„Zij" Crème Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs 1 r AN minister. De commissie, die over dit onderwerp advies zal uitbrengen, zal met enkele leden uit het banketbakkersbedrijf worden aangevuld. Eerste Kamer. De Eerste Kamer zal Dinsdag 24 Nov. des middags om twee uur in openbare vergadering bijeenkomen, ter behandeling van een reeks wetsontwerpen, o.a. dat houdende bepalingen tot regeling van den kleinhandel in alcoholhoudende dranken. De voorzitter is voornemens, aan de centrale afdeeling voor te stellen, in de afdeelingen te doen onderzoeken eenige wetsontwerpen, o.m. dat betreffende tij delijke heffing van een bijzonder invoer recht op benzine en dat tot het aangaan van een of meer leeningen ten laste van het rijk. Een Gemeente met een tekort van 50 mille Niettegenstaande B. en W. van de ge meente Ooststellingwerf alle mogelijke middelen hebben aangewend, is het dit college niet mogen gelukken de begroo ting voor het jaar 1932 sluitend te krijgen. Hoewel in verband met de ongunstige tijdsomstandigheden het ontwerp zoo sober mogelijk is opgezet, sluit de be grooting met een tekort van f80.000. Ten einde het hiervoren geraamde te kort tot een kleiner bedrag terug te bren gen, hebben B. en W. getracht verschil lende bezuinigingen in te voeren. In de allereerste plaats heeft men gemeend te moeten bezuinigen op het onderhoud van wegen. In de tweede plaats zijn de uit getrokken bedragen voor gewoon onder houd van gemeentegebouwen als scho len, ambtswoningen enz. gehalveerd, ter wijl de buitengewone onderhoudswerken tot het uiterste zijn teruggebracht. B. en W. zeggen, dat afgewacht moet worden of deze bezuiniging in totaal f15.000 bedragende, op een begrooting, die toch al zoo sober mogelijk is opgezet, wel getuigt van een goed financiëel be heer en of op den duur deze zuinigheid de wijsheid niet bedriegen zal. Verder komen voor vermeerdering van inkomsten in aanmerking de belasting- posten en wel de opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting en de opcenten op de personeele belasting. De opcenten op de femeentefondsbelasting zullen op 100 moeten worden gebracht, terwijl de opcenten op de personeele be lasting van 60—110 opgevoerd zullen moeten worden tot 60160. Hierdoor zal het oorspronkelijk ge raamde ongedekte tekort van f80.000 ver minderen tot f50.000. B. en W. zien geen kans dit uit belastingverhooging te vin den en voor dit tekort, zeggen B. en W. is de gemeente op steun van het Rijk aangewezen, welke steun niet gegeven zal worden, wanneer de belastingen niet tot het uiterste zijn opgevoerd. Op de ontwerp-begrooting is een post groot f50.000 als bijdrage van het Rijk in de kosten van de huishouding der gemeente uitgetrokken. Stappen om dien steun te verkrijgen zijn via de Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten reeds gedaan. DE WEKELIJKSCHE POSTVLUCHTEN OP INDlë. Nu de wekelijksche luchtpost op Indië eenigen tijd in werking is, heeft de „N. R. C." eens bij het Hoofdbestuur der Pos terijen, Telegrafie en Telefonie geïnfor meerd, hoe het met de resultaten staat. De heer Pater, de chef van het persbu reau van het Hoofdbestuur, is zoo vrien delijk geweest hieromtrent inlichtingen te verschaffen. In het algemeen gesproken kan men zeggen, dat het vervoer met den weke- lijkschen dienst naar en van Indië tot dus ver niet is tegengevallen. Toen de dienst nog veertiendaagsch was, bedroeg het ge middelde postvervoer per vliegtuig c.a. 200 K.G. In den wekelijkschen dienst is het gemiddelde tot dusver 229 K.G., dat is dus meer dan twee maal zooveel. Men had er in stilte op gerekend, dat het ver voer bij de verdubbeling van den dienst in de eerste weken onder het gemiddelde van den veertiendaagschen dienst zou dalen. Dit is, naar men ziet, niet gebeurd, integendeel. Het gemiddelde van 229 is intuschen wel iet of wat geflatteerd door de vrij groote hoeveelheid post, welke het eerste, op 1 October van Amsterdam ver trokken vliegtuig, waarmee de wekelijk sche dienst is geopend, heeft meegenomen Het laat zich hooren, dat er bij die bijzon dere gelegenheid meer dan normale lief hebberij heeft bestaan om post mee te geven. Het eerste vliegtuig hajd 249 K.G. poet aan boord. De cijfers voor de volgende vliegtuigen zijn: 8 October 218 K.G. 15 October 231 K.G. 22 October 209 K.G. 29 October 222 K.G. 5 November 221 K.G. 12 November 239 K.G. waaruit een gestadige stijging valt af te leiden. De genoemde gewichten zijn bruto. Voor het eerste vliegtuig, dat (op 16 Oct.) uit Batavia is vertrokken, geldt het zelfde als voor het eerste vliegtuig van Amsterdam. Het had 250 K.G. post in. De cijfers voor de volgende vliegtuigen zijn: 23 October 190 K.G. 30 October 195 K.G. 4 November 206 K.G. (van het 13 dezer uit Batavia vertrokken vliegtuig kon men bij het sluiten van het bureau de cijfers nog niet verstrekken). De ervaring met de wekelijksche post- vluchten opgedaan, is nog slechts kort, doch tot dusver niet ongunstig. DE REGEERING EN DE CRISIS. De Tweede Kamer, aldus de „Neder lander", verrichtte Donderdagmiddag een daad van beteekenis, door met overgroote meerderheid de moties van de heeren Al- barda en Marchant te verwerpen. Alleen de sociaal-democraten, vrijzinnig-demo craten en communisten stemden vóór de moties, ten bewijze, dat zij aan het Kabi net hun vertrouwen onthielden. De motie-Marchant wilde de door de Regeering noodzakelijk geachte korting op de salarissen ongerechtvaardigd ver klaren. De motie-Albarda was geheel een slag in de lucht; zij bedoelde de wensche- lijkheid uit te spreken van eene beperking van alle militaire uitgaven op 75 pet. van het voorgestelde bedrag, echter zonder eenige aanwijzing op welke wijze deze be zuiniging van 25 pet. zou moeten worden verkregen. Ook onder de uitgaven voor de defensie zijn uiteraard belangrijke sommen aan salarissen; zoodat degenen, die vóór deze motie stemden, in werkelijkheid een ern- stigen aanslag deden op de inkomens der beroepsmilitairen. Het ging bij deze stemmingen echter niet, om de bewoording der moties. De voorstellen van de heeren Albarda en Marchant waren in haar wezen moties van wantrouwen in de Regeering. De stemmen tegen de moties waren een vo tum vein vertrouwen in het Kabinet, een votum, in dezen moeilijken tijd, uit een oogpunt van 's lands belang, van de groot ste waarde. Tijden, gelijk wij thans beleven, kun nen er toe leiden, dat met één slag ver nietigd wordt hetgeen gedurende eeuwen is opgebouwd aan vrijheidlievende staats instellingen en aan medewerking van het volk aan zijne regeering. Want geregeerd moet er worden. Eene Regeering, die iets verstaat van hare roeping ten aanzien van het geluk des volks en het behoud zijner kracht, kan een volk niet blootstel len aan economische onheilen. Er moet ge handeld worden; gaat het niet met de Volksvertegenwoordiging, dan zonder haar. Onmiddellijk-dreigende economi sche gevaren moeten thans worden ge keerd. Maar achter deze dingen toonde zich de dreiging van niet minder ernstige politieke gevaren. Beide zijn teruggedron gen. De Regeering, in gemeen overleg met de Staten-Generaal, bleek bereid en in staat, alle wachtposten voor het welzijn des volks te betrekken. Politieke nood maatregelen, als in Engeland en Duitsch- land, kunnen vermeden worden. Dit was de beteekenis der stemmingen van Donderdag, 12 November 1931, des avonds tegen 6 uur. De afgevaardigden, die andere voorzie ningen, dan de salariskorting wellicht mogelijk achtten, vooral onder Roomsch- Katholieken, en wier stem tegen de mo tie-Marchant daarom met hoongelach van links werd begroet, toonden breeder en dieper inzicht in hetgeen 's lands belang thans eischt, dan de ervaren parlementa riër, de heer Marchant, die in de gegeven omstandigheden, ook het voorstellen van zijne motie beter had overgelaten aan de socialisten. De partij, die, na het begrootingsdebat, werkelijk versterkt zijn arbeid kan her vatten, is het Kabinet-Ruys de Beeren- brouck. Dammen. Vrijdagavond speelde Goes 1 te Goes tegen Vlissingen 1 voor den Zeeuwschen Dambond. Uitslag resp. GoesVlissingen: J. v. CalmthoutP. Meyer 02 J. J. SnoodijkM. Maas 11 K. L. KramerJac. Boogaard 02 F. den HertogJ. de Mey 02 L. DekkerL. J. Goedbloed 02 J. CrucqP. F. Streefkerk 11 A. HendrikseJ. van Duin 11 G. SchrijverP. Langendijk 11 H. SlabbekoornP. Maas 02 M. v. cL BergeL. Labruyèrre 20 Voor Vlissingen 614 Door de Rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard: A. Verschuure, landbouwer te Wolphaartsdijk. Rechter commissaris Mr Th. Portheine, rechter. Curator: Mr. J. W. Goedbloed, advocaat te Goes. Goes. De jaarvergadering van de A.R. Kiesvereeniging, die eerst was bepaald op a.s. Woensdag, zal nu gehouden worden op a.s. Donderdag in de Chr. Bewaar school. Vlissingen. De heer J. van Boven, sedert tal van jaren vice-consul van Zweden alhier, heeft wegens het bereiken van de leeftijdsgrens, op de meest eervolle wijze ontslag als zoodanig gekregen, en dit met een van groote waardeering getuigend schrijven namens de Zweedsohe regeering. 's-Gravenpolder. De alleenwonende Z. Smallegange werd Zondagmorgen dood in zijn woning gevonden. Hij was den vori- gen avond tot half tien nog bij familie geweest. Omdat Zondagmorgen de ramen gesloten bleven besloot de familie de deur te openen. Daarbij bleek dat S. 's morgens nog uit zijn 'bed was gekomen, de kachel had aangemaakt en zich gekleed. Een beroerte had een eind aan zijn leven ge maakt. ierseke. Zateravond waren de mossel- visschers en schippers bijeen geroepen om den eigenaardigen toestand in hun vak te bespreken. Door toedoen van herhaalden aanvoer van Zuiderzee-mosselen, wordt stelselmatig op de markten te Antwerpen en Brussel en elders den prijs gedrukt. Bovendien ia de qualiteit der visch en de grootte der mosselen van Zuiderzee een factor van beteekenis. Nu is het eigen aardig dat slechts een enkele van de Zuiderzee dit doen 'kan, daar de nieuwe concessievoorwaarden vervoer en verkoop naar Zeeland verbieden. Nagegaan zal worden of er middelen zijn te vinden om dit euvel te helpen en verlaging te voor komen. Het zou te betreuren zijn als de mosselindustrie, die nu ondanks alle ma laise rondom, bloeiende is, het kind van de rekening zou worden. Vrouwepolder. Vrijdagmiddag vergader de de Raad. De voorzitter deelde mede, dat de rekening over 1930 door Ged. Sta ten definitief is vastgesteld met een goed slot van f 892.96; dat aan de gemeente Utrecht over 1930 ingevolge het Middelb. Nijverheidsonderwijs een bijdrage ver schuldigd is van f96.93, dat van het ge meentebestuur van Middelburg een be richt is ingekomen dat de verpleegprijs in de te bouwen barak voor lijders aan besmettelijke ziekten nader is bepaald voor de le, 2e en 3e klasse op respec tievelijk f 10, f 5.50 en f 3.75 per dag; dat een schrijven is ontvangen van de Direc tie der N.V. P.Z.E.M., houdende bericht, dat het tarief voor licht in de afd. Ga- pinge voor 1931 is vastgesteld op 39 cent per K.W.U., alsmede dat de kosten van aanleg van electrische straatverlichting f683 bedragen. Besloten werd het adres van W. Huij- bregtse e.a., houdende verzoek om af voering van den Ligger der Wegen en Voetpaden van het voetpad loopende van de Landschuurweg naar den Molenweg, in handen te stellen van B. en W. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. nader overleg hebben gepleegd met de directie van de N.V. P.Z.E.M. inzake de te stellen garantie voor eventueele door trekking van het electrisch net in de be bouwde kom der afd. Gapinga, welk over leg tot resultaat heeft gehad, dat èn de gemeente èn de belanghebbende aanvra gers om aansluiting, in de te betalen ga rantie jaarlijks zullen hebben bij: te dragen een som van f 10.15 per jaar, ge durende 15 achtereenvolgende jaren, wel ke garantie vervalt zoo door de aange slotenen jaarlijks gezamenlijk een bedrag van f 108.75 aan stroom wordt verbruikt. B. en W. stellen voor, in dit geval bij hooge uitzondering, een garantie te dezer zake van gemeentewege te stellen van f 10.15 per jaar. Aldus besloten. B. en W. stellen naar aanleiding van het adres van J. Kodde en andere bewo ners van de in de afd. Gapinge staande woningen van de woningbouw, houdende verzoek om verlaging van huur dier wo ningen, voor dat verzoek af te wijzen, op grond dat de huur dier woningen niet door den Raad, doch door den Minister van Arbeid wordt vastgesteld. Z.h.st. aan genomen. Van J. Kodde en Bouman is een adres ingekomen, houdende verzoek om in aan merking te mogen 'komen, hetzij in werk verschaffing of anderszins, de aan de in den Schellachschen weg te leggen keiweg verbonden werkzaamheden te mogen uit voeren. B. en W. zijn omtrent de uitvoe ring van dat werk al in overleg getreden met den straatmaker Geldof. Zij zullen het grondwerk door werkloozen doen uit voeren. Bij nader overleg met adressan ten is gebleken, dat zij gaarne het ge heels werk zouden willen uitvoeren. B. en W. zijn wel genegen zoo mogelijk, het geheele werk door adressanten te doen uitvoeren. Dhr Arendse wees er op, dat de 'kosten van bedoeld werk voor 't grootste gedeelte door belanghebbenden en aange landen worden gedragen en zij het zeer op prijs zouden stellen, dat de kosten bij uitvoering op de gevraagde manier, niet hooger zouden komen dan anders het ge val zou zijn. Spr. wil dit jaar met de uitvoering van het werk beginnen in plaats van in het voorjaar 1902. Een andere vraag is, of adressanten voldoende capaciteiten bezit ten om het werk behoorlijk uit te voeren. De voorzitter zeide, dat het juist dit punt was, waarop B. en W. zijn gestuit om tot het doen van een definitief voorstel te ge raken, doch dat hen bij nader onderzoek is gebleken, dat adressanten wel bevoegd zijn het werk naar behooren uit te voeren. De heer Dingemanse stelt in de aller eerste plaats den eisch van deugdelijk en goed werk. De heer Arendse was van oordeel, dat het zeker aanbeveling zou verdienen, zoo B. en W. overleg zouden blijven plegen met de commissie van aangelanden. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat tegen bedoeld overleg bij B. en W. geen bezwaar bestaat, werd z.h.st. beslo ten het werk zoo mogelijk door ingezete nen te doen uitvoeren. Na geheime zitting werd besloten de slachtplaatsen der in de gemeente woon achtige slagers Schoe en Van Maldegem, zoodra die slachthuizen overeenkomstig de voorschriften in orde zijn gebracht voor het verrichten van zoowel gewone- als noodslachtingen, van gemeentewege te huren voor den tijd van tien achtereen volgende jaren, tegen den door de betrok ken slagers bedongen huur van f 100 per jaar per slachthuis. M.a.st. werd beslo ten de gewone-, zoowel als de noodslach tingen gratis in de slachthuizen te doen geschieden, doch van belanghebbenden voor schoonmaak na gebruik van het slachthuis een vergoeding van respectie velijk f0.25 en f0.50 te vorderen. Mede werd m.a.st. besloten het gemeentebestuur van Serooskerke (W.) te berichten, dat men na 31 December 1931 geen gebruik meer wenscht te maken van 't slachthuis dier gemeente. De voorzitter deelde mede in verband met de te verwachten werkloosheid in den landbouw in den a.s. winter nader overleg gepleegd te hebben met Ir Stevens te Goes, en dat B. en W. in een volgende vergadering nadere voorstellen in verband met de bestrijding der werkloosheid, ho pen te doen. Na rondvraag volgde sluiting. Arnemulden. Vrijdagmiddag vergaderde d'e Raad voltallig. Mededeelingen Door Dr P. de Haas is bericht gezonden dat de benoeming tot gemeentegeneesheer gaarne door hem wordt aangenomen. De boeken en kas van d'en gemeente ontvanger zijn op 30 September 1931 opgenomen en in orde bevonden. Verzoek van de stichting „Landverhui zing" om een jaarlijksche subsidie van f10 of meer. Door den heer Franse is als afgevaar digde der gemeente een schriftelijk ver slag overgelegd van het verhandelde op d'e vergadering gehouden ter regeling van de tewerkstelling van werkloozen bij den Polder Walcheren. Blijkens mededeeling van den Minister van Binnenlandsohe Zaken en Landbouw is de tot dusverre genoten rijkssubsidie in de kosten van werkverschaffing met 20 pet. verlaagd. In verband' met nog een loopend onder zoek naar d'e kosten voor de exploitatie van gemeenschappelijke ziekenbarakken in andere streken van ons land, wordt nog maals voorgesteld in dezen geene beslis sing te nemen alvorens d'e resultaten van dat onderzoek bekend zullen zijn. Een voorstel van den heer Schuit waar over in d'e vorige vergadering de stem men staakten (omtrent verkoop van hoo rnen en d'e opbrengst te besteden voor uitbreiden viscihhal) werd verworpen met 61 stem, die van dhr Schuit. Het voor stel van B. en W. om d'e boomen te ver- koopen en wederom nieuwe aan te plan ten aan den Kleverskerkschenweg en de opbrengst te besteden voor vernieuwing d'er bestrating werd verworpen met 43 stemmen (tegen dhr Puijpe, Schuit, Crucq en Cornelisse). Hierna komt een nieuw voorstel van den heer Crucq, om de boo men te rooien en geleidelijke aanplanting Schuttershofweide en opgevoerde dok- weide en de opbrengst te besteden voor nieuw straatwerk. Dil voorstel van dhr Crucq wordt overgenomen door B. en W. en aangenomen met 61 stem, die dhr Baaijens. Dhr Crucq stelt nu voor, om het straatwerk door eventueele werk- looze vakmenschen te laten uitvoeren. Dhr Franse voelt hier niet veel voor. Hij vreest, dat het werk niet zoo deugde lijk zal zijn als van een straatmaker. Dhr Crucq zou niet weten waarom het werk minder moet zijn. Meerdere Leden stem men hiermee in en wordt dit voorstel door B. en W. overgenomen tot nadere overweging. Verder was er een verzoek van de fa L. de Hamer tot het pLaatsen van stoep- hekjes in den Molenpolder, daar er bij de perceelen E 36, 37 en 38 in denzelfden polder ook stoephekjes zijn geplaatst. Uit de notulen blijkt, dat de stoephekjes voor deze perceelen niet hadden mogen ge plaatst worden. Dus wordt aan de firma L. d'e Hamer geen toestemming verleend. Dhr Crucq die de bewuste paaltjes voor d'e perceelen heeft geplaatst biedt zijn excuus aan, dat hij in dezen onwetend te ver is gegaan en zegt toe, de ge plaatste stoephekjes te zullen opruimen. Op eenzelfde verzoek van J. Schroe- vers wordt afwijzend beschikt. Daar weth. Baaijens geen meerderheid kan vinden in het college omtrent wijzi ging aan te brengen in art. 114 d'er Alg. Politieverordening, dient hij een voorstel in bij den Raad om het bewuste art. 114 te wijzigen. Spr. licht nader zijn bedoe lingen toe. De overige leden kunnen niet begrijpen waarom wijziging van het be wuste artikel noodig is. Nadat wethhouder Baaijen3 door dhr Schuit tot andere ge dachten is gebracht, trekt hij zijn voor stal in. Nu komt hij met een ander voorstel, en wel tot algeheele sluiting van de café's en tapperijen op Z,on- en feest dagen, hetwelk met 3 tegen 4 st ver worpen wordt, (tegen dhrn Franse, Puijpe, van Eenennaam en Crucq). Een ander voorstel tot wijziging van art. 115 van d'e Alg. Politieverordening wordt om de zelfde redenen door wethouder Baaijens aan den Raad voorgesteld. Na eenige besprekingen word't door den voorzitter beperking toegezegd' omtrent toelating in het openbaar van kijkkasten, zangers en muzikanten. Dhr Baaijens wil stemming d'oor den Raad over algeheele wering van dergelijke openbare vermakelijkheden. Het voorstel werd verworpen met 61 stem (voorsteller). Een verzoek van d'en heer J. J. Huis- sen tot d'empen en rioleeren van een sloot voor zijn woning wordt goedgevonden. Een .door den gemeente-bouwmeester gedane opmeting omtrent uitwatering van den dokpolder door den bestaanden dui ker ond'er de spoorbaan en verder door een nieuw te leggen duiker onder de spoorbaan en verder door een nieuw te leggen duiker onder den Veerschen Dijk achter Meulenberg werd' besproken. Dhr Puijpe is van meening, d'at met mindere kosten de uitwatering door den Olazinapold'er wel uit te voeren is. Dhr Crucq zou het een prachtige oplossing vinden als het in dien geest mogelijk was, B. en W. zeggen toe in dezen een nader onderzoek in te stellen. Een syphon zal worden geplaatst bij de smidse aan de haven om de onaange naamheden te voorkomen van de te diep liggende goot. Verder wordt door den gemeente-bouw meester een uitgewerkt plan voorgelegd, inzake rooilijn, aanleg straat en riole ringswerken op het ten zuiden van den spoorweg gelegen bouwterrein op verzoek en aanvrage van de gebrs J. en A. de Hamer, Na eenige besprekingen over de toegemoetkomende kosten, straten, rio- leering, enz. wordt in beginsel besloten toestemming te verleenen ond'er bepaalde voorwaarden waaraan zal moeten woiden voldaan. Verder was ingekomen een verzoek dhr A. gpsd'ijk, om ontslag als onderwijzer aan d'e openbare school, wegens benoe ming te Middelburg, hetgeen eervol zal worden verleend. Namens B. en W. wordt door den voor zitter voor de zooveelste maal voorge steld', een commissie uit den raad te be noemen voor d'e werkverschaffing. Weth. Baaijens zegt, d'at dhr Franse als weth. van weg en werken door het Dag. Bestuur is benoemd', maar dat hij verder nergens vanafweet, wat d'e voorzitter van plan is. Hij zou dit eerst eens in het dagelijksch bestuur willen bespreken. Hij is in d'ezen niet gekend'. Dhr Franse zegt, dat alles tot heden toe naar zijn zin is gegaan, maar zag toch gaarne, d'at uit iedere fractie een verte genwoordiger in de commissie aanwezig was. Andere leden vinden het onnoodig om een oommissie te vormen. De zaken worden in den Raad grondig besproken. Bij de rondvraag vraagt dhr Crucq be schikbaarstelling van meerderen bouw grond, daar die nog steeds gevraagd wordt. Spr. stelt voor den kanaaldijk even wijdig met het kanaal te verlengen en den dijk langs den grintweg te verwerken en af te graven, waardoor in het verleng de van den Molenpolder aangebouwd kan worden. Z.i. is dit een zeer productief werk voor d'e werkloozen. Meerdere leden stemmen hiermee in. Een en ander wordt in handen van B. en W. gesteld. Poortvliet. Zaterdagavond vergaderde de Arbeidersbond in de zaal van J. Geuze. Onder meer is besloten, dat de steunuit- keering een aanvang neemt met 1 Dec. tot en met 31 Maart. Dhr J. Mosselman alhier reed inet kar en paard over de Lange Zandweg, toen plotseling het paar struikelde en alles in de watergang terecht kwam. Ge lukkig bleef M. ongedeerd, hij kwam met den schrik en een nat pak vrij. Het voer tuig was deerlijk gehavend. werkt als een late, warme herfstzon met haar gouden kleurenpracht; zij toovert een ongekend fraaie teint op Uw huid. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heteren, D. J. v. d. Graaf te Ede. Bedankt voor Rotterdam, G. J. Waar denburg te Haarlem. Geref. Kerken. Tweetal te Stadskanaal, C. W. Keur te Oudewater en A. B. W. M. Kok te Zaam- slag. Bedankt voor Dedemsvaart, J. H. Meuleman te Den Ham. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Amsterdam (West), A. H. Hilbers te Enschedé. Bedankt voor Schiedam, J. Drenth te Broek op Langendijk. Geref. Gemeenten. Beroepen te Vlaardingen, M. Heijkoop te Utrecht. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor MiddelburgVlissihgen, W. J. Kooiman te Deventer. E m e r i t a a t. Ds H. H. IJnzonidea H. IJz., Ned. Herv. predikant te Eem- nes Binnen, ontving op zijn verzoek van het provinciaal kerkbestuur van Utrecht om gezondheidsredenen eervol emeritaat, met ingang van 1 Jan. e.k. Zendingsbureau der Ge ref. Kerken. Deputaten van de Ge nerale Synode der Geref. Kerken voor de Zending hebben dr Th. Ruys, Geref. predikant te Lisse, benoemd tot directeur van het tengevolge van het synodale be sluit gestichte Zendingsbureau. Uit de ge nerale kas voor de Zending werd voor dit bureau een bedrag van f 3000 per jaar uitgetrokken. Voor de vestiging van het bureau heeft, naar de N. R. Ct. meldt, de kerkeraad der Geref. Kerk van Den Haag-West loka liteiten der Westduinkerk afgestaan. Al dus werd verkregen een kamer voor den directeur en één voor een klerk en de Zen dingsbibliotheek. Onder dit bureau zal voornamelijk samen worden gebracht het archief der zending; de Zendingsbiblio theek; de verkoop van busjes; het verza melen van gegevens en het verstrekken van informaties betreffende de Zending, voorts het bijeenbrengen en uitleenen van propagandamateriaal. Middelburg. De afd. Walcheren van de vereen, van Chr. Onderwijzers hield Za terdagmiddag in de Chr. Kweekschool een algemeene vergadering, die vrij goed be zocht was. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, hield dhr J- J. C. van der Graaf uit Arnemuiden een inleiding over Bileam. Hierop volgde een geanimeerde bespreking. Stemming werd gehouden voor een hoofdbestuurslid. Tot hoofd der Oj L. school te Waarde is benoemd de heer G, Hein van Overschie.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2