bedrag beschikbaar te stellen voor het kweeken van een wratziektevrij hoogproductief aardappelras, werd door dit fonds f 1000 uitgeloofd voor het kwee ken van een dergelijk ras. Met ingang van 1 Juli j.l. werd aange steld als adjunct-Rijkspluimveeteelt-con- sulent voor Zeeland en West-Noord-Bra bant Ir J. J. Jansen met als standplaats Breda. In verband met het voornemen van de Regeering het Departement van Land bouw bij dat van Arbeid en Handel on der te brengen, werd het K. N. L. G. ge adviseerd om krachtig op te komen voor een zelfstandig Directeur-generaal, die met de leiding van de afdeeling Land bouw zal worden belast. De drie centrale landbouworganisaties hebben een adres gericht tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, waarbij zij de aandacht vestigen op de ernstige moeilijkheden, waarin de vlas cultuur en het vlassersbedrijf in Neder land verkeeren. Gedeputeerde Staten van Zeeland wer den door ons geadviseerd om moreele steun te verleenen aan het adres van het Comité tot bevordering van de instand houding van de vlascultuur en het vlas sersbedrijf in Nederland en tevens door verlaging der electriciteitstarieven een indirecte steun te verleenen aan het be drijf. Steun aan de vlasteelt werd op het ur gentieprogram geplaatst. Alhoewel de Regeering had medege deeld, dat voor 15 September j.l. bekend zou zijn, welke steunregeling voor het jaar 1982 kou g«Maa t.s-v. de Matestó^slt werd tot voor korten tijd niet vernomen, welke de plannen der Regeeiing waren. Van verschillende zijden, waaronder ook van onze Maatschappij, werd op spoedige bekendmaking aangedrongen. Sinds korten tijd is bekend, dat de steunregeling voor 1932 dezelfde zal zijn als voor 1931. Hoewel de uitzaai dit jaar slechts 62 pet heeft bedragen van het ge middelde der drie vorige jaren, mag ver wacht worden, dat dit percentage, indien de steunregeling niet wordt verhoogd, voor het volgend jaar niet zal worden bereikt, waardoor een een stuk werkge legenheid aan het platteland wordt ont nomen, daarbij tevens de .uitvoering van de Tarwewet door een sterk vermeerder de uitzaai van tarwe in gevaar kan ge bracht worden. Intusschen is het bekend geworden, dat van uit de Kamer een initiatief-voor stel zal komen tot verhooging van het in voerrecht of accijnsverhooging van sui ker. Door het K. N. L. G. is een adres opge steld naar aanleiding van de ingediende Staatsbegrooting. Dit adres werd ter ken nis van de Regeering en Volksvertegen woordiging gebracht. De drie centrale landbouw-organisaties hebben den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw met klem verzocht spoedige maatregelen te treffen tegen de ongebreidelde invoer van buitenlandsch vleesch, met name uit Denemarken. Te vens werd aangedrongen om bij verkoop in het klein van vleesch de aanduiding van de herkomst van het vleesch ver plicht te stellen. Bij het Departement van Binnenland sche Zaken en Landbouw werd door de Z. L. M. met kracht aangedrongen, in ver band met het in ernstige mate heerschen van mond- en klauwzeer in de vier noor delijke provinciën, de uitvoer uit dit ge bied naar de overige provincies van ons land te verbieden of slechts voorwaarde lijk toe te staan. Ondanks herhaald ver zoek zijn echter geen maatregelen getrof fen om een besmetting naar d6 overige deelen van ons land tegen te gaan. Door de drie centrale landbouworgani saties werd bij den Minister aangedrongen op verlaging der prijzen van sera en ent stoffen. Daar de wijze, waarop de uiencontrole wordt uitgeoefend door het U. G. B. niet de goedkeuring kan wegdragen van de uienverbouwers, hebben de drie centrale landbouworganisaties besloten een eigen controlebureau op te richten. Het K. N. L. G. werd medegedeeld, dat het alleszins wenschelijk kan worden geacht, dat grootere bedragen worden be schikbaar gesteld voor steun aan ont- wateringswerken, mede gezien het vraag stuk der toenemende werkloosheid ten plattelande. Tot lid-werkgever van het Bestuur der Centrale Landbouwonderlinge II werd be noemd de heer L. Kranenburg te Wil- helminadorp. Adhaesie werd betuigd aan het verzoek van de Friesche Mij. van Landbouw, om aan te dringen op zoodanige wijziging van art. 460 Wj v. S., dat voor de maand „Mei" wordt gelezen de maand „April", naar aanleiding van ingekomen klachten van de schade, die in de maand April wordt ondervonden van het loopen over grasland. Op het afwijzend antwoord van den mi nister van Waterstaat op het gedocumen teerde verzoek van het K. N. L. G. om meerdere gelden uit te trekken ten be hoeve van den aanleg en onderhoud van tertiaire wegen, heeft het K. N. L. G. besloten zich zoo mogelijk ïn vereeniging met de centrale Landbouworganisaties op nieuw tot den betrokken Minister te wen den. De 3 centrale landbouworganisaties hebben den Minister van I'inanciën ver zocht een wetswijziging tot stand te bren gen, zoodanig, dat waar in art. 53 der wet op de grondbelasting staat vermeld „Onvoorziene rampen" hieronder tevens te verstaan geweldige prijsdaling der pro ducten van land- en tuinbouw. Het K. N. L. G. zal de kwestie der sociale lasten nogmaals in de vergadering van Dagel. Besturen der 3 centrale land bouworganisaties aan de orde stellen, daar zij op het standpunt blijft staan, dat in deze tijden het landbouwbedrijf tijdelijk behoort te worden ontheven van de lasten der sociale verzekering. Door het K. N. L. G. zal worden inge steld een commissie, welke zal hebben na te gaan, op welke wijze de controle van mengvoeders dient te worden geregeld. Met 1 Oct. .1. is aan het Rijk subsidie gevraagd voor: 14 algemeene landbouwcursussen; 6 algemeene tuinbouwcursussen; 11 cursussen voor volwassenen; 1 cursus in paardenkennis; 1 cursus in hoefbeslag; 2 cursussen in pluimveeteelt. In verband met gerezen bezwaren bij den Rijksgebouwendienst, is een gewijzigd plan ingediend voor de schoolbouw voor landbouwhuishoudonderwijs te Zierikzee. Gehoopt wordt, dat spoedig toestem ming tot het bouwen der school zal wor den verkregen. Momenteel worden cursussen gegeven: 1 .van de Z. L. M. te Schoondijke, Kort- gene en St. Maartensdijk; 2. in samenwerking met den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond te Ovezande, Kwadendamme en 's Heerenhoek; 3. in samenwerking met de N. G. B. te St.Jansteen, terwijl tevens subsidie is aangevraagd voor een cursus te Klooster- zande. Het K. N. L. C. werd medegedeeld, dat door het ingediende ontwerp tot wijziging d«jr L.O.-wet 'net plattsfand wordt tsa ach ter gesteld. Gevraagd werd pogingen aan te wenden opdat dit wordt voorkomen. De 3 centrale landbouworganisaties hebben een adres gezonden aan den Mi nister, waarin met klem werd betoogd spoed te betrachten met het brengen van pootaardappelen onder de Landbouwuit- voerwet. Ook de Z. L. M. heeft het K. N. L. G. nog eens met nadruk gewezen op de ur gentie van de te nemen maatregelen. Tot lid der door de 3 centrale landbouw organisaties ingestelde commissie van on derzoek van de mogelijkheid om ook de consumptieaardappelen onder de Land- bouwuitvoerwet te brengen, is benoemd de alg. secretaris van de Maatschappij, die de benoeming onder voorbehoud heeft aan vaard. Door het K. N. L. G. werd overgegaan tot het instellen van een kleine commis sie, bestaande uit vertegenwoordigers van een 4-tal werktuigencommissies ten be hoeve van de voorlichting bij de aanschaf fing van landbouwwerktuigen. Dhr v. Langeraad wil adhaesie be tuigen aan een adres vande Holl. Mij van Landb. tot de regeering gericht, in zake de steun aan de suikerbietenteelt. Dhr W. Kakebeeke wil liever af wachten het resultaat van den arbeid der Kamerleden v. d. Heuvel en enkele C.-H.- en R.-K. Kamerleden, die een voor stel hebben ingediend, dat reeds morgen in de Kamer in behandeling komt. De voorzitter zou dan telegrafisch een motie ter kennis van de Kamerleden willen brengen. Hiertoe wordt besloten. Dhr v. d. Minne wil op spoed aan dringen. Ook vraagt Spr. of er een in voerrecht op suikerbieten komt. De voorzitter antwoordt, dat het de bedoeling is terugwerkende kracht tot 12 Nov. te geven. Een invoerrecht op bieten ligt niet in de bedoeling. Dhr H u y s s e n vraagt op welken prijs we zullen kunnen rekenen. Komt men niet hooger, dan is het misschien maar beter, dat de zaak eens vastloopt. Dhr W. Kakebeeke kan hierop geen direct antwoord geven. Wel is een steun van f3 noodig. Dhr H u y s s e n vraagt of f 15.70 een loonende prijs is. Dhr Kakebeeke noemt f 14.50 een loonende prijs. Een telegram aan de Tweede Kamer. Hierna wordt de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen. Ze zal telefonisch ter kennis van de Kamer worden gebracht. Aan de Tweede Kamer. Vergadering Hoofdbestuur Z.L.M. heeft met instemming kennis genomen van amendement-van den Heuvel c.s. tot ver hooging invoerrecht, suiker enz. en dringt met klem aan bij Uw Kamer dit amen dement aan te nemen, waardoor de sui kerbietencultuur in stand kan worden ge houden, hetgen zonder meerderen steun dan het aanhangige wetsontwerp in uit zicht stelt, niet mogelijk zal zijn. Tertiaire wegen. Dhr S. Gast vindt den steun voor de tertiaire wegen lang niet voldoende. De voorzitter: De provincie Zee land kan niet meer doen. Het is zelfs de vraag, of ze de bestaande regeling kan volhouden. Dhr Gast wijst op Schouwen, dat f 70.000 (of f 8 per H.A.) voor de ter tiaire wegen moet betalen. En Schouwen staat daarin niet alleen. Dhr Siehenga zegt, dat er niets aan te doen is. De Minister staat er afwijzend tegenover. Dhr Gast wil de colleges van Gedep. Staten in beweging brengen voor dit doel. Dhr Siehenga verwacht ook daar niet veel van. Dhr Gast wil toch niet in. den be- staanden toestand berusten. Er moet voortdurend op gehamerd worden. Dhr Lindenbergh wekt op tot be zoek van de vergadering van den B.B.N. op 26 Nov. te Goes, waar de tertiaire wegen besproken zullen worden. De voorzitter zegt toe, deze ver gadering te zullen bezoeken. Overigens zijn de besturen der landbouworganisa ties in dezen diligent. Belgisch brood. Ingekomen is een schrijven van den Babkersbond, afd. Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Daarin wordt gewezen op de ernstige concurren tie, ondervonden door den invoer van Bel gisch brood. De hulp van de Z. L. M. wordt ingeroepen, om spoedig maatregelen te nemen. Dhr Gast begrijpt niet de houding der regeering, die eerst de tarwewet indient en nu het Belgisch brood toelaat. Spr. noemt dit een slappe houding. De voorzitter wil de zaak over brengen bij het Kon. Ned. Landbouw Comité. Dit kan dan aandringen op het nemen van maatregelen. Dhr D. W. Lindenbergh zou den bak kers willen meedeelen, dat ze eerst eens moeten beginnen met de tarwewet royaal uit te voeren. Dan pas zou de landbouw hen in hun belangen kunnen steunen. Dhr P. Y a e 1 acht deze zaak meer op den weg der gemeentebesturen te liggen. Het voorstel van den voorzitter wordt z.h.st. aangenomen. (De vergadering duurt voort.) DE NOOD IN TWENTE. Door de Engelsche pondenkoers zwaar getroffen. Omtrent den toestand van de textiel industrie in Twente komen sombere be richten. Op het oogenblik zou, naar het „Vad." meldt, «e». vijfde van. de fabrieken in Twente voldoende zijn, aaa^crien de «ss- port nagenoeg geheel stil ligt. Ook op de büitenlandsche markt gaat het Twente slecht. Had men daar tot voor ongeveer drie maanden geen klagen, altijd de omstandigheden in aanmerking geno men, op het oogenblik werkt men hier met verlies en verbetering is ook hier niet zoo spoedig te verwachten, aangezien de druk van alle kanten tegelijk schijnt te komen. Zooals te verwachten was, is Twente door de daling van den pondenkoers zwaar getroffen. Vooral de firma's, die voor export werken, maken op het oogen blik zeer moeilijke tijden door. Gelijk be kend, werkte Twente voor 40 pet. voor de binnenlandsche markt en voor 60 pet. voor het buitenland. Voor de individueele firma's is deze verdeeling echter geheel anders. Er zijn er zelfs, die het voor 85 pet. van het buitenland moeten hebben. Het is te begrijpen, dat speciaal deze laatsten een harden dobber hebben. Van de Engelsche markt is niet alleen niets overgebleven, men heeft er integendeel in Lancashire een nieuwen en gevaarlijken concurrent bijgekregen. In ponden uitge drukt liepen de loonen tusschen Engeland en Nederland toch reeds niet veel uiteen, maar nu men het pond ongeveer 23 pet. lager waardeert, zijn de Engelsche ka toenfabrikanten dermate in het voordeel, dat er geen kijk op is, dat Twente hier tegen kan concurreeren. Behalve Engeland is ook Scandinavië als afzetgebied voor Twente verloren ge gaan. Vóórdat de Noorsche kroon van het goud werd losgelaten, voerde Noorwe gen vrij veel Twentsche katoen in. Ook De nemarken was een goede markt. Deze markten worden thans door Engeland be diend. Het behoeft geen betoog, dat de afzet naar Indië thans geheel stagneert. De laatste veertien dagen zijn er nog verschil lende orders voor Indië door Engeland weggekaapt. Dezen last heeft men nog extra te torsen boven de reeds zware concurrentie, welke men gerust doodend kan noemen. Twente verarmt snel en indien de tijden niet spoedig veranderen, zullen er onge twijfeld zeer vele fabrieken moeten ver dwijnen. Onder de huidige omstandighe den is er slechts één mogelijkheid om het leven te rekken en dat is drastische loons verlaging, gepaard gaande met een ver dere rationalisatie van het bedrijf. Wij weten wel, dat er nog tal van andere mo gelijkheden zijn, maar het gaat thans om snel ingrijpen. De voorgestelde loonsver laging van 5 pet. acht men bij lange na niet voldoende en het schijnt dan ook in de bedoeling te liggen om binnen niet te langen tijd een verdere loonsverlaging voor te stellen. Over de afzetgebieden in Zuid-Ameri- ka, Klein-Azië en Afrika was men heel slecht te spreken. Er liggen in büitenland sche havens reeds geruimen tijd groote stapels katoen opgeslagen, welke niet ver kocht kunnen worden wegens gebrek aan credietwaardigheid bij de afnemers. Geen wonder, dat men onder deze om standigheden in Twente geen lichtpunten meer ziet. Loonsverlaging bij Jansen en Tilanus. VRIEZENVEEN. De Triootagefabriek van d'e firma Jansen en Tilanus heeft aangekondigd, dat per 1 December a.s. eein loonsverlaging van 5 procent zal wor- den ingevoerd voor alle arbeiders in vas ten dienst. Tevens zal in het vervolg slechts loon doorbetaald worden voor er kend Christelijke feestdagen en niet voor andere vacantiedagen. Staking te Almelo. ALMELO. De arbeiders bij de stoom weverij „Twenthe", de eenige fabriek te Almelo betrokken in het conflict der 5 pCt. loonsverlaging in de textie-industrie, hebben hedenmorgen besloten niet aan het werk te gaan, hoewel de hoofdbestu ren geadviseerd hadden niet te staken. Bij dit conflict zijn ongeveer 200 man betrokken. ALMELO. De Minister van Binnenland sche Zaken en Landbouw heeft aan het Gemeentebestuur van Almelo het volgen- gende telegram gezonden: „Voor uwe gemeente eindigt beden de steunregeling voor de Almelosche werk- loozen in de Weiteniandsche landen. Al le kosten zullen voor de gemeente bere kend worden. De subsidieering van de steunregeling wordt ingetrokken". De overval te Schiplulden. AMSTERDAM. In een café in de Dap perstraat alhier is Zondagochtend M. S., de laatste medeplichtige aan den roof overval te Schipluiden, gearresteerd. Hij is naar Delft overgebracht, waar hij een volledige bekentenis heeft afgelegd. DEN HAAG, Op grond van ingekomen berichten, waarbij als basis geld de hoe veelheid geslachte schapen in de week van 8 tot 15 Nov. in Frankrijk ingevoerd, is te verwachten, dat vóór 1 December in Frankrijk geen schapenvleesch afkom stig uit Nederland, zal worden toegelaten. Staking te Enschdé. ENSCHEDE. Hedenochtend ia1 de sta king van de wevers bij de firma Jannink Zn begonnen. Te half acht is geen der ongeveer 450 wevers de fabriek binnen gegaan. De overige arbeiders van deze firma zijn aan het werk gebleven. GRONINGEN. Uit hét Winschoterdiep te Weeterbroek is het lijkje opgehaald van een kindje van. de familie D.s dat de vorige week bij een auto-ongeluk ia ver dronken. De strijd tusschen China en Japan. NANKING. Gemeld wordt, dat gene raal Ma bericht heeft gezonden, dat bij de laatste gevechten aan de Nonnie-ri- vier, die gisteren tusschen de J&pansche en Chineesche troepen plaats hadden, aan Japansche zijde 500 dooden zijn ge vallen. Uit Korea wordt gemeld, dat een Ja- pansch vlieg-eskader naar het gevechts terrein vertrokken is om de Japansche troepen te steunen. In de afgeloopen dagen zijn meer dan 100.000 man Japansche troepen naar Moekden gezonden. BERLIJN. Sedert de vorige maand ia het aantal werkloozen in Duitschland1 gei- stegen met 138.000; het bedroeg op het eind' van de vorige week 4.622.000. GENEVE. De Secretaris-generaal van den Volkenbond heeft aan alle landen, aangesloten bij den Volkenbond en aan de overige landen officiëel medegedeeld, dat blijkens de ontvangen mededeelingen van de regeeringen de één-jaarlijksche stilstand in de bewapening op 1 Novem ber in werking is getreden. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn, terugontvangen in de le helft van de maand November 1931 aan het postkantoor te Goes. Brieven binnenland: Joh. Klooster, Krabbendijke; Silvikrin-Laboratorium, Schiekade 104 te Rotterdam; H. Visser, fruit-landarbeider, 's H. Arendskerke; J. van Koeveren, Wemeldinge; H. van die Wal, (Chef kweekveld Z. P. G.), Engelen; Bureau tot Gerechtelijke Schuldinvorde ring Justitie, Rotterdam; Willy Daane, Post restant, Roosendaal; Hoofdkantoor der Arbeiderspers (afd. Prijsraadsels) postbus 503, Amsterdam; G. Jamin, Rot terdam. Briefkaarten binnenland: Fam. Jansen, schip Elsa, IJmuiden; A. H. Vertooren, schip Anna, Groningen. Wisselkoers. Amsterdam 16 Nov. 2.30 u. Parijs 9.74—9.78. Londen 9.359.43 New-York 2.493/8—2.49ya Brussel 34.04—34.66 Berlijn 59.10—59.15 Assurantiefirma N. E. KrOller Co. De firma N. E. Kröller Go. te Rot terdam bericht, dat zij heeft besloten tot liquideeren. Men zal zich herinneren, dat eenige weken geleden verduisteringen tot een bedrag van 7 ton werden ontdekt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: Zwakke tot matige Noord Oostelijke tot Oostelijke wind, nevelig tot betrokken of zwaar of half bewolkt, waar schijnlijk droog weer, lichte vorst des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 8 uur: Licht op voor fietsers: Dinsdag: 4 u. 38. Rotterdam, 16 Nov. 1931. Veemarkt Aanvoer: 398 Koeien en Ossen, 239 Vette Kalveren, 580 Schapen en Lammeren, 1362 Varkens. Prijzen per K.G.: Koeien 1823, 32 34, 3739, Vette kalveren 37,5-42,5, 50 52, 62,5—65, Schapen 20—25, Idem per stuk f10f 14, Lammeren overjarige f 12 f 18, Varkens 19, 20—21. Aanvoer koeien tamelijk, handel iets williger, prijzen 2de soort iets hooger, die van 1ste en 3d' >ort gelijk aan vo rige week. Enkele oa ex. 2 cent boven noteering. Stieren onvoldoende aangevoerd, geen noteering. Vette kalveren flinke aanvoer, handel traag, doch de prijzen bleven dezelfde. Kalveren 5 cent boven noteering. Scha pen en lammeren kleine aanvoer, handel zeer gedrukt, prijzen veel lager dan vorige week, aanvoer varkens groot, han del lui met slechten afloop, prijzen een tikje lager. Zouters geen aanvoer, geen noteering. Zaden. Geel mosterd 1315, Karwij- zaad 22—24, lijnzaad wit bloei zasi 9—

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3